Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 17:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sty 2016, o 11:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2006, o 17:51
Posty: 1188
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 187
Otrzymał podziękowań: 261
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz polodowcowy
Zadaję sobie takie pytanie, czy jesteśmy w stanie jeszcze raz zmobilizować się, aby pomóc w powrocie pozostałych członków załogi Polonusa.
Wiadomo, że Seba musi zostać na jachcie, natomiast nie wiadomo w jaki sposób chłopaki mogą powrócić na ojczyzny łono.
Ja ze swej strony deklaruję, że coś tam dorzucę, jeśli będzie trzeba.

_________________
Pozdrawiam !
Zbyszek "Zgrzyb" Przybyszewski
http://www.samoster.org.pl/index.php?dzial=7


Ostatnio edytowano 27 sty 2016, o 12:31 przez Maar, łącznie edytowano 1 raz
Mieniłem tytuł



Za ten post autor Zgrzyb otrzymał podziękowania - 5: Janna, Maar, Margrabi, Nieszka, Tomek Mysłowice
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 12:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2014, o 10:35
Posty: 1166
Podziękował : 284
Otrzymał podziękowań: 617
Uprawnienia żeglarskie: polskie i zagraniczne
Zaraz wyjdę na małostkową sukę, ale muśmy się już na to zrzucali. Marcin i Sajmon od zarania mieli wracać samolotem, wiec ten koszt powinien być uwzględniony w preliminarzu.

Oczywiście - jeśli zajdzie potrzeba, to równiez pomogę, ale powoli zaczyna mi wychodzić, że taniej i rozsądniej było zbudować kopię tego Polonusa na miejscu. W Szczecinie.

A resztę przepić.

_________________
Z wyrazami
JM



Za ten post autor sailhorse otrzymał podziękowania - 17: bryg, cine, Ejdzej, Hania, Jaromir, Kurczak, M@rek, Marian Strzelecki, markrzy, Narjess, PilotR, qqlka, reed, Szaman3, Tomek Mysłowice, Vela III, Waldi_L_N
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 12:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2006, o 17:51
Posty: 1188
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 187
Otrzymał podziękowań: 261
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz polodowcowy
sailhorse napisał(a):
Oczywiście - jeśli zajdzie potrzeba, to równiez pomogę,

Właśnie o to chodzi, jeśli będzie trzeba, bo na tę chwilę nic konkretnego nie wiemy.
sailhorse napisał(a):
ale powoli zaczyna mi wychodzić, że taniej i rozsądniej było zbudować kopię tego Polonusa na miejscu. W Szczecinie.
Jeszcze taniej by wyszło zbudować model Polonusa w skali odpowiedniej i bawić się nim w wannie.

sailhorse napisał(a):
A resztę przepić.
Od tego trzeba było zacząć... :rotfl:

_________________
Pozdrawiam !
Zbyszek "Zgrzyb" Przybyszewski
http://www.samoster.org.pl/index.php?dzial=7


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 13:07 

Dołączył(a): 8 sty 2013, o 00:27
Posty: 820
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 87
Uprawnienia żeglarskie: wioślarz, majtek żeglugi pontonowej
Ahoj !

sailhorse napisał(a):
A resztę przepić.


Być może to całe zamieszanie od tego się zaczęło... :cry:

pozdrawiam
Lech


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 13:33 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2015, o 23:16
Posty: 1403
Podziękował : 464
Otrzymał podziękowań: 271
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Stalowy jacht tej wielkości w przyzwoitym stanie czyli nie po sztrandowaniu na skalistej wyspie i tym co z nim robiono przy pierwszej próbie wodowania plus rok leżenia na burcie na Antarktydzie można kupić za 50-70 000€.
Jeśli dobrze i spokojnie poszukać to można upolować znacznie taniej.
Niedawno został sprzedany 12,5m stalowy ketch właśnie po antarktycznej wyprawie naukowej ale bez wypadków za 4100€.
Z pełnym wyposażeniem które było montowane na wyprawę, a przed wyprawą jacht przeszedł całkowity remont w niemieckiej stoczni.
Resztę policzcie sobie sami.
Całą tą wyprawę uważam za typowo polską HURRA-bzdurę, której beneficjentów jest 2.
Były armator, który pozbył się problemu i nowy armator który dzięki forumowym zbiórkom został armatorem czegoś co w chwili obecnej nie powinno wypływać dalej niż 100m od nabrzeża remontowego.
Wcale się nie zdziwię jeśli Argentyńczycy nie wypuszczą Polonusa z Ushuaia i będzie kolejna zbiórka np. na konieczny remont.

P.S. Żeby była jasność i dla tych którzy nie wiedzą.
Nie przemawia przeze mnie zazdrość. Mam 2 jachty i dobrze mi z nimi.
Trzeci w dodatku dla moich potrzeb za duży w ogóle mnie nie kręci.



Za ten post autor cine otrzymał podziękowania - 4: M@rek, Paco, reed, Rycho21
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 14:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
cine napisał(a):
(...)
Całą tą wyprawę uważam za typowo polską HURRA-bzdurę, której beneficjentów jest 2.
Były armator, który pozbył się problemu i nowy armator który dzięki forumowym zbiórkom został armatorem czegoś co w chwili obecnej nie powinno wypływać dalej niż 100m od nabrzeża remontowego.
(...)


W taki sposób można byłoby sklasyfikować 80 procent (na oko) żeglarskich przedsięwzięć. Jasne, że można taniej, jachtem prosto ze stoczni czy z zawodową załogą po Solencie.

Można, ale nie trzeba. I na szczęście trochę wariatów, którzy rozumieją innych wariatów na świecie jest. Nikt nie kazał Ci wspierać (nie wiem, czy wspierałeś) tej HURRA-BZDURY. Ani nikomu innemu. Ale przestań w każdym wątku mówić mi, czego mam nie robić ZE SWOIMI PIENIĘDZMI.
Bo wygląda to na, jak to się mówi - "20/20 hindsight". Mieszkasz w UK, powinieneś zrozumieć. A dla tych, co nie http://www.thefreedictionary.com/20-20+hindsight

A tak przy okazji, ten jacht co to "nie powinien wypływać dalej niż na 100 m od nabrzeża remontowego" - obecnie jest w połowie drogi poprzez najburzliwsze wody na świecie.... Ot, takie spostrzeżenie...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D



Za ten post autor Moniia otrzymał podziękowania - 10: -O-, Janna, Maar, Marian Strzelecki, martinez98, Milena, Nieszka, redgrist, skipbulba, Węzełek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 14:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
cine napisał(a):
Resztę policzcie sobie sami.

A co chciałbyś policzyć..?
Niewiele bylibyśmy warci, gdybyśmy wszystko przeliczali na pieniądze.
Albo w życiu kierowali się tylko przesłankami racjonalnymi.
Sam też tak nie robisz. ;-)

_________________
Pozdrawiam
Alterus



Za ten post autor Alterus otrzymał podziękowania - 6: Hania, Kurczak, Maar, Moniia, redgrist, Węzełek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 14:45 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2015, o 23:16
Posty: 1403
Podziękował : 464
Otrzymał podziękowań: 271
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Chciałem tylko uświadomić tym, którzy tego jeszcze nie wiedzą, że z ekonomicznego punktu widzenia (sorki, ojciec ekonomista, syn czyli ja przedsiębiorca) całe to przedsięwzięcie było wyrzucaniem pieniędzy.
Za te pieniądze + to co nowy armator w to włożył i jeszcze włoży można było po prostu kupić sprawny, wyposażony jacht.
Nie pisałem o tym kiedy zaczynaliście akcję bo nie czytałem tego tematu. Nie interesował mnie.
Masz Moniu rację. Twoje pieniądze twoja decyzja.
Ale publiczne czyli forumowe zbiórki powinny - w/g mnie - być kierowane na cele bardziej społecznie przydatne niż sponsorowanie jachtu jednej osobie.
Jakieś dofinansowanie szkolenia żeglarskiego dzieci ze środowisk zagrożonych, osób niepełnosprawnych tak, to rozumiem.
Akcji Polonus nie rozumiem i nie popieram. Moje bandyckie prawo.
I moim prawem jest swoją o tym opinię wypowiedzieć.
A to co się przy okazji działań ratunkowych działo prawdopodobnie wiele osób zniechęci na przyszłość.
I to jest niewymierna strata środowisk żeglarskich.



Za ten post autor cine otrzymał podziękowania - 13: bryg, bury_kocur, Cape, Gregs, kooniu, M@rek, Marcyz, Mika, Narjess, reed, Rycho21, Szaman3, Vela III
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 14:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Rozumiem Twoje stanowisko, ale gdybyśmy w życiu kierowali się tylko ekonomią i naukami ścisłymi - jakże smutny, ponury tudzież czarno-biały byłby świat :)

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowania - 5: -O-, beret, Janna, Kitt, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 15:06 

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 14:17
Posty: 371
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: Starszy oficer
A co mi tam poprę CINE wszak bolączką naszego żeglarstwa jest pływanie na byle czym.

Wiadomo "jachty z duszą" każdy lubi i czuje sentyment ale nie przesadzajmy.

Było zorganizować wyprawę zawiesić flagę może i tabliczkę pamiątkową przybić zrobić kilka fotek, opisać na forum jak to oddaliśmy hołd wyprawie i teraz już "pomnikowi jachtu" i było by fajnie a przyszłe pokolenia żeglarzy mogły by odwiedzać to miejsce z dumą i ku przestrodze ... .

A poważnie mówiąc miejmy nadzieję że wszystkim uda się bezpiecznie wrócić !!! Jeżeli będzie zrzuta na bilety na dwójkę pozostawionych załogantów to się dorzucę bo nie będę rozpatrywać czemu tam zostali ani kto powinien za to zapłacić.

_________________
Adam



Za ten post autor adaswa otrzymał podziękowanie od: Rycho21
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 15:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
adaswa napisał(a):
Jeżeli będzie zrzuta na bilety na dwójkę pozostawionych załogantów to się dorzucę bo nie będę rozpatrywać czemu tam zostali ani kto powinien za to zapłacić.

To możesz startować z tym dorzucaniem się:
http://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=39&t=23645
Dane w pierwszym wpisie.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 15:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:57
Posty: 3241
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 333
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: RYA/MCA Yachtmaster Ocean
Kurczak napisał(a):
Rozumiem Twoje stanowisko, ale gdybyśmy w życiu kierowali się tylko ekonomią i naukami ścisłymi - jakże smutny, ponury tudzież czarno-biały byłby świat :)


Ech, chciałbym mieć taką fantazję i możliwości ...
Piotrek, masz rację, ale tylko w odniesieniu do jachtu. Pływałem nim, ba, miałem propozycję jego kupna nad którą dość poważnie zastanawiałem się, i wciąż mam do Polonusa sentyment. Ale nie zgadzam się z tym co wypowiedziałeś w odniesieniu do tzw. "całokształtu".
Akcja ratowania Polonusa i zbiórka kasy na ten cel była spontanicznym przedsięwzięciem ludzi którzy nie patrzyli na to, jak i kto to będzie robił, bo ważny był cel - jacht. I tu zaczynaja się schody. Jak i kto, bo rzeczywistość skrzeczy.
Jak i kto ... Po pierwsze armator jachtu w mojej ocenie nadużył zaufania darczyńców i, również w mojej ocenie, nie zrobił dostatecznie sprawnie naprawy. Przez to mam przypuszczenie, że środki którymi dysponował nie zostały wykorzystane optymalnie. Po drugie, chłopcy zrobili sobie co najmniej miesięczne, wesołe wakacje (znów w mojej ocenie), niestety nie darmowe (zdaje się 140 zł za dobę).
Niech dalej świat ma być dla nich kolorowy, a nie czarno biały jak jest dla wielu z nas? Niech chłopaki jeszcze się pobawią.
A może byś chciał dorzucić parę pln do mojej zabawy? A jak przebaluję wszystko, to dorzucisz sie na bilet powrotny?

_________________
Jedni mówią po to, żeby mówić, a inni po to, żeby powiedzieć.



Za ten post autor Szaman3 otrzymał podziękowania - 9: Cape, cine, kooniu, M@rek, Marcyz, Narjess, reed, Rycho21, Vela III
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 16:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 01:22
Posty: 1212
Podziękował : 263
Otrzymał podziękowań: 367
Uprawnienia żeglarskie: sterownik azjatycki
Zgrzyb napisał(a):
Zadaję sobie takie pytanie, czy jesteśmy w stanie jeszcze raz zmobilizować się, aby pomóc w powrocie pozostałych członków załogi Polonusa.
Wiadomo, że Seba musi zostać na jachcie, natomiast nie wiadomo w jaki sposób chłopaki mogą powrócić na ojczyzny łono.
Ja ze swej strony deklaruję, że coś tam dorzucę, jeśli będzie trzeba.

Krótko: deklarowałem już wcześniej pomoc wszystkim członkom "ekipy ratunkowej", więc gdy pomoc będzie potrzebna, teraz też jej nie odmówię.

_________________
Pozdrawiam,
Marcin



Za ten post autor Margrabi otrzymał podziękowanie od: Zgrzyb
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 16:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2014, o 22:26
Posty: 256
Podziękował : 36
Otrzymał podziękowań: 548
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
cine napisał(a):
Akcji Polonus nie rozumiem i nie popieram. Moje bandyckie prawo.
I moim prawem jest swoją o tym opinię wypowiedzieć.

Oprócz tego zdajesz sobie sprawę że ten jacht NIE MÓGŁ tam zostać tak-o?
To jest Antarktyda, i Stacja Arctowskiego została pozostawiona z niezłym problemem - stad pomysł by Polonus odpłynął to nie tylko "fanaberia" Seby, ale również rozwiązanie poważnego problemy "jak zutylizować jacht na Antarktydzie". Bo zgodnie z przepisami to jacht w całości lub pokrojony na złom MUSIAŁ być stamtąd zabrany.

Szczegół taki, ale jednak.....



Za ten post autor Buber otrzymał podziękowania - 10: Janna, Margrabi, Marian Strzelecki, martinez98, Moniia, pough, qxqx, Walen, Węzełek, Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 16:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Szaman3 napisał(a):
Kurczak napisał(a):
Rozumiem Twoje stanowisko, ale gdybyśmy w życiu kierowali się tylko ekonomią i naukami ścisłymi - jakże smutny, ponury tudzież czarno-biały byłby świat :)


Akcja ratowania Polonusa i zbiórka kasy na ten cel była spontanicznym przedsięwzięciem ludzi którzy nie patrzyli na to, jak i kto to będzie robił, bo ważny był cel - jacht. I tu zaczynaja się schody. Jak i kto, bo rzeczywistość skrzeczy.
Jak i kto ... Po pierwsze armator jachtu w mojej ocenie nadużył zaufania darczyńców i, również w mojej ocenie, nie zrobił dostatecznie sprawnie naprawy. Przez to mam przypuszczenie, że środki którymi dysponował nie zostały wykorzystane optymalnie. Po drugie, chłopcy zrobili sobie co najmniej miesięczne, wesołe wakacje (znów w mojej ocenie), niestety nie darmowe (zdaje się 140 zł za dobę).
Niech dalej świat ma być dla nich kolorowy, a nie czarno biały jak jest dla wielu z nas? Niech chłopaki jeszcze się pobawią.
A może byś chciał dorzucić parę pln do mojej zabawy? A jak przebaluję wszystko, to dorzucisz sie na bilet powrotny?


Owszem, zgadzam się z Tobą, ale weź pod uwagę, że wówczas gdy zrzucaliśmy się na ratowanie Polonusa nie mieliśmy takiej wiedzy.

Żebym wiedział, że się przewrócę - to bym usiadł. To oczywista oczywistość :)

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 17:08 

Dołączył(a): 28 gru 2015, o 11:45
Posty: 81
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 18
Uprawnienia żeglarskie: JSM
Niedługo ktoś ogłosi zbiórkę na, zwrot utraconych dochodów dla ratowników, które mogli uzyskać pozostając w swoim zawodowym świecie. ;) . A może by tak Seba jako organizator zrobił podliczenie operacji i określił ile jeszcze potrzeba pieniędzy na powrót pozostałej czwórki. Jak dotąd nie ma żadnej prośby od niego a tu co zajrzę to jakieś nowe pospolite ruszenie...

_________________
Ave Ja
"Bądź dzielny T.G." - jestem Przyjacielu...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 17:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2015, o 17:38
Posty: 1272
Podziękował : 604
Otrzymał podziękowań: 559
Uprawnienia żeglarskie: takie tam
Proponuję nie łączyć zbiórki dla Basi i Janusza ze zbiórką dla Marcina i Sajmona. To dwie zupełnie inne ekipy.

_________________
Wiosna



Za ten post autor taka_jedna otrzymał podziękowania - 5: M@rek, Marian Strzelecki, Rycho21, Vela III, Waldi_L_N
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 17:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lis 2015, o 20:00
Posty: 496
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował : 141
Otrzymał podziękowań: 105
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Moniia napisał(a):
Można, ale nie trzeba. I na szczęście trochę wariatów, którzy rozumieją innych wariatów na świecie jest


Zgadzam się z Monią i bez kitu, rozpatrywany jest wątek ekonomiczny?
Przecież to nie miało mieć sensu ekonomicznego, nie mogło mieć.
Uważam, że jak, jako społeczność zaczęliśmy tę sprawę, to należy ją dokończyć i cieszyć się Polonusem na Polskich wodach. Bo tak!

_________________
Zapal fajkę z wrzośca – na świecie jest tylko wiatr i dym.


Ostatnio edytowano 23 sty 2016, o 17:28 przez redgrist, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor redgrist otrzymał podziękowania - 4: Alterus, martinez98, skipbulba, Węzełek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 17:22 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
taka_jedna napisał(a):
Proponuję nie łączyć zbiórki dla Basi i Janusza ze zbiórką dla Marcina i Sajmona. To dwie zupełnie inne ekipy.

Trzecia prawda księdza Tischnera.
TO JEST JEDNA ekipa.
Jej rozpad jest składową czynników których na odległość "biez wodki nie razbieriosz".
Wrócą to może wyjaśnią wszystko. Może.
Potrzebą chwili jest bezpieczny powrót WSZYSTKICH do chałpy.
A jak na razie to chłopacy o nic nie proszą.
Poczekamy, zobaczymy.

_________________
Pozdrawiam
Wiesław



Za ten post autor Bombel otrzymał podziękowanie od: mazok
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 17:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2015, o 17:38
Posty: 1272
Podziękował : 604
Otrzymał podziękowań: 559
Uprawnienia żeglarskie: takie tam
Bombel napisał(a):
taka_jedna napisał(a):
Proponuję nie łączyć zbiórki dla Basi i Janusza ze zbiórką dla Marcina i Sajmona. To dwie zupełnie inne ekipy.

Trzecia prawda księdza Tischnera.
TO JEST JEDNA ekipa.
Jej rozpad jest składową czynników których na odległość "biez wodki nie razbieriosz".
Wrócą to może wyjaśnią wszystko. Może.
Potrzebą chwili jest bezpieczny powrót WSZYSTKICH do chałpy.


Ustalcie nowe konto dla wpłat na powrót Marcina i Sajmona i tam zbierajcie kasę. Niech się zrzuca ten kto uważa za stosowne. Ja proszę aby obu zbiórek nie łączyć. Proponuję pozostałą kasę (o ile taka zostanie) ze zbiórki dla Basi i Janusza podzielić po połowie i im wręczyć w postaci gotówki na powrót do życia. Po trzech miesiącach może im być ciężko.

_________________
Wiosna



Za ten post autor taka_jedna otrzymał podziękowania - 7: Gregs, Logrus65, qbalon, Rycho21, Szaman3, Vela III, Węzełek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 17:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
redgrist napisał(a):
Moniia napisał(a):
Można, ale nie trzeba. I na szczęście trochę wariatów, którzy rozumieją innych wariatów na świecie jest


Zgadzam się z Monią i bez kitu, rozpatrywany jest wątek ekonomiczny?
Przecież to nie miało mieć sensu ekonomicznego, nie mogło mieć.
Uważam, że jak jako społeczność zaczęliśmy tę sprawę, to należy ją dokończyć i cieszyć się Polonusem na Polskich wodach. Bo tak!

I pod tym "Bo tak!" się podpisuję, bo jako argument jest tu najlepsze. :-D
Nie ma sensu bałaganić w każdym wątku, ten jest o powrocie Marcina i Sajmona.

_________________
Pozdrawiam
Alterus



Za ten post autor Alterus otrzymał podziękowanie od: martinez98
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 17:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Dokładnie tak. Nie wiemy ( chyba) jak wygląda sytuacja finansowa wyprawy i czy Marcin z Sajmonem będą mieli za co wrócić do kraju.

Myślę, że z ew. zbiórką kasy trzeba ze spokojem poczekać :)

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 18:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2006, o 17:51
Posty: 1188
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 187
Otrzymał podziękowań: 261
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz polodowcowy
Zgrzyb napisał(a):
natomiast nie wiadomo w jaki sposób chłopaki mogą powrócić na ojczyzny łono.


Kurczak napisał(a):
Dokładnie tak. Nie wiemy ( chyba) jak wygląda sytuacja finansowa wyprawy i czy Marcin z Sajmonem będą mieli za co wrócić do kraju.

Myślę, że z ew. zbiórką kasy trzeba ze spokojem poczekać :)

Właśnie !!!
Ale przezorny ... zawsze upozorowany :cool:
Tylko coś tak czuję, że kłopoty mogą być. A przecież ich nie zostawimy. :twisted:

_________________
Pozdrawiam !
Zbyszek "Zgrzyb" Przybyszewski
http://www.samoster.org.pl/index.php?dzial=7



Za ten post autor Zgrzyb otrzymał podziękowania - 2: Janna, Leszek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 18:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:57
Posty: 3241
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 333
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: RYA/MCA Yachtmaster Ocean
Kurczak napisał(a):
Dokładnie tak. Nie wiemy ( chyba) jak wygląda sytuacja finansowa wyprawy i czy Marcin z Sajmonem będą mieli za co wrócić do kraju.

Myślę, że z ew. zbiórką kasy trzeba ze spokojem poczekać :)


Oczywiście ze należy poczekać. Przecież organizator przedsięwzięcia musiał przeznaczyć na to odpowiednie środki w swoim budżecie.

_________________
Jedni mówią po to, żeby mówić, a inni po to, żeby powiedzieć.



Za ten post autor Szaman3 otrzymał podziękowania - 4: Marcyz, Mika, Narjess, taka_jedna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 18:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Zwłaszcza, że zbiórka kasy to przy obecnym poziomie usług bankowych to 24 godziny.

Druga sprawa, że jak uzbierana kasa nie będzie potrzebna za chwilę będziemy zawzięcie dyskutować co z nią zrobić :rotfl:

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 18:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Kurczak napisał(a):
Druga sprawa, że jak uzbierana kasa nie będzie potrzebna za chwilę będziemy zawzięcie dyskutować co z nią zrobić :rotfl:

Przepić :mrgreen: (Podzieliwszy jakoś proporcjonalnie pomiędzy SIZ-y różniste)
(To napisałem ja, AIKI, niepijący dziewiętnasty rok :lol: )

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI



Za ten post autor AIKI otrzymał podziękowania - 3: PilotR, Węzełek, Zgrzyb
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 18:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Zgrzyb napisał(a):
...nie wiadomo w jaki sposób chłopaki mogą powrócić na ojczyzny łono.

O ile rozumiem na to była zrzutka z ubiegłego roku: na wyprawę ratowania Polonusa, czyli w obie strony, w której na szczęście nie wziąłem udziału. Jeśli byliśmy zmuszeni ogłosić i wspaniale wykonać zbiórkę "na 2/5", to z powodu nieprzewidzianej i nadzwyczajnej, choć zawinionej (nie decyduję przez kogo) sytuacji. W tej zbiórce udziału nie wezmę.
I pozwólcie, że nie będę dalej rozwijał.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowania - 10: cine, Logrus65, M@rek, Marcyz, Michal, Narjess, Szaman3, taka_jedna, Vela III, Waldi_L_N
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 18:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Ten watek powinien chyba się inaczej nazywać? Jaką nazwę proponujecie? "Rozszarpać Marcina" a może "Udupić Sajmona"?

Jeśli ktoś nie chce pomóc, to jest to sprawa tylko i wyłącznie tego ktosia.
Dyskusja obok się toczyła, że "to co w załodze musi zostać w załodze" a jak jest z tym co w duszy się słyszy? Musi być upublicznione?

Jeśli nie chcesz pomóc, to NAPRAWDĘ NIKT NIE BĘDZIE MIAŁ DO CIEBIE PRETENSJI, ale pozwól uzyskać Zgrzybowi odpowiedź na pytanie, które zadał swojej duszy.

Zgrzybie, pomogę i wiem, że jest wiele osób, które chcą pomóc, ale boją się odezwać na forumie, bo boją się, że zostaną zakrzyczane.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Ostatnio edytowano 23 sty 2016, o 21:17 przez Maar, łącznie edytowano 1 raz
Grzyba na Zgrzyba zamieniłem. Sorrki Zgrzybku :-)



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowania - 18: bryg, Cape, Hania, Janna, martinez98, mazok, Milena, Moniia, Nieszka, peter, Pierwszy, pough, Radziel, skipbulba, Węzełek, Zgrzyb, Zielony Tygrys, Świerszcz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 19:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1743
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Czytam wątek, skrajnie różne stanowiska i mam prawdziwe uczucia mieszane.
Tak, można upolować fajny jacht za relatywnie nieduże pieniądze. Można ciuchutko ten jacht robić, pływać, zarabiać przy jego pomocy.

Można jak Seba - ogłosić jakie ma się marzenie i realizować je tak jak on. Z przytupem.

W każdej opcji będą ci co pomogą i duuuża ilość ludzi zawistnych (niekoniecznie żeglarzy, tak ogólnie).

Natomiast jaka by to nie była forma żeglowania, jak trzeba pomóc to trzeba. Kto może to finansowo, inny logistycznie, jeszcze inny wydzierga podusię i to też będzie mile. Bo to znaczy, że jest życzliwy. Dziś pomagam ja - jutro mogę jej potrzebować. Takie życie.

Ot takie myśli bez specjalnego związku.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka



Za ten post autor Hania otrzymał podziękowania - 7: Fido__, Janna, mazok, pough, reed, Węzełek, Zgrzyb
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2016, o 19:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
Maar napisał(a):
ale boją się odezwać na forumie, bo boją się, że zostaną zakrzyczane.

A czasami Marek, my skrytoczytacze nie odzywamy się chociażby dlatego, że żeby nie zaciemniać przesłania jakie jest prowadzone w wątku, również.

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.



Za ten post autor Ognisty Szkwał otrzymał podziękowania - 2: Madzia, Radziel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL