Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 26 kwi 2024, o 08:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 cze 2017, o 22:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Hania napisał(a):
Twoje wilcze prawo. Jeżeli moje zdanie, wynikające z doświadczenia zarówno z zakresu budowy/remontu jachtu stalowego (większego od Polonusa) jak i eksploatacji jachtu, pracy jako ekipa lądowa dla eksploatowanego jachtu i na koniec 30 letnie doświadczenie pracy związanej z logistyką w produkcji/dostawach/montażu (nomen omen dużej stolarni, więc i o branży drzewnej mam pojęcie) - jest smrodem dydaktycznym - to też Twoje prawo.
W przeciwieństwie do Ciebie swoje zdanie wyraziłam bez wulgaryzmów, starając się nikogo nie urazić. Jeżeli zabolało Sebę - to On mnie zna i wie, że źle mu nie życzę ale jak uważam, że nawalił to to usłyszy.


Jakby ktoś w wolnej chwili mogl objasnić Hani znaczenia wyrażenia "nomen omen" to może podnieść jakość formuowania myśli. Znaczenie slowa wulgaryzm, to już sobie sama może wygooglować...

A tymczasem w potoku mysli strzelistych ginie propozycja udzialu w rejsie Polonusem przez Atlantyk!
Rozmawialem z Sebą. Poszukuje zalogantów na rejs. Zapewnia bilet lotniczy z Polski, pomoc w dotarciu na jacht.

Start z Brazylii, nie jest jeszcze precyzyjnie osadzony w czasie, zależy od terminu napraw koniecznych do wykonanie przed rejsem

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 cze 2017, o 22:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4464
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No i mamy przykład dwóch obozów w postach Hani i Zbyszka, taki POPIS , pierwszy znów kolejny mentorski, opiniujący, znów roztrząsający dawno wyjaśnione kwestie, drugi może zbyt surowy w ocenie , ale wypowiedziany przez szanowaną osobę na forum.
Łapki pod obydwoma wypowiedziami jednoznacznie pokazują kto z jakiej opcji: Warczeć, jątrzyć , gryżć czy też wspierać, pomagać .. ufać.

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...



Za ten post autor Dar_bob_63 otrzymał podziękowanie od: Seba
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 05:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1743
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Dar_bob_63 napisał(a):
No i mamy przykład dwóch obozów w postach Hani i Zbyszka, taki POPIS , pierwszy znów kolejny mentorski, opiniujący, znów roztrząsający dawno wyjaśnione kwestie, drugi może zbyt surowy w ocenie , ale wypowiedziany przez szanowaną osobę na forum.
Łapki pod obydwoma wypowiedziami jednoznacznie pokazują kto z jakiej opcji: Warczeć, jątrzyć , gryżć czy też wspierać, pomagać .. ufać.


Nie mentorski i opiniujący a refleksja. Wystarczy z uwagą przeczytać tylko wpisy na tym forum, nawet odrzucając te, które nie są przyjazne Sebie. Wystarczy prześledzić co się działo i dzieje z jachtem.
Podkreślę raz jeszcze - kto ma ochotę niech pomaga Sebie. Natomiast robienie z tego nieomal obowiązku narodowego to gruba przesada. Seba kupił sobie taki a nie inny jacht. To jego prywatny jacht, a nie dobro narodowe. Czym różni się jacht Seby od jachtu Gienka Moczydłowskiego ? Albo od Empatii ? Dlaczego tamte jachty nie mają takiego wsparcia ? A realizują program dużo bardziej pożyteczny niż rekreacyjne pływanko.
Mogę robić za forumową świnię, niedojdę i teoretyka pouczacza - wisi mi to. Odezwałam się, bo od tego ciągłego "trzeba pomóc" właśnie rzygać się chce.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka



Za ten post autor Hania otrzymał podziękowania - 7: Colonel, kougar, mnemo, PilotR, Senator, szkutnik, Vela III
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 05:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14009
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Nie Darku. Mamy wprawdzie faktycznie obecnie dwa obozy ale to, że tak się stało nie wzięło się z powietrza.

Jestem przekonany, że gdyby wszystko faktycznie zostało wyjaśnione tematu by nie było.

Znaczy byłby ale zdecydowanie inny w treści...

To co się dzieje wynika z tego, że może Seba z Sajmonem i kilka bliskich im osób uważają, że wszystko zostało wyjaśnione. Jednak widać, że nie do końca - co bardzo celnie, celnej ode mnie wypunktowala Hania.

A co do "roztrząsania dawno wyjaśnionych kwestii" przytoczę znana przysłowie "prawdziwa cnota krytyki się nie boi" :) A w momencie, gdy Seba napisał długi i rozpaczliwy post było niemal pewne, że temat powróci. Stało się więc tak można powiedzieć "na zamówienie" :)

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowania - 5: Andrzej Kolod, Colonel, Senator, szkutnik, Vela III
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 06:06 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Dar_bob_63 napisał(a):
No i mamy przykład dwóch obozów w postach Hani i Zbyszka, taki POPIS , pierwszy znów kolejny mentorski, opiniujący, znów roztrząsający dawno wyjaśnione kwestie, drugi może zbyt surowy w ocenie , ale wypowiedziany przez szanowaną osobę na forum.
Łapki pod obydwoma wypowiedziami jednoznacznie pokazują kto z jakiej opcji: Warczeć, jątrzyć , gryżć czy też wspierać, pomagać .. ufać.


Rozumiem, że kiedy chodzi o ocenę przez innych - oni jątrzą i gryzą. Kiedy oceniasz Ty działania innych - to jedynie celna i trzeźwo ocena, broń Boże nie jętrzenie? :roll:



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 8: Andrzej Kolod, bratanek65, Colonel, kougar, mnemo, Senator, szkutnik, Vela III
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 08:10 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Pierwsza rzecz, o którą przed rejsem przez ocean pytałbym na jachcie o zespawanym w polowych warunkach kadłubie bez przeglądu technicznego, to tratwa z aktualnym przeglądem i atestem, do tego cała elektronika ratunkowa (jachtowa plus osobista - a i tak nie wiem, czy nie spałbym w kokpicie w sucharze, bo z koi można nie zdążyć).
Trzeba przypomnieć o końcówce Solarisa, tam się [nie]szczęśliwie przy samym brzegu odbyło :oops:
Czy Grzegorz Tulisow miał mniej wiedzy, umiejętności, praktyki, doświadczenia i pomysłu na życie od Sebastiana? A wsparcia z lądu, kapitału?

Tak, wiem, że Wikingowie odkryli Amerykę bez tratw, epirbów, transponderów, suchaczy i aisów.

-----
Sajmon napisał(a):
w potoku mysli strzelistych ginie propozycja udzialu w rejsie Polonusem przez Atlantyk!



Za ten post autor 666 otrzymał podziękowania - 3: soko, szkutnik, Vela III
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 08:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
666 napisał(a):
Pierwsza rzecz, o którą przed rejsem przez ocean pytałbym na jachcie o zespawanym w polowych warunkach kadłubie bez przeglądu technicznego, to tratwa z aktualnym przeglądem i atestem, do tego cała elektronika ratunkowa (jachtowa plus osobista - a i tak nie wiem, czy nie spałbym w kokpicie w sucharze, bo z koi można nie zdążyć).
Trzeba przypomnieć o końcówce Solarisa, tam się [nie]szczęśliwie przy samym brzegu odbyło :oops:
Czy Grzegorz Tulisow miał mniej wiedzy, umiejętności, praktyki, doświadczenia i pomysłu na życie od Sebastiana? A wsparcia z lądu, kapitału?

Tak, wiem, że Wikingowie odkryli Amerykę bez tratw, epirbów, transponderów, suchaczy i aisów.

-----
Sajmon napisał(a):
w potoku mysli strzelistych ginie propozycja udzialu w rejsie Polonusem przez Atlantyk!


Bo atest i przegląd to po prostu same pływają....

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D



Za ten post autor Moniia otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 08:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2009, o 22:44
Posty: 185
Podziękował : 54
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Moniia napisał(a):
Bo atest i przegląd to po prostu same pływają....

Nie, ale wykonują te czynności profesjonaliści i z ich zdaniem można się liczyć, a nie z oceną ...Misiewiczów.

_________________
Pozdrawiam
"Stary" szkutnik

www.szkutnik.bydgoszcz.pl


Ostatnio edytowano 3 cze 2017, o 09:03 przez Zbieraj, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiłem cytowanie.



Za ten post autor szkutnik otrzymał podziękowanie od: Vela III
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 09:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
szkutnik napisał(a):
Moniia napisał(a):
Bo atest i przegląd to po prostu same pływają....

Nie, ale wykonują te czynności profesjonaliści i z ich zdaniem można się liczyć, a nie z oceną ...Misiewiczów.


To podpowiem - obawiającym się o kadłub. Seba przepłynął tym jachtem z Antarktydy do Rio. Niech sobie ktoś spojrzy na mapę i powie mi, kto o stanie tego kadłuba wie więcej w tej chwili - Seba czy surveyor oglądający go przez pół godziny?

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 09:57 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
Moniia napisał(a):
Niech sobie ktoś spojrzy na mapę i powie mi, kto o stanie tego kadłuba wie więcej w tej chwili - Seba czy surveyor oglądający go przez pół godziny?


Oboje będą wiedzieć tyle samo, to co widać z zewnątrz. Co siedzi w środku mogą powiedzieć tylko odpowiednie badania.

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 10:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2009, o 22:44
Posty: 185
Podziękował : 54
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Może w GB wystarczy 30 minut .
Jak jacht został w brutalny sposób ściągnięty 31 stycznia 2015 roku że skał na których przeleżał tydzień w różnych warunkach pogodowych i zafalowania to wypadało by zrobić ekspertyzę specjalistów aby później można było proponować rejs przez Ocean załodze

Tak wiem Ocean przeplyneli również na kajaku i pontonie .... A latać można na drzwiach od hangaru ...

_________________
Pozdrawiam
"Stary" szkutnik

www.szkutnik.bydgoszcz.pl



Za ten post autor szkutnik otrzymał podziękowanie od: Vela III
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 10:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
szkutnik napisał(a):
Może w GB wystarczy 30 minut .
Jak jacht został w brutalny sposób ściągnięty 31 stycznia 2015 roku że skał na których przeleżał tydzień w różnych warunkach pogodowych i zafalowania to wypadało by zrobić ekspertyzę specjalistów aby później można było proponować rejs przez Ocean załodze

Tak wiem Ocean przeplyneli również na kajaku i pontonie .... A latać można na drzwiach od hangaru ...


Zauważ, że nie mowię o proponowaniu a o przepłynięciu.
I że ten jacht już jeden, znacznie gorszy statystycznie ocean po tych naprawach przepłynął.
Ten duży zbiornik testowy zwany dla niepoznaki oceanem jest znacznie lepszy niż jakikolwiek surveyor. I na przestrzeni 3000 mil miał całkiem sporo okazji do dokładnych testów...
Wiec dlaczego słyszę takie straszne lamentowania "bez przeglądu i atestu potopią się!" po tym, jak ten jacht już przepłynął 3000 mil na najburzliwszych wodach świata? Jak widać po obecnej awarii, ocean raczej nie traktował tych prób lekko, a jednak obecne uszkodzenie nie ma wiele wspólnego z uszkodzeniami i naprawami na Antarktydzie?

Podziwiam wiarę w surveyorów i brak wiary w ludzi, którzy akurat to robili na jachcie i czuli się wystarczajaco z tym dobrze aby przepłynąć z Antarktydy do Rio. A prawda jest taka, że żaden surveyor nie powie nic wiecej na temat kondycji jachtu niż jego właściciel żeglujący na nim w każdych warunkach.

Ale magia papierka (czy całego raportu, zależy od staranności surveyora) robi swoje. Co z tego, że przegląd czesto oznacza wyliczenie każdej śrubki widocznej na jachcie a poważniejsze rzeczy potraktowane są po macoszemu (sztag - jest, zamocowany... ;) ). Jest papierek, jesteśmy bezpieczni! Yuppi!

Nie wiem jak inni (no, co do niektórych już wiem) - ale ja wolę używać własnych oczu i własnej wiedzy (bez fałszywej skromności - całkiem dużej) do oceny. Będzie znacznie bardziej skrupulatna niż ocena surveyora bo robiona dzień po dniu, na bieżąco, a stawką jest moja własna skóra a to doskonały motywator.

Ps. Pół godziny czy pół dnia - to było podane jako przykład. I kontrast z miesiącami spędzonymi przez właściciela w wielkim zbiorniku testowym zwanym oceanem. 24/7, z własną skórą jako stawką w grze.

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D



Za ten post autor Moniia otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 10:48 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012, o 00:32
Posty: 2084
Lokalizacja: gdzie zawieje :-)
Podziękował : 455
Otrzymał podziękowań: 766
Uprawnienia żeglarskie: mam
szkutnik napisał(a):
Moniia napisał(a):
Bo atest i przegląd to po prostu same pływają....

Nie, ale wykonują te czynności profesjonaliści i z ich zdaniem można się liczyć, a nie z oceną ...Misiewiczów.


Błaznowanie w temacie Polonusa proponuję przenieść w inny wątek.

_________________
Seba

"Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 11:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Moniia napisał(a):
kto o stanie tego kadłuba wie więcej w tej chwili - Seba czy surveyor oglądający go przez pół godziny?
No proszę! Uważałem Moniię za zdecydowaną racjonalistkę, a tu wyszło szydło z worka: "Czucie i wiara silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko".

Romantyczka, panie, romantyczka. :D

Parę lat temu stałem pływającą karocą Jaśnie Pana w English Harbour (Antigua, gdyby ktoś nie wiedział). Któregoś dnia przypłynął Amerykaniec swoim stalowym jachtem (ok. 60 stóp). Jacht wyglądał dobrze, ale właściciel postanowił go odmalować, bo lakier był leciutko znieświeżony.

W stoczni chłopaki wyciągnęli to to na kobyłki i ruszyli do ataku szlifierką.
No i po pierwszym dotknięciu - szlifierka wpadła do środka, bo pod lakierem było tak:
Załącznik:
Dziury 1.JPG
Dziury 1.JPG [ 190.07 KiB | Przeglądane 4923 razy ]

Załącznik:
Dziury 2.JPG
Dziury 2.JPG [ 204.83 KiB | Przeglądane 4923 razy ]

Załącznik:
Dziury 3.JPG
Dziury 3.JPG [ 144.14 KiB | Przeglądane 4923 razy ]

Moniia napisał(a):
Ten duży zbiornik testowy zwany dla niepoznaki oceanem jest znacznie lepszy niż jakikolwiek surveyor.
Amerykaniec przypłynął z Bostonu, więc do testowania miał ponad 2000 mil.

Jak zobaczył, co się dzieje - romantyzm mu przeszedł. Radykalnie. Zawołał grzecznie surveyera, który zbadał kadłub czujnikiem i wyrysował mu wszędzie ile jeszcze milimetrów (albo ułamków milimetra) blachy mu zostało.

A maszty na "Pogorii"? Wygląd - bjutiful, a w rzeczywistości trzymały sie na lakierze. A kadłub "Pogorii"? Poszła na tygodniowy remont do stoczni, a po zbadaniu okazało się, że zbiorniki (pardąs) gówna mają zewnętrzne ścianki w postaci burty. No i przez dwadzieścia parę lat gówienko żarło, żarło, aż przeżarło burtę. A burta z zewnątrz wyglądała tak pięknie.

Seba, wyjście podwięzi niczego Cię nie nauczyło? Przestań się bawić w romantyzm. Znajdź dobrego surveyera, zapytaj, ile to kosztuje. Zafunduję Ci to badanie!

Nie chcę w przyszłości opowiadać jakiego to miałem fajnego kumpla, ale, niestety, wpieprzyły go rekiny. :evil:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowania - 25: -O-, bratanek65, Były user, Cape, Colonel, jarek556, junak73, kooniu, kougar, Leszek, MaxLux, Mika, mnemo, nauaag, PilotR, robertrze, sailhorse, Seba, Senator, soko, szkutnik, Vela III, Wojtek od Maryśki, zbigandrew, 666
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 13:08 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
Zbieraj napisał(a):
... , który zbadał kadłub czujnikiem i wyrysował mu wszędzie ile jeszcze milimetrów (albo ułamków milimetra) blachy mu zostało.


Za to klikam i tym mówiłem wcześniej. I do Moni, nie wiara w ludzi i zbiornik testowy zwany oceanem tylko profesjonalny przyrząd, rentgen,cy co tam się używa do badania grubości poszycia.

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl



Za ten post autor junak73 otrzymał podziękowania - 2: mnemo, Vela III
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 19:11 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Sajmon napisał(a):
Jakby ktoś w wolnej chwili mogl objasnić Hani znaczenia wyrażenia "nomen omen" to może podnieść jakość formuowania myśli. Znaczenie slowa wulgaryzm, to już sobie sama może wygooglować...

Sajmon , wiele razy w przeszłości w tym i innych okołoPolonusowych wątkach w zawoalowany i w miarę dyskretny sposób prosiłem Cię żebyś traktował userów poważnie i z szacunkiem choćby z tego powodu , że podzielili się z Wami swoimi pieniędzmi.
Ale Ty tego nie potrafisz i udając "Wesołego Romka" pierdzielisz te swoje niby śmieszne czy też zabawne ( Twoim zdaniem ) teksty z nutką sarkazmu ale też wyższości.
Chłopie , Ty Sebie swoim (na forum) działaniem przynosisz więcej szkody niż pożytku że nie wspomnę o prawie permanentnym wkurwianiu znacznej większości z nas.
Krzysztof Wożniak.



Za ten post autor krzychuAPIA otrzymał podziękowania - 14: cine, Hania, Jaromir, Kurczak, MaxLux, mnemo, Moroszka, PilotR, robertrze, Rolfok, Senator, Vela III, Walen, Wojtek od Maryśki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 23:10 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012, o 00:32
Posty: 2084
Lokalizacja: gdzie zawieje :-)
Podziękował : 455
Otrzymał podziękowań: 766
Uprawnienia żeglarskie: mam
Janusz..absolutna racja. Juz rozeslalem wici. Net slaby ale moze ktos kogos wygoogla . Dzięki.

_________________
Seba

"Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 23:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4485
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Sajmon napisał(a):
Jakby ktoś w wolnej chwili mogl objasnić Hani znaczenia wyrażenia "nomen omen" to może podnieść jakość formuowania myśli.
Jakby ktoś w wolnej chwili mógł objaśnić Tomkowi, że myśli się formułuje, a nie formuuje... :-P

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2017, o 23:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2012, o 17:20
Posty: 3173
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 700
Otrzymał podziękowań: 231
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Zbieraj napisał(a):
Seba, wyjście podwięzi niczego Cię nie nauczyło? Przestań się bawić w romantyzm. Znajdź dobrego surveyera, zapytaj, ile to kosztuje. Zafunduję Ci to badanie!

Nie chcę w przyszłości opowiadać jakiego to miałem fajnego kumpla, ale, niestety, wpieprzyły go rekiny. :evil:
Podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Również deklaruję pomoc finansową w tej sprawie. Myślę, że wielu z Nas pomoże w tej sprawie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Seba, pozdrawiam i damy radę.

_________________
Pozdrawiam
Leszek Dmochowski



Za ten post autor Leszek otrzymał podziękowanie od: Seba
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2017, o 09:25 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Zbieraj napisał(a):
Przestań się bawić w romantyzm. Znajdź dobrego surveyera, zapytaj, ile to kosztuje. Zafunduję Ci to badanie!
Zbieraju, masz bardzo zacne serce :) :D
A tu o rozumie:
666 napisał(a):
Czy Solaris był chociaż ubezpieczony?
http://www.sailforum.pl/viewtopic.php?f=60&t=12795&start=120#p454998
:cool: :lol: :-P :rotfl: :kiss:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2017, o 10:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Jakimi urzadzeniami mierzy się grubosć (?) gęstość (?) jakosć burt, jakosc poszyciia?
Czy sa to urzadzenia pracujace w oparciu o ultradźwięki? Jakąś inną magię?
Znacie jakiegos fachowca, praktyka z ktorym można by o tym porozmawiac tu na mjejscu (o ile okreslenie "tu na mjejscu" jest na miejscu, na moim miejscu ;)l

Mam sklerozę, i nie pamiętam, w jakim stanie bylo zabezpieczenie streburty, po tym jak, sztorm i atak growlerow zniszczył śrubę, podpory, i świeżi polożone farby, niwiutki antyfouling...

Czy takie urzadzenia wymagaja fachowej, doswiadczonej obslugi, czy może pomiarow dokonac lajkonik?

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2017, o 11:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4485
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Sajmon napisał(a):
Jakimi urzadzeniami mierzy się grubosć
... grubościomierzami? :-)
Sajmon napisał(a):
Czy sa to urzadzenia pracujace w oparciu o ultradźwięki?
mogą być: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grubo%C5%9Bciomierz_ultrad%C5%BAwi%C4%99kowy
Sajmon napisał(a):
Jakąś inną magię?
Zakładam, że nie niszczące? Fale X? :cool:
Stal? laminat? drewno?
http://www.technic-control.eu/Oferta,3,pl
http://www.zapior.pl/en/biuro-projektowe-labora-torium-proby-szczelnosci/pomiar-grubosci-laminatu-oraz-innych-tworzyw-sztucznych.html
Sajmon napisał(a):
Czy takie urzadzenia wymagaja fachowej, doswiadczonej obslugi, czy może pomiarow dokonac lajkonik?
Lajkonik stwierdzi, że przyrząd się psuje (raz pokazuje 5 a raz 2 mm), praktyk (fachowiec) będzie wiedział, że kiepski laminat (z pęcherzykami) na przykład. Jak ze wszystkim.

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2017, o 11:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Nazywa się to grubościomierz, miernik grubości albo jeszcze inaczej. Działa na ultradźwięki. Przy szukaniu czegoś takiego na rynku trzeba zwracać uwagę, do czego to ma służyć. Jeśli do badania grubości lakieru - można to to dostać w cenie 100-300 zł. Te do badania grubości blachy są znacznie droższe: 2-4 tys. zł.
Można to robić samemu, po przeczytaniu manuala (RTFM :D ), ale w przypadkach wątpliwych fachman będzie wiedzial, jak to interpretować, a amator-konserwator powierzchni płaskich - nie.
Są takie, że przed badaniem trzeba oczyścić dokładnie (do żywej blachy) miejsca ok. 2-4 cm kw., a są i takie (odpowiednio droższe), które mierzą grubość blachy przez farbę.

O ile wiem, tymi ustrojstwami nie da się sprawdzić jakości spawu.

Orientacyjne koszty usługi: Robił mi to we wspomnianym English Harbour small ships surveyer, Amerykanin tam mieszkający. Za zbadanie poszycia w kilkudziesięciu miejscach (myśmy czyścili do gołego blachę w miejscach wyznaczonych przez niego) i wystawienie kilkustronicowego raportu zapłaciłem - o ile pamiętam - ok. 300 dolarów (amerykańskich, nie wschodniokaraibskich)

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2017, o 12:02 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Pół godziny?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2017, o 12:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4485
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
piotr6 napisał(a):
Pół godziny?
Dwie wiorsty? :rotfl:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2017, o 12:46 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2015, o 23:16
Posty: 1403
Podziękował : 464
Otrzymał podziękowań: 271
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Seba napisał(a):
Janusz..absolutna racja. Juz rozeslalem wici. Net slaby ale moze ktos kogos wygoogla . Dzięki.

Już raz podawałem:
https://imcs-group.com/offices/brazil-rio-de-janeiro/
http://www.brazilsurveyors.com.br/servicos2.htm
http://www.shipserv.com/supplier/profil ... nid=212860



Za ten post autor cine otrzymał podziękowanie od: Seba
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2017, o 13:51 

Dołączył(a): 8 wrz 2010, o 13:36
Posty: 1386
Podziękował : 100
Otrzymał podziękowań: 235
Uprawnienia żeglarskie: kj
Zbieraj napisał(a):
O ile wiem, tymi ustrojstwami nie da się sprawdzić jakości spawu.
Janusz da się, nawet spawy w rurociągach ciśnieniowych

_________________
Pozdrawiam
Krzyś


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2017, o 14:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4485
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Krzys napisał(a):
Zbieraj napisał(a):
O ile wiem, tymi ustrojstwami nie da się sprawdzić jakości spawu.
Janusz da się, nawet spawy w rurociągach ciśnieniowych
Grubościomierzem? A nie defektoskopem (może być ultradźwiękowy) jednak?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2017, o 17:36 

Dołączył(a): 8 wrz 2010, o 13:36
Posty: 1386
Podziękował : 100
Otrzymał podziękowań: 235
Uprawnienia żeglarskie: kj
Wojtek, masz rację chodziło mi o metodę :oops:

_________________
Pozdrawiam
Krzyś


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2017, o 20:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4464
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Rozumiem, że kiedy chodzi o ocenę przez innych - oni jątrzą i gryzą. Kiedy oceniasz Ty działania innych - to jedynie celna i trzeźwo ocena, broń Boże nie jętrzenie?

Podaj link w którym moja wypowiedz jest oceniona przez innych jako jątrzenie , bądz inny przytyk forumowiczom w temacie Polonusa ?
Jeśli nie znajdziesz , to znaczy ze twoja opinia wobec mnie jest indywidualna.

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL