Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 27 kwi 2024, o 12:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 paź 2011, o 12:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
koma5 napisał(a):
że muszę w porcie szukać toalety po knajpkach.

A na jachcie nie masz ?

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

koma5 napisał(a):
Ostatnio za 2 doskonale zrobione porcje kalmarów z dodatkami i karafka wina zapłaciliśmy 22 euro

To i tak dużo. Vathi (Methana) kalmary z grila 5 euro, kilo (litr) wina, też 5 euro


Załączniki:
PA040071.jpg
PA040071.jpg [ 71.28 KiB | Przeglądane 5982 razy ]

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2011, o 12:24 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 22:02
Posty: 911
Podziękował : 261
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Cape napisał(a):
A na jachcie nie masz ?

Oczywiście, że mam...A że od pewnego czasu nie bierzemy jachtów poniżej 40 i tylko na 7 osób, więc z reguły mam toaletę przy kabinie. Jednak panowie zdecydowanie wolą gdzieś iść...czasem zapomni sie opróżnić zbiornik na morzu...różnie bywa. Wody w Grecji też raczej nie ma na kei i trzeba oszczędzać na prysznicach.
Cytuj:
To i tak dużo.

Nie...chyba norma knajpowa...8 za danie i 4 euro wino.

_________________
Pozdrawiam - Maryla
http://www.emerytnafali.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2011, o 12:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17305
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2171
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Greg. napisał(a):
Marek napisał(a):
Jednocześnie ciekawe są rozważania o tym, jakie czynniki kształtują popyt i podaż

Własnie to jest sednem pytania

Z pytania w poście zaczynającym wątek i z tematu wątku wynika, że dywagację należałoby ograniczyć do tych dwóch krajów: Chorwacji i Grecji.

BTW w Hiszpanii wcale nie jest tak łatwo o jacht do czarteru. Znaczy się jest ich dużo, ale porównując do innych cywilizowanych krajów basenu morza Śródziemnego znacznie mniej.
Czy "północnym Europejczykom" nie chce się tak daleko jeździć? Chyba chce patrząc na zatłoczone plaże.
Ceny może za wysokie? Chyba nie.
Nieciekawe wybrzeże? Mało portów i przystani? Zimna woda? Trudne warunki?
Czemu tak?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2011, o 13:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Cape napisał(a):
Vathi (Methana) kalmary z grila 5 euro, kilo (litr) wina, też 5 euro


Jak za darmo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2011, o 13:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Carlo napisał(a):
Cape napisał(a):
Vathi (Methana) kalmary z grila 5 euro, kilo (litr) wina, też 5 euro


Jak za darmo.

I jeszcze na wodzie (zmywanie) się oszczędza :lol:
W Grecji istnieje duża różnica pomiędzy miejscami masowo odwiedzanymi przez obcokrajówców (Akropol, Santorini, Mikonos), a miejscami, gdzie zaglądają tylko Grcy.
Kilkakrotnie (również na Santorini) otrzywaliśmy ofertę "half price", czyli wszystkie ceny z karty przez pół.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2011, o 13:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 21:57
Posty: 1308
Lokalizacja: Wrocław-no prawie
Podziękował : 204
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: starczają na to, czym pływam
koma5 napisał(a):
Cape napisał(a):
A na jachcie nie masz ?

Oczywiście, że mam...A że od pewnego czasu nie bierzemy jachtów poniżej 40 i tylko na 7 osób, więc z reguły mam toaletę przy kabinie. Jednak panowie zdecydowanie wolą gdzieś iść...czasem zapomni sie opróżnić zbiornik na morzu...różnie bywa. Wody w Grecji też raczej nie ma na kei i trzeba oszczędzać na prysznicach.
Cytuj:
To i tak dużo.

Nie...chyba norma knajpowa...8 za danie i 4 euro wino.


To jest fenomen, którego w żaden sposób pojąć nie mogę, odwiedziłem już kilkadziesiąt portów na całym świecie i tanie i luksusowe mariny, pośród nich się trafiały, i nawet w najładniejszej, trafi się moment, gdy wchodząc do kibelka, czy prysznica, trafimy na ścianę "odoru nie do przejścia", albo błoto pod prysznicem, bo przecież nigdzie nikt nie sprząta po każdym kliencie, często trzeba wręcz stać w kolejce do kabiny, a na jachcie mamy "chwilowo" własna jedna lub kilka, które sami sobie sprzątamy i dla mnie jest wtedy bardziej po domowemu, ale może ja jestem dziwak.

_________________
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2011, o 12:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Greg. napisał(a):
Doktorku. Ty to wiesz Cape to wie i ja to wiem. Jednak gdy twoje łódki stały chorwackie rejsy sprzedawały sie po 1200 do 1600 za tydzień. I to jest dla mnie interesujace C Z E M U ?????? Może wypowie sie jakis skiper organizujacy rejsy po chorwacji


Prowadzę rejsy w Chorwacji. Jestem zafascynowany warunkami dla skiperów i załóg w tym kraju. Do tego wspaniały klimat, delfiny, architektura, kuchnia i wiele więcej.

Prowadzę też rejsy w Grecji i pomimo braku jakiejkolwiek sensownej infrastruktury jestem jeszcze bardziej zachwycony Grecją. Bardzo przyjaźni ludzie. Kuchnia lepsza i tańsza niż w kurortach chorwackich. I ten południowy luz... Nic dziwnego, że ... mają teraz kryzys. Ale to nie mój problem. Ja też 'zarażam' się takim luzem i wspaniale odpoczywam w Grecji. I potem wytrzymuję długie miesiące 'bezrejsia' pracując w korporacji.

Ale nie wezmę doskonałej Delphii u Forumowiczów. Bo dostarczycie mi ją w dowolnym terminie w maju za 938 euro za tydzień z portem wyjścia i wejścia Ateny? A mam taką ofertę renomowanej firmy za jacht 8-osobowy!! A w przypadku rejsu z dziećmi i niemowlęciem nie wchodzi w grę jakieś przebijanie się promem ('to tylko 4 godziny') + taksówką ('to tylko godzina') + autobusem ('to tylko 5 godzin').

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2011, o 13:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 21:57
Posty: 1308
Lokalizacja: Wrocław-no prawie
Podziękował : 204
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: starczają na to, czym pływam
Kuracent napisał(a):

Ale nie wezmę doskonałej Delphii u Forumowiczów. Bo dostarczycie mi ją w dowolnym terminie w maju za 938 euro za tydzień z portem wyjścia i wejścia Ateny? A mam taką ofertę renomowanej firmy za jacht 8-osobowy!! A w przypadku rejsu z dziećmi i niemowlęciem nie wchodzi w grę jakieś przebijanie się promem ('to tylko 4 godziny') + taksówką ('to tylko godzina') + autobusem ('to tylko 5 godzin').

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Bądź łaskaw podzielić się z innymi, jaka to 8 osobowa łódkę można wyczarterować za 938 euro, ile ma kabin i ile lat?

_________________
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2011, o 13:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
doktor napisał(a):
Bądź łaskaw podzielić się z innymi, jaka to 8 osobowa łódkę można wyczarterować za 938 euro, ile ma kabin i ile lat?


Musisz brać pod uwagę, że wiele osób jednak decyzję podejmuje kierując się ceną, kosztem wieku i komfortu łódki.
Że Ty masz nowe i dobrze wyposażone to super. Tylko jak kogoś nie stać, lub stać lecz woli pojechać zamiast na jeden to na dwa rejsy, a jest skłonny/nie przeszkadza mu pływać jachtem starszym, mniej komfortowym etc. to sam się zastanów którą opcję wybierze.

Ja też pewnie bym pojechałem do Grecji we wrześniu i wziął od Ciebie jacht, tylko że było nas 4 osoby, i miałem jacht w dobrym stanie za 900 euro, a u Ciebie musiałbym zapłacić co najmniej drugie tyle, więc wybór był również prosty.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2011, o 14:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 21:57
Posty: 1308
Lokalizacja: Wrocław-no prawie
Podziękował : 204
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: starczają na to, czym pływam
Ja o tym doskonale wiem, ale jeśli ktoś pisze, że nie weźmie Delphi, bo ma coś za pół ceny i pisze to w taki sposób, że sugeruje, że jest to alternatywa dla naszej oferty, to ja i większość odbiera to tak, iż jest to porównywalna jednostka, gdyby napisał, że woli 12 letnią Bawarie 36 za wspomniane 938 euro, to bym nic nie odpisywał, bo rozumiem, że każdy bierze to co mu odpowiada, z racji tego, iź zająłem się tą działalnością, jestem doskonale zorientowany co i ile kosztuje, ale ci co czytają już nie koniecznie. A kolega Andrzej w międzyczasie napisał już kilka kolejnych postów, a na moje pytanie nie odpowiedział.

_________________
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2011, o 16:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
doktor napisał(a):
gdyby napisał, że woli 12 letnią Bawarie 36 za wspomniane 938 euro, to bym nic nie odpisywał,

Spojrzałem w majowy cennik Kiriacoulisa, (Ateny) który do tanich nie należy i czytam
B36C 8 osób 2012 1675-25% = 1256 euro
B38C 8 osób 2008 1600-25% = 1200 euro
B36C 8 osób 2002/05 1300 - 25 % = 975 euro
Wszystkie jachty 3-kabinowe, przy okazji informacja dla Marka, jak widać, różnica pomiędzy starym, a nowym nie jest taka duża. Cena tygodniowej koi na B36C 2012 157 euro, na B36C 2002/05 121 euro, masz odpowiedź, dlaczego ludzie wolą nowe

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2011, o 16:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 21:57
Posty: 1308
Lokalizacja: Wrocław-no prawie
Podziękował : 204
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: starczają na to, czym pływam
Nie wiem czego mnie cytujesz, bo z tego zestawienia wynika, że się nie pomyliłem.
A skąd te 25% rabatu?

_________________
Pozdrawiam
Darek


Ostatnio edytowano 6 lis 2011, o 16:32 przez Doktor, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2011, o 16:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
doktor napisał(a):
A skąd te 25% rabatu?

Wbij sobie w Kiriacoulisie "oferty specjalne" i konkrekte daty, odejmij jeszcze zniżkę co najmnij 5% dla stałego klienta i otrzymasz taki wynik.
W zasadzie zawsze czarterowałem z taką zniżką.
Nie pomyliłeś się, sprawdziłem cennik i podaję wyniki

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2011, o 16:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 21:57
Posty: 1308
Lokalizacja: Wrocław-no prawie
Podziękował : 204
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: starczają na to, czym pływam
Krzysiek przestań manipulować, aby uzbierać max zniżek u kogokolwiek, to musisz zarezerwować i zapłacić w tym roku, na więcej niż 1 tydzień no i być stałym klientem, a czarter na majówkę co najwyżej spełnia dwa warunki.

Może Ty jesteś stałym klientem, ale podałeś to tak, jakby każdy z taka zniżka dostawał jacht.

Ogólne warunki dobrze wiesz jakie są, 5% za wcześniejszą rezerwację, 5% za kolejny tydzień, 5% stały klient, bywają extra promocję, ale najczęściej jest wtedy napisane, że max to ... i promocji nie można łączyć z pozostałymi upustami, albo promocją nie są objęte wszystkie jachty armatora, np tylko starsze (czytaj poleasingowe).

_________________
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2011, o 16:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
doktor napisał(a):
Krzysiek przestań manipulować, aby uzbierać max zniżek u kogokolwiek, to musisz zarezerwować i zapłacić w tym roku, na więcej niż 1 tydzień no i być stałym klientem, a czarter na majówkę co najwyżej spełnia dwa warunki.

Nieprawda, przed chwilą wbiłem tydzień (05-12 05) w oferty specjalne i uzyskałem następujący wynik
B36 2002/05 975 euro
B38 2008 1200 euro
B36 2012 nie pojawiła się, ale pojawiło się mnóstwo innych jachtów np B40 Prestige 1519
To dostępne jest dla każdego i prawie każdy uzyska dodatkowe 5 % jak się zwróci do polskiego przedstawiciela.
Płatność jest standartowa 50% zaraz, 50% 4-tyg przed.

Teraz sprawdziłem majówkę, wynik ten sam, pojawiła się B 36 C 2012 za 1256
Więc nie manipuluję bo to można sprawdzić
http://www.kiriacoulis.com/availability.html

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2011, o 18:29 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 22:02
Posty: 911
Podziękował : 261
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
doktor napisał(a):
jeśli ktoś pisze, że nie weźmie Delphi, bo ma coś za pół ceny i pisze to w taki sposób, że sugeruje, że jest to alternatywa dla naszej oferty, to ja i większość odbiera to tak, iż jest to porównywalna jednostka

Niestety, często tak właśnie bywa w rozmowach na temat "za ile?".

Ile zapłaciłeś za czarter? Tak dużo??? Ja jestem lepszy, lepiej szukam - bo tylko tyle a tyle. Ale nie doda, ze miał łódkę 12 letnią, B34 ośmioosobową i ciągłe problemy z kiblem i silnikiem.
Podobnie z lotami...
Kiedys mój rozmówca stwierdził, że dałam sie wyrolować, bo mogłam na Karaiby lecieć o 800 zł taniej. I nie dodał, że leciał na dwóch biletach - co może byc niebezpieczne - i czekał w Paryżu całą noc na drugi lot.

_________________
Pozdrawiam - Maryla
http://www.emerytnafali.blogspot.com



Za ten post autor Koma5 otrzymał podziękowanie od: Robert Pienkowski
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2011, o 23:01 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
doktor napisał(a):
Krzysiek przestań manipulować, aby uzbierać max zniżek u kogokolwiek, to musisz zarezerwować i zapłacić w tym roku, na więcej niż 1 tydzień no i być stałym klientem, a czarter na majówkę co najwyżej spełnia dwa warunki.


Nie uważam by Cape manipulował. Zawsze mam na majówkę taką zniżkę. Na każdym akwenie o jaki dotychczas pytałem. To nic nadzwyczajnego. Tak jak nie wymienia się walut po kursach tabelowych w banku, tak nie kupuje się czarteru po cenach z katalogów.
Zawsze biorę przez polskiego pośrednika z reguły u różnych armatorów. Płatność standardowo 50/50. Biorę zawsze na tydzień.

W ubiegłym roku na majówkę można było miesiąc przed wyjazdem znaleźć oferty ze zniżkami nawet 30-35 procent DLA KAŻDEGO chętnego. Jachtów było dużo - od najnowszych po stare, duże i małe. W sezonie oferty ze zniżkami rzędu 20% były praktycznie cały czas na każdym popularnym akwenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2011, o 23:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 21:57
Posty: 1308
Lokalizacja: Wrocław-no prawie
Podziękował : 204
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: starczają na to, czym pływam
To wrzuć tutaj scrin takiej oferty, bo ja takich zniżek znaleźć nie mogę.

_________________
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2011, o 23:20 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Sądzisz, że w ramach hobby robię screeny na ubiegłoroczne oferty i trzymam je w komputerze?

Pewnie za miesiąc już się określę z akwenem i załogą, a więc będę miał jakieś oferty. Jak przypomnisz przy okazji - mogę Ci napisać jakie mam propozycje.
Na ten moment "na dzień dobry" dla każdego chętnego oferty z 22% zniżką:

Cytuj:
JACHT: OCEANIS 43, 2009

4 KABINY, 10 KOI, 2 ŁAZIENKI

PORT: SUKOSAN / K. ZADARU / CHORWACJA

CENA KATALOGOWA: 2100 EURO

CENA SPECJALNA ZA TYDZIEŃ: 1630 EURO


http://masteryachting.pl/oferty-specjal ... e/#item-44

W linku masz więcej ofert ze zniżką "na dzień dobry" rzędu 18-22%. Zaznaczam - to nie dla stałych klientów, tylko dla KOGOKOLWIEK. Bez łaski, bez negocjacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lis 2011, o 08:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 21:57
Posty: 1308
Lokalizacja: Wrocław-no prawie
Podziękował : 204
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: starczają na to, czym pływam
Poniżej masz moją wcześniejszą wypowiedź, 22 to nie 30-35 % jak napisałeś wcześniej, a właśnie extra promocja jak napisałem ja i w tej ofercie nic więcej nie dostaniesz, żadnych za 2 tydzień czy rezerwacje w tym roku.


doktor napisał(a):

Ogólne warunki dobrze wiesz jakie są, 5% za wcześniejszą rezerwację, 5% za kolejny tydzień, 5% stały klient, bywają extra promocję, ale najczęściej jest wtedy napisane, że max to ... i promocji nie można łączyć z pozostałymi upustami, albo promocją nie są objęte wszystkie jachty armatora, np tylko starsze (czytaj poleasingowe).

_________________
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lis 2011, o 09:22 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
30-35% były last minute w ub. roku, a zniżka 25% to normalna zniżka - o czym pisał Cape. Nie wierzysz - Twoja sprawa. Nie jestem zainteresowany by Ciebie przekonywać, nie jestem z branży by robić screeny i trzymać je rok na komuterze. Ja jestem elementem popytu, który decyduje. Twoja polityka cenowa jest dla mnie jedynie jednym ze składników podaży i tyle i nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać. Jedyne co chciałem wykazać - że Cape nie manipuluje i że zniżka 25% teraz na majówkę jest do osiągnięcia.

Zresztą, wysokość zniżki bez ceny podstawowej jest mało istotnym czynnikiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lis 2011, o 09:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 21:57
Posty: 1308
Lokalizacja: Wrocław-no prawie
Podziękował : 204
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: starczają na to, czym pływam
Majówka jest do osiągnięcia u wszystkich, bo jakbyś posiedział sezon, to byś wiedział, że na majówkę przyjeżdżają tylko Polacy, a właściwy sezon zaczyna się dopiero w czerwcu, do czerwca nawet nie wszystkie jachty są zwodowane, ale Krzysiek podał swoje zniżki, na które pracował przez wiele lat, a przedstawił to jako ofertę dla każdego i na cały sezon, a nie tylko na majówkę, to właśnie manipulacja.

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

plitkin napisał(a):
3

Zresztą, wysokość zniżki bez ceny podstawowej jest mało istotnym czynnikiem.


Święte słowa, u mnie za porównywalne cena podstawowa to 168o do 1830.

_________________
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2011, o 18:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
doktor napisał(a):
Ja o tym doskonale wiem, ale jeśli ktoś pisze, że nie weźmie Delphi, bo ma coś za pół ceny i pisze to w taki sposób, że sugeruje, że jest to alternatywa dla naszej oferty, to ja i większość odbiera to tak, iż jest to porównywalna jednostka, gdyby napisał, że woli 12 letnią Bawarie 36 za wspomniane 938 euro, to bym nic nie odpisywał, bo rozumiem, że każdy bierze to co mu odpowiada, z racji tego, iź zająłem się tą działalnością, jestem doskonale zorientowany co i ile kosztuje, ale ci co czytają już nie koniecznie. A kolega Andrzej w międzyczasie napisał już kilka kolejnych postów, a na moje pytanie nie odpowiedział.


Jest tyle wątków, w których odpowiadacie na moje posty, że dopiero teraz doszedłem do tego.
Otóż Bavaria 36, 2002-05, 3-10 maj 2012 cena 926 euro (po wszelkich zniżkach, w tym targowa, stałego klienta itd.) Kiriacoulis. Mam podpisaną umowę. Płatność 50/50. Pierwsza wpłata zrobiona.

A wracając do tematu. W jakiej cenie masz 9-letnie Delphie? ;-)

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2011, o 20:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12957
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2916
Otrzymał podziękowań: 2587
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Kuracent napisał(a):
W jakiej cenie masz 9-letnie Delphie?

Skąd Ci się wzięły 9-letnie? Nasze Delphie zostały zbudowane jesienią 2007 i zwodowane dopiero w sezonie 2008.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2011, o 20:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Stara Zientara napisał(a):
Skąd Ci się wzięły 9-letnie? Nasze Delphie zostały zbudowane jesienią 2007
Zientara, poczucie humoru Ci wycięli? Nie zrozumiałeś ironii Kuracenta???

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2011, o 20:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12957
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2916
Otrzymał podziękowań: 2587
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Zbieraj napisał(a):
ironii Kuracenta

Dla mnie to sprzeczność logiczna :)

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2011, o 20:43 

Dołączył(a): 2 mar 2011, o 11:08
Posty: 1314
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 142
Otrzymał podziękowań: 90
Uprawnienia żeglarskie: k.j.bałtycki
Może ktoś mnie uświadomi jaki jest poziom poczucia humoru Starej Zientary, co bym przed kwietniowym rejsem się trochę orientował.
Pozdrawiam
Z poczuciem humoru w skali 1-10, ok. 4 (na trzeźwo :lol: )
Roman

_________________
Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2011, o 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Jak będą 9-letnie Delphie w Waszej ofercie - czyli za 5 lat, pewnie zejdziecie do 1000 euro i wtedy będę zainteresowany. Innymi słowy ja stawiam każdemu pytanie: ile kosztuje dowolny jacht od 36ft., no taki, żeby nie był starszy niż 9-10 lat. Wiem, że Delphia 40 (4 lata) jest lepsza niż Bavaria 36 (9 lat) ale różnica w cenie nie mogłaby przekroczyć 100-200 euro/tydzień. Taki mamy budżet. No chyba, że euro ponownie spadnie do 3,20, jak niedawno było lub ceny będą wyrażane w drachmach.

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sty 2012, o 21:58 

Dołączył(a): 21 lip 2011, o 21:36
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
http://www.zegluj.net/forum_zeglarskie/ ... =28&t=9041

czy ta dyskusja to ciąg dalszy tej z załączonego linku


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sty 2012, o 23:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2011, o 00:02
Posty: 1958
Podziękował : 90
Otrzymał podziękowań: 91
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
mateo41 napisał(a):
http://www.zegluj.net/forum_zeglarskie/viewtopic.php?f=28&t=9041

czy ta dyskusja to ciąg dalszy tej z załączonego linku

Możliwe:))))

Dużo tu postów napisano i chyba trudno na siłę przekonywać kogokolwiek do swoich racji, ale jak pojedynek to pojedynek.
Mieszkałem bodajże w 2006 roku w Chorwacji przez trzy miesiące żegluję tam każdego roku i z całą moją sympatią do dalmatyńczyków i innych atrakcji :lol: uważam, że Grecja w której od paru lat zdarza mi się pożeglować w tym pojedynku wygrywa.

Punkt dla Grecji :D

_________________
Stopy wody pod kilem...
Wasyl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL