Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 26 kwi 2024, o 21:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 44  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lis 2016, o 19:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
junak73 napisał(a):
wkreślam całkowicie z kalendarza.


Jest to jakiś pomysł, ja się zastanowię. Pamiętaj, że ja od dawna podchodzę tak, że tych regat nie lubię (w sensie klubu), ale z braku laku... Nastawienie od początku miałem sceptyczne, i się sprawdziło ;)

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

piotr6 napisał(a):
dużo brakuje?

Hmm, a to zależy jak patrzeć, znaczy z czyjej perspektywy. :mrgreen:
Z perspektywy Kocura i Bratanka dyskwalifikują: brak tratwy, brak anteny na topie, brak epirbu.
Z mojej perspektywy: brak autopilota (jestem w trakcie naprawy), brak ręczniaka VHF, brak stacjonarnego gps-u, brak fartuchów na kojach, braki w detalach jachtowych (i do ratowania się i do regat).

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2016, o 17:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Co do Muhu Vaina, to trzeba zrezygnować. Informacje sprzed ponad tygodnia jednak się nie potwierdziły, a na stronie regat nie sprawdzam co chwila. Na dzisiaj planowany termin regat to 8-15 lipca a trasa inna niż na mapce. Czyli Hapsaalu-Ryga.
W tej sytuacji lipa, bo w zasadzie nie ma szansy zdążyć na MP (albo kompletnie na wariata).
Czyli innym razem, ech.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lis 2016, o 22:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Na topie jest teraz sprawa instalacji elektrycznych. A że na swoim jachcie właśnie zaczynam ostatni etap przeróbki, doprowadzenia instalacji do stanu docelowego, dodatkowo relacje z remontów cieszą się dziwnym powodzeniem, to na stronie jachtu popełniłem tekst o instalacji elektrycznej. Może kogoś zainteresuje, może komuś się przyda. Będzie ciąg dalszy w miarę postępu prac.
www.zpokladu.pl

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowania - 3: baoo, Były user, rawonsails
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lis 2016, o 20:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Po pierwszym weekendzie uczcicie przepracowanym jest opis. Będzie ciężko i dłużej niż myślałem, hm.
Z innej zupełnie strony, już zupełnie nie w temacie, to w zakładce od załogi pojawił się artykuł o pąklach. Nie pod kątem praktycznym, ale biologicznym. O rozmiarach ich narządów płciowych nie wiedziałem ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2016, o 22:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Co można robić na jachcie po sezonie? Można go oczywiście szykować do następnego sezonu, i to robimy. Plany prac objętościowo nie są ambitne, ale mają, te prace, sporo poprawić pod kątem regatowym.
Ale poza tym można dalej budować stronę jachtu. Dla sportu, dla nauki, dla zachowania różnych rzeczy w miejscu własnym. Czy to ma sens? Umiarkowany, ale co tam :)
Przybyło trochę zdjęć jachtu (no w końcu, a ktoś mi powiedział, że zdjęcia to podstawa), relacja "z kormoranem" oraz nieustające błędy przy remontach ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lis 2016, o 07:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Strona ma sens OGROMNY!

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lis 2016, o 08:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Colonel napisał(a):
Strona ma sens OGROMNY!


Chyba głównie dla autorów ;)
Ale będziemy powoli uzupełniać - tak w miarę chęci na pisanie, bo pomysłów co pisać jest całkiem sporo.

Przy czym ja cały czas pamiętam jedno stwierdzenie: założyć stronę jest bardzo łatwo, utrzymać ją długo - bardzo trudno. Co jako wieloletni (ponad 10 lat) już współadmin strony Gryfu, wiem aż za dobrze.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2016, o 23:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No dobrze, miało być jakieś podsumowanie, to jest. Łącznie z tabelką z pływaniami, a niech tam. Sezon 2016 można uznać za zamknięty ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 21:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Po dzisiejszym weekendzie nie ma relacji z remontu, bo nie byłem na jachcie. Wczoraj wesoły "auto-busik" zabrał grupkę żeglarzy Trójmiasta do Kamienia na zakończenie PBP (część dojechała indywidualnie). A dzisiaj cały dzień pada, warunki do pracy do niczego, więc nie bardzo był sens jechać na jacht.
Za to udało się skończyć i zamieścić na stronie jachtu krótki opis, jak to zleciała nam latem droga do Dziwnowa na MP.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sty 2017, o 19:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Zima na razie odpuściła, więc można było się sprężyć i na jacht pojechać. Co oczywiście zaowocowało kolejnym opisem, jak pożytecznie można spędzić wolną niedzielę ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sty 2017, o 19:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jak człek siedzi w domu i dochodzi do siebie po grypie, to różnych rzeczy może się dokopać.
Kolejny filmik z naszym udziałem:
https://www.youtube.com/watch?v=VzRO7LkSL4w

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sty 2017, o 23:23 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1429
Podziękował : 521
Otrzymał podziękowań: 651
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
waliant napisał(a):
Jak człek siedzi w domu i dochodzi

..to namaluj chociaż opaskę na bomie o wartości E=2,78


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2017, o 19:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
cors napisał(a):
..to namaluj chociaż opaskę na bomie


"I ty Brutusie?"
Jest opaska, w nowym miejscu.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2017, o 22:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Gdyby nie relacje z remontu po każdym pobycie na jachcie (albo po każdym weekendzie) trudno byłoby zapamiętać ile dokładnie czasu zajęły dane pracy. Ot, typowa odpowiedź: no... zeszło kilka weekendów... Wygląda na to, że jednak sporo więcej czasu to zajmuje. Fakt że nie robi się na akord, fakt że sporo czasu zajmuje myślenie (może za wolno myślę...?) i kombinowanie jak coś tam zrobić najlepiej, najlżej, najbardziej sensownie w danych warunkach. A czas leci, lista prac jakoś powoli się skraca - po skończeniu rozdzielni będę mógł w sumie skreślić tylko jeden, co prawda duży, punkt.
Jaki z tego wniosek? Zaniżamy czas poświęcony na daną naprawę, albo robimy ją po łebkach.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2017, o 14:43 

Dołączył(a): 4 sty 2015, o 10:43
Posty: 1095
Podziękował : 406
Otrzymał podziękowań: 397
Uprawnienia żeglarskie:
waliant napisał(a):
...trudno byłoby zapamiętać ile dokładnie czasu zajęły dane pracy. Ot, typowa odpowiedź: no... zeszło kilka weekendów... Wygląda na to, że jednak sporo więcej czasu to zajmuje.
Fakt że nie robi się na akord, fakt że sporo czasu zajmuje myślenie (może za wolno myślę...?) i kombinowanie jak coś tam zrobić najlepiej, najlżej, najbardziej sensownie w danych warunkach.
A czas leci, lista prac jakoś powoli się skraca - po skończeniu rozdzielni będę mógł w sumie skreślić tylko jeden, co prawda duży, punkt.
Jaki z tego wniosek? Zaniżamy czas poświęcony na daną naprawę, albo robimy ją po łebkach.


Oczywiście, że nie sposób zapamiętać, dlatego notuję pobyty i roboty.

Większość list prac ma to do siebie, że skracają się jakby trochę zbyt powoli, przynajmniej u mnie.

Ja też prawie skończyłem rozdzielnię :D
To rzeczywiście duży punkt, rozdzielnia - też.

____________________________

pozdrawiam
tomasz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2017, o 17:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
waliant napisał(a):
trudno byłoby zapamiętać ile dokładnie czasu zajęły dane pracy.


Tomek - nie potraktuj mego pytania jako broń Boże uszczypliwego, bo sympatyczny człek jesteś, ale ... ktoś Wam płaci za tą robotę, że z tak z pedantyczną dokładnością wpisujecie te godziny pracy i samą robotę ? :lol:
Macie jakąś dobrą stawkę godzinową do tych rozliczeń ? :rotfl:

Ja od wyciągania jachtu w październiku ciągle coś dla niego robię i chyba patrząc na Was też zacznę prowadzić jaką buchalterię tych prac ... :rotfl:

Właściwie nie ma dnia, żebym chociaż godziny dziennie nie poświęcił na rzecz jachtu a czasem na jakieś dłuższe prace, przemyślenia, zakupy, poszukiwania czegoś, projekty okuć, przeróbki i czort wie jeszcze co - to schodzi cały dzionek.

Dobrze, że pracuję na swoim i szef mi daje tyle czasu wolnego ile potrzebuję :rotfl:

Wiem, że im więcej wykonam prac przygotowawczych teraz tym szybciej je skończę przed sezonem i więcej popływam w sezonie, ale jak mi Bóg miły nie wpadłem na pomysł tak pedantyczego zliczania "motogodzin" pracy :rotfl:

To jak ?
Podrzucić Ci moje rozliczenie godzinowe ?
Będę z tych rozliczeń coś miał ? :lol:

PS. no dobra - już się nie chichram ... Fajnie to opisujesz - podziwiam bo mnie by się nie chciało - ja robię z prac na jachcie tylko dość dokładną dokumentację fotograficzną i dzięki niej np. udało mi się siedząc w domu w wygodnym fotelu odnaleźć przeciek wody w skrajniku rufowym poszukiwany od miesiąca ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2017, o 19:04 

Dołączył(a): 4 sty 2015, o 10:43
Posty: 1095
Podziękował : 406
Otrzymał podziękowań: 397
Uprawnienia żeglarskie:
bury_kocur napisał(a):
waliant napisał(a):
trudno byłoby zapamiętać ile dokładnie czasu zajęły dane pracy.


Tomek - nie potraktuj mego pytania jako broń Boże uszczypliwego, bo sympatyczny człek jesteś, ale ... ktoś Wam płaci za tą robotę, że z tak z pedantyczną dokładnością wpisujecie te godziny pracy i samą robotę ? :lol:

...Ja od wyciągania jachtu w październiku ciągle coś dla niego robię i chyba patrząc na Was też zacznę prowadzić jaką buchalterię tych prac ... :rotfl:

...Właściwie nie ma dnia, żebym chociaż godziny dziennie nie poświęcił na rzecz jachtu a czasem na jakieś dłuższe prace, przemyślenia, zakupy, poszukiwania czegoś, projekty okuć, przeróbki i czort wie jeszcze co - to schodzi cały dzionek.

... im więcej wykonam prac przygotowawczych teraz tym szybciej je skończę przed sezonem i więcej popływam w sezonie, ale jak mi Bóg miły nie wpadłem na pomysł tak pedantyczego zliczania "motogodzin" pracy


Włodek - nie pomyślałem nawet o żadnej uszczypliwości, tym bardziej że jakby równolegle, toczy się na forum dyskusja o celowości, kosztach i opłacalności (albo jej braku) samodzielnej budowy, względnie budowania łódek w ogóle.

A wracając do sprawy - to rzecz sama w sobie jest wesoła, ponieważ remont/modernizacja mojej starej (projekt Olle Enderleina z 1963 r.) łódki obejmuje ileś tam pozycji, więc siłą rzeczy - aby się w tym nie pogubić - powstało coś na kształt spisu tematów, czy raczej prac
Jak teraz się okazuje - mniej lub bardziej - wszyscy "tak mamy".

Na tym tle podobieństwo uwag Walianta o Jego pobytach (jak w moim przypadku) oraz o zakończeniu rozdzielni (ja właśnie moją też skończyłem, no prawie) i tego, co sam właśnie robię - spowodowało, że zareagowałem w słowach, które i Ciebie poruszyły :D

Musiałem na moim oldtimerem naprawdę pracować z papierami w garści, bo inaczej się nie da; jest zbyt dużo spraw i detali.
Żeby coś sensownie zaprojektować, trzeba najpierw zinwentaryzować, zmierzyć,sprawdzić, zdarza się, że zapomniałeś jakiegoś wymiaru, więc musisz jechać ponownie do łódki, dwadzieścia kilometrów w jedną stronę.
Okucia trzeba było zaprojektować, rysunki opisać, itp. - sam wiesz jak to wygląda i jak się to w praktyce robi.
Zaryzykowałbym nawet tezę, na marginesie Twojej dyskusji o sonarach, że i Krzysiek uznałby takie działanie za niezbędne "zarządzanie czasem".

Łódka jest u przyjaciół, a używam prądu, do napędu narzędzi, ogrzewania i oświetlenia, więc chciałem mieć orientację, ile tego jest, aby sytuacja była czysta.
Tak powstało coś w rodzaju dziennika budowy, gdzie jest napisane - którego dnia, ile i co było robione, itp. No i ile kilowatów na to poszło :)
Roboty są interesujące (w przeciwnym razie lepiej od razu kupić gotową łódkę ze stoczni) więc zaczęła powstawać dokumentacja fotograficzna, która dzięki technice cyfrowej, mówi także - kiedy coś było fotografowane.
Znaczy - okazało się że robię podobnie jak Waliant, a nie sądzę abyśmy obaj byli w tym odosobnieni.

No i taka jest proza dotycząca przyczyn powstania mojego "dziennika budowy".
Może on być niezwykle przydatny dla innych, zainteresowanych takimi pracami, a stojących przed decyzją - brnąć w to samodzielnie, robić to, czy nie.

Inna sprawa, że inspiracją do fotografowania robót była dla mnie niezwykła praca Larry'ego i Lin Pardey'ów, która ukazała się w formie książkowej: Details of Classic Boat Construction - THE HULL.

Ale to już zupełnie inny temat.

________________________________

Pozdrawiam
tomasz



Za ten post autor tomasz piasecki otrzymał podziękowanie od: waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2017, o 21:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
tomasz piasecki napisał(a):
więc musisz jechać ponownie do łódki, dwadzieścia kilometrów w jedną stronę.


A jak się ma na udkę 321 km ? :lol:
A już kiedyś wracałem do domu pół drogi bo ... zapomniałem klucza na jacht ...
Ech, to mieszkanie w interiorze :-(

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2017, o 21:49 

Dołączył(a): 4 sty 2015, o 10:43
Posty: 1095
Podziękował : 406
Otrzymał podziękowań: 397
Uprawnienia żeglarskie:
bury_kocur napisał(a):
tomasz piasecki napisał(a):
więc musisz jechać ponownie do łódki, dwadzieścia kilometrów w jedną stronę.


A jak się ma na udkę 321 km ? :lol:
A już kiedyś wracałem do domu pół drogi bo ... zapomniałem klucza na jacht ...
Ech, to mieszkanie w interiorze :-(


Bierz to lekko - kolega proponował mi przyjazny port, drobne 640 kilometrów (w jedną stronę) od domu :rotfl:

Taka przygoda jak Twoja, z kluczami, i mnie jest nieobca.
Bardzo niedawno pojechałem do łódki bez klucza do bramy moich znajomych.
Zorientowałem się dopiero, kiedy byłem pod bramą, a w teczce z papierami - nie znalazłem pęczka kluczy, który powinien tam być.

Na szczęście byli w domu :D

________________________________

Pozdrawiam
tomasz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2017, o 22:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Godzin i dni jako takich ja nigdy nie sumowałem, i może niesłusznie, bo szacowania zawsze są zaniżone, a warto wiedzieć czego się spodziewać jak się nowe prace planuje.
Plan prac i lista prac wykonanych jest prowadzona dokładnie. Plan prac to rzecz oczywista, żeby się nie pogubić, zaplanować i w ogóle. Potem spis tego co i kiedy się zrobiło potrafi się przydać, często po dłuższym czasie czasie.
Zdjęcia i informacje są przydatne w ogóle, i dla siebie i dla innych.
Żeby nie było, to ja bym budować jachtu sam nie chciał. Remontować tez nie lubię, ale nie mam wyjścia, trzeba, jeżeli chce się lepiej żeglować.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 21:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
waliant napisał(a):
Ale ja odmówiłem przyjęcia mandatu,


Wygląda na to, że sprawa mandatu upadła. Znaczy na przełomie roku dzwoniłem i do Nowego Portu i do Świnoujścia, ale mało skutecznie. Znaczy w NP oficjalnie nic nie wiedzieli, nieoficjalnie też nie (ale to może dlatego, że człek prowadzący sprawę był na zwolnieniu). W Świnoujściu jak ognia unikali przyznania przez telefon, że sprawa zakończona, cały czas słyszałem, że jak coś będzie dalej, to dostanę informację. Mamy połowę marca i nic. Nie chce mi się znów tam dzwonić, bo człek jest jak upierdliwy petent traktowany.
Wygląda na to, że się wybroniłem.
Nauczka - omijanie stref warto wpisywać w dziennik. Rozmowy z SG i wszelkie oficjalne też. Ale przede wszystkim warto mieć zapisany track drogi z możliwością zrzucenia go do pliku. Z tym może być ciężko, ale niech będzie choć zapisany w ploterze/gps-ie.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 22:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
waliant napisał(a):
Ale przede wszystkim warto mieć zapisany track drogi z możliwością zrzucenia go do pliku. Z tym może być ciężko,


Ale zawsze możesz Tomek jeszcze zwyczajnie ów track drogi wydrukować i wydruki te także załączyć do prowadzonego dziennika (o ile go prowadzisz :) ) ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 22:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
jeszcze zwyczajnie ów track drogi wydrukować

Dopiero od tego sezonu będę miał na jachcie ploter, stary mocno i nie wiem co on może. Znaczy zrzucanie tracku może być trudne (to eufemizm).

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 22:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
waliant napisał(a):
będę miał na jachcie ploter


A co będziesz miał ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
A co będziesz miał ?

B&G H1000 cnd

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 23:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
waliant napisał(a):
B&G H1000 cnd


Czy taki ?
https://www.manualslib.com/manual/81086 ... e=2#manual

Jaka tam siedzi mapa ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2017, o 07:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):


Właśnie taki. Mapy jakaś, wbudowana(?), jest. Ale nie znam detali. Jak na razie to wiem, że działa i że antenę GPS muszę do niego kupić.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2017, o 08:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 09:33
Posty: 1316
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 212
Uprawnienia żeglarskie: zeglarz
bury_kocur napisał(a):
Jaka tam siedzi mapa ?


Kocurze w Twoim linku stoi jak byk.


Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 78.76 KiB | Przeglądane 5158 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Marian Jasiński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2017, o 08:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
waliant napisał(a):
Właśnie taki.


Tomek - jaki jest koszt tego plotera ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2017, o 09:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11652
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3889
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
jaki jest koszt tego plotera ?

Dostałem go w prezencie, wszyscy się śmiali, że za pożyczenie agrafki (jako jedyni(?) w Dziwnowie mieliśmy takie coś na pokładzie...).
To jaki jest jego koszt? :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 44  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL