Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 kwi 2024, o 16:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 maja 2016, o 23:06 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Ryś napisał(a):
A nie przesadzacie tu aby


ale gdzie tam, się powstrymałem.

Nawiasem mówiąc to nic mnie tak nie wk...a jak odcinanie w Polsce miast od wody. Jakby mogle to by wszystko jeszcze zasypali

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2016, o 07:14 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Jak stoję przed szlabanem na przejeździe kolejowym, to zawsze sie cieszę jak trwa to krótko.
Jak kładka będzie oddana do użytku - będę stosował powyższe.
Dla mnie kładka będzie zatem źródłem potencjalnej radości!

Jakoś nie widzę tym razem odcinania miasta od wody. Miasto zanuży nóżkę w rzece. I po co te nerwy?
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2016, o 07:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
vaginal napisał(a):
zanuży


"zanuży" powiadasz ?
A jakby tak "zanurzyło" ? :rotfl:
Pzdr
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2016, o 07:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
ZANÓŻY nurzkę!

A poważnie: osobiście nie widzę w samej budowie zagrożenia dla ruchu wodnego, na całym świcie są mosty zwodzone i śluzy i ruch się odbywa. Zagrożeniem może być zarządzanie kładką i ruchem! Tym się należy zajmować!
No i jest kwestia, czy kładka wpisuje się w architekturę tego miejsca. Tu moje zdanie jest takie, że miasto to nie skansen, a szczególnie miasto zbudowane od podstaw po 1945 roku i miasto, które będzie budowane dopiero teraz.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2016, o 08:16 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Temat się znuży.
Formalnie kładka - taka sobie. Po podniesieniu stanowić będzie dysonans w kontekście istniejącej zabudowy.
Zarządzanie, rozumiane jako obsługa ruchu pieszego i wodnego zwiazanego z kładką, będą istotą problemu, jak słusznie zauważył Pułkownik. Teoretycznie, nie musi być źle.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2016, o 08:22 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
vaginal napisał(a):
Zarządzanie, rozumiane jako obsługa ruchu pieszego i wodnego zwiazanego z kładką, będą istotą problemu, jak słusznie zauważył Pułkownik. Teoretycznie, nie musi być źle.
v


no to cacy i luz

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2016, o 11:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Colonel napisał(a):
osobiście nie widzę w samej budowie zagrożenia dla ruchu wodnego, na całym świcie są mosty zwodzone i śluzy i ruch się odbywa.

Andrzeju - doświadczenie podpowiada mi, że się mylisz. Z pokonywaniem jachtami zwodzonej "Kładki Peruckiego" na Motławie problemy będą. Dokładnie takie same, jak w przypadku każdego (bez wyjątku!) innego mostu zwodzonego w Polsce...
piotr6 napisał(a):
no to cacy i luz

Jasne - cacy i luz...
--------------
Zwrócę raz jeszcze uwagę, że ten kładkowy potworek (brutalnie wtryniony w miejsce gdzie nigdy, to jest przez grubo ponad tysiąc lat, żadnego połączenia mostowego nie było...), dokuczać będzie żeglarzom tylko przez kilka, no może kilkanaście lat.
Bo za kilka - kilkanaście lat miasto, zgodnie z przyjętą "strategią rozwoju transportu", wybuduje nad Motławą most drogowy z linią tramwajową - w ciągu ulicy "nowej Wałowej" w pobliżu ujścia Motławy do Martwej Wisły, z tzw. "Młodego Miasta" - na Polski Hak.
Pierwotny (publikowany przez miasto jakieś 14-15 lat temu) plan, zakładał budowę tunelu pod Motławą (technicznie - nie jest to skomplikowane). Potem mówiono o moście zwodzonym... bo byłby jakieś 30% tańszy od tunelu... Ostatecznie przyjęto, że ze względu na linię tramwajową nad Motławą powstać musi most STAŁY! To o tyle interesujące, że.... linia tramwajowa i most zwodzony nie muszą ze sobą kolidować (czego dowodem choćby gdański Most Siennicki - w czasach, kiedy zwał się mostem Breitenbacha...)

Anyway - staniemy za kilka, może kilkanaście lat przed odcięciem Motławy dla wszystkich jednostek żaglowych, na których nie można położyć masztu oraz dla większych jednostek motorowych... Wobec tych planów "odcięcia" Motławy stałym mostem IMHO już teraz należy pytać o lokalizację nowej mariny - tak by w Gdańsku dostępne były cywilizowane miejsca postoju dla jednostek bez składanych masztów - np. w rejonie Polskiego Haka lub na terenach po-stoczniowych.
A marina na Motławie + przystań Sienna Grobla? Cóż - staną się sezonowymi przystaniami dla jachtów śródlądowych i mniejszych motorówek...

Pierwsze z brzegu źródełko:
PLAN ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PUBLICZNEGO TRANSPORTU ZBIOROWEGO
DLA MIASTA GDAŃSKA NA LATA 2014-2030 napisał(a):
Najwyżej w hierarchii potrzeb transportowych wyznacza się
realizację projektów tras tramwajowych pt. .../.../...
"Nowa Wałowa wraz z linią tramwajową od ul. Siennickiej do ul. Jana z Kolna” (długość trasy około 1,9 km).


Załączniki:
aa.JPG
aa.JPG [ 41.11 KiB | Przeglądane 7597 razy ]
a.JPG
a.JPG [ 95.74 KiB | Przeglądane 7597 razy ]

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2016, o 11:40 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Jaromirze most w Dziwnowie funkcjonuje ok. Choć na początku trochę się za rzadko otwierał

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2016, o 13:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Mam doświadczenie z Ustki, Darłowa i Dziwnowa, nie gorsze, niż ze Sztokholmu, Peenestrom czy też bodajże Aberdeen i śluz we Francji i Holandii. (Tak wiem, że właśnie usiłujemy wyjść z rodziny państw cywilizowanych ale to przejściowe).
Argument o "tysiącu lat" jest... średni.
Gorzej z tramwajami - to powinien być właściwy temat.

No i ta nowa marina.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2016, o 21:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Hmmm, jeżeli mosty w Ustce, Dziwnowie czy Darłowie chcecie porównywać z mostem w miejscu, gdzie jednostek wymagających otwierania mostu bywa kilkadziesiąt na godzinę - proszę bardzo. Ja wczoraj, przez 36 minut naliczyłem 18 jednostek płynących Motławą (jedno piwo w knajpce tuż obok planowanego miejsca budowy "kładki"). Oczywiście -mowa tylko o takich jednostkach, które wymagałyby otwierania mostu (znaczy wyższych niż 5-6m nad wodę), w tym o pięciu statkach pasażerskich. Zauważcie przy tym, że nie był to ani weekend, ani sezon...
Zakładając - niewiarygodnie wręcz optymistycznie - że ta "kładka" będzie otwierana co godzinę - jak długo będzie musiała być otwarta, by przepuścić po kilkadziesiąt jednostek w każdą stronę? Gdzie te jednostki miałyby oczekiwać na otwarcie przeszkody? Ktoś buduje po 20-30 miejsc chwilowego postoju po obu stronach "kładki" - czy raczej wszystko zostanie puszczone"na żywioł"?
Anyway - w kwestii zamykania Motławy tytułową "kładką Peruckiego" - możemy tylko zabiegać, by była otwierana jak najczęściej. I liczyć, że może jednak łaskawie ktoś żeglarzy wysłucha... I potem możemy próbować nie pozabijać się w tłumie, jaki co godzina będzie szturmował chwilowo usuniętą przeszkodę.
Albo możemy popłynąć gdzie indziej...

W dalszej perspektywie bardziej istotne wydaje mi się planowane zamknięcie całej Motławy za kilka - kilkanaście lat - mostem stałym i związana z tym konieczność wywierania nacisku na budowę nowej mariny - poza Motławą.
Zastanawiające, że do tej części mojej wypowiedzi nikt się nie odniósł...



* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

-------
Poza tym...
Jeżeli doświadczenie połamanych przy postoju w oczekiwaniu na otwarcie mostu relingów (kanał portowy Darłówka) - to "dobre doświadczenie"...
Jeżeli jest "dobrym doświadczeniem" obecność w samym wejściu do portu w Ustce mostowo-budowlanego gniota, który szczęśliwie uległ trwałej awarii w pozycji otwartej dla żeglugi - a nie odwrotnie....
To ja nie podejmuję się z takimi doświadczeniami dyskutować.

Mogę natomiast podyskutować o oddaniu do użytku mostu zwodzonego ale... bez "operatora otwierania" - w związku z czym po oddaniu do użytku przez wiele tygodni... most ów zwodzony nie był w ogóle dla żeglugi otwierany.
Mogę podyskutować o budowie mostów zwodzonych o prześwicie w stanie zamkniętym 1.9m - i o wyznaczeniu godzin ich otwierania na 0700 rano a następnie na 1100. Albo o ich otwieraniu pięć minut przed czasem i zamykaniu przed nosem płynącego "na czas" jachtu.
Mogę podyskutować o otwieranym moście, którego operator ogłasza uniemożliwiający jego otwieranie, kilkudniowy przegląd - akurat w okresie szczególnego natężenia ruchu wodnego - mając przedtem kilka miesięcy, podczas których po rzece nikt nie pływał a most nie był używany.
Mogę porozmawiać o odmowie otwarcia nowoczesnego mostu....z powodu temperatury przekraczającej 24°C...
Mogę podyskutować o moście, który mimo że używany przez pojazdy tylko kilka razy na dobę pozostaje zamknięty z nieczęstymi godzinami otwierania. Mogę porozmawiać o moście, który w wyznaczonych godzinach nie jest otwierany dla żeglugi - albowiem "pan mostowy poszedł łąkę kosić"...
Mogę porozmawiać o mostach, które otwierają się o kąt 45-50°, zamiast 75-80°.
A nawet o takich mostach, gdzie otwarcie stawało się możliwe pod warunkiem wręczenia obsłudze pół litra wódki...
To są moje doświadczenia z polskimi mostami zwodzonymi.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Colonel napisał(a):
bodajże Aberdeen

Bodajże niemożliwe.
No chyba, że wpływałem do tego portu kilkaset razy, nie zauważywszy przy tym żadnego mostu zwodzonego... ;)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 3: krzychuAPIA, mariaciuncia, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2016, o 08:08 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Jaromir napisał(a):
Hmmm, jeżeli mosty w Ustce, Dziwnowie czy Darłowie chcecie porównywać z mostem w miejscu, gdzie jednostek wymagających otwierania mostu bywa kilkadziesiąt na godzinę - proszę bardzo



Ja ta m nic nie porównuję, raczej Ty jedziesz szeroko. Zwróciłem tylko uwagę że most w Dziwnowie działa ok tam też kilkanaście łódek przechodzi w sezonie, czasami

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2016, o 08:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Napisałem bodajże bo nie pamiętam.
A hasło o nowej marinie podtrzymałem.
A tematów do rozmowy jak widać masz wiele, mogę znaleźć jeszcze kilka, niekoniecznie o mostach, tylko co z tego. Tą metodą należałoby zrezygnować ze wszystkiego i wszędzie, bo gdzieś coś źle działa...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2016, o 09:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Colonel napisał(a):
Tą metodą należałoby zrezygnować ze wszystkiego i wszędzie, bo gdzieś coś źle działa...

Cóż, nie wpadłem na to, że przeczytanie informacji o tym jak było, jak jest i jak w związku z tym w przyszłości być może - skojarzy się Tobie z "rezygnowaniem ze wszystkiego"...

Anyway - przyznasz, że mam pełne prawo uważać, że z "kładką Peruckiego" nie będzie inaczej niż z tymi wszystkimi mostami w Polsce, które dostarczyły mi opisanych wyżej w skrócie doświadczeń.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

piotr6 napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Hmmm, jeżeli mosty w Ustce, Dziwnowie czy Darłowie chcecie porównywać z mostem w miejscu, gdzie jednostek wymagających otwierania mostu bywa kilkadziesiąt na godzinę - proszę bardzo



Ja ta m nic nie porównuję, raczej Ty jedziesz szeroko. Zwróciłem tylko uwagę że most w Dziwnowie działa ok tam też kilkanaście łódek przechodzi w sezonie, czasami


Przepraszam, pewnie masz trochę racji z tym "jechaniem grubo". :oops:

Przyznaję, że nie miałem racji, pisząc, że problemy dla żeglugi kreuje obsługa i sposób zarządzania każdego bez wyjątku mostu zwodzonego w Polsce.
Cieszę się, że most w Dziwnowie nie stanowi obecnie znaczącej przeszkody dla ruchu jednostek wodnych. Tyle, że to bardzo daleko od Motławy, no i... pierwsza jaskółka wiosny zwykle nie czyni.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2016, o 18:53 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Jaromirze , szkoda " nafty " na Motławę i różne inne tamże mariny. Ten temat możemy uznać za zamknięty, wystarczy przejrzeć listę właścicieli okolicznych gruntów - sama developerka i magicy od kupna - sprzedaży najlepszych parceli. Z ich siłą perswazji ( czyt. FORSĄ ) nie wygramy , więc powstanie i kładka na Ołowiankę i kładka na przedłużeniu Mariackiej i most na przedłużeniu Wałowej. Taka Karma, świata nie zbawimy. Może lepiej siły i inne zdolności ( co komu Bóg dał ) skoncentrować np. na zagospodarowaniu pięknie wyremontowanego nabrzeża na Górkach Wschodnich gdzie po odjęciu ok 100 mb nabrzeża RZGW pozostaje jeszcze ok. 400 mb do dyspozycji- adaptacji na przystań. Rozmawialiśmy na ten temat na zaprzyjaźnionym forum , a gdy dodamy do tego poważne ruchy w sprawie budowy mostu na Wyspę to robi się to realne. Można spróbować dogadać się z decydentami , że nie wchodzimy im w szkodę na Motławie w zamian za dużą miejską przystań z pływającymi pomostami z ceną np. 300 PLN miesięcznie za 10 metrową łódkę na wodzie. Pozdrawiam , Krzychu Wożniak.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2016, o 21:45 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Jaromirze o czym tu gadać, po prostu uważam że mast w Dziwnowie jest ok i to jest wyjatek byc może i tyle. Nie ma co generalizowac ale tez nie ma co na ten temat kruszyc kopie.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lip 2016, o 12:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 11:44
Posty: 2434
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 371
Otrzymał podziękowań: 223
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
Załącznik:
budowa.JPG
budowa.JPG [ 71.93 KiB | Przeglądane 7394 razy ]
Gadu-gadu, a budowa trwa... ;)

_________________
Pozdr.
Tomek Niedbała


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2016, o 21:30 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Jeśli to kogoś interesuje http://www.portalmorski.pl/porty-i-logi ... acu-budowy Na dole artykułu jest link do kamery internetowej ( chociaż mi się nie otwiera ) Pozdrawiam , Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2016, o 21:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 11:44
Posty: 2434
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 371
Otrzymał podziękowań: 223
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
Ten link zazwyczaj działa:
http://www.gdansk.pl/kamera/kladka

_________________
Pozdr.
Tomek Niedbała


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 09:52 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Jestem ciekaw co jeszcze w efekcie końcowym nie będzie się zgadzać z milusińską wizualizacją którą prezentuje się uparcie gawiedzi , bo na razie wyrosły jebitne portowe kierownice pasujące do panoramy i otoczenia jak świni siodło http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kla ... 08136.html. Pozdrawiam , Krzychu Wozniak.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 10:31 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Stan surowy nie zawsze cieszy oko.
Poczekaj na wstęgę i nożyczki oraz na zachwyty w prasie.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 15:16 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Jaromir napisał(a):
I potem możemy próbować nie pozabijać się w tłumie, jaki co godzina będzie szturmował chwilowo usuniętą przeszkodę.

Ale za to Gdańsk będzie miał nową atrakcję....Guziankę II.
Już widzę oczami duszy te tłumy radujące się... :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2017, o 15:15 

Dołączył(a): 28 mar 2010, o 14:05
Posty: 16
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Ograniczenia na Motławie w związku z końcowym etapem budowy kładki, oraz wstępne zasady funkcjonowania kładki - tutaj: http://www.zalewwislany.pl/node/8048


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2017, o 19:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Piotr - zazdroszczę źródeł! ;)

A co do komunikatu...
- Serio, ma być jakaś "dyskusja z żeglarzami"? Jaka?
Czy będzie to znów dyskusja taka, jak ta, której przykład już mieliśmy? No to czytając zapowiedź "dyskusji" nie zapominajmy, że jej podstawą może być stwierdzenie, które już w "dyskusji" z żeglarzami padło:
"Nawet dla żeglarzy otwierane mosty są atrakcją - podkreśla Prezydent Miasta Gdańska."
(A może "dyskusja" znów ograniczy się do ponownego ogłoszenia "ogólnego poparcia" dla "kładki" ze strony najważniejszego żeglarza z Gdańska - znaczy ze strony Mateusza Kusznierewicza?)
----
Zgłaszanie potrzeby przejścia na VHF Ch14 to jakiś chory pomysł.
Czy tak trudno sprawdzić, że jest to kanał roboczy portu Gdańsk?!
----
Kładka nie ma być otwierana przy wietrze od 16m/s w górę.... Hmmm, to środek 7° w skali Beauforta. Kluczowe - gdzie będzie mierzona siła wiatru? Jeżeli na samym moście - to chyba nie ma tragedii, tam - przynajmniej "w sezonie" - rzadko kiedy aż tyle wieje. Ale jak przyjmą dane z wieży Kapitanatu w Porcie Północnym - to będzie kilka razy w miesiącu wymówka, żeby mostu wcale nie otwierać...
-----
Minimum 10 minut otwarcia?
Hmmm..... w czasie jednego popołudniowego piwa, wypitego w sierpniu pod parasolem u "Kubickiego", widziałem jak przepłynęło Motławą ponad 40 jednostek - takich, których wysokość będzie wymagała teraz otwierania kładki. A to było w dzień powszedni, nie w weekend...
Ciekawe co ma robić kilkadziesiąt jednostek oczekujących, często kilkadziesiąt minut, na otwarcie mostu? Na wąskiej rzece, bez śladu miejsc postojowych dla tych, co czekają na otwarcie mostu... Jakoś w to, że będą spokojnie stały na środku rzeki, tak jak na "wizualizacji" - szczerze wątpię ;)
Zaś w "maksymalnie 30 minut" - jakoś nie chce mi się wierzyć...


PS. Jakby ktoś miał wątpliwości komu ta (i kolejna!) "kładka" potrzebna:
Załącznik:
a.jpg
a.jpg [ 327.57 KiB | Przeglądane 5908 razy ]


PPS. A jakby ktoś chciał wiedzieć w jaki sposób za kilka/kilkanaście lat Motława i tak zostanie całkowicie odcięta dla jednostek o wysokości większej niż 7-8m - to niech spojrzy gdzie będzie kolejny, planowany obecnie jako STAŁY most (z trakcją tramwajową!) w ciągu ulicy "Nowa Wałowa"....:
Załącznik:
b.jpg
b.jpg [ 187.02 KiB | Przeglądane 5904 razy ]

A jak już ten STAŁY most na Motławie powstanie - to usłyszymy zapowiedź "dyskusji z żeglarzami"...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 2: krzychuAPIA, nauaag
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2017, o 22:50 

Dołączył(a): 28 mar 2010, o 14:05
Posty: 16
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Jaromir napisał(a):
PPS. A jakby ktoś chciał wiedzieć w jaki sposób za kilka/kilkanaście lat Motława i tak zostanie całkowicie odcięta dla jednostek o wysokości większej niż 7-8m - to niech spojrzy gdzie będzie kolejny, planowany obecnie jako STAŁY most (z trakcją tramwajową!) w ciągu ulicy "Nowa Wałowa"....:
Załącznik:
b.jpg

A jak już ten STAŁY most na Motławie powstanie - to usłyszymy zapowiedź "dyskusji z żeglarzami"...


Zobaczymy. Z tego, co ja wiem, rozważana jest budowa tunelu zamiast mostu.
Pzdr, Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2017, o 23:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Motława będzie zamknięta dla jednostek wyższych niż 2.5m nad wodę - od 08 maja 2017, przez co najmniej trzy tygodnie:
od 8 maja, na trzy tygodnie, zostanie zamknięty tor wodny na Motławie dla wysokich jednostek
Reszta na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kla ... 0.html#tri

salsa napisał(a):
rozważana jest budowa tunelu zamiast mostu.

- Budowa tunelu była rozważana (akurat w tym miejscu, przy zastosowaniu sprawdzonej technologii zatapiania gotowych segmentów tunelu nie stanowi to problemu technicznego). Na początku, kiedy tworzono perspektywę rozwoju transportu w Gdańsku (publikowanej z 10 lat temu, plany rozwoju do roku 2030 bodajże).

Potem w dostępnych planach zacząłem znajdywać uzasadnienie konieczności zamiany tunelu na most zwodzony - bo 30% taniej od tunelu, no i "bezpieczniej"... BTW most zwodzony przy wejściu na Motławę nie jest tu żadną rozsądna alternatywą dla ruchu wodnego, bowiem byłby to most w ciągu nowej, głównej arterii przelotowej, ciągnącej się aż do wylotu na Warszawę. I jako taki otwierany co godzinę nie będzie na pewno...

A potem okazało się, że most musi być stały, bo będzie po nim jeździć tramwaj... I nic to, że tramwaje jeżdżą na świecie po mostach zwodzonych (ba, nawet w Gdańsku jeździły - wówczas gdy Most Zielony nazywano Grüne Brücke, Most Stągiewny zwany był Milchkannen Brücke a Most Zielony Siennicki nazywał się Breintenbach Brücke)...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 kwi 2017, o 01:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Ciekawe, z artykułu wynika, że nikt nie zaplanował miejsc postoju dla jednostek oczekujących na pokonanie kładki.
Plan oznakowania kładki to potwierdza - po obu stronach na wszystkich nabrzeżach "zakaz cumowania":
Obrazek

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 kwi 2017, o 07:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12950
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2586
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Będą cumować do Lotosu :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 kwi 2017, o 07:24 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
A muszą cumować?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 kwi 2017, o 08:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
piotr6 napisał(a):
A muszą cumować?


Nie wiem jak Ty, ale ja zamiast się kręcić jak g... w przerębli, wolę zacumować czekając na otwarcie mostu...

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 kwi 2017, o 08:38 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
pewnie tak, zawsze wygodniej ale w takim Dziwnowie też jest średnio, jeszcze parę portów by sie też znalazło.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: cors i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL