Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 17:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 paź 2019, o 17:08 

Dołączył(a): 13 paź 2019, o 17:47
Posty: 8
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
W nawiązaniu do porannej propozycji, umieszczonej na mini-chacie, pozwolę sobie rozwinąć temat. Jako osoba młoda ( ale fajnie o sobie tak napisać) na forum, pozwolę sobie zaproponować dołączenie do forum chatu pełnowymiarowego, a to dlatego iż:
-pierwsze primo, tematy na forum będą bardziej czytelne i co za tym idzie ciekawsze, bardziej pomocne i inspirujące gdy nie będą umieszczane w tych tematach wątki związane z potrzebą porozmawiania po prostu,
-drugie primo, rozwój komunikacji międzyludzkich ułatwiony jest, gdy można po prostu porozmawiać, przywitać się, pożegnać, pisać o swoim nastroju, bieżących tematach, pośmiać się (czasami podenerwować), a czasami po prostu popeplać on-line. Wypisywanie długich monologów i czekanie na odpowiedź wiele minut czy godzin zrywa powiązanie emocjonalne pomiędzy rozmówcami, prowadzi do domysłów, nakręcania się, i tym podobnych nieprzyjemnych uczuć. Możliwość wytłumaczenia swojego stanowiska, zaprezentowanie innego podejścia, najczęściej wiąże się z odejściem od tematu co wprowadza zamęt i utrudnia odbiór informacji z przedstawianego tematu,
-...... łatwiej jest poznać się, rozmawiać (poznawać się nawzajem) gdy poruszane są tematy niekoniecznie związane z tematem forum a nieszkodzące mu,
- utworzenie chatu jest dobre jeszcze z wielu innych powodów, o których pisać nie chcę, bo to nie doktorat. Napiszę jedynie, że na chat trzeba się zalogować i wiadomo, że dany użytkownik jest obecny, gotowy do rozmowy lub czytania, w danej chwili, jak się nie chce z kimś porozmawiać można go wyłączyć z własnej listy, itd., itp..
Zapisałem tych jedynie kilka z kilkudziesięciu argumentów, mając info, iż kiedyś czat działał w zastępstwie mini czatu, nie wiem czy się nie sprawdził w waszym gronie, czy był jedynie protezą, gdy forum nie działało, wiem że Wy jesteście przyzwyczajeni do stanu aktualnego i w pierwszej chwili może się u Was ujawnić opór przed zmianami, jednakże w dłuższej perspektywie wnoszone przeze mnie rozwiązanie może przynieść uatrakcyjnienie forum.
c.b.d.o.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2019, o 19:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17299
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3588
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
W sensie, że... o co Ci chodzi?
Czym miałby się różnić chat o mini-chatu?
Bez zalogowania nie widać mini-chatu, wszak.

Czy chodzi Ci o to, że każdy musiał by coś ta chatcie pisac/logować się oddzielnie?

Jeśli tak, to nie, a jeśli nie to... o co chodzi?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2019, o 20:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
No, chciałby przywitać się i przed pożegnaniem popisać o swoich nastrojach i "popeplać".
Może z Pudelka go wysiudali..?

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2019, o 21:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
bobas napisał(a):
tematy na forum będą bardziej czytelne

Omów i uzasadnij
bobas napisał(a):
rozwój komunikacji międzyludzkich ułatwiony jest, gdy można po prostu porozmawiać

Zgoda. Dlatego czasem dzwonimy do siebie lub się spotykamy.
bobas napisał(a):
. łatwiej jest poznać się, rozmawiać

j/w
bobas napisał(a):
utworzenie chatu jest dobre jeszcze z wielu innych powodów

Niewykluczone, chociaż nie chcę ich poznać. :-P
bobas napisał(a):
może się u Was ujawnić opór przed zmianami

Ujawnił się. Bez przesady z nowoczesnością. Nie zawsze nowe oznacza lepsze.
bobas napisał(a):
może przynieść uatrakcyjnienie forum

Moim zdaniem jest wystarczająco atrakcyjne.

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 paź 2019, o 08:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Czat powoduje, ze cześć tematow "sie rozbija" i użytkownik samego forum (Tapatalk) jest częściowo wyłączony.
Nie chcę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 paź 2019, o 08:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Jeden z moich ulubionych rysunkow Sawki:
Król w koronie, w gronostajach stoi z szelmowskim uśmiechem, a za nim doradca z przerażeniem w oczach mowi: "Kazimierz! Zastałeś Polskę drewnianą i ja Cię proszę - ty nic nie kombinuj!!!"

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!



Za ten post autor Sajmon otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 paź 2019, o 11:52 

Dołączył(a): 13 paź 2019, o 17:47
Posty: 8
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
do Maar - chodzi o to że w tej chwili np. widać kto jest na forum, "przegląda go" powiedzmy, albo po prostu ma włączoną stronę forum i jest nie aktywny. Wejście na czat będzie równoważne z tym, że w danej chwili śledzi przynajmniej wypowiedzi, i w domyśle, może ale nie musi w nich uczestniczyć.

Alterus - chyba z pudelka nie ma takiej siły żeby kogoś wywalić, nie wiem nie bylem.

boSmann - bardziej czytelne bo poszczególne odpowiedzi będą tyczyły tylko tematu, a nie będą zawierały elementów dyskusji np. pomiędzy odpowiadającymi, te sprawy będą mogli załatwić na czhacie i najwyżej uzgodnić stanowiska,
- ok Wy dzwonicie bo się znacie od wielu lat, ale tu na pewno jest grupa ludzi nowych, którzy nie są w waszym gronie, a którzy nie mają Waszych nr. tel. żeby porozmawiać. Wspólne zainteresowania czy pasja do żeglarstwa łączy.
- Stanowicie Ekipę, czyli ludzi którzy mają wspólne tematy do poruszania, i super. Jesteście zorganizowani, znacie się od lat itd., ale są tacy jak ja, którzy właśnie co stanęli obok, przysłuchują się Waszym rozmową, ale Was nie znają i nie chcą się wcinać jak wódka przed zagryzkę
- ja mam dłuższy i się nie chwalę :)
- zgadzam się że nowe nie musi być lepsze ale spróbować można. Mam przy tym też mieszane uczucia ponieważ poddaję propozycję, której sam nie potrafię wdrożyć. Parę lat temu byłem jednym z moderatorów/adminów na innym czacie i prawdopodobnie tamta forma wypowiedzi mi bardziej odpowiada.
- ok rozumiem że obecna forma Ci wystarcza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 paź 2019, o 12:03 

Dołączył(a): 13 paź 2019, o 17:47
Posty: 8
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Colonel - sorry ale nie rozumiem tego co napisałeś, ale widocznie jest to dla Ciebie problem istotny i rozumiem, że możesz być przeciwny.

Sajmon - :lol: , dobre, a mój ulubiony opiszę tak :
rysunek składa się z czterech części, na każdej z nich narysowany jest sam szczyt góry na, którym stoi (taternik w czapce goglach z czekanem i plecakiem z flagą, na pierwszym rysuneczki jest flaga angielska i w dymku napisane "wonderful", na drugim stoi ewidentnie niemiec i mówi "wunderbaum", na trzecim stoi rusek i w dymku pojawiają się słowa " kak prekrasno", na ostatnim stoji polak, o czym flaga w plecaku świadczy i wiesz co mówi?
" o ja pierdolę"

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

sorry za słownictwo ale to tylko opis karykatury


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 paź 2019, o 12:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bobas, parę już rzeczy tutaj udało mi się wyprosić skutecznie, więc nie działa to tak, że jest jakiś wielki opór przed zmianami. Dlatego pozwolę sobie zwrócić uwagę, że problemem nie jest Ekipa, a to, że tak naprawdę to nie wiadomo o co Ci chodzi.
Jeżeli o coś w rodzaju Messengera, to ani nie ma na to miejsca na dyskach, ani nie miałby kto tego utrzymywać - admini też żeglują.
Jeżeli miałby to być czat dla konkretnego działu, to taki powstał (na moją prośbę zresztą) w wirtualnych i nikt go już chyba nie używa. Ludzie na tym forum preferują dyskusje w postach, co pewnie nie jest zbyt dobra dla moderatorów, ale końcu nikt ich nie zmuszał do zostania zielonymi :mrgreen:
Pewien sens mógłby mieć czat związany w konkretnym wątkiem, ale tu patrz powyżej - miejsce i utrzymanie.
Do witania się, zabijania czasu, przekazania informacji istotnej tylko przez chwilę itp. wystarczający jest mini czat.
Może więc podaj więcej konkretów - jak miałoby to wyglądać?
A może znasz moda to phpBB3, którego chciałbyś użyć? To też by dało jakiś obraz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 paź 2019, o 22:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Czy czat jest bardziej czytelny? Mam wątpliwości, z prostoty robi się choinka.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 paź 2019, o 22:34 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
W dodatku z bombkami.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 paź 2019, o 05:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2012, o 21:30
Posty: 59
Lokalizacja: Luxemburg
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: raczej
bobas napisał(a):
Colonel - sorry ale nie rozumiem tego co napisałeś, ale widocznie jest to dla Ciebie problem istotny i rozumiem, że możesz być przeciwny.

Sajmon - :lol: , dobre, a mój ulubiony opiszę tak :
rysunek składa się z czterech części, na każdej z nich narysowany jest sam szczyt góry na, którym stoi (taternik w czapce goglach z czekanem i plecakiem z flagą, na pierwszym rysuneczki jest flaga angielska i w dymku napisane "wonderful", na drugim stoi ewidentnie niemiec i mówi "wunderbaum", na trzecim stoi rusek i w dymku pojawiają się słowa " kak prekrasno", na ostatnim stoji polak, o czym flaga w plecaku świadczy i wiesz co mówi?
" o ja pierdolę"

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

sorry za słownictwo ale to tylko opis karykatury

bobas na pewno wiesz co piszesz cytując tego niemieckiego taternika? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 paź 2019, o 07:03 

Dołączył(a): 13 paź 2019, o 17:47
Posty: 8
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Sorry nie znam niemieckiego, ale jeśli założymy że niemiaszek jest dalekowidzem, i się naciągnie to jakoś przejdzie. Mea culpa, przyznaję.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 paź 2019, o 07:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 09:33
Posty: 1316
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 212
Uprawnienia żeglarskie: zeglarz
bobas napisał(a):
Sorry nie znam niemieckiego,


ale zachadziłeś!

A chatowi mówię nie!

_________________
Pozdrawiam
Marian Jasiński


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL