Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 06:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Marina Gorzów
PostNapisane: 18 sie 2014, o 20:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
O nowej marinie w Gorzowie już pisałem. W tym roku rozpocząłem w niej swoją wakacyjną przygodę. Uważam, że mimo, że marina została zbudowana nieco poza Wielką Pętlą Wielkopolski to jest to idealne miejsce na rozpoczęcie i zakończenie w niej rejsu wokół pętli. W marinie można zostawić na parkingu samochód z przyczepą. Uważam, że jest ro także dobre miejsce na rozpoczęcie spływu Wartą i Odrą na Jezioro Dąbie i Zalew Szczeciński a także płynąc Watrą, Notecią i Kanałem Bydgoskim i Brdą można się przedostać na Wisłę. Marina ma w swojej ofercie także inne atrakcje o czym można się dowiedzieć na ich stronie internetowej.
http://marinagorzow.pl/
Jeżeli chodzi o przystań to służy w zasadzie rezydentom, ale zawsze znajdzie się miejsce dla wodnego włóczęgi. Ja podczas swojego pobytu miałem pecha gdyż takich włóczęgów razem ze mną było kilku i miejsce dla mojego jachtu znalazło się przy pomoście przy którym normalnie na co dzień są przycumowane kajaki.
Załącznik:
Komentarz: Pomost kajakowy
DSCN1750.JPG
DSCN1750.JPG [ 170.02 KiB | Przeglądane 4335 razy ]

Zarządzający mariną to dostrzegają i chcą zwiększyć ilość miejsca do cumowania. Aktualnie na pomostach jest prąd i woda. Jak ja byłem to jeszcze trwały prace wykończeniowe i wodę na rejs do kanistrów nabierałem w łazience przy pomocy prysznica.
Załącznik:
Komentarz: Wejście do łazienki
DSCN1873.JPG
DSCN1873.JPG [ 166.41 KiB | Przeglądane 4335 razy ]


Ostatnio edytowano 18 sie 2014, o 21:07 przez Wojciech, łącznie edytowano 2 razy
Kasacja dubla.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 sie 2017, o 20:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
W tym roku po pobycie na Jeziorze Bytyń Wielki przeholowałem łódkę do Mariny Gorzów. Po przejechaniu mostu nad torami kolejowymi jest tablica wskazująca, że w lewo jest do Mariny Gorzów czyli tak naprawdę do kompleksu hotelowo restauracyjnego a w prawo do slipu czyli do właściwej przystani. Widocznie wiele osób się myliło i jechało ze sprzętem pływającym w lewo i tam musiało zawracać tak jak i mnie się to zdarzyło za pierwszym razem. Droga do przystani wiedzie przez teren udostępniony który nie jest własnością Mariny Gorzów. I ja w tym roku miałem pecha na ostatniej prostej przed bramą do przystani uszkodziłem oponę i felgę w przyczepie na nierównościach w drodze które prawdopodobnie zwiększyły się po wcześniejszych ulewnych deszczach.
Załącznik:
Komentarz: Uszkodzona opona z felgą
DSCN3126.JPG
DSCN3126.JPG [ 156.66 KiB | Przeglądane 3398 razy ]

Załącznik:
Komentarz: W tym miejscu zaliczyłem uszkodzenie
DSCN3127.JPG
DSCN3127.JPG [ 185.74 KiB | Przeglądane 3398 razy ]

Załącznik:
Komentarz: Ostatnia prosta przed bramą przystani
DSCN3420.JPG
DSCN3420.JPG [ 155.17 KiB | Przeglądane 3398 razy ]

W samej marinie pojawił się kontener sanitarny z prysznicem tuż przy miejscach do cumowania. Tak, że nie trzeba chodzić do oddalonego budynku. A na pomoście do cumowania jest już prąd i woda.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL