Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 maja 2024, o 10:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3086 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 103  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 cze 2013, o 09:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 11:44
Posty: 2439
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 374
Otrzymał podziękowań: 223
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
snajper napisał(a):
Czyli jest OK ze strony PZŻ.


Kropla drąży skałę… ;) :cool:
Po moim mejlu (i prawdopodobnie setce innych, podobnych) i dłuższej rozmowie telefonicznej sympatyczne Panie z PZŻ postanowiły uznać jednak oficjalne stanowisko MSiT.
Skrót korespondencji poniżej:

From: xxxxx [mailto:xxxx@pya.org.pl]
Sent: Thursday, May 16, 2013 2:15 PM
To: Tomek Niedbała
Subject: Re: Tomasz Niedbała Pytanie dotyczące stażu na kj
Obecnie przygotowujemy się do wdrożenia tego procesu i jeszcze trwają dyskusje.
(…)Jak będzie wszystko już opracowane to umieścimy na stronie http://www.pya.org.pl Zasady uzyskiwania patentów
xxxxx
Polski Związek Żeglarski

----- Original Message -----
From: Tomek Niedbała
To: xxxx
Cc: xxxx@pya.org.pl
Sent: Thursday, May 16, 2013 1:56 PM
Subject: Tomasz Niedbała Pytanie dotyczące stażu na kj
(..) Miłe Panie,
Mam pytanie w związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia w sprawie patentów.
(…) Pozdr.
Tomasz Niedbała
(…)
ps.
http://www.msport.gov.pl/aktualnosci/stanowisko-ministerstwa-sportu-i-turystyki-ws-uwzglednienia-stazow-sternikow-jachtowych-oraz-jachtowych-sternikow-morskichWedług interpretacji Ministerstwa Sportu „Nie ma żadnych przesłanek formalno-prawnych i merytorycznych do niezaliczania stażów uzyskanych w starym systemie do uzyskania nowych patentów”.

_________________
Pozdr.
Tomek Niedbała


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 09:46 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
snajper napisał(a):
Ale mi idzie o to że był moment kiedy się wydawało, że 600 godzin pójdzie do kosza i trzeba zbierać znowu 1200 a okazuje się, że prawo jednak działa wstecz dla kogoś kto uzyskał starego morsa jest to samo co było, 1200 po SJ. Czyli jest OK ze strony PZŻ.
Mylisz pojęcia, to do działania prawa wstecz ale czy możesz mnie wytłumaczyć gdzie to jest napisane?
§ 7. 1. Patent kapitana jachtowego uzyskuje osoba, która:
1) posiada patent jachtowego sternika morskiego;
2) po uzyskaniu patentu jachtowego sternika morskiego odbyła co najmniej sześć rejsów po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 1200 godzin żeglugi, w tym co najmniej 400 godzin samodzielnego prowadzenia jachtu o długości kadłuba powyżej 7,5 m, oraz odbyła co najmniej jeden rejs powyżej 100 godzin żeglugi na jachcie o długości kadłuba powyżej 20 m oraz jeden rejs powyżej 100 godzin żeglugi po wodach pływowych z zawinięciem do co najmniej dwóch portów pływowych.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

http://www.msport.gov.pl/aktualnosci/stanowisko-ministerstwa-sportu-i-turystyki-ws-uwzglednienia-stazow-sternikow-jachtowych-oraz-jachtowych-sternikow-morskichWedług interpretacji Ministerstwa Sportu „Nie ma żadnych przesłanek formalno-prawnych i merytorycznych do niezaliczania stażów uzyskanych w starym systemie do uzyskania nowych patentów”.
Chyba, że ministerstwo dokonało takiej interpretacji że sternik jachtwoy równa się jachtowemu sternikowi morskiemu
§ 23. 1.
2) jeżeli złożyły wniosek o wydanie patentu sternika jachtowego – wydaje się patent jachtowego sternika morskiego;


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 10:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 11:44
Posty: 2439
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 374
Otrzymał podziękowań: 223
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
Jacek Woźniak napisał(a):
Chyba, że ministerstwo dokonało takiej interpretacji że sternik jachtwoy równa się jachtowemu sternikowi morskiemu

Dokładnie tak Jacku... ;)

_________________
Pozdr.
Tomek Niedbała


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 10:05 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
TomekN napisał(a):
Jacek Woźniak napisał(a):
Chyba, że ministerstwo dokonało takiej interpretacji że sternik jachtwoy równa się jachtowemu sternikowi morskiemu

Dokładnie tak Jacku... ;)
Po przeczytaniu tekstu też to wiem ;) ale... dziś interpretacja jest taka jutro może być inna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 10:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2013, o 10:08
Posty: 1
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Jacek Woźniak napisał(a):
TomekN napisał(a):
Jacek Woźniak napisał(a):
Chyba, że ministerstwo dokonało takiej interpretacji że sternik jachtwoy równa się jachtowemu sternikowi morskiemu

Dokładnie tak Jacku... ;)
Po przeczytaniu tekstu też to wiem ;) ale... dziś interpretacja jest taka jutro może być inna.


Dzisiaj rozmawiałem z pewną Panią w PZŻ - trudno powiedzieć czy miła ale o to co stwierdziła:

1.) do wymiany na JSM wymagają oryginału i jak nie chce im odesłać to przecież nie muszę wymieniać... to jest dobrowolne :) To, ze nie będę miał na co pływać przez pół roku - mogę wymienić zimą :)
2.) Czy w takim razie godziny, które wcześniej zbierałem na JSM i tegoroczne rejsy będą się liczyć jeśli wymienię dopiero za pół roku? TAK - to dzisiejsza swobodna interpretacja tej Pani...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 10:16 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
piotrek_r napisał(a):
1.) do wymiany na JSM wymagają oryginału i jak nie chce im odesłać to przecież nie muszę wymieniać... to jest dobrowolne :) To, ze nie będę miał na co pływać przez pół roku - mogę wymienić zimą :)
2.) Czy w takim razie godziny, które wcześniej zbierałem na JSM i tegoroczne rejsy będą się liczyć jeśli wymienię dopiero za pół roku? TAK - to dzisiejsza swobodna interpretacja tej Pani...

Pani albo jej zwierzchnikom chyba geriavit we łbach pomieszał> Dobrowolne to jest dla tego co chce wymienić. Oni mają to zrobić bo od tego są. Na Twoim miejscu napisał bym list do ministra sportu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 10:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
A słowo "wymienić" - coś na coś? Czy wydać drugi?

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 10:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Colonel napisał(a):
A słowo "wymienić" - coś na coś? Czy wydać drugi?

zgadza sie, Andrzeju. Wymienić. Tylko niestety w rozporządzeniu podano literalnie, że wystarczy do tego wniosek, zawierający konkretne dane, ale nigdzie nie ma stwierdzenia, że do wniosku należy dołączyć oryginał starego patentu. Niedopatrzenie, wynikłe z tego, ze paragraf 25 odsyła w punkcie trzecim do poprzednich paragrafów rozporządzenia i nikt nie wpadł na to, aby dopisać. W związku z tym wymieniamy wniosek na nowe potwierdzenie uprawnień :D i związkowi nic do tego.

Gdyby związek nie kombinował z wnioskami przez miesiąc to pewnie nikt by się jakoś bardzo nie czepiał, a tak sami się podłożyli aby dokładnie sie przyjrzeć LITERZE prawa...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 11:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 00:14
Posty: 708
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 193
Uprawnienia żeglarskie: Morski Trzymacz Rumpla
Właśnie wróciłem z PZŻtu i złożyłem wniosek o wymianę patentu. Poproszono o oryginał, zostawiłem ksero i informację/wniosek, że nie ma podstawy prawnej żądania oryginału i mam zamiar zostawić go jako pamiątkę. Wniosek przyjęty, mam czekać na telefon, ale powiedzieli mi, że nowego nie dostanę bez oddania starego. Za wysyłkę żądają dodatkowej opłaty, co też jest dziwne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 11:16 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Ejdzej napisał(a):
Wniosek przyjęty, mam czekać na telefon, ale powiedzieli mi, że nowego nie dostanę bez oddania starego. Za wysyłkę żądają dodatkowej opłaty, co też jest dziwne.
Żądanie opłaty za dodatkową czynność jest powiedzmy zasadne. A wstrzymywanie dokumentu... hymmm jak to w KK było o przetrzymywaniu? posiadaniu? dokumentu którym nie ma prawa się dysponować? A może żądanie oddanie "starego" podpada pod zmuszenie do określonego zachowania? Kto wie, kto wie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 11:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 00:14
Posty: 708
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 193
Uprawnienia żeglarskie: Morski Trzymacz Rumpla
Nie wiem, nie jestem prawnikiem, ale mam czasami do czynienia z "organami administracyjnymi". Jak wnoszę opłatę urzędową za wydanie jakiegoś kwitu, to niezależnie, czy kwit odbieram, czy wyślą za potwierdzeniem odbioru, płacę tyle samo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 11:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Ejdzej napisał(a):
Nie wiem, nie jestem prawnikiem, ale mam czasami do czynienia z "organami administracyjnymi". Jak wnoszę opłatę urzędową za wydanie jakiegoś kwitu, to niezależnie, czy kwit odbieram, czy wyślą za potwierdzeniem odbioru, płacę tyle samo.

Dokładnie. Jest ścisle określona kwota jakiej związek pobiera za wydanie patentu - przy czym w rozporządzeniu jest to określone jako 'czynności związane z wydaniem patentu' - a wiec także jego wysylke.

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 12:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 422
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 74
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Ejdzej napisał(a):
Właśnie wróciłem z PZŻtu i złożyłem wniosek o wymianę patentu. Poproszono o oryginał, zostawiłem ksero i informację/wniosek, że nie ma podstawy prawnej żądania oryginału i mam zamiar zostawić go jako pamiątkę. Wniosek przyjęty, mam czekać na telefon, ale powiedzieli mi, że nowego nie dostanę bez oddania starego. Za wysyłkę żądają dodatkowej opłaty, co też jest dziwne.

Przed chwilą kolejny raz rozmawiałem z resortem i na ich prośbę przesłałem oficjalne pismo:
Cytuj:
Szanowni Państwo,
W związku z opublikowaniem na stronie http://pya.org.pl/patenty/wymiana warunków koniecznych do wymiany posiadanego patentu żeglarskiego na nowy, wynikający z bieżących regulacji prawnych, uprzejmie proszę o przedstawienie Waszej wykładni dotyczącej wymogu przesłania do Polskiego Związku Żeglarskiego oryginału patentu, na podstawie którego jest wystawiany nowy dokument.

Według naszej wiedzy nigdzie w polskich ustawach i rozporządzeniach nie ma zapisu wymuszającego na posiadaczu starego patentu żeglarskiego konieczności odesłania go do właściwego związku sportowego w celu uzyskania nowego dokumentu. Patenty wydane w przeszłości zachowują swoją ważność i stanowią jedynie podstawę do wystawienia dokumentu według aktualnych regulacji prawnych - podstawą do wystawienia dokumentu powinno być oświadczenie własne wnioskodawcy, w najlepszym razie (w przypadku utraty przez związek sportowy kartotek z wystawionymi wcześniej patentami) dołączona kopia patentu.

Z wyrazami szacunku
podpis

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Ostatnio edytowano 7 cze 2013, o 12:38 przez panwac, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 12:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Jacek Woźniak napisał(a):
Żądanie opłaty za dodatkową czynność jest powiedzmy zasadne

Jacek - wysyłka dokumentu wydawanego w ramach wykonywania zadania z dziedziny administracji publicznej nie jest żadną "dodatkową czynnością"!!!

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 13:29 

Dołączył(a): 24 sie 2012, o 11:25
Posty: 44
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 7
Uprawnienia żeglarskie: Kpt. J.
Wygenerowałem wniosek i w wymaganych załącznikach jest cytuję:
"Do wniosku dołacz dokumenty:
- Ksero dokumentu potwierdzajacego tozsamosc
- Dokumenty potwierdzajace spełnienie wymagan stazow
- Kopia patentu jachtowego sternika morskiego"
Nigdzie nie jest napisane oryginał! Może poprawili a może tak z przyzwyczajenie o tych oryginałach a może na inne stopnie chcą oryginały bo nie mają ewidencji nie wiem ale donoszę jak widzę....pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 13:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
stoik_dn napisał(a):
Wygenerowałem wniosek i (...)
- Kopia patentu jachtowego sternika morskiego"
Nigdzie nie jest napisane oryginał! (...)

Jestes pewien, ze nigdzie? ;)
http://www.pya.org.pl/patenty/wymiana
To przeczytaj to, co reszta przeczytała nie generujac wniosku...

Cytuj:
Wygenerowany elektronicznie wniosek - ( ze strony PZŻ)
Oryginał patentu
kserokopię dokumentu potwierdzającego tożsamość
Etc.

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 13:52 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
pierdupierdu napisał(a):
Jacek Woźniak napisał(a):
Żądanie opłaty za dodatkową czynność jest powiedzmy zasadne

Jacek - wysyłka dokumentu wydawanego w ramach wykonywania zadania z dziedziny administracji publicznej nie jest żadną "dodatkową czynnością"!!!
A gdzie stoi, że dokument musi być odesłany na wskazany adres?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 13:56 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8038
Podziękował : 1873
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: -
A tak obocznie, bo nie wiem a ciekaw - czy prawo pozwala żądać ksera dowodu osobistego? Nie tylko PZŻ, tak w ogóle.
Dość niebezpieczne dla zainteresowanego życzenie, a tu ochrona danych i te rzeczy... Może nawet 'uprawnienie do legitymowania obywatela'?

W końcu otrzymają patent poprzedni, lub ksero, to też "dokument potwierdzający" ... etc. I to przez nich wydany.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 14:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 00:14
Posty: 708
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 193
Uprawnienia żeglarskie: Morski Trzymacz Rumpla
Jacek Woźniak napisał(a):
A gdzie stoi, że dokument musi być odesłany na wskazany adres?


Pewnie w KPA :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 14:41 

Dołączył(a): 24 sie 2012, o 11:25
Posty: 44
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 7
Uprawnienia żeglarskie: Kpt. J.
Monia:
cytuję:


Aby uzyskać patent kapitana jachtowego, należy przysłać do biura Polskiego Związku Żeglarskiego następujące dokumenty:

Wygeneruj wniosek

wygenerowany elektronicznie wniosek - ( ze strony PZŻ)
kserokopię patentu jachtowego sternika morskiego
kserokopię dokumentu potwierdzającego tożsamość
zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm - (naklejone na wniosek)
dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań stażowych, o których mowa w rozporządzenia Ministra Sportu z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej (Dz. U. z 2013r. poz. 460) & 7.1.:

http://szkolenie.pya.org.pl/patenty/kapitan_jachtowy/pr

Ale Ty chcesz wymienić patent no to jak chcesz wymienić paszport to też muszą unieważnić stary możesz poprosić o jakiś trwały marker i odesłanie ale nie możesz mieć dwóch dokumentów takich samych!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 14:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
stoik_dn napisał(a):
Monia: (...)

Ale Ty chcesz wymienić patent no to jak chcesz wymienić paszport to też muszą unieważnić stary możesz poprosić o jakiś trwały marker i odesłanie ale nie możesz mieć dwóch dokumentów takich samych!

primo: nie takich samych
Secundo: czemu nie? Możesz wskazać paluszkiem, kto mi każe odesłać oryginał patentu bądź unieważnić go? Bo czytam to rozporządzenie dość wnikliwie i za nic nie mogę sie doszukać...
Tertio: ja nie wymieniam paszportu...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 14:48 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8038
Podziękował : 1873
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: -
Patent to nie paszport. Nie trzeba go "unieważniać". Wyraźnie pisze: poprzednio wydane dokumenty zachowują ważność ;)
W szczególności nie widze uprawnienia dla PZŻ które pozwalałoby im "unieważniać" państwowy dokument. To nie jest ich własność.
Wymieniałem kiedyś stary papierowy na nowy plastik. Stary wciąż mi w domu leży. Czyli da się, nie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 15:04 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
RyśM napisał(a):
A tak obocznie, bo nie wiem a ciekaw - czy prawo pozwala żądać ksera dowodu osobistego? Nie tylko PZŻ, tak w ogóle.
Dość niebezpieczne dla zainteresowanego życzenie, a tu ochrona danych i te rzeczy... Może nawet 'uprawnienie do legitymowania obywatela'?

W końcu otrzymają patent poprzedni, lub ksero, to też "dokument potwierdzający" ... etc. I to przez nich wydany.
Można domagać się okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość. W przypadku PZŻ mamy o tyle kuriozalną sytuację, że raz aby pismo było poprawne prawo wymaga aby były w nim zawarte pełne dane identyfikujące osobę w tym dane do korespondencji. Dowód, paszport lub inny dokument tożsamości będzie zawierał te same dane, te które PZŻ już w swoich archiwach ma! Trzeba tylko do nich sięgnąć i sprawdzić czy dane z wniosku w tym numer patentu! zgadzają się z danymi zawartymi w archiwum. Proste? Zbyt proste albo zbyt pracochłonne, o "zagubieniu" archiwów nawet nie myślę.
PZŻ powoli zaczyna dusić się pod naporem wywalczonych obowiązków bo przecież rozwiązanie tych wszystkich problemów jest bardzo proste ale w przypadku niepowodzenia dla związku może być bardzo groźne. Ale nie będę wkładał im broni do ręki więc zamilczę.



Za ten post autor Były_User 934585 otrzymał podziękowania - 2: Moniia, Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 15:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 422
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 74
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
stoik_dn napisał(a):
Nigdzie nie jest napisane oryginał! Może poprawili a może tak z przyzwyczajenie o tych oryginałach a może na inne stopnie chcą oryginały bo nie mają ewidencji nie wiem ale donoszę jak widzę....pozdr

http://pya.org.pl/patenty/wymiana
Domaganie się ksero dowodu tożsamości jest przekroczeniem uprawnień - powinien wystarczyć numer dowodu i ewentualnie PESEL (jeśli PESEL jest jednym z unikatowych identyfikatorów w ich bazach danych).

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 15:37 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Numer dowodu o niczym nie świadczy więc do niczego nie jest potrzebny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 19:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
stoik_dn napisał(a):

Rozmawiamy nie o uzyskaniu patentu kapitana po wypełnieniu wymogów stażowych tylko o wymianie dokumentów na ustalone najnowszym rozporządzeniem. I dlatego rozmawiamy o głównej stronie związku a nie tym co tutaj cytujesz.
Ta główna strona to:
http://pya.org.pl/patenty/wymiana
I to na niej napisano:
Aby wymienić patent, należy przesłać do Polskiego Związku Żeglarskiego następujące dokumenty:
1. Wygenerowany elektronicznie wniosek - ( ze strony PZŻ)
- tymczasem prawo nie wymaga jedynie-słusznego wniosku ze strony PZŻ, wymagany jest wniosek, który zawiera ściśle określone dane - i żadne inne dane nie są wymagane
3. Oryginał patentu - - tymczasem prawo nie wymaga przesłania oryginału patentu
4. kserokopię dokumentu potwierdzającego tożsamość - tymczasem prawo nie wymaga przesyłania kopii dokumentu potwierdzającego tożsamość
5. zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm - (naklejone na wniosek) - i to jest jedyne wymaganie PZŻ znajdujące źródło w obowiązujących przepisach.
Konkrtenie - wymagane dokumenty reguluje zapis &25 ust.3 oraz &4 pkt.1 rozporządzenia z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej. Sam zobacz:
Załącznik:
wymiana.jpg
wymiana.jpg [ 71.93 KiB | Przeglądane 9317 razy ]


Rozmawiamy zatem o tym, że mimo utworzenia jasnego i zamkniętego katalogu danych i dokumentów, jakich wymaga powszechnie obowiązujące prawo dla uzyskania dokumentu - znów musimy znosić nie znajdujące oparcia w obowiązujących przepisach amatorskie interpretacje urzędników-dyletantów z jakiegoś stowarzyszenia sportowego....

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2013, o 21:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4507
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 766
Otrzymał podziękowań: 1556
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
stoik_dn napisał(a):
Ale Ty chcesz wymienić patent no to jak chcesz wymienić paszport to też muszą unieważnić stary możesz poprosić o jakiś trwały marker i odesłanie ale nie możesz mieć dwóch dokumentów takich samych!

W przypadku paszportów obowiązek unieważnienia starego wynika z zapisów w prawie - więc unieważnienie nie następuje "bo jak wymiana to trzeba" tylko dlatego, że tak stanowią przepisy.
Czemu nie mogę mieć dwóch dokumentów takich samych? :idea:
Mam papierowego j.s.m. Wymieniam na plastik. Mam jeden.
Mam papierowego st.j. Wymieniam na plastik. Mam drugi
Mam jeszcze motorowodnego morskiego sternika motorowodnego. Na podstawie tego uzyskuję (bo mam też starego ż.j.) kolejny patent j.s.m. Mam trzeci.
itd.
ICMPTZ? :shock:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowanie od: Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 cze 2013, o 07:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2012, o 11:42
Posty: 416
Podziękował : 107
Otrzymał podziękowań: 55
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ja mam z kolei "nieco" inny problem z NOWĄ, ELEKTRONICZNĄ rzeczywistością ;)

Po wygenerowaniu wniosku program automatycznie przechodzi do PŁATNOŚCI i wygląda, jakby tego etapu nie dało się pominąć (?)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 cze 2013, o 08:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
cantos napisał(a):
Ja mam z kolei "nieco" inny problem z NOWĄ, ELEKTRONICZNĄ rzeczywistością ;)

Po wygenerowaniu wniosku program automatycznie przechodzi do PŁATNOŚCI i wygląda, jakby tego etapu nie dało się pominąć (?)

Można wysłać (pocztą, za potwierdzeniem odbioru...) jakikolwiek wniosek własnego "wzoru", zawierający wymagane rozporządzeniem dane oraz dokonać wpłaty na numer konta PZŻ podany na stronie głównej tego stowarzyszenia pod zakłdką "kontakt".
http://www.pya.org.pl/kontakt
Ksero dowodu wpłaty rozwieje wątpliwości, co do spełnienia warunku uiszczenia opłaty, który zawarty jest w & 22 ust. 2 rozporządzenia.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 cze 2013, o 09:12 

Dołączył(a): 2 gru 2007, o 14:47
Posty: 89
Podziękował : 13
Otrzymał podziękowań: 2
cantos napisał(a):
Ja mam z kolei "nieco" inny problem z NOWĄ, ELEKTRONICZNĄ rzeczywistością ;)

Po wygenerowaniu wniosku program automatycznie przechodzi do PŁATNOŚCI i wygląda, jakby tego etapu nie dało się pominąć (?)
cantos napisał(a):
Ja mam z kolei "nieco" inny problem z NOWĄ, ELEKTRONICZNĄ rzeczywistością ;)

Po wygenerowaniu wniosku program automatycznie przechodzi do PŁATNOŚCI i wygląda, jakby tego etapu nie dało się pominąć (?)


Ja mam natomiast z elektroniczną rzeczywistością problem taki, że wypełniłem formularz, zapłaciłem, a wygenerowane wniosku jak nie było tak nie ma... Miał ktoś podobnie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3086 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 103  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL