Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 maja 2017, o 20:06 

Dołączył(a): 28 lip 2016, o 19:48
Posty: 95
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Podziękował : 53
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: LRC + IWC + STCW + ŻJ PZŻ
Szanowni Państwo,

zwracam się do Państwa z następującym zapytaniem/prośbą, poszukuję dobrego ośrodka szkoleniowego, w którym mógłbym odbyć kurs i staż na patent Jachtowego Sternika Morskiego PZŻ. Przeglądając internet natrafiłem na kilka ofert ośrodków, które wydały mi się ciekawe. Są to:
Akademia Jachtingu - pakiet zielony(2 rejsy stażowe + Kurs Patentowy + Szkolenie na Patent RYA)
Akademia Nautica (2 rejsy stażowe + kurs patentowy)
Junga - w tym wypadku byłyby to 2 następujące po sobie tygodniowe kursy, żeby godziny wypływać
==================================================
To są ośrodki, które w pierwszej kolejności mnie zainteresowaly i teraz chciałbym prosić Państwa o opinie, który z wymienionych ośrodków najlepiej przygotowuje kursanta do zdania egzaminu patentowego? Który ośrogek mogliby Państwo polecić a który odradzić? A może są jeszcze w Polsce ośrodki, które mają w ofercie combo (staż + kurs JSM), których tu nie wymieniłem a są warte uwagi(sam słyszałem, że podobno ośrodek MORKA jest ok - szkoda, że nie mają terminów szkoleń).
====================================================
Powiem może na końcu jeszcze na czym zależałoby mi odnośnie szkolenia. Otóż szukam ośrodka, który możliwie jak najlepiej przygotowałby mnie pod względem tak teoretycznym jak też praktycznym do a.) zdania egzaminu PZŻ na patent i b.) Bezpiecznego uprawiania żeglarstwa ogólnie . Chciałbym uniknąć sytuacji, w której płacę jednak dużo pieniędzy za szkolenie a ,,szkoleniowiec" jest słaby i ogólnie przygotowanie do egzaminu jest słabe - głupio byłoby wydać tyle pienędzy i być źle lub wcale nie przygotowanym do egzaminu i żeglowania.

Termin jaki mnie interesuje to koniec czerwca 2017 + lipiec 2017

Z górzy dziękuję za wszelkie Państwa opinie i wskazówki
Grzegorz K. (vel FIGA1)

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz K. SP9GMK (ex. FIGA1)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 maja 2017, o 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2017, o 10:29
Posty: 275
Lokalizacja: tu i tam
Podziękował : 97
Otrzymał podziękowań: 144
Uprawnienia żeglarskie: na pompę zęzową
FIGA1 napisał(a):
Powiem może na końcu jeszcze na czym zależałoby mi odnośnie szkolenia. Otóż szukam ośrodka, który możliwie jak najlepiej przygotowałby mnie pod względem tak teoretycznym jak też praktycznym do a.) zdania egzaminu PZŻ na patent i b.) Bezpiecznego uprawiania żeglarstwa ogólnie . Chciałbym uniknąć sytuacji, w której płacę jednak dużo pieniędzy za szkolenie a ,,szkoleniowiec" jest słaby i ogólnie przygotowanie do egzaminu jest słabe - głupio byłoby wydać tyle pienędzy i być źle lub wcale nie przygotowanym do egzaminu i żeglowania.


Napisałeś, że jesteś świeżakiem.
Więc odpowiem trochę przekornie.

Najpierw pływaj... a dopiero później rób patent.

W 99% rejsów nie potrzeba żadnych uprawnień aby być załogantem.
Zobaczysz na czym to polega, zobaczysz czy w ogóle żeglarstwo morskie jest dla Ciebie.
Jeżeli naprawdę będziesz się chciał czegoś nauczyć, to z każdego (prawie) rejsu coś dla siebie wyniesiesz.
Pływaj tak długo aż uznasz, że wystarczy. A nie żeby tylko odbębnić godzinki.
Na różnych jachtach, różnych akwenach...
Patent zrobisz wtedy później niejako naturalnie. Kurs uporządkuje Twoją wiedzę a egzamin będzie formalnością.

pozdro

_________________
Każdy rejs czegoś uczy.



Za ten post autor Fazi otrzymał podziękowania - 2: Były user, SP9GMK
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 maja 2017, o 20:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
FIGA1 napisał(a):
Jachtowego Sternika Morskiego PZŻ.

FIGA1 napisał(a):
zdania egzaminu PZŻ

Wytłuszczone nie istnieje.
Zanim zaczniecie dyskusję, przeczytajcie to.
http://www.sailforum.pl/viewtopic.php?f ... 73#p510173

Bo to ten sam pytacz pod innym nickiem

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 maja 2017, o 21:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2017, o 10:29
Posty: 275
Lokalizacja: tu i tam
Podziękował : 97
Otrzymał podziękowań: 144
Uprawnienia żeglarskie: na pompę zęzową
Cape napisał(a):
Bo to ten sam pytacz pod innym nickiem


Pyta, więc należy mu pomóc.

Swoją drogą przerażające jak niska jest świadomość żeglarska w Narodzie.
Wielu ludzi nadal uważa, że aby w ogóle wsiąść na jacht to trzeba mieć patent.
Smutne to w sumie.
:(

pozdrawiam

_________________
Każdy rejs czegoś uczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 maja 2017, o 07:15 

Dołączył(a): 28 lip 2016, o 19:48
Posty: 95
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Podziękował : 53
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: LRC + IWC + STCW + ŻJ PZŻ
@Fazi i @Cape dzięki za wskazówki w temacie - zrobię jak radzicie i zacznę na spokojnie od resjów (dzięki za polecenie ośrodków organizujących takie rejsy) ;) Prawdopodobnie za jakiś czas zadam na forum pytaniko ,,co warto zobrać na taki rejs morski" - narazie czytam co już tu (i na forum bliźniaczym) napisano w tej sprawie.

P.S. Jeszcze takie pytanie: Czy opinia z rejsu wedle wzoru PZŻ posiada jakiś swój określony termin ważności? Chodzi mi o to, czy np. opinie z rejsów sprzed 2, 5 lub 10 lat też mogą być podstawą do zaciczenia stażu na stopnie żeglarskie?

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz K. SP9GMK (ex. FIGA1)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 maja 2017, o 07:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Opinia jest bezterminowa. Opinia musi zawierać dane wymienione w rozporządzeniu. Może, ale nie musi być "w/g wzoru PZŻ"

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak



Za ten post autor Cape otrzymał podziękowanie od: SP9GMK
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL