Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 27 kwi 2024, o 05:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 gru 2017, o 15:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1743
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Chwila odpoczynku powoli za nami. Już grudzień, za 28 dni ruszamy do Kopenhagi. Jeszcze ktoś chętny ???

W 2018 r. to przede wszystkim Svalbard. Jeżeli są zainteresowani pływaniem z nami to zapraszam do odwiedzenia mojej strony www.natango.pl . Od katowickich targów do dzisiaj połowa etapów już obsadzona, część zarezerwowana. Jeżeli więc ktoś marzy o pływaniu w tamtym rejonie i miałby ochotę z nami, to decyzji na ostatni moment lepiej nie zostawiać ;)

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka



Za ten post autor Hania otrzymał podziękowanie od: Kurczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 gru 2017, o 19:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, o 10:59
Posty: 3165
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 449
Otrzymał podziękowań: 478
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Zwiedziłem stronę Oceana. Mnie ceny odstraszyły. Prawie 428zł/osobodzień-rejs 9/18.Gratuluję bogatych klientów.
Warto czasami wejść na własną stronę :D bo, aż oczy bolą jak się patrzy na drugą linijkę od dołu.


Załączniki:
img20171201_192443.png
img20171201_192443.png [ 193.85 KiB | Przeglądane 3095 razy ]

_________________
“We are all travellers on the earth. We come...we see...we go...”


Ostatnio edytowano 1 gru 2017, o 20:07 przez markrzy, łącznie edytowano 2 razy
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 gru 2017, o 19:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
W cenniku są chyba błędy. Rejs 09/18 10 dni 6290, rejs 16/18 8 dni 6490, gdy rejs 15 dniowy na tym samym akwenie 3290.
Tak ma być ?

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 gru 2017, o 19:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, o 10:59
Posty: 3165
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 449
Otrzymał podziękowań: 478
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Jeden rejs jest kulinarny jak wynika z lakonicznego opisu. Chciałbym poznać menu :mrgreen:


"Bodo - Lofoty - Tromso . Rejs kulinarny, z kukuem na pokładzie, wędkowaniem."

_________________
“We are all travellers on the earth. We come...we see...we go...”


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 gru 2017, o 21:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1743
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Cape napisał(a):
W cenniku są chyba błędy. Rejs 09/18 10 dni 6290, rejs 16/18 8 dni 6490, gdy rejs 15 dniowy na tym samym akwenie 3290.
Tak ma być ?

Coś chyba źle popatrzyłeś:
rejs 08/18 10 dni 6290/os - rejs przeznaczony dla turystów, co to nie chcą palcem kiwnąć tylko się napawać i bardzo dobrze zjeść. Jak ktoś chce bułkę przez bibułkę to niech płaci.
rejs 09/18 14 dni 5990/os - ca 430 zł osobo/doba
rejs 16/18 - nie podlega już sprzedaży, obsługujemy naukowców
rejs 24/18 - 15 dni 3200/os - nie jest po tym samym akwenie. Wszystkie powyższe to Svalbard. Ten to Islandia - W.Owcze - Szetlandy - Bergen. Piłowanie Atlantyku i tyle.
Rejs dla żeglarzy, turyści mogą sobie popływać na innych etapach.

Jak chcecie się popastwić nad cenami, to proszę wziąć pod uwagę, że to cena z prowiantem, paliwem, opłatami portowymi, załogą stałą. Na burcie nie ma żadnych składek na rzecz rejsu. Żarcie na jachcie jest domowe. Bywa puszkowo-słoikowe ale tylko na etapach gdzie czarterowany jest tylko jacht, a resztę organizują sobie sami uczestnicy. To ich wola czym się karmią. Więc jeżeli porównania - to adekwatne proszę.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

markrzy napisał(a):
Chciałbym poznać menu


Pełnego nie wstawię, trochę by to zajęło. Domowe pasztety pieczone na jachcie, wędliny domowego wyrobu, pierogi robione na bieżąco,sałatki, surówki, świeże owoce, wypieki z mąki amarantusa, chleb, chałki, bułki - wszystko pieczone na jachcie. Śniadanie, 2 śniadanie, 3 daniowy obiad, podwieczorek, kolacja. Do posiłków do wyboru: woda, domowe soki, wino, piwo. Jak towarzystwo połapie ryby to ktoś musi to obrobić.
Chcesz się ze mną zamienić i ogarnąć całość ?

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 gru 2017, o 00:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Hania napisał(a):
Domowe pasztety pieczone na jachcie, wędliny domowego wyrobu, pierogi robione na bieżąco,sałatki, surówki, świeże owoce, wypieki z mąki amarantusa, chleb, chałki, bułki - wszystko pieczone na jachcie. Śniadanie, 2 śniadanie, 3 daniowy obiad, podwieczorek, kolacja. Do posiłków do wyboru: woda, domowe soki, wino, piwo. Jak towarzystwo połapie ryby to ktoś musi to obrobić.
Chcesz się ze mną zamienić i ogarnąć całość ?

Robi wrażenie

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 gru 2017, o 07:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1743
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Rejs z turystami jest szczególnego "gatunku". Natomiast jeżeli ja płynę to zawsze jest domowe żarcie. Zależnie od warunków mniej lub bardziej wymyślne ale domowe. Zawsze jest bogate śniadanie, obiad to zupa i drugie , jakąś godzinę po obiedzie idzie desero/podwoeczorek (ciasto, budyń i takie tam). Kolacja. Zawsze dla wacht nocnych i tej co schodzi tuż przed śniadaniem są przygotowywane kanapki i w termosach kawa, herbata. W tzw. międzyczasie idą owoce, bakalie, wafelki. Jeżeli jest alkholol to tylko w porcie. Jak przewidywane są trudne warunki to mam nagotowany ryż i jednogarnkowca. Zależy jak kto się czuje.
Kambuzem ja się zajmuję na cały etat. Posiłki o ustalonych porach: 08,14,20 . Jeżeli jesteśmy w porcie to porę posiłków dostosowuję do życzeń załogi - zwiedzanie, trekking itp. Załogi zwykle są miłe i mamy układ, że ja przygotowuję a oni zmywają. Dzięki temu i mnie udaje się wychylić nosa z kambuza.
Aha, na koniec rejsu jest kolacja kapitańska. Ciasta i chałki zawsze piekę. I w ogóle taka zasada, że im bliżej końca tym żarcie wymyślniejsze.
To moja działka.
Andrzej dba o to by jacht bez awarii "szedł", przynajmniej by załogi tego nie zauważały. Doskonale zna Oceana, zwykle załogi poddają się pod jego sugestie gdzie popłynąć by coś ciekawego zobaczyć i nie żałują. Pogodowo też jest tak ogarnięte by nie piłować w sztormach. Jak dopadnie to trudno. Trzeba być i na to przygotowanym ale Andrzej dobrze temat ogarnia i naprawdę stara się tak by było jak najznośniej.
Może nasze rejsy nie są najtańsze. W zamian staramy się by ludzie jak najwięcej zobaczyli i mieli możliwość nauki. Staramy się swoją pracę wykonać rzetelnie.
Najzabawniejsze są sytuacje jak jest ktoś, kto na koniec rejsu zdaje egzamin. Ja cichutko w kambuzie palę głupa. A potem się ujawniam, miny czasem bezcenne.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL