Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 27 kwi 2024, o 22:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 gru 2013, o 12:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Trochę zrobił się młyn w postach i osoby, chcące po prostu dowiedzieć się, jakie są najbliższe spotkania mogą mieć kłopot.

17 grudnia 2013 kpt. Wojciech Zientara "Morskie zwyczaje wigilijne" i Żeglarska Wigilia Samosteru i Sympatyków - symboliczna składka 15 PLN
24 grudnia 2013 - Spotkanie nie odbędzie się
31 grudnia 2013 - Spotkanie nie odbędzie się
7 stycznia 2014 o 1900 Jerzy Pieśniewski - konstruktor wielu jachtów żaglowych (Foka, Mors, Mikron, Skippi, Focus, Phobos i wiele innych) opowie tylko o niektórych.
14 stycznia 2014 o 1900 Projekcja filmu "Antarktyczna podróż Ernesta Shackletona" i prelekcja Marka Grzywy o wyprawie Shackleton 2014.
21 stycznia 2014 Paweł Ołdziej North East Passage 2013


pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sty 2014, o 11:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
7 stycznia 2014 o 1900
Jerzy Pieśniewski - Od Foki do Focusa


Konstruktor wielu jachtów żaglowych (Foka, Mors, Mikron, Skippi, Focus, Phobos i wiele innych) opowie tylko o niektórych. Ale przede wszystkim o rozwoju konstrukcji przez te lata na przykladach nie tylko wlasnych.

Pytania mile widziane. Przygotujcie sie z:

www.piesniewski.pl

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sty 2014, o 16:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 10:05
Posty: 3408
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 255
Otrzymał podziękowań: 309
Uprawnienia żeglarskie: blond bezpatencie
a masz, Kuracencik :mrgreen:
http://www.crazynauka.pl/negatywy-przetrwaly-100-lat-w-lodzie-antarktydy/

_________________
Narcyza
Nobody's perfect. Call me Nobody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2014, o 23:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Kuracent napisał(a):
7 stycznia 2014 o 1900
Jerzy Pieśniewski - Od Foki do Focusa


Konstruktor wielu jachtów żaglowych (Foka, Mors, Mikron, Skippi, Focus, Phobos i wiele innych) opowie tylko o niektórych. Ale przede wszystkim o rozwoju konstrukcji przez te lata na przykladach nie tylko wlasnych.

Pytania mile widziane. Przygotujcie sie z:

http://www.piesniewski.pl

Nie daruję sobie :evil:
Byłem na prezentacji doktora inżyniera Jerzego Pieśniewskiego i dzięki temu, że znam jego projekty, a jednego z nich byłem kiedyś armatorem, to nawet wiedziałem o czym mowa. :evil: :evil: :evil:
Namówiłem kilkoro znajomych i rodzinę (np. brata, który też, jak i ja, go zna osobiście) aby przyszli na prezentację doktora inżyniera :mrgreen: i wszyscy byli wprost zachwyceni podobnie, jak ja. :mrgreen:

Niestety, jestem ze szkoły prezentacji Steva Jobsa i to, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy mnie poraziło brakiem profesjonalizmu i przygotowania, a asystent (Kuracent znaczy) dowiedział się w połowie prezentacji, że można kliknąć w fotkę i powiększyć zdjęcie łódki o której była mowa.... Nagłośnienie? Lepiej było słuchać Zgrzyba, który ogłaszał przerwę bez nagłośnienia, niż prelegenta przez mikrofon i głośnik - może też przez jakiś wzmacniacz, ale co do tego mam wątpliwości ... Tak więc spotkanie z doktorem inżynierem było raczej OKDR :evil: A szkoda ... :(

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2014, o 23:58 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Czesc z pytaniami byla calkiem fajna.
Pan Jerzy jest starsza osoba, wiec trudno wymagac by mowil glosniej. Kuracenta tez trudno winic - mam wrazenie, ze asystentem zostal przez przypadek. I tak wszystkie dostepne zdjecia ostatecznie pokazal.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 00:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
plitkin napisał(a):
Pan Jerzy jest starsza osoba

Co z tego??? Od mówienia głośniej jest technika.
Moim zdaniem - doktor inżynier, wykładowca akademicki itd. nie przygotował się i tyle. Myślał pewnie, że wszyscy padną na kolana. Nie wszyscy padli, zwłaszcza ci z tyłu sali, którzy widzieli fotki jego łódek wielkości znaczka pocztowego. :-P

___
PS, znaczy EDIT: Akurat do Jędrusia Kuracenta nie mam pretensji - robił co mógł. :DD

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 00:26 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Zdjecia byly ze strony. Mozna teraz nadrobic :-)

A na powaznie - pewne niedociagniecia rzeczywiscie byly, ale wszyscy jestesmy ludzmi. Prelegent nie zapewnial strony technicznej. Warto bylo powiedziec, ze z tylu gorzej slychac. Ja slyszalem dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 00:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
plitkin napisał(a):
Zdjecia byly ze strony. Mozna teraz nadrobic :-)
Powiedz to ludziom, którzy przyszli specjalnie na prezentację znanego i cenionego doktora inżyniera projektanta jachtów (a nie dupka żołędnego przecież) ...

plitkin napisał(a):
pewne niedociagniecia rzeczywiscie byly, ale wszyscy jestesmy ludzmi. Prelegent nie zapewnial strony technicznej. Warto bylo powiedziec, ze z tylu gorzej slychac. Ja slyszalem dobrze.

Ty słyszałeś dobrze... Bogu dzięki! :D :D :D

Wszyscy jesteśmy ludźmi ...
A profesjonalista, doktor inżynier i wieloletni wykładowca akademicki, może się nie przygotować, bo wielki jest przecież i stary (starszy znaczy, jak Starsze Miasto i Starsza Baśń itd., bo stary, to nieelegancko) ... i może nas z wysoka ...

Powiedzieć można ... powiedziałem więc i nic z tego nie wynikło. :mrgreen:

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 00:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Krytyczne uwagi przyjmuję i postaram się, aby na przyszłość było lepiej. Dziękuję za konstruktywne uwagi.

Na szybko mogę poradzić, aby zajmować miejsca możliwie blisko prelegenta. Trzeba przyjść powiedzmy 20 minut przed startem.

Dodam, że trochę przerosło mnie Wasze zainteresowanie. Na tak specjalistycznym warsztacie nie spodziewałem się, że aż ponad 40 osób przyjdzie.

Na następnym filmowym spotkaniu, będzie jeszcze gorzej. Wstępne szacunki z FB mówią, że będzie ponad 100 osób. Proszę Was, przyjdźcie dużo wcześniej. Kto nie przyjdzie 15 minut przed startem, będzie miał utrudnione oglądanie.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 00:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Kuracent napisał(a):
zajmować miejsca możliwie blisko prelegenta

Wszyscy się nie zmieszczą :D

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 01:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
robhosailor napisał(a):
wieloletni wykładowca akademicki,
??? Pierwsze słyszę. Jurek chyba też. :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 01:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Zbieraj napisał(a):
robhosailor napisał(a):
wieloletni wykładowca akademicki,
??? Pierwsze słyszę. Jurek chyba też. :D
Się ucieszy może? :D

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 01:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
robhosailor napisał(a):
Się ucieszy może? :D
Że go awansowałeś??? :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 01:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Zbieraj napisał(a):
robhosailor napisał(a):
Się ucieszy może? :D
Że go awansowałeś??? :D
No! :D Mój brat, który go zna dłużej ode mnie (pływał z nim na Mikronie np.), tak o nim właśnie mówi.

___
PS, znaczy EDIT: nie padło niestety nazwisko jednego z twórców oprogramowania do projektowania, którym J.Pieśniewski się posługiwał na początku swojej komputerowej kariery projektowej - był to m. in. Alek Fydrych.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 01:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
robhosailor napisał(a):
No! :D Mój brat, który go zna dłużej ode mnie (pływał z nim na Mikronie np.), tak o nim właśnie mówi.
Obawiam się, że ja znam Jurka dłużej. Razem studiowaliśmy i nawet byliśmy w jednej grupie.
Jurek zrobił doktorat w Instytucie Lotnictwa, a tam - o ile wiem - się nie wykładało (chemii w "Biedronce" jeszcze nie było :rotfl: ).
Aha, w naszej grupie na roku był jeszcze jeden orzeł: Grześ Szuladziński. Ostatnio robi za eksperta u Antoniego :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 01:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Zbieraj napisał(a):
Obawiam się, że ja znam Jurka dłużej
Straszne to :D
Ale daję Ci słowo, że nawet jeśli nie był wykładowcą akademickim, to na samosterowej prezentacji dał ciała :DD

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 08:03 

Dołączył(a): 5 gru 2009, o 21:40
Posty: 1276
Podziękował : 145
Otrzymał podziękowań: 337
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski, m.s.morski.
Kuracent napisał(a):
7 stycznia 2014 o 1900
Jerzy Pieśniewski - Od Foki do Focusa


Konstruktor wielu jachtów żaglowych (Foka, Mors, Mikron, Skippi, Focus, Phobos i wiele innych) opowie tylko o niektórych. Ale przede wszystkim o rozwoju konstrukcji przez te lata na przykladach nie tylko wlasnych.

Pytania mile widziane. Przygotujcie sie z:

http://www.piesniewski.pl

pzdr,
Andrzej Kurowski

O rozwoju konstrukcji przez lata na przykładach nie tylko własnych nie było nic choć miał to być główny temat.

_________________
Kto ma statki ten ma wydatki.
Pozdrawiam Michał aka Szkodnik
Usługi szkutnicze



Za ten post autor Michal otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 10:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 10:49
Posty: 291
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 51
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Kuracent napisał(a):
Na szybko mogę poradzić, aby zajmować miejsca możliwie blisko prelegenta. Trzeba przyjść powiedzmy 20 minut przed startem


To nie jest żadne rozwiązanie. Chodzi o to żeby kilka zapobiegliwych osób miało dobry odbiór czy wszyscy którzy na daną prelekcję przyszli?

_________________
marchew
ready2sail.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 15:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
szkodnik napisał(a):
O rozwoju konstrukcji przez lata na przykładach nie tylko własnych nie było nic choć miał to być główny temat.
(wytłuszczenie moje)

No właśnie, oprócz spraw technicznych jest jeszcze meritum, a co dostaliśmy?
Przez połowę prezentacji nie było żadnego innego obrazka, tylko nagłówek strony www. Dopiero w trakcie Kuracent zaskoczył, jak można to obsługiwać, ale wiele to nie poprawiło, bo czekaliśmy na rozwinięcie tematu spotkania. Prelegent, jak napisał szkodnik, nie powiedział nic na temat spotkania, tylko skupił się głównie na swoim życiorysie i anegdotkach związanych z powstaniem paru łódek. Podobno mówił też anegdotkę o mojej, ale byłem wtedy w barze po piwo, bo bez piwa, to byśmy z bratem tam chyba w ogóle nie wytrzymali.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 16:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
marchew napisał(a):
Kuracent napisał(a):
Na szybko mogę poradzić, aby zajmować miejsca możliwie blisko prelegenta. Trzeba przyjść powiedzmy 20 minut przed startem


To nie jest żadne rozwiązanie. Chodzi o to żeby kilka zapobiegliwych osób miało dobry odbiór czy wszyscy którzy na daną prelekcję przyszli?



Formuła tych spotkań jest przewidziana tak, że w praktyce około 30 osób może w miarę konfortowo słuchać prelekcji. Niezależnie od tego, czy spotkania odbywają się na dole, czy na górze. Różnica jest taka, że na górze więcej osób może oglądać obrazki na dużym ekranie.

Alternatywą byłoby wyrzucenie stołów z sali i ustawienie ławek, jedna tuż za drugą. Do tego zakaz konsumpcji. Wtedy mogłoby w miarę komfortowo (przy cichej widowni) wysłuchać prelekcji około 50 osób.

Ale to jest niezgodne z formułą tych spotkań. Gdzie prelekcja jest przy okazji a jednym z celów jest integracja środowiska. Chodzi o to, aby była luźna atmosfera. Ktoś zamówi kaczkę, ktoś wyjdzie na chwilę na papierosa, inny zamówi piwo a przy drugim stoliku ktoś skomentuje po cichu jeden ze slajdów.

Spotkania te nie powinny być (a pewnie nawet nie mogą być) zbyt akademickie. Przychodzą na nie różni żeglarze. Jedni w temacie tygodnia bardziej zorientowani od prelegenta, inni nie mają prawie żadnego pojęcia w danym temacie. I każdy powinien wyjść w miarę zadowolony. Fajnie to zrobił Dominik Życki. Wiele osób dyskutowało zawzięcie na temat regatowych niuansów ale nawet osoby nie mające pojęcia o tym, były zadowolone, że dowiedziały się wielu ciekawostek 'dla ludzi' o Pucharze Ameryki.

Zgodnie z Regulaminem Zbieraja poniedziałkowych czwartków w TzH:

Cytuj:
3.W trosce o niepalących i gardło prelegenta - po 50 minutach prelekcji zarządza się 10-minutową Zigarettenpause.


Następna część na ogół trwa krócej niż pierwsza. W tak krótkim czasie trudno jest przekazać całą wiedzę o radarze, pierwszej pomocy czy meteo. I nie temu mają służyć. Jeśli uczestnicy choć trochę poszerzą swoją wiedzę - to dobrze. Ale przecież te spotkania nie zastąpią pełnego kursu radarowego czy STCW. I nawet w założeniu nie temu mają służyć. Pewnie niektórych zachęci to odbycia pełnych kursów. I bardzo dobrze.

Apeluję, żeby nie traktować tych prelekcji tak śmiertelnie poważnie. To są spotkania towarzyskie. A przy okazji prelekcja czy relacja z rejsu.
Jeśli ktoś chce pogłębić temat zawsze może zostać po spotkaniu i dopytać prelegenta o szczegóły. Na ogół, chętnie zostają nawet dwie godziny po oficjalnej części.

Tak mniej więcej wygląda formuła od lat. I nie byłbym zwolennikiem zbyt radykalnych zmian jej. A Wy co dokładniej mówiąc proponujecie?

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2014, o 17:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 10:05
Posty: 3408
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 255
Otrzymał podziękowań: 309
Uprawnienia żeglarskie: blond bezpatencie
Kuracent napisał(a):
Alternatywą byłoby wyrzucenie stołów z sali i ustawienie ławek, jedna tuż za drugą. Do tego zakaz konsumpcji. Wtedy mogłoby w miarę komfortowo (przy cichej widowni)

Bo mlaszczo? :mrgreen: :rotfl:
BPANMSP

_________________
Narcyza
Nobody's perfect. Call me Nobody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2014, o 00:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
robhosailor napisał(a):
szkodnik napisał(a):
O rozwoju konstrukcji przez lata na przykładach nie tylko własnych nie było nic choć miał to być główny temat.
(wytłuszczenie moje)

No właśnie, oprócz spraw technicznych jest jeszcze meritum, a co dostaliśmy?
Przez połowę prezentacji nie było żadnego innego obrazka, tylko nagłówek strony www. Dopiero w trakcie Kuracent zaskoczył, jak można to obsługiwać, ale wiele to nie poprawiło, bo czekaliśmy na rozwinięcie tematu spotkania. Prelegent, jak napisał szkodnik, nie powiedział nic na temat spotkania, tylko skupił się głównie na swoim życiorysie i anegdotkach związanych z powstaniem paru łódek. Podobno mówił też anegdotkę o mojej, ale byłem wtedy w barze po piwo, bo bez piwa, to byśmy z bratem tam chyba w ogóle nie wytrzymali.


Teraz już przyznam się. Bardzo zależało mi, aby organizować spotkania pod kątem ludzi takich jak Robert. Robert nigdy nie był zadowolony. Przyznaję się do klęski. Nie ma sensu, abym kiedykolwiek organizować je więcej. Robert uzna je za porażkę. Ja nigdy nie jestem w stanie zorganizować takiego spotkania, które choć w 0,000001 części spełniałoby Jego warunki.

Po prostu trzeba organizować takie spotkania, które nie zainteresują Roberta. Odpuszczam sobie spotkania pod kątem Roberta. Chyba, że ktoś z innych Organizatorów je zrobi. Ja od dziś organizuję tylko takie spotkania, które nie leżą w kręgu zainteresowań Roberta. No bo co? Mam wymagać od Prelegenta skryptu spotkania? Czy skrypt jest wystarczająco dobry dla Roberta?

No chyba, że Robert będzie w Wysokiej Komisji d.s. Dopuszczenia Prelegenta do Prelekcji.

Tematy typu łódki do 6 metrów, konstrukcje itd. odpuszczam sobie.

pzdr,
Andrzej Kurowski



Za ten post autor Kuracent otrzymał podziękowanie od: Maar
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2014, o 00:07 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Foch.

Andrzej, nie ma obowiązku by spotkania się wszystkim podobały. Trzeba robić swoje i tyle. Szkółka też się nie wszystkim podoba, ale robimy swoje.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: Magister, robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2014, o 09:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
plitkin napisał(a):
Foch.
I do tego oparty na całkowicie błędnych wnioskach!!!

Nieprawda, że nigdy nie podobała mi się żadna prezentacja. Wręcz przeciwnie, z wielu byłem bardzo zadowolony, a niektórymi wręcz zachwycony* i gość, którego zaprosiłem również!

Do tej pory skrytykowałem dwie - prezentację Adama Jassera (przynajmniej było słychać, co Adam Jasser na niej mówił) i tę ostatnią, na którą zaprosiłem dodatkowo trzy osoby, które potem pytały mnie, "czy tu zawsze tak ch....o wyglądają te prezentacje?" ...

Zaproszony był wybitny gość, a jego prezentacja była wybitnie zła. Jego stronę www można sobie oglądać chyba bez specjalnej wizyty w lochach Korsarza? Temat prezentacji nie został nawet dotknięty. Znam prelegenta osobiście, wiem, że może mieć wiele do powiedzenia, jego artykuły w Żaglach bywają znakomite ... i co??? Kaszana!!! I do tego brak szacunku dla publiczności, bo nieprzygotowanie merytoryczne prelegenta do prezentacji jest właśnie czymś takim.

I teraz jeszcze w sprawie focha:
Nie mam żadnych pretensji do Kuracenta, co wcześniej już napisałem.
Ta wpadka, moim zdaniem, kładzie się cieniem na legendzie wielkiego doktora inżyniera, któremu się nie chciało potraktować widzów poważnie i pomyśleć, że wśród nich są tacy, co trochę znają temat, bo od lat interesują się nim, znają prelegenta i jego możliwości, a do tego widzieli dobre prezentacje.

____
*) Prezentacje Olka Hanusza, Szymona i Brożki, Janusza Zbierajewskiego i jego niewidomego załoganta ... Mógłbym jeszcze wymieniać.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2014, o 10:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 10:05
Posty: 3408
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 255
Otrzymał podziękowań: 309
Uprawnienia żeglarskie: blond bezpatencie
To Ty jeszcze się nie nauczyłęś, że jakakolwiek próba konstruktywnej krytyki powoduje focha u tego konkretnie interlokutora? Ma być miło słodko i wazeliniaście. I wszystko cudownie. Ucz się od miszcza - na początek fochuj na mnie jak Ci zarzucę coś od alternatywnych grzywek, miszczów ADHD i strzelistych pokurczów. Wisz - opłaci się - kwiatki, czekoladki i inne formy gratyfikacji i zadośćuczynień. :rotfl:

_________________
Narcyza
Nobody's perfect. Call me Nobody.



Za ten post autor Narjess otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2014, o 10:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:57
Posty: 3241
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 333
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: RYA/MCA Yachtmaster Ocean
Narjess napisał(a):
To Ty jeszcze się nie nauczyłęś, że jakakolwiek próba konstruktywnej krytyki powoduje focha u tego konkretnie interlokutora?


Foch !!!

_________________
Jedni mówią po to, żeby mówić, a inni po to, żeby powiedzieć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2014, o 10:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7314
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3608
Otrzymał podziękowań: 1970
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
FOCH

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2014, o 11:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Szaman3 napisał(a):
Narjess napisał(a):
To Ty jeszcze się nie nauczyłęś, że jakakolwiek próba konstruktywnej krytyki powoduje focha u tego konkretnie interlokutora?


Foch !!!


Odwalcie się od MARSZAŁKA!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2014, o 11:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Obrazek

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2014, o 11:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 10:05
Posty: 3408
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 255
Otrzymał podziękowań: 309
Uprawnienia żeglarskie: blond bezpatencie
Szaman3 napisał(a):
Foch !!!
Zielony Tygrys napisał(a):
FOCH
Tjaa..
Znaczy zniżki trzeba sobie wynegocjować w cukierni i kwiaciarni.. :mrgreen:

_________________
Narcyza
Nobody's perfect. Call me Nobody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL