Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 mar 2024, o 03:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 sty 2016, o 22:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Pomysł nie jest nowy aczkolwiek nie wiem czy u nas w kraju był już praktykowany. Z ogłoszeniem projektu miałem poczekać na zakończenie wszystkich przygotowań ale z uwagi na wcześniej planowane urlopy doradzono mi abym już teraz zainicjował przedsięwzięcie. Podaje tylko zarys pomysłu z zastrzeżeniem, że niektóre punkty mogą ulec zmianie.

Proponuje bezpłatne użyczenie własnej jednostki osobie prywatnej pod jednym zasadniczym warunkiem. Osoba ta udostępni mi na tych samych zasadach swój jacht na innym równie atrakcyjnym akwenie.
Oferta jest kierowana do właścicieli współczesnych jachtów żaglowych lub motorowych ceniących sobie komfort i wygodę. Żeglarzy, którzy nie wstydzą się uprawiać „porting” a nautykę i/lub dzielność morską nie przedkładają ponad wygodę. Osobiście jestem zainteresowany „żeglugą szuwarowo-bagienną” ale niekoniecznie muszą to być Mazury.
Oferta obejmuje oczywiście sezon letni a okres wypożyczenia wstępnie określam na jeden maksymalnie dwa tygodnie.

Mój jacht to balastowo-mieczowy Nautiner30, powiedzmy sobie szczerze jest to nieprzyzwoicie dekadencko wyposażony „kemping na wodzie”. Szczegółowa specyfikacja będzie dostępna na życzenie bezpośrednio przed sezonem.
Jacht zostanie odpowiednio wyposażony tak aby przejść inspekcje UM oraz otrzymać KB. Dostępny będzie poradnik użytkownika oraz materiały informacyjne przydatne pływającemu po wodach Zalewu Szczecińskiego i wodach przyległych. Już teraz gwarantuje pełne wyposażenie ratunkowe oraz nawigacyjne tak klasyczne jak i w wersji elektronicznej.

Jacht stacjonuje w najlepszej marinie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego – Marina Lubczyna na Jeziorze Dąbskim. Dostępny akwen to szeroko pojęty Zalew Szczeciński z możliwością wyjścia na wody przybrzeżne. Oczywiście wyjście na „wody słone” zalecane jest tylko przy idealnych warunkach pogodowych tak aby np. poopalać się na redzie Dziwnowa i jak najszybciej wrócić do portu celem bezpiecznego lansowania się w marinach.

Jednostka jest i będzie ubezpieczona także podczas użyczenia. Obecnie są wyjaśniane klauzule i warunki polisy ubezpieczeniowej.
Użyczenie odbędzie się na podstawie umowy cywilno prawnej zabezpieczającej interesy obydwu stron. Wzór umowy udostępnię po ostatecznym zredagowaniu a w szczególności ustaleniu odpowiedzialności ubezpieczyciela i wypożyczającego.
Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to oferta czarteru. Nie jest to także oferta skierowana do amatorów „niedźwiedziego mięsa”. Użyczenie własnego jachtu oraz zawarcie umowy warunkuje dodatkowo wygładem, stanem sanitarno technicznym oferowanego jachtu oraz akwenem na którym będzie on dostępny. Nie ukrywam, że z lekką obawą będę przekazywał w obce ręce ster do swojej zabawki. Zakładam jednak, że będzie to osoba znana z forum, wyznająca zbliżone poglądy i zasady oraz prawdopodobnie odczuwająca podobne obawy podczas przekazywania kluczyków do własnego jachtu.
Oczywiście wszelkie uwagi i sugestie są mile widziane. Pytania bardziej szczegółowe proszę kierować na maila i z góry przepraszam za ewentualne opóźnienie w odpowiedzi.

Do adminów.
Świadomie wybrałem ten dział gdyż na bieżąco zamierzam uaktualniać informacje odnośnie własnej łódki, nowej idei a może także wspólnych przedsięwzięć oraz pasji.
Jeżeli w trakcie dyskusji utworzy się grupa armatorów zainteresowanych wzajemnym udostępnianiem własnych jachtów to proszę o wydzielenie i przeniesienie w bardziej odpowiednie miejsce.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof



Za ten post autor SIRK otrzymał podziękowania - 2: Marian Strzelecki, tomasz piasecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sty 2016, o 22:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17285
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2162
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
SIRK napisał(a):
Jeżeli w trakcie dyskusji utworzy się grupa armatorów zainteresowanych wzajemnym udostępnianiem własnych jachtów to proszę o wydzielenie i przeniesienie w bardziej odpowiednie miejsce.
OK.

A pomysł bardzo fajny!

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: SIRK
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sty 2016, o 22:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Maar napisał(a):
A pomysł bardzo fajny!
Już prehistoryczne "Żagle" wydawane na gazetowym papierze o czymś takim wspominały.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2016, o 16:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Jak na razie nic ciekawego/nowego się nie wydążyło. Ale zgodnie z obietnica podaje wzór umowy i oczywiście nadal serdecznie zapraszam.


Załączniki:
Umowa o udostepnienie jachtu rekreacyjnego..doc [53 KiB]
Pobrane 387 razy

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sty 2016, o 00:29 

Dołączył(a): 17 gru 2008, o 21:48
Posty: 111
Lokalizacja: Suchy Las k.Poznania
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ciekawy temat..

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Adam
sklep żeglarski: http://www.sztormiaki.pl
Szkutnia: www .adamboats.pl
Amatorskie remonty i budowy łodzi i jachtów: www. szkutnikamator.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2016, o 00:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Miały być zdjęcia i oficjalne podziękowania dla naszego kolegi „Margrabi” ale poddaje się, za duża rozdzielczość i za dużo zabawy. W każdym razie s/y SIRK pływa pod forumowym proporczykiem i za to bardzo dziękuje „Margrabi”, jestem jego dłużnikiem.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2017, o 13:47 

Dołączył(a): 13 mar 2013, o 07:56
Posty: 20
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: st.m.
odświeżę trochę temat i dołożę do bazy dostępnych jachtów swoją armatorską Antilę 24 :)

Jacht stacjonuje na Mazurach w miejscowości Ruciane Nida (Guzianka) nad jeziorem Bełdany.

Jeżeli ktoś miałby ochotę poszwendać się trochę po Wielkich Jeziorach Mazurskich, a w zamian może użyczyć swojego jachtu w innych rejonach Polski lub świata, to proszę o kontakt. Zainteresowanym mogę podesłać więcej szczegółów odnośnie mojego jachtu.



pozdrawiam
Rafał


Załączniki:
Komentarz: Antila 24
Antila24.jpg
Antila24.jpg [ 125.48 KiB | Przeglądane 10043 razy ]

_________________
zegluj.pl - czarter jachtów motorowych i żaglowych | porównywarka ofert firm czarterowych
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2017, o 12:23 

Dołączył(a): 13 mar 2013, o 07:56
Posty: 20
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: st.m.
podbijam temat :)

Może w te wakacje ktoś chciałby zmienić rejon żeglugi i popływać po Mazurach użyczając w zamian swój jacht w innym zakątku Polski/Świata?

--
Rafał


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 kwi 2021, o 14:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
AIKI napisał(a):
SIRK napisał(a):
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Całkiem w bok od tematu wątku - zajrzałem do wątku powyżej i ostatni wpis tamże pochodzi z 2017 roku. Czy należy rozumieć, że pomysł nie wypalił?


Kol. Kurczak już nie raz miał do mnie pretensje o zaśmiecaniu wątku, dlatego odpowiadam w tym miejscu.
Już o tym pisałem, raczej mały był odzew, może projekt był za mało rozreklamowany.
Nasze(?) forum chyba nie ma zbyt dużej wartości marketingowej a nigdzie indziej się nie ogłaszałem.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 134 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL