Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 21:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sie 2017, o 20:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Miałem w tym roku płynąć Odrą z Cigacic ale dotarła do mnie informacja, że droga dojazdowa do mariny jest w remoncie. W tej sytuacji po pobycie na Jeziorze Bytyń Wielki zwodowałem łódkę w marinie w Gorzowie. Po przygotowaniu się do wypłynięcia okazało się, że silnik nie chciał mi zapalić - paliwo lało się z gaźnika. Od miejscowych motorowodniaków dowiedziałem się, że w pobliżu jest firma która mi to zrobiła ale zajęło to trochę czasu. Kłopoty z silnikiem wynikały zapewne z tego, że na Jeziorze Bytyń Wielki nie wyciągałem silnika z samochodu i slipowanie tam i z powrotem przeprowadziłem z silnikiem w samochodzie i prawdopodobnie olej mi się przelał tam gdzie nie trzeba bo także stwierdziłem jego nieznaczny ubytek. Po czyszczeniu gaźnika i uzupełnieniu oleju mimo, że było już dość późno postanowiliśmy wypłynąć. Ale dopłynęliśmy tylko za Świerkocin. Znaleźliśmy miejsce na postój na lewym brzegu Warty. Wcześniej po drodze minęliśmy dwa mosty. Pierwszy to most obwodnicy Gorzowa a drugi to właśnie most w Świerkocinie za którym postawiliśmy maszt. W marinie w Gorzowie przygotowałem maszt do podniesienia jak będę miał taką ochotę. Zmierzałem przy sprzyjającym wietrze przynajmniej stawiać foka. W następnym dniu mieliśmy wiatr od rufy i płynęliśmy na foku:
Załącznik:
DSCN3130.JPG
DSCN3130.JPG [ 151.98 KiB | Przeglądane 3841 razy ]

Mając w perspektywie kładzenie masztu przed kolejnymi mostami nie zapinałem sztagu na agrafkę tylko mocno ściągnąłem talię z wytykiem do pokładu. Cały odcinek Świerkocin Kostrzyn przepłynęliśmy majestatycznie na foku. Stanąłem na kotwicy przed pierwszym mostem i po położeniu masztu popłynęliśmy dalej, na Odrze popłynęliśmy pod prąd przechodząc jeszcze pod dwoma mostami. Od motorowodniaków z Gorzowa wiedziałem, że jest tam wygodne wyjście na brzeg. Ale nikt nie mówił o przystani. Okazało się, że przystań została dopiero oddana do użytku miesiąc temu.
Załącznik:
DSCN3133.JPG
DSCN3133.JPG [ 153.33 KiB | Przeglądane 3841 razy ]

Załącznik:
DSCN3134.JPG
DSCN3134.JPG [ 153.98 KiB | Przeglądane 3841 razy ]


Na Odrze następnego dnia po minięciu ujścia Warty także postawiliśmy maszt gdyż wiatr był sprzyjający:
Załącznik:
DSCN3139.JPG
DSCN3139.JPG [ 174.02 KiB | Przeglądane 3841 razy ]

Ale za jakiś czas musieliśmy skorzystać z silnika gdyż wiatr zaczął być niekorzystny. Dopłynęliśmy do Gozdowic gdzie się zatrzymaliśmy w znanym z poprzedniego rejsu miejscu:
Załącznik:
DSCN3152.JPG
DSCN3152.JPG [ 145.54 KiB | Przeglądane 3841 razy ]



Za ten post autor Marian J. otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sie 2017, o 21:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
W kolejnym dniu minęliśmy najbardziej na zachód wysunięty kraniec Polski:
Załącznik:
DSCN3171.JPG
DSCN3171.JPG [ 162.62 KiB | Przeglądane 3830 razy ]

Zatrzymaliśmy się na noc na Bielinku:
Załącznik:
DSCN3193.JPG
DSCN3193.JPG [ 132.08 KiB | Przeglądane 3830 razy ]

W Gryfinie staliśmy dwie noce i oprócz zrobienia zakupów zwiedziliśmy także rezerwat Krzywy Las:
Załącznik:
DSCN3232.JPG
DSCN3232.JPG [ 176.81 KiB | Przeglądane 3830 razy ]

Popłynęliśmy dalej. Stanęliśmy w marinie Pogoń gdzie wymieniłem butlę z gazem i przeczekaliśmy deszczową pogodę. Staliśmy przy pomoście nr 8 a kilka jachtów dalej stał jacht Lotta Marcina Palacza. W kolejnym dniu umówiliśmy się moim kolegą Ryśkiem na zakątku "Kwadrat" który swój jacht trzyma w Kamieniu Pomorskim. W ten sposób nasze łódki się w końcu poznały.
Załącznik:
DSCN3241.JPG
DSCN3241.JPG [ 190.66 KiB | Przeglądane 3830 razy ]

Kolejnego dnia Rysiek ze swoją załogą płynie przez Trzebież do Świnoujścia z zamiarem przepłynięcia morzem do Dziwnowa:
Załącznik:
DSCN3244.JPG
DSCN3244.JPG [ 161.84 KiB | Przeglądane 3830 razy ]

Rysiek namawiał mnie żebym przypłynął do Kamienia Pomorskiego i potem razem popłynęlibyśmy na festiwal Wikingów do Wolina. Początkowo propozycję akceptuje, ale pewne okoliczności sprawiają, że zmieniam zdanie. Ale o tym innym razem.
My wypłynęliśmy na Jezioro Dąbie i w rejonie betonowca zawróciliśmy i zatrzymaliśmy się na noc na zakątku "Orły". Na zakątku tym miałem ciekawą przygodę z małym ptaszkiem, ale o ptaszku w innym miejscu. Kolejnego dnia płyniemy przez Świętą do mariny Gocław gdyż moja załoga nazajutrz musi wracać do Wrocławia. Po drodze kusi nas zatrzymać się na "Kwadracie" na zrobienie obiadu ale dobrze, że tego nie zrobiliśmy. Wkrótce po naszym zacumowaniu w marinie Gocław przypływają kolejne jachty i zaczyna być kłopot z miejscami



Za ten post autor Marian J. otrzymał podziękowania - 3: Jaromir, jpepe, MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 174 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL