Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 25 kwi 2024, o 02:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3086 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 99, 100, 101, 102, 103
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sie 2013, o 14:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 21:10
Posty: 80
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 84
Otrzymał podziękowań: 15
Uprawnienia żeglarskie: mam
W sumie może i racja, oba w końcu wydane zgodnie z prawem przez urząd, jak trza. A zapisu, że można mieć jeden nie widzę :mrgreen: .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sie 2013, o 14:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4483
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 760
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
hoopak napisał(a):
A do OZŻ poszedłbym dlatego, że jest to jednostka podstawowa PZŻ, więc teoretycznie może coś mi powiedzą mądrego.

Nieprawdą jest jakoby...
OZŻ-ty są (nie muszą, ale chyba wszystkie są) jedynie członkami PZŻ. Ale są osobnymi stowarzyszeniami. Żadnymi "jednostkami podstawowymi" nie są. Członkami PZŻ mogą być także kluby i inne osoby prawne, na równi z OZŻ-ami.
hoopak napisał(a):
A do OZŻ poszedłbym dlatego, [...] może coś mi powiedzą mądrego.

:rotfl: - sądzę, że wątpię...

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 07:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 420
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
:rotfl: - sądzę, że wątpię...


No wiesz? <foch> ;)

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 07:36 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Wydanie drugiego patentu świadczy jedynie o tym, że nikt w związku nie sprawdza archiwaliów co każdej osobie kiedykolwiek pracującej w jakimś urzędzie, jest rzeczą oczywistą. O prowadzeniu dziennika korespondencji wstyd wspominać. Reasumując za duże obowiązki, za duży ciężar te niedobre Państwo zwizuniowi narzuciło :-( ;)
Tylko, że jak tych obowiązków zabraknie to komu Oni będą potrzebni? :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 09:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Sportowcom, olimpijczykom...

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 18:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4483
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 760
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Jacek Woźniak napisał(a):
Wydanie drugiego patentu świadczy jedynie o tym, że nikt w związku nie sprawdza archiwaliów

Jacek, a jakby sprawdzili, to jak sobie wyobrażasz podstawę odmowy? Złożył wniosek? - złożył. Kompletny? - kompletny. Zapłacił? - zapłacił. To dostał patent. Drugi. Jakby złożył trzeci wniosek - powinien dostać i trzeci... Dur... lex - sed lex...
Nie ma uśmieszków bo poważnie piszę!

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 20:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Colonel napisał(a):
Sportowcom, olimpijczykom...

Cóż... pewnie mało się znam na żeglarskich sportowcach i olimpijczykach, ale mam silne wrażenie, że gdyby byli reprezentowani przez swoje własne stowarzyszenie, to służyłoby ono ich potrzeby zdecydowanie sprawniej niż... hmmm.... te osoby, które usiłują to robić w tej chwili...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 21:21 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Jacek Woźniak napisał(a):
Wydanie drugiego patentu świadczy jedynie o tym, że nikt w związku nie sprawdza archiwaliów

Jacek, a jakby sprawdzili, to jak sobie wyobrażasz podstawę odmowy? Złożył wniosek? - złożył. Kompletny? - kompletny. Zapłacił? - zapłacił. To dostał patent. Drugi. Jakby złożył trzeci wniosek - powinien dostać i trzeci... Dur... lex - sed lex...
Nie ma uśmieszków bo poważnie piszę!
Pierwsze to nie bardzo rozumiem po co komuś kilka patentów? Jak mu jeden odbiorą to będzie mógł legitymować się innym? Przynajmniej zanim bym taki drugi dokument wydał zapytał bym o zdanie ministerstwo. No i zrozum, może to naiwność z mojej strony ale na miejscu urzędnika zapytał bym: ma Pan za dużo pieniędzy?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 22:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4483
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 760
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Jacek Woźniak napisał(a):
Pierwsze to nie bardzo rozumiem po co komuś kilka patentów? Jak mu jeden odbiorą to będzie mógł legitymować się innym? Przynajmniej zanim bym taki drugi dokument wydał zapytał bym o zdanie ministerstwo. No i zrozum, może to naiwność z mojej strony ale na miejscu urzędnika zapytał bym: ma Pan za dużo pieniędzy?


Zapewne spytanie petenta czy - aby na pewno - chce dwa patenty w tym przypadku rozwiązałoby problem...
Nie wiem po co komuś kilka patentów, może roztargniony? Albo kolekcjoner :rotfl:
Kto miałby "odbierać patent"? Bo sądy orzekają chyba "zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju"... ?
Też jestem ciekaw odpowiedzi ministerstwa na pytanie o drugi patent. Ale nie znajduję podstawy niewydania...

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 wrz 2013, o 06:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
pierdupierdu napisał(a):
gdyby byli reprezentowani przez swoje własne stowarzyszenie,

Pomijajac wszelkie afiliacje w organizacjach międzynarodowych oraz naszą ustawę o sporcie, to czy nie uważasz, że to całkiem ich sprawa?

EDIT: literówki

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 wrz 2013, o 11:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Jacek Woźniak napisał(a):
to komu Oni będą potrzebni?

Colonel napisał(a):
Sportowcom, olimpijczykom...

pierdupierdu napisał(a):
gdyby /sportowcy/ byli reprezentowani przez swoje własne stowarzyszenie, to służyłoby ono ich potrzeby zdecydowanie sprawniej niż... hmmm.... te osoby, które usiłują to robić w tej chwili...

Colonel napisał(a):
Pomijajac wszelkie afiliacje w organizacjach międzynarodowych oraz naszą ustawę o sporcie, to czy nie uważasz, że to całkiem ich sprawa?

Ustawy się (czasem) zmieniają, prawda? ;)
Zmiany w reprezentacji przed organizacjami międzynarodowymi - też są możliwe.

Obecnie działacze związku sportowego, powołanego po to by ułatwiać żeglarsko-sportowe działania, zajmują się przede wszystkim utwierdzaniem się roli pasożytów, żerujących na... żeglujących turystach. Innymi słowy - "reprezentanci" żeglarskich sportowców i olimpijczyków uprzykrzają dziś życie dziesiątkom tysięcy osób, które ani sportowcami ani olimpijczykami na pewno nie są.
Dlatego uważam, że kwestia "kto i jak występuje w imieniu żeglarskich sportowców i olimpijczyków", to obecnie na pewno nie jest "całkiem ich sprawa"...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 wrz 2013, o 15:40 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Wojtek Bartoszyński napisał(a):

Kto miałby "odbierać patent"? Bo sądy orzekają chyba "zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju"... ?
Sąd orzeka zakaz prowadzenia a starosta zabiera dokument. Tylko nie wiem jak to będzie w przypadku zakazu prowadzenia jachtów żaglowych. W przypadku kierowców z automatu kontrolujący sprawdza w CEPIK czy osoba posiada uprawnienia i czy nie ma zakazów a żeglarzy CEPIK nie dotyczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 wrz 2013, o 16:27 

Dołączył(a): 23 mar 2013, o 12:29
Posty: 399
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: p.u.
Art. 35 Ustawy o izbach morskich:

1. Jeżeli zainteresowany członek załogi statku lub pilot morski, posiadający dokument określający jego uprawnienia w żegludze morskiej wydany przez właściwy organ polski, wykazał brak koniecznych umiejętności niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi morskiej lub przez rażące zaniedbania spowodował wypadek morski lub przyczynił się do jego powstania, izba morska może, w orzeczeniu, pozbawić go prawa wykonywania tych uprawnień w częściowym lub pełnym zakresie na okres od 1 roku do 5 lat.
2. Izba morska może w orzeczeniu uzależnić przywrócenie prawa wykonywania uprawnień w żegludze morskiej od spełnienia przez zainteresowanego co najmniej jednego z następujących warunków:
1) wykonywania określonych niższych uprawnień w żegludze morskiej przez czas oznaczony;
2) wykazania koniecznych umiejętności w trybie przewidzianym przepisami o kwalifikacjach w żegludze morskiej;
3) odbycia w częściowym lub pełnym zakresie praktyki, która była wymagana do uzyskania dotychczasowych uprawnień.
3. Izba morska może na posiedzeniu, w tym samym składzie, w którym orzekła o pozbawieniu zainteresowanego prawa wykonywania uprawnień w żegludze morskiej, postanowić o zawieszeniu prawa wykonywania tych uprawnień przez zainteresowanego do czasu ostatecznego zakończenia postępowania, jeżeli uzasadniają to względy bezpieczeństwa żeglugi. Na postanowienie to zainteresowanemu przysługuje zażalenie.
4. Dokumenty określające uprawnienia w żegludze morskiej członków załóg statków i pilotów oraz organy właściwe do ich wydawania określają odrębne przepisy.
5. Przepisów ust. 1–3 nie stosuje się do członków załóg jednostek pływających Marynarki Wojennej, Straży Granicznej i Policji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 wrz 2013, o 16:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Gregor39 napisał(a):
Art. 35 Ustawy o izbach morskich:

1. Jeżeli zainteresowany członek załogi statku lub pilot morski, posiadający dokument określający jego uprawnienia w żegludze morskiej wydany przez właściwy organ polski, wykazał brak koniecznych umiejętności niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi morskiej lub przez rażące zaniedbania spowodował wypadek morski lub przyczynił się do jego powstania, izba morska może, w orzeczeniu, pozbawić go prawa wykonywania tych uprawnień w częściowym lub pełnym zakresie na okres od 1 roku do 5 lat.
2. Izba morska może w orzeczeniu uzależnić przywrócenie prawa wykonywania uprawnień w żegludze morskiej od spełnienia przez zainteresowanego co najmniej jednego z następujących warunków:
1) wykonywania określonych niższych uprawnień w żegludze morskiej przez czas oznaczony;
2) wykazania koniecznych umiejętności w trybie przewidzianym przepisami o kwalifikacjach w żegludze morskiej;
3) odbycia w częściowym lub pełnym zakresie praktyki, która była wymagana do uzyskania dotychczasowych uprawnień.
3. Izba morska może na posiedzeniu, w tym samym składzie, w którym orzekła o pozbawieniu zainteresowanego prawa wykonywania uprawnień w żegludze morskiej, postanowić o zawieszeniu prawa wykonywania tych uprawnień przez zainteresowanego do czasu ostatecznego zakończenia postępowania, jeżeli uzasadniają to względy bezpieczeństwa żeglugi. Na postanowienie to zainteresowanemu przysługuje zażalenie.
4. Dokumenty określające uprawnienia w żegludze morskiej członków załóg statków i pilotów oraz organy właściwe do ich wydawania określają odrębne przepisy.
5. Przepisów ust. 1–3 nie stosuje się do członków załóg jednostek pływających Marynarki Wojennej, Straży Granicznej i Policji.

Tu nie ma ani słowa o "zabieraniu dokumentów". Chyba, że Wojtek zna przepis, który to reguluje.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 wrz 2013, o 17:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4483
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 760
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
AIKI napisał(a):
Tu nie ma ani słowa o "zabieraniu dokumentów". Chyba, że Wojtek zna przepis, który to reguluje.

:?: Ja? Czemu ja? To Jacek pisał o odbieraniu patentu...
Nie znam.

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 wrz 2013, o 18:39 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
O sądach zaczął Wojtek więc do nich się odniosłem a nie wiem czy obecnie Izby są para czy normalnymi sądami a prawo do umieszczania informacji w określonych zbiorach danych, tu w Rejestrze Skazanych bo tylko tam znajdziemy informację o tym kto, za co i na ile został skazany mają sądy. A pamiętać trzeba, że mamy też śródlądzie gdzie właściwe są sądy powszechne. Ustawa o Izbach Morskich ma się mało do penalizacji zachowań. Zna ktoś przepis z ustawy o sądach powszechnych w których pisze kto zabija człowieka...? ;)
Chodzi o orzeczony przez sąd zakaz lub nakaz określonego zachowania czyli w naszym przypadku czasowe lub stałe odebranie/zawieszenie uprawnień w czyli "zabranie" dokumentu" świadczącego o posiadanych uprawnieniach.
W przypadku pijanych kierowców sprawa o tyle prosta, że większości przypadków prawko zabiera się na miejscu ujawnienia przestępstwa. W przypadku np. nietrzeźwych żeglarzy, nie motorowodniaków bo tu mamy wyraźny artykuł (z pamięci) "kto w stanie nietrzeźwości ... prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu powietrznym, wodnym lub lądowym...", to w przypadku żeglarzy trzeba będzie się przyjrzeć jeszcze kilku innym ustawom. Bo np w ustawie o żegludze śródlądowej stoi chyba tylko jako wykroczenie, podobnie w tej o bezpieczeństwie nad wodą. Wracając do dwóch patentów to załóżmy, że gostek ma zakaz żeglowania, oddaje czy też zostaje mu zatrzymany dokument świadczący o posiadanych uprawnieniach do powożenia jachtami powyżej 7,5m długości a ten mając świadomość, że kontrolujący nie mają możliwości sprawdzenia nie są wstanie wychwycić takiego cwaniaczka bo przecież patent oddał.
Może się komuś wydawać, że jestem jakiś ortodoks czy wojujący abstynent. Swoim pisaniem chcę wykazać, że przekazywanie obowiązków byle komu i to bez refleksji tworzy nowe i to o wiele trudniejsze do rozwiązania problemy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 wrz 2013, o 18:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4483
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 760
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Jacek Woźniak napisał(a):
Swoim pisaniem chcę wykazać, że przekazywanie obowiązków byle komu i to bez refleksji tworzy nowe i to o wiele trudniejsze do rozwiązania problemy.

ORSP,
ale IMHO przy zmianie w obecnie obowiązujących przepisach "wystawcy patentów" ze "związków sportowych" na np. starostę on także musiałby wystawić drugi patent - po złożeniu drugiego wniosku... Dura lex, sed lex

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 wrz 2013, o 19:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Jacek Woźniak napisał(a):
Chodzi o orzeczony przez sąd zakaz lub nakaz określonego zachowania czyli w naszym przypadku czasowe lub stałe odebranie/zawieszenie uprawnień w czyli "zabranie" dokumentu" świadczącego o posiadanych uprawnieniach.

Odebranie prawa do..., uprawnień nie jest IMO tożsame z odebraniem dokumentu te prawa/uprawnienia potwierdzającego...

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Jacek Woźniak napisał(a):
Swoim pisaniem chcę wykazać, że przekazywanie obowiązków byle komu i to bez refleksji tworzy nowe i to o wiele trudniejsze do rozwiązania problemy.

ORSP,

ORSP takoż.
Ale jak napisał Wojtek przy przeniesieniu 1:1 obecnego systemu do starostwa nic się w meritum nie zmieni...

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 wrz 2013, o 06:38 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
AIKI napisał(a):
Jacek Woźniak napisał(a):
Chodzi o orzeczony przez sąd zakaz lub nakaz określonego zachowania czyli w naszym przypadku czasowe lub stałe odebranie/zawieszenie uprawnień w czyli "zabranie" dokumentu" świadczącego o posiadanych uprawnieniach.

Odebranie prawa do..., uprawnień nie jest IMO tożsame z odebraniem dokumentu te prawa/uprawnienia potwierdzającego...

Jest jednym z elementów wykonania wyroku, przynajmniej tak być powinno.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Jacek Woźniak napisał(a):
Swoim pisaniem chcę wykazać, że przekazywanie obowiązków byle komu i to bez refleksji tworzy nowe i to o wiele trudniejsze do rozwiązania problemy.

ORSP,

ORSP takoż.
Ale jak napisał Wojtek przy przeniesieniu 1:1 obecnego systemu do starostwa nic się w meritum nie zmieni...[/quote]W tym konkretnym przypadku być może nie zmienia nic ale są inne ważne aspekty sprawy choćby dostęp do informacji o tym czy ktoś ma czy nie ma uprawnień. Starostwa pracują codziennie przez 8 godzin i zawsze jednego urzędnika musi zastąpić drugi. Tak więc sprawdzenia można dokonać w ciągu jednego dnia, wystarczy faks. Ale to inna historia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 wrz 2013, o 07:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
AIKI napisał(a):
Odebranie prawa do..., uprawnień nie jest IMO tożsame z odebraniem dokumentu te prawa/uprawnienia potwierdzającego...


Otóż to. Nie spotkałem się z przypadkiem odbierania patentów żeglarskich po zawieszeniu/odebraniu uprawnień przez IM.
Myśłę zresztą, że za peerelu było to zbędne, wszelkie służby dokładnie wiedziały (usiłowały wiedzieć) komu, co wolno. Była wszak lista uprawnionych i samo posiadanie patentu nie oznaczalo jeszcze wypuszczenia przez bosmanat i WOP na morze. Po za tym pozbawiano prawa prowadzenia, a patenty uprawniały takze do pełnienia funkcji oficerskich, a nawet "wykwalifikowanej załogi".
No i pozostał taki relikt w postaci nie odbierania. I dobrze.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 wrz 2013, o 19:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 21:11
Posty: 32
Lokalizacja: Smoczogród
Podziękował : 13
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: Pływam, bo lubię.
Uprzejmie donoszę, że PZŻ POTRAFI wydać (wymienić) patent na podstawie wniosku zawierającego tylko i wyłącznie dane określone w rozporządzeniu oraz bez wysyłania do PZŻ-u jakiejkolwiek kopii starego patentu, potwierdzonej czy niepotwierdzonej.

Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale... trzeba żywić nadzieję, że to pierwszy krok ku lepszemu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 wrz 2013, o 16:56 

Dołączył(a): 23 paź 2010, o 19:16
Posty: 9
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: s.j.
Adam, a ile czasu czekałeś na wydanie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 wrz 2013, o 19:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 21:11
Posty: 32
Lokalizacja: Smoczogród
Podziękował : 13
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: Pływam, bo lubię.
68 dni, licząc od daty otrzymania listu poleconego przez PZŻ, do daty wydrukowanej na dokumencie (wysłano go dzień później). Ale... żeby nie było całkiem różowo, to po drodze dzwoniłem do PZŻ-u, gdzie dowiedziałem się, iż nie można mojego podania rozpatrywać, bo "nie jest na odpowiednim formularzu", potem miałem dwie miłe rozmowy z p. Zb. Stosio, a w "międzyczasie zdążyłem jeszcze napisać zażalenie na bezczynność PZŻ-u do pani Ministry. Myślę, że właśnie wysłanie zażalenia "w kopii" do p. Stosio spowodowało niejaką refleksję Wszechwładnego Związku , gdyż p. Stosio po wyjściu ze szpitala zadzwonił do mnie i poinformował, że " w ramach wyjątku łaskawie sam wypełni za mnie formularz i wyda dokument".

Mam nadzieję, że przyczyną pobytu p. Stosio w szpitalu nie była moja korespondencja i życzę mu dużo zdrowia. Muszę też przyznać, że wydrukowanie patentu odbyło się dokładnie w terminie, jaki mi obiecał w ostatniej rozmowie telefonicznej.



Za ten post autor AdamB otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 wrz 2013, o 11:56 

Dołączył(a): 20 cze 2013, o 11:39
Posty: 126
Podziękował : 26
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Patent w końcu otrzymałem. Od dnia potwierdzenia przyjęcia dokumentów przez PZŻ do dnia wydrukowania patentu minęło 50 dni. Kolejne 5 dni minęło, zanim patent pojawił się w mojej skrzynce pocztowej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 mar 2014, o 18:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
AdamB napisał(a):
Uprzejmie donoszę, że PZŻ POTRAFI wydać (wymienić) patent na podstawie wniosku zawierającego tylko i wyłącznie dane określone w rozporządzeniu oraz bez wysyłania do PZŻ-u jakiejkolwiek kopii starego patentu, potwierdzonej czy niepotwierdzonej.

Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale... trzeba żywić nadzieję, że to pierwszy krok ku lepszemu :)

Eh, aktualizując dokumenty coby się zgadzały z przepisami i nie sprawiały problemów (te głupie 20 mil na starym mi wadzi) zdecydowałam się jednak odżałować kilka kaw. I wysłałam coś do obu związków.
No cóż, tak psy na nich wieszam, to wypada uczciwie pochwalić. Nie wiem, czy czytają na tyle Jurka żeby pamiętać moją korespondencję z Min Sportem, ale pozbawili mnie spodziewanej rozrywki :(
Faktem jest, że zajęło im nieco ponad 4 tygodnie ale biorąc pod uwagę czasy przesyłek pomiędzy mną w Walii a nimi - zmieścili się, mail z potwierdzeniem dostałam tuż przed upływem 4 tygodni.
Aha, oczywiście nie wygłupiałam się żadnymi kopiami czy czym, wysłałam im to co musiałam i jeszcze bezczelnie poprosiłam o potwierdzenie kopii patentu dla motorowodniaków (no, nie chce mi się z nimi użerać i wysyłać ich do PZŻ....). Nawet słowa nie powiedzieli tylko przysłali kopię.
Teraz jestem na urlopie, po urlopie powinnam zastać list od motorowodniaków. Jak nie to jednak będę miala jakąś rozrywkę :)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 wrz 2023, o 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4483
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 760
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
AIKI napisał(a):
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
bezprawność obcinania podtrzymuję.
Ja raczej przychylam się do zdania Carla - wymiana to otrzymanie czegoś (np nowego, innego) za coś (starego). Skoro przepis nie określa trybu postępowania z tym "starym" to dokonujący wymiany może z nim robić co bądź uzna za stosowne. W tym również przedziurkować i oddać wymieniającemu na pamiątkę.
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Carlo napisał(a):
Nie warto nadużywać argumentu podstawy prawnej. Mi się szukać nie chce, ale w sensie formalnym jest to unieważnienie dokumentu.
Czynności administracyjne MUSZĄ być określone w prawie. Jeżeli czegoś prawo nie określa - urzędnik nie może tego czynić. W przypadku dowodów - jak widzisz - SĄ. Natomiast zabranie mi starego patentu, bądź obcięcie jego rogu, przedziurkowanie - jest czynnością bezprawną.

Z kronikarskiego obowiązku informuję że Ministerstwo podzieliło moje zdanie:

Ministerstwo Sportu i Rekreacji, w czerwcu 2013 napisał(a):
Odnosząc się do zapytania o konieczność anulowania poprzednio wydanego patentu wyjaśniam, że patent jest dokumentem urzędowym i jako taki podlega zwiększonej ochronie. Anulowanie dokumentu urzędowego jest czynnością organów administracji i wymaga odpowiedniej podstawy prawnej na poziomie ustawy. W przypadku ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej brak jest przepisów w tym zakresie. Tym samym PZŻ nie ma podstawy prawnej do anulowania „starych” patentów.

Należy przy tym zwrócić uwagę, że wskazane w piśmie PZŻ przykłady anulowania dowodów osobistych oraz praw jazdy są wyraźnie uregulowane w przepisach rangi ustawowej. Unieważnianie dowodów osobistych uregulowano w art. 43 i 44 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 993 z późn. zm.). natomiast unieważnianie praw jazdy uregulowano w art. 20 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami oraz w przepisach wykonawczych wydanych na tej podstawie.

Dodatkowo należy wskazać art. 93 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. Nr 127. poz. 857 z późn. zm.), zgodnie z którym wydane na podstawie przepisów dotychczasowych dokumenty uprawniające do uprawiania żeglarstwa na jachtach, o których mowa w art. 53a ust. 3 ustawy o kulturze fizycznej zachowują ważność.


Załączniki:
MSIT do PZŻ 2013 oryginał starego patentu obcinanie rogu unieważnienie.pdf [1.56 MiB]
Pobrane 142 razy

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************

Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowania - 4: panwac, Stara Zientara, Wawrzek, Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3086 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 99, 100, 101, 102, 103


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 288 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL