Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 10:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sie 2017, o 14:47 

Dołączył(a): 18 lip 2017, o 18:13
Posty: 7
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam wszystkich żeglujących .
Mam problem natury .....no właśnie wpadł mi w oko mocno niewielki stosunkowo jachcik z filmów na you tube świetnie i dzielnie żeglujący po oceanach i bardzo bym chciał się dowiedzieć co to jest za model i jakiej firmy bo nijak nie mogę tego rozkminić i tu do wszystkich znawców pływadeł wszelakich może ktoś kojarzy ten jacht , producenta czy coś z góry dziękuje .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sie 2017, o 15:02 

Dołączył(a): 18 lip 2017, o 18:13
Posty: 7
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam , czy może ktoś się orientuje co to jest za jacht , jaki producent i co to za model? jak widać na filmie ( link poniżej ) bardzo dzielnie sobie poczyna na rozhulanym oceanie , będę wdzięczny za podpowiedź z góry dziękuje i pozdrawiam .



https://www.youtube.com/watch?v=OWLri_ufcQ4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sie 2017, o 18:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2015, o 17:38
Posty: 1272
Podziękował : 604
Otrzymał podziękowań: 559
Uprawnienia żeglarskie: takie tam
http://panzelesus.ro/en/2012/01/12/sant ... nidad-i-2/

_________________
Wiosna



Za ten post autor taka_jedna otrzymał podziękowanie od: Staszek70
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 20:30 

Dołączył(a): 18 lip 2017, o 18:13
Posty: 7
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam , prześledziłem całą tą wyprawę dookoła św. ale prócz nazwy nadanej to nic nie ma o tym co to za producent i jaki to model więc może najlepiej będzie jak zapytam samych użytkowników sprzętu to może odpiszą czy coś ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2017, o 19:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13715
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Staszek70 napisał(a):
ale prócz nazwy nadanej to nic nie ma o tym co to za producent i jaki to model
Ale co właściwie tak cię zauroczyło w zwykłym (rzekł bym przeciętnym) jachcie przystosowanym do dalekich rejsów?
MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2017, o 22:12 

Dołączył(a): 18 lip 2017, o 18:13
Posty: 7
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No cóż hmm , jestem marynarzem jeszcze w .....powijakach i raptem kilkanaście razy( głównie Adriatyk i Śródziemne trochę Mazury ) pływałem na przestrzeni kilkunastu lat ale się zaczynam na poważnie wkręcać . Ten jacht spodobał mi się z racji świetnego zachowania na fali i płynięciu z wiatrem na tak dużych falach które to ja jedynie na ekranie widziałem a które jeszcze przede mną mam nadzieję . Rozglądam się i dowiaduję czego mi potrzeba do szczęścia a jest to nieduży jacht żaglowy o bardzo dużej dzielności morskiej bez ograniczenia akwenu . Teraz mamy tyle firm i modeli że aż w główce się kręci , ale ja mam już mniej więcej sprecyzowany pogląd na sprawę i nie interesują mnie super maszyny super szybkie i super drogie ..... ja celuję w coś co jest full kil lub falsz kil a konstrukcje kadłuba jakie mnie najbardziej interesują to min są : Sparkman & Stephens S&S 34 , Swan 36 i wyżej ale tylko te które są projektu Sparkman & Stephens gdzieś tak do lat 80-tych czy np Contessa 32 i lub 39 przystosowana do samotnych rejsów , Grampian 34 . Tak wiem to stare konstrukcje ale takie mnie właśnie interesują . Najbardziej interesuje mnie taki model kadłuba i tu jako przykład zdjęcie :


http://www.jeremyrogers.co.uk/about-con ... ations.php

wkleiłem link do stronki przykładowego jachtu bo zdjęcia to mi się chyba nie udało wkleić . Jak widać ta łódź na filmie to jakaś starsza konstrukcja ale dzielnie radzi sobie na fali jak i jej Rumuński kapitan i podejrzewam że to jest falsz kill czy coś w tym guście . Kolejnym jachtem jaki mi bardzo przypadł do gustu jest to : Koopmans 40 a zwłaszcza jego pokład z tą nadbudówką świetna sprawa i dobra osłona przed wiatrem , aluminiowy kadłub no ale niestety jest to lifting kill czyli balastowo - mieczowy a ja takiej konstrukcji bym nie zaakceptował no chyba że sam balastowy - ot takie moje rozważania nad przyszłym zakupem mam nadzieję wymarzonej łajby do celów - a to się jeszcze okaże .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2017, o 22:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13715
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Poczytaj sobie na naszym forum (i na sąsiednim - zaprzyjaznionym) o longkilerach , o szerokich dziobach i o np. "Jaki jacht na Bałtyk" ( a jest tego dużo) i powoli wyciągaj wnioski.
Sądzę , że z czasem pozostaniesz tylko przy longkiler'ach, Colin Archer'ach itp.
Ale do tego musisz dojrzeć, jakkolwiek niekoniecznie aż tak bardzo.
Kierunek masz słuszny. :roll:

MJS

Najlepiej wpierw popływaj (są rejsy) na J-80 czy podobnych klasykach - to pomoże dojrzeć. ;)


Załączniki:
Jessica Watson.jpg
Jessica Watson.jpg [ 53.16 KiB | Przeglądane 4404 razy ]

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"

Za ten post autor Marian Strzelecki otrzymał podziękowanie od: Staszek70
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sie 2017, o 20:34 

Dołączył(a): 18 lip 2017, o 18:13
Posty: 7
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ten na zdjęciu to Sparkman & Stephens 34 na którym Jessica Watson opłynęła świat non stop hmm trza dziewczynie przyznać że miała ,, cohones" ! w jej wieku przelecieć się dookoła globu no to szacun ! , ale jak widać najwidoczniej jak najbardziej posiadała już odpowiednie umiejętności do takiej podróży mimo że liczyła zaledwie 16 wiosen , a jacht to bardzo porządna konstrukcja o której w Australii mówi się ,, wodny landrower " i rzeczywiście to taka wodna terenówka . Dość dużo poczytałem sobie o Jessice jak i o jachcie na którym płynęła jak również o Laurze Dekker jest też kilku osiemnastolatków którzy również opłynęli glob w S&S 34 jak widać to dobra i sprawdzona konstrukcja , no i jeszcze należy dodać kilku 20 letnich śmiałków którzy też objechali glob na Contessa 26 - ta to już naprawdę mała łupinka jest ale też dzielna . Widać moda coraz większa na okrążanie ziemi hmm cóż ja na pewno samotnie to daleko się nigdzie nie wypuszczę , ale w grupce kilku osób to już jak najbardziej . Kilka następnych dni poświęcę na pilne przestudiowanie forum co do jakości , dzielności i paru jeszcze innych zalet jachtów najlepiej nadających się do dalekich rejsów .....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL