Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 kwi 2024, o 12:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 sty 2017, o 14:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2017, o 14:53
Posty: 30
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: OOW, sternik morski
Witam wszystkich,
poszukuję do współpracy osobę zdolną zaprojektować i wykonać dokumentację łodzi motorowej spełniającą normy ISO.
Konstrukcja zbliżona do projektu "malahini" Glena L. www.glen-l.com/designs/outboard/malahini.html

Jeżeli wśród forumowiczów znajdzie się ktoś chętny, żeby o tym porozmawiać, być może kogoś polecić, albo po prostu wybić mi ten pomysł z głowy zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 15:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
shaqgy napisał(a):
zaprojektować i wykonać dokumentację łodzi motorowej spełniającą normy ISO.
Konstrukcja zbliżona do projektu "malahini" Glena L.
/.../
po prostu wybić mi ten pomysł z głowy

Po co tworzyć nowy projekt wzorowany na istniejącym, dostępnym, sprawdzonym?
Dla zgodności z normą ISO??? Nie widzę sensu nijakiego. :-P Kupić od Glena L i budować!!! :D

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 16:33 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
A ja proponuję kupić gotową łódkę. Parę lat temu WiW były pokazane całkiem ciekawe i niedrogie łódeczki. Wydasz mniej, będziesz miał lepiej i szybciej.


Załączniki:
DSC_0311.JPG
DSC_0311.JPG [ 170.7 KiB | Przeglądane 8287 razy ]
DSC_0314.JPG
DSC_0314.JPG [ 172.38 KiB | Przeglądane 8287 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 16:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2017, o 14:53
Posty: 30
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: OOW, sternik morski
Na dwa pytania jedna odpowiedź. Po to, aby za parę lat to moje łódki były polecane tym, którzy zadadzą takie pytanie jak ja dziś.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 16:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
shaqgy napisał(a):
aby za parę lat to moje łódki były polecane
To napisz od razu, że chcesz budować profesjonalnie w celach komercyjnych.

Tak znajdziesz tu kogoś, kto potrafi zrobić projekt. Nie zmienia to jednak sensu tworzenia nowego projektu, skoro masz dostępny projekt Glena L. - wystarczy kupić prawo do budowy seryjnej. :P

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 16:42 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
shaqgy napisał(a):
Na dwa pytania jedna odpowiedź.


Zdaje się, że sam chciałeś dyskusji, m.in. w tym kierunku:

shaqgy napisał(a):
albo po prostu wybić mi ten pomysł z głowy zapraszam do dyskusji


A może gdyby to:
shaqgy napisał(a):
Po to, aby za parę lat to moje łódki były polecane tym, którzy zadadzą takie pytanie jak ja dziś.

pojawiło się w pierwszym poście i szerzej - nie byłoby potrzeby podliczać naszych odpowiedzi, a uzyskałoby się bardziej merytoryczne odpowiedzi?

A jeżeli już jesteśmy przy precyzji wypowiedzi i odpowiedzi, to napisz proszę co uznajesz za te dwa pytania w swoim pierwszym poście? Zacytuję ponownie - wskaż owe pytania proszę. Choćby jedno... Cytuję:
shaqgy napisał(a):
Witam wszystkich,
poszukuję do współpracy osobę zdolną zaprojektować i wykonać dokumentację łodzi motorowej spełniającą normy ISO.
Konstrukcja zbliżona do projektu "malahini" Glena L. http://www.glen-l.com/designs/outboard/malahini.html

Jeżeli wśród forumowiczów znajdzie się ktoś chętny, żeby o tym porozmawiać, być może kogoś polecić, albo po prostu wybić mi ten pomysł z głowy zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 17:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2017, o 14:53
Posty: 30
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: OOW, sternik morski
:)
Zacznę uśmiechem, bo to zawsze pomaga w ociepleniu relacji.

Przyznaję, zbyt lakoniczna informacja w pierwszym poście uniemożliwiła udzielenie zadowalającej odpowiedzi.

Odpowiadając robhosailor'owi - Prawdą jest, że mógłbym prosić o prawa do produkcji malahini, ale nie o to chodzi, żeby budować malahini, a łódź, którą sobie wymarzę.
Jako przykład podałem Malahini, gdyż do czegoś musiałem się odnieść, a ten projekt z setek innych najbardziej odpowiada moim wymaganiom.
Przedsięwzięcie, które zamierzam rozpocząć (produkcja łodzi) finansowane będzie ze środków unijnych. Przewidziana jest pewna pula na projekt więc poszukuje projektanta.

Użytkowniku plitkin pierwsze pytanie które padło to "po co?". Drugie musiałem sobie zadać sam po przeczytaniu Twojej odpowiedzi brzmiało ono jakoś tak : "dlaczego nie kupisz łódki od vtsboats?". Skarcony wróciłem do źródła i zdałem sobie sprawę, ze owo pytanie nie padło, choć jak mniemam pojawiło się w Twoich myślach.

Propozycje vtsboats to ładne łodzie zwłaszcza VTS21.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 17:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
shaqgy napisał(a):
mógłbym prosić o prawa do produkcji malahini, ale nie o to chodzi, żeby budować malahini, a łódź, którą sobie wymarzę.
Jako przykład podałem Malahini, gdyż do czegoś musiałem się odnieść, a ten projekt z setek innych najbardziej odpowiada moim wymaganiom.
Odpowiada, ale nie całkiem ... Trudno dogodzić. ;)

Mnie motorówki nie zachwycają bardziej, niż na obrazku, więc spadam. Wracam do swoich przaśnych pływadełek żaglowych. :D

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 17:40 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Shaqgy, na forum masz raptem kilka osób zdolnych profesjonalnie zaprojektować jacht motorowy do produkcji seryjnej. Kilka - to znaczy, że do policzenia wystarczą palce jednej ręki doświadczonego, ale mało uważnego stolarza.
Domyślam się, że ma to być produkcja z laminatu (a więc z dokumentacją). A może jednak do samodzielnej budowy np. ze sklejki? A może do sprzedaży półfabrykatów do dalszej samodzielnej budowy (np. wycięte elementy ze sklejki i drewna)? Nie wiemy nic, stąd mało chętnych na pisanie elaboratów w odpowiedzi na tak enigmatyczne zapytanie.
Napisz konkret: co chcesz, z czego, jakie masz warunki, co oferujesz i na kiedy potrzebujesz, a łatwiej będzie wskazać konkretną osobę do której możesz próbować uderzać. Bo profesjonalny projekt ze sklejki - to jedna osoba, profesjonalny projekt z laminatu do produkcji seryjnej - inna osoba, a rysunek we freeshipie z dyskusją na forum - to może być fajna zabawa dla wielu osób (jednak może nie o to Tobie chodzi).

Pomóż nam pomóc Tobie.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: shaqgy
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 17:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2017, o 14:53
Posty: 30
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: OOW, sternik morski
Precyzuję.
Profesjonalny projekt łodzi motorowej 4-5m
Budowanej na drewnianych wręgach poszywanej arkuszami sklejki +obłogi lub dwie warstwy pasów sklejki diagonalnie i obłogi. Według mojej wiedzy druga metoda daje większe możliwości "zaoblenia" kadłuba niestety dokłada kosztów i pracy.
Posiadam dobrze wyposażony warsztat szkutniczy znikomą wiedzę teoretyczną i jeszcze mniejszą praktyczną (jestem szczęśliwym budowniczym i posiadaczem Pasji 400 projektu J Maderskiego).
To co mogę zaoferować to tylko zapłata w odpowiedniej do potrzeb liczbie złotówek.
Projekt chciałbym dostać do ręki w okolicach czerwca tego roku.



Za ten post autor shaqgy otrzymał podziękowanie od: plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 18:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2025
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Bardzo ciekawa inicjatywa, motorówki sklejkowe powracają na rzeki. Przy obecnych technologiach, budowa takiej łodzi to prawdziwa przygoda. Na filmie widać jak wygląda dokumentacja:

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 18:48 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
shaqgy napisał(a):
To co mogę zaoferować to tylko zapłata w odpowiedniej do potrzeb liczbie złotówek.

Ale zdajesz sobie sprawę, że za taki zakres pracy i w takim czasie, to tych złotówek może być duuużo.
Nie to żebym chciał Ci zaglądać do kieszeni, ale znam trochę chęci projektantów

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 20:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2025
Uprawnienia żeglarskie: sternik
W ciągu 2 godzin można naszkicować kadłub:
Załącznik:
Motorówka.jpg
Motorówka.jpg [ 219.49 KiB | Przeglądane 8202 razy ]

Czyli... stówa. ;)

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: shaqgy
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 20:32 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
mjs napisał(a):
Czyli... stówa. ;)

Pracuj, pracuj dalej.
Nie zapomnij każdorazowo podać ceny. :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 21:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2017, o 14:53
Posty: 30
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: OOW, sternik morski
Mjs pięknie, obawiam się jednak, że rysunki detali i reszta dokumentacji może zająć więcej godzin, i przynajmniej połowę mniej stów. Pytanie czy wykonany rysunek jest sygnałem wskazującym chęć podjęcia rozmów o współpracy?

Jeśli oko nie myli to szkic został wykonany na podstawie linii teoretycznych na stronie Glena L. Prawda?
Poświęciłem kilka godzin i udało mi się wyrzeźbić z nich kartonowy model w skali 1:20.


Pomimo luźnej formy komunikacji moje "zapytanie ofertowe" pozostaje jak najbardziej poważne i jeśli ktoś jest szczerze zainteresowany współpracą chciałbym porozmawiać o szczegółach w bardziej odpowiednich ku temu warunkach.
Wiadomym jest, że kwestia finansów, która zdaje się mocno zajmować umysł Bombel'a, to clou sprawy dla obu stron. Dlatego w celu omówienia tej kwestii zapraszam do kontaktu przy użyciu prywatnej wiadomości lub mejla (shaqgy@gmail.com)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 21:47 

Dołączył(a): 16 lut 2006, o 20:47
Posty: 1011
Lokalizacja: Brzozów
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 186
Uprawnienia żeglarskie: łódkarz jeziorny
mjs napisał(a):
Czyli... stówa.


I po ptokach. Zaprojektowane, wycenione. Tylko zapłacić i budować:-) :-P
Pozdrawiam
Przemek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 23:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2025
Uprawnienia żeglarskie: sternik
shaqgy napisał(a):
Pytanie czy wykonany rysunek jest sygnałem wskazującym chęć podjęcia rozmów o współpracy?

Nie migam się, sygnalizuję ad hoc, ale czasu na takie prace - do targów Boatex (luty 17-19)... brak. Tak, więc Koledzy mają szansę być i szybsi, i lepsi. I bogaci. ;)
przemek napisał(a):
I po ptokach.

No, jak widać nie. Kasaj rękawy i wyczaruj lepszą. :D

ps. Z tymi liniami teoretycznymi, to nie do końca... Podobieństwo jest.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Ostatnio edytowano 10 sty 2017, o 23:26 przez Mir, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: shaqgy
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 23:21 

Dołączył(a): 16 lut 2006, o 20:47
Posty: 1011
Lokalizacja: Brzozów
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 186
Uprawnienia żeglarskie: łódkarz jeziorny
mjs napisał(a):
Kasaj rękawy i wyczaruj lepszą. :D


Ja tam wole bez czarowania, a i rękawów w takie mrozy kasać nie zamierzam. :-P

Jedno małe ale. Mała otwarta motorówka, przytoczona technologia i finansowanie ze środków unijnych... jakoś mi się to wszystko kupy nie trzyma. Oczywiście mogę się mylić, zatem ciekawy jestem wielce.
Pozdrawiam
Przemek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2017, o 18:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2017, o 14:53
Posty: 30
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: OOW, sternik morski
przemek napisał(a):
Mała otwarta motorówka, przytoczona technologia i finansowanie ze środków unijnych... jakoś mi się to wszystko kupy nie trzyma

Nie rozumiem co takiego się tutaj kłóci?
Budowanie małej motorówki z drewna, czy budowanie motorówki przy pomocy unijnych środków, czy budowanie z drewna przy pomocy unijnych środków?
Poza tym skąd klient zamawiający projekt ma na niego pieniądze to chyba nie problem projektanta jeśli za pracę otrzymuje on przelew wprost od klienta?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sty 2017, o 00:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2017, o 14:53
Posty: 30
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: OOW, sternik morski
Ponieważ rozmowa stanęła w martwym punkcie, a z pPrzemkiem już sprawę obgadaliśmy ;) zapytam co sądzicie o takiej idei w ogóle. Mówię o małych motorówkach z drewna. Czy takie projekty mają szansę się przebić na rynku pełnym plastikowych pływadeł?

Czy w kraju budowano jeszcze inne konstrukcje niż Alga i Leopard p Plucińskiego?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sty 2017, o 09:16 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Kwestia przede wszystkim projektu, wygladu i jkosci wykonania. Jezeli bedzie spojna koncepcja, a jakosc nie "domowa", do tego sensowny budzet (i profesjonalizm) na marketing za granica, to szanse na sprzedaz ilustam sztuk sa. Czy bedzie z tego biznes - tego nie wiemy, bo nie znamy Twoich uwarunkowan biznesowych. Jedni beda krzyczec, ze sprzedac 30 sztuk rocznie jest wielkim sukcesem, a tylko ksiegowy i wlasciciel beda znli prawde - ze firm jest na minusie, bo np. koszty zzeraja wszystko.

Jezeli natomiast celujesz w produkt "garazowej jakosci" - ja bym osobiscie grosza nie zainwestowal.

Niemniej, skoro planujesz biznes, to powinienes miec juz biznesplan. Przedstawienie podstwowych jego zalozen pozwoli nam podjac probe udzielenia merytorycznej odpowiedzi. Wszystko inne - to gadanie na prozno.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sty 2017, o 16:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2017, o 14:53
Posty: 30
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: OOW, sternik morski
Biznesplan napisany od tego trzeba było zacząć, żeby wziąć udział w konkursie.
O tym: http://sandrybrdy.pl/ogloszenie-o-naborze-12016-podejmowanie-dzialalnosci-gospodarczej/

Nigdy nie prowadziłem własnej działalności więc niby wiem, ale pewnie nie do końca zdaję sobie sprawy z czym to się wiąże (całe szczęście mam w rodzinie księgowe:).

Nie nastawiam się na deszcz złotych monet. Chcę osiągnąć wymagane minimum - prowadzenie firmy min 2 lata i realizacja 30% zakładanego przychodu w pierwszym roku (30% z 29000).

plitkin napisał(a):
Jedni beda krzyczec, ze sprzedac 30 sztuk rocznie jest wielkim sukcesem

Dla mnie sukcesem będzie ukończenie w pierwszym roku jednej sztuki, jej sprzedaż i kolejne zmówienie. Terminy jak widać nie będą mnie gonić, więc mogę i zamierzam maksymalnie skupić się na jakości wykonania. Owa jakość wykonania dająca wrażenie luksusu ma być priorytetem i cechą przewodnią produkowanych łodzi.

Koszty jakie będę musiał ponieść to oczywiście zus, energia i materiały. Pracuję nad tym aby trzecia pozycja była finansowana z prywatnej ręki.

Na etapie budowy będę się pewne borykał z wieloma problemami szkutnika ciągle amatora. Niektóre tematy bez przerwy zaprzątają mi głowę.
-skąd zakupić mahoń
-czy robić własne obłogi
-jaką chemię wybrać na pokrycie kadłuba
i wiele innych.
Ten wątek miał być taką moją świeczką w ciemności i wiem że wiele na forum się jeszcze nauczę dzięki Tobie i Tobie podobnym :)
Za co w przedbiegach dziękuję.
-------------------------

W dziale motorowodnym kolejny użytkownik zadał podobne do mojego pytanie.
Może uda się połączyć wkrótce te dwa wątki w jeden o małych drewnianych motorówkach.
Może da się zmienić tytuł tegoż wątku, który bije po oczach swoją "ofertowością". Ci którzy mieli ofertę zobaczyć już ją widzieli i się wypowiedzieli.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sty 2017, o 16:16 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
shaqgy napisał(a):
Chcę osiągnąć wymagane minimum - prowadzenie firmy min 2 lata i realizacja 30% zakładanego przychodu w pierwszym roku (30% z 29000).


Czyli chodzi o konsumpcję dotacji. Spoko, dasz radę! :) Nie Ty pierwszy, nie Ty ostatni :roll:



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sty 2017, o 17:12 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Na wstępie jako konieczną konieczność i to ze czarne jest czarne a białe jest białe proponuję choćby tylko telefoniczną rozmowę z Panem o nazwisku KALEMBKA szefem i właścicielem firmy szkutniczej STENGA II ze Strzemieszyc k/ Dąbrowy Górniczej .
Dane adresowe i telefoniczne ze strony firmy STENGA II.
Ten facet albo otworzy przed Tobą nowe perspektywy albo sprowadzi Cię na ziemię.
Śmiem twierdzić że o współczesnym szkutnictwie wie więcej niż wszyscy uczestnicy tego Forum razem wzięci.
Uprzedzam że nie jest to reklama firmy STENGA II.
Korzystałem zupełnie bezpłatnie z jego rad w sprawach szkutniczych i śmiem twierdzić że są na najwyższym światowym poziomie.
Ponadto posiłkowałbym się też radami znanego szkutnika a przede wszystkim praktyka Pana Stefana Eknera tel.504734603. W sprawach budowy łodzi udziela porad przez 24 godziny na dobę. Oczywiście dla takich pasjonatów szkutnictwa jak on.



Za ten post autor brodaty otrzymał podziękowania - 2: Marian Strzelecki, shaqgy
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sty 2017, o 17:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2017, o 14:53
Posty: 30
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: OOW, sternik morski
shaqgy napisał(a):
Czyli chodzi o konsumpcję dotacji. Spoko, dasz radę! Nie Ty pierwszy, nie Ty ostatni
Skoro unia konsumuje nasz kraj bez ceregieli, grzechem lenistwa byłoby nie podnosić ułomków, zwłaszcza gdy podają je na talerzu :)

Dzięki brodaty.
brodaty napisał(a):
proponuję choćby tylko telefoniczną rozmowę z Panem o nazwisku KALEMBKA szefem i właścicielem firmy szkutniczej STENGA II

To chyba jedna z niewielu Polskich firm, która robi z sukcesem to co mnie się marzy.

brodaty napisał(a):
Ponadto posiłkowałbym się też radami znanego szkutnika a przede wszystkim praktyka Pana Stefana Eknera

Pana Eknera znam z książki "Małe jachty z drewna", może rzeczywiście warto pójść krok dalej.

Pytanko o kształt dna.
Czy lepsze płaskie dno z małym kilem, czy V-ka i redany?

Co determinuje wybór i czy istnieje złoty środek?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sty 2017, o 18:33 

Dołączył(a): 17 gru 2008, o 21:48
Posty: 111
Lokalizacja: Suchy Las k.Poznania
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
shaqgy napisał(a):
Pytanko o kształt dna.
Czy lepsze płaskie dno z małym kilem, czy V-ka i redany?
Co determinuje wybór i czy istnieje złoty środek?


To jest prosta sprawa idziesz do projektanta i mówisz: chcę taką łódkę która będzie tak a tak pływać. I projektant powinien wiedzieć jakie dno ma być w Twojej łódce.

Pytanie które zadałeś niestety świadczy o tym że masz małe pojęcie o łodziach i motorówkach. Masz do wyboru dwie drogi. Albo czytać, rozmawiać i uczyć się, albo komuś uwierzyć że to co narysuje będzie dobre. I to chyba będzie dla Ciebie najlepsza droga.

To nie ty wybierasz dno jakie Ci się podoba - to dno należy dostosować do tego jak i gdzie ma pływać Twoja łódź.
Pozdrówki
Adam

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Adam
sklep żeglarski: http://www.sztormiaki.pl
Szkutnia: www .adamboats.pl
Amatorskie remonty i budowy łodzi i jachtów: www. szkutnikamator.pl



Za ten post autor Hobbystyl otrzymał podziękowania - 2: Marian Strzelecki, Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sty 2017, o 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2025
Uprawnienia żeglarskie: sternik
shaqgy napisał(a):
Dla mnie sukcesem będzie ukończenie w pierwszym roku jednej sztuki, jej sprzedaż i kolejne zmówienie.

I dlatego powinieneś rozważyć możliwość budowy motorówki mniejszej i prostszej, gdzie nauczysz się jakości, a nie zepsujesz materiału. Np. takiej:
https://get.google.com/albumarchive/107 ... source=pwa
Zresztą w przedsiębiorczości nie o jakość chodzi najbardziej, a o skuteczność sprzedaży z zyskiem. Ambicję lepiej schować na później, a zacząć od małej, szybkiej i taniej. I zrobić dwie, trzy...

Bo, taki rarytas jest piękny i wartościowy...
Obrazek
Obrazek
...ale jak zwodujesz go jesienią, to klienta nie znajdziesz. W tym roku.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sty 2017, o 23:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2017, o 14:53
Posty: 30
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: OOW, sternik morski
Hobbystyl napisał(a):
Pytanie które zadałeś niestety świadczy o tym że masz małe pojęcie o łodziach i motorówkach.


Zabolało. Zdaje mi się jednak, ze coś tam wiem, a pytanie po laicku zadanie miało skłonić do pełnej odpowiedzi. Ogólnikowego baczenia na sprawę w kontekście tego projektu. Rozważenia plusów i minusów tych dwóch różnych rozwiązań.
Hobbystyl napisał(a):
dno należy dostosować do tego jak i gdzie ma pływać Twoja
łódź

na przykład takiej na początek :)

msj, bardzo ładne proste łódki. Można źródło?
Podobne ciut do Riva Scoiattolo
http://www.classicwoodenboatplans.com/riva-scoiattolo/
i trochę mniej do tego https://drive.google.com/file/d/0B3HJtuO1-n5aaGIyWDJvelJjb2s/viewza free! :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 sty 2017, o 00:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2025
Uprawnienia żeglarskie: sternik
shaqgy napisał(a):
Można źródło?

http://www.woodenboat.com/boat-plans-kits/silver-333-0

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 sty 2017, o 03:43 

Dołączył(a): 17 mar 2012, o 17:21
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 471
Otrzymał podziękowań: 76
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy sternik motorowodny
shaqgy napisał(a):
Posiadam dobrze wyposażony warsztat szkutniczy znikomą wiedzę teoretyczną i jeszcze mniejszą praktyczną (jestem szczęśliwym budowniczym i posiadaczem Pasji 400 projektu J Maderskiego).
To co mogę zaoferować to tylko zapłata w odpowiedniej do potrzeb liczbie złotówek.
Projekt chciałbym dostać do ręki w okolicach czerwca tego roku.

Bardzo mnie wzruszyły profesjonalne odpowiedzi kolegów, ale czy mógłbyś wskazać, po czym rozpoznałeś, że masz dobrze wyposażony warsztat szkutniczy?
Pozdrawiam
Gienek



Za ten post autor Gienek otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: puffin i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL