Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 19:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lip 2014, o 20:39 

Dołączył(a): 26 kwi 2014, o 12:39
Posty: 31
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Dzieki za informacje. Na razie niee bede pytac bo dokladnie nie wiem na iledni uda mi sie tam pojechac. Zapytam jak juz bede wiedzial...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 lip 2014, o 13:59 

Dołączył(a): 31 lip 2014, o 13:45
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m, st.m, src
robitak napisał(a):
kolpi napisał(a):
witam
pływałem na Drawskim w ostatnim czasie, generalnie nie polecam, mariny drogie 10 zł odo osoby i 10 od jachtu to raczej spora kasa, porównywalna do opłat w portach zachodnich. A atrakcji w Wajku i Drawturze raczej niewiele. Za większe jednostki ( np. za barkę 15 metrową i osiem osób w Goudzie płaciłem 15 euro).
Ośrodek Aquarius o który pisze jeden z kolegów nie działa od wielu lat, a w Starym Drawsku ciężko o WC, wodę i prąd.
Brać żeglarska mało pomocna i niechętna "obcym". Większość miejsc postojowych okupywana i czasem można zostać nieźle zruganym za stanie na "cudzym" miejscu. Czaplinek raczej nie jest żeglarską, ani żadną inną "metropolią". Jachtów niewiele, do czarteru również, a i przygotowanie łódek też nie jest najlepsze. I choć samo jezioro jest ładne to raczej więcej tam nie pojadę, chyba że coś się zmieni, ale na to raczej się nie zanosi




To mnie zmartwiłeś, bo miałem tam jechać na tydzień czarteru z dziećmi.

Chyba pojadę na Gopło.


Pozdr


Witam, kolejny rok z rzędu będę na Drawsku z dziećmi (w tym roku mają 10 i 12 lat). Przetestowałem wszystkie czarterownie na Drawsku i polecam dwa miejsca gdzie spokojnie można jechać na urlop pod żaglami z dziećmi: "perełki" Jurka Grabowca (nie wiem tylko czy już wyposaża jachty...np. w butlę z gazem) i Czaplinek - jachty Pana Jarka i Pani Wiesi - zwłaszcza VIVA700. W tym roku zaczynam od ....jutra :D :D :D tj. 1 sierpnia i będziemy tam dwa tygodnie na TWISTERZE. Jachty gwarantują niezły komfort dla załogi i całkiem niezłą zabawę dla sternika a wschodni brzeg gwarantuje ciszę i spokój.
Pozdrawiam wszystkich miłośników Drawska i do zobaczenia na wodzie :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 wrz 2014, o 19:50 

Dołączył(a): 30 wrz 2014, o 19:35
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy od 1970r.
j.michalczyk napisał(a):
Witam,

Pływałem w weekend majowy 2014 pierwszy raz na jeziorze drawskim.
Jezioro i okolica swietna, jacht wynająłem u Pana Grabowca i był to najlepszy jacht dotychczas czarterowany, bardzo zadbany, czysty , do pływania super.
Polecam jezioro do żeglowania oraz ośrodek wczasowy Stare Kaleńsko nad jeziorem Kaleńskim.

pozdrawiam


AHOJ,
Szukam do wyczarterowania jachtu 24 -28 stóp na jez. Drawsko w czerwcu 2015.
Proszę o namiary na pana Grabowca lub inne do ewentualnego wykorzystania.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 cze 2015, o 21:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 cze 2015, o 21:22
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
kolpi napisał(a):
witam
pływałem na Drawskim w ostatnim czasie, generalnie nie polecam, mariny drogie 10 zł odo osoby i 10 od jachtu to raczej spora kasa, porównywalna do opłat w portach zachodnich. A atrakcji w Wajku i Drawturze raczej niewiele. Za większe jednostki ( np. za barkę 15 metrową i osiem osób w Goudzie płaciłem 15 euro).
Ośrodek Aquarius o który pisze jeden z kolegów nie działa od wielu lat, a w Starym Drawsku ciężko o WC, wodę i prąd.
Brać żeglarska mało pomocna i niechętna "obcym". Większość miejsc postojowych okupywana i czasem można zostać nieźle zruganym za stanie na "cudzym" miejscu. Czaplinek raczej nie jest żeglarską, ani żadną inną "metropolią". Jachtów niewiele, do czarteru również, a i przygotowanie łódek też nie jest najlepsze. I choć samo jezioro jest ładne to raczej więcej tam nie pojadę, chyba że coś się zmieni, ale na to raczej się nie zanosi


To widać byliśmy w dwóch różnych miejscach, bo ja byłem w ubiegłym roku w lipcu i było super. Może nie jest wszystko idealne, ale w tym roku jadę również i polecam innym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 mar 2017, o 13:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2017, o 10:15
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Sternik Morski
Wybieram się na długi weekend w Czerwcu na jez. Drawskie. Bede plywac na Twisterze800 z czarter-czaplinek. Chce pokazać teściom (ok 50 lat) jak wyglada zycie na jachcie i zakladam, ze nocleg na dziwko nie bedzie im odpowiadac. Polecacie jakies przystanie z zapleczem sanitarnym (prysznice, WC), miejscem na ognisko itd? Chcialbym odsiwezyc ten temat. Czy da sie oplynac cale jezioro w 4 dni dosyc spokojnym tempem (oczywiscie zakladajac, ze nie bedzie ciszy)?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 mar 2017, o 22:31 

Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 15:10
Posty: 214
Podziękował : 38
Otrzymał podziękowań: 29
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Diablord napisał(a):
Polecacie jakies przystanie z zapleczem sanitarnym (prysznice, WC), miejscem na ognisko itd? Chcialbym odsiwezyc ten temat. Czy da sie oplynac cale jezioro w 4 dni dosyc spokojnym tempem (oczywiscie zakladajac, ze nie bedzie ciszy)?


To możesz mieć problem, bo cywilizacja poza 3 przystaniami w Czaplinku, to chyba tylko kemping WAJK. Nie wiem czy jest coś w Urazie, tam nie dopłynąłem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 mar 2017, o 08:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4104
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Byłem tam ponad 40 lat temu, bo poszukiwałem przygody poza cywilizacją i ją tam znalazłem. ;)

Diablord napisał(a):
Chce pokazać teściom (ok 50 lat) jak wyglada zycie na jachcie i zakladam, ze nocleg na dziwko nie bedzie im odpowiadac.
Na dziwko ... hmmm... ;) Teściowej się nie spodoba. ;) :DD
A poważnie, to nie wiem, dlaczego miałoby się nie spodobać noclegowanie przy pustym brzegu, bez infrastruktury? Uny takie bardziej miastowe? To tym bardziej, powinni chcieć oderwać się od codzienności i domowych/hotelowych wygód. Nigdy nie doświadczyli biwaku pod namiotem, na leśnej polanie, czy jakoś tak? Nawet w młodości, którą mieliby sposobność sobie przypomnieć? Ja bym takiej okazji nie przepuścił. No i "życie na jachcie", czyli wiadomo, że kabinowym, to już nie jest przecież na dziko.

Ale każdy lubi co innego.

Drawsko, to nie jest wielkie jezioro, ale ma kilka dlugich ramion i wyspę. Moim zdaniem, cztery dni, to wystarczający czas żeby zwiedzić wszystkie, o ile pogoda pozwoli.

Obrazek

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 mar 2017, o 09:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7307
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3600
Otrzymał podziękowań: 1964
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
robhosailor napisał(a):


Drawsko, to nie jest wielkie jezioro, ale ma kilka dlugich ramion i wyspę. Moim zdaniem, cztery dni, to wystarczający czas żeby zwiedzić wszystkie, o ile pogoda pozwoli.

Obrazek

Te zatoki są tak długie, kręte i urokliwe, że nie ma co się spieszyć. I nie da się bo wiatr strasznie w nich kręci. Żeby spokojnie się ponapawać tydzień jest dobry, nie znudzi się, bez obaw.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 mar 2017, o 09:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4104
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Zielony Tygrys napisał(a):
Te zatoki są tak długie, kręte i urokliwe, że nie ma co się spieszyć. I nie da się bo wiatr strasznie w nich kręci. Żeby spokojnie się ponapawać tydzień jest dobry, nie znudzi się, bez obaw.
To prawda. Spieszyć się nie warto. Jezioro jest jednym z piękniejszych w Polsce, przynajmniej takim je zapamiętałem. Tyle, że dla mnie, te wąziutkie zatoczki są raczej do penetrowania na kanadyjce, niż ośmiometrowym jachcie kabinowym, do tego z ... teściami. ;)

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 mar 2017, o 10:12 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
W Starym Drawsku bardzo dobra była wędzona sielawa, nie wiem czy jest nadal

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 mar 2017, o 11:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2017, o 10:15
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Sternik Morski
Dzieki za tak szybka reakcje. Nie widze opcji edycji postu, wiec juz zostanie "dziwko" :D

Nie musicie mi tlumaczyc, dla mnie na dziko to kwintesencja zajebistosci, ale jak tlumaczylem tesciowi, ze jak mu sie zachce dwojke to bierze saperke i idzie w krzaki, to zapytal po co mu saperka? ZEBY SIE OD DZIKOW ODGANIAC!

Jesli wystartuje w Czaplinku to planowalbym raczej 1 nocleg w Czaplinkku, a pozniej gdzies na polnocy. Obowiazkowy 1 nocleg na dziko, z ogniskiem, kociolkiem i gitara.

Sprawdze czy knajpy, ktore polecacie nadal funkcjonuja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 mar 2017, o 13:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7307
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3600
Otrzymał podziękowań: 1964
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Sielawa była cud miód.
Ośmiometrowym z teściami rzeczywiście nie bardzo...małą zgrabną kabinówka we dwoje lepiej.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 maja 2017, o 09:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 maja 2017, o 09:08
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Zeglarz jachtowy
Witam ! Jestem tu nowy , ale zaangażowany . Po wielu latach pływania po Mazurach i lekkim zniesmaczeniu tym co się tam ostatnio dzieje , postanowiłem zwiedzić pojezierze Drawskie . Niestety oferta czarteru jest niezbyt bogata . Czy mogę prosić o ew. namiary na osoby prywatne czarterjuące jachty na jez. Drawsko . Chodzi o czerwiec i jacht pow. 7 metrów .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sie 2017, o 15:26 

Dołączył(a): 27 lut 2015, o 00:28
Posty: 30
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
W przyszłym tygodniu wybieram się w okolice jeziora Drawsko i będę miał jeden dzień wolny przed splywem kajakowym. Można gdzieś wypożyczyć małą odkrytopokładówkę? Zamierzam pływać sam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sie 2017, o 15:53 

Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 15:10
Posty: 214
Podziękował : 38
Otrzymał podziękowań: 29
Uprawnienia żeglarskie: jsm
verc napisał(a):
W przyszłym tygodniu wybieram się w okolice jeziora Drawsko i będę miał jeden dzień wolny przed splywem kajakowym. Można gdzieś wypożyczyć małą odkrytopokładówkę? Zamierzam pływać sam.


Zapytaj w Omedze, dwa lata temu coś z odkryto pokładówek mieli.



Za ten post autor martin40 otrzymał podziękowanie od: verc
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 wrz 2017, o 21:25 

Dołączył(a): 27 lut 2015, o 00:28
Posty: 30
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dzięki za odzew. Niestety w Omedze nie mieli nic z odkryto pokładówek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 wrz 2017, o 10:27 

Dołączył(a): 1 gru 2011, o 11:00
Posty: 385
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Podziękował : 86
Otrzymał podziękowań: 95
Uprawnienia żeglarskie: bez ogranczeń do 7,5m :), st.moto.
Widzę, że już "po ptakach", ale będąc ostatnio w Starym Drawsku widziałem jak do pomostu dobijała jakaś żaglówka z naklejką "Kusy Dwór", więc pewnie tam można to wypożyczyć.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XyKOyCsCMZU _- Jak powstało Quick Canoe


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL