Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 57  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 paź 2017, o 12:29 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Jaromir napisał(a):
plitkin napisał(a):
Dla uściślenia tematu napisz jeszcze (najlepiej z cytatem) kto twierdził dotychczas, że jacht mają kupiony. Bo inaczej - wyglada na to, ze gadasz sam ze sobą.

Widzisz - problem w tym, że najpierw chciałeś cytatów z wypowiedzi, której ponoć słuchałeś wielokrotnie:
plitkin napisał(a):
Zacytujesz jakiś konkret, który pozwala wnioskować z tej wypowiedzi, że nie ma jeszcze ani załogi, ani konkretnego jachtu. Albo podważyć tezę, że załoga trenuje na wybranej łódce już np. od roku. Ja tego nie usłyszałem, mimo, że słuchałem parokrotnie.

A kiedy dostałeś cytaty z tej wypowiedzi, które wprost potwierdzają, że nie ma ani załogi, ani konkretnego jachtu (o "tezach" dotyczących jakiś treningów na konkretnej łódce nie wspominając) - to stwierdzasz, iż spełnienie Twojej prośby o cytaty, to "gadanie samemu ze sobą".

Hmmm, czy poza kłopotami z gramatyką, problemami przy słuchaniu ze zrozumieniem oraz trudnościami w czytaniu ze zrozumieniem - nie trapi Cię przypadkiem jakaś przykra przypadłość związana z elementarną logiką?

PS. Ale napisz coś jeszcze, tak by Twoje "było na wierzchu". Wiesz, fajnie jest się pośmiać razem. :roll:


Jak mowilem: nawet czytajac i powtarzajac konkretne slowa nie jestes w stanie ich zrozumiec i jeszcze bardziej brniesz w udowodnianie wlasnych tez.
Jezeli dla ciebie i twojego kolegi insa dostep do jachtu wiaze sie z jego nabyciem... jezeli nie jestescie w stanie zrozumiec, ze projekt finanaowany z publicznych spolekusi byc "przejrzysty", a wiec jacht musi zostac nabyty wskutek przetargu lub chocby postepowania ofertowego, co jednoczesnie nie oznacza, ze taki przykladowy jacht od dawna moze byc juz testowany i pd dawna moga byc prowadzone rozmowy o nabyciu lub wynajmie... jezeli nie rozumiecie, ze dopoki projekt nie zostal zamkniety i nie ma jachtu - nie mozna podpisac umow z zalogantami, choc selekcja i wspolpraca z nimi moze trwac juz od dluzszego czasu... no coz.. jezeli tego wszystkoego nie rozumiecie i z gory zakladacie, ze tak nie jest lib byc nie moze, za to wasze scenariusze sa jedynie mozliwe - to pozdrpwienia dla waszych ciagle rosnacych ego. Dopisz cos o mniw lub o gramatyce - podbudujesz sie we wlasnycj oczach.... tak jak ins - lubisz udowadniac slusznosc swoich "mysli" uzywajac sformulowan, ktore w twoim czy jego wyobrazeniu mogą dotknąć odczucia rozmówcy.


Ostatnio edytowano 14 paź 2017, o 12:35 przez plitkin, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 12:35 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
M@rek napisał(a):
Victorze, widze ze jestes zwoennikiem projektu. Ja go nie popieram. Promowac Polske plynie dookola Swiata w przyszlym roku "Dar Młodziezy" i to moim zdaniem wlasciwa jednostka do promocji.


Marku, nie jestem. Nie mam wyrobionego zdania, gdyż wg mojej wlasnej oceny za malo wiem. Mamy jedynie papkę medialną i na jej podstawie nie podejmuję się oceny projektu. Celem moich wpisów na forum jest prostowanie prymitywnych i klamliwych prowokacji, zarowno obozu wspierajacego jak i przeciwnikow. Na forum zeglarskim zalezy mi ma wiekszej czystosci wzajemnego przekazu niz na byle onecie. Tylko tyle. Poczekajmy na konkrety - bedzie wiadomo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 13:50 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Widzisz my wlasnie reagujemy na te medialna papke, stad wlasnie takie a nie inne komentarze. Ja jestem przeciwny wydawaniu pieniedzy z moich podatkow na takie watpliwej wartosci przedsiewziecia. Do tego nie tak wyobrazam sobie role vce przezesa PZŻ do spraw sportu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 14:30 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
M@rek napisał(a):
Widzisz my wlasnie reagujemy na te medialna papke, stad wlasnie takie a nie inne komentarze. Ja jestem przeciwny wydawaniu pieniedzy z moich podatkow na takie watpliwej wartosci przedsiewziecia.


Ja też.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 20:58 

Dołączył(a): 22 sty 2009, o 14:41
Posty: 502
Podziękował : 776
Otrzymał podziękowań: 90
Dlatego Plitkin ma racje piszac,ze niewiele wiemy.
Dlatego Marek ma racje,piszac,ze nie chce by w ten sposob wydawano pieniadze podatnikow... .
Dlatego jesli juz,to nalezaloby np.poprzez SAJ wymusic od PZZ jasnosci w temacie,a nastepnie poprzez np.forumowa ankiete ustosunkowac sie do tego.
Nie mozna przekreslac z gory "pomyslu",ale tez nie mozna pozwolic,by znow PZZ i Company
marnowaly pieniadze ,inicjatywy jak w ostatnich latach/zbyt duzo "imprez zeglarskich w ostatnich latach bylo conajmniej kontrowersyjnych/.

_________________
jedrek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 21:32 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
Co do samej imprezy to nie mam jeszcze zdania. Z lenistwa nie chce mi się wgłębiać w temat.
Co do tej - lub podobnych - form promocji Polski, jak najbardziej tak. Tak się robi na całym świecie. Byle mądrze.
Co do Vicka to nie ujmując mu zasług sportowych odnoszę wrażenie, że bardzo lubi kasiorkę.
Ale czy to powód żeby kasować ten pomysł?
Promocyjnie mamy zaległości więc może warto...

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 10:16 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
jedrek napisał(a):
Dlatego Plitkin ma racje piszac,ze niewiele wiemy.
Dlatego Marek ma racje,piszac,ze nie chce by w ten sposob wydawano pieniadze podatnikow... .
Dlatego jesli juz,to nalezaloby np.poprzez SAJ wymusic od PZZ jasnosci w temacie,a nastepnie poprzez np.forumowa ankiete ustosunkowac sie do tego.
Nie mozna przekreslac z gory "pomyslu",ale tez nie mozna pozwolic,by znow PZZ i Company
marnowaly pieniadze ,inicjatywy jak w ostatnich latach/zbyt duzo "imprez zeglarskich w ostatnich latach bylo conajmniej kontrowersyjnych/.


Wiesz, pytanie dlaczego niewiele wiemy i kto odpowiada za te medialna papke skierowana , jak mysle , do ciemnego ludu ? Przyznam ze mam juz dosc najrozniejszych "wielkich wyczynow" ktore swoje kosztowaly i poprawie stanu morskiego zeglarstwa regatowego nic nie przyniosly. Nie pamietam innego dobrego wyniku w mocno obsadzonych , powaznych regatach niz wynik Chlopakow z selma Racing ktory przeszedl praktycznie bez echa. O licznych klapach bylo w mediach glosno. Moze specjalistom od PR wszystko jedno ale mnie zeglarskiemu kibicowi nie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 10:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13704
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
M@rek napisał(a):
Nie pamietam innego dobrego wyniku w mocno obsadzonych , powaznych regatach niz wynik Chlopakow z selma Racing ktory przeszedl praktycznie bez echa.

A to być może także nasza wina: dziennikarze czytują forumy*.

MJS

*w każdym razie; tak mi zawsze wielcy klarują jak się wymondrzam. ;)

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Marian Strzelecki napisał(a):
M@rek napisał(a):
Nie pamietam innego dobrego wyniku w mocno obsadzonych , powaznych regatach niz wynik Chlopakow z selma Racing ktory przeszedl praktycznie bez echa.

A to być może także nasza wina: dziennikarze czytują forumy*.

MJS

*w każdym razie; tak mi zawsze wielcy klarują jak się wymondrzam. ;)
Marku, wyciagnąłeś mi coś, czego bym nie zobaczył. Ponieważ ustosunkowałeś się do cytatu, to i sobie pozwolę.
SAJ nie jest od. wymuszania czegokolwiek na innych organizacjach, chyba że wykonują one zadania administracji. Ale wtedy możemy żądać od zlecającego wymuszania należytego działania. To nie ta sytuacja.
Ankiety na forum możemy sobie robić na dowolny temat. Nawet czy Ziemia jest płaska. I co z tego? Ktoś z nas zmieni zdanie, czy poznamy zdanie większości z nas?
Finansowanje tego przedsięwzięcia jest nie z podatków, tylko z przychodów przedsiębiorstw. I to poprzez fubdację. A więc jeśli już to jest to finansowanie z kieszeni klientów. Inna rzecz, że nieco przymusowych - trudno nie korzystać z Orlenu, PKO, czy energetyki.
Tą kasę i tak pis ściągnął z tych firm, powtarzam fundacja może ją wydać na kolejne klamliwe billboardy albo na coś innego, na przykład na jacht.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 12:18 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Andrzeju to nie moj cytat :) Ja o SAJ nic nie pisalem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 12:33 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
M@rek napisał(a):
Nie pamietam innego dobrego wyniku w mocno obsadzonych , powaznych regatach niz wynik Chlopakow z selma Racing ktory przeszedl praktycznie bez echa. O licznych klapach bylo w mediach glosno. Moze specjalistom od PR wszystko jedno ale mnie zeglarskiemu kibicowi nie.


Dokładnie....


Colonel napisał(a):
Finansowanje tego przedsięwzięcia jest nie z podatków, tylko z przychodów przedsiębiorstw. I to poprzez fubdację. A więc jeśli już to jest to finansowanie z kieszeni klientów. Inna rzecz, że nieco przymusowych - trudno nie korzystać z Orlenu, PKO, czy energetyki.


Panowie przecież jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
Kilkanaście osób przy projekcie za kilka baniek sobie nieźle zarobi.... tylko tyle i aż tyle. Każdy orze jak może....

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl



Za ten post autor junak73 otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 14:39 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
M@rek napisał(a):
poprawie stanu morskiego zeglarstwa regatowego nic nie przyniosly

A nie pomyliłeś przypadkiem adresu? To nie ta impreza.
Pierwsze zdanie:
"Polska100 to projekt, którego celem jest promocja Polski na świecie."
Polski, nie morskiego zeglarstwa regatowego.
Już ci zdaje się mówiono, że jesteś monotematyczny i o wszystkim myślisz poprzez pryzmat regat.

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 15:55 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
To projekt autorski V ce prezesa PZŻ d/s REGATOWYCH prawda ? Promocja ma sie odbywac w morskich REGATACH czy nie ? Prezes jest regatowcem swiatowego formatu ale w zupelnie innych klasach.
W przyszlym roku plynie podobno w rejs promocyjny dookola Swiata "Dar Młodziezy" , wydaje mi sie ze to odpowiedniejsza jednostka do tego celu.



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: jedrek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 16:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
bratanek65 napisał(a):
A nie pomyliłeś przypadkiem adresu? To nie ta impreza.
Pierwsze zdanie:
"Polska100 to projekt, którego celem jest promocja Polski na świecie."
Polski, nie morskiego zeglarstwa regatowego.

Hmmm:
http://www.zozz.com.pl/images/stories/2 ... rewicz.doc
Starty w regatach są bardzo ważnym elementem całego pomysłu. Projekt nastawiony jest generalnie na promocję Polski przede wszystkim za granicą. Chcemy dotrzeć do osób, które nawet nigdy nie usłyszały o Polsce, opowiedzieć im o kulturze, o historii, o innowacyjności i gospodarce naszego kraju. Chcemy zaprosić, ale też zachęcić do inwestycji u nas. Wracając jednak do regat, to czeka nas występ w „Wielkim Szlemie”. Jeśli chodzi o tenis, to każdy chyba słyszał o tym, że jest Roland-Garros, Australian Open, Wimbledon i US Open. W żeglarstwie też mamy swojego Wielkiego Szlem, a są to regaty Fastnet, Middle Sea, Giraglia, Newport-Bermuda i Sydney-Hobart. We wszystkich tych regatach i wielu innych wystartuje załoga Polska100.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 2: jedrek, M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 18:57 

Dołączył(a): 22 sty 2009, o 14:41
Posty: 502
Podziękował : 776
Otrzymał podziękowań: 90
SAJ zostal zaproponowany,jako Stowarzyszenie najbardziej transparentne w dzialaniu.Jezeli jest jakies inne srodowisko,to czemu nie!
Czy to forum jest zrodlem opiniotworczym? Mysle,ze tak ! Pozostaje kwestia wykorzystania tego w sposob wlasciwy,a wiec poprzes np;SAJ wystosowanie odpowiedniego pisma nie tylko do PZZ.Pozostawienie tego tematu/Polska 100+/na poziomie tego forum niczego nie zmieni na lepsze.PZZ i pozostali moga brnac glebiej w skrajnosci,odlatywac corac dalej od rzeczywistych potrzeb srodowiska.
Dla mnie zdecydowanie lepiej wypadlaby promocja Kraju,poprzez zorganizowanie np; regat miedzynarodowych w klasie Mini,Open 40... na naszy wybrzezu.

_________________
jedrek



Za ten post autor jedrek otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 19:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Ej nie, rejs dookoła świata ma sens. Polonia, 100 portów, spotkania, promocja Polski itd. - ale na Spanielu II. Czy nie można go odkupić od Litwinów? Spójrzcie jak go wyciągają z wody - na jednym zaczepie (!) - jak dbają o niego, żal serce ściska... że nie w Szczecinie.
https://fr-ca.facebook.com/yachtSPANIEL/
Halo, halo! Czyż ten nowy zanagraniczny nabytek nie ma stacjonować aby w Szczecinie? I szkolić studentów WSM? Co za niezwykły splot... A o ile tańszy musi być od bolida współczesnego. Hm. :roll:

- Kapitanie Kusznierewicz! Spaniela II nam potrzeba! Odkupcie go wreszcie! :cool:
I pokazujcie na całym świecie, jako dzieło polskich inżynierów i budowniczych. Jako polski produkt.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 19:29 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Od Łotyszy :) szczecinska AM woli chwalic sie chórem :)



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
Mir napisał(a):
Spaniela II nam potrzeba! Odkupcie go wreszcie!

Wy, Mir dobrze się zastanówcie! Co Wy właściwie chcecie promować? Jakąś myśl techniczną z minionej epoki? I to ma sfinansować polski podatnik?
To nie ten Miś :-P
```````````
A swoją drogą; marketingowo te 100+ niefortunnie się kojarzy

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 23:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Chcesz powiedzieć, że on się już nie nadaje?
Obrazek
Faktem jest, stery mu zdjęli... Dwudziestu chłopa tam się nie zmieści... Trzeba by uchylny miecz wstawić... I węglowy maszt, takielunek z aramidu, żagle z kevlaru czy mylaru... Kadłub na czerwono malnąć... I jakby ten napis na foku znów poleciał w dół... Łooooo, to nie. Nie ma sensu, szkoda roboty. Ale gdzie tam, lepiej kupić gotowca na kredyt.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 paź 2017, o 09:28 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
barwil napisał(a):
Byłem kilka dni temu w Kijowie i tam z kolei przed ambasadą polską powiewa bandera zamiast flagi.
Prawidłowo!
Też nie mam nic przeciw, żeby akurat w Kijowie powiesili banderę :twisted:



Za ten post autor 666 otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 paź 2017, o 10:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
boSmann napisał(a):
A swoją drogą; marketingowo te 100+ niefortunnie się kojarzy

Hmmm, "+" dodałem zakładając temat. Bo tak mi się jakoś skojarzyło... ;)

Ale nazwa "Polska 100" w momencie ogłaszania planów o których rozmawiamy nie była marketingowo "wolna":
https://iam.pl/pl/programy/program-polska-100

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 paź 2017, o 21:30 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
Mir napisał(a):
- Kapitanie Kusznierewicz! Spaniela II nam potrzeba! Odkupcie go wreszcie!


E tam Spaniel, za tani. taki powinien być....
http://www.yachtworld.co.uk/boats/2011/ ... eUYMohpHIU

7 meljonów Eur netto. Jak promować nasz wspaniały kraj to z jajem...

A zapewne Marek -O- potwierdzi o słuszności wyboru marki ;)

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 paź 2017, o 00:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
bury_kocur napisał(a):
jakiś dobry i z historią:
W gdańskim muzeum Opty stoi - i dobry, i z historią
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664



Za ten post autor Stara Zientara otrzymał podziękowanie od: jedrek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 paź 2017, o 10:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1091
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 615
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
Zacznijmy od tego: czy ktoś czytał (tzn. w ogóle przez to przebrnął) "Magazyn Mateusza Kusznierewicza", dodany onegdaj do "Żagli"?
Ileś tam stron zapisanych marketingową nowomową, a po prawdzie to infantylnym bełkotem.

Tak to w każdym razie odbieram.
Nie wykluczam wszakże, że międzynarodówka marketoidów właśnie w ten sposób myśli, właśnie takie teksty do nich trafiają, to rozumieją owi ludzie i uważają za szczyt profesjonalizmu.

I tak sobie myślę, że właśnie do takich środowisk skierowana jest cała inicjatywa. Z definicji nie ma to być promocja jakiejś myśli technicznej, czy polskich jachtów, czy w ogóle żeglarstwa. To ma być "promocja marki". Marki "Polska", tak jak się promuje, dajmy na to, markę "Hugo Boss" (tak, znany mi jest smaczek tego zestawienia). Nikt normalny nie wie, po co się takie rzeczy robi, ale to nie jest skierowane do normalnych ludzi. Marketoidzi mówią, że TRZEBA - to i się robi.

Z żeglarstwem nie na to w każdym razie nic wspólnego, toteż IMO niniejszy wątek znajduje się w niewłaściwym dziale :)

pozdrowienia

krzys

ps. nie macie większych zmartwień niż wzór flagi/bandery/proporczyka/sztandaru/whatever?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 paź 2017, o 10:49 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
myszek napisał(a):
Nikt normalny nie wie, po co się takie rzeczy robi ...
Ależ... gwoli łowienia grantów.
Waszmość aby pewien jesteś onych 'normalnych'? Zdolność pojmowania otoczenia jednem z kryteriów. :-P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 paź 2017, o 11:34 

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 12:36
Posty: 21
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: bez
a mnie się tak ciśnie ---
czy to aby jakieś mydlenie oczu się nie okaże wkrótce.....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 paź 2017, o 14:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
myszek napisał(a):
ktoś czytał (tzn. w ogóle przez to przebrnął) "Magazyn Mateusza Kusznierewicza", dodany onegdaj do "Żagli"?
Ileś tam stron zapisanych marketingową nowomową, a po prawdzie to infantylnym bełkotem.


faktycznie był taki dodatek kiedyś - z ciekawości zawziąłem się i nawet przez to przebrnąłem ...

Koszmar kompletny - jakaś faktycznie marketingowo-korporacyjna nowaomowa nie bardzo wiadomo do kogo adresowana ...

Tak sobie wówczas pomyślałem, że za ten - jak to trafnie nazwałeś - bełkot płacimy wszyscy kupujący "Żagle" :-(

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: jedrek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 paź 2017, o 12:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 754
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Biuro prasowe Polska100 na zwróconą mailowo uwagę (przyznaję, że z drobną złośliwością) zareagowało w sposób dający nadzieję na poprawę
Nadzieja nie okazała się bezzasadna! Zmienili!
Cytuj:
Dzień dobry.
Bardzo dziękuję Panu za zwrócenie uwagi na bandę na grafice prezentującej projekt Polska100. Na stronie jest już poprawiona grafika http://www.polska100.org/
Załącznik:
polska100_bandera_OK.JPG
polska100_bandera_OK.JPG [ 137.25 KiB | Przeglądane 9165 razy ]

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 paź 2017, o 12:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2015
Podziękował : 308
Otrzymał podziękowań: 933
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Bardzo dziękuję Panu za zwrócenie uwagi na bandę na grafice prezentującej projekt Polska100.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 paź 2017, o 14:45 

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 12:36
Posty: 21
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: bez
czyli grafik w tym projekcie pensje odbiera ...chyba
ale żeby od razu banda


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 57  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 158 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL