Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 09:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 maja 2011, o 07:19 

Dołączył(a): 13 sty 2011, o 16:00
Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: kpt
Witam,

Szanowne Koleżanki, Koledzy, mam do was pytanie odnośnie ubezpieczeń. Czy istnieją ubezpieczenia wyspecjalizowane dla skippera? Odnośnie zabezpieczenia się przed sezonem żeglarskim w razie jakichś nieszczęśliwych wypadków, podjęcia złej decyzji, uszkodzeń jachtu etc. Również chciałbym się dowiedzieć jakie firmy przygotowują taki rodzaj polisy. Czy jest taka polisa połączona z ubezpieczeniem zdrowotnym poza granicami kraju obejmująca "sport ekstremalny" jakim jest według ubezpieczycieli żeglarstwo morskie. Jest to dosyć pilna sprawa bo muszę jutro wykupić jakieś ubezpieczenie. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrowienia

_________________
Skipper do wynajęcia:
http://www.nazagle.pl/s178


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2011, o 12:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2009, o 15:52
Posty: 144
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 36
Witam!

Informacje o ubezpieczeniach dla skipperów znajdziesz na naszej stronie www.kubryk.pl a dokładnie pod tym linkiem: http://www.kubryk.pl/content/ubezpiecze ... larzy.html

Sprzedajemy ubezpieczenia firm Yachtpool (skipper, czarter) oraz Allianz (KL, NNW). Miałem u nich likwidacje szkód i jestem zadowolony z obsługi.

Inne firmy, które oferują podobne ubezpieczenia to Pantaenius i Schomacker.

W razie pytań lub niejasności zapraszam do kontaktu.


Pozdrawiam,
Wojtek Czerwiński
www.kubryk.pl

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Czerwiński
www.kubryk.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2011, o 15:56 

Dołączył(a): 13 sty 2011, o 16:00
Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: kpt
Dziękuję za odpowiedź, kontaktowałem się już z firmą Pantaenius, jednak wszystkie oferty są 12 miesięczne (tam około 200euro dla zawodowych skipperów). Potrzebuję krótszej oferty, na najbliższe 10 dni. Prowadzę duży luksusowy jacht motorowy i dlatego chciałem się zabezpieczyć przed ewentualnymi szkodami (z mojej winy lub losowych). Potrzebuję ubezpieczenia na okres: 31 maja - 7 czerwca br. Czy są jakieś stawki dzienne ubezpieczenia żeby wykupić na kilka dni?



_________________
Skipper do wynajęcia:
http://www.nazagle.pl/s178


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2011, o 17:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
blitz napisał(a):
Prowadzę duży luksusowy jacht motorowy i dlatego chciałem się zabezpieczyć przed ewentualnymi szkodami
Hm, jeżeli pod określeniem "duży i luksusowy" Ty rozumiesz to, co ja i właściciel tego swojego skarbu należycie nie ubezpieczył, to moja rada: powiedz właścicielowi, żeby Ci - cytując klasyka - naskoczył tam, gdzie Ty go możesz w dupę pocałować. :lol:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2011, o 18:15 

Dołączył(a): 13 sty 2011, o 16:00
Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: kpt
Hehe masz racje, jacht jedynie w mojej ocenie jest duży i luksusowy, może dla kogoś to popiardułka. Nie wiem nic jak jest jacht ubezpieczony ani co ma w papierach, człowiek do mnie zadzwonił z dnia na dzień i tak się zgodziłem trochę w ciemno. Dlatego zależy mi żeby się zabezpieczyć od różnych nie przewidzianych umową akcji.


_________________
Skipper do wynajęcia:
http://www.nazagle.pl/s178


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2011, o 19:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Zobacz jeszcze tutaj:
http://www.kalkulator-ubezpieczeniowy.p ... nnk_kl.htm
Plusem tej stronki jest fakt, iz można sobie łatwo wyliczyć składki.
Pzdr
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2011, o 20:37 

Dołączył(a): 13 sty 2011, o 16:00
Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: kpt
Dzięki za link, ciężko mi dopasować moje warunki do ich oferty, ale zamówiłem rozmowę telefoniczną i jutro wszystko się wyjaśni :).

_________________
Skipper do wynajęcia:
http://www.nazagle.pl/s178


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2011, o 20:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Jak się wyjaśni to napisz na forum jakie warunki proponują. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2011, o 12:28 

Dołączył(a): 13 sty 2011, o 16:00
Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: kpt
Niestety nie zadzwonili do mnie, a ja nie mam czasu na oczekiwanie i słuchanie durnej muzyczki. Ubezpiecza mnie armator razem z jachtem, prawdopodobnie w Allianz, jak dostanę polisę napiszę więcej szczegółów o warunkach ubezpieczenia. Póki co możecie mi życzyć udanego rejsu :)


http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 32303.jpg/

_________________
Skipper do wynajęcia:
http://www.nazagle.pl/s178


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2011, o 12:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
blitz napisał(a):
Ubezpiecza mnie armator razem z jachtem,
No właśnie! I tego się trzymaj!
Czterech stóp w kojce :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2011, o 13:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17300
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3591
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
blitz napisał(a):
Niestety nie zadzwonili do mnie, a ja nie mam czasu na oczekiwanie i słuchanie durnej muzyczki.
Się właśnie zastanawiam, jak to jest z zagranicznymi ubezpieczycielami w Polsce?

Może oni są tutaj u nas za karę?! Taka forma zesłania za złą pracę u siebie?

Chcieliśmy ubezpieczyć Polonusa na rejs dookoła Ameryki Południowej.

Najpierw Pantaenius odmówił bez podawania konkretnego powodu - nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mają straty na dużych szerokościach i nie ubezpieczą.

Kolejny niewypał nazywał się Yachtpool. Miła rozmowa, szybkie przysłanie wniosku i... pan polako-austriak przestał odbierać telefon. Nie wiem co się stało, ale przez tydzień nie odbierał, czasu zaczynało brakować, więc olaliśmy yachtpoola.

Poszliśmy do Proffmana - brokera mającego w swojej ofercie specjalne niemieckie ubezpieczenia dla żeglarzy. Full wypas pełen zakres usług z tym, że... bardzo sympatyczna pani, po przesłaniu dokumentów Polonusa (w tym kilkudziesięciu (sic!) zdjęć) do "centrali" dowiedziała się, że ma jeszcze dosłać "obiektywną i rzetelną ocenę stanu technicznego".
Jacht - tydzień wcześniej - stawał do przeglądu klasowego w PRS, miał świeżutkie świadectwo klasy. PRS okazał się dla zagranicznego ubezpieczyciela zbyt mało rzetelny i obiektywny - warunkiem koniecznym stało się zawezwanie (oczywiście na własny koszt) oglądacza z Niemiec.
Gdy się podliczyło koszty dodatkowe i - UWAGA, TO JEST FIRMA UBEZPIECZAJĄCA JACHTY - fakt, że ubezpieczenie przestaje działać 20Nm na południe od Hornu, to Piotr mający już serdelecznie dość bujania się z zagranicznymi, doskonałymi, idealnymi dla żeglarzy firmami, zadzwonił do tej siermiężnej Warty i... załatwił ubezpieczenie w ciągu jednego dnia.

Głupio trochę mi było, bo to ja namawiałem armatora Polonusa do ubezpieczenia innego niż nasze. Tak jakoś żyłem w przekonaniu, że różne zachodnie panteniusy-sratusy są lepsze, tańsze i milsze w użyciu.

Aha, Warta likwidowała dwie szkody na Polonusie. Ostatnią 3 lata temu, gdy w Szkierach pewien Orzeł przywalił kilem, doszedł cieknącym jachtem do Rosji i tam go porzucił. Za każdym razem nie było żadnego problemu z wypłatą.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2011, o 14:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2009, o 15:52
Posty: 144
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 36
Mamy w takim razie skrajnie różne doświadczenia z ubezpieczycielami.

Szkoda w PZU - rozliczenie po 3.5 latach, w tym 1.5 roku procesu sądowego.

Szkoda w Warcie - rozliczenie 50% kosztów naprawy. Kwota za mała, żeby było warto uruchamiać prawnika i proces.

Szkoda w Pantaeniusie - likwidacja w ciągu miesiąca na podstawie zdjęć z cyfrówki i własnego oświadczenia. Wartość szkody przekraczała wcześniejszą szkodę w PZU i Warcie razem wzięte.

Szkody zdrowotne w Allianz - natychmiastowe załatwianie wszystkich spraw od wizyty ambulatoryjnej po operację i transport lotniczy do kraju. Moje zaangażowanie ograniczało się do wykonania maksymalnie 3-4 telefonów.

Szkoda z kaucji w Yachtpool - 14 dni.

Ale widać różnie można trafić. Wydaje mi się, że zagraniczne towarzystwa ubezpieczeniowe mają problem z ubezpieczaniem starszych jachtów.


Pozdrawiam,
Wojtek Czerwiński
www.kubryk.pl

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Czerwiński
www.kubryk.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2011, o 16:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Maar napisał(a):
Piotr mający już serdecznie dość bujania się z zagranicznymi, doskonałymi, idealnymi dla żeglarzy firmami, zadzwonił do tej siermiężnej Warty i... załatwił ubezpieczenie w ciągu jednego dnia.


Warta była za czasów komuny praktycznie monopolistą w ubezpieczaniu jachtów i innych statków. Do tej pory ma wielu specjalistów od ubezpieczeń morskich. Stąd nie dziwi mnie, że zawarcie umowy było szybkie.

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 paź 2017, o 10:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2013, o 22:29
Posty: 90
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 94
Otrzymał podziękowań: 24
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht., kpt. mot.
Czy ktoś wie coś bliżej co się dzieje z agencją firmy YachtPool w Polsce. Zgłosiłem szkodę na początku czerwca, po długich perturbacjach przyznano mi odszkodowanie 2 sierpnia z adnotacją, że pieniądze zostaną wkrótce przelane. Do dziś nie dostałem przelewu. Telefon agenta Daniela Prusińskiego nie odpowiada. Na maile brak odpowiedzi. Pod jednym z telefonów odzywa się asystentka firmy PoolYacht ( sic..) i pan Daniel W. który twierdzi, że z yachtpool nie ma nic wspólnego ( prócz wspólnych telefonów i podobnej nazwy).

UWAGA! Jeśli zamierzacie się tam ubezpieczyć dobrze się zastanówcie i sprawdźcie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 paź 2017, o 22:13 

Dołączył(a): 2 sie 2013, o 13:53
Posty: 136
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cenna informacja. Ciekawe czy pojawią się na targach Boatshow w Łodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lis 2017, o 16:13 

Dołączył(a): 2 sie 2013, o 13:53
Posty: 136
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
I w tym roku firmy YachtPool nie ma w programie targów niestety.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lis 2017, o 16:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, o 10:59
Posty: 3165
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 449
Otrzymał podziękowań: 478
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Złożyłem wniosek do Yachtpool.de na początku września przez brokera z Monachium na miesiąc przed planowanym rejsem / polisa na 450 euro/. Czas sobie powoli płynął. Dwa tygodnie póżniej wysłałem ponaglenie, echo. Poprosiłem firmę z Niemiec / od nich brałem jacht/o ponaglenie ubezpieczalni. Przekazali odpowiedź , że nazajutrz otrzymam. Minął kolejny tydzień, sytuacja się powtórzyła. Znów echo. Zaczęło się robić nerwowo/ ubezpieczenie wysokiej kaucji/. Dwa dni przed wyjazdem do Grecji dalej nie miałem polisy. Kolejne monity!.Skończyło się na tym, że polisa przyszła z polskiego oddziału ,jak już byłem w Grecji , a płatność dokonywała moja sekretarka z Polski .
Na przyszły sezon poszukam innego ubezpieczyciela.

_________________
“We are all travellers on the earth. We come...we see...we go...”


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lis 2017, o 17:10 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Na stronie PZŻ jest oferta ubezpieczenia grupowego:

'Ubezpieczenie OC instruktorów, egzaminatorów i skiperów
Polski Związek Żeglarski oferuje możliwość przystąpienia do polisy ubezpieczenia OC instruktora, egzaminatora i skippera pływającego na jachtach żaglowych i motorowych. Szczegóły oraz procedurę przystąpienia przedstawiamy poniżej.
Warunki ubezpieczenia:
Przedmiot ubezpieczenia: odpowiedzialność cywilna instruktorów, egzaminatorów i skipperów jachtowych i motorowodnych.
Czynności zawodowe przyjęte do ubezpieczenia: wykonywanie zawodu instruktora, egzaminatora i skippera jachtowego oraz motorowodnego.
Zakres terytorialny: cały świat /bez USA i Kanady/
Suma ubezpieczenia: 500 000,00 zł na osobę
Okres ubezpieczenia: od dnia przystąpienia do 24.04.2018 r.
Koszt ubezpieczenia na osobę: 250,00 zł
W celu przystąpienia do polisy ubezpieczeniowej należny:
Zapoznać się z treścią Polisy Ubezpieczeniowej i Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.
Wypełnić internetowy formularz "Wniosek przystąpienia do polisy 436000126122-Instruktora PZŻ" dostępnego tutaj.
Dokonać płatności zgodnie z poniższymi danymi:
Odbiorca: Polski Związek Żeglarski, al. ks. J. Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa,
Nr konta bankowego: 19 1240 6218 1111 0000 4620 9146,
Kwota przelewu: 250,00 zł,
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko – OC Instruktora.
Na podstawie wypełnionego formularza Wydział Szkolenia PZŻ odeśle Państwu drogą poczty elektronicznej wniosek, który należy:
wydrukować,
podpisać,
w odpowiedzi na otrzymaną wiadomość odesłać skan podpisanego wniosku wraz z potwierdzeniem płatności na adres szkolenie[at]pya.org.pl.
Potwierdzenie przystąpienia do polisy ubezpieczeniowej zostanie przesłane przez Wydział Szkolenia PZŻ za pośrednictwem poczty elektronicznej.
W razie problemów z wypełnieniem i/lub wysłaniem internetowego formularza, uprzejmie prosimy o kontakt z Wydziałem Szkolenia PZŻ /szkolenie[at]pya.org.pl, tel.: +48 22 541 63 62/.
Wysyłając korespondencję e-mail prosimy o zmianę [at] na symbol @.
Zgłoszenie szkody
W przypadku wystąpienia szkody z tytułu Ubezpieczenia OC prosimy o jak najszybszy kontakt z przedstawicielami brokera ubezpieczeniowego Alfa Brokers.
Przedstawiciele dedykowani do obsługi Instruktorów to:
Pani Aneta Oziewicz-Górska
tel. +48 56 658 20 74, +48 691 849 294, e-mail: aneta.gorska@alfabrokers.com
Pan Jarosław Bielawski
tel.: +48 56 658 20 72, +48 691 849 112, e-mail: jaroslaw.bielawski@alfabrokers.com
'

Do wszelkiej maści antyzwiązkowców: jeśli zechcecie skorzystać, to wyłącznie z wyraźnym wstrętem i obrzydzeniem! :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lis 2017, o 19:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:59
Posty: 230
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: zwykły kapitan
Tę informację podajesz w sensie, że taka atrakcyjna oferta czy, że taka do doopy?

_________________
Marek
________________
Ciężka praca daje korzyści w przyszłości, wylegiwanie się na kanapie daje korzyść natychmiast.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lis 2017, o 09:09 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Najwyższą formą ubezpieczenia jest wypłata odszkodowana za szkodę :oops:.
Miarodajną odpowiedź mogą dać więc ci, którzy korzystali z wypłaty takiego lub innego ubezpieczenia od OC (czyli ubezpieczeni objęci ochroną, lub poszkodowani), lub ci którym odmówiono.
Pamiętam natomiast, że przez lata trudno było zawrzeć (ktoś coś wiedział, nie powiedział, a to było tak) umowę ubezpieczenia skippera/instruktora od OC, które obowiązywałoby poza terytorium Polski.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL