Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 12:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 44  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 mar 2017, o 14:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Stał się cud niemalże ;)
Moja uwaga do MŻMP z zeszłego roku, o współczynnikach regat wchodzących do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski, została w tym roku uwzględniona. Wszystkie regaty są tak samo oceniane, czyli mają współczynnik równy 1.
W sumie mi to lotto, bo ten puchar zupełnie stracił prestiż, ale jednak czasami zwracanie uwagi daje jakiś efekt. Że po roku? Dobre i to :rotfl:

https://www.facebook.com/kzmpzz/photos/ ... =3&theater

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2017, o 15:16 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1419
Podziękował : 516
Otrzymał podziękowań: 643
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
waliant napisał(a):
https://www.facebook.com/kzmpzz/photos/ ... =3&theater


Ale ja nie korzystam z facebuka, naszej klasy i tfitera. Nic nie rozumieć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2017, o 15:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Corsie, Twoja nie rozumieć i nie wiedzieć, że jak Twoja kliknie na link podany przez Walianta to się otworzy właściwa strona książkoryja, tylko w połowie zasłonięta przez propozycje, żebyś siem tam zapisał i to natentychmiast. Wtedy klikasz "spierdalamento furioso" (po ichniemu "nie teraz") i strona Ci siem otwiera w 2/3, bo dół jest nadal zasłonięty durnym żądaniem. Da się jednak odczytać. :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowania - 2: Bombel, cors
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2017, o 20:55 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1419
Podziękował : 516
Otrzymał podziękowań: 643
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Zbieraj napisał(a):
strona Ci siem otwiera w 2/3

Ja wiedzieć i widzieć to co naskrobałeś.
Jednakże nie będę gówna zasłoniętego odczytywać a tym bardziej nie będę "obnażał" się w sieci. Brzydzę się. Idę na emeryturę (niestety dopiero od października).

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Zbieraj napisał(a):
strona Ci siem otwiera w 2/3

U mnie otwiera się w 1/4 a 3/4 zasłonięte "logowaniem".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2017, o 21:37 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Pionowy monitor to przyszłość.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2017, o 22:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Też nie mam fb.
A ten przykład jeszcze lepiej pokazuje, że KŻM lekceważy czytelników nie publikując wieści na stronie głównej, a wyłącznie na fb. Reasumując - nowe narzędzia, ale stare metody (mój artykuł o MŻMP na stronie Kulińskiego dalej aktualny).
Tym niemniej - cud i tak.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2017, o 07:45 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
cors napisał(a):
Idę na emeryturę


Piotrze, byle nie żeglarską! ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2017, o 10:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Tak mi się skojarzyło. W zeszłym roku były regaty, na których dałem ciała, bo zapomniałem baterii do GPS-u, a że na jachcie nie było map papierowych, to pozostało nam nawigowanie na czuja.
Byłem zły, bo to wpadka duża.
Ale skoro na ostatnich zawodach pucharu świata w biathlonie, zawodnik walczący o kryształową kulę, zapomniał naboi do karabinu i zorientował się na strzelnicy, że ma puste magazynki, to oznacza, że wpadka może się każdemu przytrafić. :mrgreen:
Inna sprawa, że i tak wygrał :D

http://biathlon.pl/aktualnosci/5729/fou ... diota.html

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2017, o 10:45 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Jakbyś miał papierowe mapy, to byś z pomocą zliczeniówki rozniósł konkurentów.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2017, o 13:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jaaaasne! :)
Pomogła mała mapka załączona w instrukcji żeglugi, w połączeniu z kompasem.

Ale w ogóle nie o to chodzi - chodzi o to, że ci znacznie bardziej utytułowani miewają wpadki :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2017, o 13:39 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Czy wszyscy jesteśmy idiotami w równej mierze?
Martin w tej kwestii milczy.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2017, o 13:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
vaginal napisał(a):
Czy wszyscy jesteśmy idiotami w równej mierze?


Ja bym nie miał zbyt wielkich złudzeń... :rotfl:

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2017, o 13:41 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
vaginal napisał(a):
Czy wszyscy jesteśmy idiotami w równej mierze?


no nie zawsze w równej mierze ;)

_________________
pozdrowienia piotr



Za ten post autor piotr6 otrzymał podziękowanie od: waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2017, o 13:45 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Bycie idiotą to stan chwilowy?
Coraz trudniejszy pomiar.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2017, o 14:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
waliant napisał(a):
Tym niemniej - cud i tak.

Upowszechniajmy cuda:


Załączniki:
komunikat.jpg
komunikat.jpg [ 111.86 KiB | Przeglądane 6222 razy ]

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 cze 2017, o 22:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Nowy sezon już trwa. Mimo że z opóźnieniem zaczęty (oby w końcu udało się złamać tę tradycję i przygotować za rok jacht na czas), to mamy za sobą cztery starty w regatach i jeden wypad turystyczny na Hel. Razem 11 dni pływania i 326 mil na logu.
Miejsce 11, 4, 3 i znów 4.

Ostatnie regaty, z wczoraj, opisałem na stronie Czarodziejki, bo trochę dały nam w kość. W każdym razie wczoraj nastroje były takie sobie, bo zmęczenie nas dopadło. Dziś już lepiej, ale za to zakwasy dają o sobie znać. ;)
Tak czy owak na jachcie można startować w krótkich wyścigach na Zatoce, jak i w dłuższych wyścigach morskich. Wszystko niejako pod ręką.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 cze 2017, o 11:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Z innej zupełnie strony, to pod koniec rozbudowy instalacji elektrycznej zimą, miałem tego dość i pojawiła się myśl, czy było warto, że to mogło poczekać.
Po pożarze na jachcie kolegi tydzień temu, patrzę na to przychylniej - w sensie, że instalację elektryczną naprawdę na długo mam z głowy, a jest i sensowniej i bezpieczniej.
Oczywiście gwarancji nie ma, to jasne, ale szansa na długie zwarcie zmalała mocno.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lip 2017, o 19:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No dobra, NordCup, który dla nas zaczął się w zeszły weekend, zakończony. Że wyścig do B8 był wredny i męczący, to już opisałem na stronie jachtu tydzień temu. Teraz była dalsza część, czyli NordCup Classic. Który w połączeniu z wyścigiem B8 daje Mistrzostwa Zatoki Gdańskiej.
Tak to sobie wymyślili, czyli w efekcie mamy trzy klasyfikacje. Sam wyścig B8, sam NC Classic (ten weekend), oraz łącznie jedno i drugie jak MZG.
W ramach NCC był też wczoraj Bursztynowy Puchar Neptuna, czyli wyścig długi po Zatoce, liczony do tego co wyżej napisałem, oraz liczony samodzielnie, bez przeliczeń, czyli australijski. Z podziałem co prawda na grupy (typ łódki i długość), ale jednak.
Wczoraj było wrednie, bo padało. Trochę na początku i całkiem solidnie pod koniec. Pogoda pod psem, wiatr od lądu, więc chodziły odkrętki i szkwały, za to nie było fali. Wiało tak do 20 węzłów, miejscami mniej albo mało. Najwięcej i najbardziej szkwaliście wiało oczywiście jak w drodze powrotnej za Sopotem stawialiśmy spinakera. Szybko go zrzuciliśmy, bez strat, i dalej grzecznie jechaliśmy na gieni i grocie. Jeden jacht przed nami zrolowało na spinakerze całkiem solidnie, jeden konkurent za nami był twardy, i stawiał i zrzucał spinakera kilka razy na tym powrotnym etapie.
A jak pisałem, w okolicy Portu Północnego zaczęło padać i padało aż do nocy.
W tym wyścigu, w ORC, zajęliśmy miejsce 6 na 16 w generalce, i 3 na 7 a naszej grupie. Przegraliśmy z Neoprofilem 6 sekund po przeliczeniu, oj żal! Co prawda e generalce Neoprofil przegrał z Eljachtem o 3 sekundy, więc im też żal. Nam żal, że 10 sekund mniej dałoby nam dwa miejsca więcej. Tak bywa.
Mogę się przyznać, że w tym wyścigu, na etapie Stogi-pława P16 spinakera postawiliśmy do góry nogami, co nam się dotąd na Czarodziejce nie zdarzyło. :roll: My się z innych śmialiśmy, teraz z nas można się śmiać ;) Tam na pewno straciliśmy więcej niż te 10 sekund po przeliczeniu, ech.

Za to dzisiaj... Dzisiaj było grubo, znaczy w drugim wyścigu krótkim wiało już ponad 20 wezłów, a jak schodziliśmy z wody, to pod 30 (tak mówiła komisja, nie mamy wiatromierza, a wiem jak siła wiatru błyskawicznie, w opowieściach, rośnie) ;) Ale pytałem na kilku jachtach...
CDN

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowania - 4: baoo, junak73, Krzys, piotr6
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lip 2017, o 23:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
waliant napisał(a):
a jak schodziliśmy z wody, to pod 30 (tak mówiła komisja, nie mamy wiatromierza, a wiem jak siła wiatru błyskawicznie, w opowieściach, rośnie


Jak po paradzie wychodziłem na Zatokę - była ok 13.30 - wiało dobrze ponad 30 kn.

Cały przelot do Górek miałem w plecy 25 - 30 kn.

Także potwierdzam - tyle wiało.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 lip 2017, o 07:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Prognozy na niedzielę były takie sobie. Wiatr się zmienił, fala urosła i to nieźle. Wychodziliśmy na Zatokę bez sztaksla na sztagu, bo nie było wiadomo, który wybrać. Tuż przed samym startem wyszło, że jednak stawiamy dużą genuę, zamiast foka (niestety, ale nie mamy jeszcze genui dwójki).
Tego dnia planowane były trzy krótkie wyścigi. Wiatr wyraźnie siadł i nie wiało za mocno. Jachty zarefowane trochę straciły, zwłaszcza że fala była. Szło nam naprawdę w tym wyścigu świetnie, pod koniec pierwszego kółka, na spinakerze, wiatr siadł jeszcze bardziej, a potem zaczął rosnąć. Halsówka już była pod coraz silniejszy wiatr, i na niej popełniłem błąd, na którym trochę straciliśmy, bo zaraz po boi dolnej nie zrobiłem zwrotu, a trzeba było, bo wiatr trochę odkręcił. Drugi spinaker już był z emocjami, bo wiało, a szedł do góry splątany. Asia na dziobie go jednak rozplątała, i to dość szybko. Wjazd na metę, spinaker w dół. Porządki w kabinie i dylemat - zmieniać czy nie? Na razie się zarefowaliśmy i czekaliśmy co dalej. Tuż przed startem jednak genua została zmieniona na dużego foka i to była, kurcze, dobra decyzja. Co prawda chwilę po starcie wydawało się, że wiatr siądzie, ale nie. Się rozwiało i zaczęło się tłuczenie i walka na balaście. Lekko przestrzelone wejście na górny znak (ale i tak mniej niż jachty obok). Spinakera sobie odpuściliśmy na tym boku, a że kompletnie nie umiemy pływać z wiatrem bez spinakera i nie mamy opanowanego wytyku do sztaksla (nasz spinakerbom jest cholernie długi i średnio pasuje) to na tym boku straciliśmy. Na górny znak wchodziliśmy razem z Little Jonhką, ale oni postawili spinakera i odjechali. Pallas za nami nie stawiał, ale żeglował lepiej i sporo nas podgonił. Duże jachty spinakery stawiały i choć z przygodami, to także sporo zyskały. My tylko grota rozrefowaliśmy. Drugie kółko, wiatr coraz silniejszy, pozostało tylko trwać. I trwaliśmy, choć mokro się zrobiło. Trochę Pallasowi uciekliśmy. Znów bok spinakerowy. Lecimy, widać Little Johnkę przed nami. Widać że mają duże kłopoty, spinakera ściągali, przed metą, tak długo, że weszli na metę za nami. Pallas niewiele za nami.
Czekamy co dalej. Komisja puściła w tym czasie start klasy open (trzeci wyścig), ORC i KWR jeszcze kończyły. Nad lądem widać była bardzo wredne chmury, wiatr cały czas rósł i komisja odwołała start ORC i KWR oraz przerwała już trwający wyścig OPEN. I chyba dobrze, bo wiało już, jak pisałem, około 30 węzłów.
Potem się okazało, że wcześniej, bliżej lądu, kilka masztów się złamało w klasach łódek małych.
Do Górek trzeba się było dohalsować, ale już bez regatowej napinki. I tak regatowe pływanie się zakończyło. Oczywiście żagle mokre i nie było ich jak dosuszyć, więc lekko zwinięte w kabinie, czekają na odwiedziny.
Jakie wyniki wyścigów? W pierwszym tego dnia zajęliśmy 4 miejsce w generalce i drugie w naszej grupie. W drugim już o wiele gorzej, 9 w generalce i czwarte w grupie. To brak spinakera się zemścił, ale cóż...
W efekcie zajęliśmy drugie miejsce w NCC oraz drugie miejsce w MZG.
Niestety, już po zakończeniu dowiedziałem się, że na jacht przed nami był protest, który to protest został rozpatrzony negatywnie, w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Nieprzyjemna sprawa, delikatnie mówiąc :-(

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowania - 3: junak73, krzychuAPIA, M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 lip 2017, o 15:02 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1419
Podziękował : 516
Otrzymał podziękowań: 643
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
waliant napisał(a):
Nieprzyjemna sprawa, delikatnie mówiąc


..a mówiąc bez delikatności?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 lip 2017, o 18:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
cors napisał(a):
..a mówiąc bez delikatności?

No, bez delikatności to już sobie powiedzieliśmy po zakończeniu, normalnie ręce opadają.

Teraz czekam na jakieś zdjęcia z niedzieli, bo może "przedmiot sporu" będzie wyraźnie widoczny.
Po namyśle to nawet nie mam ZBYT DUŻYCH pretensji do komisji protestowej - oświadczenie kapitana zdecydowało.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sie 2017, o 20:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Mistrzostwa Polski się zakończyły i czas wrócić do rzeczywistości. Poprzedni weekend przez ME był wyłączony z pływania, a poza tym i tak nie było regat na Zatoce. Ale wczoraj znów powalczyliśmy, choć w okrojonym składzie i trochę niechętnie (znowu piździ, znowu walka - takie były komentarze w drodze na jacht, gdy widziałem, jak gałęzie drzew chodzą na wietrze).
Wyszło fajnie, co na stronie jachtu już opisałem, tak samo jak zebrałem informacje i wnioski o MP.

Za to dzisiaj praca u podstaw, czyli montaż autopilota już na gotowo i bez prowizorki. Jest to prawie skończone, a przyda się już za tydzień w wyprawie na wschód.
A bilans? 23 dni pływania i 647 mil. Jak na pływanie tylko w weekendy i po Zatoce (wyścig B8 to wyjątek), to chyba nie tak źle.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sie 2017, o 07:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dwa zdjęcia, które pozwoliłem sobie skopiować ze strony Oficyny Morskiej:
http://oficynamorska.pl/2017/krzysztof- ... -korsarza/


Załączniki:
zrzut ekranu16_3.jpeg
zrzut ekranu16_3.jpeg [ 161.5 KiB | Przeglądane 5498 razy ]
zrzut ekranu15_3.jpeg
zrzut ekranu15_3.jpeg [ 153.51 KiB | Przeglądane 5498 razy ]

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sie 2017, o 08:40 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Czarny Potwór. I chyba , przepraszam za porównanie - ciągnie lepiej niż ten w kolorach z Parady Równości :D A na zdjęciu nr. 41 widać , że grota to Wam dobrze uszyli.
Zazdraszczam i pozdrawiam , Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sie 2017, o 09:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Czarny Potwór jest jednak mniejszy od tęczowego (kolorystyka nie do pobicia ;) ) o całe 7 metrów, co w tych warunkach nie jest bez znaczenia. Poza tym ma o wiele nowocześniejszy krój, i w ogóle jest dość nowy, a tęczowy ma już naprawdę sporo lat i zwyczajnie by się mógł rozlecieć.
Nam w tych warunkach bardzo brakowało trzeciej pary rąk. Dlatego tak długo płynęliśmy z fokiem i dlatego dobre kilka razy nas wywiozło (a nas naprawdę rzadko wywozi).
Grot wygląda na bardzo fajny, jak już udało mi się z nim dogadać ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sie 2017, o 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
I dopisek - sprawdziłem właśnie, pierwsze miejsce w Korsarzu przegraliśmy o niecałe 2 minuty (bez przeliczeń). Nosz kuuuuuurcze! :evil:

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sie 2017, o 16:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Już w czasie urlopu trafiły nam się regaty Dacron'70 (w ramach zlotu w AKM). Zdjęcia całej imprezy są i na FB AKM-u www.akm.gda.pl
oraz oczywiście na stronie Oficyny Morskiej.
http://oficynamorska.pl/2017/dacron70-t ... oku-wisly/

Przy czym w tych regatach w sumie nie mieliśmy startować, tylko gnać na północ, zwiedzać. Ale wyszło jak wyszło przy czym to nie ja naciskałem na start!

A potem, w końcu, turystyka. W poniedziałek o godzinie 13:20 rzuciliśmy cumy w AKM-ie, a po 43,5 godzinie zacumowaliśmy w Ventspils. Jak widać, lubimy szybo pływać, choć warunki sprzyjały średnio. Do wieczora halsowaliśmy się przez Zatokę i dalej. Potem wiatr w końcu odkręcił, ale zelżał. Pełnym bajdewindem do półwiatru płynęliśmy całą noc z prędkością 3-4 węzły, dopiero rano przywiało mocniej i ruszyliśmy szybciej. Piękny dzień, słońce, sterował autopilot, więc można było czytać i jeść (na zmianę). To taki zupełnie jak dla nas wyjątkowy dzień. Druga noc już "normalna". Przywiało i o pólnocy zmieniliśmy genuę na foka, a rano nawet wzięliśmy jeden ref. Wtedy też się okazało, że na zbełtanej, baksztagowej fali autopilot steruje lepiej niż zasypiający co chwila sternik ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sie 2017, o 09:44 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Tomku , musicie koniecznie z Asią nadać imię temu autopilotu :mrgreen: taka nowa świecka tradycja.
Pozdrawiam , Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sie 2017, o 22:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
krzychuAPIA napisał(a):
Tomku , musicie koniecznie z Asią nadać imię temu autopilotu :mrgreen: taka nowa świecka tradycja.


U mnie jest to ZENEK

U kumpla ACHMED :)

Bez tego sie nie da bo nie wiadomo kto steruje ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 44  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL