Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 27 kwi 2024, o 08:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 sie 2016, o 14:42 

Dołączył(a): 19 paź 2006, o 07:55
Posty: 980
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 196
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
piotr6 napisał(a):
czas na komisję


O z tym nie będzie przecież kłopotu... komisja w składzie: przewodniczący-Colonel, zastępca-Colonel, sekretarz-Colonel jest gotowa w każdej chwili do działania :rotfl:

_________________
Piwo jest dowodem na to że Bóg nas kocha i chce żebyśmy byli szczęśliwi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sie 2016, o 15:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Widać prawda was boli. Ale zajmijcie się sobą. Potęźny ugór do zaorania.
A ja korzystam z pewnej opcji.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sie 2016, o 15:55 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Colonel napisał(a):
A ja korzystam z pewnej opcji.


a nie lepiej zbanować?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sie 2016, o 16:20 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 557
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Jest na forum opcja "ignorując temat"?

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sie 2016, o 16:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Waldi_L_N napisał(a):
Jest na forum opcja "ignorując temat"?

A tak po prostu ignorować się nie da? Naprawdę potrzebujesz pomocy? :-D

_________________
Pozdrawiam
Alterus



Za ten post autor Alterus otrzymał podziękowanie od: Sajmon
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sie 2016, o 03:50 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Zadam pytanie.... kim jest czyli jaką funkcję spełnia tz. oficer na rejsach Zjawy?

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sie 2016, o 04:40 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 557
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Alterus napisał(a):
Waldi_L_N napisał(a):
Jest na forum opcja "ignorując temat"?

A tak po prostu ignorować się nie da? Naprawdę potrzebujesz pomocy? :-D

A to przez zwykłą ludzką ciekawość jak bardzo można się ośmieszyć uczestnicząc w takim watku. Nie widzę nie zaglądam. ;)

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sie 2016, o 16:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Waldi_L_N napisał(a):
A to przez zwykłą ludzką ciekawość jak bardzo można się ośmieszyć uczestnicząc w takim watku. Nie widzę nie zaglądam. ;)

Nie zaglądam, to nie widzę.
Wchodząc do sklepów samoobsługowych żądasz, aby wszystko zamknęli na klucz, bo inaczej zaczniesz ładować do wózka co popadnie..? ;-)
Nie przesadzajmy z tym ośmieszaniem, niby co tu ośmieszającego? Czytałem, jeden patrzy tak, drugi owak i tyle. Dla mnie dwie rzeczy nie podlegają dyskusji - na pokładzie jest jeden kapitan i jeśli to będę ja, biorę odpowiedzialność i jednocześnie żądam podporządkowania, a jeśli jestem załogantem, to słucham i wykonuję. Taka jest zasada.
Jak tam było z opuszczaniem jednostki po wymustrowaniu nie wiem, więc osądzał nie będę, ale przyznam, że rozbawiły mnie głosy roztkliwiające się nad użyciem mocniejszego słówka w kompletnym oderwaniu od zaistniałego zdarzenia i dotyczące realnego życia, a nie paplaniny na forum. Otóż czasem jest to najdelikatniejsze wyjście z sytuacji, a każdy przyzna, że mniej dotkliwe, nawet dla mimozowatego jestestwa, jak mordobicie.

_________________
Pozdrawiam
Alterus



Za ten post autor Alterus otrzymał podziękowania - 8: Były user, junak73, Kurczak, Leszek, Maar, Micubiszi, nauaag, waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sie 2016, o 20:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17305
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2171
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
plitkin napisał(a):
Robienie kasty nietylalnych wielkich kapitanow z osob, ktore nauczyly sie technicznej umiejetnosci prowadzenia duzych statkow jest w mom odczuciu nalecialoscia z lat poprzednich. Jakos nie spotkalem sie z chamskim czy ironizujacym z klienta pilotem komercyjnego samolotu, nawet w sytuacji gdy wypraszano chama pasazera.
Plitkinie, czy mam rozumieć, że brak mojego (i nie tylko mojego) głośnego sprzeciwu wobec użycia przez Zientarę słowa powszechnie uważanego za wulgarne odbierasz jako robienie z owego Zientary członka kasty nietykalnych?!
I myślisz, że to, że nie pałam oburzeniem ma jakiś związek z moją (i nie tylko moją) naleciałością z lat poprzednich.

Na forumie są ludzie co mają pewne charakterystyczne cechy i gdy otwieram ich posty to z dużą dozą prawdopodobieństwa spodziewam się w nich czegoś charakterystycznego. Colonelowy post - wszystkich banować i zamykać wątki, pewnego numerowanego młotka - jestem pewien, że w środku jest jakaś przysrawka bezsensu, Twoje Plitkinie w wielu przypadkach są filozoficznie-prostujące ;-) .
Naprawdę, często spotykam Twoje posty, w których na pierwszy rzut oka, wydaje się, że chcesz załagodzić sytuację, jakoś próbujesz wyprostować pyskaczy, wyciągasz jakiś dziwne przykłady (vide: cytat wyżej) i w konkluzji stwierdzasz, że nie wiesz jak było, więc nie należy dyskutować .

IMHO po to jest forum, żeby dyskutować, a jeśli się czegoś nie wie, to można zapytać. Ja zapytałem (i to nie tylko Wojtka) jak to było, i jakąś tam, subiektywną bo subiektywną, ale jakąś wiedzę mam.
Było ich na Zjawie 14 sztuk. Z wcześniejszego rejsu zostało 5, a przyjechało razem 7 osób ze Śląska. Jeden koleś rozchorował się (jeszcze w Hawanie) i na jego miejsce weszła jachtostopowowiczka, Rosjanka, więc znów było 14 (razem z kapiszonem i bosunem, ofc).

Duda napisał pismo w imieniu 6 osób ze Śląska, ale podpisał je on i jego dziewczyna, a jego brat napisał niemal identyczne. I ta trójka wysiadła 2 dni przed końcem. Pozostałe osoby wymienione jako współautorzy pisma nie podpisały go, na dodatek w mailu do CWM napisały, że nie zgadzają się z jego treścią.

W dalszym ciągu Plitkinie twierdzisz, że powodowane koniecznością utrzymania planu rejsu, skuteczne wyproszenie (za pomocą słowa spier...) z jachtu osoby, która z premedytacją dezorganizuje plan jest czymś aż tak nagannym?

BTW czy byłeś kiedyś wyrzucany z komercyjnego samolotu? Jeśli nie, to skąd wiesz jak przebiegała cała dyskusja? Wiesz co mówili do chama pasażera, gdy był +-5 rzędów od Ciebie, a później...? Nie wiesz, ale jako przykład dajesz.

starywyga napisał(a):
ZNALAZŁEM
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 22933766&t
Prywatnie podam kto tak sterował

Ehhh, rozróżniasz rozmowy prywatne od publicznego szkalowania?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sie 2016, o 20:37 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012, o 00:32
Posty: 2084
Lokalizacja: gdzie zawieje :-)
Podziękował : 455
Otrzymał podziękowań: 766
Uprawnienia żeglarskie: mam
I jak nieczęsto zgadzam sie z Pitkinem to musze przyznać mu rację. Tematy niewygodne zamiata się pod dywan :-)
Ale to nie znika i wychodzi ;-)

_________________
Seba

"Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sie 2016, o 20:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17305
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2171
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Seba napisał(a):
Tematy nie wygodne zamiata się pod dywan
Daj Sebuś przykład, proszę.

Raz - jeden, jedyny raz przeniosłem do Hadesu wątek, ze względu to, że był to niewygodny temat (śmierć w rodzinie osobnika pomiatanego w poście zbiegła się w czasie z datą publikacji).

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sie 2016, o 20:51 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012, o 00:32
Posty: 2084
Lokalizacja: gdzie zawieje :-)
Podziękował : 455
Otrzymał podziękowań: 766
Uprawnienia żeglarskie: mam
Przykladem jest Polonus. Do dzisiaj jako kapitan nie napisales prawdy o tym cosie wydarzylo :-)

_________________
Seba

"Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sie 2016, o 20:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17305
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2171
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Seba napisał(a):
Do dzisiaj jako kapitan nie napisales prawdy o tym cosie wydarzylo
Pytam o zamiatanie pod dywan, a nie o niedopowiedzenia na publicznym kanale. Jak ktoś chciał się dowiedzieć wszystkiego, to mógł dopytać - wielu dopytało.

Więc gdzie to zamiatanie pod dywan?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sie 2016, o 21:05 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012, o 00:32
Posty: 2084
Lokalizacja: gdzie zawieje :-)
Podziękował : 455
Otrzymał podziękowań: 766
Uprawnienia żeglarskie: mam
Maar napisał(a):

Więc gdzie to zamiatanie pod dywan?
na forum . Ja wiem.. ..Judasz trzymał Cię za jaja..e wszystkim wokół mówił że ...

_________________
Seba

"Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sie 2016, o 21:08 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Seba napisał(a):
Przykladem jest


również banowanie Dudy czy też życie po życiu.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 09:19 

Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 11:37
Posty: 312
Podziękował : 262
Otrzymał podziękowań: 166
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Maar napisał(a):
Jak ktoś chciał się dowiedzieć wszystkiego, to mógł dopytać - wielu dopytało.

To ja z chęcią się dowiem co się wtedy wydarzyło. Jeśli nie na forum, poproszę na priva.
Z góry dzięki.
J.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 11:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1257
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Juziu napisał(a):
To ja z chęcią się dowiem co się wtedy wydarzyło



Wieloryb......... Wieloryb w czasie rui machnąwszy ogonem, zepchnął Polonusa na mieliznę a odpływ dokonał dzieła.
Czy takie wyjaśnienie Ci Juziu wystarczy? :roll:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"



Za ten post autor Micubiszi otrzymał podziękowania - 4: Jaromir, Juziu, Moroszka, Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 13:29 

Dołączył(a): 25 sie 2016, o 08:57
Posty: 16
Lokalizacja: Bystra
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: potrzebne
Maar , a moze masz tez info na temat jak to z premedytacja dezorganizowali plan rejsu
Czy kapitan zrobil wpis do dziennika jachtowego, ze cos takiego mialo miejsce, a kolejna rzecz to oni przeciez dobrowolnie opuscili statek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 13:40 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Maar napisał(a):
plitkin napisał(a):
Robienie kasty nietylalnych wielkich kapitanow z osob, ktore nauczyly sie technicznej umiejetnosci prowadzenia duzych statkow jest w mom odczuciu nalecialoscia z lat poprzednich. Jakos nie spotkalem sie z chamskim czy ironizujacym z klienta pilotem komercyjnego samolotu, nawet w sytuacji gdy wypraszano chama pasazera.
Plitkinie, czy mam rozumieć, że brak mojego (i nie tylko mojego) głośnego sprzeciwu wobec użycia przez Zientarę słowa powszechnie uważanego za wulgarne odbierasz jako robienie z owego Zientary członka kasty nietykalnych?!
I myślisz, że to, że nie pałam oburzeniem ma jakiś związek z moją (i nie tylko moją) naleciałością z lat poprzednich.

Na forumie są ludzie co mają pewne charakterystyczne cechy i gdy otwieram ich posty to z dużą dozą prawdopodobieństwa spodziewam się w nich czegoś charakterystycznego. Colonelowy post - wszystkich banować i zamykać wątki, pewnego numerowanego młotka - jestem pewien, że w środku jest jakaś przysrawka bezsensu, Twoje Plitkinie w wielu przypadkach są filozoficznie-prostujące ;-) .
Naprawdę, często spotykam Twoje posty, w których na pierwszy rzut oka, wydaje się, że chcesz załagodzić sytuację, jakoś próbujesz wyprostować pyskaczy, wyciągasz jakiś dziwne przykłady (vide: cytat wyżej) i w konkluzji stwierdzasz, że nie wiesz jak było, więc nie należy dyskutować .

IMHO po to jest forum, żeby dyskutować, a jeśli się czegoś nie wie, to można zapytać. Ja zapytałem (i to nie tylko Wojtka) jak to było, i jakąś tam, subiektywną bo subiektywną, ale jakąś wiedzę mam.
Było ich na Zjawie 14 sztuk. Z wcześniejszego rejsu zostało 5, a przyjechało razem 7 osób ze Śląska. Jeden koleś rozchorował się (jeszcze w Hawanie) i na jego miejsce weszła jachtostopowowiczka, Rosjanka, więc znów było 14 (razem z kapiszonem i bosunem, ofc).

Duda napisał pismo w imieniu 6 osób ze Śląska, ale podpisał je on i jego dziewczyna, a jego brat napisał niemal identyczne. I ta trójka wysiadła 2 dni przed końcem. Pozostałe osoby wymienione jako współautorzy pisma nie podpisały go, na dodatek w mailu do CWM napisały, że nie zgadzają się z jego treścią.

W dalszym ciągu Plitkinie twierdzisz, że powodowane koniecznością utrzymania planu rejsu, skuteczne wyproszenie (za pomocą słowa spier...) z jachtu osoby, która z premedytacją dezorganizuje plan jest czymś aż tak nagannym?

BTW czy byłeś kiedyś wyrzucany z komercyjnego samolotu? Jeśli nie, to skąd wiesz jak przebiegała cała dyskusja? Wiesz co mówili do chama pasażera, gdy był +-5 rzędów od Ciebie, a później...? Nie wiesz, ale jako przykład dajesz.



Maarze, czytaj ze zrozumieniem. Nieraz pisalem, ze informacje zalozyciela watku traktuje z niesmakiem. Z wiekszym niesmakiem jednak przeczytalem co napisal tutaj Wojtek. Oceniam tylko to co tu napisano lub do czego sie przyznaly osoby (kiedy pisaly o sobie). Powtorze: nie oceniam i nie chce oceniac co sie stalo na statku. Oceniam co sie stalo NA FORUM. A tu w mojej ocenie stala sie rzecz naganna: Duda zostal zbanowany za nic, a duzo gorsze grzechy w wykonaniuninnych forowiczow sa wielokrotnie przepuszczane lub wrecz cicho lub otwarcie popierane i wlasnie to moim zdaniem jest zle. My, uzytkownicy potrafimy i sami sobie zweryfikowac kto jest chamem i odpowiednio jego posty odbierac. Oczywiscie niedopuszczalne jest chamstwo w stosunku do innych forowiczow, ale nie bylo to na ban. To, ze robil on z siebie glupka -tym gorzej robil dla siebie.

Co do samolotu: podziwiam, ze wiesz jakie mialem doswiadczenia, wlacznie z obliczaniem rzedow przebiegu akcji w stosunku do zajmowanego przeze mnie.

Rozumiem tez, ze nie mam zadnego prawa do opiniowania Pana Kapitana za to co napisal na tym forum sam o sobie i swoich dzialaniach. Nie mam prawa tez do podejmowania samodzielnej decyzji co mi sie podoba, a co nie. No i oczywiscie tylko ja, Colonel i inni uzytkownicy sa tak prosci, ze latwo rozpracowac z gory tresc naszych postow, ale w druga strone -to jestesmy zbyt glupi by ocenic nawet post factum to co napisal sam o sobie jeden Pan, albo ZROBIL drugi.
Szkoda jednak, ze przy tej wybitnej zdolnosci czytania w myslach innych i odtwarzania wydarzen w jakich brali udzial nie chcesz zrozumiec prostej rzeczy ktora pisalem wprost: Duda zostal zbanowany za cos, co na forum jest regularna poranna rozgrzewka i gra wstepna w dyskusji kilku zakorzenionych autorytetow.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: qbalon
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 14:13 

Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 11:37
Posty: 312
Podziękował : 262
Otrzymał podziękowań: 166
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dzięki Maar.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Micubiszi napisał(a):
Wieloryb......... Wieloryb w czasie rui machnąwszy ogonem, zepchnął Polonusa na mieliznę a odpływ dokonał dzieła.
Czy takie wyjaśnienie Ci Juziu wystarczy?

Dzięki Micubiszi :D Takie były do tej pory i jakoś nie wystarczały :D . Najwyraźniej coś ze mną jest nie halo :D
J


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 14:19 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
A ja myślałem, że Zbieraj w tvnie wszystko powiedział

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 16:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1257
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
piotr6 napisał(a):
w tvnie


Nie klnij na forum :mrgreen:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17305
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2171
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
plitkin napisał(a):
Maarze, czytaj ze zrozumieniem. [...] Powtorze: nie oceniam i nie chce oceniac co sie stalo na statku. Oceniam co sie stalo NA FORUM. A tu w mojej ocenie stala sie rzecz naganna: Duda zostal zbanowany za nic


OK, postaram się czytać ze zrozumieniem, ale mam prośbę - pomóż mi.
Zacytowałeś moją polemikę z Peterem, o taką:
Plitkin wyżej napisał(a):
plitkin napisał(a):
Maar napisał(a):
peter napisał(a):
Trafił na trudnego klienta
KHEM? Klienta?! O ile umiem czytać ze zrozumieniem to Duda był CZŁONKIEM ZAŁOGI a nie klientem.
peter napisał(a):
i sobie po prostu nie poradził
Znowu KHEM!?!? Poradził sobie doskonale - statek bezpiecznie zakończył rejs.

Mimo, iz nie sympatyzuje autorowi watku, to z takimi pogladami rowniez sie radykalnie nie zgadzam. Robienie kasty nietylalnych wielkich kapitanow z osob, ktore nauczyly sie technicznej umiejetnosci prowadzenia duzych statkow jest w mom odczuciu nalecialoscia z lat poprzednich. Jakos nie spotkalem sie z chamskim czy ironizujacym z klienta pilotem komercyjnego samolotu, nawet w sytuacji gdy wypraszano chama pasazera.[...]


Więc powiedz mi proszę, czy Twoja uwaga "robienie kasty nietykalnych wielkich kapitanów" wynika z tego, że Duda dostał bana czy z tego, że nie zgadzam się z Piterem w kwestii "kim w stosunku do Zientary był Duda"?
IMHO był członkiem załogi, klientem był w stosunku do CWM.

I pytanie pomocniczo-naprowadzające: kto robi tę kastę?
Ja, pisząc to co wyżej, czy banując Dudę?

Pytam, bo mogę ci logi moderatorskie pokazać - posty nowego user na naszym forumie muszą być akceptowane przez modów. Wiesz kto zaakceptował dwa pierwsze post w tym wątku?:-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 21:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Kurczak napisał(a):
To, że jestem jaki jestem - to po części zasługa ZHP

Na zasługa - wina :-P :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 23:17 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Maarze, mnie razi ban.
Dodatkowo, nie zgadzam sie tez z Teoim pogladem, ze rejs sie skonczyl pomyslnie tylko dlatego, ze jacht dotarl do celu. Zaloga nie dotarla.
Nie zgadzam sie tez z rozlaczeniem pozycji klienta i czlonka zalogi. Duda byl i klientem i czlonkiem zalogi. Przypomne: czlonkiem zalogi, w ktorej staz, wiedxa i doswiadczenie zeglarskie nie byly wymagane.

Przypomne po raz kolejny:oczywistym jest, ze Duda sie osmieszyl tu na forum. Ale ban byl w moim odczuciu niezasluzony i wybiorczy. Banowanie jednych za zaledwie lekko wyrazona glupote i konsekwentne ignorowanie i pomijanie milczeniem wyraznego chamstwa, agresji i buractwa w wykonaniu kilku osob jest wlasnie robieniem kasty nietkalnych kapitanow (w tym papierowych, tekturowych, plastikowych i forumowych)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 04:29 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
plitkin napisał(a):
Duda sie osmieszyl tu na forum.

Może , ale znacznie bardziej kapitan tego rejsu wraz z organizatorem ośmieszyli funkcje oficera. Oficer ...sama nazwa brzmi z lekka dyniowato, i nie potrzeba dowalać jej wzniosłości.

Oficer na początku pełnienia tej funkcji musi wiedzieć jakie zadania przed nim są postawione i ile za nie zarobi.
Może być tak że nie zarobi nic, wręcz zapłaci tak samo jak reszta załogi, ale obowiązki będzie miał . Może też być tak że zarobi a obowiązki będzie miał nikłe.
W każdym przypadku jeśli istnieje zapotrzebowanie na oficera to firma powinna dbać o jego zaistnienie a jeśli okazało się że firma olała to, i spuściła ten problem na kapitana to ... abstrahując od słowa spierdalaj, relacje pomiędzy kapitanem a oficerem powinny być na wysokim poziomie kultury żeglarskiej w której słowo spierdalaj bywa dodatkiem ekspresji, ale nie skierowanej personalnie. Ostatecznie to dobór kadry jest w rękach firmy lub kapitana, no chyba że oficer jest na tym ... jachcie.....przymusowym obciążeniem.

Piotr Siedlewski



Za ten post autor ins otrzymał podziękowania - 2: PilotR, Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 09:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Ale ban byl w moim odczuciu niezasluzony i wybiorczy.


Tak.
A do tego, co jakoś też umyka, a co już napisałem, ban był po prostu zbędny.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 09:11 

Dołączył(a): 25 sie 2016, o 08:57
Posty: 16
Lokalizacja: Bystra
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: potrzebne
plitkin napisał(a):
Maarze, mnie razi ban.
Dodatkowo, nie zgadzam sie tez z Teoim pogladem, ze rejs sie skonczyl pomyslnie tylko dlatego, ze jacht dotarl do celu. Zaloga nie dotarla.
Nie zgadzam sie tez z rozlaczeniem pozycji klienta i czlonka zalogi. Duda byl i klientem i czlonkiem zalogi. Przypomne: czlonkiem zalogi, w ktorej staz, wiedxa i doswiadczenie zeglarskie nie byly wymagane.

Przypomne po raz kolejny:oczywistym jest, ze Duda sie osmieszyl tu na forum. Ale ban byl w moim odczuciu niezasluzony i wybiorczy. Banowanie jednych za zaledwie lekko wyrazona glupote i konsekwentne ignorowanie i pomijanie milczeniem wyraznego chamstwa, agresji i buractwa w wykonaniu kilku osob jest wlasnie robieniem kasty nietkalnych kapitanow (w tym papierowych, tekturowych, plastikowych i forumowych)


Czym to niby Duda sie tutaj osmieszył drogi pitkinie ,tym , ze ujawnil troche prawdy i pobudzil to forum :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 09:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Salve frater.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 10:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
starywyga napisał(a):
Czym to niby Duda sie tutaj osmieszył


Tym co napisał i tym co potem pisał. Ośmieszył i zniechęcił do siebie kompletnie. A że nie on jeden, to zupełnie inna sprawa :-P

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: Alterus
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 161 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL