Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 02:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lis 2011, o 18:45 

Dołączył(a): 21 wrz 2011, o 12:33
Posty: 192
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
pierdupierdu napisał(a):
1- do 1.5 miliona złotych

Nie trzeba aż tyle na przeciętna emeryture i wcale tego nie musisz robić na inwestycjach wysokiego ryzyka:))


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2011, o 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Greg. napisał(a):
pierdupierdu napisał(a):
1- do 1.5 miliona złotych

Nie trzeba aż tyle na przeciętna emeryture i wcale tego nie musisz robić na inwestycjach wysokiego ryzyka:))

Fakt - chyba zapomniałem sprawdzić, jaka jest wysokość polskiej "przeciętnej emerytury"...
Teraz sprawdziłem - hmmm... że też ludzie dają się na to nabierać...
Ale nie wiem skąd Ci się wzięło "wysokie ryzyko", ja pisałem o papierach najwyższego zaufania - a zatem najniższego ryzyka. Z takich uzyskać powyżej 5% rocznie nie jest łatwo.

Anyway - wychodzi ca 50tys rocznie od miliona. Po Belkowym mycie zostaje ca 40 tys. Dzielisz to na 12... IMHO żaden miód...
Przy okazji - zakładam, że delikwent ma jeszcze jakieś życiowe zapasy albo jest już w wieku, w którym na wieść, że inflacja powoli ale systematycznie pożera mu ulokowany kapitał - co najwyżej wzrusza ramionami... :roll:

PS. Przy okazji... Przypomniało mi się, jak mój Ojciec - emeryt z niezłą polską emeryturą - oszacował, że aby tylko zwrócić pieniądze, jakie wpłacił do ZUS przez całe swoje zawodowe życie, bez żadnych odsetek a jedynie z uwzględnieniem oficjalnych wskaźników inflacji - musiałby żyć jakieś 140 lat. Czego mu z resztą życzę!

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2011, o 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Trochę się zagalopowałem w marzeniach . Trudno iść na emeryturę po 20 latach pracy.
Ale przecież pomarzyć dobra rzecz.

Z innej strony podobno gdzieś na świecie jeszcze za jednego dolara dzień przeżyć normalnie można :D

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2011, o 20:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4065
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Micubiszi napisał(a):
za jednego dolara dzień przeżyć normalnie

Wszystko zależy od tego, co uważasz za normę :D

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2011, o 20:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
W chinach to ponoć dniówka . Tylko że tam kobiety mnie nie pociagają :-?

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2011, o 20:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Micubiszi napisał(a):
W chinach to ponoć dniówka . Tylko że tam kobiety mnie nie pociagają :-?

Tylko pojedź.
Na pewno znajdzie się kilka, które będą Cię chciały pociągnąć :roll:

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2011, o 23:12 

Dołączył(a): 21 lis 2010, o 14:43
Posty: 462
Podziękował : 49
Otrzymał podziękowań: 149
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
"Kilka lat temu", niejaki James Wharram, zbudowal prosty sklejkowy katamaran na ktorym wraz ze swoimi dwoma zonami, (byl okres ze nawet z piecioma)zeglowal po oceanach, i to bez pieniedzy, bez toalety takiej jak na Bawari, bez obowiazku posiadania AIS, bez GPS-u. Opisal to we wspanialej ksiazce "Two girls, two catamarans."
http://www.amazon.com/Two-girls-catamar ... 0200716239
Czlowiek ktory juz za zycia stal sie legenda. Moze cos dla wszystkich szukajacych przygody i nie posiadajacych wielkich pieniedzy. Co prawda niezbyt to zgodne z wytycznymi PZZ czy naukami ojca Rydzyka, ale co tam- zyje sie raz!
pozdrowienia
Bartoszek
www.bartoszek.de


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2011, o 23:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 01:22
Posty: 1212
Podziękował : 263
Otrzymał podziękowań: 367
Uprawnienia żeglarskie: sterownik azjatycki
pierdupierdu napisał(a):
Przypomniało mi się, jak mój Ojciec - emeryt z niezłą polską emeryturą - oszacował, że aby tylko zwrócić pieniądze, jakie wpłacił do ZUS przez całe swoje zawodowe życie, bez żadnych odsetek a jedynie z uwzględnieniem oficjalnych wskaźników inflacji - musiałby żyć jakieś 140 lat.
Krócej!!! Po przekroczeniu setki dostajesz jakiś specjalny dodatek. Przepisu nie znam, ale babci siostra dostała, a że było to pięć lat temu to jest nieźle do przodu. :lol: :lol:

***
Nie jestem pewien, ale z gugla wychodzi, że to ponad 2 i pół tysiaka dodatkowo... :shock:

Micubiszi! To jest plan! Ciągniesz spokojnie na jakimś nieangażującym stanowisku do setki, po dożyciu odpowiedniego wieku zgłaszasz się gdzie trzeba, uzyskujesz "świadczenie" i... w drogę. :cool:

_________________
Pozdrawiam,
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2011, o 23:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4065
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
bartoszek napisał(a):
niejaki James Wharram

To przecież mój Guru :D

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2011, o 23:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Dwie kobiety na jednej łódce , na środku Atlantyku ............i nie ma jak do garażu się ulotnić ...............nie wyobrażam sobie :lol:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2011, o 23:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4065
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Micubiszi napisał(a):
Dwie kobiety na jednej łódce , na środku Atlantyku

Wymagana jest duża (podwójna?) wydajność z jednego Ha ;)

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lis 2011, o 00:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
Micubiszi napisał(a):
Dwie kobiety na jednej łódce , na środku Atlantyku ............i nie ma jak do garażu się ulotnić

Dlatego On katamarany buduje :-P

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lis 2011, o 12:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Jakoś mi się nigdy kobiety nie kojarzyły ,ani z żeglowniem,ani z motocyklami mimo że połączenie owe lansowane jest przy każdej ku temu okazji. Bo co może mieć wspólnego np dziewczyna w szpilkach i w bikini na motocyklu? Jedno jest zaprzeczeniem drugiego.
Z plywaniem chyba jest podobnie . Mogę się oczywiście mylić

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lis 2011, o 13:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4065
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Micubiszi napisał(a):
Mogę się oczywiście mylić

Mylisz się. :D

Kobiety żeglują wcale nie gorzej od mężczyzn, w tym również samotnie na wielkich trasach, ale znane jest też wiele żeglujących małżeństw.
To że komuś żeglowanie (życie?) z kobietą nie wyszło, to wcale nie znaczy, że tak jest zawsze i u wszystkich.
No i jak to jest w związkach męsko-damskich - zawsze są dwie strony i albo się ze sobą ułożą, albo pozabijają. :lol:

___
PS: Na motocyklach się nie znam.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lis 2011, o 13:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Nie miałem na myśli kobiet, które żeglują. Miałem na myśli aspekt wizualny modelki w stosunku do motocykla tudzież jachtu. Przy motocyklu w bikini to się tylko poparzyć można na jachcie żaglowym też jakoś mi nie pasuje modelka w szpilkach. Natomiast do kobiet , które mają pasję (a trudno o takie) czy to żeglarstwo , alpinistyka, itp mam wielki szacunek i podziw.

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lis 2011, o 13:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lut 2011, o 11:15
Posty: 93
Lokalizacja: Wawa/Jabłonna
Podziękował : 31
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: plastikowy mors
Micubiszi napisał(a):
Jakoś mi się nigdy kobiety nie kojarzyły ,ani z żeglowniem,ani z motocyklami mimo że połączenie owe lansowane jest przy każdej ku temu okazji. Bo co może mieć wspólnego np dziewczyna w szpilkach i w bikini na motocyklu? Jedno jest zaprzeczeniem drugiego.
Z plywaniem chyba jest podobnie . Mogę się oczywiście mylić

Moim zdaniem mylisz się w 100% :D
Motocyklowo poszukaj sobie info o Monice Jaworskiej - w obu wersjach torowych - tak na asfalcie jak i piachu ...
Obrazek
A tutaj masz zdjęcie jednej z moich koleżanek - jak dla mnie ten widok jest tak samo zabójczy jak wersja "w szpilkach" ... dlatego przestałem jeździć po asfalcie za dziewczynami :)
Obrazek

_________________
Pozdrawiam
Rafał Kirkiewicz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lis 2011, o 13:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4065
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Micubiszi napisał(a):
aspekt wizualny modelki w stosunku do motocykla tudzież jachtu.
To nie kobiety z krwi i kości, tylko silikonowe manekiny :D
A poważnie, to dziewczyny, którym jakiś posługujący się seksistowskimi schematami marketingowiec płaci za to, że pozują do fotografii i ma to tyle wspólnego z normalnym życiem, co serial "Moda na sukces".

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lis 2011, o 13:25 

Dołączył(a): 21 lis 2010, o 14:43
Posty: 462
Podziękował : 49
Otrzymał podziękowań: 149
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Plywam z moja zona juz ponad 35 lat. Zaczynalismy splywem Wisla(kilka razy),potem Mazury, Holandia .Musze powiedziec ze nie ma nic piekniejszego jak zagle, wiatr i piekna kobieta w bikini.Z tym bikini to jednak rzadkosc , przewaznie sztormiak, czesto czapeczka i rekawiczki - szkoda !. Corka mojej szwagierki (18 lat ) jezdzi na motorze, nigdy w bikini przewaznie "skora" czarny kask.
To co Micubisi opisuje to jedynie z okladek czasopism i fantazje erotyczne, ale to dobrze.
pozdrowienia
Bartoszek
http://www.bartoszek.de


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lis 2011, o 13:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Te kobiety jeżdzą na owych motocyklach ,są odpowiednio ubrane do tego i lubią to robić . Szacunek dla nich . Mnie chodzi tak jak to powiedział Robert czyli kobieta jako dodatek marketingowy do motocykla czy jachtu. Bo to wygląda tak ,ze jak kupisz sobie motor czy jacht to będziesz miał możliwość mania takiej kobiety co wiadomo że jest bzdurą . Wielu facetów kupuje motocykl z tego powodu. Ja zawsze wolałem jeździć .

***********

może jestem inny

***********

Chyba trzeba zmienić temat ,bo jak tu zajrzy zaraz jakaś kobieta to przede wszystkim , mnie się dostanie , a u kobiety podpaść nie wskazane.

"Moim zdaniem seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych, najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze."
Tom Clancy

"Znacie to spojrzenie, które rzuca wam kobieta, kiedy ma ochotę na seks? ...Ja też nie."
Steve Martin

"Uprawianie seksu przypomina grę w brydża. Jak siż nie ma dobrego partnera, to lepiej mieć dobrą rękę."
Woody Allen

"Biseksualizm podwaja twoje szanse na randkę w sobotni wieczór."
Rodney Dangerfield

"Pozwolić feministkom decydować o seksie to jak zafundować psu wakacje w Chinach."
Matt Barry

"Seks po dziewięćdziesiątce jest jak gra w bilard przy pomocy sznurka."
Camille Paglia

"Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy."
George Burns

"Kobiety umieją udawać orgazmy. Za to męźczyźni potrafią udawać całe związki."
Sharon Stone

"Moja dziewczyna zawsze się śmieje podczas uprawiania seksu - wszystko jedno, co akurat czyta."
Steve Jobs

"Moja matka zdawała się nie dostrzegać ironii w nazywaniu mnie skurwysynem."
Jack Nicholson

"Clinton kłamał. Mężczyzna może zapomnieć, gdzie zaparkował samochód albo gdzie mieszka, ale nigdy nie zapomni seksu oralnego, nawet jeśli był bardzo kiepski."
Barbara Bush

"A, tak, rozwód. To słowo pochodzi od łacińskiego: wyrwać męźczyźnie jaja przez portfel."
Robin Williams

"Kobiety narzekają na zespół napięcia przedmiesiączkowego, a dla mnie do jedyny czas w miesiącu, kiedy mogę naprawdę być sobą."
Roseanne

"Kobiety potrzebują powodu, żeby uprawiać seks. Mężczyźni potrzebują jedynie miejsca."
Billy Crystal

"Jak wynika z najnowszych badań, kobiety twierdzą, że czują się mniej niezręcznie, kiedy rozbierają się przed mężczyznami, niż gdy rozbierają się przed innymi kobietami. Według nich kobiety są zbyt krytyczne, podczas gdy mężczyźni, rzecz jasna, są zwyczajnie wdzięczni."
Robert De Niro

"Mamy nowy kryzys w medycynie. Lekarze alarmują, że wielu mężczyzn jest uczulonych na lateksowe prezerwatywy. Jako reakcja alergiczna występuje u nich duża opuchlizna. No to w czym problem?"
Dustin Hoffman

"W pismach dla mężczyzn jest niewiele porad, bo mężczyźni myślą Wiem, co robię. Pokażcie mi tylko jakieś gołe ciałko."
Jerry Seinfeld

"Zamiast żenić się po raz kolejny, znajdę jakąś kobietę, której nie lubię, i podaruję jej dom."
Rod Stewart

"Rozumiecie, problem polega na tym, źe Bóg dał mi mózg i penisa, lec

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lis 2011, o 13:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Micubiszi napisał(a):
(...)Natomiast do kobiet , które mają pasję (a trudno o takie) czy to żeglarstwo , alpinistyka, itp mam wielki szacunek i podziw. (...)



Za te pasje ( a raczej ich brak, wg Ciebie) to się poważnie narażasz dużej części czytelniczek tego forum... A że zwykle nie są one tego typu jak wymieniasz - to akurat fakt.

Tyle, że powiedzieć, że trudno spotkać kobiety z pasją (jakąkolwiek) - jak wynika z Twojego postu - to spora przesada...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lis 2011, o 13:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
"Rozumiecie, problem polega na tym, źe Bóg dał mi mózg i penisa, lecz krwi tylko tyle, żeby zasilać jedno."
Robin Williams

***********

A nie mówiłem zostało tylko posypać głowę popiołem :oops:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lis 2011, o 13:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4065
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Moniia napisał(a):
Tyle, że powiedzieć, że trudno spotkać kobiety z pasją (jakąkolwiek) - jak wynika z Twojego postu - to spora przesada...

Zgoda! Moja żona, jak widzi, że znowu piszę na tym forum, to natychmiast wpada w pasję! :lol: :lol: :lol:

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lis 2011, o 13:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
:lol:
to działa w obie strony...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lis 2011, o 18:30 

Dołączył(a): 21 lis 2010, o 14:43
Posty: 462
Podziękował : 49
Otrzymał podziękowań: 149
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dla wszystkich ktorzyy cenia sobie duzy wygodny jacht. Troche przekracze te cene 50 tys ale moze warto dolozyc.
http://www.ebay.de/itm/SUPER-SEGEL-YACH ... 336e70d949

pozdrowienia
Bartoszek
http://www.bartoszek.de


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lis 2011, o 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
bartoszek napisał(a):
Dla wszystkich ktorzyy cenia sobie duzy wygodny jacht.

Ostatnio na NashejchacieII gadaliśmy z ludźmi, którzy kilka jachtów w życiu kupili - jak to jest z takimi i podobnymi ogłoszeniami?

Maciek Bogusławski (ten co kupił kiedyś dla Kanadyjczyków Nashąchatę :-) ) opowiadał o trzech przypadkach zakupu jachtów - za każdym razem cena zakupu stanowiła 25-50% ceny wyjściowej.
Tak to jakoś dziwnie działa, że jacht do sprzedaży wystawiany jest za krocie a sprzedawany za kilka funtów kłaków :-) Nie zdziwiłby się, gdyby łódka z linka poszła za 3 czy 4 miliony.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lis 2011, o 19:31 

Dołączył(a): 27 mar 2008, o 12:38
Posty: 429
Lokalizacja: Tamiza
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 136
Uprawnienia żeglarskie: brak
Marek napisał(a):
Tak to jakoś dziwnie działa, że jacht do sprzedaży wystawiany jest za krocie a sprzedawany za kilka funtów kłaków :-)


http://www.botentekoop.nl/zeiljachten/8 ... -1968.html

Ten w przeciągu roku potaniał z 10 tys euro na 4 tys. Wprawdzie nie ma silnika ale ten można kupić już za 1000-1.500 euro. A jeśli w realu wygląda choć w połowie tak, jak na zdjęciach to warto się tam przejechać. Nawet się zastanawiałem nad tym ale na razie, na jakiś czas, mam dosyć projektów. Chyba wolę sobie popływać na tym, co mam.

_________________
Leszek, s/v Saoirse
http://jachtsaoirse.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2011, o 08:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Bardzo mu się przyglądałem i nawet już kombinowałem jakąś ciężarówkę żeby to przywieść.

Cena transportu mnie trochę odstraszyła bo jedna znana firma powiedziała min 3000 euro.
W sumie potem znalazłem takiego pana co by to przywiózł 1500.

Odstraszył mnie trochę wiek i z doświadczenia blacharskiego bałem się że jak w niektórych miejscach puknąłbym mlotkiem to oprócz farby by nic nie było ,bo to przecież jakby nie patrzeć mój rocznik ,a po sobie widzę już oznaki korozji ;)

***********

Są w polsce takie dwie strony z ogłoszeniami jachtów :

Jedna taka; http://orangeboats.eu/

Druga taka: http://www.dobrewiatry.pl/

Można znaleźć na owych stronach te same łódki ,a ceny ich różniące się czasami o kilka dobrych tysięcy złotych (czyżby chodziło tu o szukanie żywca ,że jak zobaczy i się napali to przyjedzie i kupi)

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2011, o 08:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Marek napisał(a):
Maciek Bogusławski (ten co kupił kiedyś dla Kanadyjczyków Nashąchatę
Ja tylko tak, gwoli ścisłości: Maciek jest Michałem :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2011, o 14:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Powiedzcie proszę , która z tych pływajacych straszydeł będzie mogła pływać po naszym morzu


Colvic Sailor 26 czy Dutch Dandy 835


Załączniki:
Komentarz: 835 x 235 x 120.
m835017978.jpg
m835017978.jpg [ 28.27 KiB | Przeglądane 5660 razy ]
Komentarz: Długość: 821 cm.

Szerokość: 272 cm.

Zanurzenie: 107 cm.

019.jpg
019.jpg [ 45.15 KiB | Przeglądane 5660 razy ]

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2011, o 15:48 

Dołączył(a): 27 gru 2010, o 21:36
Posty: 492
Lokalizacja: Warszawa-Wawer
Podziękował : 127
Otrzymał podziękowań: 57
Uprawnienia żeglarskie: wolny człowiek
Zasadniczo obydwa, aczkolwiek ten drugi jest ciut dłuższy, czyli powinien sobie lepiej radzić.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Chajęcki "meping"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL