Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 08:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 19:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 17:20
Posty: 207
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: uprawnienia do marzenia
Witam

To jest mój pierwszy post na tym forum wiec się przedstawię.
Mam na imię Michał, mam 38 lat, mieszkam w Gdańsku.
Patent Sternika Morskiego zrobiłem w 2010 roku.
Od tamtej pory raz w roku brałem udział tygodniowych rejsach stażowych.
Było ich 4. W tym roku również planuję tydzień w Grecji.

Doświadczenie mam więc niewielkie. Same rejsy stażowe raz w roku
to dość powolny sposób nauki. Na morzu jakoś sobie radzę ale gorzej z samodzielnym manewrowaniem/wchodzeniem/wychodzeniem z portów.

Chciałbym możliwie najszybciej stać się w pełni samodzielnym żeglarzem, który bezpiecznie poprowadzi jacht z rodziną chociażby u wybrzeży Chorwacji. W związku z tym mam pytanie jak i gdzie się szkolić. Czy najlepszym rozwiązaniem jest wstąpienie do jacht klubu?
Jeśli tak to do jakiego?

pozdrawiam
Skavi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 19:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
skavi napisał(a):
. W związku z tym mam pytanie jak i gdzie się szkolić

Najlepszą metodą jest poprowadzenie samemu rejsu.
Ale skoro masz wątpliwości co do manewrów cumowania, zapisz się na jakiś kilkudniowy kurs manewrowy.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 20:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Poszukaj kilkudniowego kursu "manewrowego", np takiego:
viewtopic.php?f=43&t=18490
http://ozam.pl/Szkolenia/Manewrowanie-na-silniku/
http://sekstant.pl/Szkolenia,szkolenie, ... lniku.html
lub "podczep się" pod ćwiczenia z manewrówki przygotowujące do egzaminu na sternika w jakiejś szkółce żeglarskiej.

Jachtkluby obecnie stają się w Polsce tym, czym są za granicą - czyli stowarzyszeniami właścicieli prywatnych jachtów. Eksploatacja nielicznych jednostek "klubowych" jest w sporej mierze podporządkowana czarterom, dlatego na zorganizowane manewrówki dla członków klubu nie liczyłbym. Niemniej - gdybym miał szukać, to zacząłbym chyba od Stali w Gdyni...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 21:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Zawsze w klubie można się umówić z kimś, kto umie i na jakimś klubowym jachcie poćwiczyć. Oczywiście to opcja dla klubowiczów. I w klubie, który jest sensowny i ma własne jachty. Mało teraz takich.
Sam się na takie manewrówki umawiałem wstępnie kilka razy, nic z tego nie wyszło z braku determinacji, w końcu kupiłem jacht i musiałem się szybko naumieć sam.
Dla kogoś kto w klubie żadnym nie jest i nie planuje być (ale Gryf w Gdyni jest niezłą możliwością), to opcja taka jak Jaromir napisał, czyli kurs manewrowania, to chyba najlepsze wyjście.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 22:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 17:20
Posty: 207
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: uprawnienia do marzenia
Żona mi podpowiada( a jej podpowiedziała koleżanka z jednego z gdyńskich klubów) że najlepiej wynająć do nauki jacht plus skippera.
Koszt większy niż dwudniowe szkolenie manewrówki z 7 uczestnikami za ok. 350zł ale jednak cały dzień na jachcie z instruktorem za ok 800zł(przed sezonem, gdzieś widziałem) to faktycznie przecież można się chyba więcej nauczyć...?
Jest luka w biznesowym podejściu do szkolenia żeglarzy.
Jest wiele szkół do szkolenia na podstawowy patent ale później co ma robić przeciętny posiadacz (w dzisiejszych czasach, dumnie brzmiącego ale wg mnie dużo na wyrost) patentu Jachtowego Sternika Morskiego?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 23:12 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012, o 00:32
Posty: 2084
Lokalizacja: gdzie zawieje :-)
Podziękował : 455
Otrzymał podziękowań: 766
Uprawnienia żeglarskie: mam
wydaje mi się, że dorośnięcie do decyzji o odpowiedzialności za ludzi to nie tylko manewrówka. to coś więcej ....

_________________
Seba

"Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 23:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 17:20
Posty: 207
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: uprawnienia do marzenia
Zgadzam się. Ale od czegoś trzeba zacząć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 23:39 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012, o 00:32
Posty: 2084
Lokalizacja: gdzie zawieje :-)
Podziękował : 455
Otrzymał podziękowań: 766
Uprawnienia żeglarskie: mam
skavi napisał(a):
Zgadzam się. Ale od czegoś trzeba zacząć.
ale ja nie przeczę :-)

_________________
Seba

"Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 01:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
skavi napisał(a):
Ale od czegoś trzeba zacząć.
Zacznij od jakiegoś tygodnia ze mną. :)
http://sy.malbork.pl/

Uprzedzam, że wredny jestem. :lol:

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 06:39 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2403
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Stara Zientara napisał(a):
Uprzedzam, że wredny jestem.

Jest :rotfl:
Seba napisał(a):
wydaje mi się, że dorośnięcie do decyzji o odpowiedzialności za ludzi to nie tylko manewrówka. to coś więcej ....

skoro skavi chce się dalej uczyć, to raczej dorósł...

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 08:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
skavi napisał(a):
Na morzu jakoś sobie radzę ale gorzej z samodzielnym manewrowaniem/wchodzeniem/wychodzeniem z portów.


Najlepszym rozwiazaniem w tym wypadku jest firma ubezpieczeniowa. Na drugim miejscu czas spędzony na manewrach.

Skoro masz uprawnienia to wyczarteruj sobie jacht najlepiej w Szczecinie. Na Dąbiu nauczysz się omijania , wyplątania i rozpoznawania sieci rybackich . Na torach wodnych podłapiesz trochę znaków.
W północnej części jeziora Dąbie Wielki jest zatopiony "betonowiec" jak masz zanurzenie mniejsze niż 2m to można sobie tam poćwiczyć dojście do kei itp.

Obrazek

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"



Za ten post autor Micubiszi otrzymał podziękowania - 2: Hania, Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 09:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lut 2011, o 17:23
Posty: 224
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 108
Otrzymał podziękowań: 127
Uprawnienia żeglarskie: Kapitan jachtowy
skavi napisał(a):
Chciałbym możliwie najszybciej stać się w pełni samodzielnym żeglarzem, który bezpiecznie poprowadzi jacht z rodziną chociażby u wybrzeży Chorwacji.


Cześć!
Zapraszam do mnie:
http://morka.pl/voditelj-brodice

W skrócie - szkolenie, którego zadaniem jest przygotowanie kursantów do samodzielnego prowadzenia rejsów. I mało skromnie powiem udaje się :) Mieliśmy nawet takich orłów, którzy zaraz po szkoleniu samodzielnie prowadzili jacht. I dawali radę.

26 kwietnia - 3 maja jeden jacht prowadzę ja, drugi Jarek Kardzis (Bavarie 36), 3-10 maja prowadzę ja (Bavaria 46).

Zatem pozdrawiam i zapraszam.
Piotrek Lewandowski

_________________
Szkoła Żeglarstwa MORKA
Czartery, szkolenia, wydawnictwa dla żeglarzy
http://www.morka.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 10:02 

Dołączył(a): 23 wrz 2010, o 09:40
Posty: 571
Podziękował : 127
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
skavi napisał(a):
gorzej z samodzielnym manewrowaniem/wchodzeniem/wychodzeniem z portów.

Jak będziesz pływał z rodziną, to w tydzień nie zrobisz połowy tych manewrów co na dwudniowej manewrówce, więc ten aspekt podszkoliłbym na takim dedykowanym kursie, jest całkiem duży wybór. Są takie na których manewruje 8 osób, są też takie w których z założenia bierze udział max dwóch/trzech kursantów.
Natomiast wchodzenie wychodzenie z portów, to już doświadczenie które możesz efektywnie zbierać już sam, właśnie uprawiając turystykę z rodziną, zwłaszcza, jeżeli chcesz zacząć od Chorwacji, która jest pod tym względem stosunkowo łatwa (a bywa skomplikowana pod względem manewrowym, bo bywa ciasno).

morka napisał(a):
Mieliśmy nawet takich orłów, którzy zaraz po szkoleniu samodzielnie prowadzili jacht. I dawali radę.

Potwierdzam, mój szwagier też dał radę :) Natomiast skavi, z tego co pisze był już na podobnym kursie, skoro ma sternika.

Pozdrawiam,
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 11:46 

Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 21:18
Posty: 1687
Podziękował : 313
Otrzymał podziękowań: 248
Uprawnienia żeglarskie: gorszego sortu
Własne doświadczenia, gdy nie ma na pokładzie kogoś, kto uratuje sytuację też są cenne.

IMHO jak najwięcej pływać, obserwować doświadczonych, rejsy stażowe, kursy doszkalające. Tego jak najwięcej. W międzyczasie samodzielny rejs nie wykraczający poza to czego nauczyłeś się od innych.

Czyli przykładowo, nie wychodzisz na wymagające akweny gdy wcześniej sobie nie przećwiczyłeś tego z kimś. Oczywiście znam kilku takich (z pewnością jest ich wiele więcej), którzy popłynęli na wymagające akweny i bez problemu dali sobie radę. Jeżeli jednak nie chcesz iść w nieznane, bo nie jest to w Twoim charakterze, najpierw opływaj się w takich warunkach z kimś doświadczonym, który podpowie, przekaże swoją wiedzę i rozwiązania konkretnych sytuacji. Różni doświadczeni skipperzy mają różne rozwiązania na podobne sytuacje. Staraj się poznać jak najwięcej propozycji doświadczonych.

Potem koniecznie w dość krótkim czasie powtórz to samo samodzielnie, dla nabrania pewności siebie.

_________________
każdy ma jak lubi, a jak nie ma jak lubi to lubi jak ma...
Najgorszego sortu Robert Karney (aka) pough



Za ten post autor pough otrzymał podziękowanie od: Kurczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 12:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Samokształcenie też jest rozsądnym wyjściem....
Ale wiem z własnego doświadczenia, że było mi dużo łatwiej i bardziej komfortowo wówczas, gdy manewrując po raz pierwszy w życiu na silniku 37 stopowym jachtem w ciasnej marinie miałem koło siebie doświadczonego skipera :)
Może i bez tego by mi się jakoś udało ale okupiłbym to stresem......... i może jeszcze kaucją :rotfl:

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 15:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2009, o 13:15
Posty: 249
Podziękował : 78
Otrzymał podziękowań: 37
Uprawnienia żeglarskie: szyper łodzi rekreacyjnych
skavi napisał(a):
Chciałbym możliwie najszybciej stać się w pełni samodzielnym żeglarzem, który bezpiecznie poprowadzi jacht z rodziną chociażby u wybrzeży Chorwacji.


Wyczarteruj jacht, porządnie się przygotuj i płyń. Jak już zapłacisz zaliczkę (żeby nie było się łatwo wycofać:-)) zapisz się na kurs manewrowy pływania głównie do tyłu:-), ale jachtem podobnej wielkości lub większym niż czarterowany.
Nie ma, co się za bardzo czaić, inaczej za 5 lat będziesz zadawał to samo pytanie na tym forum.

_________________
Pozdrawiam,
rudekolek

"Ty mnie chroń od lądu, a ja Ciebie ochronię przed morzem" - rzekła łódź do swego kapitana.



Za ten post autor rudekolek otrzymał podziękowanie od: szopen65
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 15:52 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
skavi napisał(a):
Same rejsy stażowe raz w roku
to dość powolny sposób nauki. Na morzu jakoś sobie radzę ale gorzej z samodzielnym manewrowaniem/wchodzeniem/wychodzeniem z portów.


Jaki jest problem? Wystarczy w momencie zapisu na rejs wymóc na organizatorze umowę zobowiązującą skippera jachtu do nauczania manewrowania w porcie. W Polsce mamy rynek klienta, a nie usługodawcy.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 16:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 00:14
Posty: 708
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 193
Uprawnienia żeglarskie: Morski Trzymacz Rumpla
To jeszcze dodam taką małą poradę :) Jak już zorganizujesz swój pierwszy rejs kapitański, płyń na niego tylko z najbliższą rodziną lub zaufanymi znajomymi. Nie upychaj byle kogo na jacht, byle by koszt czarteru był niższy. Szybko może się okazać, że znajomy staje się niezadowolonym klientem, który zapłacił i chce pływać, a kapitan dupa, bo przy 8-ce nie chce wyjść z portu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 16:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2009, o 20:17
Posty: 108
Podziękował : 20
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: k.j
rudekolek napisał(a):
skavi napisał(a):
Chciałbym możliwie najszybciej stać się w pełni samodzielnym żeglarzem, który bezpiecznie poprowadzi jacht z rodziną chociażby u wybrzeży Chorwacji.


Wyczarteruj jacht, porządnie się przygotuj i płyń. Jak już zapłacisz zaliczkę (żeby nie było się łatwo wycofać:-)) zapisz się na kurs manewrowy pływania głównie do tyłu:-), ale jachtem podobnej wielkości lub większym niż czarterowany.
Nie ma, co się za bardzo czaić, inaczej za 5 lat będziesz zadawał to samo pytanie na tym forum.


Dokładnie tak. Lepiej żałować, że się coś zrobiło, niż żałować, że się nie zrobiło.
Jedyne co bym dodał to wariant z ubezpieczeniem kaucji.

_________________
szopen65
Wojtek Szopa

www.pro-skippers.com/skipper/213


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 20:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2009, o 13:15
Posty: 249
Podziękował : 78
Otrzymał podziękowań: 37
Uprawnienia żeglarskie: szyper łodzi rekreacyjnych
Ejdzej napisał(a):
Nie upychaj byle kogo na jacht, byle by koszt czarteru był niższy. Szybko może się okazać, że znajomy staje się niezadowolonym klientem, który zapłacił i chce pływać, a kapitan dupa, bo przy 8-ce nie chce wyjść z portu.


Zasady imprezy określić trzeba przed rejsem, aby oczekiwania załogi były w miarę zgodne.
Wychodzenie z portu przy 8-ce, bo załogant/ka chce pływać?! To dopiero "kapitan dupa"!!! :-). No chyba, że wpław na plaży, no to nie ma problemu, a jak jest do tego jakaś ładna (plaża oczywiście ;-) ). Aby to nigdy nie był ten kapitan: http://www.facebook.com/profile.php?=743264506123123 ;-).

Dobry "kapitan" poradzi sobie w każdych warunkach pogodowych, a bardzo dobry jak są złe warunki to siedzi w tawernie i pije browar.

_________________
Pozdrawiam,
rudekolek

"Ty mnie chroń od lądu, a ja Ciebie ochronię przed morzem" - rzekła łódź do swego kapitana.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 21:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Micubiszi napisał(a):
Skoro masz uprawnienia to wyczarteruj sobie jacht najlepiej w Szczecinie. Na Dąbiu nauczysz się omijania , wyplątania i rozpoznawania sieci rybackich . Na torach wodnych podłapiesz trochę znaków. W północnej części jeziora Dąbie Wielki jest zatopiony "betonowiec" jak masz zanurzenie mniejsze niż 2m to można sobie tam poćwiczyć dojście do kei itp.

I przy okazji opanujesz żeglarstwo slalomem czyli zwroty między siatami. Do betonowca można podejść z zanurzeniem 2,10. Robię to notorycznie .

Co do nauki manewrowania , to poza radami już napisanymi , moim skromnym zdaniem jak przed rejsem zapoznasz się z tzw. topografią , locją i czym się da o porcie - to wpływając do niego na silniku , powolutku , spokojnie sobie znajdziesz miejsce. Nie ma co się wstydzić i poprosić żeglarza na kei (jak się trafi) o odebranie cumy. Swoją załogę przeszkol z podstawowych węzłów , cumy przygotuj wcześniej , odbijacze na obie burty. Jak będziesz się decydował na kurs manewrowy , to warto poćwiczyć cumowanie między palami. W Szczecinie jest taka możliwość. Nie wiem jakie mariny w Chorwacji. Ale z obserwacji wychodzi mi że akurat pale straszą wielu. I niekoniecznie o wersję z Azją mam na myśli.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 17:20
Posty: 207
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: uprawnienia do marzenia
Dzięki za wszystkie rady :)
Już chyba wiem jak planować dalsze kroki.

Rejs w Chorwacji to cel raczej długoterminowy.
Cel krótkoterminowy to samodzielny rejs Gdynia-Hel-Gdynia.
Byłby to dla mnie wielki sukces ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 08:47 

Dołączył(a): 23 wrz 2010, o 09:40
Posty: 571
Podziękował : 127
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
skavi napisał(a):
Rejs w Chorwacji to cel raczej długoterminowy.
Cel krótkoterminowy to samodzielny rejs Gdynia-Hel-Gdynia.

Stopień trudności zbliżony, Zatoka też fajna, zwłaszcza poza sezonem. A i zameldować się na Helu jak nie przymierzając Pan Maluśkiewicz będzie okazja :)

Pozdrawiam,
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 11:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 gru 2010, o 21:29
Posty: 789
Lokalizacja: Hythe (Southampton), UK
Podziękował : 246
Otrzymał podziękowań: 192
Uprawnienia żeglarskie: jsm
skavi napisał(a):
samodzielny rejs Gdynia-Hel-Gdynia.
Byłby to dla mnie wielki sukces ;)


Moj pierwszy samodzielny (gdzies w polowie lat 90-tych) byl Gdynia-Hel-Gdynia.

Byl to dla mnie wielki sukces!

Powodzenia

_________________
Pozdrawiam,
Marcin

"If I had been God
I would have rearranged the veins in the face to make them more
Resistant to alcohol and less prone to ageing"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 11:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 10:49
Posty: 291
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 51
Uprawnienia żeglarskie: jsm
A może umówić się większą flotą na sobotnie spotkanie w Morganie?

_________________
marchew
ready2sail.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 11:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
marchew napisał(a):
A może umówić się większą flotą na sobotnie spotkanie w Morganie?


A kiedy? :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 11:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 10:49
Posty: 291
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 51
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Niech skavi zaproponuje termin. To będzie taki mikro SIZ :)

_________________
marchew
ready2sail.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 12:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Może nam się uda, choć ostatnio nie bardzo wypaliło ;) Ale jak na Helu, i nie w czasie regat(!), to jest szansa ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 16:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 17:20
Posty: 207
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: uprawnienia do marzenia
Ten weekend mam wolny.
A dokładniej co planujecie?
Nie rozumiem jeszcze Waszego slangu ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 18:37 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
W ten weekend to mało sprzętu na wodzie...
Większość armatorów woduje jachty między Świętami a 1 maja.

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL