Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 maja 2024, o 03:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 paź 2010, o 21:24 

Dołączył(a): 27 paź 2010, o 20:44
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam Wszystkich.
Znalazłem w fajny (tani) jacht w Holandi.Właściciel twierdzi ,że nazywa się Andros dł. 7,8 m (w internecie nic nie wychodzi pod tą nazwą) czy może ktoś coś słyszał ? Kolejny problem to to , facet twierdzi ,że jachty do 12 metrów nie są rejestrowane w Holandi i on po 28 latach nie ma do niego dokumentów.Co o tym sądzicie ? J jak póżniej zarejestrować taką łódkę w Polsce do pływania po Bałtyku ? Pozdrawiam Wszystkich Janusz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 paź 2010, o 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17317
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2183
Otrzymał podziękowań: 3594
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
terenowy napisał(a):
Właściciel twierdzi ,że nazywa się Andros
Ja bym mu wierzył. Któż inny niż właściciel ma wiedzieć jak się nazywa jego jacht?
A pytałeś jaki to typ?

Cytuj:
Kolejny problem to to , facet twierdzi ,że jachty do 12 metrów nie są rejestrowane w Holandi i on po 28 latach nie ma do niego dokumentów.
Nie tylko w Holandii tak jest. Po co rejestrować taką łupinkę, gdy się chce popływać tylko po najbliższej okolicy?! Znasz jakiś powód żeby tracić czas na rejestrowanie?
Cytuj:
Co o tym sądzicie ?
Nie wiem co sądzą inni, ale mi takie rozwiązanie bardzo się podoba.

Cytuj:
J jak póżniej zarejestrować taką łódkę w Polsce do pływania po Bałtyku ?
Trzeba zadzwonić do p. Hernik na Chocimską i przejść całą gehennę biurokratyczną. Pociesz się, że dzięki kilku osobom z tego forum, obecna gehenna jest małym Pikusiem w stosunku do tego, co było jeszcze kilka lat temu.

ps. Pani Hernik jest bardzo miłą osobą.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 paź 2010, o 22:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2022
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1550
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Maar napisał(a):
Trzeba zadzwonić do p. Hernik na Chocimską

Dodam tyko, że ważne jest abyś zadbał o podpisanie umowy kupna-sprzedaży, będzie Ci ona potrzebna w US, gdzie będziesz musiał uzyskać "kwit" stwierdzający zwolnienie Twojego jachtu z VAT.
Pani Hernik będzie domagała się jakiegoś dokumentu z danymi jachtu, na podstawie czegoś będzie musiała stwierdzić to i owo. Będzie też chciała otrzymać dokument stwierdzający wyrejestrowanie jachtu w Holandii.
Myślę, że dobrze będzie żebyś do niej zadzwonił przed kupnem jachtu.
Jak kolega napisał:
Maar napisał(a):
Pani Hernik jest bardzo miłą osobą.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Ostatnio edytowano 27 paź 2010, o 22:51 przez -O-, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 paź 2010, o 22:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
terenowy napisał(a):
Witam Wszystkich.
Znalazłem w fajny (tani) jacht w Holandi.Właściciel twierdzi ,że nazywa się Andros dł. 7,8 m (w internecie nic nie wychodzi pod tą nazwą) czy może ktoś coś słyszał ?


A Pismo mówi "Szukajcie a znajdziecie".
Pewnie źle kojarzyłeś, bo kolega Gugiel zna głównie wyspę Andros na Egejskim, więc ładuje wspomnienia wszystkich panienek, które tam jeździły z różnymi Tuiami (nie poprawiać, dobrze napisałem :wink: )
Nazwa tego jachtu pochodzi od dużej wyspy Andros na Bahamach.
Robiła to stocznia na Florydzie, ale - o ile wiem - teraz robią tylko motorówki dla fiszermanów.
O to Ci chodzi?
http://www.spirainternational.com/hp_andr.html

Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 paź 2010, o 10:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Zbieraj napisał(a):

Obawiam się, że wątpię... :? Holandia to jednak klimatycznie nie bardzo Floryda.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 paź 2010, o 10:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 wrz 2009, o 21:13
Posty: 124
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Jeanneau napisał(a):
Pani Hernik będzie domagała się jakiegoś dokumentu z danymi jachtu, na podstawie czegoś będzie musiała stwierdzić to i owo. Będzie też chciała otrzymać dokument stwierdzający wyrejestrowanie jachtu w Holandii.
Myślę, że dobrze będzie żebyś do niej zadzwonił przed kupnem jachtu.

Jeśli nie ma zadnych kwitów jactu, to trzeba zatrudnić inspektora PZŻ i on takie kwity stworzy. Jeśli jacht nie był rejestrowany, a w Holandii takich jachtów rzeczywiście sie nie rejestruje, to kwitu o wyrejestrowaniu siłą rzeczy nie dostarczysz. Wystarczy umowa kupna-sprzedaży i kwit o zwolnieniu z VAT z US. Jesli umowa jest w języku obcym, to musi być przetłumaczona przez tłumacza przysięgłego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 paź 2010, o 11:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14026
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2017
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
A może to nie jest typ/klasa jachtu, a jego nazwa własna ? :)
Co wcześniej już sugerował Maar.
A o typ jachtu trzeba się po prostu spytać właściciela.....
Okaże się , że to któryś z Albinów :lol:

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2010, o 06:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
terenowy napisał(a):
Witam Wszystkich.
Znalazłem w fajny (tani) jacht w Holandi.Właściciel twierdzi ,że nazywa się Andros dł. 7,8 m (w internecie nic nie wychodzi pod tą nazwą) czy może ktoś coś słyszał ? Kolejny problem to to , facet twierdzi ,że jachty do 12 metrów nie są rejestrowane w Holandi i on po 28 latach nie ma do niego dokumentów.Co o tym sądzicie ? J jak póżniej zarejestrować taką łódkę w Polsce do pływania po Bałtyku ? Pozdrawiam Wszystkich Janusz

NIe bede powtarzal wszystkiego co pisali koledzy, ale dodam, ze mozesz zamiast zaswiadczenia o wyrejestrowaniu zlozyc oswiadczenie, ze jecht nie byl dotad nigdzie rejestrowany (zgodnie z przepisami kraju nabycia)...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2010, o 07:06 

Dołączył(a): 27 paź 2010, o 20:44
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Bardzo Wszystkim dziękuję za informacje.Chyba się zdecyduję na zakup.Po pierwszym listopada pójdę porozmawiać z US, a tego się najbardziej obawiam, bo PZŻ bez kwitu z US nic nie można ruszyć.Pozdrawiam Janusz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2010, o 07:53 

Dołączył(a): 1 sty 2010, o 23:19
Posty: 229
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Ale w US nic ciekawego się nie dowiesz. U mnie Pani w US bardzo chciała wiedzieć jaki jach ma przebieg :) bo trzeba takie dane wpisać do druku VAT chyba 24 ostatecznie podałem liczbę motogodzin które pokazywał licznik :)

_________________
Maciek Pachla
----------------------------------------------------------------------------------
"Zawsze odkładaj do jutra to, co jutro możesz odłożyć do, powiedzmy, przyszłego roku" TP

https://www.facebook.com/SifuAspera/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2010, o 08:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Do US idziesz z umową kupna - sprzedaży i jej przysięgłym tłumaczeniem. Nic więcej nie potrzeba. Chcą tam wpisywać rocznik, przebieg,numer nadwozia, numer silnika i inne takie to czego nie masz podajesz z nosa, bo oni nie przewidzieli opcji "brak".

w PZŻ Dowód wyrejestrowania nie był potrzebny. Ja tylko ustnie poinformowałem, że jacht nie posiadał rejestracji.

Pani Hernik bardzo nalegała na jakiś kwit z danymi jachtu, ale dpouszcała bez problemu wydruk z internetu z danymi jachtu. Ja musiałem kombinować, bo mojego jachtu w necie nie ma i już :) ale jak Twój budowała stocznia, to powinieneś gdzieś znaleźć. jak nie to pozostaje inspektor PZŻ.

Nic się nie przejmuj procedura rejestracji jest generalnie prosta i, dzięki pani Hernik, miła.

Też kupowałem jacht z Holandii i jako jedyny dokument miałem umowę kupna-sprzedaży.

pozdrawiam

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2010, o 09:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2010, o 09:28
Posty: 186
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie Las
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 29
Uprawnienia żeglarskie: sternik po nierównym
skipbulba napisał(a):
Do US idziesz z umową kupna - sprzedaży i jej przysięgłym tłumaczeniem. Nic więcej nie potrzeba.

(...)

Nic się nie przejmuj procedura rejestracji jest generalnie prosta i, dzięki pani Hernik, miła.

Też kupowałem jacht z Holandii i jako jedyny dokument miałem umowę kupna-sprzedaży.

pozdrawiam


No ja akurat szopke z rejestracja mialem nie w PZZ-cie (tam poszlo szybko i bezbolesnie) za to w skarbowce stracilem sporo czasu.
Udowadniano mi, ze musze posiadac cos, co bedzie dowodem, ze osoba sprzedajaca mi jednostke, byla jej wlascicielem i ze umowa w tej materii to za malo, bo umowe moze napisac jako sprzedajacy osoba ktora wlascicielem nie jest (!?) i skad oni maja miec pewnosc, ze kupilem od wlasciciela ?
Nie bardzo bylem w stanie pojac dlaczego koniecznie taka pewnosc akurat US chce miec, ale to dosyc normalne (ze czlowiek nie wie:p"o co" w kontaktach z US) Skoro place ja a nie sprzedajacy, a sprzedajacy na dodatek "zagramanicznym jest"
Najpierw stwierdzili, ze zaplacic moge, a co... skoro bardzo chce ale oni mi tej umowy zarejestrowac nie moga (a bez zarejestrowania umowa jest nie wazna dla PZZ).
Po dalszych przepychankach Pani (bezposrednio rejestrujaca umowy) powiedziala, mniej wiecej cos takiego : Wie Pan co idz pan to zaplac, a ja to Panu zarejestruje, a wie Pan dlaczego...
przemilczalem dyplomatycznie ew odpowiedz...
wiec Pani kontynuowala: bo ja juz moge isc na emeryture i mam to w ....
Ponoc jest niespojnosc pomiedzy przepisami dot rejestracji jednostek plywajacych a formami rejestracji umow dotyczacych sprzedazy ruchomosci, gdzie sprzedajacy musi legitymowac sie dowodem wlasnosci przedmiotu ktorego to dowodu moze nie miec z powodu innych przepisow - braku wymogu rejestracji i okresu przechowywania innych dokumentow np rachunku zakupu 20 lat temu)
Ubu..., to gdzies u nas.
Norbert J. Zbróg

_________________
Norbert J. Zbróg
tylko wieśniacy nie tracą okrętów
www.njz.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2010, o 18:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Norbert dałeś się zrobić w konia. Urząd nie ma prawa odmówić Ci zarejestrowania umowy, podpsiujący umowę jednoczesnie oświadcza, ze jest właścicielem. jesli US uważa inaczej powinien natychmiast zawiadomic Policję, bo nie Twoja rola jest udowadniać swoja niewinność.
US nie jest od rozstrzygania czy ktos jest czy nie jest właścicielem, ma jedynie zarejestrowac umowę. łaski nie robi.
IMHO na rower też nie ma rejestracji nigdzie w Europie.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2010, o 18:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Umowę kupna-sprzedaży radzę zawrzeć notarialnie. Koszt niewielki, a stempel notariusza robi wrażenie w US, czy PZŻ. Dawno temu tak kupiłem w Niemczech samochód. Wtedy cło było od wartości. Urząd Celny próbował podważyć wartość, ale kiedy zobaczyli, że notarialnie, to natychmiast odpuścili.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2010, o 19:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14026
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2017
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Nie trzeba nic wpisywać. Przynajmniej w I US w Poznaniu :D
Płaciłem podatek i wypełniałem PCC1. Poszedłem tylko z umową kupna-sprzedaży. Na wypadek Niemca w samochodzie miałem licencję na budowę i całą dokumentację. Jednak nie była potrzebna.
Wpisałem typ jachtu, rok produkcji powierzchnię żagli i koniec :D

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2010, o 19:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 wrz 2009, o 21:13
Posty: 124
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
skipbulba napisał(a):
Pani Hernik bardzo nalegała na jakiś kwit z danymi jachtu, ale dpouszcała bez problemu wydruk z internetu z danymi jachtu.

Dane z moim jachtem są necie. Nawet rysunek techniczny znalazłem, ale niestety nie było to miarodajne źródło informacji. Zatrudniłem inspektora PZŻ. Przyszedł z metrówką, napisał kwit i już. Widać sposób podejścia zależy od aktualnego humoru.
north-bert napisał(a):
No ja akurat szopke z rejestracja mialem nie w PZZ-cie (tam poszlo szybko i bezbolesnie) za to w skarbowce stracilem sporo czasu.

Ode mnie w US przy rejestracji umowy chcieli fakturę pierwszego zakupu. Chcieli się upewnić, że jacht od momentu wyprodukowania była rzeczywiście używany. Mieli teorię, że jacht co prawda był wyprodukowany w 1982, ale mógł od tego czasu leżeć w magazynie i w rzeczywistości być nieużywany. Musiałbym wtedy zapłacić VAT, bo byłby to zakup nowego jachtu. W końcu napisałem jakieś oświadczenie i zarejestrowali.
Moim zdaniem urzędasy tak się namnożyli, że trudno im teraz znaleźć jakieś sensowne zajęcie przez co takie głupoty wymyślają.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2010, o 20:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14026
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2017
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Mój jest nieużywany na 100 %
Bo jeszcze nie ma żagli, masztu, bomu i paru innych szpejów :lol:

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2010, o 20:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Piotr K napisał(a):
Mój jest nieużywany na 100 %
Bo jeszcze nie ma żagli, masztu, bomu i paru innych szpejów :lol:

Oj, Piotrek, Piotrek! Naiwny, jak dziecko we mgle. A jaki to argument dla US? Przecież mogłeś go używać jako wanienki da kąpania dziecka :lol:

Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2010, o 20:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14026
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2017
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Fakt mogłem :D
Dlatego zapobiegawczo wpisałem w umowie, że nabyłem niedokończony kadłub...
A coś "niedokończonego" zasadniczo nie nadaje się do niczego :lol:

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL