Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jana, świetny przepis i, co ważniejsze dla mniej obytych z kuchnią, bardzo dokładny. Tylko jedna drobna uwaga - sól jest peklowa, a peklowana to jest właśnie ta łopatka ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 23:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Gdy widzę co podczas survivalu konsumuje Bear Grylls, to każda konserwa jest super.
Na żaglach jem wszystko, łącznie z konserwami podobno dla ludzi, jakich nie ruszy nawet mój kot.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 wrz 2012, o 01:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2015
Podziękował : 308
Otrzymał podziękowań: 933
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
Viking napisał(a):
jem wszystko, łącznie z konserwami

Viking, ale otwierasz je czasem? Te konserwy, znaczy...
:lol:

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 wrz 2012, o 11:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Konserwa to dla mnie bliżej nieokreślona mieszanka odżywcza w puszce.
Puszek na razie nie jem, aż tak nie jestem wszystkożerny.

A na poważnie, to jedzony na jachcie na świeżym powietrzu najpodlejszy "Przysmak Śniadaniowy" ze świeżą bułką, pachnącym pomidorem i świeżym ogórkiem smakuje wybornie.
W domu nigdy bym sobie nie zrobił takiego śniadania.
Też tak macie, że na jachcie stajecie się mniej wybredni? :cool:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2012, o 10:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2012, o 20:47
Posty: 15
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: małżowina ;-) j.st.m.
U nas się sprawdzają.... zwykłe makrele w puszce, w pomidorach, szczególnie na ciepłych wodach, gdzie po tygodniu każdemu się przejada ser/warzywa na kanapkach :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2012, o 20:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2009, o 07:49
Posty: 4953
Lokalizacja: 50°1'N 22°3'E
Podziękował : 191
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: kiper patentowany
Ja jestem wszystkożerny, jak nie choruję... :D Na żaglach zeżrę wszystko, co nie jest trujące. No, może poza skórzanym obuwiem i sznurowadłami. ;)

Ostatnio, jak się nawąchałem siary przy wyrobie wina, to jestem bardzo wyczulony na ten zapach. Kiedyś otworzyłem paprykarz szczeciński, nie pamiętam czy ze Szczecina ;) i tak dało pirosiarczynem potasu, że mnie aż cofło (głowę, nie zawartość żołądka). Ale po wywietrzeniu zeżarłem ze smakiem. :D
Teraz sypią siarę do wszystkiego (K2S2O5 lub E224). Pamiętam, jak ćwierć wieku temu otworzyło się konserwę rybną, to już po kilku godzinach śmierdziała. Dziś może leżeć trzy dni w lodówce i da się zjeść. Sprawdzałem! :lol: :lol: :lol:
Konserwanty, panie, konserwanty!

_________________
Słаwek vel Wąski
"Mаrynаrz powinien być chlujny i mrаwy..."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013, o 14:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2013, o 15:36
Posty: 13
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
a my lubimy wszystkie konserwy i przetwory z Łukowa ale trudno je dostać ... :-(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013, o 17:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, o 22:16
Posty: 509
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 95
Uprawnienia żeglarskie: mam
Jeśli chodzi o świeże to najlepiej sushi ze świeżego tuńczyka lub miecznika :)

Z konserw to stosujemy puszki Agrovity: gołąbki (o niebo lepsze od Pudliszek), gulasz węgierski, jak ktoś lubi to flaki, a na bezwietrzne dni zostaje fasolka po bretońsku ;)

Do tego mięso z puszki z makaronem, kaszą itp. najczęściej Krakus.


Załączniki:
miecznik.jpg
miecznik.jpg [ 144.28 KiB | Przeglądane 6854 razy ]
tunczyk.jpg
tunczyk.jpg [ 168.08 KiB | Przeglądane 6854 razy ]
Sushi.jpg
Sushi.jpg [ 210.72 KiB | Przeglądane 6854 razy ]

_________________
Grzegorz
S/Y Sail La Vie
https://facebook.com/sysaillavie



Uwaga: post może zawierać śladowe ilości błędów i nieścisłości ;-)
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 mar 2013, o 19:20 

Dołączył(a): 8 sty 2013, o 00:27
Posty: 820
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 87
Uprawnienia żeglarskie: wioślarz, majtek żeglugi pontonowej
Ahoj!
Konserwy z Łukowa i Krakus to kiedyś było coś! Niestety Łuków trudno dostępny, a Krakus jakoś sie popsuł. Cena tylko rośnie - 8 zł za 300gr to już przegięcie.
Za to Krakowska czy Żywiecka 560 gr - taki baton - Krakusa ( albo Kanii ) to już wszystko wytrzyma:)
Salami różne ( np:Dulano w Lidlu)i fuety ( bez skojarzeń), chorizo jak najbardziej.
Z serów - Rolada ustrzycka, kostki firmy President- ładnie dojrzewają.
Agrowita - takie baryłki prawie kilogramowe - mniam:)
Zamiast tyrolskich i innych podobnych - teraz to polecam rózne w nazwie ale podobne -
słoiczki Rusieckiego ( robi to Pamapol, który także ma coś wspólnego z Agrowitą)
W takich słoiczkach to już masa firm robi, ale ma to tę zaletę , że widać jakie to mięsko jest. Ceny różne od około 5,5 do 10zł. A w promocji to i po 4 zł można trafić.( w Biedronce na stałe jest poniżej 6zł)
Ostatnio fasolka po bretońsku i gołąbki w dużym słoiku - 700 gr brązowa naklejka i zakrętka - firma Zduńska Karczma ( ? ) ale dobre i tanie- 3,99 w Realu.
Warto zabrać jabłka w słoiku- jabłka prażone w różnych marketach około 5-7 zł, dobre z ryżem, makaronem, same jako obiad albo deser.
Konserwy Rolnika ogólnie są dobre. Tylko to też słoiki.
Z rybnych- makrela Tip lub Real, śledzie opiekane w dużych puszkach - Lidl lub Aldik.
W Aldiku są jeszcze takie fajne knedle niemieckie po jakieś 2,5 za 6 szt- każdy w woreczku- fajny dodatek do mięska.
A do makaronu - sosy Dawtona- słodko kwaśny/meksykański.
I na koniec jeszcze mi się przypomniało - z zupek to różne - pyszny rosół wołowy Mammita, kupowałem w Kauflandzie. Warzywa suszone- w plastikowych słoikach, albo na wagę. I jeszcze suszone owoce/bakalie/płatki kukurydziane plus mleko.
A jako ciekawostka - przypomniało mi się - kiedyś Ruscy przywozili chyba z Chin - smażone banany w takich małych paczuszkach, i pastę z kryla. Ciekawe czy ktoś się ztym zetknął?

smacznego i pozdrawiam
Lech


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lip 2016, o 18:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5447
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2898
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
Na ostatnim pływaniu na Mazurach przetestowaliśmy ze skutkiem bardzo pozytywnym dwie konserwy i jeden słoik, wszystko z Szubryta.
Puszki to: Polędwica drobiowia oraz Szynka drobiowa z serii FIT ACTIVE - 80% mięsa z kurczaka (w polędwicy - pierś kurczaka, w szynce - udko). A słoik to Gulasz wieprzowy - pewnie gorszy niż domowy, ale jeśli się nie zadbało samemu, to ten jest całkiem całkiem.

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL