Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 maja 2020, o 20:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Witam

Mam pytanie do znawców naszego obecnego prawa, które zmienia się co chwila...

Mam możliwość zarobienia w Szwecji paru koron - oficjalnie i z papierem - w branży związanej z przygotowaniem do sezonu jednostek pływających.

Robota byłaby za mniej więcej miesiąc, ale nie wiadomo czy nasza władza do tego czasu zniesie kwarantannę do powracających zza granicy.

Tyle, że jest zdaje się obecnie "furtka" polegająca na braku owej kwarantanny dla powracających z pracy.

Nie ma problemu, aby zleceniodawca wystawił mi papier o wykonywaniu tej pracy - jest tylko pytanie - kiedy jest taki papier potrzebny oraz komu i gdzie się go okazuje, aby uniknąć tej cholernej kwarantanny po powrocie?

Czy ktoś się orientuje jak to wygląda obecnie od strony formalnej ?

Co i komu muszę przedstawić, żeby tej kwarantanny po powrocie nie odbywać ?

I pytanie ostatnie - jak jest obecnie z formalną stroną wyjazdu w obecnej sytuacji do pracy z Polski do Szwecji - czy jest to związane z przedstawianiem gdzieś jakieś papierów od zleceniodawcy czy też po prostu się wyjeżdża - bądź wypływa - i już ?

Z góry dzięki za pomoc.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2020, o 21:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
bury_kocur napisał(a):
naszego obecnego prawa, które zmienia się co chwila...
No i po co Ci ta wiedza, która jutro może być już nieaktualna?
bury_kocur napisał(a):
czy nasza władza do tego czasu zniesie kwarantannę do powracających zza granicy.
Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie.
bury_kocur napisał(a):
jest zdaje się obecnie "furtka" polegająca na braku owej kwarantanny dla powracających z pracy.
Nie ma. A o co walczą ci, co mieszkają np w Słubicach, a pracują we Frankfurcie? Pewnie władza się w końcu ugnie, ale tylko w stosunku do tych, co chodzą do roboty przez rzeczkę, a nie przez morze.
bury_kocur napisał(a):
Co i komu muszę przedstawić, żeby tej kwarantanny nie odbywać?
Jak na razie - kwit z pralni. Znam tylko jeden przypadek zwolnienia z kwarantanny: "Chopin" wrócił z Karaibów (parę dni temu) płynąc non stop przez prawie dwa miesiące (bo nigdzie ich nie chcieli wpuścić. Była więc stuprocentowa gwarancja, że nie mają żadnego wirusa, bo i skąd? Po długim załatwianiu na różnych szczeblach, w końcu udało się dostać zgodę <baczność> Odnośnych Władz <spocznij>, żeby dzieciaki nie odbywały kwarantanny.
bury_kocur napisał(a):
jak jest z formalna stroną wyjazdu w obecnej sytuacji do pracy z PL - czy jest to związane z przedstawianiem w obecnej sytuacji jakieś papierów gdzieś
Na pewno musisz przedstawić immigrejszenom (tym obcym, żeby Cię wpuścili) kwit, że Cię jakaś tamtejsza firma zatrudnia.
bury_kocur napisał(a):
czy też po prostu się wyjeżdża i już ?
Bury, jak to "się wyjeżdża"? Nie zauważyłeś, że wróciliśmy na stare śmieci...eee.. znaczy do Polski Ludowej?
Ciesz się, że masz (jeśli masz) ważny paszport, bo teraz, bez żadnego trybu nie wydają, a nawet nie przyjmują wniosków. Pan naczelnik (bez żadnego trybu) może zdecydować, czy przyjąć Twój wniosek, czy nie. Ustawa mówi, że Ci się należy, a pan Naczelnik powie, że nie ma Twojego palta i co mu zrobisz?

Hej, Bury, obudź się! :lol:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2020, o 21:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Zbieraj napisał(a):
Hej, Bury, obudź się!


Januszku - Mordko Ty Moja - do mojej rodziny aktualnie jeźdźą bez kłopotów pracownicy do pracy w stronę "tam" - pływają znaczy Stenką do Karlskrony - Agnieszka nie dalej jak wczoraj odbierała z promu pracownika.

Nie wiem tylko jak jest z wersją "powrót", bo akurat nikt jeszcze od nich nie wracał teraz.

Coś mi się kołacze o tym ruchu powracających z pracy, ale tego nie jestem właśnie pewien i stąd mój post.

Znaczy co do wyjazdu do krajów dzikiego zachodu czyli w tym przypadku do Królestwa Szwecji to wiem że się wyjeżdża - gorzej jest z moją wiedzą o powrocie.

Znaczy - wraca się tylko trzeba odwalić te 2 tygodnie więzienia póki co...

Ale ponoć jest już furtka o tym pracowym ruchu bezkwarantannowym.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 maja 2020, o 07:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
Furtka już jest od poniedziałku:
https://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Od-poniedzialku-ruch-przygraniczny-bez-kwarantanny-Protestuja-bo-ta-zasada-nie-obejmuje-medykow,206980,2.html, dobrze Ci dźwięczy w głowie, ale to tyczy tylko ruchu przygranicznego i jak się okazało nie dla wszystkich te same zasady, gdzie granicą jest kreska na mapie, no może ciek wodny z mostem nad nią.
Pozostałe zachcianki - patrz co Janusz napisał.

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 maja 2020, o 08:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Ognisty Szkwał napisał(a):
dobrze Ci dźwięczy w głowie, ale to tyczy tylko ruchu przygranicznego i jak się okazało nie dla wszystkich te same zasady, gdzie granicą jest kreska na mapie, no może ciek wodny z mostem nad nią.


A popatrz tutaj Paweł:
https://polonia.nl/2020/05/07/co-z-kwar ... do-polski/

"Ostatnio zniesiono wymóg kwarantanny. Dla kogo?

Tak, od 4 maja 2020 r. obowiązek kwarantanny został zniesiony dla pewnej grupy obywateli RP.

Kwarantannę władze RP zniosły dla osób przekraczających granice RP i pracujących w krajach sąsiadujących z Polską tj. z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz ze Szwecją i Danią. (...)

UWAGA. Przekroczenie granicy – w celach zawodowych, służbowych, zarobkowych albo w celu nauki w RP lub państwie sąsiadującym – należy udokumentować funkcjonariuszowi Straży Granicznej podczas kontroli na granicy."

Tyle, że powyższe nie jest podstawą prawną - szukam właśnie tejże podstawy.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 maja 2020, o 10:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
bury_kocur napisał(a):
Tyle, że powyższe nie jest podstawą prawną - szukam właśnie tejże podstawy.

A co ja Ci napisałem - patrz co Janusz napisał.
Nie ma wykładni żadnej. Rząd łaskawie "zezwolił". Nie znajdziesz ty li żadnych praw i przepisów, więc paczaj co Janusz....

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 06:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13994
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000079201.pdf

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Par. 3 ust. 3 od dnia 4 maja 2020 r. obowiązku, o którym mowa w § 2 ust. 2, nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy państwowej stanowiącej granicę wewnętrzną w rozumieniu art. 2 pkt 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/399 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen) (Dz. Urz. UE L77 z 23.03.2016, str. 1, z późn. zm.)
1) w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w
Rzeczy pospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym przez osoby wykonujące te czynności w tych państwach;
2) przez uczniów i studentów pobierających naukę w Rzeczypospolitej Polskiej lub w
państwie sąsiadującym.
4. Osoby, o których mowa w ust. 3, przekraczając granicę państwową, są obowiązane udokumentować funkcjonariuszowi Straży Granicznej wykonywanie czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych lub pobieranie nauki
w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym.

Przepis działa od 4 maja, kwestia tylko czy Szwecja jest państwem sąsiadującym w rozumieniu przepisów, moim skromnym zdaniem nie.

Możesz wiec bez kwarantanny powrócić z pracy ze Słowacji, Czechii, Niemiec i Litwy.

Z innych krajów UE nie, oraz zza zewnętrznej granicy UE także nie.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 07:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
bury_kocur napisał(a):
Co i komu muszę przedstawić, żeby tej kwarantanny po powrocie nie odbywać ?
Biorąc pod uwagę obecny stan prawny pytanie czym się tam udajesz a w zasadzie - jak wracasz? Bo jak statkiem (czyli także jachtem) to widzę pewną furtkę... :rotfl:
§ 3. 1. Obowiązku, o którym mowa w § 2 ust. 2, nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wykonywania czynności zawodowych:
1) przez:
[...]
d) załogę statku w rozumieniu przepisów o bezpieczeństwie morskim,
[...].]
Tylko trzeba zadbać, abyś kapitanował (albo był załogą) "w ramach wykonywania czynności zawodowych". Wydaje się, że wystarczy zlecenie ("https://pl.wikipedia.org/wiki/Umowa_zlecenia"). :roll:

Czyli, odpowiadając na zacytowane pytanie: przedstawiasz zlecenie bycia kapitanem jachtu (na którym przypływasz) na trasie Szwecja - Polska (albo np. zlecenie przyprowadzenia do PL jachtu). Teoretycznie nie musi być pisemne (więc oświadczasz, że takową umowę zawarłeś), ale jednak zadbałbym aby mieć to na piśmie... :roll:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 08:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Tylko trzeba zadbać, abyś kapitanował (albo był załogą) "w ramach wykonywania czynności zawodowych". Wydaje się, że wystarczy zlecenie


Wojtek - jest jeszcze inny punkt zacytowanego przez Ciebie Rozporządzenia - konkretnie § 3. pkt.3 i dalej 4:

3. Od dnia 4 maja 2020 r. obowiązku, o którym mowa w § 2 ust. 2, nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy państwowej stanowiącej granicę wewnętrzną w rozumieniu art. 2 pkt 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/399 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen) (Dz. Urz. UE L 77 z 23.03.2016, str. 1, z późn. zm.3)):

1) w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym przez osoby wykonujące te czynności w tych państwach;
(...)"

A § 3 punkt 4. stanowi, iż:

"Osoby, o których mowa w ust. 3, przekraczając granicę państwową, są obowiązane udokumentować funkcjonariuszowi Straży Granicznej wykonywanie czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych lub pobieranie nauki w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym.

Tutaj także wydaje się, iż wystarczy zlecenie wykonania usługi :mrgreen:

Wysłałem zapytanie do straży granicznej w Łebie - zobaczymy co odpowiedzą...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 09:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
bury_kocur napisał(a):
jest jeszcze inny punkt zacytowanego przez Ciebie Rozporządzenia
Tak, ale tu wątpliwość budzi to, o czym pisał Kurczak: kwestia czy Szwecja jest dla nas "państwem sąsiadującym"... :-(

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 12:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sie 2013, o 12:57
Posty: 125
Lokalizacja: wawa
Podziękował : 238
Otrzymał podziękowań: 43
Uprawnienia żeglarskie: kj
Kolega skończył kilka dni temu deliwerkę w Chorwacji, wrócił do Polski samochodem i nie ma kwarantanny, bo "wracał z pracy". Załoga chyba tak samo została potraktowana. Czyli niekoniecznie państwo musi być sąsiadujące. Chyba że jest burdel i zależy na kogo się trafi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 13:04 

Dołączył(a): 2 lis 2011, o 16:59
Posty: 80
Podziękował : 104
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: Kpt.j
Kolega Kurczak napisal

Kurczak napisał(a):
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Par. 3 ust. 3 od dnia 4 maja 2020 r. obowiązku, o którym mowa w § 2 ust. 2, nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy państwowej stanowiącej granicę wewnętrzną w rozumieniu art. 2 pkt 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/399 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen) (Dz. Urz. UE L77 z 23.03.2016, str. 1, z późn. zm.)
1) w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w
Rzeczy pospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym przez osoby wykonujące te czynności w tych państwach;
2) przez uczniów i studentów pobierających naukę w Rzeczypospolitej Polskiej lub w
państwie sąsiadującym.
4. Osoby, o których mowa w ust. 3, przekraczając granicę państwową, są obowiązane udokumentować funkcjonariuszowi Straży Granicznej wykonywanie czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych lub pobieranie nauki
w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym.

Przepis działa od 4 maja, kwestia tylko czy Szwecja jest państwem sąsiadującym w rozumieniu przepisów, moim skromnym zdaniem nie.


Pozatym dostepna dla zainteresowanych jest strona
https://www.gov.pl/web/koronawirus/info ... rozujacych

Ognisty Szkwał napisał(a):
bury_kocur napisał(a):
Tyle, że powyższe nie jest podstawą prawną - szukam właśnie tejże podstawy.

A co ja Ci napisałem - patrz co Janusz napisał.
Nie ma wykładni żadnej. Rząd łaskawie "zezwolił". Nie znajdziesz ty li żadnych praw i przepisów, więc paczaj co Janusz....


Czy Janusz sprawdzil to co napisal ? ;)
Ja zbieram juz orzechy . ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 16:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 17:14
Posty: 778
Podziękował : 154
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
burbon napisał(a):
Kolega skończył kilka dni temu deliwerkę w Chorwacji, wrócił do Polski samochodem i nie ma kwarantanny,

To podpada zapewne pod wyłączenia dotyczące transportu, a nie wykonywania pracy za granicą (albo przynajmniej tak to ktoś mógł zinterpretować). Kierowcy tirów, załogi statków, itp, mogą bezkwarantannowo wracać do domu innym środkiem transportu niż tir, albo statek.

Marcin

_________________
Marcin Palacz
http://marcinpalacz.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 16:55 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Kolega marynarz wracał ze statku jednym busem z innymi kolegami z tego samego statku. Cześć z nich dostała kwarantannę, część nie. Bez uzasadnienia. Jeden co dostał się odwołał i odwołano mu kwarantannę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 17:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Rycho21 napisał(a):
Pozatym dostepna dla zainteresowanych jest strona
https://www.gov.pl/web/koronawirus/info ... rozujacych


A w zakładce:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

w pytaniach i odpowiedziach czytamy:

"Dlaczego wyłączone z obowiązku kwarantanny są osoby pracujące lub uczące się w Danii i Szwecji?

Z tymi krajami mamy wspólną granicę morską."


A Straż Graniczna na pytanie o możliwość powrotu do kraju bez odbywania kwarantanny na podstawie rozporządzenia z dnia 02 maja (cytowanego zresztą w ich piśmie) odpowiedziała mi dziś następująco:

Załącznik:
Odpowiedź od SG 11.05.2020.png
Odpowiedź od SG 11.05.2020.png [ 300.41 KiB | Przeglądane 7244 razy ]


Umie ktoś wytłumaczyć tą odpowiedź logicznie ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 18:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
PO co się gimnastykujecie? Zanim Włodek ruszy, to będą inne przepisy, a zanim wróci, to jeszcze inne. I nie wiadomo, w którą stronę zmienione!

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowania - 2: Kurczak, Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 19:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Colonel napisał(a):
PO co się gimnastykujecie? Zanim Włodek ruszy, to będą inne przepisy, a zanim wróci, to jeszcze inne. I nie wiadomo, w którą stronę zmienione!


Coś trzeba robić - żałujesz mi roboty ? :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 20:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
bury_kocur napisał(a):
Załącznik
Co to znaczy "Egz. Pojedynczy"?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Co to znaczy "Egz. Pojedynczy"?


Tzn pewnie, że napisali - podpisali - zeskanowali i mi wysłali.

A pojedynczy oryginał zostawili sobie.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Colonel napisał(a):
Zanim Włodek ruszy


Jak nie będę miał potwierdzenia miemania kwarantanny to raczej się nie ruszę - nie lubię dobrowolnych więzień.

Zatoka i polskie wybrzeże welcome.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 22:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:59
Posty: 230
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: zwykły kapitan
bury_kocur napisał(a):

Załącznik:
Odpowiedź od SG 11.05.2020.png


Umie ktoś wytłumaczyć tą odpowiedź logicznie ?


Jeśli popłyniesz z Polski do Szwecji swoim okrętem to przekroczysz granicę Schengen i będziesz musiał odbyć kwarantannę, jeśli tę samą trasę pokonasz promem to granicy Schengen nie przekroczysz i będziesz mógł być zwolniony z kwarantanny. Przecież to proste; nie należy szukać logiki tam gdzie jej nie ma - to tak jakbyś dzielił przez zero.

_________________
Marek
________________
Ciężka praca daje korzyści w przyszłości, wylegiwanie się na kanapie daje korzyść natychmiast.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
bury_kocur napisał(a):
Jak nie będę miał potwierdzenia miemania kwarantanny
Dziaiaj potwierdzenie niemania kwarantanny za miesiąc? W życiu. Przecież to wprowadzają rozporządzeniem. Z dnia na dzień...

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 22:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
turysta napisał(a):
Przecież to proste; nie należy szukać logiki tam gdzie jej nie ma
W sumie Twoje rozumowanie jest logiczne: jeśli jesteś między Gdynią a Karlskroną na "Stena Spirit", czyli na terytorium Bahamów (patrz bandera) to jesteś cały czas w Schengen, a jeśli płyniesz na "Burym Kocurze" pod banderą polską to jesteś poza Schengen.
Znaczy - już nastąpił Wypierpol....eee... chciałem powiedzieć Polexit? :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 22:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
bury_kocur napisał(a):
Tzn pewnie, że napisali - podpisali - zeskanowali i mi wysłali.

A pojedynczy oryginał zostawili sobie.
Ale po co Ten Niezmiernie Ważny Fakt ogłaszać wszem i wobec? Czemu nie napisali np. że wydrukowali na A4, albo że regenerowanym tonerem? :roll:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 22:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:59
Posty: 230
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: zwykły kapitan
Zbieraj napisał(a):
turysta napisał(a):
Przecież to proste; nie należy szukać logiki tam gdzie jej nie ma
W sumie Twoje rozumowanie jest logiczne: jeśli jesteś między Gdynią a Karlskroną na "Stena Spirit", czyli na terytorium Bahamów (patrz bandera) to jesteś cały czas w Schengen, a jeśli płyniesz na "Burym Kocurze" pod banderą polską to jesteś poza Schengen.
Znaczy - już nastąpił Wypierpol....eee... chciałem powiedzieć Polexit? :D

Zbieraj napisał(a):
turysta napisał(a):
Przecież to proste; nie należy szukać logiki tam gdzie jej nie ma
W sumie Twoje rozumowanie jest logiczne: jeśli jesteś między Gdynią a Karlskroną na "Stena Spirit", czyli na terytorium Bahamów (patrz bandera) to jesteś cały czas w Schengen, a jeśli płyniesz na "Burym Kocurze" pod banderą polską to jesteś poza Schengen.
Znaczy - już nastąpił Wypierpol....eee... chciałem powiedzieć Polexit? :D

Czy Wypierpol... nastąpił nie mnie oceniać ale z pisma kmdr. por. SG Jarosława Skowrońskiego wynika, że płynąc Kocurem do Szwecji Włodek strefę Schengen opuści...

_________________
Marek
________________
Ciężka praca daje korzyści w przyszłości, wylegiwanie się na kanapie daje korzyść natychmiast.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 23:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:59
Posty: 230
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: zwykły kapitan
Zbieraj napisał(a):
turysta napisał(a):
Przecież to proste; nie należy szukać logiki tam gdzie jej nie ma
W sumie Twoje rozumowanie jest logiczne
Znaczy - już nastąpił Wypierpol....eee... chciałem powiedzieć Polexit? :D

Aby ułatwić zrozumienie mojego posta dodam, że niestety to nie z mojego rozumowania wynika kiedy jesteśmy w strefie Schengen, ja tylko na prośbę Włodka odniosłem się do pisma baczność , "Pana komandora", spocznij w którym wyjaśnia kiedy Włodka będą obowiązywały przepisy strefy Schengen a kiedy nie (proponuję przeczytać pismo), może więc spytać pana komandora czy już był Wypierpol...?

_________________
Marek
________________
Ciężka praca daje korzyści w przyszłości, wylegiwanie się na kanapie daje korzyść natychmiast.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2020, o 23:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
turysta napisał(a):
Aby ułatwić zrozumienie mojego posta dodam, że niestety to nie z mojego rozumowania wynika kiedy jesteśmy w strefie Schengen, ja tylko na prośbę Włodka odniosłem się do pisma baczność , "Pana komandora", spocznij w którym wyjaśnia kiedy Włodka będą obowiązywały przepisy strefy Schengen a kiedy nie (proponuję przeczytać pismo), może więc spytać pana komandora czy już był Wypierpol...?


Problem tej logiki tłumaczyć może jedynie fakt mentalności i logiki rozumowania panów mundurowych.

Sympatyczny mój Przyjaciel Żeglarz bywający tutaj czasami na forum i czasem ze mną pływający opowiadając Swoje historyjki z czasów służby w PRL-owskim WOP-ie - na Zatoce zresztą - po każdej dykteryjce z tamtych lat podkreślał, iż za Jego czasów w wojsku mogło być nawet nasrane - byle w rządek - znaczy podkreślał fakt óczesnego porządku :rotfl:

Chyba tylko ten system rozumowania tłumaczy logikę tłumaczeń napisaną w owym "pojedynczo egzemplarzowym" piśmie.

Odpowiadając panu - baczność "komandorowi" spocznij - poprosiłem go o podanie podstawy prawnej przysłanej decyzji.

Jak otrzymam ową podstawę to spakuję całość w jeden mail i wyślę na adres MSWiA z zapytaniem - o co chodzi...

Bo czytam ten tekst - czytam - i nadziwić się od paru godzin nie mogę jego logice... :-(

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2020, o 05:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
bury_kocur napisał(a):
ak otrzymam ową podstawę to spakuję całość w jeden mail i wyślę na adres MSWiA z zapytaniem - o co chodzi...

Bo czytam ten tekst - czytam - i nadziwić się od paru godzin nie mogę jego logice...
Ja na Twoim miejscu po otrzymaniu podstawy prawnej napisał do pana komandora i napisał mu wprost, że pisze bzdury i przytoczył trafną według mnie wypowiedź Zbieraja i także link do tego wątku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2020, o 07:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
bury_kocur napisał(a):
Problem tej logiki tłumaczyć może jedynie fakt mentalności i logiki rozumowania panów mundurowych.
Marian J. napisał(a):
napisał do pana komandora i napisał mu wprost, że pisze bzdury i przytoczył trafną według mnie wypowiedź Zbieraja i także link do tego wątku.

Wypowiedź Zbieraja jest trafna bo ukazuje absurdalność sytuacji, ale nie znaczy to, że pismo posługuję się jakaś logiką mundurowych czy zawiera bzdury. Zajrzeliście do
kodeksu Schengen, który przywołuje pan komendant? :twisted:

OK, oto treść punktów Art 2:
Cytuj:
2) „granice zewnętrzne” oznaczają granice lądowe, w tym granice na rzekach i jeziorach, oraz granice morskie państw członkowskich, a także ich porty lotnicze, porty rzeczne, porty morskie i porty na jeziorach, pod warunkiem że nie stanowią one granic wewnętrznych;
Cytuj:
4) „regularne wewnętrzne połączenia promowe” oznacza każde połączenie promowe między dwoma tymi samymi portami, lub większą ich liczbą, usytuowanymi na terytorium państw członkowskich, bez zawijania do jakichkolwiek portów poza terytorium państw członkowskich i obejmujące transport pasażerów i pojazdów zgodnie z opublikowanym rozkładem rejsów;

To nie jest wina pana Naczelnika, że takie jest obowiązujące prawo.

PS. warto jeszcze to przeczytać:
Cytuj:
1) „granice wewnętrzne” oznaczają:
a) wspólne granice lądowe państw członkowskich, w tym granice na rzekach i jeziorach;
b) porty lotnicze państw członkowskich przeznaczone do lotów wewnętrznych;
c) porty morskie, rzeczne i porty na jeziorach państw członkowskich służące do regularnych wewnętrznych połączeń promowych;
Cytuj:
3) „lot wewnętrzny” oznacza każdy lot wyłącznie z terytorium państwa członkowskiego lub na jego terytorium, bez lądowania na terytorium państwa trzeciego;

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowanie od: boSmann
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2020, o 09:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
bury_kocur napisał(a):
Odpowiadając panu - baczność "komandorowi" spocznij - poprosiłem go o podanie podstawy prawnej przysłanej decyzji.
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
To nie jest wina pana Naczelnika, że takie jest obowiązujące prawo.
W takim razie prośba Kocura o podanie podstawy prawnej jest bezzasadna. Według mnie w tym piśmie które zostało powyżej wymienione ta podstawa prawna jest już wymieniona.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2020, o 09:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Zajrzeliście do
kodeksu Schengen, który przywołuje pan komendant?


Jestem Ci Wojtuś winien flaszkę bo miałem to zrobić ale zrobiłeś to wcześniej.

Inna sprawa, że próbując dojść logiki pana wojskowego to kompletnie nie rozumiem czemu do takiej kwarantanny nie jestem zmuszony po każdym wyjściu do marketu na zakupy lub po zatankowaniu paliwa na stacji benzynowej.

Bo ilość kontaktów międzyludzkich podczas takich zakupów u nas w markecie - akurat ja kupuję w AUCHAN w Łomiankach - jest stokroć większa niż w takim porcie w Szwecji na kompletnym zadupiu.

A już tłumaczenie pana komandora o wyższości pływania promem Stena Line nad płynięciem jachtem jest kompletnie idiotyczna bo na takim promie, którym pływałem nie raz - mam stokroć większy kontakt z obcym człowiekiem niż na własnym jachcie.

Żeby temat zakończyć i znaleźć w nim sens - szukam odpowiedzi na poniższe wątpliwości - gdzie można spodziewać się większej możliwości zakażenia:

1. podczas zakupów w markecie gdzie mijam setki osób w ciągu godziny
czy
2. w małym porcie na zadupiu Szwecji gdzie mam kontakt z dwoma / trzema osobami na krzyż?

3. a może w niedzielne południe na plaży nad morzem lub na molo w Sopocie, gdzie jak widziałem wczoraj w TV wyległy tysiące obcych sobie osób bez żadnych masek czy innych szalików?

PS - przed chwilką - jak to pisałem - w odpowiedzi na maila dzwoniła do mnie lokalna Pani Inspektor Powiatowy z Sanepidu - po przedstawieniu sytuacji orzekła, że najprawdopodobniej byłbym zwolniony z tej kwarantanny.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL