Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lis 2015, o 19:10 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Niektórzy piszą tu na forum, że już jest po sezonie żeglarskim. Ja się nie zgadzam, bo załoga, która myśli o poważniejszej rywalizacji sportowej nie ma przerw. Staramy się więc w miarę naszych skromnych możliwości podtrzymywać formę, lub wręcz ją poprawiać. Pracujemy nad sobą, trenujemy, realizujemy wyznaczone cele w ramach załogi.

Dzisiaj nasz kluczowy członek załogi - Paweł "Ejs" miał okazję udowodnić jak ciężko pracuje na nasz wspólny sukces od dłuższego czasu: w ramach poprawienia sprawności i formy fizycznej Paweł trenuje różne sporty walki, a dzisiaj, niejako "przy okazji" zdobył złoty medal w turnieju Amatorskiej Ligi MMA - "ALMMA 97" w Białymstoku, poddając rywali przed czasem. Nasze gratulacje!

Paweł jest lokomotywą sportową w naszej ekipie. Teraz pokazał, że to lokomotywa pancerna! :)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lis 2015, o 19:22 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Fotka "pudła"


Załączniki:
12310510_1632566973672109_2560063649014100577_n.jpg
12310510_1632566973672109_2560063649014100577_n.jpg [ 99.65 KiB | Przeglądane 8578 razy ]

Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2015, o 11:25 

Dołączył(a): 16 paź 2014, o 09:17
Posty: 19
Lokalizacja: Gliwice, Szczecin
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 9
Uprawnienia żeglarskie: jstm
lepiej nie zadzierać ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2015, o 12:35 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
mac PMT napisał(a):
lepiej nie zadzierać ;)


No cóż ;)
Nie będę wspominał, że swego czasu Piotrek zdobył srebro w zawodach na ergonometrze, przegrywając JEDYNIE z Pudzianem... :oops:

A Paolo rzeczywiście rusza się jak błyskawica. Z relacji innych: pierwszego rywala poddał w ok. 20 sekund.

Andrzej trenował karate. Jest, skubany, dobry. Jako barman w małej miejscowości ma ogromne doświadczenie w skutecznej pacyfikacji nadgorliwców.

A ja... no cóż - ja ładnie wyszywam krzyżykami! :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2016, o 22:13 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Znajomi pytają telefonicznie oraz na pw o nasze plany regatowe na 2016 i o skutek poszukiwania wsparcia. Postanowiłem więc, że napiszę otwarcie jak jest.

1. Wsparcie: niestety, mimo ogromnej energii zaangażowanej w poszukiwanie partnera, mimo otrzymywanych wstępnych pozytywnych deklaracji czy też mniej lub bardziej wiążących obietnic, nie udało nam się pozyskać wsparcia finansowego ani w ubiegłym roku, ani do tej chwili. Smutne to jak cholera.

2. Plany regatowe: ścigać się będziemy tak czy siak. Prawdopodobnie mniej. Niestety, każde wolne środki poświęcimy na własne regaty. To oznacza, że nie mogę osobiście się zadeklarować, że pociągnę wyjazdy ze Szkółką w 2016 roku. Zbyt mało mam kasy na własne ściganie bym mógł sobie pozwolić wydatki na Szkółkowe pływanie.


Niestety, życie jest jakie jest... Załogi, z którymi pewnie i konsekwentnie wygrywamy mają duże wsparcie. My nie możemy nic znaleźć... Na jesieni już zrezygnowaliśmy z jednego wyjazdu do Włoch na imprezę o wysokim Grade 3 - ze względu na brak kasy. Boję się, że takich sytuacji będzie więcej i cała nasza praca pójdzie tam, gdzie poszedł słynny misterny plan Wąskiego. Dlatego walczę jak lew szukając rozwiązania. Nie tracę nadziei.

Wymyśliłem, że stworzymy stronę o naszej załodze, trochę nietypową stronę. Może to w jakimś stopniu pomoże pozyskać choćby podstawowe wsparcie. Gdyby więc był wśród Was ktoś chętny zrobić stronę o naszej załodze na sensownych warunkach finansowych, bardzo proszę o kontakt. Strona w zamyśle nie jest skomplikowana, ale nie jest to też prymitywny szablon z WordPressa, który sam sobie ogarnę. Owszem, jakiś gotowy szablon można wykorzystać, ale mam pomysł na nietypowe wtyczki, które trzeba doinstalować (one istnieją, tylko trzeba wszystko zgrać i ładnie ułożyć w kupę).

Chłopaki nadziei również nie tracą... Wszyscy pracujemy przed sezonem nad formą fizyczną. Ci co mnie widzieli ostatnio wiedzą, że pracujemy skutecznie. :) Pozostali załoganci pracują jeszcze lepiej! Paweł, jak widać, nawet w zimie zdobywa złote puchary, medale i szacun na dzielni :)



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: M@rek, Magister
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 20:08 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Przyszedł czas i na dobre wiadomości!

Miło mi poinformować wszystkich zainteresowanych losem naszej załogi, że gdańska firma Sail Service - znany chyba wszystkim żeglarzom, jeden z najbardziej liczących się producentów żagli oraz dystrybutor markowego żeglarskiego osprzętu takich marek jak Ronstan i Andersen, wyciągnęła pomocną dłoń w kierunku naszej załogi.

Pomoc, jaką zaproponowała firma, nie jest formą bezpośredniego finansowania, niemniej, przy sprzyjających wiatrach i dobrej woli ludzi może być właśnie tym czynnikiem, który pozwoli naszej załodze przetrwać, a być może nawet się rozwijać. Otóż firma Sail Service zadeklarowała przekazywanie określonych środków na pokrycie kosztów naszej załogi z każdego zamówienia żagli lub pokrowców jachtowych zainicjowanego przez nas.

Przez ostatni rok poznałem Sail Service bardzo dobrze. Nie tylko byliśmy w Gdańsku, ale też wielokrotnie pływaliśmy na żaglach od Sail Service, wygrywając też regaty. Mało tego - na Babooshce mam spinaker z tej firmy i sobie bardzo chwalę.

Obrazek


Wiem, że pracują tam fachowcy, w końcu to jedna z najstarszych i największych firm w tej branży w kraju. Firma nie stoi też na miejscu - inwestują ogromne pieniądze w najnowocześniejszy software i technologie (o czym przekonałem się wizytując firmę w Gdańsku), m.in. dzięki którym nasz forumowy kolega Amateur zdobył medal Mistrzostw Europy ORC Sportboats. Wyroby z Sail Service wybierają najwięksi producenci jachtów w Polsce (i nie tylko). A to coś oznacza.


Merytorycznie:

gdyby ktoś z Was zdecydował się na zakup żagla i chciał pośrednio wesprzeć naszą załogę - będziemy wdzięczni, jeżeli rozważycie złożenie zamówienia w Sail Service. Gwarantuję, że warunki cenowe jakie uzyskacie będą normalnymi warunkami, uwzględniającymi wszelkie możliwe Wasze zachcianki, rabaty i td. Wsparcie firmy jest dodatkowe i nie wiąże się z jakąkolwiek podwyżką ceny żagla dla Was. Mało tego, ze swojej strony i ze strony swojej załogi mogę zadeklarować, że w przypadku takiego zakupu postaramy się doradzić Wam jak najrzetelniej i jak najlepiej wykorzystać własną wiedzę i kontakty by Wasz wymarzony żagiel był doskonały, a osprzęt odpowiedni do potrzeb.

Pamiętajcie - ja od lat jako załoga promujmy zasadę świadomego kupowania żagli. Teraz możemy nie tylko pomóc radą, ale polecając rzetelnego wykonawcę pośrednio skorzystać na tym. Dzięki takiemu wsparciu będziemy mogli pływać, a więc zdobywać wiedzę i kolejne umiejętności. Dobrze wiecie, że swoją wiedzą od lat bezinteresownie dzielimy się ze wszystkimi.

Myślisz o żaglach, chcesz wesprzeć nasz team - rozważ ofertę Sail Service. To jak z podatkiem 1%: nic nie tracisz, a możesz pomóc :)

Jak technicznie ma to wyglądać? Wystarczy kontakt na pw lub telefonicznie do mnie lub do dowolnego z członków naszej załogi: Pawła, Piotrka (Andrzeja może mniej, bo jest w Niemczech, ale gdyby była taka Wasza wola - to również). Doradzimy, pomożemy, nakierujemy na odpowiednią kompetentną osobę w Sail Service. Negocjacje i proces zamówienia możemy wesprzeć najlepiej jak potrafimy, decyzję natomiast zawsze zostawiamy Wam!

Wsparciem załogi objęte są tylko zamówienia zainicjowane przez nas, więc jakiś sygnał o takim zamówieniu jest warunkiem uzyskania pomocy przez nas.


http://www.sailservice.pl/index.php?lang=pl


Obrazek



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 3: M@rek, puffin, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 20:25 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
plitkin napisał(a):
Mało tego, ze swojej strony i ze strony swojej załogi mogę zadeklarować, że w przypadku takiego zakupu postaramy się doradzić Wam jak najrzetelniej i jak najlepiej wykorzystać własną wiedzę i kontakty by Wasz wymarzony żagiel był doskonały, a osprzęt odpowiedni do potrzeb.


plitkin napisał(a):
Doradzimy, pomożemy,


Ze swej strony mogę powiedzieć,że ośmieliłem się zadzwonić do Wiktora i rozmowa z nim o żaglach była bardzo pouczająca. Warto z nim porozmawiać o żaglach o materiałach żaglowych. Polecam kontakt z Wiktorem

ps. żagiel zamówiłem co prawda w innej żaglowni, ale gdyby nie rozmowa z Wiktorem strzeliłbym potwornego babola

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 20:31 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
piotr6 napisał(a):
Ze swej strony mogę powiedzieć,że ośmieliłem się zadzwonić do Wiktora i rozmowa z nim o żaglach była bardzo pouczająca. Warto z nim porozmawiać o żaglach o materiałach żaglowych. Polecam kontakt z Wiktorem

ps. żagiel zamówiłem co prawda w innej żaglowni, ale gdyby nie rozmowa z Wiktorem strzeliłbym potwornego babola


Dziękuję za opinię, choć zapewne mocno naciąganą :) Staram się w temacie żagli mieć dużą świadomość. Nic mnie osobiście tak nie doprowadza do gorączki jak szukanie żagla w stylu "poproszę zestaw do sasanki i ile za metr?". Jednocześnie tacy armatorzy potrafią precyzyjnie wybierać kuchenki na swoje łódki, kolory forniru i materacy a nawet model odtwarzacza CD... Walczę z takim podejściem od lat i każde świadome zamówienie żagla mnie cieszy.

Jak gadaliśmy - polecałem z czystego serca to co uważałem za sensowne. Nie miałem wówczas wsparcia ze strony żaglowni, a i tak starałem się doradzić jak najlepiej. Tak też będę się starał czynić i dalej! Oby Ci grocik długo i skutecznie służył! Moje oko cieszy każdy porządny żagiel na każdej łódce!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 20:35 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1419
Podziękował : 516
Otrzymał podziękowań: 643
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
dzięki którym nasz forumowy kolega Amateur zdobył

???? Ciekawa teoria.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 20:38 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Piotrze, wiedziałem, że pominiesz skrót "m.in.", który parokrotnie przestawiałem specjalnie tak, by przenosił jak najwięcej zamierzonego sensu i broń Boże nie umknął Twojej uwadze :yellow: :)

Twoich kompetencji, wiedzy i umiejętności żeglarskich, a także wielkiego samozaparcia i konsekwencji w przygotowaniu jachtu, siebie i załogi do startu nikt nie podważa! Peace :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 21:13 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
plitkin napisał(a):
Jak gadaliśmy - polecałem z czystego serca to co uważałem za sensowne. Nie miałem wówczas wsparcia ze strony żaglowni, a i tak starałem się doradzić jak najlepiej. Tak też będę się starał czynić i dalej!


Wiesz, ta rozmowa była pouczająca i uważam że była bardzo dobra i uczciwa. Polecałeś tam również Sail Service , Decyzję podjąłem sam :D po jeszcze kilku rozmowach.

Zresztą na przestrzeni kilku lat pływałem na żaglach tej firmy i bez zsatrzeżeń

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lut 2016, o 13:21 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Dzisiaj wielki dzień - nasz Paolo został oddelegowany na przedsezonowe warsztaty z rozpatrywania protestów. Warsztaty nazywają się "Mazurska Noc Gladiatorów - Bitwa o Giżycko". W narodzie "Gala MMA" (choć będą też inne dyscypliny - K1 i boks). Początek w Giżycku o godz. 1800. Rozpatrywanie protestu z udziałem Pawła odbędzie się późno, bo został bardzo wysoko rozstawiony... Właściwie, to najwyżej ze wszystkich amatorskich walk. Nie wiem czemu - On taki pogodny chłopak przecież

Na dowód załączam zdjęcie z wczorajszego ważenia, na którym pogoda ducha, delikatność i wrażliwość charakteru aż promieniują z naszego uroczego przyjaciela..


Załączniki:
Paolo.jpg
Paolo.jpg [ 50.61 KiB | Przeglądane 8386 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 maja 2016, o 23:38 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
W czasie długiego weekendu majowego pływamy w imprezie meczowej "Warm Up" - Grade 3 w Szczecinie. Rywale na najwyższym poziomie: krajowa czołówka plus sporo dobrych zagranicznych załóg. Doskonała organizacja, fajny poziom sportowy, dużo nauki.

Na facebook-u organizatora (Polish Match Tour) jest trochę informacji i wyniki.
To poważne sportowe żeglarstwo bez miękkiej gry: pływamy od rana do wieczoru, nie ma miękkiej gry. Każde zwycięstwo w wyścigu tutaj jest dla nas jak zdobycie Mount Everest-u.

Kilka zdjęć (m.in. z udziałem naszej załogi), oddających ogólny klimat imprezy:

Jest skupienie...
Obrazek

Są emocje...
Obrazek

Są i takie emocje...
Obrazek

A czasem i takie...
Obrazek

Jest pływanie...
Obrazek

Do wieczoru....
Obrazek

Ale i czas na pogaduszki też jest...
Obrazek

Czas na odpoczynek zwyczajnie być musi...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 5: baoo, Były user, M@rek, Szpiszpak, Sąsiad
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 maja 2016, o 13:08 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Trochę się pochwalę!

Właśnie dostałem informację, że pierwsze zamówienie na żagle z Sail Service zostało odebrane. Phila 880 z floty czarterowej netta (http://www.netta-jachty.pl) jest wyposażona w fajny zestaw nowych żagli - zachęcam do testowania!
Kilka lat temu na jachcie ze stajni Netta wygraliśmy towarzyskie regaty na Mazurach (z właścicielką firmy na pokładzie). Fajnie było!

Najważniejszy jednak powód do pochwalenia się - nowy ranking w match-racingu w Pucharze Świata. Aktualnie zajmujemy 143 pozycję, z czego jestem cholernie dumny!

Cel na ten sezon - setka. Nawet nie cel, tylko marzenie. Ale spróbujemy się do niego zbliżyć!

Tutaj ranking:
http://www.sailing.org/biog.php?memberid=335214



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 3: baoo, Były user, M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 cze 2016, o 19:54 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Zwarci i gotowi, w dobrej formie fizycznej za parę minut wyruszamy w trasę - na regaty meczowe w Danii. KDY Match Cup Grade 3 czeka na nas! Ciekawe łódki: DS37 - trzydziestosiedmiostopowce na rumplu. Skład pięcioosobowy, więc jedzie z nami nowy kolega, z którym nigdy nie pływaliśmy.

Nastroje bojowe, wygląd tym bardziej - kupiliśmy ciuszki z Henri Lloyd z nowej kolekcji. Plus pięć do lansu i jak wiadomo - o 20 sekund szybciej na mecie :)

Trzymajcie kciuki, bo ścigać się będziemy m.in. z Joahimem Aschenbrennerem - aktualnie zawodnik ze ścisłej czołówki światowej (miejsce 8 w rankingu światowym).

https://members.sailing.org/biog.php?me ... 88235&js=1

DS37 w pełnej krasie:
Obrazek



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 3: Były user, Szpiszpak, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 cze 2016, o 17:52 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Nie nadążamy z relacjami: wróciliśmy z Danii na tarczy, niestety. Postaram się skrobnąć relację później. Po kilku dniach intensywnej pracy kiedy nie było nawet jak zdjęć z aparatu przerzucić wyjechaliśmy na następne regaty do Świnoujścia. Tym razem są to regaty flotowe - kolejne eliminacje Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.

Dzisiaj było słabowiatrowo. Niestety, załogi przegłosowały oglądanie piłki kopanej, musieliśmy więc wcześnie zejść z wody. Dlatego nasza załoga zdążyła popłynąć raptem jeden wyścig, a łącznie rozegrano dwa. Szczęśliwie udało nam się ten swój wyścig wygrać. Panowie od biegania po boisku z piłką przedłużyli sobie zabawę na murawie, później nadeszła burza - przez co nie wyszliśmy już na wodę. Jutro zaczynamy z rana: najpierw mamy jeden wyścig przerwy, później wchodzimy od razu na 4 wyścigi.


Na jutro prognoza silnowiatrowa. Będzie się działo... Rywale są bardzo mocni. Trzymajcie kciuki!


Załączniki:
20160625_091059_resized.jpg
20160625_091059_resized.jpg [ 162.56 KiB | Przeglądane 7921 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 cze 2016, o 20:01 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1419
Podziękował : 516
Otrzymał podziękowań: 643
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
wróciliśmy z Danii


Wyniki prosimy.

plitkin napisał(a):
kolejne eliminacje Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.


Wyniki prosimy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 cze 2016, o 22:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
cors napisał(a):
plitkin napisał(a):
kolejne eliminacje Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.


Wyniki prosimy.

viewtopic.php?f=57&t=24437&p=428690#p428690

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 cze 2016, o 23:16 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1419
Podziękował : 516
Otrzymał podziękowań: 643
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
boSmann napisał(a):
viewtopic.php?f=57&t=24437&p=428690#p428690

To nie są wyniki. To klasyfikacja.

Wyniki proszę. Ilość wyścigów, zajęte miejsca, sternik, suma punktów


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2016, o 06:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
cors napisał(a):
To nie są wyniki.


O właśnie!!! Z tym samym walczę u nas. Powinna być lista startowa z potrzebnymi danymi (nazwa jachtu, sternik, klub, istotne do liczenia wyników parametry jachtu). Tabele mety każdego wyścigu. Wyniki każdego wyścigu ze wszystkimi potrzebnymi parametrami (u nas to długość trasy, godzina startu, metoda liczenia). Wyniki końcowe (z odrzutkami ewentualnymi). Klasyfikacje w grupach i generalnie w klasie (jeżeli jest przewidziana).
I to wszystko jawnie zamieszczone na stronie regat.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowania - 2: cors, M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2016, o 09:00 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
waliant napisał(a):
O właśnie!!! Z tym samym walczę u nas. Powinna być lista startowa z potrzebnymi danymi (nazwa jachtu, sternik, klub, istotne do liczenia wyników parametry jachtu). Tabele mety każdego wyścigu. Wyniki każdego wyścigu ze wszystkimi potrzebnymi parametrami (u nas to długość trasy, godzina startu, metoda liczenia). Wyniki końcowe (z odrzutkami ewentualnymi). Klasyfikacje w grupach i generalnie w klasie (jeżeli jest przewidziana).
I to wszystko jawnie zamieszczone na stronie regat.


Tomku, przy specyfice regat Ekstraklasy Żeglarskiej połowa z Twoich życzeń jest abstrakcją.
Wyniki są podawane na bieżąco na fejsbook-u. Nie znam imprezy podającej tak szybko wyniki, jak PEŻ (chwilę po zakończeniu każdego wyścigu są już w necie).

Podam całość przy relacji. Na ten moment udało mi się uzupełnić relację z Danii, którą za chwilę zamieszczę.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Wreszcie znalazłem trochę czasu by skrobnąć krótką relację.
Ostatnie weekendy były intensywne pod kątem logistyki wyjazdowej i pływania.

18-19.06.2016r. ścigaliśmy się w Danii w matchracingu w imprezie KDY Summer Cup Grade 3. Nowe dla nas jachty, nowy skład (załogi 5-cio osobowe, więc musieliśmy dobrać nową osobę), nowe funkcje (o jedną parę rąk więcej do schrzanienia czegoś - tak kiedyś powiedział nam jeden z najlepszych polskich meczowców - Marek Stańczyk w odpowiedzi na pytanie "czy szukać regat 3 czy 4-ro osobowych). Zostało w pamięci...

Logistyka była sztuką kompromosów. Najlepiej cenowo i czasowo wypadł wariant przelotu z Kowna, ale lot był w piątek nad ranem, a powrót dopiero w poniedziałek. Tak więc wyruszyliśmy z Polski wieczorem w czwartek - tuż po meczu Polski. Sprawny dojazd na miejsce.

Rano kontrola na wadze - mamy nadwagę ok. 5 kg / załogę. Zastosowaliśmy zatem wszystkie znane techniki szybkiego zbijania masy i już po treningu na popołudniowym oficjalnym ważeniu mieliśmy 1,8 kg zapasu na całą załogę.

Ważenie - 1,8 kg zapasu na załogę.
Jest siła...
Obrazek

Jest uroda...
Obrazek

Jest też pozytywny spokój ducha
Obrazek


W piątek w dniu treningowym wiało słabo. Trening zaczęliśmy od ciekawego spostrzeżenia: w porcie (dość dużym) nasza flota trzydziestosiedmiostopowych jachtów stała głęboko - tuż przy betonce (właściwie, najdalej od wejścia ze strony morza). DS37 nie ma silnika i nikt tym problemem tutaj się nie przejmuje. Obok stała flota 28mio stopowych łódek - również bez silników, bez radyjek VHF i td. Jednym słowem - wsiadasz, stawiasz żagle i spokojnie wychodzisz z mariny: bez zgłoszeń, bez silnika, bez histerii ze strony obsługi o szaleńcach poruszających się po basenie portowym na żaglach. Da się, tylko co by wówczas robiły tak ważni działacze/służby/bosmani/szydercy?

Flota DS37 - 11-to metrowe jachty bez silników, schowane głęboko w porcie, skazane na wychodzenie na żaglach bez zgłoszenia, bez pozwolenia, bez napinki...
Obrazek


Przetrenowaliśmy manewry na spinakerze a na drugi trening wyszedł z nami na wodę rywal znany nam z kilku regat - Felix Jacobsen. To Jego klub, dobrze znane Mu łódki. Natychmiast obnażył nasze problemy z brakiem ostrości na wiatr, za to na spinakerze raczej byliśmy z przodu. Problemu na wodzie nie rozwiązaliśmy, więc pojechaliśmy do "hotelu", a wolny czas poświęciłem na wirtualne szkolenie się z techniki pływania tym jachtem poprzez oglądanie najlepszych światowych załóg na Youtube. Jak się okazało następnego dnia - niewiele to wniosło...

Parę słów o "hotelu" - z racji poszukiwania najniższych kosztów zwróciliśmy się do Felixa wcześniej z prośbą o pomoc. Znalazł nam "pokoiki" gościnne w klubie żeglarskim 5 min drogi od portu regat, w cenie duńskiego campingu i polskiego hotelu 3/4-gwiazdkowego :) Rozmiar pokojów nie sprzyjał integracji załogi: co prawda zastosowanie piętrowych łóżek pozwoliło na wygospodarowanie miejsca do wejścia dwóch osób do pokoju, za to z minięciem się byłby już problem... Integrowaliśmy się więc w przestrzeni 3D: jeden na górnym łóżku, drugi na dolnym, dwóch siedzi zajmując całą wolną przestrzeń w pokoju, a piąty zawodnik zagląda do nas z korytarza przez otwarte drzwi :)

W ogóle Dania cenowo zabija. Na szczęście jeszcze w ubiegłym roku rozkminiliśmy w miarę dostępny sposób odżywiania się, bo inaczej byśmy zbankrutowali lub zrzucali masę dalej :) Okazało się, że IKEA może być nie tylko sklepem meblowym, ale też doskonałą wykwitną restauracją dostępną na kieszeń polskiego podatnika :)

Jesteśmy wdzięczni IKEI za gościnność i jedzonko :) W ramach wdzięczności zakupiliśmy tam szklanki, których brakowało nam w wynajętym apartamencie :)
Obrazek

Rano w sobotę wiało. Plan regat - podział na 2 grupy (5 i 6 załóg, my lądujemy w tej 6cio załogowej). Pięć najlepszych załóg (2 i 3 odpowiednio z grupy) w grupie przechodzi do trzeciego etapu, pozostałe sześć walczą o jedno miejsce w topowej szóstce.
Obrazek


Trochę nie zrozumiała decyzja sędziów: pływamy na dużej genui (faktem jest, że na małym foku jachty były niezrównoważone). Prestarty nawet przyzwoite (choć bez szału), ale straty na ostrych kursach były zabójcze. Jeżeli nie na pierwszym, to na trzecim boku (na wiatr) traciliśmy swoją ewentualną przewagę. Wygraliśmy tylko 2 wyścigi z pięciu, choć gdybyśmy wykazali się choćby naszym standardowo-przeciętnym pływaniem - do wzięcia były co najmniej 4. Niestety, na remisie punktowym przegrywamy awans do pierwszej szóstki (z dwóch grup awansować miało 5 najlepszych załóg), więc następnego dnia walczymy z pozostałymi załogami o to jedno miejsce w fazie trzeciej.
Złość sportowa wylewała się przez wszystkie możliwe otwory. Pod koniec wyścigów drugiej grupy poszliśmy z Piotrkiem na RIB techniczny by zobaczyć dlaczego tak tracimy na ostrych. Okazało się, że trym grota jest kluczowy i technika jazdy w szkwałach jest inna niż jesteśmy przyzwyczajeni na mniejszych łódkach mieczowych. Drugiego dnia problemy z ostrością były już przeszłością.

Drugiego dnia wiało słabiej, za to decyzja sędziów - pływamy na foku. Prestarty przyzwoite, więc zaczęło się wreszcie prawdziwe meczowanie i walka z rywalem. Pierwszego dnia walczyliśmy jedynie ze sobą i łódką. Rywale wykazali się lepszą techniką, czasem ja wykazałem się wyjątkowym sprytem (np. łapiąc górną boję kursową lub łapiąc karę wskutek zbyt szybkiego manewru). Jednym słowem - przegraliśmy już z rywalem, a nie łódką, a w dodatku dostałem punktową karę za uszkodzenie sprzętu :( Na lądzie jeszcze przypieczętowali tą stratą zatrzymaniem całej kaucji (1 kEUR by nie było)...

Nie pozostało nam nic innego, jak na poprawienie humorów wieczorem pójść na zwiedzanie miasta. Christiania jest znana w całej Europie i tylko to miejsce mogło poprawić nasze humory. Zwiedziliśmy tam ciekawe miejsca, zawarliśmy nietuzinkowe znajomości i nocnym pociągiem wróciliśmy do naszego przedziału hotelowego pierwszej klasy :) Rano wyjazd przez Kowno do Polski.

Po drodze do Christianii mieliśmy chwile zadumy nad jakością naszego pływania...

Obrazek

Im było dalej, im większemu zużyciu podlegały szklanki nabyte w IKEI, tym nasz pęd do wolnego miasta był coraz większy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czasem wydawało się, że bariery po drodze są nie do pokonania... Podróż była ciężka, a cel daleki...
Obrazek

Myślę jednak, że to zdjęcie da Wam odpowiedź czy dotarliśmy do celu
Obrazek

W Danii zajęliśmy ostatecznie 9 miejsce, więc powrót na tarczy (co jest już swego rodzaju specjalizacją w tym sezonie :) )

Chwila na lanserkę:
Obrazek
Obrazek



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: mdados, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2016, o 10:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Tomku, przy specyfice regat Ekstraklasy Żeglarskiej połowa z Twoich życzeń jest abstrakcją.


Eeee, a niby jakie? Pomijam dane niepotrzebne, czyli parametry jachtu, czasy mety (chociaż w wyścigach flotowych czemu nie). W wynikach wyścigów oczywiście nie ma metod liczenia i czasów po korekcie, oczywista rzecz.
Specyfika specyfiką, ale jakieś minimum powinno być. Być  może to minimum w EŻ jest, nie upieram się.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2016, o 21:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
plitkin napisał(a):
Wyniki są podawane na bieżąco na fejsbook-u.

Jednak żeby je zobaczyć, trzeba się rejestrować.
Dziwi mnie też, że firmowa strona traktowana jest po macoszemu i wpisy pojawiają się z dużym opóźnieniem.

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2016, o 21:46 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
boSmann napisał(a):
plitkin napisał(a):
Wyniki są podawane na bieżąco na fejsbook-u.

Jednak żeby je zobaczyć, trzeba się rejestrować.


Nie trzeba.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2016, o 22:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
plitkin napisał(a):
Nie trzeba.

hmm.......
u mnie pojawia się taki komunikat

Zobacz więcej materiałów ze strony Polska Ekstraklasa Żeglarska logując się na Facebooka

Wysyłaj wiadomości do tej strony, otrzymuj informacje o nadchodzących wydarzeniach i nie tylko. Jeśli nie masz konta na Facebooku, możesz je utworzyć, aby wyświetlić więcej informacji z tej strony.

Rejestracja Zaloguj się

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 cze 2016, o 06:21 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
I na dole masz przycisk "nie teraz"™


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 cze 2016, o 06:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
I na dole masz przycisk "nie teraz"™


A to różnie bywa, ostatnio ten przycisk jest. Jeżeli ktoś nie ma konta na fb, to zawsze dostaje mniej lub bardziej irytujący komunikat typu opisanego wyżej. Ten komunikat ciągle się zmienia, tak jak zmienia się forma okna i wielkość zasłoniętego przez okno obszaru. Chamskie naciąganie fb na założenie konta budzi mój podziw.
Ale nawet jak możesz już przeglądać daną stronę, to i tak informacje są często ograniczone. Jak bardzo - zależy zapewne od ustawień danej podstrony w fb, czyli jak bardzo jej admin się przykłada do udostępniania wiadomości.
Tak więc nie jest to wcale takie różowe jak fejsowcom się wydaje. Organizatorzy oczywiście idą na skróty i na łatwiznę, publikując wszystko na fb, a na "głównych" stronach wrzucając ochłapy i to z opóźnieniem.
Nie wiem jak to jest w przypadku EŻ.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 cze 2016, o 07:04 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
waliant napisał(a):
A to różnie bywa, ostatnio ten przycisk jest. Jeżeli ktoś nie ma konta na fb, to zawsze dostaje mniej lub bardziej irytujący komunikat typu opisanego wyżej. Ten komunikat ciągle się zmienia, tak jak zmienia się forma okna i wielkość zasłoniętego przez okno obszaru. Chamskie naciąganie fb na założenie konta budzi mój podziw.
Ale nawet jak możesz już przeglądać daną stronę, to i tak informacje są często ograniczone. Jak bardzo - zależy zapewne od ustawień danej podstrony w fb, czyli jak bardzo jej admin się przykłada do udostępniania wiadomości.
Tak więc nie jest to wcale takie różowe jak fejsowcom się wydaje. Organizatorzy oczywiście idą na skróty i na łatwiznę, publikując wszystko na fb, a na "głównych" stronach wrzucając ochłapy i to z opóźnieniem.


Nie jestem fejsowcem jakby co - ze względu na dużo gorsze praktyki fejsa, niż te, które opisujesz.

Co do organizatorów i ich chodzenia na łatwiznę: sądzę, że oni mają statystyki. Myślę, że te są nieubłaganne i podejrzewam, że mogą mieć stosunek 1/100 lub większy na korzyść fejsa względem własnej strony. W tym zakresie niedługo własne strony zaczną być traktowane jak faksy czy tablice informacyjne w sekretariacie. Z powodu paru osobników zniechęconych do fejsa tego się nie zmieni (jestem jednym z takich osobników jakby co).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 cze 2016, o 07:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Co do organizatorów i ich chodzenia na łatwiznę: sądzę, że oni mają statystyki.


Pewnie masz rację, że i o to chodzi.
W każdym razie efekt jest taki, że wiadomości na fb nie zawsze, nie całkiem, są dostępne dla innych. W tym wyniki regat i jakiś opis tychże regat.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sie 2016, o 13:53 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Żeby nie było, że piszemy tylko o sukcesach - umieszczam relację Pawła "Ejsa" Ejsmonta o naszych występach w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej. Jest to niejako podsumowanie sezonu (4 imprez).

Nie wyrabiamy się z relacjami, więc relację z Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych w Giżycku, postaram się napisać niebawem.

Dalej tekst Ejsa:
Drugi sezon Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej za nami. Cztery weekendy intensywnego ścigania w gronie świetnych załóg. Klub AZS Politechniki Gdańskiej został Klubowym Mistrzem Polski 2016!
Obrazek
Tak wygląda tabela po sezonie 2016:
1. AZS Politechniki Gdańskiej - 40 pkt
2. Amica JK Kamień Pomorski – 39 pkt
3. MBSW Rainmaker Giżycko - 37 pkt
4. DTP PMT TŻR Szczecin – 36 pkt
5. Sailing Event MOS Iława - 31 pkt
6. Yacht Club Sopot - 29 pkt
7. Procad GKŻ Gdańsk - 27 pkt
8. HRM Racing JKW Poznań - 26 pkt
9. KŻ Sztorm Grupa Warszawa - 25 pkt
10. Yacht Club Sztag AWF Katowice - 22 pkt
11. PŻKS DŻYGIT Białystok - 20 pkt
12. Baltic Trans YC Rewa - 18 pkt
13. Windward JKM Gryf Gdynia - 17 pkt
Obrazek

Każda z eliminacji przebiegała podobnie. Zaczynaliśmy od sprawnego załatwienienia formalności w biurze regat i treningu w piątkowe popołudnie. Wyścigi zaczynały się od 1000 i trwały do 1800 w sobotę i do 1500 w niedzielę. Komisje sędziowskie działały bardzo sprawnie. Przy sprzyjającej pogodzie potrafili puścić 18 krótkich wyścigów (podwójny śledź) jednego dnia. W przerwach pomiędzy wyścigami ekipy techniczne na ribach dokonywały zmian 2-3 załóg po każdym wyścigu oraz usuwały powstałe na jachtach awarie.
Na zdjęciu zaprzyjaźniona załoga Rainmaker Racing Team powered by Henri Lloyd:
Obrazek

Na wodzie sportowa atmosfera. Dokładnie to co lubimy najbardziej! Walka na centymetry w duchu fair play i analiza wyścigu po przekroczeniu mety. W zdecydowanej większości wyścigów stawka żeglowała bardzo równo i wystarczył jakikolwiek błąd: delikatnie spóźniony start, żegluga niekorzystnym halsem czy wytracenie prędkości przy manewrze i lądujemy na 6. miejscu. Tabele poszczególnych regat były bardzo ciasne: sporo remisów punktowych i bardzo małe różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami. W Gdyni po rozegranym 1 flight'cie (13 wyścigów, po 6 na załogę) uzbieraliśmy 24 punkty zajmując 9. miejsce. Do najniższego placu podium mieliśmy 6 punktów straty.
Obrazek

Jakość naszego żeglowania była różna... Ze względu na zmiany w załodze i brak porządnych treningów mieliśmy sporo problemów technicznych, zwłaszcza na TOM'ach 28 przy silnym wietrze. Potrafiliśmy pływać w czubie i prowadzić wyścigi do górnej boi a następnie tracić kilka pozycji, głównie na manewrach.
Obrazek

W ostatnich regatach 2 czy 3 razy dotknęliśmy bomem górnej boi podczas odpadania, raz zawiśliśmy na dłuższą chwilę...
Obrazek

Na edycji Gdyńskiej wszystkie załogi miały nadajniki GPS a w namiocie na plaży dostępny był tracking. Super sprawa! Można było śledzić sytuacje na wodzie z dużą dokładnością. Jak dużą? Widać to w końcówce wyścigu nr 9 kiedy goniąc stawkę po bardzo zaciętej walce(super start, dobra pozycja na górnej boi, słuszna kara od arbitra i pogoń za rywalami) gwałtownie wytracamy prędkość na dolnej boi :] My, czyli Windward JKM Gryf Gdynia oznaczeni jesteśmy kolorem zielonym:
Wyścig nr 9, PEŻ Gdynia
Analiza trackingu jest bardzo pouczająca. Może też być przyjemna :D Dla odmiany zapraszam do obejrzenia wyścigu ze świetnym startem, prędkością i manewrami :)
Wyścig nr 1, PEŻ Gdynia
Obrazek

Poza świetną organizacją regat należy wspomnieć o "imprezach uzupełniających". Najlepiej wspominamy wieczór w restauracji Vinegre w Gdyni. Mieści się ona na dachu Muzeum Marynarki Wojennej w bezpośredniej okolicy portu. Stamtąd mieliśmy okazję oglądać nocny wyścig 49er'ów. Rewelacja!
Obrazek
Obrazek

Po przepływaniu drugiego sezonu w PEŻ uważam, że to najlepsza formuła dla regatowców w Polsce. Świetnie przygotowany i równy sprzęt, rywale na bardzo wysokim poziomie i super sportowa atmosfera, sędziowanie z wody i duża dawka żeglowania. Prosta logistyka ze względu na brak konieczności wożenia jachtu itd. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie uda się dołożyć przynajmniej kilka dni treningu na każdej łódce i będziemy w stanie ugryźć wyższe lokaty :)
Obrazek
Wielkie dzięki dla chłopaków Andrzeja, Piotrka i Wiktora oraz dzielnych asów z rękawa Piotra KEFASA i Maćka MMAACCA a także nieocenionego teamu brzegowego z Gdyni z pokładu s/y Bubuś: Gosi i Michaliny !!!
Obrazek



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: Były user, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL