Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 13:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1687 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 paź 2017, o 22:10 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2015, o 23:16
Posty: 1403
Podziękował : 464
Otrzymał podziękowań: 271
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
junak73 napisał(a):
Co się będziecie szczypać kupcie 100 stopowy o taki....
https://www.youtube.com/watch?v=repCvFWHQUY

W sumie, jak się patrzy co teraz pływa to bez 100ft to bida z nędzą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 06:39 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
ins napisał(a):
plitkin napisał(a):
ins napisał(a):
plitkin napisał(a):
ins napisał(a):
Ostatni kwartał 2017, a tu udziały w prestiżowych regatach, na jachcie którego nie ma, w roku 2018.
Toż to, do startów rangi "podwórkowej", jacht i załogę kompletuje się z wyprzedzeniem co najmniej rocznym, zakładając że chce się na tym podwórku coś zamieszać, a nie tylko poszpanować.


Skąd wyczytałeś informację, że jachtu nie ma? I że załogi nie ma? Ja takich informacji nie znalazłem.


https://wp.tv/i,w-2-lata-dookola-swiata ... ,klip.html
4'29"

Piotr Siedlewski


Zacytujesz jakiś konkret, który pozwala wnioskować z tej wypowiedzi, że nie ma jeszcze ani załogi, ani konkretnego jachtu. Albo podważyć tezę, że załoga trenuje na wybranej łódce już np. od roku. Ja tego nie usłyszałem, mimo, że słuchałem parokrotnie.


1.
Posłuchaj jeszcze raz wypowiedzi Kusznierewicza, są to pobożne życzenia i nic więcej.
To że się pod tym podpisuje ileś instytucji jeszcze nic nie znaczy, a PR jest potrzebny każdemu, i "dobrej zmianie" i sportowcom.


Każdy slyszy co chce. Tego o czym pisales Mateusz nie mowi, dlatego idziesz w zmiane kierunku wypowiedzi i upolitycznianie tematu. Zabawa na tym poziomie mnie nie interesuje, znajda sie z pewnością inni rozmówcy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 07:15 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
1.
Tak się składa, że fundacja na którą liczy Kusznierewicz to od początku do końca polityczna agenda "dobrej zmiany". Nie oceniam tego, po prostu tak jest.

2.
Jeśli naprawdę w Twoim medium nie pojawia się fragment wypowiedzi vice prezesa PZŻ o tym, że jak na razie nie ma jachtu, tylko jest plan kupna, to zmień te medium.

3.
Brak jachtu oznacza brak treningu. Co oznacza tym samym, że tak naprawdę załogi nie ma.
Jeśli mówimy o zawodnikach z górnej półki to mają oni grafik przygotowań na zawody "wielkiego szlema" wypełniany z rocznym, jeśli nie większym wyprzedzeniem po to by walczyć o zwycięstwo.

Całość wypowiedzi i strona jest kierowana do tej części odbiorców którzy z żeglarstwem mają mało do czynienia, ale robić będzie na nich wrażenie rozmach założeń, emploi i medale projektodawcy, oraz design nieistniejącej jeszcze jednostki.

Wystarczy zajrzeć do działu reklamy na naszym forum by stwierdzić że w projekcie vice prezesa na 2018 brakuje rzeczy spełniającej jeden z podstawowych warunków dla uprawiania żeglarstwa - żaglówki.
Czyżbyś uważał, że jest inaczej?

Piotr Siedlewski



Za ten post autor ins otrzymał podziękowania - 4: cors, Jaromir, jedrek, M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 08:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4471
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Biorąc się z projekt stawiający sobie cele:
Cytuj:
Promocja Polski
Prezentacja polskiej kultury, tradycji morskich, rozwoju gospodarczego, technicznego oraz potencjału Polski za granicą
Zaproszenie do odwiedzenia Polski i inwestycji w naszym kraju
Podkreślenie znaczenia polskiego morza
Przybliżenie ponadczasowych wartości, które niesie za sobą sport
, instytucje go firmujące:
Cytuj:
Patronat honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wicepremiera Piotra Glińskiego
Partner Strategiczny Polska Fundacja Narodowa
Partner merytoryczny Polski Związek Żeglarski
Patron projektu Ministerstwo Sportu i Turystyki
Patron projektu Ministerstwo Spraw Zagranicznych

nie wiedzą jak wygląda polska bandera morska...
Załącznik:
polska100_bandera.JPG
polska100_bandera.JPG [ 62.63 KiB | Przeglądane 9371 razy ]

Słabo to wygląda... :-?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowanie od: Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 08:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1257
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
nie wiedzą jak wygląda polska bandera morska...
Załącznik:


To było zdjecie z 1 maja i dlatego maja szturmówkę na rufie :mrgreen:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 08:43 

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 12:36
Posty: 21
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: bez
to był/jest PS
wszak udki i zalogi jeszcze nie ma ---a fotki juz są


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 10:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sty 2017, o 21:53
Posty: 182
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 90
Otrzymał podziękowań: 85
Uprawnienia żeglarskie: używane
Micubiszi napisał(a):
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
nie wiedzą jak wygląda polska bandera morska...
Załącznik:


To było zdjecie z 1 maja i dlatego maja szturmówkę na rufie


Mnie już nic nie zdziwi. Byłem kilka dni temu w Kijowie i tam z kolei przed ambasadą polską powiewa bandera zamiast flagi. Chyba czas pogodzić się z tym, że w Polsce nikt (statystycznie rzecz biorąc) nie rozumie różnicy pomiędzy flagą a banderą i po prostu taka narodowa specyfika.

O wszelkich "dodatkach" do flag ostatnio modnych nie wspomnę...

_________________
pozdrawiam
Bartek
S/Y Villemo POL 14366


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4471
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
barwil napisał(a):
Mnie już nic nie zdziwi. Byłem kilka dni temu w Kijowie i tam z kolei przed ambasadą polską powiewa bandera zamiast flagi.
Prawidłowo!
Tyle że to nie powiewała "bandera", a flaga z godłem. Bo Polska ma dwie flagi (art 6.1 i art 6.2). Art. 8. ustawy mówi kto podnosi odmianę "z godłem" - między innymi "przedstawicielstwa dyplomatyczne, urzędy konsularne oraz inne oficjalne przedstawicielstwa i misje za granicą na budynkach lub przed budynkami ich siedzib urzędowych, a także kierownicy tych przedstawicielstw, urzędów i misji na swych rezydencjach i środkach komunikacji – w wypadkach przewidzianych w prawie i zwyczajach międzynarodowych"
barwil napisał(a):
Chyba czas pogodzić się z tym, że w Polsce nikt (statystycznie rzecz biorąc) nie rozumie różnicy pomiędzy flagą a banderą i po prostu taka narodowa specyfika.
no... tak! :rotfl: O banderze morskiej jest art. 9. (o śródlądowej - art. 7.2.)
Ustawa tu/: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19800070018

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowania - 3: barwil, Colonel, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 10:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sty 2017, o 21:53
Posty: 182
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 90
Otrzymał podziękowań: 85
Uprawnienia żeglarskie: używane
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
barwil napisał(a):
Chyba czas pogodzić się z tym, że w Polsce nikt (statystycznie rzecz biorąc) nie rozumie różnicy pomiędzy flagą a banderą i po prostu taka narodowa specyfika.
no... tak!


Co prawda zrobiłem z siebie publicznie durnia, ale za to się czegoś nauczyłem. I dobrze. Zrobić z siebie durnia działa higienicznie na ego... Dzięki.

_________________
pozdrawiam
Bartek
S/Y Villemo POL 14366



Za ten post autor barwil otrzymał podziękowania - 8: boSmann, Były user, cine, Colonel, Jaromir, M@rek, Matt_the_sailor, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 11:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11628
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1625
Otrzymał podziękowań: 3873
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
barwil napisał(a):
Co prawda

Nie przejmuj się. Na tym forum wszyscy są zajebiści i nikt nigdy żadnego błędu nie popełnia, a jak popełnia, to się nie przyznaje. Poza mną, jak dotąd. To teraz jest nas dwóch ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: Wierzejski
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2019
Podziękował : 310
Otrzymał podziękowań: 933
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
barwil napisał(a):
Co prawda zrobiłem z siebie publicznie durnia, ale za to się czegoś nauczyłem.

Nie zrobiłeś z siebie durnia - przynajmniej w moich oczach. Zrobiłbyś, gdybyś upierał się przy swoim, wbrew faktom. Wiele osób na tym forum tak robi...

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet



Za ten post autor damit otrzymał podziękowania - 3: Były user, Colonel, M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 11:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1257
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Ja nie muszę z siebie robić durnia.............sprzedałem łódkę ja durny :cry:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 12:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1257
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Wert napisał że nie muszę z siebie robić durnia o czym wszyscy wiedzą, a ja napisałem ze nie ma w narodzie współczucia i że biednego jeszcze kopią. Potem zrobiły się z tego jakieś dwa posty. Jeden usunąłem a drugi zginął razem z tym usuniętym. Piszę żeby nie wyjść na durnia (chociaż nie muszę :mrgreen: ) ale po to żeby nie było że nadużywam władzy nadanej mi przez Najsiwiejszego. :roll:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 12:10 
Tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów. Jak zdrowie pozwala, zdeterminuj się i doprowadź do zakupu. O ile taka Twoja wola.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 13:06 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2015, o 23:16
Posty: 1403
Podziękował : 464
Otrzymał podziękowań: 271
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
nie wiedzą jak wygląda polska bandera morska...
Załącznik:
polska100_bandera.JPG


A skąd biedny grafik komputerowy ma wiedzieć, że w ogóle jest coś takiego jak bandera skoro on 3/4 życia spędził przed monitorem? :mrgreen:
Ale zapytaj jak przejść 369-ty poziom jakiejś gry to odpowie nie przerywając pracy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13715
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
junak73 napisał(a):
Co się będziecie szczypać kupcie 100 stopowy o taki....
https://www.youtube.com/watch?v=repCvFWHQUY

Tango:Ale się Skrzat rozwinął ;)
... i te reflektorki ledowe na kantach rufy... miodzio. :kiss:

MJS

ALE JAK SZALEĆ TO SZALEĆ:

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 18:21 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Chyba zwinal ? Nowe Delphie beda od Tonego Castro :)



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 21:01 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
ins napisał(a):

Wystarczy zajrzeć do działu reklamy na naszym forum by stwierdzić że w projekcie vice prezesa na 2018 brakuje rzeczy spełniającej jeden z podstawowych warunków dla uprawiania żeglarstwa - żaglówki.
Czyżbyś uważał, że jest inaczej?



Uwazam, ze MOŻE byc inaczej. Wiem tez, ze aby trenowac na konkretnym jachcie nie trzeba go kupowac. Wiem tez, ze od wyboru lodki do zakupu moze byc dluuuuga droga nie wykluczajaca mozliwpsci uzytkowania jednostki. Watpie jednak by moj przekaz zmienil twoje myslenie, wiec darujmy sobie. Rozni nas zbyt wiele: ja nie wiem, wiec nie osądzam. Ty nie wiesz, wiec wymyslasz scenariusz i jedziesz po ludziach. Zbyt rozne spojrzenie na swiat.mamy by kontynuowac dyskusje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 22:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8770
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Jeśli dobrze zrozumiałem, gdy Mateo nawijał dla PS, to obecnie są w trakcie zakupu 70-stopowego jachtu z włókna węglowego i uchylnym kilem. A załogi jeszcze nie skompletował, choć wyraził nadzieję, iż będą tam sami wspaniali żeglarze tacy jak Gutek czy Kaczorowski, chociaż jakby trzeba było popłynąć z młodzieżą postolimpijską, to taka wersja też jest. Załoga ma liczyć 20 osób.
Trochę przypomina to wyprawę Copernicusa.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 23:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
M@rek napisał(a):
Nowe Delphie beda od Tonego Castro


Projektant mojej ulubionej mieczówki ;) Z mocnym sterem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 23:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
plitkin napisał(a):
Zacytujesz jakiś konkret, który pozwala wnioskować z tej wypowiedzi, że nie ma jeszcze ani załogi, ani konkretnego jachtu. Albo podważyć tezę, że załoga trenuje na wybranej łódce już np. od roku. Ja tego nie usłyszałem, mimo, że słuchałem parokrotnie.


A czy cokolwiek w całym tym nagraniu wskazuje na to że jakaś konkretna załoga "jest" albo jakiś konkretny jacht "jest"?
I nie zauważasz, kiedy szef projektu mówi wprost, że "jeszcze nie mamy takiego jachtu kupionego"?
Do źródełka:
https://wp.tv/i,w-2-lata-dookola-swiata ... aid=51a09f
Ja słyszę to - a Ty?
(4'15'')- Jak to będzie wyglądało w praktyce? Ile osób znajdzie się w załodze takiego jachtu?
- W załodze takiego jachtu, a mówimy tu o oceanicznym jachcie regatowym, takim jakiego naprawdę jeszcze w Polsce nie było, ponad 70 stóp, czyli ponad 20 metrów - jeszcze nie mamy takiego jachtu kupionego, więc tutaj nie mogę zdradzić jeszcze wszystkich szczegółów, z wieloma rozmawiamy - chcemy kupić jacht, który będzie sprawdzony. Taki, który opłynął już świat dookoła, najlepiej w jakimś wyścigu i najlepiej jak by go wygrał, bo w tych regatach, w których my zamierzamy wziąć udział - także promując Polskę - chcemy wygrywać. Ja taki jestem, przepraszam"

A o załodze - jakiś konkret usłyszałeś?
(6'00") To jest dopiero początek drogi, ten projekt uruchomimy dopiero w przyszłym roku, zakończymy w 2020. Jesteśmy na etapie przygotowania wszystkiego, począwszy od załogi - przepraszam, nie wspomniałem, że będzie to na pokładzie jachtu 15 osób, z czego 12 będą to profesjonaliści. To musi być naprawdę bardzo dobra załoga, zgrana załoga, żeby osiągnąć te cele, które sobie postawiliśmy - a one są najwyższe. Żeby po pierwsze bezpiecznie przepłynąć ten rejs dookoła świata a po drugie osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Hmm, Twój selektywny słuch omówiliśmy - a co z Twoim czytaniem ze zrozumieniem?
http://zagle.se.pl/regaty/mateusz-kuszn ... 19611.html
- Jakiego typu jacht i kiedy zostanie zakupiony? Czy to będzie jednostka, która daje szanse na nawiązanie walki z czołówką w najważniejszych regatach?
- Jestem ambitnym sportowcem. Wspólnie z innymi członkami teamu Polska100, postawiliśmy wysokie cele. W obecnej chwili jesteśmy w procesie zakupu, jeszcze nie wybraliśmy konkretnej jednostki, ale będziemy to chcieli zrobić niedługo i sprowadzić ją na wiosnę przyszłego roku. Planujemy zakup jachtu który będzie miał minimum 70 stóp, rozważamy też jeden 90-stopowy. Chcemy, żeby to była jednostka sprawdzona w boju, która opłynęła świat dookoła, wzięła udział w wyścigu oceanicznym. Mamy na swoim celowniku takie jachty, które zwyciężały w wspomnianych wcześniej klasykach. Celujemy bardzo wysoko, ale dziś nie mogę jeszcze konkretnie powiedzieć, który to będzie jacht. Na pewno jednak taki, który spełni nasze kryteria.


Może zabawmy się i odwróćmy ciupek role - zdradzisz może źródło wiadomości, które "tezę, że załoga trenuje na wybranej łódce już np. od roku" pozwalałoby w ogóle stawiać?
A może z braku konkretów chciałbyś prowadzić dyskusję o naganności podważania takich tez, których nikt nigdy nie stawiał?

Jeżeli tak, to na koniec drobny przyczynek do rozważań na temat tego czy załogi nie ma, czy może jednak jest. Tak na marginesie dyskusji o "podważaniu tezy, że załoga trenuje na wybranej łódce już np. od roku":
-Czy w Projekcie Polska100 wezmą udział najwybitniejsi Polscy żeglarze regatowi, jak Karol Jabłoński i Zbigniew Gutkowski oraz grupa profesjonalistów mająca na swym koncie start w Pucharze Ameryki i żeglująca aktualnie na najlepszych jachtach regatowych na świecie – Piotr Przybylski, Jacek Wysocki, Grzegorz Baranowski, Arek Ornowski, Paweł Bielecki? Ten projekt, to wyjątkowa okazja, aby skorzystać z ich umiejętności...
- ... oraz Jarka Kaczorowskiego czy Romana Paszke. Marzy mi się, żeby to był projekt całego polskiego żeglarstwa. Fantastycznie by było, żeby każda ważna postać w naszym żeglarstwie w nim uczestniczyła. Według wypracowanego pomysłu, kilkunastoosobowa załoga będzie składała się w połowie z doświadczonych zawodników oraz w połowie z młodych, ambitnych żeglarzy, którzy dopiero będą chcieli wejść w świat wielkiego żeglarstwa oceanicznego. Obserwuję kilku żeglarzy, którzy niedawno skończyli karierę i wiem, że bardzo chcą się sprawdzić przy realizacji nowych celów. Z każdym będziemy rozmawiać, bo ról do obsadzenia jest bardzo wiele.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2017, o 23:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Hmmm...
No comments...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 00:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
O banderze morskiej jest art. 9. (o śródlądowej - art. 7.2.)
Ustawa tu/: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 9800070018

Ba - niektórym to nie przeszkadza upierać się przy własnym "wzorze" bandery:
Obrazek

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 07:54 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Jaromir napisał(a):
A czy cokolwiek w całym tym nagraniu wskazuje na to że jakaś konkretna załoga "jest" albo jakiś konkretny jacht "jest"?
I nie zauważasz, kiedy szef projektu mówi wprost, że "jeszcze nie mamy takiego jachtu kupionego"?


Pogadaj lepiej z insem. Znajdziecie wspolny jezyk: polemizujecie z wlasnymi tezami nie sluchajac co sie do was mowi. Nawet kiedy cutujecie zdanie innych i tak ustosunkuwujecie sie wylacznie do wlasnych tez.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 08:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4471
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Biorąc się z projekt

Biuro prasowe Polska100 na zwróconą mailowo uwagę (przyznaję, że z drobną złośliwością) zareagowało w sposób dający nadzieję na poprawę:
Cytuj:
Bardzo dziękujemy za Pana cenną uwagę.
Pożyjemy zobaczymy.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Jaromir napisał(a):
Ba - niektórym to nie przeszkadza upierać się przy własnym "wzorze" bandery:
Niestety niezmiennie: http://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=17&t=14041&p=326230&hilit=bandera#p199142

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 09:13 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
Mir napisał(a):
A załogi jeszcze nie skompletował, choć wyraził nadzieję, iż będą tam sami wspaniali żeglarze tacy jak Gutek czy Kaczorowski


Beze mnie ??? :rotfl: A co z Romkiem ?? ;)

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 09:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
plitkin napisał(a):
polemizujecie z wlasnymi tezami nie sluchajac co sie do was mowi.

Jassne!
Kiedy w wywiadzie "ambasador" akcji mówi wprost, że "jachtu jeszcze kupionego nie mamy" - to wskazanie w dyskusji, że organizator tego zamieszania mówi w wywiadzie, że jachtu jeszcze nie mają - jest "polemizowaniem z własną tezą". :shock:

A może Ty po prostu masz kłopoty z polską gramatyką?
Bo jeżeli zamiast "polemizujecie" dasz "polemizuję" i zamiast "do was" napiszesz "do mnie" - to reszta - drogi specjalisto od dyskusji o zaprzeczaniu niepostawionym tezom - w punkt. ;)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 09:58 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Jaromir napisał(a):
plitkin napisał(a):
polemizujecie z wlasnymi tezami nie sluchajac co sie do was mowi.

Jassne!
Kiedy w wywiadzie "ambasador" akcji mówi wprost, że "jachtu jeszcze kupionego nie mamy" - to stwierdzenie w dyskusji poza wywiadem, że organizator tego zamieszania stwierdził w wywiadzie, że jachtu jeszcze nie mają - jest "polemizowaniem z własną tezą". :shock:

A może Ty po prostu masz kłopoty z polską gramatyką?


Dla uściślenia tematu napisz jeszcze (najlepiej z cytatem) kto twierdził dotychczas, że jacht mają kupiony. Bo inaczej - wyglada na to, ze gadasz sam ze sobą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 10:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
plitkin napisał(a):
Dla uściślenia tematu napisz jeszcze (najlepiej z cytatem) kto twierdził dotychczas, że jacht mają kupiony. Bo inaczej - wyglada na to, ze gadasz sam ze sobą.

Widzisz - problem w tym, że najpierw chciałeś cytatów z wypowiedzi, której ponoć słuchałeś wielokrotnie:
plitkin napisał(a):
Zacytujesz jakiś konkret, który pozwala wnioskować z tej wypowiedzi, że nie ma jeszcze ani załogi, ani konkretnego jachtu. Albo podważyć tezę, że załoga trenuje na wybranej łódce już np. od roku. Ja tego nie usłyszałem, mimo, że słuchałem parokrotnie.

A kiedy dostałeś cytaty z tej wypowiedzi, które wprost potwierdzają, że nie ma ani załogi, ani konkretnego jachtu (o "tezach" dotyczących jakiś treningów na konkretnej łódce nie wspominając) - to stwierdzasz, iż spełnienie Twojej prośby o cytaty, to "gadanie samemu ze sobą".

Hmmm, czy poza kłopotami z gramatyką, problemami przy słuchaniu ze zrozumieniem oraz trudnościami w czytaniu ze zrozumieniem - nie trapi Cię przypadkiem jakaś przykra przypadłość związana z elementarną logiką?

PS. Ale napisz coś jeszcze, tak by Twoje "było na wierzchu". Wiesz, fajnie jest się pośmiać razem. :roll:

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: Wierzejski
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 10:37 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Victorze, widze ze jestes zwoennikiem projektu. Ja go nie popieram. Promowac Polske plynie dookola Swiata w przyszlym roku "Dar Młodziezy" i to moim zdaniem wlasciwa jednostka do promocji.
Rowniez moim ubiektywnym zdaniem rola Vce prezesa ds sportu jest praca nad poprawa stanu naszego zeglarstwa regatowego w tym morskiego bo jego stan jest aktualnie tragiczny.
Ten projekt w zadnym stopniu tego stanu nie poprawi. Nie wiem ile osob z pamieci wymieni jachty zajmujace 4-5 miejsca w prestizowych swiatowych regatach a osobiscie nie wieze zeby stary jacht z niedoswiadczona w takich regatach zaloga i sternikiem byl w stanie choc takie miejsca zajac. Dlatego o promocji na Swiecie mozemy jedynie pomarzyc.
Moze sie powtarzam ale moim zdaniem prawdziwa promocja bylby sam udzial w Pucharze Ameryki i dlatego pare lat temu goraco kibicowalem projektowu Polska 1. Mielismy znakomitego sternika ktory swoja klase udowodnil, byl zakupiony jacht treningowy, byla wylaniana zaloga , szkoda ze sie nie udalo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1687 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 145 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL