Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lis 2015, o 22:50 

Dołączył(a): 29 lis 2015, o 22:40
Posty: 16
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: tak
Witam wszystkich forumowiczow!

Chcialbym sie dowiedziec od was o warunakch ktore panuja na wyspach kanaryjskich w okolicach lutego oraz czego mozna sie spodziewac po zegludze w tym obszarze.

Przeczytalem juz sporo na ten temat ale wiedza osob z forum ktore tam zeglowaly zapewne bedzie bardzo wartosciowa.

Planuje 2 tygodniowy rejs w lutym: gran canaria-teneryfa-gomera-el hierro

Do tej pory zwiedzilem te wszystkie wyspy ale tylko z ladu udajac sie tam samolotem/promem.

Jesli chodzi o doswiadczenie to plywalem na naszym morzu, w chorwacji, hiszpanii/portugalii (gijon-lizbona)

W glownej mierze chcialbym sie dowiedziec o plywy w tamtych okolicach jesli chodzi o porty/mariny?

Jakie locje polecacie?

Ktore porty polecacie na w/w wyspach?

Oraz wszelkie cenne uwagi i wskazowki ktorych mozecie udzielic.

Dziekuje

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2015, o 12:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sty 2015, o 13:34
Posty: 541
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 230
Otrzymał podziękowań: 224
Uprawnienia żeglarskie: JSM,SRC
Ja też wybieram się w lutym na Kanary z rodziną i... skiperem. Stwierdziłem, że za mało umiem, żeby samodzielnie na ocean jechać. Ale jak jeszcze nie byłem tego pewny, to zakupiłem takie coś w ramach przygotowań.

http://www.amazon.com/Sailing-Western-C ... B00Y8BQH1S

A tu masz kilka linków z moich zakładek na temat wysp:

http://www.azymutczarter.pl/oferta/czar ... jskie.html

http://www.noonsite.com/Countries/CanaryIslands

http://www.wyspykanaryjskie.pl/wyspykan ... tyczny.xml

http://www.marenauta.net/itinerari.jsp?view=44

http://www.punt.pl/region/6,Rejsy_na_Wy ... naryjskich

_________________
Rafał
http://rawonsails.blogspot.com/



Za ten post autor rawonsails otrzymał podziękowania - 3: junak73, lukakow, Moroszka
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2015, o 12:49 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
Bardzo fajne i przydatne linki,szczególnie przewodnik co warto tam zobaczyć, klikam gdzie trzeba.

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2015, o 21:32 

Dołączył(a): 29 lis 2015, o 22:40
Posty: 16
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: tak
Czy ktos jeszcze moze cos dodac?:)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2015, o 19:47 

Dołączył(a): 29 lis 2015, o 22:40
Posty: 16
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: tak
a czy ktos z was kojarzy operatora telefonicznego w hiszpanii ktory posiada w ofercie podoba karte SIM z nielimitowanym internetem tak jak w chorwacji (tydzien za 11EUR)

ew. inna rozsadna opcje internet only.
?

Dzieki

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2015, o 20:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
lukakow napisał(a):
karte SIM z nielimitowanym internetem tak jak w chorwacji (tydzien za 11EUR)

Zapomnij - 2 GB za 15 € w Orange, to najlepsza opcja.

Pora roku (luty) pod względem warunków jest tak samo dobra jak każda inna. Na kanarach żegluje się cały rok. W tym roku lato było bardzo wietrzne, na tyle że najstarsi kanaryjczycy nie pamiętają, żeby tak wiało.
Jak znajdę chwilę, to narysuję Ci trasę którą ja bym popłynął i trasę, której nie polecam.

Jeżeli chodzi o pływy to +-2m pozwalają na wejście do każdego portu. Uwagę będziesz musiał zwracać bardziej na prądy, które mogą poważnie utrudniać manewry. No i wiatry, które mogą być niebezpieczne. Mam na myśli wiatry spadowe. Dwa lata temu taki wiatr (ok. 60w)złamał pływającą pomost, przy którym stałem.
Piszę o tym, żeby zwrócić Twoją uwagę na fakt, że tu Neptun naprawdę rządzi i nie przejmuje się Twoimi planami. Musisz szczególnie uważać na to jak wrócić. Bo pod wiatr w rejonach akceleracji z pewnością nie podejdziesz.

Gdzie zaczynasz i gdzie kończysz?

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com



Za ten post autor -O- otrzymał podziękowanie od: lukakow
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2015, o 22:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Jeanneau napisał(a):
lukakow napisał(a):
karte SIM z nielimitowanym internetem tak jak w chorwacji (tydzien za 11EUR)

Zapomnij - 2 GB za 15 € w Orange, to najlepsza opcja.
(...)?


Hm, najlepsza opcja to mój własny kontrakt z domu. Unlimited. Działa tak samo w Hiszpanii :)

No dobra, wy będziecie musieli poczekać na zniesienie opłat roamingowych, a na Kanarach i tak może nie zadziałać :(

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2015, o 22:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Ps. A serio, Lebara jest akurat bardzo dobrą opcją, porównywalną (a nawet lepszą, bo da się kupić większe ilości danych..)
http://www.lebara.es/passes/internet

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D



Za ten post autor Moniia otrzymał podziękowanie od: lukakow
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2015, o 23:30 

Dołączył(a): 29 lis 2015, o 22:40
Posty: 16
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: tak
@Jeanneau

Cytuj:
Jeżeli chodzi o pływy to +-2m pozwalają na wejście do każdego portu. Uwagę będziesz musiał zwracać bardziej na prądy, które mogą poważnie utrudniać manewry. No i wiatry, które mogą być niebezpieczne. Mam na myśli wiatry spadowe. Dwa lata temu taki wiatr (ok. 60w)złamał pływającą pomost, przy którym stałem.
Piszę o tym, żeby zwrócić Twoją uwagę na fakt, że tu Neptun naprawdę rządzi i nie przejmuje się Twoimi planami. Musisz szczególnie uważać na to jak wrócić. Bo pod wiatr w rejonach akceleracji z pewnością nie podejdziesz.

Gdzie zaczynasz i gdzie kończysz?


Bardzo dziekuje, zaczynamy oraz konczymy w Pasito Blanco na gran canaria. (2 tygodnie)

Udalo mi sie zebrac dosc duzo (jak narazie) informacji ale kazda nowa jest bardzo cenna.

Czy moglbys napisac cos wiecej o pradach i manewrach oraz o spadowych z wlasnego doswiadczenia?

Jesli beda warunki chcialbym odwiedzic teneryfe gomere oraz el hierro, plus ew. la palma jesli bedzie taka mozliwosci.

Bede wdzieczny za przykladowa trase doswiadczonej osoby w tych okolicach.

Wiem rowniez ze kotwicowiska to nie jest najlepszy pomysl na spedzenie nocy, mimo wszystko bede wdzieczny za informacje o miejscach gdzie mozna sie zatrzymac chociaz na kilka godzin.

Jesli chodzi o Locje to posiadam Atlantic Islands IMRAYa oraz bede wspieral sie Navionicsem.

Zastanawialem sie jeszcze nad http://www.imray.com/Charts/Imray+Chart ... an/ICE2-2/ ?

Pozdrawiam.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

http://www.eltiempo.es/canarias-costa/

Czy mozna na tym choc w 60% polegac?

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2015, o 08:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Locje są bardzo podobne, więc znaczenia większego nie ma w którą się zapatrzysz. Ważne żeby ją mieć.
Posito Blanko jest przyjemną i wygodną mariną, ale położona jest na uboczu wielkiego Maspalomas. W marinie jest tylko mały sklepik Sapr'a, więc aprowizację musicie zrobić w Maspalomas. Dojazd z lotniska jest łatwy autobusem a z dworca autobusowego w Maspalomas taksówka do mariny kosztuje 4 €.
Natomiast lokalizacja do zakończeniu rejsu jest perfekcyjna, bo na południe Gran Canarii dopłyniesz z każdego miejsca na Kanarach.
lukakow napisał(a):
http://www.eltiempo.es/canarias-costa/
Czy mozna na tym choc w 60% polegac?

Oczywiście tak. Prognozy pogody na wyspach musisz jednak traktować z przymróżeniem oka. Zjawiska, które zachodzą pomiędzy wyspami są nie do przewidzenia. Ale jako wyznacznik, traktuj prognozy jako wariant optymistyczny. W locji będziesz miał zaznaczone miejsca gdzie wiatr przyspiesza o min 10 w.
Jutro napiszę więcej i narysuję Ci warianty trasy.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com



Za ten post autor -O- otrzymał podziękowanie od: lukakow
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2015, o 09:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Moniia napisał(a):
Lebara jest akurat bardzo dobrą opcją,

Ja Lebarę bojkotuję. Ukradli mi kartę, którą wcześniej sprzedali.
Jest 2 € tańsza ale punkty sprzedaży i serwis maja katastrofalny.
Moniia napisał(a):
Hm, najlepsza opcja to mój własny kontrakt z domu. Unlimited. Działa tak samo w Hiszpanii

Moniu możesz nas Europejczyków II kategorii zwyczajnie nie wkurzać ;)
Moniia napisał(a):
a na Kanarach i tak może nie zadziałać

A Twój działa na Kanarach?
No bo warto wiedzieć, że Kanary to nie UE.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2015, o 11:41 

Dołączył(a): 29 lis 2015, o 22:40
Posty: 16
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: tak
Jeanneau napisał(a):
Locje są bardzo podobne, więc znaczenia większego nie ma w którą się zapatrzysz. Ważne żeby ją mieć.
Posito Blanko jest przyjemną i wygodną mariną, ale położona jest na uboczu wielkiego Maspalomas. W marinie jest tylko mały sklepik Sapr'a, więc aprowizację musicie zrobić w Maspalomas. Dojazd z lotniska jest łatwy autobusem a z dworca autobusowego w Maspalomas taksówka do mariny kosztuje 4 €.
Natomiast lokalizacja do zakończeniu rejsu jest perfekcyjna, bo na południe Gran Canarii dopłyniesz z każdego miejsca na Kanarach..


Wielkie dzieki za trase.

To jeszcze jedno szybkie:

Czy internet "siega" miedzy wyspy?

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2015, o 15:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Jeanneau napisał(a):
Moniia napisał(a):
Lebara jest akurat bardzo dobrą opcją,

Ja Lebarę bojkotuję. Ukradli mi kartę, którą wcześniej sprzedali.
Jest 2 € tańsza ale punkty sprzedaży i serwis maja katastrofalny.
Moniia napisał(a):
Hm, najlepsza opcja to mój własny kontrakt z domu. Unlimited. Działa tak samo w Hiszpanii

Moniu możesz nas Europejczyków II kategorii zwyczajnie nie wkurzać ;)
Moniia napisał(a):
a na Kanarach i tak może nie zadziałać

A Twój działa na Kanarach?
No bo warto wiedzieć, że Kanary to nie UE.


Mój działa, bo mój operator sam z siebie oferuje taką opcję (bezpłatnie, aby zachęcić do pozostania z nimi...) i działa ona w konkretnych krajach, niezależnie od Unii.

Piszę jednak, że Wasz brak opłat roamingowych może na Kanarach nie działać, nie mam pojęcia jak to będzie tam funcjonowało ze względu na szczególny status wysp...

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Moniia napisał(a):
Jeanneau napisał(a):
Moniia napisał(a):
Lebara jest akurat bardzo dobrą opcją,

Ja Lebarę bojkotuję. Ukradli mi kartę, którą wcześniej sprzedali.
Jest 2 € tańsza ale punkty sprzedaży i serwis maja katastrofalny.
Moniia napisał(a):
Hm, najlepsza opcja to mój własny kontrakt z domu. Unlimited. Działa tak samo w Hiszpanii

Moniu możesz nas Europejczyków II kategorii zwyczajnie nie wkurzać ;)
Moniia napisał(a):
a na Kanarach i tak może nie zadziałać

A Twój działa na Kanarach?
No bo warto wiedzieć, że Kanary to nie UE.


Mój działa, bo mój operator sam z siebie oferuje taką opcję (bezpłatnie, aby zachęcić do pozostania z nimi...) i działa ona w konkretnych krajach, niezależnie od Unii. Byłam na Kanarach, nie zapłaciłam pensa dodatkowo...

Piszę jednak, że Wasz brak opłat roamingowych może na Kanarach nie działać, nie mam pojęcia jak to będzie tam funcjonowało ze względu na szczególny status wysp...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2015, o 20:20 

Dołączył(a): 30 lis 2009, o 11:52
Posty: 288
Podziękował : 81
Otrzymał podziękowań: 15
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Co do linku pogodowego-ja korzystam z http://www.aemet.es/es/eltiempo/prediccion/modelosnumericos/hirlam005?opc2=coo&opc3=vi,wg mnie sprawdza się bardzo dobrze.
Internet między wyspami na pewno nie zawsze będzie działał-odległości tylko na mapie wyglądają na małe,telefon zreszta też.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2015, o 22:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
peppino napisał(a):
Internet między wyspami na pewno nie zawsze będzie działał

Powiem więcej, na pewno nie będzie działał. Jedyne miejsce gdzie internet działa pomiędzy wyspami to przesmyk pomiędzy Lanzerotą i Gracjozą.

Trasa którą Ci proponuję jest optymalna i atrakcyjna.
Po kolei.
Po wyjściu z Posito Blancona na południu Gran Canarii masz kilka miejsc, które możesz zahaczyć płynąc tam lub wracając:
3. Arguineguin - stajesz tutaj na kotwicy. Dno trzyma dobrze, miejsce jest dobrze osłonięte i bezpieczne. Będzie to jedyne miejsce na aprowizację (poza Mogan) na wyspie. Jeżeli nie wszystko kupisz w Maspalomas, tu jest supermarket. Ważna uwaga: nie cumuj pontonu do nabrzeża i pomostów. Miejscowi są wrażliwi. Był przypadek przedziurawienia pontonu. Ponton zacumuj przy małym pomoście tuz przy travellifcie.
4. Los Cajderos (Amfi del Mar) - tu warto stanąć blisko hotelowej plaży. Dno jest piaszczyste, kotwica trzyma bardzo dobrze. Świetne miejsce do kąpieli z rufy i do pozostania na noc.
5. Mogan - uważane za najładniejszy porcik na wyspie (i słusznie). Przyjemne i atrakcyjne miejsce. Możesz tu wpłynąć do mariny albo rzucić kotwicę tuż przed główkami. Dno trzyma doskonale. Tutaj fala na kotwicy może trochę dokuczyć.

W drodze na Tenefyfę możesz (masz 60% szansy) trafić na silniejszą akcelerację. Miejsca zaznaczyłem na mapce. Tam wiatr znacznie przyspiesza i budują się fale. Miejsca te mają kształt kąta ostrego. Warto więc podejść tak jak zaznaczyłem to na mapce. Strategia jest bardzo skuteczna. Podejście w kierunku północnym wykonasz na silniku bardzo blisko brzegu, w chwili jak już poczujesz strzały - odpadniesz. Twoje ustawienie do wiatru i fali sprawi, że żegluga będzie znacznie przyjemniejsza a czasem wręcz ekscytująca. Jeżeli pójdziesz prosto na W, to oberwiesz sinymi szkwałami i boczną falą, o przyjemności zapomnij. Taką technikę stosuj w miejscach zaznaczonych zawsze gdy siła wiatru z prognozy przekroczy 20 w.

6. San Miguel - wygodna marina. W okolicy raczej nic ciekawego nie znajdziesz.
7. Las Galletas - miejsce, które polecam. Miasteczko miłe ale i sama marina z charakterem. Uważaj na silny prąd, który pojawia się w porcie.
8. Los Cristianos - Do portu nie wejdziesz, ale przy wielkiej skale możesz bezpiecznie rzucić kotwicę. Masz 80% szansy na przyjemny postój i gładką wodę. W tym rejonie możesz spotkać wieloryby. Nie zbliżaj się do nich (są za to mandaty) należy obserwować je z odległości.

Dalej wzdłuż południowo-zachodniego brzegu wyspy raczej nie będzie wiało. Po drodze masz 80% szansy na stada delfinów. Nie uciekaj od nich, zawsze cię dopadną i będą hasać przed dziobem.

9. Los Gigantes - mały porcik wypchany turystami. Miejsce malownicze. Zawsze zgłaszaj wejście przez VHF, ale tutaj to jest absolutny obowiązek. W porcie są tylko cztery miejsca dla gości, czasem trzeba chwilę poczekać, ale zawsze miejsce się znajdzie. Tutaj warto wynająć samochód i zwiedzić wyspę oraz wybrać się na Teide.

Dalej czeka Cię droga na La Palmę. Obojętnie gdzie staniesz, wypożycz samochód. Jest to jedna z piękniejszych wysp archipelagu.
10. Santa Cruz - jest uważane (i słusznie) za najładniejszą stolicę archipelagu. Tutaj przed wywołaniem mariny musisz wywołać również port. Postój czasem w marinie nie jest miły, wchodzi fala.

Gdyby okazało się, że powieje NW, to możesz mieć problem z kursem na Santa Cruz. Wówczas przyjmij kurs alternatywny do
11. Tazacorte - miła marina. Możesz też stanąć na kotwicy. W miasteczku jest wypożyczalnia samochodów.

Podejście do Gomery wykonaj tak jak narysowałem. Wyspa jest urocza. Jak trafisz na silną akcelerację (masz 60 % szansy), to zobaczysz, że wprowadzenie jachtu kilowego prawie w ślizg, jest możliwe. Przy takim ustawieniu pojedziesz na fali i z wiatrem.

14. Vueltas - Tu ktoś wyłączy wiatr (szansa 90%). Będzie trudno uwierzyć ale tak się stanie. Staniesz tu w pięknej scenerii na kotwicy. Miejsce bezpieczne i kotwica trzyma bardzo dobrze.
15. Playa la Cantera - miejsce to opisałem tu
16. Santiago - Możesz stanąć przy nabrzeżu gościnnie, lub na kotwicy.
17. San Sebastian - jedna z piękniejszych marin na wyspach. Miasteczko jest też urocze. Tutaj wypożycz samochód.

Powrót jak zaznaczyłem lub z Teneryfy prosto na E, jeżeli nie będzie wiało mocno.

Odpuść sobie tym razem El Hierro. Zabraknie Ci czasu. Poza tym, jeżeli z La Palmy popłyniesz na El Hierro, to jest szansa (30%), że nie dostaniesz się na Gomerę i do "domu" będziesz miał daleko.


Załączniki:
Kanary.png
Kanary.png [ 407.16 KiB | Przeglądane 6983 razy ]

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com

Za ten post autor -O- otrzymał podziękowania - 6: Dr_Q, Krzys, maestral, Moroszka, plitkin, rawonsails
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2015, o 00:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Jedna uwaga do Las Galletas - nie przesadzałabym z silnym prądem, nie jest tak źle. Za to ostrożnie przy podchodzeniu, jeśliby wpadło Ci do głowy podchodzić w nocy. Światło na falochronie bardzo ciężko znaleźć na tle innych, a trzeba bo to jedyna orientacja przy wejściu do zatoczki, a w dodatku w głębi zatoki, pomiędzy pomostami a brzegiem całe stadko zakotwiczonych małych łódek, ale także sporych jachtów. Pocieszające jest, że te większe akurat jako tako widać na tle świateł drogi, która biegnie brzegiem. Miejsca pomiędzy nimi a pomostami jest wystarczająco, aby kręcić kółka 35-40 stopowym jachtem, ale dość na styk.

Za to miejsce jest urocze. San Miguel (na wschód od Las Galletas) jest jak dla mnie za bardzo "marinowate" - na brzegu to praktycznie brytyjska kolonia (ok, połowa Teneryfy to brytyjska kolonia, ale tutaj niemal się nie słyszy hiszpańskiego na ulicy...), a Los Cristianos (na zachód) jest z kolei zbyt skomercjalizowane (mekka turystyczna, wielkie hotele...) i strasznie tłoczno. Nie wiem, czemu nie mógłbyś wejść (jest tam marina...) ale też nie bardzo wiem, czemu miałbyś chcieć wchodzić :)
Samo Las Galletas zaś jest bardzo miłym porcikiem, ukrytym w zatoczce więc stanowi też dobre kotwicowisko. Szansa zobaczenia, jak wyglądają typowo "cygańskie" jachty - zawsze tam jakieś stoją. Trochę na uboczu, odcięte od reszty plantacjami bananów (śmiesznie się człowiek czuje wędrując pomiędzy nimi), blisko (relatywnie blisko) do Teide - warto tutaj się zatrzymać i skorzystać z doskonałych autobusów na wyspie - podjechać do Arony a tam przesiąść się do autobusu jadącego do Teide (autobus jedzie z Los Cristianos, ale nieco kręci przed Aroną...). Inna opcja - warta rozważenia - to wynajęcie (na lotnisku Tenerife Sur, które jest łatwo stamtąd dostępne autobusem) samochodu na tą wycieczkę. Nie będzie drogo, a będzie można się zatrzymywać po drodze w parku narodowym wokół Teide - a warto, naprawdę.

Bawcie się dobrze.

Edit. Zapomniałam wklejek:


Załącznik:
ImageUploadedByTapatalk1449875775.343796.jpg
ImageUploadedByTapatalk1449875775.343796.jpg [ 232.54 KiB | Przeglądane 6940 razy ]



Załącznik:
ImageUploadedByTapatalk1449875788.278235.jpg
ImageUploadedByTapatalk1449875788.278235.jpg [ 206.31 KiB | Przeglądane 6940 razy ]



W drodze na Teide - śniadanko :)
Załącznik:
ImageUploadedByTapatalk1449876006.391664.jpg
ImageUploadedByTapatalk1449876006.391664.jpg [ 206.09 KiB | Przeglądane 6937 razy ]

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D



Za ten post autor Moniia otrzymał podziękowanie od: rawonsails
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2015, o 10:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Moniia napisał(a):
nie przesadzałabym z silnym prądem, nie jest tak źle

Napisałem, że się pojawia. W locji jest ostrzeżenia a odczułem to tylko raz. Lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć.
Moniia napisał(a):
Światło na falochronie bardzo ciężko znaleźć na tle innych, a trzeba bo to jedyna orientacja przy wejściu do zatoczki

Warto użyć lornetki. Moje oczy też już nie takie jak były.
Moniia napisał(a):
Los Cristianos (...) Nie wiem, czemu nie mógłbyś wejść (jest tam marina...)

Nie próbowałem wchodzić, głównie dlatego, że w locji jest wyraźnie napisane, że miejsc dla gości tam nie ma. Pozwolenie na wejście otrzymują tylko jednostki, które mają zaplanowany slip.

Koszt matin na Kanarach to 15 - 40 € - jacht 13 m.
Pralnia jest tylko w Las Palmas, Rubikonie i nowej marinie w Arrecife, czyli na trasie Twoich wojaży prani nie będzie. Z pewnością znajdziesz pralnię w mieście W grę wchodzi tylko Santa Cruz i San Sebastian.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2015, o 11:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
lukakow napisał(a):
Witam wszystkich forumowiczow!

Oraz wszelkie cenne uwagi i wskazowki ktorych mozecie udzielic.
Pisz zgodnie z zasadami ortografii.
Wszędzie się przydaje. :-)

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2015, o 11:26 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
Alterus napisał(a):
lukakow napisał(a):
Witam wszystkich forumowiczow!
Oraz wszelkie cenne uwagi i wskazowki ktorych mozecie udzielic.
Pisz zgodnie z zasadami ortografii.
Wszędzie się przydaje. :-)


Alleee o co chodzi?

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2015, o 12:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
bratanek65 napisał(a):

Alleee o co chodzi?

Spróbuj zgadnąć.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2015, o 17:51 

Dołączył(a): 29 lis 2015, o 22:40
Posty: 16
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: tak
Marek, Monika,

Fantastastyczne pomoce! jestem zobligowany do relacji z rejsu na forum.

Jeszcze raz bardzo dziekuje.

Alterus,

w latach 90 kiedy jeszcze nie bylo facebookow, ba nie bylo nawet kolorowych stron www nie uzywalo sie polskich znakow w komunikacji ze wzgledu na rozne sposoby kodowania i problemy z tego wynikajace.
Netykieta byla wtedy troszke inna niz dzisiaj, wiec po czesci jest to poprostu nawyk/przyzwyczajenie..

Ale będę się starał od dzisiaj używać na forum :)

Pozdrawiam.



Za ten post autor lukakow otrzymał podziękowanie od: Alterus
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2015, o 18:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
lukakow napisał(a):
Marek, Monika,

Fantastastyczne pomoce! jestem zobligowany do relacji z rejsu na forum.
(...).


A myślisz, że po co to robimy? Żeby mieć co czytać... :rotfl:

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2015, o 12:00 

Dołączył(a): 29 lis 2015, o 22:40
Posty: 16
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: tak
Marek,

chcialbym odswiezyc troche temat, czy kojarzysz jak wyglada ilosc wolnych miejsc w marinach w trakcie karnawalu na wyspach?

Czy mozna ew. jakos wczesniej zarezerwowac miejsca?

My bedziemy dokladnie w datach w ktorych odbywa sie carnaval :)

Dzieki.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2015, o 13:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Z miejscami w marinach problemów nie ma. Chociaż w tym roku w Las Palmas panuje wyjątkowy ścisk.
Ale jak napiszesz maila z prośbą o zarezerwowanie miejsca z wyprzedzeniem kilku dni, to miejsce będziesz miał zagwarantowane. Adres: marina@palmasport.es
Warto może też zarezerwować sobie miejsce w Mogan. Adres łatwo wygooglijesz.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sty 2016, o 09:34 

Dołączył(a): 8 sty 2013, o 00:27
Posty: 820
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 87
Uprawnienia żeglarskie: wioślarz, majtek żeglugi pontonowej
Ahoj

lukakow napisał(a):
My bedziemy dokladnie w datach w ktorych odbywa sie carnaval :)


Miedzy 7 a 14 lutego na Kanarach będzie Kapitan Borchardt - dokładniej w Santa Cruz de Tenerife, więc będziecie mieć towarzystwo:).

pozdrawiam
Lech


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sty 2016, o 18:36 

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 13:25
Posty: 2235
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 675
Uprawnienia żeglarskie: mam
W San Miguel na Teneryfie są dwie pralnie. Jedna w marinie, automaty na monety (chyba ok. 4 euro za wsad), a druga niesamoobsługowa w okolicy hoteli, najlepiej zapytać miejscowych.
Jest jeszcze jedna pralnia automatyczna, też w okolicach hoteli, niedaleko baru Bistro.

Co do rezerwacji miejsc - jeśli planujesz wybierać mariny pod kątem fiest, to lepiej rezerwować. Rezerwacja jest darmowa, najlepiej wyguglać telefon bezpośrednio do mariny.
Wynajem aut na wyspach w okresie karnawałowym może być trudny, więc lepiej rezerwować samochody kilka dni wcześniej. Najlepiej samochody wynajmować z CICAR. To jest sieć dostępna na wszystkich wyspach, więc po pierwszym wynajmie wszystkie Twoje dane będą zapisane w bazie na zawsze :) Może nawet dostaniesz jakąś zniżkę.

_________________
noone


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sty 2016, o 18:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Polecam też Goldcar, to sieć w całej Hiszpanii :) wynajmowałam od nich na Teneryfie (obok lotniska północnego).
Pralnia jest też w pobliżu Las Galletas, na kempingu (bardzo fajne miejsce dla anglojęzycznych, Brytyjczyk prowadzi i mnóstwo ekspatów tam się spotyka, głównie tych raczej nie mieszkających w enklawach :) )

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sty 2016, o 19:06 

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 13:25
Posty: 2235
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 675
Uprawnienia żeglarskie: mam
Jeszcze o praniu - w San Sebastian de La Gomera można zostawić pranie w biurze mariny, do odbioru następnego dnia. W Santa Cruz de La Palma automaty stoją obok biura mariny, też ok. 4 euro za wsad. Na El Hierro nie liczyłbym na znalezienie pralni.

_________________
noone


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sty 2016, o 20:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
noone napisał(a):
Najlepiej samochody wynajmować z CICAR.
Moniia napisał(a):
Polecam też Goldcar
Kto bogatemu zabroni? :D
Wujek Dobra Rada radzi:
Najpierw zaczynamy od wejścia na stronę EasyTerra. Oni mają pewną pulę samochodów z kilkunastu wypożyczalni, łącznie z Avisem, Hertzem, Europcarem, Goldcare, Budgetem etc.
W różnych krajach ceny są różne, ale wszędzie najtaniej. Hiszpania jest bajecznie tania. (Kanary jednak nieco droższe).
Wynajmowałem u nich w Hiszpanii kilka razy samochody i najdroższy wynajem to było 6 Euro dziennie, za Peugeota 208, nówka, 2000 na liczniku. Wszystkie bajery z klimatyzacją, pełnym ubezpieczeniem, drugim kierowcą etc. Jedyna wada - w nawigacji fabrycznej Jadźka miała na imię Hedwig, więc gadała tyko po niemiecku. :lol:
Jako ich stały klient, co jakiś czas dostaje na mejla propozycje wynajmu za 2 lub 3 Euro dziennie.
Wadą systemu jest to, że samochody dostępne są tylko w niektórych miastach i to na lotnisku, albo na dworcu głównym.
Kto nie wierzy niech sprawdzi. Wbiłem (na pałę) datę wynajmu 8/9 stycznia w Maladze:

http://www.easyterra.pl/quote.php?qid=2 ... h=mh7KhLld

Rozumiem, że dla kogoś Ford Ka za 69 eurocentów jest za mały, ale Focus za 5,74 Euro, albo C max za 2,90 są "normalnymi" samochodami. Zresztą przy większej załodze można wynająć dwa i to dalej bedzie znacznie taniej, niż w pojedynczej wypożyczalni.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowania - 5: cine, Dr_Q, Kitt, nauaag, plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sty 2016, o 21:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Janusz, zawsze korzystam ze strony
http://www.doyouspain.com

Dziwnym trafem trafiam zwykle na Goldcar :)

I zgadza się, Hiszpania jest naprawdę tania pod tym względem...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL