Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 kwi 2024, o 21:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 paź 2017, o 17:44 

Dołączył(a): 12 lip 2017, o 21:04
Posty: 99
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 9
Uprawnienia żeglarskie: Funka
Dzieki chlopaki za pozytywne informacje o Sebie i " Polonusie "

Milego wieczoru.

Pozdrawiam


Andrzej

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Dzieki chlopaki za pozytywne informacje o Sebie i " Polonusie "

Milego wieczoru.

Pozdrawiam


Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 paź 2017, o 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4464
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Pozycja sprzed godziny 3.38,- 27.17 - >
https://www.google.pl/maps/place/3%C2%B ... 8!4d-27.17

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 paź 2017, o 15:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4464
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Pozycja sprzed godziny 3.64, -26.84 - >
https://www.google.pl/maps/place/3%C2%B ... 4!4d-26.84

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 paź 2017, o 17:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2009, o 15:51
Posty: 906
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 637
Uprawnienia żeglarskie: s.j.
mejl od Sebastiana otrzymany dziś ok 12.00.
--------------------------------------

Dzień 29 września - równik dawno za nami ,ale nie o tym
Wszystko jest ok, dziś opierniczyłem tortille z burito i 12 naleśników, wycodząc z założenia, że najadać można się na zapas a wyspać nie. Więc wczoraj próbowałem odespać ale też się nie udało i wyszły tylko 2 godziny.ale dziś już w koi a raczej pod zejściówką, bo gorąco tak, że nie wiedziałem ,iż pot jest tak mokry.
Ja otym,że sny mogą być prorocze, choć niestey w niektórych przypadkac są a niektórych nie. Spotkał z Was ktoś syrenę z bajki o Sinbadzie żeglarzu? A ja ją słyszałem, ale jeszcze nie widziałem w tym rejsie.
Generalnie, że żeglarstwo bardzo niebezpieczną dyscypliną wiemy i mam to nawet na papierze gdzieś z sądu. Mało tego samo codzenie po jachcie a konkretnie po maszcie, może również, choć nie musi mieć katastrofalne skutki. Pisałem o banderce-zerwanej, postrzępionej i dyndała tak, ze po postawieniu grota, na pewno w momencie jego spuszczania weszłaby w likszparę i zablokowała go. Wiadomo -prawo Marfyego czy innego Faradaya. Więc wykonując prosty patent w formie pętli na buty, po napiętej linie od grota wchodzę sobie, wszak nie buja i pod saling pierwszy jest jakieś metrów kilka. Wchodzę tak dość spokojnie, żałując że nie wziąłem GOPRO bo widoki zajebiaszcze asekurując się rękoma padunów i samego masztu. No, ale że głąb ze mnie strasznie wysokich lotów w pewnej chwili już w górze, stwierdzam, że za cienkie mam te linki od pętli, a fał stalowy podrdzewiały i może nawet ma gdzieś wszy. Pewnie, że miał. Jedna linka przecięta
spowodowała, że moja noga akurat oczywiście w chwili, gdy druga była już w górze lekko się osunęłapod całym moim nieskromnym ciężarem a w mojej głowi pojawiło się - UPS. Rączki want nie utrzymały bo te akurat były dość szeroko i wyglądałem jak ten jakiś słynny gośc w pozie w kształcie krzyża, więc zdejmując mi z nich skurę pozwoliły dość niespiesznie aczkolwiek gwałtownie pozwolić upaść na liny z bębnami na pokład. Nie wiem co się później działo, ale byłem nieprzytomny, tudzież w zeznaniach niektórych półprzytomny przez 2 dni. Tak zauważyłem po wpisie w dzienniku. Oczywiście nie było tam - Nieprzytomny - dzień 1 i Nieprzytomny - dzień 2. Najgorsze było to, że jedna z tych nieszczęsnyc linek wisi na fale grota !! Ale tak czy owak, doszły mnie śłuchy a nawet przerażone telefony znajomych, że została wszczęta jakaś akcja. Pierwsza osoba, która zadzwoniła usłyszała ode mnie "ale o co chodzi-jaka akcja" dopiero p
o paru
chwilach zacząłem kojarzyć fakty, i że w sumie dość mocno być głodny po tym upadku. Generalnie oprócz stłuczonego barku, pleców i jakiś otarć nic mi nie jest.
Niemniej dziękuję osobom, które nie mając ode mnie kontaktu kilka dni podjęły takie działania, wszak to mogło się skończyć dużo tragiczniej. To ważne zwłaszcza w żegludze samotnej. Natomiast następnym razem, proszę wysyłając lotniskowiec i SAR poprosić o fajki i tą jakąś (może nie taką znowu jakąś) tą syrenkę, tylko z nogami.
*opis jest może odrobinę humorystyczny, ale specjalnie nie wstawiałem uśmieszków ,ponieważ w innej czcionce mogłyby smienić się w trupie czaszki.
!! Dziękuję wszyskim, którzy się wtedy zaangażowały i tym dzięki którym tu jestem. To dla mnie bardzo ważna samotna podróż na drodze mojego życia, nie tylko z uwagi, na to iż lubię pływać !!
Aha, od wczoraj słyszę głosy na jachcie i śpiewy jakieś modlitewne. Teraz na dziobie. Idę zobaczyć kto to. Też tak macie?

Sent from Iridium Mail & Web.

_________________
http://www.dobrewiatry.pl/



Za ten post autor Netart otrzymał podziękowania - 3: adames, Dar_bob_63, Moroszka
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 paź 2017, o 18:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2012, o 11:41
Posty: 1777
Lokalizacja: Uznam
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 374
Uprawnienia żeglarskie: są, ale bez znaczenia
Netart napisał(a):
mejl od Sebastiana otrzymany dziś ok 12.00.
--------------------------------------

...
Aha, od wczoraj słyszę głosy na jachcie i śpiewy jakieś modlitewne. Teraz na dziobie. Idę zobaczyć kto to. ...
Czyżby miał tam napotkać Andrzeja AJC-a?

_________________
Zbig A. Gintowt


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 paź 2017, o 18:47 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Żeby się tylko o czakrę nie potknął.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi



Za ten post autor Waldi_L_N otrzymał podziękowanie od: Zbieraj
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 paź 2017, o 18:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4464
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
zbigandrew napisał(a):
na jachcie i śpiewy jakieś modlitewne.

Mamy więc relację z wypadku o którym wiedzieli niektórzy juz wcześniej, potwierdziły sie dwa dni omdlenia Seby. (brak wpisu w dzienniku który prowadzi).
Co do Andrzeja, no cóż tez byłem sceptyczny, czy taka forma tu na forum jest odpowiednia w sytuacji, kiedy walczyliśmy z myślami co zrobić z informacją od Seby - jak mu pomóc?
Ale skoro już jakoś się ogarnął, to może jednak... jakieś duchy opiekują się nim tam na Poldku.
Dlatego proponuję już zamknąć temat modłów, Seba potrafi sam się podnieść ... i jest pod ciągłą kontrolą ekipy brzegowej :D

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 paź 2017, o 20:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 15:19
Posty: 271
Podziękował : 24
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: hmm, coś z morzem :)
Dar_bob_63 napisał(a):
i jest pod ciągłą kontrolą ekipy brzegowej
tu to Cię trochę poniosło :) ja tam w nocy śpię :-P

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Jak są tu jakieś mechaniory to proszę o konstruktywne zalecenia:
"wczoraj czyscilem ukl paliwa z syfu bylo ok.dzis pompa nie chodzi na wszyst.sekcjach.zrob no wewn burze mozgow. syfne paliwo brazylijskie"

_________________
Darek Olsztyn.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 paź 2017, o 21:04 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
antelio napisał(a):

Jak są tu jakieś mechaniory to proszę o konstruktywne zalecenia:
"wczoraj czyscilem ukl paliwa z syfu bylo ok.dzis pompa nie chodzi na wszyst.sekcjach.zrob no wewn burze mozgow. syfne paliwo brazylijskie"


Proponuję płynąć na żagla chyba :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 paź 2017, o 21:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 15:19
Posty: 271
Podziękował : 24
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: hmm, coś z morzem :)
plitkin napisał(a):
Proponuję płynąć na żagla chyba :roll:
"03.51, 026.40. pompa zrobiona, na razie ok.teraz siadlo" - nidyrydy :)

_________________
Darek Olsztyn.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 paź 2017, o 22:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2012, o 11:41
Posty: 1777
Lokalizacja: Uznam
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 374
Uprawnienia żeglarskie: są, ale bez znaczenia
Porto da Praia 685@15.6


Załączniki:
02.10.2017.JPG
02.10.2017.JPG [ 38.6 KiB | Przeglądane 5570 razy ]

_________________
Zbig A. Gintowt
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 paź 2017, o 07:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2012, o 11:41
Posty: 1777
Lokalizacja: Uznam
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 374
Uprawnienia żeglarskie: są, ale bez znaczenia
Pojaśniało. Kaszlak zdaje się być pomocnym.


Załączniki:
03.10.2017.JPG
03.10.2017.JPG [ 93.13 KiB | Przeglądane 5341 razy ]

_________________
Zbig A. Gintowt
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 paź 2017, o 10:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2009, o 15:51
Posty: 906
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 637
Uprawnienia żeglarskie: s.j.
Mail z Polonusa otrzymany dziś o godz. 10.45.

---------------------------------

30 września - bliżej Afryka, niż Ameryka
Sukcesy to odpalone w końcu ładowanie 12V. Wymieniona spalona dioda i "ożywione " na nowo szczotki. Na razie działa ,ale szczotki muszę dokupić i najlepiej też drugi alternator na zapas. Jak na razie na dziś 60 mil przebiegu. Zobaczymy ile wykręci sam Poldek, bo ja już w koi. Całkiem nieźle jak na słabe wiatry i w sumie sterowanie przez 14 godzin. Teraz znowu siadło do całego 1B. Włączłem AIS bo już zaczęły się pojawiać ciężarówki. Pierwsze 3 od kilku dni w zasięgu wzroku. Alarmy ustawione, mm nadzieję na spokojny, niczym nie zmącony sen. Pewnie jak zwykle kilka pobudek, ale w sumie się wysypiam. Wstaję praktycznie (chyba że nie sypiam ) około 0400 i po porannych ćwiczeniach typu prognoza, email, przygotowanie kawy, śniadania i czasem obiadu, o 0600 siedzę kokpicie. Czasem jakieś drobne naprawy. Generalnie porcje mięsne są za duże i część niestety trafia za burtę. Nienawidzę wyrzucać jedzenia, ale może choć rybki korzystają.
Apropos
rybek, jak na razie po złowieniu ok.10kg Dorady czy tam Koryfeny spokój, ale tylko dwie próby poczynione. Jak dziś próbowałem zarzucić wędkę to tak była poplątana, poskręcana żyłka, że stwierdziłem, iż to jakiś znak by nie łowić. Wyplątałem więc z 30m i wywaliłem do kosza. Robię listę żywności, którą zjadam, ciekawe czy na dobę wyjdzie z 3 dolary. Wody piję od 3-6 litrów, a po osttnich skurczach dodatkowo magnez i jest spokój. Tylko te tysiące myśli w głowie mnie przegania. Acha - dziś zjadłem w końcu pierwsze słodycze. Tylko jabłek mi chyba braknie do Cabo Verde. Modlitwy ustały, ale projekcje po zamknięciu oczu przed pierwszym snem, nadal bardzo realistyczne. Ooo idę, bo znów ktoś mnie woła.


31 września - tfu 1października
Zasugerowany przez pewną damę, że leci w poniedziałek 1 października ,właśnie dziś w dzienniku jak wstałem rano wpisałem datę 31 września. Później nagrywając coś GOPRO, patrzę data 1.10. Zdurniałem. Schodzę na dół sprawdzam w kompie i tablecie i faktycznie się potwierdziło. Przypomniała mi się od razu sytuacja z jednego z rejsów, jak z tego samego powodu,czyli pomyłkinw datach, dwukrotnie obchodziliśmy urodziny Emili. Dziś wstałem o 0430. Różowy kubek herbata, Contigo kawa, później ryż, warzywa z sosami w dwa pódełka na drugie śniadanie, obiad, 2 wody z sokami, jabłka, jakieś ciastka i siedzę w kokpicie. Prognoz nie było, bo od piątku irydium milczy. Na ich temat, urządzenia Irydium Go, i zasięgu napiszę osobno bo to historia warta opowiedzenia w formie oceny i opini. Więc jak usiadłem już o 0600 to zszedłem o 1800. Po drodze była trójeczka, ale z wredną falą, totalna śpiączka wiatru, lecz Ocean tylko drzemał, 2 ulewy,
które
drugi raz w ciągu trzech dni pozwoliły mi się wykąpać. Z tym wyjątkiem, że dziś tylko w słodkiej wodzie, szkwały powyżej 25 knt. Tak apropos prognoz. Generalnie osłonę meteo, prowadzi mi Michał Brennek - geographica.pl. Jednakże przez te 3 dni w zastępstwie dostaję info wg windytv. I to jest dramat. Sprawdzalność tu na tym obszarze minimalna w tym okresie. Nie polecam absolutnie.
Wracając jednak do meritum. Siedzę sobie, silnik tyrka, bo wiatru brak i nagle słyszę znajome tłumienie jego odgłosu. Ponieważ na ten dźwięk od powrotu z Antarktyki mam jedno skojarzenie, stawiam gienię, gaszę Krabusia i zaglądam do odstojnika. To co widzę to smoła, tylko że w postaci płynnej. Ot i całe brazylijskie paliwo, do którego od razu miałem podejrzenia znuwagi na czerwony, lub żółty kolor, oraz przypominający ocet zapach. Więc pierwsze czyszczenie za nami, silnik chodzi, mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk. Przy okazji wymieniłem uszczelki pod odstojnikiem i filtrach i jedziemy, a teraz w sumie Poldek stara się jechać dalej. Dziś wywołały mnie dwa statki, pod pretekstem sprawdzania radia. Pierwszy raz coś takiego mnie się zdarzyło. Spotkaliście się z tym? Dziś po raz trzeci wracam do lektury Thoreau. Poprzednie dwa razy musiałem zestopować bo zbyt filozoficzn i egzystencjonalna była jak dla mnie. Zobaczymy jak będzie w ty
ch
okolicznościach. Jutro spróbuję na coś zapolować i jak się uda, oraz będą takie warunki, w sensie chwili ciszy jak dziś - odpalam grilla!

3 październik, czy października?
Wczoraj śpiący byłem i zaprzestałem pisania relacji, bo nic takiego się nie działo. I jak się położyłem chyba około 2100 ,tak do 0300 przespałem z godzinę łącznie. Statek za statkiem, a jak już się alarm włączył to godzina z głowy i wmesie siedzenie, wraz z obserwacją statków. Ale nie narzekam i tak źle nie jes. Ciepło to i człowiek kości wyjdzie rozprostować. Brakuje tylko fajek, to w ogóle mógłbym tam na górze siedzieć i na te statki sobie pykając ćmoka czekać.
Więc wstałem o 0600, a że wszyko miałem zrobione więc tylko wrzątek i na górę.
Dziś znów masa kolorów wody. Nie było co prawda takiego amarantu ( ba znam ten wyraz), jak mieliśmy na Banco Besnard koło Brazylii, ale wiele inny od jasnego do ciemnego. Wędka została we własnoręczne zrobionym bambusowym uchwycie - jeść miałem co. Od rana godzina wiatru, później silnik5,5 godziny a następnie znów wiatr, odwracający napołudnie i ostatecznietam jakna razie pozostał. Tak więpowoli, ale do przodu i jak w pojedynkę to jak na razie 50 mil na dobę w strefie ciszy to uważam wstydu nie ma. Fakt, że jak wszedłem za ster po tej 0600 to dopiero przed chwilą - 2030 zlazłem, ale źle nie było. Przydałaby się co prawda jeszcze jedna osoba,bo jak oderwać się niema jak, to człowieka aż głowa odkłębowiska myśli boli. Dobrze, że można pogadać z dyktafonem. Będzie zapisków z tego co nie miara. Pozdrawiam serdecznie Anię, która dziś chyba miała bolesne zderzenie z codziennością. Aniu, nie martw się, odczytaj emaila, będzie dobr
ze :-).

Idę spać, jak scenariusz dwudniowy się powtórzy, to spróbujemy powozić od 0300. Powinien być wiatr, jak to często przed wschodem słońca. Może dziś i statków będzie mniej? Aha, dziś przecinał nam drogę kuter rybacki !!! 800 mil od lądu. Wołałem, ale nikt nie odpowiadał. Może kradziony? :-)


Sent from Iridium Mail & Web.

_________________
http://www.dobrewiatry.pl/



Za ten post autor Netart otrzymał podziękowanie od: adames
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 paź 2017, o 16:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4464
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Godzinę temu było odświeżenie, tu macie pozycję :
https://www.marinetraffic.com/pl/ais/in ... er_page:20

https://www.marinetraffic.com/pl/ais/ho ... 5.1/zoom:9

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 paź 2017, o 20:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 13:29
Posty: 75
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: Starszy String
Brakuje tylko fajek, to w ogóle mógłbym tam na górze siedzieć i na te statki sobie pykając ćmoka czekać.
I to jest problem. Jak dostarczyć Sebie fajki na środku Atlantyku? Wcale nie żartuję.

_________________
Dzień bez zjebki od kapitana to stracony dzień


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 paź 2017, o 21:23 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Algebar napisał(a):
Jak dostarczyć Sebie fajki na środku Atlantyku? Wcale nie żartuję.


Zrobić zrzutę, zawrócić statki, wezwać SAR.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 5: Colonel, jodyna, krzychuAPIA, Kurczak, Logrus65
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2017, o 06:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2017, o 18:07
Posty: 39
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 18
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Algebar napisał(a):
Jak dostarczyć Sebie fajki na środku Atlantyku?

Wypróbować zasięg gołębi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2017, o 07:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2012, o 11:41
Posty: 1777
Lokalizacja: Uznam
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 374
Uprawnienia żeglarskie: są, ale bez znaczenia
Droga przebyta od FdN do ostatniej podawanej tu pozycji 721 Mm. PdPraia 586@14.9


Załączniki:
04-05.10.2017.JPG
04-05.10.2017.JPG [ 81.58 KiB | Przeglądane 4840 razy ]

_________________
Zbig A. Gintowt
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2017, o 13:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2009, o 15:51
Posty: 906
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 637
Uprawnienia żeglarskie: s.j.
Sebastian napisał smsa i prosił o wrzucenie:


potrzebna prognoza 05.44N,025.56W. SSE2, COG040 na nr +881631677709

_________________
http://www.dobrewiatry.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2017, o 15:56 
Masz widzę sternika. Seba wysłał sms-a abyś wrzucił lub ktokolwiek gdzie wiadomość dotarła, aby wysłał na forum, bo przewidział, że nie ogarniecie tematu prognozy.
Przepraszam Towarzystwo. Mam dzisiaj zły dzień.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2017, o 17:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Meteo było na morzu i uczyło ludzi. O czym Seba wiedział. Do komputera po rejsie zasiadło dzisiaj i przeczytało powyższe, w formie postu na stronie facebookowej Polonusa. I wolontariacka chęć pomocy znacząco opadła. Czy do przecięcia z osią X to się okaże. :-(



Za ten post autor Były user otrzymał podziękowania - 2: Jaromir, plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2017, o 17:36 
Tak nie wolno. To ja mam chujowy dzień. Działaj dalej.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2017, o 17:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
To nie ja. Ja robię za międzymordzie czasem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2017, o 18:19 
To zobliguj prognostyka. Do listopada służę pomocą.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2017, o 23:18 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Nigdy jeszcze tak wielu nie robiło tak wiele dla tak niewielu :twisted:



Za ten post autor 666 otrzymał podziękowania - 2: Jaro W, jodyna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 paź 2017, o 06:59 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Wert23 napisał(a):
Masz widzę sternika. Seba wysłał sms-a abyś wrzucił lub ktokolwiek gdzie wiadomość dotarła, aby wysłał na forum, bo przewidział, że nie ogarniecie tematu prognozy.
Przepraszam Towarzystwo. Mam dzisiaj zły dzień.


Miales na tyle zly dzień, że nawet Twój przekaz byl z nim całkowicie solidarny i równie zly. Wlasciwie, to niezrozumialy w ogole. Chyba, zresztą, na szczęście, gdyż, przykladowo ja osobiście nie wyobrażam sobie, ze ktokolwiek moglby, nie daj Boże, jeszcze miec w tej sytuacji chocby cień jakichkolwiek pretensji czy to do Netarta, czy to do innych osób.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: jodyna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 paź 2017, o 13:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Dzisiejsza pozycja i kurs. To by było na tyle Marine Traffic pro.


Załączniki:
Zrzut ekranu 2017-10-07 o 14.00.48.png
Zrzut ekranu 2017-10-07 o 14.00.48.png [ 60.6 KiB | Przeglądane 4268 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 paź 2017, o 08:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 15:19
Posty: 271
Podziękował : 24
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: hmm, coś z morzem :)
05.23N, 024.39W ostatnia pozycja Seby z dzisiaj o 0740 UTC. Jest w dryfie, ma problemy ze sterem.

_________________
Darek Olsztyn.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 paź 2017, o 15:07 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Cytuj:
Dopompowałem ponton, bo znów schodzi powietrze.
Ma tratwę? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 paź 2017, o 15:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4464
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Po 3 dniach pojawil sie kolejny link z pozycją --> https://www.marinetraffic.com/pl/ais/in ... er_page:20

https://www.marinetraffic.com/pl/ais/ho ... 5.6/zoom:9

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL