Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 cze 2025, o 19:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 maja 2010, o 00:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 13154
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3093
Otrzymał podziękowań: 2696
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Maćku, gratuluję, że tak dużo wytrzymałeś

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2010, o 10:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 11:06
Posty: 471
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 58
Uprawnienia żeglarskie: st.j
Stara Zientara napisał(a):
Maćku, gratuluję, że tak dużo wytrzymałeś

nie do wiary jak na tym świecie nic się nie zmienia. To felieton zamieszczony na SSI kilka lat temu.
Oto on! Ze wstępem Gospodarza.
....Dlatego z przyjemnością przekazuję Wam lekki tekst - dość rozrywkowy felieton Zbigniewa Klimczaka. Uważni Czytelnicy doczytają się puenty.

Żyjcie wiecznie !

Don Jorge

Felieton taki sobie!
Szanowni Państwo, nasz kolega z redakcji „Precz z rozsądkiem i konstruktywizmem”, kolega Moncimonczka, brał udział w zebraniu bardzo ważnego dla realizacji naszych celów Stowarzyszenia pod wezwaniem Słowików. Oto co donosi.

Zebranie otworzył przewodniczący Stowarzyszenia i następnie omówił ostatnie działania i sukcesy.
Koleżanki i Koledzy!
Cele naszego Stowarzyszenia są szczytne i mają za zadanie zaprowadzić porządek i prawo we wszystkich dziedzinach komunikacji ludzkiej, w tym szczególnie w Internecie. Ta nowoczesna dziedzina, umożliwiająca szybkie i nieograniczone w czasie i przestrzeni komunikowanie się ludzi pomiędzy sobą, jest niezwykle groźna dla rozprzestrzeniania się naszego wroga, czyli konstruktywnej myśli. Aż strach pomyśleć ilu, na tej ścieżce komunikacji, mogą się dopracować mądrych a więc groźnych projektów i siać zamęt w naszym uporządkowanym świecie. Nasza wieloletnia praca zaczyna przynosić wymierne efekty. Nasi aktywni członkowie, działający na stronie sail-ho, dość radykalnie wypłoszyli co groźniejszych przeciwników. W zasadzie nie pojawiają się tam tematy mogące stanowić dla nas zagrożenie. Dużym wyzwaniem była i dalej jest grupa dyskusyjna na Googlach. Ale tam też jest coraz lepiej i w zasadzie zniknęły z niej tematy problemowe. Mamy jeszcze dużo do zrobienia ale o tym na końcu a teraz proszę kolegów o dyskusję, podzielenie się doświadczeniami i pytania.
Głos zabiera kolega Bysiowski. Udało mi się bardzo prosto „wykurzyć” osoby o słabej odporności na brutalność. Przestały tam zabierać głos i siać zamęt. Grupa powoli oscyluje w kierunku reklamo-poradnictwa ale i takie niby proste porady też mogą być groźne. Rozpowszechniają ludzką solidarność.
Przewodniczący: my to wiemy, do rzeczy, co konkretnie robicie aby z tym walczyć.
Bysiowski: to dość proste; jak ktoś się pyta czy morze (jezioro) na które się wybrać jest ładne i prosi o bliższe informacje, pada odpowiedź - jest ładne! Jak ktoś próbuje napisać coś więcej, należy jego informacje delikatnie podważyć. Jak ktoś pisze: mam 30.000 zł i zero wiedzy, poradźcie jaki jacht kupić – odpowiedź - idź do salonu samochodowego. Jak ktoś pyta o porady nawigacyjne na Morzu Egejskim - pogoogluj sobie.
Panie Przewodniczący, Koleżanki i Koledzy – już prawie nie pytają się. Ale mam problem, ponieważ zawsze znajdzie się jakiś nadgorliwiec i korzysta z profilu aby poznać adres mailowy i pisze poza grupą. To jest nie fair i skandal. Wnioskuję aby Stowarzyszenie, korzystając z swoich wpływów, doprowadziło do skasowania profili i utajnienia adresów mailowych. Jeden facet może odpowiedzieć jednemu ale jeden na pewno nie potrafi zapytać się wszystkich poprzez maile.
Rumcajski - mam pytanie do Was, jak sobie radzić z tymi co z uporem reagują lub zabierają głos w dyskusjach?
Mądralińska - moje doświadczenia wskazują na to, że należy:
po pierwsze, nigdy takiemu facetowi nie odpowiadać na temat. Zapytać się, z jakich pozycji to pisze, nawiązać coś do teczek i zawsze skierować wątek na osobę i jego niewłaściwe poglądy. Meritum nie ruszać, bo można przegrać a wtedy przegra Nasza Sprawa po drugie, trzeba odciąć go od poparcia innych. Tu już nie pomoże tylko pisanie „obok”.


Scientoliński: tak jest, dodam jeszcze, że trzeba nie z nim polemizować tylko wykazać, że ten pierwszy jest głupi albo zausznik jakiejś nie lubianej w tym środowisku organizacji. Jeśli facet zareaguje i pójdzie po linii narzuconej przez nas, sprawa wygrana. Już nie tylko on ale i cała reszta dyskutantów zapomni o co tak właściwie tu szło. Destrukcja i jeszcze raz destrukcja.
Przewodniczący: na koniec zapowiadany temat.
Bardzo wszystkim Koleżankom i Kolegom dziękuję, gratuluję sukcesów ale życie się toczy i stawia przed nami nowe wyzwania. Takim wyzwaniem jest pewna ( nie wymienię nazwy aby nie robić reklamy) strona, działająca już od lat ale obecnie stająca się prawdziwym wyzwaniem dla nas. Pewne ograniczenia cenzuralne sprawiły, że brutalność i chamstwo nie mają tam wstępu. To już krok do tego aby zagnieździł się tam wróg. Musimy opracować nowe metody, bardziej wyrafinowane ale zawsze skutkujące wymanewrowaniem groźnej dyskusji na boczne tory. Nie wolno wam być brutalnymi, używać brzydkich słów, bo was wytną. Trzeba poruszać się na granicy tolerancji ale zawsze, zawsze pisać
OBOK, OBOK, OBOK, OBOK, OBOK! I NIECH TAM- JESZCZE RAZ – OBOK.
Wtedy i ta strona spadnie nisko i straci szanse na bycie opiniotwórczą. Do roboty i niech sczeźnie rozsądek i konstruktywizm. Niech żyje beztroska paplanina „nie na temat”.

Na tym zebranie zakończono a ja obudziłem się z tego koszmarnego snu.
Zbigniew Klimczak

______________________

_________________
Pozdrawiam
Zbigniew Klimczak
http://www.przewodnikzeglarski.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2010, o 11:55 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Batiar napisał(a):
OBOK, OBOK, OBOK, OBOK, OBOK! I NIECH TAM- JESZCZE RAZ – OBOK.
Wtedy i ta strona spadnie nisko i straci szanse na bycie opiniotwórczą. Do roboty i niech sczeźnie rozsądek i konstruktywizm. Niech żyje beztroska paplanina „nie na temat”.

Na tym zebranie zakończono a ja obudziłem się z tego koszmarnego snu.
Zbigniew Klimczak


Święta racja Batiar.
Głównym sposobem na zepchnięcie wątku na problemy poboczne jest długa i monotonna wypowiedź , najlepiej będąca cytatem z samego siebie.

Wątek został założony dla wypowiedzenia sie jaka forma szkolenia jest lepsza i jakie są przyczyny sukcesów lub porażek szkolenia weekendowego, stacjonarnego, co jest wyznacznikiem kursu na wysokim poziomie etc....

Twoje wypowiedzi Batiar oraz Maara, Monii, Skipubly w tym wątku to głównie trollowanie mające na celu podtrzymanie rewolucyjnego żaru, w dodatku przy okazji rozsiewacie informacje nie pokrywające się z rzeczywistością.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2010, o 12:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Wytłumacz mi więc tylko jedno. Dlaczego ludzie PZŻ-tu lobbowali tak ostro za zmianą terminu "kwalifikacje" na "uprawnienia"?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2010, o 15:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 11:06
Posty: 471
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 58
Uprawnienia żeglarskie: st.j
carlo napisał(a):
Wytłumacz mi więc tylko jedno. Dlaczego ludzie PZŻ-tu lobbowali tak ostro za zmianą terminu "kwalifikacje" na "uprawnienia"?

daj spokój, czego oczekujesz od kogoś kto wchodzi w polemikę z śmiesznym felietonem z przed 4 lat :)

_________________
Pozdrawiam
Zbigniew Klimczak
http://www.przewodnikzeglarski.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2010, o 15:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8654
Lokalizacja: Edinburgh, Scotland
Podziękował : 3582
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
ins napisał(a):
w dodatku przy okazji rozsiewacie informacje nie pokrywające się z rzeczywistością.

Piotr Siedlewski


Kłamstwo (to tak dla informacji, coby się ktoś nie pogubił...)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2010, o 23:34 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jejku jeku.
Moniiu.
Twoim zdaniem lepszy jest kurs weekendowy czy stacjonarny?
Może wędrowny?

Piotr Siedlewski

p.s.
Zarzut kłamstwa. Czyżby pozycja posiadacza certyfikatu RYA Twoim zdaniem była w Polsce niższa niż ja ją sytuuję?
W celu udowodnienia proponuje posługiwać się prawodawstwem polskim, polską praktyką a nie wizją narzuconą przez cholera wie kogo.
Jeśli zarzut kłamstwa dotyczy czegoś innego to proszę Wyartykułuj to.

Carlo
Na pytanie.
Cytuj:
Dlaczego ludzie PZŻ-tu lobbowali tak ostro za zmianą terminu "kwalifikacje" na "uprawnienia"?

Mogę odpowiedzieć - Nie wiem po co.

Batiar
Paręnaście słów w stosunku do rozwlekłej wypowiedzi napisanej lat temu parę, ale wciśniętej w całej rozciągłości nazywasz polemiką?

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2010, o 13:04 

Dołączył(a): 8 maja 2010, o 12:27
Posty: 5
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Prowadziłem kurs weekendowy.
Szczerze mówiąc, najgorsza forma kursu. Oczywiście, zdarzają się przypadki że ludzie doskonale się na nim nauczą - nie odważę się takiego stanowiska zakwestionować ale statystycznie - nie jest to dobry pomysł...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2010, o 13:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 13154
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3093
Otrzymał podziękowań: 2696
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Prowadziłem kilkanaście kursów weekendowych (na st.j)
Wyniki były dużo lepsze niż w innych formach kursu. Statystycznie oblewała 1 osoba na 20 zdających (zwykle z teorii).

Ale to było ponad 10 lat temu :)

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2010, o 15:19 

Dołączył(a): 8 maja 2010, o 12:27
Posty: 5
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
ale nie bierzmy pod uwagę ile oblewało osób, bo tam gdzie ja szkoliłem weekendowo zdali wszyscy, a ja oceniam ten kurs bardzo źle. (więc ile osób zdało to nie wyznacznik)
ale oczywiście szanuje Twoje zdanie:)
pozdrawiam
ps. bardziej adekwatne byłoby wypisanie braków na takim kursie i porównanie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2010, o 15:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 13154
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3093
Otrzymał podziękowań: 2696
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
bogdan8 napisał(a):
ale nie bierzmy pod uwagę ile oblewało osób, bo tam gdzie ja szkoliłem weekendowo zdali wszyscy, a ja oceniam ten kurs bardzo źle. (więc ile osób zdało to nie wyznacznik)


jeżeli przy tej samej komisji zdają wszyscy moi kursanci i połowa z innego kursu, to już jest jakiś wyznacznik

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL