Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 12:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 paź 2017, o 15:49 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Zapraszam na Kurs Radioperatora SRC z egzaminem
Organizatorem jest KS Navigare w Poznaniu
Prowadzący zajęcia: Kapitan Piotr Lewandowski z Szkoły Żeglarskiej Morka
Termin zajęć: 27.01.2018

Czas trwania: około 8 h od 0900 do 1630 od 1700 egzamin

Miejsce: sala KS Navigare Poznań – Kiekrz ul Wilków Morskich 23/25

Ilość uczestników: 8 osób

Szkolenie jest przeznaczone głównie dla chcących uzyskać certyfikat
radiooperatora krótkiego zasięgu – SRC, który jest najważniejszym obok patentu, dokumentem uprawniającym do prowadzenia jachtów wyposażonych w urządzenia nadawcze.
W trakcie zajęć przedstawione zostaną zasady obsługi i komunikacji za pomocą radionadajnika VHF DSC, oraz zasady obsługi urządzeń: EPIRB, SART, NAVTEX.


Zaraz po zajęciach będzie przeprowadzony egzamin zgodny z wymogami RYA.
czyli maksimum praktyki/minimum teorii, wymagana będzie podstawowa umiejętność komunikowania się w języku angielskim.
W momencie zapisu kursanci otrzymają dwa podręczniki, które umożliwią im przygotowanie się do zajęć.
Zajęcia i egzamin prowadzi wieloletni praktyk żeglarski i wykładowca oraz autor podręcznika dla radioperatorów SRC – Kapitan Piotr Lewandowski

Cena kursu: 370 PLN. Obejmuje:
szkolenie,
podręcznik SRC + program komputerowy wraz z symulatorami urządzeń,
podręcznik RYA,
komplet dokumentów na egzamin,
zestaw pytań egzaminacyjnych wraz z odpowiedziami,
Cena egzaminu:£75

Zapisy
Piotr Siedlewski
tel 693868449
mail siedlewskisail@gmail.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2017, o 19:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 21:40
Posty: 116
Lokalizacja: Żerków
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 26
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Szuwarowy
Ja raczej jeszcze nie w tym roku, ale myślę o tym kursie. Pytanie mam co poza "podstawowym angielskim" jest wymagane do kursu. Mam na myśli np. jakaś wiedzę o procedurach itp..

_________________
--
JamesB0T
Wstrząśnięty i Zmieszany


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2017, o 20:22 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
JamesB0T napisał(a):
Ja raczej jeszcze nie w tym roku, ale myślę o tym kursie. Pytanie mam co poza "podstawowym angielskim" jest wymagane do kursu. Mam na myśli np. jakaś wiedzę o procedurach itp..


1.Kurs jest planowany na przyszły rok.
2. Wiedza o procedurach będzie przekazana w czasie kursu, poza tym po zapisie na kurs zostanie wysłana książka z płytą umożliwiającą przygotowanie się do zajęć i egzaminu.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2017, o 23:34 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
JamesB0T napisał(a):
Ja raczej jeszcze nie w tym roku, ale myślę o tym kursie. Pytanie mam co poza "podstawowym angielskim" jest wymagane do kursu. Mam na myśli np. jakaś wiedzę o procedurach itp..

Polecam. Byłem w tym roku i jestem bardzo zadowolony.
Wiedzy jest sporo więc warto poczytać wcześniej.

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 19:28 

Dołączył(a): 28 lip 2016, o 19:48
Posty: 95
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Podziękował : 53
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: LRC + IWC + STCW + ŻJ PZŻ
A jest ktoś z Państwa w stanie logicznie wytłumaczyć utylitarną wyższość tego egzaminu nad polskim egzaminem LRC made by UKE.
Nie mówię o kursie, bo ten akurat zawsze jest dobry - nastawiony na przekazanie wiedzy. Chodzi mi o sam tylko egzamin. Wg. RYA koszt to 75 GBP czyli około 360 PLN za sam kwit SRC. To w Polsce można mieć za 145 PLN kwit LRC - wystarczy tylko z wyprzedzeniem zgłosić w UKE chęć przystąpienia do egzaminu i poczekać tak z miesiąc na gotowy dokument po zdanym egzaminie.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz K. SP9GMK (ex. FIGA1)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 21:49 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
SP9GMK napisał(a):
...wyższość tego egzaminu nad polskim egzaminem LRC made by UKE.

Temat dotyczy kursu i egzaminu SRC.

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2017, o 22:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 21:40
Posty: 116
Lokalizacja: Żerków
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 26
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Szuwarowy
bratanek65 napisał(a):
SP9GMK napisał(a):
...wyższość tego egzaminu nad polskim egzaminem LRC made by UKE.

Temat dotyczy kursu i egzaminu SRC.


Tutaj akurat nie ma żadnej przewagi:
Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji1) z dnia 16 stycznia 2015 r. w sprawie świadectw operatora urządzeń radiowych napisał(a):

§ 4. 1 punkt:
7) świadectwo operatora łączności dalekiego zasięgu – uprawniające do obsługi urządzeń radiowych stosowanych w GMDSS na statkach morskich niepodlegających przepisom Konwencji SOLAS, pływających na wszystkich obszarach żeglugi; 

8) świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu – uprawniające do obsługi urządzeń radiowych wykorzystujących częstotliwości i techniki stosowane w GMDSS na statkach morskich niepodlegających przepisom Konwencji SOLAS, na obszarze morza A1;



Punkt 7 to LRC a 8 to SRC. Wymagania wg powyższego rozporządzenia są nieomal identyczne :

Załącznik nr. 5 do rozporządzenia napisał(a):
7. Osoba ubiegająca się o świadectwo operatora łączności dalekiego zasięgu powinna
wykazać się:
1) ogólną znajomością działania i obsługi podsystemów i urządzeń radiowych pracujących w systemie GMDSS;
2) znajomością przepisów dotyczących łączności radiotelefonicznej, w szczególności procedur radiokomunikacyjnych dotyczących bezpieczeństwa życia na morzu;
3) elementarną znajomością języka angielskiego w zakresie standardowych morskich zwrotów radiokomunikacyjnych.

8. Osoba ubiegająca się o świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu powinna wykazać się:
1) ogólną znajomością działania i umiejętnością obsługi podsystemów i urządzeń radiowych podsystemów GMDSS stosowanych na obszarze morza A1;
2) znajomością przepisów dotyczących łączności radiotelefonicznej w zakresie VHF, w szczególności procedur radiokomunikacyjnych dotyczących bezpieczeństwa życia na morzu;
3) elementarną znajomością standardowych zwrotów w języku angielskim stosowanych w łączności radiotelefonicznej w zakresie VHF.


Wymagania są zbieżne z tymi wykazywanymi przez RYA.

_________________
--
JamesB0T
Wstrząśnięty i Zmieszany


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 07:52 

Dołączył(a): 28 lip 2016, o 19:48
Posty: 95
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Podziękował : 53
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: LRC + IWC + STCW + ŻJ PZŻ
bratanek65 napisał(a):
SP9GMK napisał(a):
...wyższość tego egzaminu nad polskim egzaminem LRC made by UKE.

Temat dotyczy kursu i egzaminu SRC.


No właśnie. I to mim zdaniem jest lekko nieuczciwe w stosunku do klienta bo przeanalizujmy jak sprawa wygląda:

1. Przychodzi klient, który chce się nauczyć obsługi radia i otrzymać uprawnienie do jego obsługi.I teraz: Płaci 370 PLN za fajny kurs podczas którego w sposób praktyczny pozna obsługę radia, pozna procedury, prawo związane z łącznością na morzu, podotyka sprzętu, dostanie podręczniki. Jednym słowem zdobędzie wiedzę. Ale dalej nie ma jeszcze kwita. Dopiero jak zapłaci następne około 360 PLN (75 GBP) to może zdać egzamin, po którym dostanie kwit SRC (czyli uprawnienie ograniczone do obszaru morza A1).
Podsumowując za jedyne 730 PLN dany delikwent zdobył wiedzę przydatną nie tylko w łączności VHF i otrzymał kwit SRC ważny tylko na obszarze A1

Teraz opcja IMHO bardziej ekonomicznie uzasadniona.

2. Przychodzi klient, który chce się nauczyć obsługi radia i otrzymać uprawnienie do jego obsługi.I teraz: Płaci 370 PLN za fajny kurs podczas którego w sposób praktyczny pozna obsługę radia, pozna procedury, prawo związane z łącznością na morzu, podotyka sprzętu, dostanie podręczniki. Jednym słowem zdobędzie wiedzę. Teraz zamiast płacić grube pieniądze za egzamin RYA składa wniosek do UKE, płaci 145 PLN i zdaje egzamin na LRC(czyli kwit który pozwala obsługiwać radio na wszystkich obszarach morskich)
Podsumowując: za całe 515 PLN dany delikwent nie tylko nabył przydatną praktyczną wiedzę na kursie ale także uzyskał kwit LRC ważny na wszystkich obszarach morskich (A1 do A4).

Zaoszczędzone pieniądze (około 215 PLN) może przeznaczyć na cokolwiek innego - choćby na egzamin operatora radiotelefonisty w służbie śródlądowej 125 PLN. Tym sposobem i tak około 90 PLN zostaje w kieszeni, wiedza praktyczna po kursie zostaje w głowie, a uprawnienia radiowe są wyższe.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz K. SP9GMK (ex. FIGA1)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 21:24 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Zaoszczędzone pieniądze się przydadzą na pociąg lub benzynę żeby dojechać na egzamin..

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2017, o 22:49 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Ponieważ miejsca na sobotni kurs w Poznaniu w KS Navigare -kurs prowadzony przez Kapitana Piotra Lewandowskiego z Morki, zakończony nieobowiązkowym egzaminem na uprawnienia radiooperatora SRC - szybko są rezerwowane, zapraszam chętnych na termin niedzielny: 28.01.2017

Opis kursu na początku wątku oraz pod linkiem http://nav.chwirut.pl/informacje-dla-kursantow/

Informacje i zapisy.

Piotr Siedlewski
mail siedlewskisail@gmail.com
tel 693868449


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lis 2017, o 10:01 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Zapraszam na kolejny termin szkolenia na uprawnienia radiooperatora SRC z nieobowiązkowym egzaminem tego samego dnia.

03 lutego 2018. Koszt kursu 370 PLN, egzaminu £75
Opis kursu: http://nav.chwirut.pl/informacje-dla-kursantow/
Zapisy: Piotr Siedlewski
mail siedlewskisail@gmail.com
tel 693868449


Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lis 2017, o 15:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lut 2011, o 17:23
Posty: 224
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 108
Otrzymał podziękowań: 127
Uprawnienia żeglarskie: Kapitan jachtowy
SP9GMK napisał(a):
A jest ktoś z Państwa w stanie logicznie wytłumaczyć utylitarną wyższość tego egzaminu nad polskim egzaminem LRC made by UKE.
Nie mówię o kursie, bo ten akurat zawsze jest dobry - nastawiony na przekazanie wiedzy. Chodzi mi o sam tylko egzamin. Wg. RYA koszt to 75 GBP czyli około 360 PLN za sam kwit SRC. To w Polsce można mieć za 145 PLN kwit LRC - wystarczy tylko z wyprzedzeniem zgłosić w UKE chęć przystąpienia do egzaminu i poczekać tak z miesiąc na gotowy dokument po zdanym egzaminie.


Cześć!
To po kolei - z "utylitarnego" punktu widzenia LRC - każde - będzie lepsze od SRC, można powiedzieć przecież, że SRC jest podzbiorem LRC. Kursu LRC dla osób nieobeznanych z łącznością, nie podjąłbym się zrobić w jeden dzień. Z SRC jest co robić w jeden dzień. To nie jest mała dawka wiedzy.

Tutaj temat dotyczy SRC, a pomiędzy dokumentem SRC RYA a tym wydanym przez UKE nie widzę żadnej różnicy. Mnie prywatnie ten z UKE nawet się bardziej podoba, bo jest z orzełkiem. Ale to tylko prywatne odczucie.

Zaletą egzaminu SRC w UKE jest jego cena - 125 zł i tu zalety się kończą, ponieważ sama organizacja egzaminu jest upierdliwa - zgłaszanie się minimum 2 tygodnie wcześniej, egzaminy trzeba, jeśli chce się mieć "swoje" terminy zgłaszać w roku poprzedzającym, a ostatnio (rok temu) jak rozmawiałem z urzędnikami w UKE, to tylko egzaminy mogły się odbywać w delegaturach UKE. Zatem odpuściłem.

Egzamin RYA jest droższy - tak jak napisałeś ok. 360 zł. Natomiast może odbyć się po szkoleniu, tego samego dnia, co jest bardzo wygodne.

Z resztą na tym szkoleniu, jak i na innych również, kursanci mogą sobie zdać egzamin RYA, a jak chcą egzamin w UKE - to przecież również droga wolna (szkolenia przed egzaminem w UKE nie są obowiązkowe). Wymaga to trochę więcej zakucia tzw. pytań 3Z (Zakuć Zdać Zapomnieć), ale dostępna jest przecież baza pytań.

Zatem jak dla mnie każde LRC > SRC, a SRC RYA = SRC UKE, więc wybór należy do kursanta.

Pozdrawiam

Piotrek Lewandowski

_________________
Szkoła Żeglarstwa MORKA
Czartery, szkolenia, wydawnictwa dla żeglarzy
http://www.morka.pl



Za ten post autor morka otrzymał podziękowanie od: SP9GMK
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 02:32 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Zapraszam na kurs radiooperatora w służbie morskiej - SRC

Prowadzący zajęcia: kapitan Piotr Lewandowski z Szkoły Żeglarskiej Morka
Termin zajęć: 03.03.2018

Czas trwania: około 8 h od 0900 do 1630, od 1700 egzamin

Miejsce: Poznań

Ilość uczestników: max. 8

Szkolenie jest przeznaczone głównie dla chcących uzyskać certyfikat
radiooperatora krótkiego zasięgu – SRC, który jest dokumentem uprawniającym do obsługi urządzeń nadawczych na jachtach
W trakcie zajęć przedstawione zostaną zasady obsługi i komunikacji za pomocą radionadajnika VHF DSC, oraz zasady obsługi urządzeń: EPIRB, SART, NAVTEX.

Zaraz po zajęciach będzie przeprowadzony egzamin zgodny z wymogami RYA.
czyli maksimum praktyki/minimum teorii, wymagana będzie podstawowa umiejętność komunikowania się w języku angielskim.
W momencie zapisu kursanci otrzymają podręcznik, który umożliwi im przygotowanie się do zajęć.
Osoby deklarujące chęć przystąpienia do egzaminu otrzymają drugi podręcznik RYA na początku zajęć.

Cena kursu: 370 PLN.
Obejmuje:
szkolenie,
podręcznik SRC

Cena egzaminu £60 + podręcznik RYA i druki w cenie £15 według kursu Alior Bank ,

Zapisy prowadzi: Piotr Siedlewski tel 693868449 mail siedlewskisail@gmail.com
https://www.siedlewskisail.com/kurs-src


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL