Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 21:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 cze 2017, o 23:10 

Dołączył(a): 25 cze 2017, o 23:21
Posty: 10
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski
Żeglarskie podróże opisywane w tym wątku to fajna rzecz jednak dla większości w tym dla mnie pozostają w sferze marzeń. Jak się czyta te opisy podróży przez Atlantyk i inne to można dostać kompleksów. Jednak ja nie mam kompleksów, że pływam "wokół komina" i szczerze pływanie po Pucyfiku też ma swój urok. Pewnie zależy to też od tego na czym się pływa i z kim:-)
Ja pływam na łodzi typu Pomeranka ze szkutni Jacka Strucka w Jastarni. Jest to łódź płaskodenna, odkryto pokładowa, ożaglowanie gaflowe. Dzięki bardzo małemu zanurzeniu można dosłownie wpłynąć w brzeg i równie łatwo odejść. Takie żeglowanie ma swój niepowtarzalny urok szczególnie samotne, które najbardziej lubię. Jest się panem samego siebie i wszystko zależy od tego jak się człowiek zachowa czy ma respekt do żywiołu jakim jest woda i wiatr. Trochę odszedłem od tematu żeglarskich podróży.
Tak więc dla mnie żeglarska podróż to rejs z portu macierzystego Jastarni do Kuźnicy, Rewy,Pucka. To rejs do Gdyni, Gdańska, Helu. Było tego trochę przez ostatnie kilka lat. Tym bardziej, że Pomeranką pływam cały rok. Przerwa tylko jak zatoka zamarznie i trzeba odmalować antyporostem:-). Wracając do wątków opisywanych przez innych na tym forum np. rejs w Chorwacji to najbardziej cieszy mnie jak pływam z ludźmi z kraju (tak mówimy tu o wszystkich przyjezdnych ) w krótkie rejsy na piaszczyste mielizny, gdzie woda jak kryształ, gdzie można skakać z łodzi na główkę i jak słyszę, że "po co jeździć do Chorwacji jak tutaj jest tak pięknie " to dodaje skrzydeł. I z tego wziął się ten tekst trochę długi :-)



Za ten post autor TomJas otrzymał podziękowania - 7: Colonel, Janna, jarek556, kooniu, robhosailor, soko, Wojtek od Maryśki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2017, o 00:05 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012, o 00:32
Posty: 2084
Lokalizacja: gdzie zawieje :-)
Podziękował : 455
Otrzymał podziękowań: 766
Uprawnienia żeglarskie: mam
Jak to mówią. ..każdy ma swój Horn! Wytrwałości w realizacji żeglarskich przygód :-)

_________________
Seba

"Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2017, o 06:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5463
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2947
Otrzymał podziękowań: 2912
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
TomJas napisał(a):
Jednak ja nie mam kompleksów, że pływam "wokół komina" i szczerze pływanie po Pucyfiku też ma swój urok. Pewnie zależy to też od tego na czym się pływa i z kim:-)

I bardzo dobrze, że nie masz kompleksów. Raczej powinieneś być dumny. :-) Dostrzeganie piękna w codziennym otoczeniu, odkrywanie świata blisko domu, patrzenie na znane oczami odkrywcy - nie każdy to potrafi.

A pływanie pomeranką, to już w ogóle cudowność! Żadna kabinówka się nie umywa. Zazdroszczę szczerze. :-D

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2017, o 06:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
:) i po co słowa!

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2017, o 06:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
TomJas napisał(a):
Ja pływam na łodzi typu Pomeranka


Pozdrowienia od faceta, który miał okazję kilka razy poszlajać się po puckiej na pokładzie Knipdula (konkurencyjny wyrób z Chałup) :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2017, o 06:45 

Dołączył(a): 1 gru 2011, o 11:00
Posty: 385
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Podziękował : 86
Otrzymał podziękowań: 95
Uprawnienia żeglarskie: bez ogranczeń do 7,5m :), st.moto.
Colonel napisał(a):
:) i po co słowa!


Za to przydało by się kilka zdjęć! Zarówno tej pięknej łódki, oraz tych urokliwych miejsc!
Bo opis pobudził wyobraźnię :D.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XyKOyCsCMZU _- Jak powstało Quick Canoe


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2017, o 13:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16804
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4108
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
artur_k napisał(a):
przydało by się kilka zdjęć!
Koniecznie!!!
Dla zachęty: jastarnieńskie pomeranki, prawie dwa lata temu - może jest wśród nich łódka TomJas-a?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2017, o 21:14 

Dołączył(a): 25 cze 2017, o 23:21
Posty: 10
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski
robhosailor napisał(a):
artur_k napisał(a):
przydało by się kilka zdjęć!
Koniecznie!!!
Dla zachęty: jastarnieńskie pomeranki, prawie dwa lata temu - może jest wśród nich łódka TomJas-a?

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Akurat nie ma. Jak jest to cumuje pomiędzy tymi na zdjęciach. Na pierwszym zdjęcie od lewej największa pomeranka Ledgorn 9 metrów długości 4,2 szerokości. Nie licząc żaglówki, która była moją pierwszą łódka pod żaglami typ Plastuś :-) właśnie na Ledgornie zdobywałem szlify żeglarskie i właśnie tam załapałem bakcyla żeglarstwa. Łódka obok to Kawap. Na drugim zdjęcie Merk niestety na sprzedaż. Niestety bo to fantastyczna łódka jak każda pomeranka. I bardzo zadbana. Znam osobiście właściciela i jak ktoś szuka takiej właśnie łódki to gorąco polecam. Za nią kolejna pomeranka Stornia. Na ostatnim zdjęciu dwie pomeranki. Dwie o takiej samej nazwie Deneszka. Pierwsza brązowa stoi dzisiaj jako eksponat w muzeum, druga pływa dalej. Ta na której ja pływam to Ost. Niestety w chwili obecnej cumuje w Krynicy Morskiej :-(



Za ten post autor TomJas otrzymał podziękowania - 3: Colonel, kooniu, robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: alpa i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL