Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lis 2017, o 11:29 

Dołączył(a): 1 lis 2017, o 10:44
Posty: 33
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam Wszystkich

Zakladam ten watek bo chcialbym przygotowac jacht do wypray dookola swiat. Jacht jest mojego Przyjaciela. Razem postanowilismy wybrac sie tylko we dwoje. Termin koniec grudnia 2019 lub poczatek 2020 roku. Moj Przyjaciel ma juz swoje lata ale plywal na morzu ponad 40 lat. Co moge powiedziec o sobie no coz... "zoltodziob" ktory ma ogromne marzenia :D to by bylo na tyle ;)

Watek ten ma sluzyc przedewszystkim mi :) i ma byc skierowany szczegolnie na typ lodzi ktora zamierzamy wyruszyc. Ma to byc pomoc we wszystkim co jest niezbedne w takim przedsiewzjeciu pod kazdym katem.

Wiem ze watkow na tematy szprzetu, niezbednikow, napraw, i wsztystkiego co potrzebne jest pelno. Ale ja chcilabym korzystac z mojego watku podczs mojego zeglowania i w razie awarii lub jakielkowiek sytuacji wymagajacej zaczerpniecia wiedzy bede mogl szybko znalesc to co mnie dokladnie interesuje i jest mi potrzebne na temat naszej lodzi.

Dlatego prosze o pomoc, cenne uwagi, z wlasnych doswiadczen (zapewne sa tutaj ludzie ktorzy juz oplyneli nasza kule morska). Nie pisanie zbednych kometarzy i zasmiecanie ktore nic nie wniesie metorycznego i pomocniczego.

Jacht 54 Sailcruiser.

Dziekuje K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 13:11 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Ginoo napisał(a):
Nie pisanie zbednych kometarzy i zasmiecanie ktore nic nie wniesie metorycznego i pomocniczego.
To będzie rejs dookoła Świąt Bożego Narodzenia, czy dookoła Wielkiej Nocy? :roll:



Za ten post autor 666 otrzymał podziękowanie od: Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 13:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Jeżeli mamy Cię potraktować poważnie, to przestań robić błędy, i zacznij stosować polskie znaki.
Bo w tej chwili Twoje teksty trudno się czyta.
Niechlujstwo językowe, to brak szacunku do innych.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Ostatnio edytowano 5 lis 2017, o 13:32 przez Cape, łącznie edytowano 2 razy


Za ten post autor Cape otrzymał podziękowania - 2: -O-, Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 13:28 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Cape napisał(a):
i zacznij stosować loskie znaki. Niechlujstwo językowe, to brak szacunku do innych.
PAC: z szacunkiem* to powinno być lóskie :rotfl:

*Czego to ludzie nie zrobią dla Putina przeciw Macierewiczowi :-P


Ostatnio edytowano 5 lis 2017, o 13:33 przez 666, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 13:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
666 napisał(a):
Cape napisał(a):
i zacznij stosować loskie znaki. Niechlujstwo językowe, to brak szacunku do innych.
PAC: z szacunkiem* powinno być lóskie :rotfl:

*Czego to ludzie nie zrobią dla Putina przeciw Macierewiczowi :-P

Fakt, literówka.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 13:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Ginoo - mam nadzieję, że przyjmiesz na klatę uwagę Krzysztofa i napiszesz jeszcze raz bardziej składnie o Ci chodzi.
Oczekujesz całkiem poważnego wsparcia
Ginoo napisał(a):
Ma to byc pomoc we wszystkim co jest niezbedne w takim przedsiewzjeciu pod kazdym katem.

Pisać sobie na forum możesz anonimowo używając nicka i podpisując się "K".
Ale, jeżeli chcesz korzystać z doświadczenia żeglarzy i wymagasz, żeby poświęcali swój czas dając Ci wsparcie, to nie możesz pozostawać anonimowy.

Może powinieneś zadać sobie trud i poczytać forum?
Nie jest wykluczone, ze znajdziesz odpowiedzi na większość nurtujących cię zagadnień, a pytać już o konkretne sprawy.

Twoja postawa nie zachęca. Napisałeś to co napisałeś i pewnie pobiegłeś do kuchni prażyć popcorn licząc, że posypie się lawina dobrych rad.

Chyba jednak tak się nie stanie.

Ale nadal wszystko jest w Twoich rękach.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com



Za ten post autor -O- otrzymał podziękowania - 4: boSmann, Cape, Moniia, PilotR
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 13:51 

Dołączył(a): 1 lis 2017, o 10:44
Posty: 33
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Wiec pozwole sobie zaczac. Lekkie uszkodzenia na calej obramowce (fot1) i innych elementach dookola (foto2) czy jak to sie fachowo nazywa chlopaki. Logicznie zeszlifowac polozyc podklad i pomalowac. Ale wlasnie czy jakies uwagi jakies specyficzne lakiery podkaldy co moze pomoc w lepszej konserwacji podczas rejsu.

Foto 3. Co prawda nie widac zniszczen ale wymaga zeszlifowania i pomalowania wieksza czesc jest polozona anty poslizgowym takim jakby gypsikiem lekkim. Jak to sie je...?

Dziekuje

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Za ten post autor Ginoo otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 13:55 

Dołączył(a): 1 lis 2017, o 10:44
Posty: 33
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
[quote="Cape"]Jeżeli mamy Cię potraktować poważnie, to przestań robić błędy, i zacznij stosować polskie znaki.
Bo w tej chwili Twoje teksty trudno się czyta.
Niechlujstwo językowe, to brak szacunku do innych.[/quo

Ok wiem zaraz napiszez zebym przelaczyl sie na polska klawiature. Nie mieszkam w Polsce i nie uzywam jej wcale ale ok poszperam.
Przepraszam jesli to boli.
To nie jest spam ale jesli tak uwazacie ok rozumie nie musicei odpowiadac.



Za ten post autor Ginoo otrzymał podziękowanie od: junak73
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 13:57 

Dołączył(a): 1 lis 2017, o 10:44
Posty: 33
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
666 napisał(a):
Ginoo napisał(a):
Nie pisanie zbednych kometarzy i zasmiecanie ktore nic nie wniesie metorycznego i pomocniczego.
To będzie rejs dookoła Świąt Bożego Narodzenia, czy dookoła Wielkiej Nocy? :roll:


Dla Ciebie moze byc gdziekolwiek i jakikolwiek...

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

-O- napisał(a):
Ginoo - mam nadzieję, że przyjmiesz na klatę uwagę Krzysztofa i napiszesz jeszcze raz bardziej składnie o Ci chodzi.
Oczekujesz całkiem poważnego wsparcia
Ginoo napisał(a):
Ma to byc pomoc we wszystkim co jest niezbedne w takim przedsiewzjeciu pod kazdym katem.

Pisać sobie na forum możesz anonimowo używając nicka i podpisując się "K".
Ale, jeżeli chcesz korzystać z doświadczenia żeglarzy i wymagasz, żeby poświęcali swój czas dając Ci wsparcie, to nie możesz pozostawać anonimowy.

Może powinieneś zadać sobie trud i poczytać forum?
Nie jest wykluczone, ze znajdziesz odpowiedzi na większość nurtujących cię zagadnień, a pytać już o konkretne sprawy.

Twoja postawa nie zachęca. Napisałeś to co napisałeś i pewnie pobiegłeś do kuchni prażyć popcorn licząc, że posypie się lawina dobrych rad.

Chyba jednak tak się nie stanie.

Ale nadal wszystko jest w Twoich rękach.


Literowka jesli chodzi o K. mialo byc Krzysztof.
Uwiez albo nie czytam forum od kilku dni. I znajduje wiel potrzebnych i wazych rzeczy.
Ale tak jak napisalem bede zamieszczal kilka informacji o ktore bede prosil o wsparcie dotyczace wlasnie tego modelu jachtu wiec dlatego ten temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 14:09 

Dołączył(a): 1 lis 2017, o 10:44
Posty: 33
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
-O- napisał(a):
Twoja postawa nie zachęca. Napisałeś to co napisałeś i pewnie pobiegłeś do kuchni prażyć popcorn licząc, że posypie się lawina dobrych rad.


Nie oczekuje popcornu.
Jak juz wspominalem szukam tego co potrzebuje i znajduje. Ale kilka rzeczy bede poprostu pytal. Nie oczekuje odrazu byscie pisali nie wiem co, bo do zaplanowanego wyplyniecia duzo czasu. Najpierw musimy troszke popracowac nad lekkimi felerami na lodzi.
Chcialbym robic to sam dlatego tu jestem. By uzyskac cenne uwagi od doswiadczonych zeglarzy!
Dziekuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 14:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Ginoo napisał(a):
Nie oczekuje popcornu.

Chyba jednak masz kłopot czytania ze zrozumieniem, a literówki nie są tylko kwestią klawiatury.
Krzysztofie skup się i skoncentruj na nieco zgrabniejszym formowaniu przekazu i koniecznie włącz jednak sobie polską klawiaturę.
Ty o coś prosisz, to i my prosimy.

Napisz gdzie mieszkasz i od jak dawna. Może uda się znaleźć kogoś na miejscu, kto udzieli Ci rad.
Napisałeś, że jesteś żółtodziobem. Ok każdy kiedyś był, ale droga do zdobywania wiedzy i doświadczenia nie jest łatwa, ale może być przyjemna. Zadbaj o to, żeby taka była.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 15:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
-O- napisał(a):
Napisz gdzie mieszkasz i od jak dawna

I którędy chcesz płynąć. Kanał Panamski, Horn, a może w złą stronę, czyli przylądek Dobrej Nadziei ?
Ten grudzień wydaje się terminem zbyt późnym.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 15:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2789
Lokalizacja: Norge
Podziękował : 96
Otrzymał podziękowań: 332
Uprawnienia żeglarskie: hm...
Cape napisał(a):
Ten grudzień wydaje się terminem zbyt późnym.

Zależy przecież skąd się rusza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 15:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
zosta napisał(a):
Cape napisał(a):
Ten grudzień wydaje się terminem zbyt późnym.

Zależy przecież skąd się rusza.

Skoro to tajemnica, to nie ma sprawy.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 15:44 

Dołączył(a): 7 maja 2013, o 08:14
Posty: 1380
Podziękował : 246
Otrzymał podziękowań: 150
Uprawnienia żeglarskie: sj
Ginoo napisał(a):
Jacht 54 Sailcruiser.


Jeśli to Gulfstar 54 sailcruiser, to gratuluje, kawał porządnego i wygodnego jachtu. Dacie z nią sobie rade we dwóch ?
Skąd start ?

-O- napisał(a):
Ale nadal wszystko jest w Twoich rękach.


Uważaj, bo to w części jest bujda na resorach, może cie tu spotkać chamstwo, zazdrość, nazywana przez zazdrośników, ironią. Uroczyste otwarcie zrobił 666, Twoja odpowiedź prawidłowa.
Forumowy Mod uważa że tytułowanie innego użytkownika chamem jest na tym forum jak najbardziej w porządku.
Przeczytaj w " Sprawy naszego forum temat, Równi i równiejsi na "forum" ".
Marian MJS, ich określił tak :

"Nie musi, a może: to się przypierdoli,
...ten typ tak ma... i nie tylko ten.
Niestety, jak coś robisz choć trochę inaczej niż idiotom się podoba to musisz ponosić tego konsekwencje".

MJS

*Smutne, ale prawdziwe.

Zastanów się, nad pisaniem na tym forum.
Za napisanie prawdy, pewnie od nich dostane bana !

W. Fudalewski

emeryt



Za ten post autor emeryt otrzymał podziękowanie od: junak73
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 15:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Krzysztofie - witaj w świecie.
Jak zapewnie wiesz, żeglując będziesz spotykał różnych ludzi. Podobnie jest tu na forum.
Musisz więc sobie radzić.
Nadal uważam, że wszystko jest w Twoich rękach i to z pewnością nie jest bujda na resorach.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com



Za ten post autor -O- otrzymał podziękowanie od: Ginoo
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 16:09 

Dołączył(a): 1 lis 2017, o 10:44
Posty: 33
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cape napisał(a):
zosta napisał(a):
Cape napisał(a):
Ten grudzień wydaje się terminem zbyt późnym.

Zależy przecież skąd się rusza.

Skoro to tajemnica, to nie ma sprawy.


Nie Cape zadna tejemnica. Melbourne lub Airlie Beach. I nawiazujac do -O- mieszkam w Melbourne Australia. Od niedawna - rok.
Trasa:
W chwili obecnej caly w 2018 sprawdzanie jachtu i mozliwosci. Nie jego moich :D Zeglowanie w wybranych miejscach po zachodnim wybrzezu Australii. Nie ma jeszcze konkretnych miejsc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 16:25 

Dołączył(a): 1 lis 2017, o 10:44
Posty: 33
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
emeryt napisał(a):
Jeśli to Gulfstar 54 sailcruiser, to gratuluje, kawał porządnego i wygodnego jachtu. Dacie z nią sobie rade we dwóch ?
Skąd start ?

Tak 54 Gulfstar.
Nie wiem czy damy rade mam nadzieje. Mamy 2018 do sprawdzenia naszych mozliwosci.
Tak jak wyzej Melbourne lub Airlie Beach.

emeryt napisał(a):
Uważaj, bo to w części jest bujda na resorach, może cie tu spotkać chamstwo, zazdrość, nazywana przez zazdrośników, ironią. Uroczyste otwarcie zrobił 666


Nie przejmuje sie tkimi wpisami nie zwracam uwagi. Moje oczy sa skierowane na moje marzenia z dziecinstwa by zwiedzic, oplynac caly swiat. I pomimo ze nie zeglowalem za modzieniaszka to teraz mam szanse by spelnic najwieksze moje marzenie! Tak jak napisalem to nie JEST moj jacht a ja ma ogromna szanse i szczecie ze moge w chwili obecnej byc tam gdzie jestem. Moze wielu tego nie zrozumie ale ja jestem wdzieczny za to!!!

emeryt napisał(a):
*Smutne, ale prawdziwe. Zastanów się, nad pisaniem na tym forum.


Jestem Polakiem! Urodzilem sie nim, Jestem, Bede Zawsze!
Nie bede szukal angielsko jezycznych odpowiednikow. Bez wzgledu na napotykane utrudnienia pozostane tutaj.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 16:30 

Dołączył(a): 1 lis 2017, o 10:44
Posty: 33
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
-O- napisał(a):
Krzysztofie - witaj w świecie.
Jak zapewnie wiesz, żeglując będziesz spotykał różnych ludzi. Podobnie jest tu na forum.
Musisz więc sobie radzić.
Nadal uważam, że wszystko jest w Twoich rękach i to z pewnością nie jest bujda na resorach.

Dziekuje!
Wiem nie bedzie latwo! Mam obawy i zwatpienia. Ale... mamy tylko jedno zycie!!! Czasem zbyt krotkie.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Nawiazujac ktos doradzi z tymi drewnianymi listwami co i jak? Zamieszczonymi na zdiecjach.
Dziekuje


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 16:36 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Nie znam sie na przygotowywaniu jachtu do rejsu dookola swiata. Posrednio uczestniczylem w jednym (obserwowalem z bliska) i czytalem o kilku innych (ksiazki, watki na forach, spotkania z zeglarzami). Czyli nie wiem nic co bym mogl uznac za merytoryczną pomoc i potencjalną radę. Wnioskuję, ze Ty, Krzysztofie, jestes na podobnym etapie. Stad moge doradzic: czytaj jak najwiecej na ten temat
Sa doskonale ksiazki z podrozy dookola swiata. Sa ksiazki o wypadkach morskich. Sa watki na forach i blogi zwglarskich globtroterow. Sa ksiazki o planowaniu takich podrozy. Sa locje czy tez ksiazki o typowych drogach dookola swiata. To wydaje sie byc odpowoednia lektira dla Ciebie, skoro tak szukasz wiedzy. Jednoczesnie chyba jestes skazany na zauganie wobec armatora (sam piszesz, ze to jego jacht i ze on ma ogromne doświadczenie jako zeglarz). Stad sądzę, ze szykujac sie w tak daleka podroz ten facet wie duzo. Duzo wiecej, niz powiedzą Ci przypadkowo spotkane osoby na forum, z ktorych jeden udzieli dobrych rad, inny głupich, a dziesieciu bedzie sie wymadrzalo lub ciagnelo watek w zupelnie złą stronę. Poza tym juz teraz mogą powstac zgrzyty, jezeli wparujesz do armatora i zaczniesz opowiadac, ze nalezy bezwzględnie naprawoc drewniane listwy jakas konkretna żywicą, bo tak na forum doradzili. Facet moze miec inny plan i inne potrzeby i pomysly.

Stad, jezeli chcesz rzetelnej dyskusji- napisz prosze wiecej o projekcie, o problemach jakie razem zidentyfikowaliscie (razem, a nie Ty sam). Daj znac skad i w jakim trybie chcecie płynąć i td.
Z pewnoscia w jakichs konkretnych technicznych sprawach uzyskasz szereg dobrych rad tutaj.

Tak zebys zeozumial przeslanie: w tej chwili jeden kolega z forum plynie samotnie dookola swiata. Po raz drugi. Kego team brzegowy jest rowniez na forum. Jedna kolezanka sie szykuje di takiej podróży (afaik rowniez samotnie). Jeden kolega szykuje sie do podrozy we 3 osoby (rodzinnie) i juz nawet odezwal sie w tym watku. Sa na forum osoby, ktore sciagaly wysztrandowany jacht z Antarktydy. Mamy tez kontakty z osobami, ktorym podroz dookola swiata sie nie udala (niektorym kilkakrotnie). Czyli: trafiles w dobre miejsce, ale skladajace sie z ludzi. Ludzie sa rozni, wiec nie zrazaj sie wpisami odbiegajacymi od Twoich oczekiwan.
Glowa do gory, sluchaj ludzi, dzialaj. Jak bedziesz dobrym czlowiekiem - wszystko sie ulozy.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: -O-, Ginoo
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 16:41 

Dołączył(a): 7 maja 2013, o 08:14
Posty: 1380
Podziękował : 246
Otrzymał podziękowań: 150
Uprawnienia żeglarskie: sj
Ginoo napisał(a):
Bez wzgledu na napotykane utrudnienia pozostane tutaj.


To fajnie. Obserwuję co w tym temacie się dzieje, Szymon w drodze. Monia rusza w przyszłym roku, Wy na koniec 2019 roku. Też mi się takie coś marzy. Pisz jak idą przygotowania, jak sobie dajecie radę na morzu.

Życzę spełnienia marzeń.
emeryt


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 16:44 

Dołączył(a): 1 lis 2017, o 10:44
Posty: 33
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cape napisał(a):
I którędy chcesz płynąć. Kanał Panamski, Horn, a może w złą stronę, czyli przylądek Dobrej Nadziei ?


Cape na dzien dzieisjszy:

Cala Oceania nie wiem jak dlugo... tak dlugo az bedzie oplynieta. Potem kierunek Hawaii. Dalej LA i w gore pod Alaske, powrot w dol az do Horn i znow w gore az do Karaibow. Floryda, Bahamy, W dol i najkrocej do przylądek zielonej nadziei, Canary, Azory, Southampton, POLSKA!!!! Kilka dni w domu :) Powrot. Morze srodziemne, potem Cape Town, Madagaskar, Seszele, Malediwy, Perth i Melbourne zakonczenie wyprawy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 16:47 

Dołączył(a): 7 maja 2013, o 08:14
Posty: 1380
Podziękował : 246
Otrzymał podziękowań: 150
Uprawnienia żeglarskie: sj
plitkin napisał(a):
Jeden kolega szykuje sie do podrozy we 3 osoby (rodzinnie) i juz nawet odezwal sie w tym watku.


Plitkin, możesz przybliżyć tego kolegę z forum, bo nie mogę skojarzyć wpisu.
Dzięki.
emeryt


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 16:50 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Kolega -O- pisał zdaje sie o swoich planach publicznie. Zakup jachtu byl ich częścią. Konsekwentnie te plany realizuje.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: emeryt
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 16:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Ginoo napisał(a):
Nawiazujac ktos doradzi z tymi drewnianymi listwami co i jak? Zamieszczonymi na zdiecjach.

Przecież to jest kosmetyka, drobiazg. Po za tym środki w Europie i Australii są inne. Najlepiej doradzi Ci miejscowy szkutnik/żeglarz.
Lepiej skup się na wyposażeniu jachtu na rejs oceaniczny. Czyli łączność (telefon satelitarny nie zawsze jest skuteczny) i prąd. Prąd na taki rejs, to najlepiej agregat. Łączność, to radiostacja pośrednio falowa.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 17:09 

Dołączył(a): 7 maja 2013, o 08:14
Posty: 1380
Podziękował : 246
Otrzymał podziękowań: 150
Uprawnienia żeglarskie: sj
plitkin napisał(a):
Kolega -O- pisał zdaje sie o swoich planach publicznie


Dziękuję Plitkin, daje łapkę !
Marku, trzymam kciuki. Liczę na dyskusję. O Copper Coacie mam obiecaną, i trzymam za słowo.
Zaprowiantowanie na taką jazdę, bardzo mnie interesuje, mam nadzieję że duże coś podpowiesz. :D

W. Fudalewski
emeryt


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 17:18 

Dołączył(a): 1 lis 2017, o 10:44
Posty: 33
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Glowa do gory, sluchaj ludzi, dzialaj. Jak bedziesz dobrym czlowiekiem - wszystko sie ulozy.

Nie bede cytowal calego wpisu...
Plitkin Dziekuje!!! Za slowa wsparcia i otuchy!
Czytam szukam ale zawsze z podziekowaniem za jakiekolwiek linki do blogow, ksiazek, czegokolwiek na temat takich wypraw.
Obecnie jestem memberem w jednym z jacht klubow ale jak patrze na to co oni czasem wyprawiaja to stwierdzam ze jednak wole zmagac sie z upierdliwymi userami na forum niz isc w slady rzemieslnikow za oceanii.

No to jest wlasnie pomoc metoryczna gdzie, jak, kiedy, moge szukac info na temat takich wypraw.
Nasza podroz ma miec tez bardziej charakter zwiedzanai, korzystania, i cieszenia sie chwila zycia. Nie bedziemy pedzili by oplynac nasz glob. Chcemy zyc chwila!!!

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *


Ostatnio edytowano 5 lis 2017, o 17:44 przez Ginoo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 17:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Ginoo napisał(a):
W dol i najkrocej do przylądek zielonej nadziei, Canary, Azory,

To jeszcze daleko ale proponuję z Karaibów popłynąć w górę przez Bermudy (albo jeszcze wyżej), na Azory. Będzie zdecydowanie przyjemniej.

emeryt napisał(a):
Liczę na dyskusję

Może w zimie coś poopowiadam. Teraz ciągle nie mam czasu, żeby "taczkę załadować".

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 17:22 

Dołączył(a): 1 lis 2017, o 10:44
Posty: 33
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cape napisał(a):
Najlepiej doradzi Ci miejscowy szkutnik

Uwierz lepiej szukac samemu pomocy na forum...

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Cape napisał(a):
Prąd na taki rejs, to najlepiej agregat

Wiekszosc jest us 110v :(
Jaki? Jakies specyfikacje, wymagania, poprosze?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2017, o 17:29 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
te listwy trzeba wyczyścić jakimś preparatem do usuwania farb , przeczyśćić papierem i pomalowac. Jeśli nie są olejowane to poliuretanem dwuskładniem a jak były olejowane to weż letonkinois. Bo tak ze zdjęci wygląda że drewno to machon

https://letonkinois.pl/pl/p/LE-TONKINOI ... 0%2C25-L/7

_________________
pozdrowienia piotr



Za ten post autor piotr6 otrzymał podziękowanie od: Ginoo
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL