Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 lip 2025, o 02:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 sty 2014, o 18:37 

Dołączył(a): 11 gru 2013, o 21:53
Posty: 2
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Witam,potrzebuje wymontować miecz w mojej Micro Polo a przy okazji wymieniec fał miecza bo linka sie wystrzepiła, jaka kolejność działań.Jacht mam podniesiony, miecz jest w pozycji pionowej ale nie wiem gdzie odkrecic .Mam orginale rysunki miecza od Kolegi z tej strony,wszedzie brak dostepu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lut 2014, o 15:26 

Dołączył(a): 1 lis 2013, o 18:04
Posty: 42
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 7
Uprawnienia żeglarskie: sternik m-w.,żeglarz j.
Jaki masz miecz? stal aluminiu czy laminat? podaj tel na PW to pomogę jak podeślesz zdjecia od dołu i skrzynki z wewnatrz przy pilersie-musze wiedzieć jak idzie fał i mocowanie.
Ogólnie to wygląda tak:

Musisz podnieść jacht przynajmniej 50cm żeby miecz wyszedł trochę z kadłuba (lub na płyciźnie położyć na burtę ciągnąc z brzegu za fał gota/topenantę zakangowaną)

Jak będziesz miał dostęp do dna to na mieczu od dziobu powinno być widać wycięcie zabezpieczone wkładką lub śrubą, odkręć to
Wysuń ostrożnie miecz i mniej więcej w połowie jego obrotu powinno się udać podnieść go w kierunku górnej części skrzynki i zdjąć z zaczepu - uwaga na fał miecza ! Jeśli rolka jest demontowalna to bez problemu wyjmiesz (zwróć uwagę żeby nie poskręcała sie linka fału)

Jeśli rolka jest wspawana/ wklejona (często widziałem takie rozwiązanie) to musisz przygotowac się dosztukowania linki którą przeciągasz wraz z fałem i rozpinasz po przejściu przez rolkę = później łatwo wciągnąc tą samą linką pomocniczą fał z poworotem (jeśli go nie wymieniasz) lub znajdź jego zamocowanie od wewnatrz w skrzyni (od dziobu)
Było też rozwiązanie z wpuszczanym bakelitem wraz z rolką w pilersie ale to masakrycznie męczące rozwiązanie.

Pytaj i podrzuć fotki coś poradzimy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL