Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 21:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 gru 2013, o 10:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
No i mamy TPK czyli Typowe Pierdoły Kuracenta!
Reguła TPK jest taka:
1. Ktoś (ktokolwiek) napisał jakieś (jakiekolwiek) bzdury.
2. Kuracent to przeczytał i wpadł w zachwyt.
3. Bez cienia pomyślunku (i komentarza) Kuracent przepisuje to w miejscu dowolnym (na forum, w swojej apteczce, etc.)
4. I wychodzi z tego prawda objawiona.

A oto efekt:
Kuracent napisał(a):
Nadajemy sygnały litery N
A może by Pan Kapitan Kuracent sprawdził, jakiej literze alfabetu Morse'a odpowiada sygnał mgłowy statku żaglowego.
Kuracent napisał(a):
dwa krótkie i jeden długi
A może by Pan Kapitan Kuracent sprawdził, jaki sygnał mgłowy nadaje statek żaglowy.
Kuracent napisał(a):
co trzy minuty.
A może by Pan Kapitan Kuracent sprawdził, z jaka częstotliwością nadaje sygnały mgłowe statek żaglowy
Kuracent napisał(a):
Wpłynęliśmy dosłownie w kipiel. Woda podskakuje, jakby ktoś podrzucał ją od spodu. Cała powierzchnia drży i pulsuje, jak gotujący się wrzątek w garnku.

Prawdopodobnie zderzyły się ze sobą 2 prądy. Na szczęście nie trwało to długo.
A może by Pan Kapitan Kuracent przejechał się kiedyś po wodach pływowych i nie cytował bzdurnych wniosków.

Andrzej, włącz myślenie. To naprawdę nie boli!!!

PS. W opisach zamiast pisanego groteskiem Kuracent napisał, powinno być Kuracent przepisał

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowania - 2: Maar, Olek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 gru 2013, o 13:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
cinas napisał(a):
To co to za ksiazka jest, z ktorej cycacy , tzn cytaty pochodza? Jakos nie moglem sie doszukac tytulu w powyzszych watkach...


Chciałbym napisać więcej o tej książce w innym wątku. Póki co wolałbym nie ujawniać autora książki.

Zbieraj napisał(a):
Ktoś (ktokolwiek) napisał jakieś (jakiekolwiek) bzdury.


Autor książki twierdzi, że jest to pamiętnik z rejsu i jest to w zasadzie 1:1 przepisane z notatek. To by się zgadzało. Był to bowiem pierwszy rejs morski autora i w momencie pisania tego fragmentu, mógł się mylić. Ja przepisałem tu obszerne fragmenty przygody z wysiadaniem na morzu. Skróciłem tylko imiona, aby było trudniej zidentyfikować osoby. Natomiast nie chciałem skracać czy co gorsze zmieniać treści. Tak autor to wtedy widział.

Powiem więcej. "Wysiadanie" dotyczy najczęściej sytuacji, gdy ktoś jest pierwszy czy drugi raz w trudnych warunkach na morzu. Choć są wyjątki. M.in. dlatego chcą wysiąść, gdyż źle oceniają sytuację. Nie zgadzają się z oceną sytuacji przedstawioną przez kapitana. Tu wygląda na to, że poza doświadczonym kapitanem cała załoga była żeglarsko zielona.

Ale nie koncetrujmy się na szczegółach technicznych. Ten opis wspaniale oddaje sytuacje z jakimi i ja spotykałem się w swoich rejsach, że ludzie chcą wysiąść. A jest to mniej lub bardziej utrudnione. Co by było, gdyby byli na środku oceanu? A właśnie w takich warunkach prowadził rejsy kpt. Adam Jasser.

Zwróćcie uwagę na zmienność nastrojów załogi. Przed chwilą 'umierali', 'wymiotowali krwią'. A teraz nagle chcą sterować i opowiadają kawały. Nic się nie zmieniło. Poza tym, że kapitan zdecydował, aby płynąć do portu. Ileż razy i ja byłem świadkiem takich psychologicznych sytuacji.

Zbieraj napisał(a):
W opisach zamiast pisanego groteskiem Kuracent napisał, powinno być Kuracent przepisał


Racja.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 gru 2013, o 14:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
cinas napisał(a):
To co to za ksiazka jest, z ktorej cycacy , tzn cytaty pochodza? Jakos nie moglem sie doszukac tytulu w powyzszych watkach...


"Osiem lat na Atlantyku. Historia prawdziwa"

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL