Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Specjaliści
PostNapisane: 2 sie 2017, o 11:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2014, o 10:35
Posty: 1166
Podziękował : 284
Otrzymał podziękowań: 617
Uprawnienia żeglarskie: polskie i zagraniczne
Używam Facebooka. Siła rzeczy, raz, na jakiś czas widzę więc wrzucony przez kogoś filmik z jakiegoś wypadku morskiego - a to jacht spychany na mieliznę falą przyboju, a to inny, wepchnięty również przybojem pod molo..

Pod każdym takim filmem natychmiast pojawiają się komentarze "specjalistów". Specjaliści drwią. Specjaliści ujawniają swoją wyższość i swoje kompetencje. Radośnie kwestionują doświadczenie i inteligencję oglądanych załóg

Mnie tymczasem - z każdą wypływaną godziną odpływa czelność, by kogokolwiek na podstawie przypadkowego filmiku oceniać. Kadr filmu jest wąski. Nie widać kontekstu, niczego nie wiemy o zdarzeniach, które zaszły nim właściciel telefonu/kamery uruchomił zapis. My, widzowie nie wiemy niczego o wietrze, o głebokości i ukształtowaniu dna. Czy to był odpływ, a moze przypływ?

Wiemy tak naprawdę nic o okolicznościach.

Po co o tym piszę? Bo ludzie, którzy tak chętnie oceniają są upośledzeni własną arogancją. Przekonani, ze wiedzą najlepiej już się niczego nie nauczą. Nastawieni wyłącznie na krytykę - nie wyciągną własnych wniosków.

Oczywiście - kiedy oglądam filmik, na którym jacht całą naprzód gna pod opuszczający się most to trudno o niuansowanie. Ale nawet warto zdobyć się na refleksję ile razy samemu z pospiechu, lenistwa, nieuwagi sam byłem o krok od głupoty, która sfilmowana i wrzucona na facebooka zyskałaby niezliczoną ilośc lajków.

Stary nudziarz

_________________
Z wyrazami
JM



Za ten post autor sailhorse otrzymał podziękowania - 8: Browning, Były user, Colonel, Janna, jmper, MarekSCO, Stara Zientara, Wojtek od Maryśki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2017, o 18:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2015, o 10:02
Posty: 58
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: JSM
Prawdą jest co napisałeś - łatwo jest oceniać innych, bez refleksji.
Sam nieraz się zastanawiałem co by było gdyby:
Gdy silnik mi zgaśnie na amen przy manewrach - podnieść żagle, czy dać się zdryfować.. a jak to drugie to gdzie mnie zniesie? Gdy żagiel się zatnie i nie będę mógł go zwinąć albo zrefować? Co robić?!? co robić?!? :)

Na szczęście nie miałem nigdy żadnej trudnej sytuacji, może stąd, że doświadczenie niewielkie, a może mam więcej szczęścia niż rozumu ;)

By rozwinąć temat może macie jakieś swoje niełatwe przygody, wraz z opisem jak z tego wyszliście? Chętnie poczytam... kto wie.. może kiedyś wspomnę w ciężkiej chwili i podejmę dobrą decyzję albo przynajmniej nie zrobię jakiejś głupoty? :)

Pozdrawiam
Janek



Za ten post autor Janek_81 otrzymał podziękowania - 2: Colonel, MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 sie 2017, o 23:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
sailhorse napisał(a):
Stary nudziarz

Taa... I co jeszcze :-P
Jakoś nudziarstwa w Twoim poście nie dostrzegłem. Może nie przeczytałem z należytą uwagą ;)
sailhorse napisał(a):
Bo ludzie, którzy tak chętnie oceniają są upośledzeni własną arogancją. Przekonani, ze wiedzą najlepiej już się niczego nie nauczą. Nastawieni wyłącznie na krytykę - nie wyciągną własnych wniosków.

Latałeś ? Prawda ? Wiemy jakie to niebezpieczne, to upośledzenie arogancją - prawda ? :D
"Upośledzeni własną arogancją" - w samo sedno trafiłeś moim zdaniem.
Aż ciarki przechodzą...
Przypomniałeś mi niedawną historię Polonusa.
Iluż to "specjalistów" wypowiadało się, co należało uczynić tam - na Antarktydzie...
A jak chłopaki z tego wyszli ? Wyszli z tego pięknie - prawda ? :D
Może dlatego, że żadni z nich "specjaliści"... A po prostu - żeglarze :D
Wydaje mi się bardzo ważnym, żeby odpowiednią miarę przykładać do zagadnienia tych "specjalistów"... To taki "szum informacyjny"... O którym i owszem... Można pogadać na forum w chwilach wolnych...
Ale bez jaj, Koledzy :lol:
Nie podnośmy od razu tego pitolenia owych "specjalistów" - "do rangi" :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sie 2017, o 10:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
sailhorse napisał(a):
Pod każdym takim filmem natychmiast pojawiają się komentarze "specjalistów".

Kiedyś funkcjonowały loże szyderców w portach, na lotniskach, podczas różnych rajdzików samochodowych. Internet dał takim osobnikom nowe możliwości.
Cóż, cena "rozwoju" cywilizacji.
~~~~~~~~~~~~
Można po prostu nie czytać komentarzy. Powiem więcej; można nie być czytelnikiem i bywalcem tego czegoś na f :-P

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sie 2017, o 11:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2017, o 20:11
Posty: 863
Lokalizacja: Heinsberg
Podziękował : 80
Otrzymał podziękowań: 333
Uprawnienia żeglarskie: posiada
W takim przypadku jak ocena czyjegoś postępowania np. z jachtem albo glebą motocyklową (z tym mam duże doświadczenie. To można totalnie olać wypowiedzi > specjalistów<
Niestety ta rasa jest jest w pewnym sensie opiniotwórcza i po pewnym czasie rozrostu zaczyna mieć wpływ np. na przepisy które nas będą obowiązywać. Bo co tu dużo gadać, ja osobiście uważam że jest dużo >specjalistów< którzy zasiadają na stołkach.
Tak np. jak o miłującym islamie- która to polityka lansowana jest przez wychowane na opowieściach o Calineczce pokoleniu. A moja córka mieszkająca w Birmingham kilka razy była obiektem ataków a z najpoważniejszego została wyratowana przez tzw. łysych - tutejszych.
I co ja mam powiedzieć?
Ale to już offtopa zaczynam walić- mniejsza z tym....



Za ten post autor kokop otrzymał podziękowanie od: Alterus
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sie 2017, o 22:11 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2015, o 23:16
Posty: 1403
Podziękował : 464
Otrzymał podziękowań: 271
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Sezon ogórkowy w pełni. Panowie z nudów pomiędzy łapaniem pcheł a podglądaniem młodych dzierlatek zabrali się za moralitety i wartościowane innych.
sailhorse napisał(a):
Bo ludzie, którzy tak chętnie oceniają są upośledzeni własną arogancją

Zaraz się porzygam.
PS
Ne używam pejs zbuka, nie podglądam internetowej aktywności przyjaciół i obcych. Może dlatego nie przeszkadza mi ani nie irytuje że ktoś, gdzieś wysmarował gównianego posta.
Może wystarczy odkleić oko od dziurki od klucza żeby przestać "przeżywać". A i ręka przy okazji odpocznie :mrgreen:



Za ten post autor cine otrzymał podziękowania - 3: boSmann, Marian Strzelecki, reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sie 2017, o 22:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
cine napisał(a):
Sezon ogórkowy w pełni

Zgadza się...pitolenie o...pitoleniu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sie 2017, o 22:45 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
cine napisał(a):
Sezon ogórkowy w pełni. Panowie z nudów pomiędzy łapaniem pcheł a podglądaniem młodych dzierlatek zabrali się za moralitety i wartościowane innych.
sailhorse napisał(a):
Bo ludzie, którzy tak chętnie oceniają są upośledzeni własną arogancją

Zaraz się porzygam.
PS
Ne używam pejs zbuka, nie podglądam internetowej aktywności przyjaciół i obcych. Może dlatego nie przeszkadza mi ani nie irytuje że ktoś, gdzieś wysmarował gównianego posta.
Może wystarczy odkleić oko od dziurki od klucza żeby przestać "przeżywać". A i ręka przy okazji odpocznie :mrgreen:


A to nie jest tak, że właśnie podejrzałeś w tym wątku aktywność nieznajomego, zirytowales się i zabrałeś właśnie głos, a nawet omal się nie porzygaleś (jak sam to ująłeś), a więc "przezywasz"?



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sie 2017, o 11:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
plitkin napisał(a):

A to nie jest tak, że właśnie podejrzałeś w tym wątku aktywność nieznajomego, zirytowales się i zabrałeś właśnie głos, a nawet omal się nie porzygaleś (jak sam to ująłeś), a więc "przezywasz"?

Na moje oko tak jest, ale nie ma wyjść idealnych i nie przed wszystkim człowiek się uchroni. Rzecz w tym, jak zrozumiałem co Cine pisał, że im więcej po różnych fejsbukach buszujesz, tym na więcej się narażasz, ale kto temu winien, jeśli nie buszujący? No to czego potem się skarży, albo go ktoś tam ciągał siłą..? :-D
Co nie znaczy, że Sailhorse nie ma wcale racji w swoich spostrzeżeniach, ale to jakby inna bajka.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sie 2017, o 15:01 

Dołączył(a): 12 lip 2017, o 21:04
Posty: 99
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 9
Uprawnienia żeglarskie: Funka
Przeciez Nasze Forum jest najlepsze na swiecie. Sluzy do wymiany i przekazywania wiedzy.

Nie mozna Nas porownywac z jakims tam ejsem czy piterem. Jestesmy porabani , ale fajni.

Nie mozna Nas porownywac z Interiami i Onetami.

Lubimy bujanie na slonym i slodkim.


Pozdrawiam

Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sie 2017, o 19:11 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
AJC napisał(a):

Nie mozna Nas porownywac z jakims tam ejsem czy piterem. Jestesmy porabani , ale fajni.

Nie mozna Nas porownywac z Interiami i Onetami.

Lubimy bujanie na slonym i slodkim.
j


Jednym słowem- jesteście pierwszym sortem! :lol: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sie 2017, o 00:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
AJC napisał(a):
Lubimy bujanie na slonym i slodkim.
Oraz w mocno przesłodzonym takoż. :-P

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2017, o 13:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2017, o 10:29
Posty: 275
Lokalizacja: tu i tam
Podziękował : 97
Otrzymał podziękowań: 144
Uprawnienia żeglarskie: na pompę zęzową
sailhorse napisał(a):
Używam Facebooka. Siła rzeczy, raz, na jakiś czas widzę więc wrzucony przez kogoś filmik z jakiegoś wypadku morskiego - a to jacht spychany na mieliznę falą przyboju, a to inny, wepchnięty również przybojem pod molo..

Pod każdym takim filmem natychmiast pojawiają się komentarze "specjalistów". Specjaliści drwią. Specjaliści ujawniają swoją wyższość i swoje kompetencje. Radośnie kwestionują doświadczenie i inteligencję oglądanych załóg


Słyszałem kiedyś taką sentencję:
Ci, którzy wiedzą - milczą. Ci, którzy nie wiedzą - mówią.

Każdy, kto choć raz był "pos...y" bo od jego decyzji i czynów zależał los ludzi i jachtu nie będzie głupio komentował. Bo wie jak to jest.

Resztą nie warto się przejmować.

pozdro

_________________
Każdy rejs czegoś uczy.



Za ten post autor Fazi otrzymał podziękowanie od: Janek_81
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL