Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 kwi 2024, o 23:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 20:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13380
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1524
Otrzymał podziękowań: 2214
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
http://szkolenie.pya.org.pl/egzaminy/py ... nacyjne_zj

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...



Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowanie od: agnieszka j.
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 22:14 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Jak to jest? W dyskusjach na tym forum padały stwierdzenia, że publikowanie pytań jest nielegalne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 22:20 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2015, o 23:16
Posty: 1403
Podziękował : 464
Otrzymał podziękowań: 271
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dlaczego? UKE chyba od zawsze publikuje zestawy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 00:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
plitkin napisał(a):
Jak to jest? W dyskusjach na tym forum padały stwierdzenia, że publikowanie pytań jest nielegalne.

Nie całkiem tak.
W dyskusjach na forum tego rodzaju stwierdzeniami popisywał się tylko jeden z użytkowników forum.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: Były user
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 07:43 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Jaromir napisał(a):
plitkin napisał(a):
Jak to jest? W dyskusjach na tym forum padały stwierdzenia, że publikowanie pytań jest nielegalne.

Nie całkiem tak.
W dyskusjach na forum tego rodzaju stwierdzeniami popisywał się tylko jeden z użytkowników forum.


Nie pisalem, ze byly to stwierdzenia od wielu uzytkownikow, tylko ze byly to stwierdzenia, ktore padaly wiecej niz raz. Pytalem jednak o to jak to z tym publikowaniem jest. Mozna czy nie mozna?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 11:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
A jest to gdzieś zakazane? Bo z tego co pamiętam, nie. To tylko niektórym się wydaje, że jeśli nie ma dosłownego pozwolenia lub nakazu to nie można. W normalnym państwie, coś co nie jest zakazane, jest dozwolone...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 11:53 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Moniia napisał(a):
W normalnym państwie, coś co nie jest zakazane, jest dozwolone...

Widać że żyjesz w jakimś "dziwnym" świecie.
Wg "naszych" urzędów, coś co nie jest jednoznacznie dozwolone jest zakazane.
Bo wicie, rozumicie, toż anarchisty by się zalęgli. :lol:

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 12:20 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Moniia napisał(a):
A jest to gdzieś zakazane? Bo z tego co pamiętam, nie. To tylko niektórym się wydaje, że jeśli nie ma dosłownego pozwolenia lub nakazu to nie można. W normalnym państwie, coś co nie jest zakazane, jest dozwolone...


Wlasnie dlatego poruszylem temat by ustalic czy jest zakazane czy nie jest.

Co do "normalnego panstwa" - przypomne, ze w panstwie, ktorym zyjesz, sa rzeczy uznaniowe majace bezposredni wplyw na to co jednemu wolno, a drugiemu nie wolno. Nie sadze, by istnialo w Europie panstwo, ktore jest pozbawione tych cech.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Bombel napisał(a):
Wg "naszych" urzędów, coś co nie jest jednoznacznie dozwolone jest zakazane.


Podaj przyklad. Przemyslalem i nie moge samtakiwgo przykladu znalezc poza miedzynarodowymi przepisami pomiarowymi niektorych zeglarskich klas sportowych, w ktorych ewentualne zmiany sa na liscie dozwolonych, a wszystko inne zakazane.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 13:21 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jaromir napisał(a):
plitkin napisał(a):
Jak to jest? W dyskusjach na tym forum padały stwierdzenia, że publikowanie pytań jest nielegalne.

Nie całkiem tak.
W dyskusjach na forum tego rodzaju stwierdzeniami popisywał się tylko jeden z użytkowników forum.


Ma na myśli przedstawiciela ministerstwa, który jednoznacznie się wypowiedział się na temat publikowania pytań egzaminacyjnych?

viewtopic.php?f=78&t=16791&start=360


Cytuj:
Uprzejmie informuję, że oczywiście podmiot może stworzyć takie pytania i umieścić na stronie internetowej jako np. przykładowy test. Natomiast pytania takie zdaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki, nie mogą być uznane i wykorzystywane przez Komisje Egzaminacyjne na egzaminach na dokumenty potwierdzające kwalifikacje w zakresie uprawiania turystyki wodnej.

W przypadku opublikowania takich pytań na stronie internetowej a następnie ich wykorzystania na egzaminie, Ministerstwo Sportu i Turystyki będzie mogło wyciągnąć odpowiednie konsekwencje wobec danego podmiotu upoważnionego, w związku ze złamaniem przepisów prawa w tym zakresie.

W kwestii umieszczenia w Załączniku nr 4 do Rozporządzenia z dnia 9 kwietnia 2013 r. konkretnych manewrów, uprzejmie informuję, że jest to wynikiem konsultacji społecznych i międzyresortowych w tym zakresie. Do Ministerstwa na różnym etapie prac nad ww. przepisami, wpływały sugestie by uszczegółowić ten załącznik. Natomiast to że w pojedynczych przypadkach są to szczegółowo opisane manewry, to jednak w znakomitej większości Załącznik nr 4 jest katalogiem otwartym dającym możliwość Komisji Egzaminacyjnej do indywidualnego przygotowania pytań teoretycznych i zadań praktycznych na egzaminie.



Z poważaniem



Marcin Brachfogel

Departament Sportu Wyczynowego

Ministerstwo Sportu i Turystyki


Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 13:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
ins napisał(a):
Ma na myśli przedstawiciela ministerstwa

Mówisz o panu Marcinie, szeregowym urzędniku ministerstwa, pracującym w departamencie w żaden sposób nie uprawnionym do sporządzania wykładni zapisów prawa?
Tych zapisów:
12. Zestawy zadań do wykonania w ramach egzaminu praktycznego i pytań egzaminacyjnych na egzaminie teoretycznym zatwierdza przewodniczący komisji, opatrując każdy z nich datą, podpisem i pieczątką imienną.
13. Zadania i pytania egzaminacyjne są przygotowywane, przechowywane i przekazywane w warunkach uniemożliwiających ich nieuprawnione ujawnienie.
14. Przewodniczący, sekretarz i członkowie komisji są obowiązani zachować w tajemnicy tematy egzaminacyjne.


Wiesz, wykładnia -zwłaszcza w Polsce - nie są stała, a urzędnicy podpisujący pisma tak często okazują się byłymi urzędnikami...
Może zatem warto sprawdzić, czy wreszcie nie jest normalnie?

BTW - jeżeli trudna do uzasadnienia zwykłymi regułami wykładni treści aktu prawnego interpretacja z 2013 roku zostanie podtrzymana, to nie pozostanie nic innego jak "wyciągnąć odpowiednie konsekwencje" wobec PZŻ, prawda? ;)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 13:57 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jaromir napisał(a):
Wiesz, interpretacje - zwłaszcza w Polsce - nie są stałe, a urzędnicy podpisujący pisma stają się często byłymi urzędnikami...
Może zatem warto sprawdzić, czy wreszcie nie jest normalnie?

BTW - jeżeli trudna do uzasadnienia zwykłymi regułami wykładni treści aktu prawnego interpretacja z 2013 roku zostanie podtrzymana, to nie pozostanie nic innego jak "wyciągnąć odpowiednie konsekwencje" wobec PZŻ, prawda?

Nie widzę powodów dla których PZŻ miałby być święta krową. Ale, być może interpretacja zapisów o nieujawnianiu pytań się zmieniła, co mnie wcale nie martwi.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 14:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
ins napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Wiesz, wykładnie -zwłaszcza w Polsce - nie są stałe, a urzędnicy podpisujący pisma tak często okazują się byłymi urzędnikami...
Może zatem warto sprawdzić, czy wreszcie nie jest normalnie?

BTW - jeżeli trudna do uzasadnienia zwykłymi regułami wykładni treści aktu prawnego interpretacja z 2013 roku zostanie podtrzymana, to nie pozostanie nic innego jak "wyciągnąć odpowiednie konsekwencje" wobec PZŻ, prawda?

Nie widzę powodów dla których PZŻ miałby być święta krową. Ale, być może interpretacja zapisów o nieujawnianiu pytań się zmieniła, co mnie wcale nie martwi.


Jakże miło mi się z Tobą zgodzić, w obu poruszonych kwestiach!

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 14:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
plitkin napisał(a):
(...)
Co do "normalnego panstwa" - przypomne, ze w panstwie, ktorym zyjesz, sa rzeczy uznaniowe majace bezposredni wplyw na to co jednemu wolno, a drugiemu nie wolno. (...).


Na przykład??? Bo jakoś nie przypominam sobie takowych...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 14:58 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
2 osoby, kazda z duzym srubokretem w innym aucie (srubokret w schowku w drzwiach po stronie kierowcy). Jedna sie wylga, bo policjant jej uwierzy, ze potrzebuje. Druga stanie orzed sadem. Pytanie: mozna czyjednak to jest uznaniowe?

Drugi przyklad aktualny: jestes uchodzca -mozesz zaczepiac bezkarnie kobiety na ulicy. Nie jestes - popelniasz pezestepstwo i jestes scigany.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 15:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1743
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Coś chyba w ministerstwie drgnęło w kwestii kontroli podmiotów. Przynajmniej spraw formalnych. Okazało się, że na ten sezon w wielu OZŻach nie ma możliwości powołania KE bo nikt nie spełnia wymogów. Nie spełniali od 2013 . Coś gdzieś i do kogoś dotarło ?

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 16:20 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Hania napisał(a):
. Coś gdzieś i do kogoś dotarło ?


może dobra zmiana :D nie wykluczone,że zakapiory z Pisu są bardziej światowe niż liberalna PO. Żarcik ale może coś na rzeczy jest?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 17:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
plitkin napisał(a):
2 osoby, kazda z duzym srubokretem w innym aucie (srubokret w schowku w drzwiach po stronie kierowcy). Jedna sie wylga, bo policjant jej uwierzy, ze potrzebuje. Druga stanie orzed sadem. Pytanie: mozna czyjednak to jest uznaniowe?

Drugi przyklad aktualny: jestes uchodzca -mozesz zaczepiac bezkarnie kobiety na ulicy. Nie jestes - popelniasz pezestepstwo i jestes scigany.


Obydwa przykłady są nieprawdziwe. Primo - policja ma prawo oceny, czy OSKARŻYĆ, natomiast jest to weryfikowane przez CPS (Crown Prosecution Service) i potem przez sąd. Prawo jest takie samo dla każdego - nie wolno mieć noża (NIE śrubokręta, nóż jest bardzo precyzyjnie zdefiniowany) przy sobie BEZ BARDZO DOBREGO UZASADNIENIA. Policja może uznać śrubokręt za niebezpieczne narzędzie, co wypełnia inny przepis, ale skazanie jest bardzo nieprawdopodobne (zależy od zachowania, jeśli próbował atakować policjantów - nawet bez tego - może to wpłynąć na ocenę sądu. Niemniej jednak, prawo jest to samo).

IMHO działa to znacznie lepiej niż w sąsiedniej (przez morze) Danii, gdzie posiadanie noża przy sobie oznacza AUTOMATYCZNIE karę więzienia, bez żadnej możliwości ruchu dla policji czy nawet sądu. Ot, po prostu u nas zauważyli, że czasem może być powód - czego nie potrafią dostrzec zwolennicy automatyzmu (jest paru takich głośnych idiotów u nas).

Co do drugiego - zależy od kobiety. Jeśli wezwie policję i będzie chciała wnieść oskarżenie, obydwaj będą ścigani za napaść. Sprawdzałam w praktyce.

Coś jeszcze? :rotfl:

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 19:56 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Moniia napisał(a):
przy sobie BEZ BARDZO DOBREGO UZASADNIENIA.


Moniia napisał(a):
Policja może uznać śrubokręt za n


Dziękuję, właśnie to jest clue. Uznaniowość. Też pisałem o tym, że dalsza decyzja należy do sądu - to oczywiste nawet w mniej cywilizowanych krajach. Wiem też, że w sądzie słowo policjanta jest więcej warte niż obywatela.

Moniia napisał(a):
IMHO działa to znacznie lepiej niż w sąsiedniej (przez morze) Danii, gdzie posiadanie noża przy sobie oznacza AUTOMATYCZNIE karę więzienia


A ja jestem innego zdanie: przestępstwo jest ściśle zdefiniowane i za jego popełnienie jest wyznaczona kara. Moim zdaniem to jest zdrowsze niż uznaniowość, która zawsze doprowadza do nierówności. Można walczyć z głupim przepisem - takie w demokracji się zdarzają i będą zdarzać. Z uznaniowością walczyć się nie da, bo zawsze znajdą się fanatycy, twierdzący, że "normalny człowiek albo nie musi nosić śrubokrętu, albo wystarczy, że ma naprawdę dobre wytłumaczenie".
Sam fakt postawienia mnie przed sądem za to samo, za co inny nie jest przed tym sądem stawiany uznaję za chorobę systemu, który tak idealizujesz. Moim zdaniem całkowicie niepotrzebnie.

Moniia napisał(a):
Co do drugiego - zależy od kobiety. Jeśli wezwie policję i będzie chciała wnieść oskarżenie, obydwaj będą ścigani za napaść. Sprawdzałam w praktyce


Jakoś w Kilonii nie byli. Okazuje się, że nie tylko w Kilonii. Wszakże - Niemcy, Holandia, Szwecja - to też cywilizowane kraje? :) Nie wiemy czy identycznie się nie działo i u Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 20:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Wiktor, usiłujesz dorobić fakty do tezy. Sąd orzeka o zgodności lub nie z prawem. Policja nie ma takich praw - może uznać, że coś wypełnia znamiona czynu zabronionego i działać adekwatnie, ale nie decyduje, czy rzeczywiście to był czyn zabroniony. To robota sądu.
I nie oznacza to wcale, że prawo jest uznaniowe - to po prostu prawo w działaniu. A zapewniam Cię, że policjanci w UK mają nieco inny status niż gdzie indziej...

A co do uwielbienia automatyzmu - parę lat po wprowadzeniu tego przepisu była głośna sprawa rzemieślnika, co to jechał samochodem ze swoimi narzędziami. W tym nożem introligatorskim, takim z łamanymi ostrzami. Policja go z jakiegoś powodu zatrzymała i w trakcie znalazła nóż. Co z tego, że jeszcze nawet w sklepowym opakowaniu - nóż jest nóż, każdy wiedział, że to idiotyzm ale rzemieślnik poszedł siedzieć, BO PRAWO JEST PRAWO.
Tak działa Twój automatyzm...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 21:13 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Moniia napisał(a):
Tak działa Twój automatyzm...


Nie mój. Ja napisałem co preferuję z dwojga złego. To nie oznacza, że świadomie wybieram zło jako takie. Są też dobre rozwiązania.

Trudno uwierzyć w historię jaką opisujesz z prostego powodu: jakoś noże kuchenne ze sklepu do domu trzeba donieść. Ale nie wykluczam, że prawo było początkowo niedoskonałe i nie wykluczam, że zostało poprawione (być może nie zostało).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2016, o 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2011, o 17:23
Posty: 82
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski, VB
piotr6 napisał(a):
zakapiory z Pisu są bardziej światowe niż liberalna PO


Gdyby tylko te zakapiory potrafiły swoje racje w cywilizowany sposób artykułować i przekonywać do swoich racji, bez opluwania ludzi o innych poglądach, to już nie uwolnilibyśmy się od ich rządów, a tak sami sobie gole strzelają.

_________________
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 maja 2016, o 09:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2016, o 09:18
Posty: 1
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Pytań na w/w stronie już nie ma, zostały skasowane w ciągu ostatnich kilku dni. Rozwiązywałam je sobie systematycznie a tu nagle error 404. Czy posiada ktoś ich wersję w .pdf i mógłby się podzielić ;-)? Udało mi się ściągnąć jedynie pliki tekstowe pozbawione ilustracji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2016, o 21:49 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jak potrzebujesz to daj info na pw. Ale nie przywiązuj do nich wielkiej uwagi.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2016, o 22:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2012, o 17:20
Posty: 3173
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 700
Otrzymał podziękowań: 231
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Witam. Uważam, że robienie "tabu" z pytań jest złe. Jestem za tym aby opublikować coś co się nazywa "Sylabus" w którym zamieszcza się zakres treści które są obowiązujące. Generalnie jestem za tym aby ujawnić np. 100 pytań (teoretycznych) które w stopniu koniecznym obejmują wiedzę niezbędną do uzyskania stopnia. Taka moja sugestia.

_________________
Pozdrawiam
Leszek Dmochowski



Za ten post autor Leszek otrzymał podziękowanie od: SP9GMK
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 maja 2016, o 09:34 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Leszek napisał(a):
Witam. Uważam, że robienie "tabu" z pytań jest złe. Jestem za tym aby opublikować coś co się nazywa "Sylabus" w którym zamieszcza się zakres treści które są obowiązujące. Generalnie jestem za tym aby ujawnić np. 100 pytań (teoretycznych) które w stopniu koniecznym obejmują wiedzę niezbędną do uzyskania stopnia. Taka moja sugestia.


Tabu robi ministerstwo i nie jest chyba to widzimisię pojedynczego urzędnika skoro podmioty pytań nie upubliczniają.

Pytania i odpowiedzi za strony PZŻ zniknęły miedzy innymi dlatego że zawierały masę błędów i dobrej sławy twórcom ich nie przyniosły.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 maja 2016, o 11:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
ins napisał(a):
Pytania i odpowiedzi za strony PZŻ zniknęły miedzy innymi dlatego że zawierały masę błędów i dobrej sławy twórcom ich nie przyniosły.

Czyli - jak zawsze.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2017, o 08:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13380
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1524
Otrzymał podziękowań: 2214
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Koleżanki i koledzy żeglarze,

W związku z licznymi nieprawdziwymi i obraźliwymi informacjami oraz agresywnymi komentarzami dotyczącym Komisji Szkolenia PZŻ, wiceprezesa PZŻ ds. szkolenia zamieszczanych na stronie MIT oraz rozsyłanymi mailem do wielu osób ze środowiska żeglarskiego, Komisja Szkolenia PZŻ przedstawia swoje stanowisko.

Podczas ostatniego spotkania z prezesami okręgów związków żeglarskich, które miało miejsce 01.04.2017 r. w Warszawie zapytano o deficyt finansowy Wydziału Szkolenia w prezentowanym zestawieniu finansów PZŻ. Cały budżet Wydziału Szkolenia został zaplanowany przez dyrektora Wydziału Szkolenia – Tomasza Patyrę. Wyjaśnień udzielił Wiesław Kaczmarek – prezes PZŻ. Tomasz Patyra był obecny na spotkaniu, ale zabrakło mu odwagi na wyjaśnienie sprawy budżetu i merytoryczną dyskusję, natomiast następnego dnia zamieścił nieprawdziwą informację na stronie MIT. Zaplanowany budżet był nierealny do osiągnięcia. Zaplanowano między innymi takie przychody:

500 000 zł – szkolenia instruktorskie. Nie zostało zabronione Wydziałowi Szkolenia organizowania szkoleń instruktorskich. W ramach tego zrealizowano zakup za prawie 20 000 zł ubiorów dla egzaminatorów, za które okręgi i poszczególni egzaminatorzy mieli zapłacić 100% więcej. Znaczna część ubiorów zalega do dzisiaj w magazynie PZŻ,
60 000 zł – podręczniki i publikacje. Trudno pozyskać dochód z publikacji, która nie powstały i nie były nawet w fazie przygotowań wydawniczych, które średnio trwają około roku,
15 000 zł – wystawianie dodatkowych licencji.

Budżet Wydziału Szkolenia PZŻ był zatwierdzany na posiedzeniu Zarządu PZŻ w dniu 16.12.2015- wówczas członek zarządu Katarzyna Domańska zwróciła uwagę, że są to zawyżone przychody w stosunku do możliwości realnego ich pozyskania i to między innymi jej głos był głosem wstrzymującym się podczas głosowania.

Wiceprezes PZŻ ds. szkolenia nie miał możliwości w końcu roku finansowego korekty budżetu na korzyść pionu szkolenia. Zarzuty stawiane przez MIT w tej sprawie wiceprezesowi PZŻ ds. szkolenia są próbą usprawiedliwienia niekompetencji i braku odpowiedzialności Dyrektora Wydziału Szkolenia Tomasza Patyry.

Dyrektor Wydziału Szkolenia odpowiadał za opracowanie bazy pytań egzaminacyjnych, stworzenie narzędzia egzaminacyjnego, stworzenie procedury egzaminacyjnej i wdrożenie systemu egzaminacyjnego. Żadna z tych rzeczy nie została prawidłowo przygotowana. Baza pytań zawierała bardzo poważne błędny i nie odpowiadała standardom pytań egzaminacyjnych. Pomimo zwrócenia uwagi na ten fakt przez dwie Komisje Szkolenia Dyrektor Wydziału Tomasz Patyra nie uwzględnił stanowiska Komisji Szkolenia PZŻ. Skutkiem takich działań były odwołania, co do sensu i zakresu wiedzy wymaganych przez pytania testowe, skargi i zastrzeżenia egzaminowanych osób, odwołania od decyzji Komisji Egzaminacyjnych do Komisji Szkolenia PZŻ i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Egzaminy przez ponad miesiąc odbywały się bez szablonu prawidłowych odpowiedzi, co nie spełniało standardów egzaminu państwowego. Odpowiedzi muszę być jednakowe na każdym egzaminie a nieuzależnione od egzaminatora. Dyrektor Wydziału Szkolenia Tomasz Patyra twierdził, że nie może być szablonu odpowiedzi, gdyż egzaminatorzy mają się doszkolić – pokazuje to brak kompetencji w zakresie tworzenia, wdrażania i nadzorowania narzędzi egzaminacyjnych w standardzie egzaminu państwowego. Wdrożenie systemu egzaminacyjnego nie zostało prawidłowo przygotowane. Pomimo licznych uwag przekazanych podczas spotkania przez egzaminatorów i Komisję Szkolenia PZŻ nie zostały one wprowadzone. Dyrektor Wydziału Szkolenia ani razu nie przeprowadził testowo całej procedury egzaminacyjnej, żeby sprawdzić jakie dokumenty są generowane. To spowodowało, że z Wydziału Szkolenia PZŻ wychodziły maile z podpisem „Pozdrawiam Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego”. Kol. Tomasz Patyra zajmował się szkoleniem w tej kadencji przez 3 lata – pierwsze 1,5 roku jako wiceprzewodniczący Komisji Szkolenia PZŻ i kolejne 1,5 roku jako Dyrektor Wydziału Szkolenia. Obecna Komisja Szkolenia została powołana dokładnie rok temu, ze względu na brak finansów w bardzo okrojonym składzie i miała tylko rok na swoją działalność, podczas swojej pracy wyznaczyła sobie następujące priorytety działania: poprawienie bazy i narzędzia egzaminacyjnego, udrożnienie systemu egzaminowania, korekta procedur egzaminacyjnych, organizacja i pomoc w organizacji szkoleń instruktorskich, praca nad wizerunkiem szkolenia w PZŻ, opracowanie materiałów reklamowych i szkoleniowych. Wydział Szkolenia PZŻ przekazał Wiceprezes ds. szkolenia i KSZ zadania do realizacji, które zostały uwzględnione w pracy KSZ.

Postawa i zachowanie kol. Tomasza Patyry, jego pomówienia, szkalowanie innych członków PZŻ nie licują z postawą Instruktora PZŻ, etyką i etykietą żeglarską a stanowią podstawę do skierowania sprawy do Sądu Związkowego PZŻ.

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Katarzyna DOMAŃSKA
Wiceprezes ds. szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego

http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglar ... olenia-pzz

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2017, o 21:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2017, o 10:29
Posty: 275
Lokalizacja: tu i tam
Podziękował : 97
Otrzymał podziękowań: 144
Uprawnienia żeglarskie: na pompę zęzową
Jaromir napisał(a):
ins napisał(a):
Pytania i odpowiedzi za strony PZŻ zniknęły miedzy innymi dlatego że zawierały masę błędów i dobrej sławy twórcom ich nie przyniosły.

Czyli - jak zawsze.


Ale od jakiegoś czasu znowu wiszą tutaj:
http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/baza-pytan-egzaminacyjnych-na-patenty-zeglarskie/

pozdro

_________________
Każdy rejs czegoś uczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2017, o 14:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Fazi napisał(a):
Jaromir napisał(a):
ins napisał(a):
Pytania i odpowiedzi za strony PZŻ zniknęły miedzy innymi dlatego że zawierały masę błędów i dobrej sławy twórcom ich nie przyniosły.

Czyli - jak zawsze.


Ale od jakiegoś czasu znowu wiszą tutaj:
http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/baza-pytan-egzaminacyjnych-na-patenty-zeglarskie/


No to spójrzmy na PZŻ-towskie testy, przygotowane na państwowy egzamin "na patent żeglarza"...
http://sailing.org.pl/files/Szkolenia/P ... C5%BCj.pdf

---------------------------------
pyt 3 - Czy bulbkil to "jeden z rodzajów falszkila z balastem""? Serio, serio?

pyt 5 - Czy hals to zawsze lina mocująca "dolny róg żagla przy liku przednim"? Hmmm, hals bryfoka też?

pyt 6 - Czy refszkentla jest zawsze liną, która napina tylko róg szotowy przy refowaniu? A co z refowaniem jedną liną?
Obrazek

pyt 7 - Czy system linek Lazy Jack musi biec do kolumny masztu? A co, jak biegnie do bloków ponad najwyższymi salingami, czyli z pewnością nie do kolumny masztu?
Obrazek
A jeśli linki biegną do salingów?
Obrazek

pyt 15 - Garda i szpona to... to samo?

pyt 28 - Czy dla umożliwienia kładzenia masztu musi on być osadzony "obrotowo, w t.zw. cęgach"?
Widać tu jakieś "cęgi"?
Obrazek
A tu - "cęgi"?
Obrazek

pyt 49 - Czy wszystkie silniki zaburtowe są chłodzone wodą?


To tylko część o budowie jachtów
Dalej niestety podobnie...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: Fazi
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 maja 2017, o 08:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2017, o 10:29
Posty: 275
Lokalizacja: tu i tam
Podziękował : 97
Otrzymał podziękowań: 144
Uprawnienia żeglarskie: na pompę zęzową
Jaromir napisał(a):
No to spójrzmy na PZŻ-towskie testy, przygotowane na państwowy egzamin "na patent żeglarza"...
[...]
To tylko część o budowie jachtów
Dalej niestety podobnie...


No niestety.
Dużo tam pytań typu - "zakuj" książkę a później odpowiedz zgodnie z tym co w książce.
Ci, którzy zdawali takie testy wiedzą, że tam nie szuka się odpowiedzi poprawnej, tylko odrzuca mało prawdopodobne. :)

PZŻ to stan umysłu.

pozdro

_________________
Każdy rejs czegoś uczy.



Za ten post autor Fazi otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL