Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 kwi 2024, o 09:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 cze 2017, o 17:25 

Dołączył(a): 6 cze 2017, o 17:04
Posty: 4
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Brak
Witam, Jestem 23 letnim mężczyzna, uwielbiam sporty wodne do niedawna uprawiałem tylko pływanie. Jednak w czasie wakacji zaliczałem obóz letni (kierunek Ratownictwo Medyczne) nad Zalewem Rożnowskim gdzie przez parę dni miałem okazje poznawać podstawy żeglowania, na jachtach PX. Bardzo mi się spodobało, I chciałbym dalej zgłębiać tajniki żeglugi, lecz jestem bardzo zielony w temacie. Specjalnie nie wiem od czego zacząć, nie posiadam patentu oraz łodzi ani wiedzy haha, posiadam jedynie motywacje, i chęć nauki. mam odłożone trochę grosza i chciałbym go wydać rozsądnie. Proszę o pomoc i wyrozumiałość.
Pozdrawiam.
Aleksander M.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 cze 2017, o 18:59 

Dołączył(a): 12 lip 2011, o 16:55
Posty: 373
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 90
Uprawnienia żeglarskie: sj
Na początek najlepiej popłynąć na jakiś organizowany rejs, np. po Bałtyku. Tylko minimum 2 tygodnie. Bo w tydzień, jak się trafi zła pogoda to się można zrazić a jak ładna to się niewiele żeglarstwa zobaczy. W dwa tygodnie jest większa szansa zobaczenia różnych rzeczy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 cze 2017, o 19:13 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
jarek556 napisał(a):
Na początek najlepiej popłynąć na jakiś organizowany rejs, np. po Bałtyku. Tylko minimum 2 tygodnie. Bo w tydzień, jak się trafi zła pogoda to się można zrazić a jak ładna to się niewiele żeglarstwa zobaczy. W dwa tygodnie jest większa szansa zobaczenia różnych rzeczy...


A ja proponuję jednak inny kierunek. Skoro autorowi wątku spodobało się pływanie na PX, ja bym rozwijał się w tym kierunku - daysailing na mieczówkach. Na Bałtyk przyjdzie czas. Jeden 2-tygodniowy rejs, zwłaszcza źle trafiony, może wszystko popsuć.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: Jaromir, M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 cze 2017, o 19:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Aleksander94 napisał(a):
I chciałbym dalej zgłębiać tajniki żeglugi, lecz jestem bardzo zielony w temacie.

Najpierw decyzja, co Cię interesuje.
1/ Pływanie na łódkach odkryto pokładowych na śródlądziu.
2/ Pływanie na jachtach kabinowych na śródlądziu.
3/ Żeglarstwo morskie.
Bo to zupełnie różne tematy są.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 cze 2017, o 19:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11654
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3891
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Hue hue, ja bym zaczął od innego pytania: gdzie mieszkasz?

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: Catz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 cze 2017, o 21:03 

Dołączył(a): 6 cze 2017, o 17:04
Posty: 4
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Brak
waliant napisał(a):
Hue hue, ja bym zaczął od innego pytania: gdzie mieszkasz?


Dokładnie w mieście Nowy Targ, południe polski blisko Zakopanego i Tatr...
Ale również Zalewu Czorsztyńskiego oraz Zalewu Rożnowskiego :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 cze 2017, o 21:17 

Dołączył(a): 6 cze 2017, o 17:04
Posty: 4
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Brak
Niedaleko Miasta w Którym mieszkam mam dwa całkiem spore zalewy, i chciałbym się skupić na żegludze śródlądowej :) jestem z południa Polski, i żeglowanie po morzu jest za dużym problemem logistycznym jak i finansowym. Jak na razie. Nie mniej jednak moim marzeniem które mnie przeraża, jest odbycie rejsu w pełne morze :) Jeszcze przez 2 miesiące jestem w Londynie lecz z końcem urlopu dziekańskiego wracam w swoje strony i chciałbym mieć zaplanowane pierwsze kroki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 cze 2017, o 21:33 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Po pierwsze musisz znaleźć odpowiedź na pytanie podstawowe:
Czy podlegasz chorobie morskiej.
Jeżeli podlegasz, to pytanie numer dwa:
Czy czynnik maso przeważ nad sado.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 cze 2017, o 22:19 

Dołączył(a): 6 cze 2017, o 17:04
Posty: 4
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Brak
vaginal napisał(a):
Po pierwsze musisz znaleźć odpowiedź na pytanie podstawowe:
Czy podlegasz chorobie morskiej.
Jeżeli podlegasz, to pytanie numer dwa:
Czy czynnik maso przeważ nad sado.
v


Nie wydaje mi się był chorował, brałem raz udział w kilku godzinnym rejsie oczywiście rekreacyjnym po Bałtyku bujalo wiało, niektórym kręciło się w głowie ktoś wymiotował ja bawiłem się bardzo dobrze. Nie wiem czy to wystarczający test ;) Nigdy tez nie miałem problemów żołądkowych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 cze 2017, o 22:25 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2015, o 23:16
Posty: 1403
Podziękował : 464
Otrzymał podziękowań: 271
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A co ma piernik do wiatraka? Większość mniej czy bardziej choruje ale pływają.
Bardzo mało osób rezygnuje z żeglarstwa tylko ze względu na chorobę morską.
Poza tym górale są twardzi, byle pawik ich nie zniechęci.
23 lata to trochę za późno na harcerskie pływanie. Zacznij od poszukania jakiegoś klubu nad tymi akwenami. Jeśli działa sensownie to możesz się sporo dowiedzieć i nauczyć.
Przeglądaj fora, może się załapiesz z kimś np. za michę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 cze 2017, o 22:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Aleksander94 napisał(a):
Niedaleko Miasta w Którym mieszkam mam dwa całkiem spore zalewy, i chciałbym się skupić na żegludze śródlądowej :) jestem z południa Polski, i żeglowanie po morzu jest za dużym problemem logistycznym jak i finansowym. Jak na razie. Nie mniej jednak moim marzeniem które mnie przeraża, jest odbycie rejsu w pełne morze :)

Bardzo rozsądne podejście.
Skoro łyknąłeś bakcyla na małych mieczówkach - tego się na razie trzymaj. Bo czym "bliżej wody" ktoś zaczyna swoją fascynację z żeglowaniem, tym dłużej go potem trzyma!
Nad bliskimi Ci zalewami możesz spróbować znaleźć jakiś klub, w którym nie wszystko kręci się wokół "szkoleń na patent"... Zapewne nie trafisz "w okolicy" na "szybkie i mokre" PX-y, ale przecież możesz zacząć próbować innych łódek - a zobaczysz że wiele z nich wybacza więcej błędów ;)
A może jakiś klub studencki, jeśli nie z Twojej alma mater, to z innej uczelni i z nim jakaś wędrówka turystyczna pod żaglami? To wcale nie musi być drogie!
Anyway - pożegluj trochę na śródlądziu, byle aktywnie, nie unikając sterowania, z kimś chętnym do przekazywania wiedzy i umiejętności.
A morze - pewnie przyjdzie i na nie czas. Wcale nierzadko trafiają się propozycje morskiego pożeglowania "po kosztach", również na tym forum. "Logistyka" to dojechać w określone miejsce i czas, a dzielone na załogantów koszty żarcia, paliwa i postojów wcale nie muszą być finansowym problemem.
No a jak już pod żaglem na morze trafisz - to wówczas zupełnie warto się nim przerażać, wszak dzieci kilkuletnie po morzach żeglują :roll:

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Ostatnio edytowano 6 cze 2017, o 23:04 przez Jaromir, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 cze 2017, o 22:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 08:33
Posty: 1894
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 150
Otrzymał podziękowań: 279
Uprawnienia żeglarskie: wszystkie potrzebne
Aleksander94 napisał(a):
waliant napisał(a):
Hue hue, ja bym zaczął od innego pytania: gdzie mieszkasz?


Dokładnie w mieście Nowy Targ, południe polski blisko Zakopanego i Tatr...
Ale również Zalewu Czorsztyńskiego oraz Zalewu Rożnowskiego :)


No i piknie Panie! Zerknij na sailatsea.pl, szczególnie na relacje i możesz popływać niekomercyjnie z nami. A tak dosadnie to mój kolega Rychu z Nowego Targu ma jacht co się zwie Zołza na waszej zalewajce Czorsztyńskiej. Mogę was skontaktować. Pływa turystycznie i regatowo. O dziwo zawsze na pudle .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2017, o 07:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2015, o 20:06
Posty: 154
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował : 144
Otrzymał podziękowań: 38
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski
A ja polecę FB i tanierejsy, można znaleźć sporo różnych opcji. Nie trzeba doświadczenia tylko chęci. Równolegle polecam poczytanie teorii, choćby i z książek przygotowujących do patentu. Do załogi często brakuje ludzi, trzeba się rozglądać i coś się trafi. Są też imprezy jak niedźwiedzie mięso czy bałtyk dla odważnych, ale to jesienią. Koszty zwykle rozsądne ale i dużo żeglarstwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2017, o 07:36 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Abstrahując od komercyjnych propozycji w tym wątku, myślę, że najlepszą drogą będzie to co proponował Jaromir. Znajdź lokalnie żeglarzy lub klub i pływaj z nimi. Na wielkie rejsy przyjdzie czas, o ile w ogóle będziesz miał na to ochotę.

Dobry kurs również nie zaszkodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 cze 2017, o 08:51 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Zamiast brać sprawy w swoje ręce, znajdź jakąś fajną laskę i róbcie to razem :kiss:

-----
Aleksander94 napisał(a):
Jestem 23 letnim mężczyzna, uwielbiam sporty wodne do niedawna uprawiałem tylko pływanie. Jednak w czasie wakacji zaliczałem obóz letni nad Zalewem Rożnowskim gdzie przez parę dni miałem okazje poznawać podstawy żeglowania, na jachtach PX. Bardzo mi się spodobało


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2017, o 10:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2017, o 10:51
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Bardzo przydatne rady z których i ja skorzystam. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lip 2017, o 08:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2017, o 08:42
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Aby żegluga była bezpieczna musisz byc odpowiednio przygotowany. Sam pamiętam jak zaczynałem, w sumie fajnie jest to opisane np tutaj hxxp://www.forcamp.pl/sport/sprzet-potr ... eglowaniu/ , poruszyli chyba wszystkie potrzebne informacje. Pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2017, o 13:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
TomekKania napisał(a):
poruszyli chyba wszystkie potrzebne informacje.

Potrzebne im?

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2017, o 14:03 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Alterus napisał(a):
Potrzebne im?

No jak nie jak tak. Szczególnie takie:
Następnym elementem osprzętu żeglarskiego są listwy odbojowe.
Bo wiadomo, że bez lister odbojowych nie ma pływania :lol:

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2017, o 14:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17306
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2172
Otrzymał podziękowań: 3593
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Bombel napisał(a):
Bo wiadomo, że bez lister odbojowych nie ma pływania
Jacht bez listew odbojowych jest jak cygańskie wesele bez muzyki, albo jak strona bez chamskiego pozycjonowania.

ps. Złamałem link.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2017, o 15:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Maar napisał(a):

ps. Złamałem link.

Dobrze, że nie listwę odbojową. :lol:
Ja rozumiem, że reklama dźwignią handlu, ale wypadałoby się do tego przyłożyć.
Miszczowie marketingu.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2017, o 14:32 

Dołączył(a): 29 mar 2013, o 13:04
Posty: 367
Lokalizacja: Czeladź
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 32
Uprawnienia żeglarskie: licencja na ciągnięcie narciarza wodnego
Wspomniany tutaj klub żeglarski to najlepsza opcja na naukę żeglarstwa. W klubie poznasz każdy aspekt żeglarstwa. Popracujesz przy łódkach i będziesz mógł je zobaczyć z każdej strony. Będziesz miał świetny dostęp do wiedzy i doświadczonych ludzi. Pływać będziesz mógł tyle ile chcesz, a wszystko w sensownych finansach.

Oczywiście jeśli klub jest zdrowy. Ja się na takim wychowałem.

_________________
Jarek Madejski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2017, o 21:31 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Ile jest jeszcze takich klubów w Polsce? Wymień proszę jeden w Twoim mieście.
(żałuję, ale uważam, że niestety już nie ma).


-----
JarekM napisał(a):
Wspomniany tutaj klub żeglarski to najlepsza opcja na naukę żeglarstwa. W klubie poznasz każdy aspekt żeglarstwa. Popracujesz przy łódkach i będziesz mógł je zobaczyć z każdej strony. Będziesz miał świetny dostęp do wiedzy i doświadczonych ludzi. Pływać będziesz mógł tyle ile chcesz, a wszystko w sensownych finansach. [...] Ja się na takim wychowałem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lip 2017, o 08:38 

Dołączył(a): 29 mar 2013, o 13:04
Posty: 367
Lokalizacja: Czeladź
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 32
Uprawnienia żeglarskie: licencja na ciągnięcie narciarza wodnego
Klub Enif z Poraja koło Częstochowy. Nie wiem jak działają inne. Jestem członkiem tylko tego jednego klubu. Nie wiem jak działają inne choć wierzę, że mój klub nie jest wyjątkiem.

PS: Dlatego po napisaniu postu dodałem zdanie o tym, że klub musi być zdrowy.

_________________
Jarek Madejski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 lip 2017, o 12:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2017, o 10:58
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: kazde
Aleksander94 napisał(a):
Witam, Jestem 23 letnim mężczyzna, uwielbiam sporty wodne do niedawna uprawiałem tylko pływanie. Jednak w czasie wakacji zaliczałem obóz letni (kierunek Ratownictwo Medyczne) nad Zalewem Rożnowskim gdzie przez parę dni miałem okazje poznawać podstawy żeglowania, na jachtach PX. Bardzo mi się spodobało, I chciałbym dalej zgłębiać tajniki żeglugi, lecz jestem bardzo zielony w temacie. Specjalnie nie wiem od czego zacząć, nie posiadam patentu oraz łodzi ani wiedzy haha, posiadam jedynie motywacje, i chęć nauki. mam odłożone trochę grosza i chciałbym go wydać rozsądnie. Proszę o pomoc i wyrozumiałość.
Pozdrawiam.
Aleksander M.

To wy dalej w polokowie potrzebujecie jakies kretynskie patenty ? W mojej ojczyznie kupuje, 20-metrowy jacht , stawiam zagle i plywam. (Canada)
Jedno co moge, doradzic , to nie kupuj w Polsce zadnej mydelnicy. Przyjedz sobie do Kanady lub USA i zakup jakis center-board (jezeli srodla,dzie ) do 27 feet za 2 -3.5 tysia,ca dolcow. Czesto ludzie oddaja, lodki za darmo albo symboliczna, oplate, . Kazda lajba jest wyposazona w swiatla nawigacyjne, kompas, VHF radio, ,gle,bokosciomierz , kuchenka zagle , cze,sto bateria, kapoki , odbijacze , liny , kotwica motor zaburtowy i wiele innych rzeczy . Sam takielunek , jak Harken wart jest maja,tek w Europie . Przesylka ze Stanow czy Kanady kosztuje do 2000 dolcow. Ale za kazda, nasza, lodke, w Europie i tak musialbys zaplacic z 25 tysie,cy zlotych , a i tak w zyciu zadna polska mydelnica nie dorowna pod zadnym wzgle,dem nawet naszej najgorszej . Na wyposazeniu przy takich lodkach cze,sto jest przyczepa i jeszcze mozesz tanio nabyc stacjonarny stojak. Clo czy tam jakis kretynski podatek naliczany jest od umowy sprzedazy lodki. Sprzedaja,cy che,tnie napisze , ze lodka zostala sprzedana za symbolocznego dolara .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 lip 2017, o 22:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2017, o 20:11
Posty: 863
Lokalizacja: Heinsberg
Podziękował : 80
Otrzymał podziękowań: 333
Uprawnienia żeglarskie: posiada
:roll:
Chyba coś koloryzujesz kriskrecie, co? Ja tam w sumie gdzieś po jakichś ofertach z canady troche połaziłem i za 2-3 tysia to raczej ponton z pagajami można było okazyjnie wyrwać. No ale nich ci będzie i jeżeli znajdziesz mi jaką łajbę powiedzmy za 5 tysięcy na dużą wodę to obiecuję że w ciągu kilku dni zapakuję się na samolota z klonowym liściem i zaryzykuję przemycenie kilku flaszek whisky - prawdziewej :) z sąsiedniej wioski , pędzonej przez Trevora (mieszkam w UK). Normalnie trzy dni do tyłu po jednej się łazi :lol: . Oczywiście celem opicia i ochrzczenia łodzi której stanę się szczęśliwym posiadaczem dzięki dobrodziejowi. O ciebie oczywiście chodzi :mrgreen: Ponadto zobowiązuję się pokryć koszty wszelkiego żarcia jakie spożytkuję jak również zakwaterowania, bo mogę se poleźć do jakiego hotelu dajmy na to. Tłumacza w razie W też nie potrzebuję, chociaż mam tendencję do somerseckiego stylu faflunienia a nie jak w radio BBC.
Tak więc masz sposobność uczynić wielki dobry uczynek.
Do USA to mnie nie zaciągniesz, bo ten nasz bratni kraj, a w zasadzie jego konsul przy ostatniej pogawędce poinformował mnie że za chiny ludowe wizy mi nie da. No bo tak i już.
Znaczy że w/g niego na bank w tym fantastycznym kraju już został i w życiu nie wyjechał skoro nawet 12 lat w UK przemieszkałem.
No chyba że zrobię się na poddanego tutejszej Elki, znaczy królowej.

--- i żeby nie było- ja to poważnie napisałem.

A patenty to inna sprawa- kto chce to robi :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 lip 2017, o 22:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
kriskret napisał(a):
To wy dalej w polokowie potrzebujecie jakies kretynskie patenty ? W mojej ojczyznie kupuje, 20-metrowy jacht , stawiam zagle i plywam. (Canada)


Jakby to powiedzieć - nie było to elegancko napisane, żeby nie powiedzieć, że jest prostackie.

Każdy ma taką ojczyznę jaka ma i jaką - z różnych względów - sobie wybrał wraz z prawem w niej obowiązującym.

Pisanie przez byłego rozumiem Polaka po polsku (no - prawie po polsku) że obecny - inny Polak ma skretyniałą ojczyznę jest ... takie sobie.

Zanim napiszesz coś takiego drugi raz to mocno się zastanów co piszesz.

I jeszcze jedno - wypada się pod postem podpisać - to taki zwyczaj przynajmniej u nas.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Alterus
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sie 2017, o 07:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2015, o 20:06
Posty: 154
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował : 144
Otrzymał podziękowań: 38
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski
To troll jakiś. Co do Ojczyzny, to jeśli gość jest emigrantem a nie urodził się w Kanadzie, to Ojczyznę ma tę samą. Ale od pewnego czasu niestety popularne stało się narzekanie na własny kraj za wszelkie zło i niepowodzenia własne lub innych rodaków. Taka metoda na skłócenie i niestety w dużej mierze działa, choć na szczęście w takiej skali głównie w internecie.



Za ten post autor martinez98 otrzymał podziękowanie od: Alterus
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sie 2017, o 07:37 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Jakbym czytał niejakiego Sychuta :rotfl:


-----
martinez98 napisał(a):
To troll jakiś. Co do Ojczyzny, to jeśli gość jest emigrantem a nie urodził się w Kanadzie, to Ojczyznę ma tę samą. Ale od pewnego czasu niestety popularne stało się narzekanie na własny kraj za wszelkie zło i niepowodzenia własne lub innych rodaków.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sie 2017, o 07:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
666 napisał(a):
Jakbym czytał niejakiego Sychuta


A co masz do Jurka ?

Pytam bo myślę, że nie dorastamy Jurkowi do pięt, jeżeli idzie o zaangażowanie polityczne w minionych latach w walce o - szumnie nazywaną - naszą wolność.

O latach przesiedzianych przez Jurka w pierdlu komuny już nie wspominam.

http://www.encysol.pl/wiki/Jerzy_Sychut

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 170 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL