Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 kwi 2024, o 22:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2009, o 19:25 

Dołączył(a): 25 sie 2009, o 14:27
Posty: 28
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
link do pobranie Delft Ship free - trzeba się zarejestrować , strona po angielsku
http://www.delftship.net/delftship/inde ... s&Itemid=4

następnie obrazki
1
Obrazek

2
Obrazek

3
Obrazek


Drukowanie w skali to już inna bajka, narazie nie mam czasu aby pokazać jak w skali wydrukować profile i inne


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2009, o 09:15 

Dołączył(a): 25 sie 2009, o 14:27
Posty: 28
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
Drukowanie w skali w Delftship na A4 jest raczej ograniczone.
Owszem, jest opcja wyboru skali ale jeżeli nie mamy plotera A0 na którym można by wydrukować w skalach np.1:10 plany 10m jachtów to nie wydrukujemy nic ciekawego ponieważ w opcjach drukowania w Delftship free nie ma możliwości wybrania sobie fragmentu planu lini zeby wydrukować sobie na A4 a potem posklejać.

Znalazłem inny sposób :).
Musimy zainstalować najpierw pdf creatora
http://www.dobreprogramy.pl/PDFCreator, ... 12691.html
jest to darmowy program który instaluje się jako drukarka i wszystko co drukujemy możemy wydrukować do pliku pdf lub .jpg w dowolnym formacie.

Po zainstalowaniu pdf creatora
przechodzimy do obrazka nr3 powyżej.
-klikamy drukuj
-w oknie listy drukarek wybieramy PDF creator
- klikamy właściwości i ustawiamy orientacje poziomą
-klikamy zaawansowane i ustawiamy format papieru taki aby całość planu Lini zmieściła się w wybranej skali na arkuszu. MOŻNA zadać własne wymiary papieru tak aby plany się zmieściły.
aby to zrobić należy wybrać "Post script custom page definition" z listy dostępnych formatów.
-następnie klikamy wszędzie OK i drukujemy, klikamy drukuj i pojawia się zapytanie o skale. Jak wpiszemy 10 to znaczy że drukujemy w 1:10
- Zatwierdzamy i po chwili pokazuje się okienko pdf creatora, i wybieramy SAWE w prawym dolnym rogu. Program pyta się gdzie zapisać i z jaką nazwą.
- po zapisaniu automatycznie nasz pdf otwiera się w adobe reader.
- Mamy format jakiś duży który musimy wydrukować w kawałkach. Ja to robię tak -
- Ustawiam powiększenie widoku tak aby po przyłożeniu linijki do monitora mieć realne odległości ( tak jak bym przeglądał format A0 skali 1:1 na monitorze,) okno readera należało by ustawić tak aby wielkością był jak A4
- przesuwam widok tak aby mieć na środku to co mnie interesuje. Klikam drukowanie i ustawiam na bieżący widok lub current view. oczywiście mozna ustawić sobie czy drukować w poziomie czy pionie. USTAWIAM skalowanie strony na BRAK ( Page scaling - none) no i drukuje

I tak po kawałeczku na A4 można wydrukować A0 i sklejać heheheeeh

Oczywiście są prostsze metody drukowania w skali z użyciem programów CAD ale wybaczcie że nie powiem jak to się robi. Tu podałem sposób dla każdego bez potrzeby drogiego oprogramowania.



Za ten post autor Maq otrzymał podziękowanie od: Maar
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2009, o 11:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Maq napisał(a):
I tak po kawałeczku na A4 można wydrukować A0 i sklejać heheheeeh

Oczywiście są prostsze metody drukowania w skali z użyciem programów CAD ale wybaczcie że nie powiem jak to się robi. Tu podałem sposób dla każdego bez potrzeby drogiego oprogramowania.


Oczywiście że są prostsze. Wydrukuj ten pdf w A0 i pójdź potem do punktu z odpowiednim ploterem. Kosztuje to naprawdę niewiele, a pełen luksus.

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL