Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 27 kwi 2024, o 04:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 maja 2017, o 15:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
ins napisał(a):
Jaromir napisał(a):
No comments...

W Twoim przypadku to się sprawdza - nie powinieneś komentować nie rozumiejąc przepisów.

Panie Siedlecki...
Nie chodzi o moje rozumienie przepisów, ale o Pańskie tu konfabulacje na ich temat.
Cytuje Pan przepis "powinien z zasady"
a następnie stwierdza, że w przepisie napisano.... "w zasadzie"...
Tak dla porównania:
http://sjp.pl/w+zasadzie => 1. w większości wypadków, z niewielkimi wyjątkami, z reguły; 2. właściwie, zasadniczo, w gruncie rzeczy
http://sjp.pl/z+zasady => 1. zgodnie z własnymi przekonaniami; 2. zwykle, zazwyczaj, z reguły

mało tego - stwierdza Pan, że cytowany przepis należy rozpatrywać "w odróżnieniu od innych sytuacji gdy zostało użyte słowo "powinien"... mimo że przecież użyto w nim słowa "powinien".

Chciałby Pan jeszcze coś napisać o swoim, khem... "rozumieniu przepisów"?
Śmiało, pośmiejemy się razem!
:rotfl:

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2017, o 17:22 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jaromir napisał(a):
http://sjp.pl/z+zasady => 1. zgodnie z własnymi przekonaniami; 2. zwykle, zazwyczaj, z reguły

Dziękuję Drogi Jaromirze za Twój wkład jakże celnie potwierdzający moją wykładnię przepisów obowiązujących statki o napędzie żaglowym w trakcie wyprzedzania na wodach śródlądowych. Od czasu do czasu trafia się Tobie coś z sensem napisać, toteż należy się Tobie pochwała.
Tak trzymać Jaromirze.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2017, o 19:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Nie ma za co - ktoś Panu przecież powinien pomagać, kiedy wszystko Pan przekręca, przeinacza i zmienia - i to akurat wówczas, gdy omawia Pan precyzyjny zapis prawa...

===============
BTW - skoro tak sobie gaworzymy o wyjątkowym poziomie pytań w (baczność!) "Bazie pytań egzaminacyjnych na patenty żeglarskie" PZŻ (spocznij)...

Co Pan sądzi o konsekwentnym, wielokrotnym* powtórzeniu w wyżej wspomnianych pytaniach stwierdzenia, jakoby do wzywania pomocy przez radiotelefon oraz w przypadku łączności w niebezpieczeństwie używać należy sygnału (albo nawet "procedury") "MAY DAY" ?

*) tylko w bazie pytań egzaminacyjnych PZŻ "na patent" jachtowego sternika morskiego wyrażenie "MAY DAY" pojawia się osiemnaście razy...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: Maar
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2017, o 20:26 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Drogi Jaromirze nie rozumiesz podstawowej sprawy. To co Ty myślisz na temat pytań nikogo kto chce podejść do egzaminu i zdać nie obchodzi ponieważ ani nie szkolisz ani nie egzaminujesz. Gdybyś formułował swe zarzuty w sposób sensowny i wysyłał je do odpowiednich środowisk może by to odniosło jakiś skutek. A tak, wybacz ale uprawisz najzwyklejsze rozdęte nad miarę jaromirady.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2017, o 22:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
ins napisał(a):
Gdybyś formułował swe zarzuty w sposób sensowny i wysyłał je do odpowiednich środowisk może by to odniosło jakiś skutek. A tak, wybacz ale uprawisz najzwyklejsze rozdęte nad miarę jaromirady.


Rozgryzł Pan mnie! :rotfl:

Wytykanie przeze mnie żenujących, oczywistych błędów w (baczność!) "Bazie pytań egzaminacyjnych na patenty żeglarskie" (spocznij) opublikowanej przez PZŻ - służy jedynie udowodnieniu, że PZŻ - to stan umysłu.
A Pan, Panie Siedlewski o post wyżej w doskonale przewidywalny sposób mój dowód uzupełnił.
:roll:

PS Może Pan dowolnie wykorzystywać bzdury, które wytykam. Może je Pan również wysyłać do odpowiednich środowisk - czymkolwiek by nie były.
Jakiś skutek pozostanie mi obojętny.

PPS Obojętne jest mi również, jak bardzo się Pan błaźni. Niemniej - może mógłby Pan w przyszłości spróbować używać słów w języku polskim - bez ich przekręcania i zgodnie z ich znaczeniem?
Np trudnego słowa "jeremiada"...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2017, o 22:47 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jaromir napisał(a):
W zasadzie jest też mi obojętne, jak bardzo się Pan błaźni, niemniej - może mógłby Pan w przyszłości spróbować używać słów w języku polskim - zgodnie z ich znaczeniem? Np trudnego słowa jeremiada"

Drogi Jaromirze przecież nie jesteś postacią biblijną, jesteś zwykłym userem o imieniu Jaromir, w związku z tym twoje postękiwania trudno nazwać jeremiadami..co najwyżej jaromidami.
Co do światła migawkowego masz rację, ale jak już zdążyłem napisać nie jesteś adresatem mojej niebagatelizacji złych pytań i odpowiedzi, ani figurą władną zmienić treść pytań na stronie PZŻ, wybacz więc że z lekka traktuję Twe analizy.

By jednakże zadośćuczynić Twym staraniom muszę przyznać żeś na dobrym tropie, światło migawkowe jest rzeczywiście jednym z hitów. Krótko mówiąc, byle tak dalej.
Drogi Jaromirze...staraj się dalej.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 maja 2017, o 21:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17305
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2171
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
ins napisał(a):
Co do światła migawkowego masz rację
Drogi Jaromirze, niestety w kwesti Praznika Maja nie mogę się zgodzić! (powinno być) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Boziu, gdzie ja żyję?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 maja 2017, o 21:53 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Maar napisał(a):
Boziu, gdzie ja żyję?

W stworzonym przez siebie samego świecie żyjesz.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 maja 2017, o 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17305
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2171
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
ins napisał(a):
W stworzonym przez siebie samego świecie żyjesz.
Jam jest Stwórca? Zaraz polecę do Lidla, żeby zakupić kamienne tablice (promocja jest!)

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 maja 2017, o 22:02 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Maar napisał(a):
ins napisał(a):
W stworzonym przez siebie samego świecie żyjesz.
Jam jest Stwórca? Zaraz polecę do Lidla, żeby zakupić kamienne tablice (promocja jest!)

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Owszem jesteś twórcą, ale bardzo malutkiego świata, zajmującego niewielką przestrzeń w Twym płacie czołowym.
Uważaj na niego, jest krótkotrwały, ten zewnętrzny szybko weryfikuje jego istnienie.

Niech zgadnę ..multipleksujesz ilość emoticonów.

Piotr Siedlewski


Ostatnio edytowano 23 maja 2017, o 22:04 przez ins, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 maja 2017, o 22:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17305
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2171
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
ins napisał(a):
multipleksujesz
Nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz, pls.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 maja 2017, o 22:06 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Maar napisał(a):
ins napisał(a):
multipleksujesz
Nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz, pls.


Pomyliłem się. Chciałem napisać multiplikujesz.

Gdzie się podziały te żółte robaczki? Miały być, a ich nie ma.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 maja 2017, o 08:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2017, o 10:29
Posty: 275
Lokalizacja: tu i tam
Podziękował : 97
Otrzymał podziękowań: 144
Uprawnienia żeglarskie: na pompę zęzową
I pomyśleć, że te nieprecyzyjne pytania ze strony PZŻ potrafią wywoływać takie burzliwe dyskusje.
:)

A może by tak poprosić PZŻ o odpowiedzi?
Jak sobie ten test rozwiążą to się sami zderzą z tym co napłodzili...

pozdro

_________________
Każdy rejs czegoś uczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 maja 2017, o 11:57 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Fazi napisał(a):
A może by tak poprosić PZŻ o odpowiedzi?
Jak sobie ten test rozwiążą to się sami zderzą z tym co napłodzili...

Oczywiste jest że sami egzaminatorzy PZŻ mają z tym problem, ale cóż góra wie swoje.
Dyskusja z siedzącymi na stadionie a kiedyś na Chocimskiej jest wypisz wymaluj jak wymiana poglądów na forum z tzw liberalizatorami, wiedzą wszystko i są przekonani o swej doskonałości.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL