Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sie 2017, o 13:21 

Dołączył(a): 7 lip 2015, o 12:36
Posty: 3
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Oficer Elektroautomaty Okrętowy
Witam,

Jestem Oficerem Elektroautomatykiem Okrętowym, może z turystycznym żeglarstwem ma to niewiele wspólnego, ale bardzo chcę zdobyć uprawnienia "Morskiego Sternika Jachtowego" co jak wiadomo wymaga odrobiny praktyki na jachcie żaglowym.

Szukam osób które potrzebują rąk do pracy, fachowego elektryka okrętowego (moze problemy z agregatem, czy inne), drobnego wsparcia finansowego do rejsu, lub poprostu towarzystwa na swojej łodzi.

Nie chcę płacić ponad 2 tysięcy złotych za odbycie dwóch tygodniowych rejsów, ani rozstawać się z moją drugą połówką na dłużej niż kilka dni, lub dopłacać drugie tyle za możliwość zabrania jej.

Oferuję fachową pomoc elektryczną, mechaniczną, ręce do pracy, czy po prostu zwykłe dofinansowanie do podróży. W zamian za uczestnictwo w rejsie i wystawienie opinii potrzebnej przy podejściu do egzaminu. Niezależnie od tego, czy ma być to rejs praktyczny, czy wirtualny.

Z góry dziękuję za pomoc, zrozumienie i pozdrawiam! ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2017, o 18:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
lowcasz napisał(a):
Nie chcę płacić ponad 2 tysięcy złotych za odbycie dwóch tygodniowych rejsów


Szczerze powiedziawszy to wymieniona przez Ciebie kwota nie jest specjalnie porażająca.

Od lat pływając po Bałtyku szukam corocznie załogi - najchętniej dwóch osób na jedno / dwutygodniowe odcinki.

Rejsy są całkowicie niekomercyjne a załoga - płynąc całkowicie towarzysko - dokłada się jedynie do paliwa, żarcia i portów.

I od lat kwota takiej zrzutki za powyższe oscyluje na poziomie ok 100 zł/ osobę / dzień.

Czyli na Twoje dwa dwutygodniowe rejsy musiałbyś się dorzucić do takiego rejsu - całkowicie niekomercyjnego - kwotą ok. 2800 zł i jest to kwota naprawdę bez żadnych zarobków.

Koledzy zarabiając na rejsach biorą od swoich załóg - od osoby - mniej/więcej 700 zł / tydzień + wszelkie koszty paliwa, żarcia i portów czyli wychodzi to zwykle ok 200 zł / dzień.

Naprawdę uwierz mi - musiałbyś trafić na kompletnego filantropa, który przyjmie Cię na pokład i jeszcze dołoży do Twojej osoby.

Jakoś słabo widzę realia takiego dłuższego rejsu choć nawet koledzy i przyjaciele przyjeżdżając do mnie na weekend zawsze jakoś - tak sami z siebie - dorzucają się do kosztów pływań bo w końcu porty kosztują - ropa też a i jeść coś i wypić trzeba...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2017, o 19:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2789
Lokalizacja: Norge
Podziękował : 96
Otrzymał podziękowań: 332
Uprawnienia żeglarskie: hm...
bury_kocur napisał(a):
musiałbyś trafić na kompletnego filantropa

No chyba, że jednak zabierze drugą połówkę.

A najlepiej od razu litra. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2017, o 12:59 

Dołączył(a): 25 mar 2012, o 00:41
Posty: 108
Podziękował : 107
Otrzymał podziękowań: 31
Uprawnienia żeglarskie: zeglarz
lowcasz napisał(a):
W zamian za uczestnictwo w rejsie i wystawienie opinii potrzebnej przy podejściu do egzaminu. Niezależnie od tego, czy ma być to rejs praktyczny, czy wirtualny.

Opinia też wirtualna czy praktyczna ma być?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2017, o 14:44 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
lowcasz napisał(a):
Jestem Oficerem Elektroautomatykiem Okrętowym, może z turystycznym żeglarstwem ma to niewiele wspólnego, ale bardzo chcę zdobyć uprawnienia "Morskiego Sternika Jachtowego" co jak wiadomo wymaga odrobiny praktyki na jachcie żaglowym.
Może zgłoś się do armatora "Zawiszy Czarnego" na motorzystę? Co prawda jacht duży, ale korzyść byłaby obustronna :roll:
Jak nie "Zawisza", to może "Pogoria" czy "Fryderyk Chopin" :roll:


-----
bury_kocur napisał(a):
załoga - płynąc całkowicie towarzysko - dokłada się jedynie do paliwa, żarcia i portów. I od lat kwota takiej zrzutki za powyższe oscyluje na poziomie ok 100 zł
A zrzutka (na paliwo, porty) nie zależy aby od liczby osób na jachcie?
Jeśli zapraszasz dwoje gości i jest Was łącznie czworo, to jednak inaczej się rozkłada, niż rejs w 8 osób, a trudno przejeść więcej, niż 30 zł dziennie (oczywiście kto bogatemu szampana i ostryg zabroni :), studenci potrafią sporo taniej :-?
BTW trzeba doliczyć koszt dojazdu i powrotu :oops:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2017, o 22:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
666 napisał(a):
A zrzutka (na paliwo, porty) nie zależy aby od liczby osób na jachcie?
Jeśli zapraszasz dwoje gości i jest Was łącznie czworo, to jednak inaczej się rozkłada, niż rejs w 8 osób


Hmmm....

Nie pamiętam abym kiedykolwiek pisał o poszukiwaniu ośmiu osobach do załogi.

bury_kocur napisał(a):
szukam corocznie załogi - najchętniej dwóch osób


666 napisał(a):
trzeba doliczyć koszt dojazdu i powrotu


To nie są moje koszty - moje koszty jachtowe to paliwo, żarcie + porty i to generuje koszty +/- 100 zł/dzień/osobę przy powyższej liczbie osób.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sie 2017, o 09:30 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Włodku, dyskusja o kosztach miedzy armatorami morskich jachtow a takimi ktorzy jachtow nie eksploatuja jest moim zdaniem zupelnie bez sesu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 sie 2017, o 06:53 

Dołączył(a): 13 kwi 2015, o 19:36
Posty: 5
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: m.st.jachtowy
WITAM !!
Jeżeli oferta aktualna to jak w moim ogłoszeniu - pomoc przy rejsie Łeba-Górki Zach.-Błotnik- ok.100mil.Jeżeli zainteresuje to ciebie to proszę o tel. 606 630 466. Stefan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 sie 2017, o 10:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
M@rek napisał(a):
a takimi ktorzy jachtow nie eksploatuja jest moim zdaniem zupelnie bez sesu.


Ja bym M@rku napisał inaczej - "takimi, którzy eksploatacji jachtów morskich nie finansują w całości z własnej kieszeni".

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 sie 2017, o 10:40 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Dokładnie o tym napisałem, dlatego Twoja kalkulacja kosztów Twoich gości zaproszonych na Twój jacht jest inna od pływających w 8-osobowych załogach - więc i Twój pogląd, iż nie chcącemu płacić ponad 2 tysięcy złotych za odbycie dwóch tygodniowych rejsów wątkotwórcy nie wystarczą na dwa tygodniowe rejsy dwa tysiące złotych (czyli dziennie 142 złote 86 groszy) jest błędny (określmy te dwa tysiące jako 'koszty zmienne' - nie liczymy wyposażenia osobistego, do tego we własnym domu jednak też coś jemy za 15-30 zł dziennie).
Dochodzi także styl pływania: Twój jak wielokrotnie podkreślasz jest "wygodnicki", który jednak różni się od licealno/studenckiego (jako przeciwieństwo) także kosztami.
Tak czy inaczej dojazd i powrót moga być istotnym składnikiem całkowitego kosztu.


-----
bury_kocur napisał(a):
Nie pamiętam abym kiedykolwiek pisał o poszukiwaniu ośmiu osobach do załogi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 sie 2017, o 13:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
666 napisał(a):
Dokładnie o tym napisałem, dlatego Twoja kalkulacja kosztów Twoich gości zaproszonych na Twój jacht jest inna od pływających w 8-osobowych załogach - więc i Twój pogląd, iż nie chcącemu płacić ponad 2 tysięcy złotych za odbycie dwóch tygodniowych rejsów wątkotwórcy nie wystarczą na dwa tygodniowe rejsy dwa tysiące złotych (czyli dziennie 142 złote 86 groszy) jest błędny


Nie wydaje mi się aby był błędny, ale wolno mieć Ci swoje zdanie.

Ja swoje koszty liczyłem wielokrotnie i za każdym razem przy cztero-osobowej załodze koszty paliwa, portów i żarcia wychodzą na poziomie 100 zł / dzień / osobę.

Jak ci wychodzi to inaczej to ja nie wiem - ja pozostanę przy swoim a jak chcesz mnie przekonać do Swojej wersji kalkulacji to ją przedstaw.

Pamiętaj jedynie, że ja nie liczę amortyzacji jachtu bo i tak i tak koszty te ponoszę.

Liczę TYLKO koszty bieżące ponoszone na dany rejs.

Odliczając więc dziennie owe 100 zł od kwoty 142 złote 86 groszy wychodzi mi, że dokładasz do interesu bo nie uwierzę, że koszty amortyzacji jachtu 40/50 stopowego + zarobek właściciela jachtu wynosi dziennie od osoby 42 zł 86 gr.

Ale jak to mówią - nie mój cyrk nie moje buraczki.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowania - 2: Colonel, M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 sie 2017, o 15:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Potwierdzam

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sie 2017, o 17:26 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Rozumiem, że słońce w kokpicie grzeje mocno :rotfl:
Matematyka:
Skoro przy 4-osobowej wynoszą po 100 zł/os., to przy 8-osobowej wynoszą 65 zł/os. - zgoda, czy nie?
(liczę 30 zł/os. dziennie na żarcie, reszta czyli 35 zł/os. * 8 = 280 zł dziennie paliwo i porty, to naprawdę dużo)
Otwierającego wątek nie interesowały Twoje koszty i koszty Twoich gości, otwierający wątek pisał o dwóch tygodniowych rejsach za dwa tysiące złotych (i nawet, że drogo, szczególnie gdyby jeszcze laskę miał brać, a nawet nie wiadomo, czy lubi).
Twoja teza, że nie da się za jeden tysiąc złotych popłynąć w jednotygodniowy rejs naprzeciw mojej, że da się :-P
Nawet przy Twojej kalkulacji "odliczając więc dziennie owe 65 zł od kwoty 142 złote 86 groszy wychodzi mi, że nie dokłada do interesu bo uwierzę, że koszty amortyzacji jachtu 35-45 stopowego jachtu wynosi dziennie od osoby 77 zł 86 gr."
77,86 zł x 8 osób = 623 zł/doba = 4360 tys zł/tydzień = 19,3 tys. zł/mies. = 60 tys. zł/sezon :roll:
Zaraz, zaraz, jakie to miały być roczne koszty eksploatacji "Polonusa"??? :rotfl:
"Dwie puszki farby, trzy pędzle, splunięcie przez lewe ramię, ..."
Sajmonie, do dzieła, udowodnij że nie da się pływać za 142 złote 86 groszy dziennie x 8 osób na pokładzie!!! Biegnę po czipsy i colę :cool:
A co do buraczków: no tak, wpie....asz je między siebie a zakąskę, to sezon ogórkowy przecież :rotfl:


-----
bury_kocur napisał(a):
Ja swoje koszty liczyłem wielokrotnie i za każdym razem przy cztero-osobowej załodze koszty paliwa, portów i żarcia wychodzą na poziomie 100 zł / dzień / osobę. [...] Odliczając więc dziennie owe 100 zł od kwoty 142 złote 86 groszy wychodzi mi, że dokładasz do interesu bo nie uwierzę, że koszty amortyzacji jachtu 40/50 stopowego + zarobek właściciela jachtu wynosi dziennie od osoby 42 zł 86 gr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sie 2017, o 22:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
666 napisał(a):
Skoro przy 4-osobowej wynoszą po 100 zł/os., to przy 8-osobowej wynoszą 65 zł/os. - zgoda, czy nie?


Nie - bo ja pływam w zalodze 4 osobowej a nie 8. osobowej

Taka kalkulacja przypomina mi pytanie - skoro jeden człowiek jest w stanie wykopać studnie średnicy metra w czasie X to w jakim czasie ową studnię wykopie 10 osób ?

Pytanie jest bez sensu bo 10 osób nie zmieści się naraz do dziury o średnicy 1. metra :rotfl:

666 napisał(a):
A co do buraczków: no tak, wpie....asz je między siebie a zakąskę, to sezon ogórkowy przecież


Nie jadam buraczków w ogóle więc ... na już ich nie wpie....am ... :)

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL