Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 26 kwi 2024, o 12:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 wrz 2017, o 13:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2014, o 10:35
Posty: 1166
Podziękował : 284
Otrzymał podziękowań: 617
Uprawnienia żeglarskie: polskie i zagraniczne
Po szczęśliwym dopłynięciu Albatrosa na Borholm wrócił temat popłynięcia małą łódką wzdłuż wybrzeża. Małą, czyli odkrytopokładową, którą bez trudu na koniec dnia da się wysztrandować na plażę, wyjąć z niej worek z podstawowym sprzętem campingowym, żeby na drugi dzień popłynąć dalej.

Kierunek - ze Świnoujścia w stronę Gdyni, czy z Gdyni do Świnoujścia jest kwestią do ustalenia tuż przed (żeby jednak nie orać bez sensu całkiem pod wiatr). Meta - jako, że byłby to rejs w jakimś stopniu pionierski - powinna pozostać sprawą elastyczną.

Oczywiście można próbować organizować ten rejs jak https://www.redbullxalps.com/race/about.html, ale... kto się tym zajmie?

Drugą opcją jest zorganizowanie Pierwszych Plażowych Regat gdzieś... na plaży. To pomysł również kuszący, bo towarzysko atrakcyjny i mniej angażujący czasowo.

Piszę o tym tutaj, bo okazuje się, ze apetyt na taką przygodę przejawia znacznie więcej ludzi, niż mi się wydawało. Wiec, może czas połączyć siły?

_________________
Z wyrazami
JM



Za ten post autor sailhorse otrzymał podziękowanie od: Były user
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 wrz 2017, o 23:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2006, o 17:46
Posty: 131
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 30
Otrzymał podziękowań: 26
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ze znanych mi osobiście osob, to obecnie najbardziej zaangażowany w taki pomysł jest Marcin Stiburski ( na forum : stibur )
Ale mozna tez samemu ogłosić termin kiedy sie płynie, i bez wielkiej organizacji popłynąć z tymi, co sie zgłoszą.

_________________
Andrzej Nowacki

http://www.wiatr-szkola.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 08:21 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Bardzo dobry pomysł ! Byle tylko byli chętni w realu a nie tylko na forum. Ja się piszę na takie płynięcie w grupie bo to rażniej i weselej.
Obawiam się jednak że już w tym sezonie raczej nie popłyniemy ale można przez zimę stworzyć jakąś logistykę by w wakacje wystartować. A kto Nam zabroni obrać kierunek gdzie żyją goście co do których już Kmicic miał jakieś ale.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 08:41 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Panowie a może rozwazycie rejs wokół Rugii. Ta trasa ma parę plusów. Wody jak najbardziej morskie ,zróżnicowana trasa. Na wypadek złej pogody można się schować i pływać na mniejszej fali.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 09:13 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Można i tak ! Nie widzę przeciw wskazań jak mawiał klasyk. Nawet dla tych co jeszcze nie maja własnej łódki jest trochę czasu.
W składzie sklejki w Markach k/Warszawy są jeszcze ostatnie arkusze sklejki długiej na 3 metry i 30 centymetrów odpowiedniej do budowy Pirani IV czy innej łódki długości kadłuba okolo 3 metry . Dwa arkusze sklejki , parę zarwanych wieczorów i w lecie można płynąć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 09:21 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Jeszcze jest jedną zaletą tam jest dobra atmosfera na małe łódki.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 09:23 

Dołączył(a): 12 lip 2017, o 21:04
Posty: 99
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 9
Uprawnienia żeglarskie: Funka
Kolo Rugii jest plytko, ale dla morskich lupinek bardzo bezpiecznie. Musicie kolezanki i koledzy uwazac tam na kamienie, ktorych jest sporo na " plazowych
podejsciach "
Spokojne plywanko. Ladne widoki.

Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 09:27 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Arkusz sklejki kosztuje 180 złotych . Dwa arkusze to 360 złotych . Myślę ze za 140 złotych kupi się trochę żywicy i paski tkaniny czy maty do klejenia . Nie musi być cały kadłub oblaminowany . I za 500 złotych mamy łódkę. Wprawdzie bez masztu i ożaglowania ale plandeka z Castoramy i listwa świerkowa czy sosnowa dopełnią reszty. Jak ktoś ma większą gotówkę to może kupić osprzęt markowy.
Zaręczam jednak że widoki krajobrazu i przygoda będzie taka sama w łódce za 500 złotych jak i gdyby ktoś wybrał się Albatrosem za prawie 50 tysięcy / nieco przerobiony cytat S. Workerta/



Za ten post autor brodaty otrzymał podziękowanie od: kooniu
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 10:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16808
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4108
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Pomysł żeglowania mieczówkami wzdłuż wybrzeża nie jest nowy i bywa etapowo realizowany, od paru lat, przez różne żeglarskie środowiska. Do tego dochodzą rejsy wielokadłubowcami w tym np. proa, które bodajże, co roku, od 2006 (?) pływają wzdłuż naszych, bałtyckich plaż. Miałem i ja przyjemność uczestniczyć w takich rejsach - etapach do Krynicy Morskiej i z powrotem.

Jedną z pierwszych imprez "wielołódkowych" był Raid Poland (uczestniczyłem m. in. właśnie w edycji rajdu w 2010, która zawierała przybrzeżno-plażowe przejście mieczówkami do Krynicy Morskiej i z powrotem do Górek Zach.) przemianowany, jakiś czas temu, na Raid Pomerania i przeniesiony na nasze zachodnie wybrzeże i na wody sąsiednie, znaczy niemieckie. W planie, na niedaleką przyszłość, jest chyba rejs wokół Rugii właśnie. Tyle, że ostatnio organizuje ten rajd strona niemiecka.

Drugie to "pionierskie" rejsy proa PJOA Janusza Ostrowskiego z myszkiem, czyli Krzyśkiem Mnichem od Międzyzdrojów po Krynicę Morską - uczestniczyłem w zastępstwie myszka (2008) w etapie do Krynicy Morskiej i z powrotem do Górek Zach.

Kudłaty również pływał proa Tavau wzdłuż wybrzeża - grupowo i samotnie. :)

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 11:03 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
brodaty napisał(a):
Bardzo dobry pomysł ! Byle tylko byli chętni w realu a nie tylko na forum. Ja się piszę na takie płynięcie w grupie bo to rażniej i weselej.
Obawiam się jednak że już w tym sezonie raczej nie popłyniemy ale można przez zimę stworzyć jakąś logistykę by w wakacje wystartować. A kto Nam zabroni obrać kierunek gdzie żyją goście co do których już Kmicic miał jakieś ale.


W grupie będzie ciężko z kilku powodów:
1. Różne łódki - to różna prędkość. Przy małych łódkach to masakrycznie różna prędkość. Dla szybkiej łódki zwolnienie - to mniejsze bezpieczeństwo, większe zmęczenie załogi i td. Wolna łódka nie przyspieszy ponad możliwość.

2. Czynnik ludzki: skrajnie rózne umiejętności - to też podział grupy (bardzo wyraźny). 2 godziny płynięcia i druga mała łódka już może zniknąć z zasięgu wzroku. Grupa się rozpadła. Wytrzymałość też każdy ma inną. Dostosowanie się do najmniej wytrzymałego i najwolniejszego - to duży problem dla reszty, większe zmęczenie i td.

3. Można oczywiście zaplanować, że "nocujemy tam" i płyniemy. Ale jeden dopłynie szybko, a drugi nie zdąży i trafi we flautę. Będzie się męczył, krócej odpocznie i td. Zresztą - to już nie grupa.

Osobiście widzę to raczej w formie 2 podobnych do siebie łódek ze sternikiem o w miarę podobnym podejściu do pływania i o w miarę zbliżonych umiejętnościach. I grupa raczej na zasadzie utrzymania się w zasięgu wzroku, a nie obok siebie. Przy czym pierwszy będzie miał trudniej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 11:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16808
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4108
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Kombinujecie jak, nie przymierzając, robhosailor na Bornholm. :DD

Po prostu, etapy nie mogą być długie, np. przejście Górki Zachodnie - plaża Kąty Rybackie, to jeden etap, a plaża Kąty Rybackie - plaża Krynica Morska etap kolejny. Wtedy wszystkie łódki mają szansę przejść cały etap. Zamiast regat, rekreacja i zabawa, pogaduszki na lądzie itp. W ten sposób w 2010 szły, wzajemnie w polu widzenia, dwie Wegi z NCŻ i "Doppio" BRS 17 - łódki o zróżnicowanych parametrach.

Chyba, że potrzebujecie się zmęczyć i wygrać jakieś złote kalesony, albo inne, wybitne trofeum. ;)

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 12:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
robhosailor napisał(a):
wygrać jakieś złote kalesony
Lepsze są brązowe. Bardziej przydatne. :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 12:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Trzeba popłynąć. Tylko tyle.



Za ten post autor Były user otrzymał podziękowania - 2: robhosailor, sailhorse
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 19:56 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Tak jak radzi Robert /Robhosailor/ . Etapy krótkie aby można przy ognisku czekać na maruderów choć przy tak krótkich etapach to ognisko chyba za bardzo nie zapłonie chyba że z Braweranem. Można by też przyjąć jakieś kategorie grupowe np.łódki do 3 metrów i łódki dłuższe druga grupa. Wszystko można ustalić byle byli chętni . Ja na pewno będę w pierwszej grupie tej do 3 metrów i to jachcikiem kabinowym !!!.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Tak jak radzi Robert /Robhosailor/ . Etapy krótkie aby można przy ognisku czekać na maruderów choć przy tak krótkich etapach to ognisko chyba za bardzo nie zapłonie chyba że z Braweranem. Można by też przyjąć jakieś kategorie grupowe np.łódki do 3 metrów i łódki dłuższe druga grupa. Wszystko można ustalić byle byli chętni . Ja na pewno będę w pierwszej grupie tej do 3 metrów i to jachcikiem kabinowym !!!.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 20:08 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Grupy :) Optymista!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 07:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16808
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4108
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
brodaty napisał(a):
/.../ przy ognisku czekać /.../
Ogniska na plaży są u nas zabronione. Nie wiem dlaczego - może urzędy mają jeszcze w pamięci błędne ognie zapalane onegdaj na Helu w celu zwabienia ofiary "na sztrand"? :DD

A co do grupowych rejsów, to dwie-trzy łódki i żadnych imprez masowych, bo skończy się tym, że nas zauważą władze i ... zaraz wymyślą jakieś ograniczenia. Kiedyś w necie były myszka i moje relacje z ówczesnych rejsów - opisywaliśmy tam, że władza lubi się czepiać, nawet jeśli nie ma czego ...

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 08:47 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Prorok czy co ?
Przecież wiesz dobrze Robercie z doświadczenia że to nie będzie impreza masowa bo po prostu skończy się tak jak większość inicjatyw na forum . Jest zapał ale jak przyjdzie co do czego to popłyną góra trzy lub cztery łódki i to chyba jeszcze w wariancie bardzo optymistycznym. Wiesz dlaczego udała się wyprawa na Borholm Albatrosem ?
Było ich tylko dwóch więc jeden miał już 50 % szans że imprezę doprowadzi do końca chodżby w pojedynkę bo łódka była tylko jedna.
Co do zakazu ognisk. Zawsze można mieć na wyposażeniu gazowy imitujący płonące drewno kominek. Ale tak na poważnie. Trzeba by trafić na niesamowitego służbistę i to chyba w pasie brzegowym gdzie na wodzie są rejony zamknięte dla żeglugi /czytaj tereny wojskowe/ . Ja na Półwyspie Helskim nie od zatoki ale na plaży od strony morza prawie co roku podczas pobytu palę ognisko i jeszcze nikt mnie nie przegonił.

ps.
można też zapalić ognisko w namiocie a widziałem rozpalone ognisko w łazience w bloku mieszkalnym wielorodzinnym w Krakowie Nowej Hucie i wcale nie była to melina czy inna patologia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 08:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Władze może mają już co innego do roboty, myśmy zgłosili w kapitanacie wyholowanie torem wodnym jednostki bez napędu mechanicznego /bo nie pozwolili z uwagi na ruch w kanale na żaglach/ w drodze na Bornholm i tyle. Pies z kulawą nogą się nie...



Za ten post autor Były user otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 09:03 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Brodaty to jest kolejny argument że płynąć na Rugie. Trochę mundurowych tam jest w razie czego pomogą. :D

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 09:10 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Piotr. To przedstaw wyższość Rugii nad Naszymi plażami .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 09:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16808
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4108
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Dopóki jesteśmy na/przy plaży, możemy udawać, że nas nie ma. ;) :DD W portach bywa gorzej.
Reto Brehm, podczas Zlotu Proa 2015, wypłynął swoją Lili'Uokalani z Górek Zach i wszedł na żaglu do portu w Gdańsku i dwukrotnie był łapany przez waadzę i napominany, że nie wolno ...



Podczas Raid Pomerania 2016 Staszek Skory na 2.3m długości Maderce wspomógł się silnikiem, bez zrzucenia żagla i został ukarany mandatem za niemanie czarnego stożka, więc: uwaga! Nie tylko w Polandii. :DD

Obrazek20160521_150804 by klonersi, on Flickr

Obrazek20160521_150849 by klonersi, on Flickr

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 09:18 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Przyznam że myślałem o takim rejsiku wokół Rugii ale w pojedynkę i jak pisałem na mikro jachciku kabinowym . Może tam jest "lepszy klimat" dla takich amatorów.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Przyznam że myślałem o takim rejsiku wokół Rugii ale w pojedynkę i jak pisałem na mikro jachciku kabinowym . Może tam jest "lepszy klimat" dla takich amatorów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 09:35 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 557
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Ha! Złapałem się na filmik :)

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 09:40 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Robho,przepisów trzeba przestrzegać :D że stozkiem jest różnie ale na pewno jak stoisz na kotwica kule się wywiesza. Rugia jest fajna bo jest rozwinięta linia brzegowa. Można się schować w razie dużego wiatru.Sporo portów. Możesz pływać w różnych kierunkach, przez co wiatr ciebie nie zamyka.Bardzo dobre piwo. Plywajac na micro nie wzbudza sensacji

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 10:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16808
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4108
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
piotr6 napisał(a):
przepisów trzeba przestrzegać
Ale ja też wcześniej pisałem, że waadza lubi się czepiać, nawet jeśli nie ma czego, lub sama nie ma do tego uprawnień - np. myszka SG skasowała mandatem (anulowanym w sądzie!) za namiot na plaży, a nas się czepiali, czy mamy jakoweś żeglarskie uprawnienia, chociaż badanie uprawnień żeglarskich (żegluga plażowa, łódki poniżej 7,5 m długości) do kompetencji SG nijak nie należy. :P Chłopaki pokazali patenty kapitańskie i im się łyso zrobiło, ale powinniśmy zapytać o podstawę prawną i odmówić, tylko nie wiadomo, czego potem waadza by się czepiała, żeby się odegrać na krnąbrnych. Nie będę nikogo odsyłał do najnowszych (10 września) przykładów legitymowania spacerowiczów - bez podania podstawy prawnej przez policję. :DD

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 13:54 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
robhosailor napisał(a):
Ale ja też wcześniej pisałem, że waadza lubi się czepiać


i tak i nie. Przyznam że i w Polsce i w Niemczech się raczej nie czepia mówię o Zalewie Szczecinskim. Fakt że raz w roku spotykam niemieckich celników albo innych mundurowych którzy przychodzą pogadać. Swoją drogą stożka rzadko uzywam mimo to mundurowi mnie nie ukarali

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 14:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14009
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Stożek mam. Kulę też :D

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 14:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
W przypadku RS Aero, Albatrosa czy Lasera problem posiadania kuli i stożków jest cokolwiek akademicki ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 14:48 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Kurczak napisał(a):
Stożek mam. Kulę też :D


używasz?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 14:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16808
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4108
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Yigael napisał(a):
W przypadku RS Aero, Albatrosa czy Lasera problem posiadania kuli i stożków jest cokolwiek akademicki ;)
Dopóki nie majo motura albo/i kotwicy :DD

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wrona i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL