Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 cze 2017, o 12:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
W Skradin, a właściwie tuż przed Skradin, przed mostem, otworzyl swoją dzialalność Grill Smokvič, oferujacy podobnie jak restauracja Vidrowača, darmowe mooringi przy pływającym pomoście.

Na razie ludzie zerkaja tam z pewną niesmiałością, jakby nie wierząc wlasnym oczom, że coś takiego, nie wiedziec kiedy, powstalo. Dwa tygodnie temu nic nie zapowiadalo tego, by mial tu się pojawić pomost i nowa knajpa.

Nieustannie polecam w Skradin restauracje Damatino. O jakże doskonale rzeczy nam znowu zaserwowano! Polecam!

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 cze 2017, o 18:49 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 837
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
Sajmon napisał(a):
W Skradin, a właściwie tuż przed Skradin, przed mostem, otworzyl swoją dzialalność Grill Smokvič, oferujacy podobnie jak restauracja Vidrowača, darmowe mooringi przy pływającym pomoście.

Korzystając z okazji - co byście powiedzieli, żeby zrobić małe zestawienie/mapę takich miejsc, w których jest alternatywa dla marin ACI i innych za ca. 70 EUR za noc na warunkach: "darmowy" mooring/boja za kolację w restauracji właściciela takowej opcji.
Ceny marin są kosmiczne. Byłem teraz katamaranem w Grecji i płaciłem za miejsce przy kei w marinach 17,- do 25,- EUR. Oczywiście mam oczy i widzę różnice w infrastrukturze, ale za miejsce katamaranem w marinach ACI na Chorwacji płaciłbym pewnie ok. 100,- EUR.
W Chorwacji za "friko" (czytaj w cenie biletu na Kornaty) udało mi się stanąć tylko raz na boi. Na innej też proponowali za "friko", ale jak zjemy w restauracji minimum za xxx EUR (nie pamiętam za ile, ale za cholernie dużo), więc wybraliśmy alternatywę 25 EUR za samą bojkę bez opcji paszy;-)
Fajnie byłoby mapkę takich miejsc zrobić.
No chyba, że powstała na forum takowa, a ja robię oftopika - jeśli tak to proszę mi karnie podesłać linka...

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2017, o 12:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sty 2015, o 13:34
Posty: 541
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 230
Otrzymał podziękowań: 224
Uprawnienia żeglarskie: JSM,SRC
Czy o to chodzi?
http://www.wosamma.at/bojenfelder/map.php

_________________
Rafał
http://rawonsails.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2017, o 14:02 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 837
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
Ale żeś mnie teraz zawstydził...:oops:
Ja taki trochę lajkonik jestem i taki niedzielny żeglarz (obecnie - wstyd przyznać -
niedzielny nawet na swoim jeziorze)...
W zasadzie o to chodzi.
Czy to jest uaktualniane jakoś przez kogoś?

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2017, o 15:08 

Dołączył(a): 2 sie 2013, o 13:53
Posty: 136
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
miros76 napisał(a):
Czy to jest uaktualniane jakoś przez kogoś?

Przez autora tej strony, co nie znaczy, że wszystko jest aktualne. Możesz np. zostać poproszony o opłatę w miejscach, których nie ma zaznaczonych na mapie.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

miros76 napisał(a):
zrobić małe zestawienie/mapę takich miejsc, w których jest alternatywa dla marin ACI i innych za ca. 70 EUR za noc na warunkach: "darmowy" mooring/boja za kolację w restauracji właściciela takowej opcji

Powyższa strona zawiera informacje o oficjalnych i mniej oficjalnych płatnych kotwicowiskach. Ceny w nich dochodzą do 30kun za metr długości łódki. Chyba nie o taka alternatywę dla marin ci chodziło.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2017, o 17:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Rzucilem tylko okiem, ale nie ma tu widlu fajnych miejscowek zaznaczonych, a bojki nie sa aż tak znowu drogie. Zwykke 150 - 200 kuna za jacht, te droższe po 300

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2017, o 18:42 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 837
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
Drogie - niedrogie...
W porównaniu do marin oczywiście tanie, ale w Grecji katamaran parkuje się w marinie nawet za 17,- EUR;-)

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2017, o 23:20 

Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 15:10
Posty: 214
Podziękował : 38
Otrzymał podziękowań: 29
Uprawnienia żeglarskie: jsm
miros76 napisał(a):
Drogie - niedrogie...
W porównaniu do marin oczywiście tanie, ale w Grecji katamaran parkuje się w marinie nawet za 17,- EUR;-)


Chyba jednak mylisz miejską keję z mariną.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2017, o 06:54 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 837
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
martin40 napisał(a):
Chyba jednak mylisz miejską keję z mariną.

Fakt - masz rację.
W Grecji - poza kilkoma marinami, które są bazami wypadowymi dla firm czarterowych - w zasadzie nie ma marin formatu takiego, jak obecnie na Chorwacji (zwłaszcza ACI). Często oni nazywają te miejskie keje marinami trochę na wyrost.
Tyle, że - biorąc pod uwagę moje skromne doświadczenie - te miejskie keje w Grecji (w przeciwieństwie do tych w Chorwacji - choć oczywiście są wyjątki), często gęsto są mniej otwarte na morze (lepiej zabezpieczone) i znacznie bardziej klimatyczne, niż zapchane do granic możliwości w sezonie mariny ACI (i nie tylko) na Chorwacji.
Oczywiście każdemu pasuje co innego, ale mi znacznie bardziej odpowiada miejska keja w Grecji (ze skromną - delikatnie mówiąc - infrastrukturą), niż olbrzymia, upchana łodziami jak sardynkami w puszce marina na Chorwacji. Co z tego że mogę wziąć prysznic w luksusowych warunkach, że wszystkie przyłącza działają (a nie tylko np. dwa na sześć;-), że mam stację benzynową (do której często muszę czekać w kolejce, podczas gdy w Grecji podjeżdża mi pod nos cysterna, choć trza na nią nieraz poczekać), jak nie ma tego klimatu... Trochę to taka maszynka do mielenia żeglarzy imho - stąd może (nie tylko oszczędności) szukanie miejsc na bojach i kotwicowiskach.

_________________
Mirek



Za ten post autor miros76 otrzymał podziękowanie od: 666
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2017, o 07:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Temat Grecja vs Chorwacja, przemielony jest na dziesiątą stronę, argumenty na plus, na minus napisane po wielokroć. Ludzie sa różnorodni, tak jak infrastruktura w różnych krajach. Najlepiej pojechac poplynąć na różne akweny, by odnaleźć swój styl. Jeśli się zna akwen cumowanie, bojkowanie, kotwiczenie, może byc za darmo, lub za drobne pieniądze.

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2017, o 07:28 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
miros76 napisał(a):
Oczywiście każdemu pasuje co innego, ale mi znacznie bardziej odpowiada miejska keja w Grecji (ze skromną - delikatnie mówiąc - infrastrukturą), niż olbrzymia, upchana łodziami jak sardynkami w puszce marina na Chorwacji.


Poczekaj aż ci przyjdzie stanąć w winogrono w trzeciej lub czwartej lini od keji i kotwicę rzucisz na 20 metrach a masz tylko 50 metrów łańcucha w kotwicznej.... :rotfl:
I jeszcze przywieje Ci meltemi.
Trochę zmienisz zdanie

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2017, o 07:46 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 837
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
junak73 napisał(a):
Poczekaj aż ci przyjdzie stanąć w winogrono w trzeciej lub czwartej lini od keji i kotwicę rzucisz na 20 metrach a masz tylko 50 metrów łańcucha w kotwicznej.... :rotfl:
I jeszcze przywieje Ci meltemi.
Trochę zmienisz zdanie

Oczywiście, że tak - teraz też mnie wkurzyli, jak po całodziennym sztormowaniu wpłynąłem w zatokę otwartą akurat na wiatr (NW) i nie chcieli mnie wpuścić na keję żeby się dokleić longside do innych i musiałem stanąć na kotwicy, niczym nieosłonięty. Z otwartego morza wprawdzie wiatr już zmalał i wiało wówczas już tylko 7 (na szczęście w miarę wieczora i nocy słabło do 4 nad ranem), ale i tak miałem noc z głowy...
Na pewno są momenty gdzie tęskni się za bezpieczną mariną, ale i tak twierdzę, że klimat to jest coś najważniejszego, choć na Chorwację też będę na pewno wracał jeszcze nie raz.

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2017, o 23:37 

Dołączył(a): 2 sie 2013, o 13:53
Posty: 136
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Sajmon napisał(a):
nie ma tu widlu fajnych miejscowek zaznaczonych

Bo autor nie chciał pokazywać fajne miejscówki tylko kotwicowiska wyznaczone przez władze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2018, o 23:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2018, o 09:23
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: VB
Kolego Sajmon,
nie wiesz czy w tą majówkę będzie działała ta knajpka? wygląda to fajnie:)
Pozdrawiam.
Mariusz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL