Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 kwi 2024, o 12:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1326 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 45  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2017, o 17:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2016, o 20:25
Posty: 2261
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Podziękował : 177
Otrzymał podziękowań: 504
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
A niech się coś dzieje, bo nudy ogólne.
Jesli chodzi o survival to ja przezyję, nie wiem jak reszta, zwłaszcza żony bez łazienek i dzieciaki bez kompów.

_________________
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

pozdrawiam Bartosz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lis 2017, o 23:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Z serii: co by było gdyby
http://www.popularmechanics.com/militar ... ate=112017

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lis 2017, o 20:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8767
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Zaginiony wywiad Johna Smitha z Nicolą Teslą w 1899 roku


DZIENNIKARZ: Panie Tesli, zyskałeś chwałę człowieka, który zaangażował się w kosmiczne procesy. Kim jesteś, panie Tesli?
TESLA: To jest właściwe pytanie, panie Smith, a ja postaram się dać ci właściwą odpowiedź.

DZIENNIKARZ: Niektórzy mówią, że pochodzisz z Chorwacji, z okolicy zwanej Lika, gdzie razem z ludźmi rosną drzewa, skały i rozgwieżdżone niebo. Mówią, że twoja rodzinna wioska pochodzi od górskich kwiatów, a dom, w którym się urodziłeś, znajduje się obok lasu i kościoła.
TESLA: Naprawdę, wszystko to prawda. Jestem dumny z mojego serbskiego pochodzenia i mojej chorwackiej ojczyzny.

DZIENNIKARZ: Futuryści twierdzą, że dwudziestego pierwszego i dwudziestego pierwszego wieku urodził się w głowie Nikoli Tesli. Świętują odwrotnie pole magnetyczne i śpiewają hymny do silnika Indukcji. Ich stwórcę nazwano Łowcą, który złapał światło w swojej sieci z głębin ziemi i wojownika, który wziął ogień z nieba. Ojciec prądu przemiennego sprawi, że fizyka i chemia zdominują połowę świata. Przemysł ogłosi go jako swojego najwyższego świętego, bankiera dla największych dobroczyńców. W laboratorium Nikoli Tesli po raz pierwszy jest uszkodzony atom. Powstaje broń, która powoduje wibracje trzęsienia ziemi. Odkryto czarne promienie kosmiczne. Pięć ras będzie modlić się do niego w Świątyni przyszłości, ponieważ nauczyły one wielkiej tajemnicy, że elementy Empedoklesa można podlewać za pomocą sił życiowych z eterów.
TESLA: Tak, to niektóre z moich najważniejszych odkryć. Jestem pokonanym człowiekiem. Nie osiągnąłem największej możliwej rzeczy.

DZIENNIKARZ: co to jest, panie Tesli?
TESLA: Chciałem oświetlić całą ziemię. Jest wystarczająco energii elektrycznej, aby stać się drugim słońcem. Światło pojawi się wokół równika, jako pierścień wokół Saturna.
Ludzkość nie jest gotowa na wielkie i dobre. W Colorado Springs moczyłem ziemię elektrycznie. Możemy również podlewać inne energie, takie jak pozytywna energia mentalna. Są w muzyce Bacha lub Mozarta, lub w wersetach wielkich poetów. We wnętrzu Ziemi jest energia radości, pokoju i miłości. Ich wyrazy to kwiat, który wyrasta z Ziemi, jedzenie, które dostajemy od niej i wszystko, co czyni ludzką ojczyznę. Spędziłem lata szukając sposobu, w jaki ta energia mogłaby wpłynąć na ludzi. Piękno i zapach róż mogą być używane jako lekarstwo, a promienie słoneczne jako pokarm. Życie ma nieskończoną liczbę form, a obowiązkiem naukowców jest znajdowanie ich w każdej formie materii. W tym przypadku niezbędne są trzy rzeczy. Wszystko, co robię, to ich poszukiwanie. Wiem, że ich nie znajdę, ale nie dam im spokoju.

DZIENNIKARZ: co to jest?
TESLA: Jednym problemem jest jedzenie. Jaka gwiezdna lub ziemska energia karmi głodnych na Ziemi? Z jakim winem podlewasz wszystkie spragnione, aby mogły kibicować w swoim sercu i rozumieć, że są bogami?
Inną rzeczą jest zniszczenie mocy zła i cierpienia, w których życie człowieka przemija! Czasami występują jako epidemia w głębinach kosmosu. W tym stuleciu choroba rozprzestrzeniła się z Ziemi we wszechświecie.
Trzecią rzeczą jest: Czy istnieje nadmiar Światła we Wszechświecie? Odkryłem gwiazdę, która według wszystkich praw astronomicznych i matematycznych mogłaby zniknąć i że nic nie wydaje się być zmodyfikowane. Ta gwiazda jest w tej galaktyce. Jego światło może występować w takiej gęstości, która pasuje do kuli mniejszej niż jabłko, cięższej niż nasz Układ Słoneczny. Religie i filozofie nauczają, że człowiek może stać się Chrystusem, Buddą i Zoroastrem. To, co próbuję udowodnić, jest dzikie i prawie nieosiągalne. Oto, co należy robić we Wszechświecie, aby każda istota narodziła się jako Chrystus, Budda lub Zoroaster.
Wiem, że grawitacja jest podatna na wszystko, co trzeba latać, a moim zamiarem nie jest wytwarzanie urządzeń latających (samolotów lub pocisków), ale nauczenie jednostki odzyskiwania świadomości na własnych skrzydłach ... Dalej; Próbuję obudzić energię zawartą w powietrzu. Istnieją główne źródła energii. To, co jest uważane za pustą przestrzeń, jest tylko przejawem materii, która nie jest przebudzona. Brak pustej przestrzeni na tej planecie, ani we wszechświecie. W czarnych dziurach, o czym mówią astronomowie, są najpotężniejsze źródła energii i życia.

DZIENNIKARZ: Na oknie pokoju w hotelu "Valdorf-Astoria", na trzydziestym trzecim piętrze, każdego ranka przybywają ptaki.
TESLA: Człowiek musi być sentymentalny wobec ptaków. To z powodu ich skrzydeł. Człowiek miał je raz, rzeczywiste i widoczne!

DZIENNIKARZ: Nie przestałeś latać od tych odległych dni w Smiljan!
TESLA: Chciałem polecieć z dachu i upadłem: Obliczenia dzieci mogą być błędne. Pamiętaj, że skrzydła młodzieżowe mają wszystko w życiu!

DZIENNIKARZ: Czy kiedykolwiek się ożeniłeś? Nie wiadomo, czy masz uczucie do miłości lub do kobiety. Zdjęcia z młodzieżówki pokazują, że jesteś przystojnym mężczyzną.
TESLA: Tak. Ja nie. Istnieją dwa poglądy: dużo uczuć lub wcale. Centrum służy odmłodzeniu rasy ludzkiej. Kobiety dla niektórych ludzi pielęgnują i wzmacniają witalność i ducha. Bycie singlem robi to samo dla innych ludzi. Wybrałem tę drugą ścieżkę.

DZIENNIKARZ: Twoi wielbiciele skarżą się, że atakujesz względność. Dziwne jest twoje stwierdzenie, że materia nie ma energii. Wszystko jest nasycone energią, gdzie ona jest?
TESLA: Pierwszą była energia, a potem materia.

DZIENNIKARZ: Panie Tesli, to tak jak wtedy, gdy mówiłeś, że urodziłeś się przez swojego ojca, a nie na ciebie.
TESLA: Dokładnie! A co z narodzinami Wszechświata? Materia jest stworzona z pierwotnej i wiecznej energii, którą znamy jako Światło. Świeciła i pojawiała się gwiazda, planety, człowiek i wszystko na Ziemi i we Wszechświecie. Materia jest wyrazem nieskończonych form Światła, ponieważ energia jest starsza od niego. Istnieją cztery prawa tworzenia. Pierwszą jest źródło wszystkich zagadkowych, mrocznych spisków, których umysł nie może pojąć, ani miar matematyki. W tym spisku pasuje cały Wszechświat. Drugie prawo rozprzestrzenia ciemność, która jest prawdziwą naturą Światła, od niewytłumaczalnego i przekształconego w Światło. Trzecie prawo jest koniecznością, aby Światło stało się materią Światła. Czwarta ustawa to: brak początku i końca; trzy poprzednie prawa zawsze mają miejsce, a Stworzenie jest wieczne.

DZIENNIKARZ: W wrogości do teorii względności posuwasz się tak daleko, że prowadzisz wykłady przeciwko jej Stwórcy na twoich przyjęciach urodzinowych ..
TESLA: Pamiętajcie, to nie jest zakrzywiona przestrzeń, ale ludzki umysł, który nie może zrozumieć nieskończoności i wieczności! Jeśli relatywizm został jasno zrozumiany przez Stwórcę, zyskałby nieśmiertelność, nawet fizycznie, jeśli jest zadowolony.
Jestem częścią światła i to jest muzyka. Światło wypełnia moje sześć zmysłów: widzę to, słyszę, czuję, wącham, dotykam i myślę. Myślenie o tym oznacza mój szósty zmysł. Cząstki światła są zapisane. O błyskawica może być cała sonata. Tysiące kule światła jest koncertem. Na ten koncert stworzyłem Ball Lightning, który można usłyszeć na lodowatych szczytach Himalajów.
O Pitagorasie i matematyce naukowiec nie może i nie może naruszać tych dwóch. Liczby i równania są znakami, które oznaczają muzykę sfer. Gdyby Einstein usłyszał te dźwięki, nie stworzyłby teorii względności. Dźwięki te są przesłaniem dla umysłu, że życie ma znaczenie, że Wszechświat istnieje w doskonałej harmonii, a jego piękno jest przyczyną i skutkiem Kreacji. Ta muzyka jest wiecznym cyklem gwiezdnych niebios. Najmniejsza gwiazda ukończyła kompozycję, a także część niebiańskiej symfonii. Bicie serca mężczyzny jest częścią symfonii na Ziemi. Newton dowiedział się, że sekret tkwi w geometrycznym układzie i ruchu ciał niebieskich. Uznał, że najwyższe prawo harmonii istnieje we wszechświecie. Zakrzywiona przestrzeń to chaos, chaos to nie muzyka. Einstein jest posłańcem czasu dźwięku i wściekłości.

DZIENNIKARZ: Panie Tesli, słyszysz tę muzykę?
TESLA: Słyszę to cały czas. Moje duchowe ucho jest tak wielkie jak niebo, które widzimy ponad nami. Moje naturalne ucho zwiększyłem o radar. Zgodnie z Teorią Względności dwie równoległe linie spotkają się w nieskończoności. Przez to zakrzywiona Einsteina się wyprostuje. Raz stworzony dźwięk pozostaje na zawsze. Dla człowieka może zniknąć, ale nadal istnieje w ciszy, która jest największą mocą człowieka. Nie, nie mam nic przeciwko panu Einsteinowi. Jest miłym człowiekiem i zrobił wiele dobrych rzeczy, z których część stanie się częścią muzyki. Napiszę do niego i spróbuję wyjaśnić, że eter istnieje, i że jego cząsteczki są tym, co utrzymuje Wszechświat w harmonii i życiu w wieczności.

DZIENNIKARZ: Powiedz mi, proszę, pod jakimi warunkami Angel adoptuje Ziemię?
TESLA: Mam ich dziesięciu. Zachowaj czujność dobrej dokumentacji.

DZIENNIKARZ: zapiszę wszystkie twoje słowa, drogi panie Tesli.
TESLA: Pierwszym wymaganiem jest wysoka świadomość misji i pracy, którą należy wykonać. Musi, jeśli tylko mgliście, istnieć we wczesnych dniach. Nie bądźmy fałszywie skromni; Oak wie, że to dąb, a krzak obok niego jest krzakiem. Kiedy miałem dwanaście lat, byłem pewien, że dotrę do wodospadu Niagara. Dla większości moich odkryć wiedziałem w dzieciństwie, że je osiągnę, choć nie do końca oczywiste ... Drugim warunkiem przystosowania jest determinacja. Wszystko, co mogłem, skończyłem.

DZIENNIKARZ: Jaki jest trzeci warunek dostosowania, panie Tesli?
TESLA: Wytyczne dotyczące wszystkich energii życiowych i duchowych w pracy. Dlatego oczyszczenie wielu efektów i potrzeb człowieka. Dlatego nie straciłem niczego, tylko zyskałem.
Tak więc cieszyłem się każdego dnia i nocy. Zapisz: Nikola Tesla był szczęśliwym człowiekiem ...
Czwarty wymóg polega na dostosowaniu fizycznego montażu do pracy.

DZIENNIKARZ: Co masz na myśli, panie Tesli?
TESLA: Po pierwsze, konserwacja zespołu. Ciało człowieka to idealna maszyna. Znam swój tor i co jest dla niego dobre. Jedzenie, które prawie wszyscy ludzie jedzą, dla mnie jest szkodliwe i niebezpieczne. Czasami wyobrażam sobie, że szefowie kuchni na całym świecie są w konspiracji przeciwko mnie ... Dotknij mojej dłoni.

DZIENNIKARZ: Było zimno.
TESLA: Tak. Bloodstream może być kontrolowany i wiele procesów w nas i wokół nas. Dlaczego jesteś przestraszony, młody człowieku?

OURNALISTA: To historia, w której Mark Twain napisał tajemniczą nieznajomą, tę cudowną książkę Szatana, inspirowaną przez ciebie.
TESLA: Słowo "Lucyfer" jest bardziej czarujące. Pan Twain lubi żartować. Jako dziecko zostałem uzdrowiony raz, czytając jego książki. Kiedy się tu spotkaliśmy i powiedzieliśmy mu o tym, był tak wzruszony, że płakał. Zostaliśmy przyjaciółmi i często przychodził do mojego laboratorium. Kiedyś poprosił o pokazanie mu maszyny, która dzięki wibracjom wywołuje uczucie szczęścia. To był jeden z tych wynalazków dla rozrywki, co czasem lubię robić. Ostrzegłem pana Twaina, aby nie pozostawał pod tymi wibracjami. Nie słuchał i został dłużej. Skończyło się to, że jak rakieta, trzymając spodnie, rzucił się do pewnego pokoju. To było diabolicznie śmieszne, ale zachowałem powagę.
Ale, aby dostosować obwód fizyczny, oprócz jedzenia, marzenie jest bardzo ważne. Z długiej i wyczerpującej pracy, która wymagała nadludzkiego wysiłku, po godzinie snu zostałbym w pełni wyleczony. Zdołałem opanować sen, zasnąć i obudzić się w czasie, który wyznaczyłem. Jeśli robię coś, czego nie rozumiem, zmuszam się do myślenia o tym w moim śnie, a tym samym znajduję rozwiązanie.

TESLA: Piątym warunkiem regulacji jest pamięć. Być może w większości ludzi mózg jest strażnikiem wiedzy o świecie i wiedzy zdobytej przez życie. Mój mózg zajmuje się ważniejszymi rzeczami niż pamiętaniem, wybiera to, co jest potrzebne w danym momencie. To wszystko wokół nas. Powinien być spożywany. Wszystko, co kiedyś widzieliśmy, słyszeliśmy, czytaliśmy i uczymy się, towarzyszy nam w postaci cząstek światła. Dla mnie te cząstki są posłuszne i wierne. Faust Goethego, moja ulubiona książka, nauczyłem się na pamięć w języku niemieckim jako student, a teraz wszystko może recytować. Trzymałem swoje wynalazki od lat "w mojej głowie" i dopiero wtedy zdałem sobie z nich sprawę.

DZIENNIKARZ: Często wspominałeś o sile wizualizacji.
TESLA: Być może będę musiał podziękować wizualizacji za wszystko, co wymyśliłem. Wydarzenia mojego życia i moje wynalazki są prawdziwe na moich oczach, widoczne jako każde zdarzenie lub przedmiot. W młodości bałem się, że nie wiem, co to jest, ale później nauczyłem się używać tej mocy jako wyjątkowego talentu i daru. Karmiłem to i zazdrośnie strzegłem. Dokonałem również korekt poprzez wizualizację większości moich wynalazków i zakończę je w ten sposób, wizualizując, że mentalnie rozwiązuję złożone równania matematyczne. Za ten dar, jaki otrzymałem, otrzymam wysoką rangę w Tybecie.
Mój wzrok i słuch są doskonałe i, ośmielają się powiedzieć, silniejsze niż inni ludzie. Słyszę grzmot sto pięćdziesiąt mil stąd i widzę kolory na niebie, których inni nie widzą. To powiększenie wzroku i słuchu miałem jako dziecko. Później świadomie się rozwinąłem.

DZIENNIKARZ: W młodości kilkakrotnie ciężko chorowałeś. Czy jest to choroba i wymaganie adaptacji?
TESLA: Tak. Często jest wynikiem braku wyczerpania lub siły życiowej, ale często oczyszczenia umysłu i ciała z toksyn, które się nagromadziły. Konieczne jest, aby człowiek cierpiał od czasu do czasu. Źródło większości chorób jest w duchu. Dlatego duch i może wyleczyć większość chorób. Jako studentka zachorowałem na cholerę, która szalała w regionie Lika. Zostałem wyleczony, ponieważ mój ojciec w końcu pozwolił mi studiować technologię, co było moim życiem. Iluzja dla mnie nie była chorobą, ale zdolnością umysłu do przeniknięcia poza trzy wymiary ziemi. Miałem je całe życie i otrzymałem je jak wszystkie inne zjawiska wokół nas. Kiedyś, w dzieciństwie, szedłem wzdłuż rzeki z wujkiem i powiedziałem: "Z wody pojawią się pstrągi, rzucę kamień i to jest ścięte". Tak się stało. Przestraszony i zdumiony, jego wuj wykrzyknął: "Bade retro Szatana!" Był wykształcony i mówił po łacinie ... Byłem w Paryżu, kiedy zobaczyłem śmierć mojej matki. Na niebie, pełne światła i muzyki płynącej, są cudowne stworzenia. Jeden z nich miał postać matki, która patrzyła na mnie z nieskończoną miłością. Gdy wizja zniknęła, wiedziałem, że moja matka umarła.

DZIENNIKARZ: Jakie jest siódme dostosowanie, panie Tesli?
TESLA: Znajomość tego, w jaki sposób energia mentalna i witalna przekształca się w to, czego pragniemy, i kontrolujemy wszystkie uczucia. Hindusi nazywają to Jogą Kundalini. Wiedzy tej można się nauczyć, czego potrzebują przez wiele lat lub są nabywane przez urodzenie. Większość z nich nabyłem od urodzenia. Są w bezpośrednim związku z energią seksualną, która jest najbardziej rozpowszechniona we Wszechświecie. Kobieta jest największym złodziejem tej energii, a więc i siły duchowej. Zawsze to wiedziałam i byłam ostrzeżona. Od siebie stworzyłem to, co chciałem: przemyślaną i duchową maszynę.

DZIENNIKARZ: Dziewiąte dostosowanie, panie Tesli?
TESLA: Rób wszystko to każdego dnia, w każdej chwili, jeśli to możliwe, aby nie zapomnieć, kim jesteśmy i dlaczego jesteśmy na Ziemi. Niezwykli ludzie, którzy zmagają się z chorobą, niedostatkiem lub społeczeństwem, które rani ich głupotą, nieporozumieniami, prześladowaniami i innymi problemami, które kraj jest pełen bagien z owadami, pozostawia nieodebrane aż do końca pracy. Na ziemi jest wielu upadłych aniołów.

DZIENNIKARZ: jaka jest dziesiąta adaptacja?
TESLA: To jest najważniejsze. Napisz, że grał pan Tesla. Grał całe swoje życie i cieszył się z tego.

DZIENNIKARZ: Panie Tesla! Czy dotyczy to twoich ustaleń i twojej pracy? Czy to jest gra?
TESLA: Tak, drogi chłopcze. Tak bardzo lubiłem grać z elektrycznością! Zawsze wzdrygam się, gdy słyszę o tym także Greku, który ukradł ogień. Straszna historia o ćpaniu, a orły dziobią jego wątrobę. Czy Zeus nie miał wystarczająco dużo pioruna i piorunów, i został uszkodzony na jedną gorączkę? Istnieje pewne nieporozumienie ... Błyskawica to najpiękniejsze zabawki, jakie można znaleźć. Nie zapominajcie, że w swoim tekście wyróżniają się: Nikola Tesla był pierwszym człowiekiem, który odkrył błyskawicę.

DZIENNIKARZ: Panie Tesla, mówisz tylko o aniołach i ich adaptacji do Ziemi.
TESLA: Czy ja? To jest to samo. Mógłbyś napisać tak: odważył się wziąć na siebie prerogatywy Indri, Zeusa i Perona. Wyobraź sobie jednego z tych bogów w czarnym wieczorowym garniturze, z meloniką i białymi bawełnianymi rękawicami przygotowuje błyskawice, pożary i trzęsienia ziemi do elity Nowego Jorku!

DZIENNIKARZ: Czytelnicy uwielbiają humor naszej gazety. Ale mylisz mnie stwierdzając, że twoje odkrycia, które mają ogromne zalety dla ludzi, reprezentują grę. Wielu będzie na niego marszczyło brwi.
TESLA: Drogi panie Smith, problemem jest to, że ludzie są zbyt poważni. Gdyby tak nie było, byliby szczęśliwsi i dłużej by żyli. Chińskie przysłowie mówi, że powaga zmniejsza życie. Odwiedzając gospodę Tai Pe odgadł, że odwiedza Pałac Cesarski. Ale czytelnicy gazet nie skrzywiliby się, wróćmy do rzeczy, które uważają za ważne.

DZIENNIKARZ: chcieliby usłyszeć, jaka jest twoja filozofia.
TESLA: Życie jest rytmem, który należy zrozumieć. Czuję rytm, kieruję się nim i rozpieszczam. To była bardzo wdzięczna i dała mi wiedzę, którą posiadam. Wszystko, co żyje, wiąże się z głębokim i cudownym związkiem: człowiekiem i gwiazdami, amebą i słońcem, sercem i krążeniem nieskończonej liczby światów. Te więzi są nierozerwalne, ale można je oswoić i przebłagać i zacząć tworzyć nowe i odmienne relacje na świecie, a to nie narusza starych. Wiedza pochodzi z kosmosu; nasza wizja jest najdoskonalszym zestawem. Mamy dwoje oczu: ziemski i duchowy. Zaleca się, aby stał się jednym okiem. Wszechświat jest żywy we wszystkich jego przejawach, jak myślące zwierzę. Kamień to myśląca i czująca istota, taka jak roślina, bestia i człowiek. Gwiazda, która świeci, popatrzyła na nas, a jeśli nie jesteśmy dostatecznie zaabsorbowani, zrozumiemy jej język i przesłanie. Jego oddech, oczy i uszy człowieka muszą odpowiadać oddychaniu, oczom i uszom Wszechświata.

DZIENNIKARZ : Jak to mówisz, wydaje mi się, że słyszę teksty buddyjskie, słowa lub taoistyczną Parazulzusę.
TESLA: Właśnie tak! Oznacza to, że istnieje ogólna wiedza i prawda, którą człowiek zawsze posiadał. W moim odczuciu i doświadczeniu Wszechświat ma tylko jedną substancję i jedną najwyższą energię z nieskończoną liczbą przejawów życia. Najlepsze jest to, że odkrycie sekretnej natury, ujawnia drugie. Nie można się ukryć, są wokół nas, ale jesteśmy dla nich ślepi i głusi. Jeśli emocjonalnie przywiążemy się do nich, przychodzą do nas sami. Jest dużo jabłek, ale jeden Newton. Poprosił o jedno jabłko, które spadło przed nim.

DZIENNIKARZ: pytanie, które można ustawić na początku tej rozmowy. Czym dla ciebie była Energia, drogi Panie Tesli?
TESLA: Wszystko jest elektrycznością. Pierwszym było światło, nieskończone źródło, z którego wskazuje materiał i rozprowadza go we wszystkich postaciach, które reprezentują Wszechświat i Ziemię we wszystkich aspektach życia. Czarny jest prawdziwym obliczem Światła, tylko my tego nie widzimy. Jest to niezwykła łaska dla ludzi i innych stworzeń. Jedna z jego cząstek posiada światło, energię cieplną, energię jądrową, promieniowanie, energię chemiczną, mechaniczną i niezidentyfikowaną energię. Ma moc kierowania Ziemią za pomocą swojej orbity. To jest prawdziwa dźwignia Archimedesa.

DZIENNIKARZ: Panie Tesla, jesteś zbyt stronniczy w stosunku do elektryczności.
TESLA: Energia elektryczna jestem. Lub, jeśli chcesz, jestem elektrycznością w ludzkiej postaci. Jesteś elektrycznością; też, panie Smith, ale nie zdajesz sobie z tego sprawy.

DZIENNIKARZ: Czy jest to zatem Twoja zdolność pozwalania na porażkę elektryczności o wartości jednego miliona woltów przez twoje ciało?
TESLA: Wyobraź sobie ogrodnika zaatakowanego przez zioła. To byłoby szalone. Ciało i mózg człowieka składa się z dużej ilości energii; we mnie jest większość energii elektrycznej. Energia, która jest inna w każdym, jest tym, co czyni człowieka "ja" lub "duszą". Dla innych istot istotą, "duszą" rośliny jest "dusza" minerałów i zwierząt. Funkcja mózgu i śmierć przejawia się w świetle. Moje oczy w młodości były czarne, teraz niebieskie, a w miarę upływu czasu i napięcia mózg staje się silniejszy, są bliższe bieli. Biały jest kolorem nieba. Przez moje okno pewnego ranka wylądowałem białą gołąbką, którą nakarmiłem. Chciała mi powiedzieć, że umiera. Z jej oczu wypływały strumienie światła. Nigdy w oczach żadnego stworzenia nie widziałem tak dużo światła, jak w tym gołębie.

DZIENNIKARZ: Personel w twoim laboratorium mówi o błyskach światła, płomieniach i błyskawicach, które pojawiają się, gdy jesteś zły lub ryzykujesz.
TESLA: To psychiczny absolutorium lub ostrzeżenie, aby być czujnym. Światło zawsze było po mojej stronie. Czy wiesz, jak odkryłem wirujące pole magnetyczne i silnik indukcyjny, który sprawił, że stałem się sławny, gdy miałem dwadzieścia sześć lat? Pewnego letniego wieczoru w Budapeszcie oglądałem z przyjacielem Sigetijemem zachód słońca. Tysiące ognia obracały się w tysiącach płomiennych kolorów. Pamiętałem Fausta i recytowałem jego wersety, a potem, jak we mgle, widziałem wirujące pole magnetyczne i silnik indukcyjny. Widziałem je na słońcu!

DZIENNIKARZ: Usługa hotelowa informująca, że ​​w czasie błyskawicy izolujesz się w pokoju i rozmawiasz ze sobą.
TESLA: Rozmawiam z błyskawicą i grzmotem.

DZIENNIKARZ: Z nimi? W jakim języku, Mr.Tesla?
TESLA: Głównie mój język ojczysty. Ma słowa i dźwięki, szczególnie w poezji, co jest dla niej odpowiednie.

DZIENNIKARZ: Czytelnicy naszego czasopisma byliby bardzo wdzięczni, gdybyście to interpretowali.
TESLA: Dźwięk nie istnieje tylko w piorunach i błyskawicach, ale w przemianie w jasność i kolor. Słychać kolor. Język jest słowem, co oznacza, że ​​pochodzi z dźwięków i kolorów. Każdy grom i błyskawica są różne i mają swoje imiona. Nazywam niektórych z nich imionami bliskich w moim życiu lub tych, których podziwiam. Na niebie jasność i grzmot żyją moja matka, siostra, brat Daniel, poeta Jovan Jovanovic Zmaj i inne osoby z historii Serbii. Nazwy takie jak Asjasz, Ezechiela, Leonarda, Beethovena, Goi, Faradaya, Puszkina i wszystkie palące się ogniska oznaczają ławice i pląsy błyskawic i grzmotów, które nie zatrzymują się przez całą noc, niosąc na Ziemię cenny deszcz i płonące drzewa lub wioski. Jest błyskawica i grzmot, i są one najjaśniejsze i najpotężniejsze, które nie znikną. Wracają i rozpoznaję ich pośród tysięcy.

DZIENNIKARZ : Dla ciebie nauka czy poezja są takie same?
TESLA: To są dwoje oczu jednej osoby. William Blake nauczył się, że Wszechświat zrodził się z wyobraźni, że utrzymuje się i będzie istniał tak długo, jak długo będzie istniał ostatni człowiek na Ziemi. Z nim było koło, do którego astronomowie mogą zbierać gwiazdy wszystkich galaktyk. Jest to twórcza energia identyczna z energią światła.

DZIENNIKARZ: Wyobraźnia jest dla ciebie bardziej realna niż samo życie?
TESLA: To rodzi życie. Karmiłem się moim nauczanym; Nauczyłem się kontrolować emocje, marzenia i wizje. Zawsze dbałem o to, pielęgnując mój entuzjazm. Całe moje długie życie spędziłem w ekstazie. To było źródłem mojego szczęścia. Przez te wszystkie lata pomagał mi w pracy, która wystarczała na pięć żyć. Najlepiej pracować nocą, bo gwiezdne światło i ścisła więź.

DZIENNIKARZ: Powiedziałeś, że jestem, jak każda istota, Światłem. To bardziej mnie pochlebia, ale przyznaję, nie do końca rozumiem.
TESLA: Dlaczego musiałbyś zrozumieć, panie Smith? Wystarczy w to uwierzyć. Wszystko jest lekkie. W jednym jego promieniu jest los narodów, każdy naród ma swój własny promień w jakim wspaniałym źródle światła widzimy jako słońce. I pamiętajcie: nikt, kto tam był, nie umarł. Przemienili się w światło i jako takie istnieją nadal. Sekret polega na tym, że cząstki światła przywracają swój pierwotny stan.

DZIENNIKARZ: To jest zmartwychwstanie!
TESLA: Wolę to nazywać: wrócić do poprzedniej energii. Chrystus i kilku innych znało sekret. Szukam sposobu zachowania ludzkiej energii. Są to formy Światła, czasem proste jak niebieskie światło. Nie szukałem tego dla własnego dobra, ale dla dobra wszystkich. Wierzę, że moje odkrycia sprawiają, że życie ludzi staje się łatwiejsze i łatwiejsze do zniesienia, i kieruje je do duchowości i moralności.

DZIENNIKARZ: Czy myślisz, że czas może zostać zniesiony?
TESLA: Niezupełnie, ponieważ pierwszą cechą energii jest to, że się transformuje. Jest w nieustającej transformacji, jak chmury taoistów. Ale możliwe jest wykorzystanie faktu, że człowiek zachowuje świadomość po ziemskim życiu. W każdym zakątku wszechświata istnieje energia życia; jednym z nich jest nieśmiertelność, której pochodzenie jest poza człowiekiem, czeka na niego. Wszechświat jest duchowy; jesteśmy tylko w połowie tej drogi. Wszechświat jest bardziej moralny od nas, ponieważ nie znamy jego natury i jak z nim harmonizować nasze życie. Nie jestem naukowcem, nauka jest chyba najwygodniejszym sposobem znalezienia odpowiedzi na pytanie, które zawsze mnie nawiedza, a które moje dni i noce zmieniły w ogień.

DZIENNIKARZ: co się dzieje?
TESLA: Jak twoje oczy się rozjaśniają! ... Chciałem się dowiedzieć: co dzieje się z spadającą gwiazdą, gdy słońce gaśnie? Gwiazdy padają jak pył lub ziarno w tym lub w innych światach, a słońce rozprasza się w naszych umysłach, w życiu wielu istot, które odrodzą się jako nowe światło lub kosmiczny wiatr rozproszony w nieskończoności. Rozumiem, że jest to konieczne w strukturze Wszechświata. Chodzi o to, że jedna z tych gwiazd i jedno z tych słońc, nawet najmniejsze, zachowuje.

DZIENNIKARZ: Ale, panie Tesli, zdajesz sobie sprawę, że jest to konieczne i jest zawarte w konstytucji świata!
TESLA: Kiedy człowiek staje się wstrząśnięty; że jego najwyższym celem musi być ucieczka dla spadającej gwiazdy i próbuje ją uchwycić; zrozumie, że jego życie zostało mu dane z tego powodu i zostanie zbawione. Gwiazdy będą ostatecznie w stanie złapać!

DZIENNIKARZ: A co się stanie?
TESLA: Twórca będzie się śmiał i mówi: "Spada tylko to, że ścigasz ją i złapiesz ją."

DZIENNIKARZ: Czy to wszystko nie jest przeciwne kosmicznemu bólowi, o którym często wspominasz w swoich pismach? A czym jest ból kosmiczny?
TESLA: Nie, ponieważ jesteśmy na Ziemi ... To choroba, o której istnieniu zdecydowana większość ludzi nie wie. Stąd wiele innych chorób, cierpienia, zła, nędzy, wojen i wszystkiego, co czyni ludzkie życie absurdalnym i okropnym stanem. Choroby tej nie można całkowicie wyleczyć, ale świadomość powinna uczynić ją mniej skomplikowaną i niebezpieczną. Kiedy jeden z moich bliskich i bliskich ludzi był ranny, odczuwałem fizyczny ból. Dzieje się tak dlatego, że nasze ciała są wykonane z podobnego materiału, a nasza dusza jest powiązana z nierozerwalnymi pasmami. Niezrozumiały smutek, który czasami ogarnia nas, oznacza, że ​​gdzieś, po drugiej stronie tej planety, umarło dziecko lub wielkoduszny człowiek. Cały Wszechświat jest w pewnych okresach chory sam w sobie i nas. Zniknięcie gwiazdy i pojawianie się komet wpływa na nas bardziej, niż możemy sobie wyobrazić. Związki między istotami na Ziemi są jeszcze silniejsze, z powodu naszych uczuć i myśli kwiat będzie pachniał jeszcze piękniej lub spadnie w ciszy. Te prawdy musimy nauczyć się, aby zostać uzdrowionym. Lekarstwo jest w naszych sercach i równomiernie, w sercu zwierząt, które nazywamy Wszechświatem.

-
http://revolution-green.com/interview-w ... from-1899/

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lis 2017, o 21:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Inny wywiad:
Panie Albercie - jak się czuje najinteligentniejszy człowiek na Ziemi?
A o to to pytajcie pana Nikole Teslę.


MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"



Za ten post autor Marian Strzelecki otrzymał podziękowania - 2: bartuss1nowy, Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 18:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8767
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
I pana Sulima! Punkt zerowy.


_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2016, o 20:25
Posty: 2261
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Podziękował : 177
Otrzymał podziękowań: 504
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
Teraz dla odmiany to ja mam reptilańską skórę na wierzchu dłoni hehe, swędzi.
Ale dorwałem oscylarkę na papiur wodny, więc w sumie robotę pchnę dalej.
Może sie nie zamienię w reptiliana jakiegoś po czasie zabawy.

_________________
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

pozdrawiam Bartosz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 19:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Mamy dosyć nowe odkrycia w Turcji, które potwierdzają jakby wiedzę przekazywaną przez Sumerów.


_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"



Za ten post autor Marian Strzelecki otrzymał podziękowanie od: Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 22:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8767
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Najważniejsze zdanie odnotowane z pierwszego filmu i niejako potwierdzone w drugim:
POTOP był 13 tysięcy lat temu.
Musiał być związany z topnieniem lodów, które określa się na 10,7 tys. lat p.n.e.

Odkrycia archeologiczne są fascynujące, ale ich interpretacja potworna...
Przecież te kręgi, to nic innego jak ogromne lampy elektronowe o gigantycznej mocy np. kompaktron czy lampa nadawcza. https://pl.wikipedia.org/wiki/Lampa_elektronowa
Lampa elektronowa jest poprzednikiem tranzystora, a ten jest kojarzony ze wzmocnieniem prądu w układzie. Czyli lampa takowa też wzmacniała coś. Te kolumny wyglądają jak elektrody, w środku katoda (albo odwrotnie). Wszystko ustawione na ziemi, która naładowana jest prądem, a hen u góry w jonosferze są zupełnie inne wartości elektryczne, więc różnica potencjału musiała być gigantyczna. Wystarczy wyobrazić sobie, że lampa elektronowa pracuje pod wysokim napięciem... Mała lampa, wielkości 10 cm, a tu taka gigantyczna konstrukcja! Obrazki zwierząt na kolumnach (elektrodach) wzmacniały duchowo taką elektrodę, może nadawały jej jakiś kod na zasadzie królik - mała moc, dzik - duża moc, żubr - wielka moc, mamut - gigantyczna moc, żyrafa - wysoka częstotliwość... przecież pismo obrazkowe znajdywano na statkach obcych. Tam symbolika obrazu czy ikony (!) ma duże znaczenie. Zresztą nie tylko tam. ENERGIA jest wszędzie, nawet w materii. Ba, tranzystor czy mikroprocesor (miliony tranzystorów) są zbudowane z... krzemu czyli piasku. A piasek, to kamień. Myśl człowieka jest energią wysyłaną na nieograniczone odległości. Trzeba ja tylko określić, zaadresować i... wzmocnić!!!
Czym wzmocnić? Wzmacniaczem lampowym. (Uwaga wracają układy lampowe do akustyki.) Jednym nad drugim. Bo jeden emituje depeszę do góry (przedwzmacniacz), a drugi musi być nad nim, żeby wzmocnić sygnał (wzmacniacz mocy). Dlatego zasypali pierwsze gniazdo, by ułożyć nad nim drugie i wzmocnić emisję. Gdzie? Na inną planetę - do swoich. Tak jak to robili później Egipcjanie w piramidach.

Wygląda na to, że jest to jeden z wieku artefaktów poprzedniej cywilizacji, która uchodziła za wysoce rozwiniętą i komunikującą się z kosmosem. Cywilizacji rozbitków popotopowych, rozrzuconych po całym świecie.

Tak bym to odczytał. :D

ps. Po takie porcji egzotyki należy się relaks:

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 23:16 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
A toć im więcej reflektorów, tym lepiej, nie? Co ta po kilka, czy naście, miast w detal, iść w tysiące ;)
Na szybkiego:
http://afryka.org/afryka/tajemnicze-kam ... regi,news/
https://www.africanworldheritagesites.o ... ambia.html
http://innemedium.pl/wiadomosc/ruiny-mi ... ywilizacji
http://www.reach-unlimited.com/p/840974 ... technology
http://www.ashtarcommandcrew.net/forum/ ... -tellinger
http://michaeltellinger.com/
http://www.trinfinity8.com/awakening-the-sacred-stones/
http://www.galacticfacets.com/ancient-technology.html



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowania - 2: Marian Strzelecki, Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 23:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Ryś napisał(a):
Co ta po kilka, czy naście, miast w detal, iść w tysiące ;)
Na szybkiego:

No fajnie:
Ale czy nie zastanowiło cię, dlaczego te tysiące "prymitywnych cywilizacji" tak całkiem samo z siebie robiło bardzo podobne monolityczne lub kamienne kręgi?

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 23:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8767
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Mieli schemat? :roll:
Od pewnego czasu, chodzi mi po głowie, posadzenie drzew w kręgu... np. 8 świerków. :idea:

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2017, o 00:18 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
A dyć, jajako prymitywny (czy cywilizowan?) chłopek, że wsi świadom, może miałbym i pewne wnioski w wyniku zastanowienia.
Łopatologicznie do spraw podchodząc, pewne sprawy się poniekąd czuje; gdy się łopatą pomacha aże sie zmacha.
A z innej beczki ciut inne płyną wnioski, gdy bydełko popasać.
A dzieciństwo pędząc pośród tajemniczych starożytnych kopców, też okrągłych...
Ach, tajemnicze rytuały dawne, intelektualistom-humanistom nieznane a niepojęte...

Raz dokoła, raz dokoła!
:D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2017, o 00:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Mir napisał(a):
Mieli schemat? :roll:
Od pewnego czasu, chodzi mi po głowie, posadzenie drzew w kręgu... np. 8 świerków. :idea:
I myślisz, że choć na święta będą się świecić? :roll:

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2017, o 00:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8767
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Marian Strzelecki napisał(a):
I myślisz, że choć na święta będą się świecić?

One mają złotą aurę. Jakby je podlewać nanowodą, to kto wie? ;)
Załącznik:
NanoWoda5.jpg
NanoWoda5.jpg [ 311.63 KiB | Przeglądane 3848 razy ]

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2017, o 02:03 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
W temacie nano poświat miłośnikom starożytnych technologij (plastycznych) polecam błekit egipski - nanotechnologie w pomroce dziejów ginące, znaczy najnowsze odkrycie mikroelektroniki :mrgreen:
Skąd une wiedzieli? I stała się światłość :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2017, o 07:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2016, o 20:25
Posty: 2261
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Podziękował : 177
Otrzymał podziękowań: 504
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
Czytałem jakiś artykuł, że nad atmosferą było o wiele więcej wody niż obecnie, że na "nieboskłonie" była jakby kopuła wodna wokół calego globu i podczas potopu to wszystko po prostu spadło. Tylko że jak już spadło to musialo sie gdzieś podziać? No chyba że aktualne lądy są właśnie takie a nie inne od potopu. No i pytanie dlaczego spadło?
Wg biblii Noe zył iles tam set lat, roślinki rosnące na Ziemi rosnące kilkaset lat to chociazby olbrzymie sekwoje, czy ówczesne przewymiarowane wszelkie skrzypy i paprocie. Coś wpłynęło na zmiany długości życia organizmów.

_________________
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

pozdrawiam Bartosz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2017, o 12:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8767
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Było tak.
Powłoka wodna dookoła kuli ziemskiej miała strukturę kryształków lodu i spełniała funkcję szklarni. Dzięki niej na całej powierzchni globu były takie same warunki cieplarniane. Była jedna pora roku dla wszystkich. Klimat śródziemnomorski z opadami w nocy, wszystko rosło jak na drożdżach. Rośliny były kilka razy większe niż dzisiaj, a drzewa były jak pałace, niektóre sięgały nieba, jako giganty, o niezwykle zdrowej energii. Wytwarzały też dużo tlenu, więc w atmosferze było nie 21% (jak obecnie), ale 32%. Stąd gatunek ludzki wtedy wyrósł na schwał. Był zdrowy jak ryba, nie męczył się, mógł harować za dwóch z radością. Jeśli chciał. Zwierzaki też były dorodne, bo jakże by inaczej. Wszystko było ogromne, ale nieliczne. Teraz mamy na odwrót.
No i rypnęło to to wszystko, bo było uregulowane wielkimi kryształami mocy, w tym na orbicie. Do władzy dorwało się znudzone młode pokolenie, bez wiedzy i doświadczenia, i rozwaliło system. Lodowa bańka zaczęła się topić, a i lodowe połacie poleciały na łeb, na szyję. Ludzkość doznała "happy endu", ci co przetrwali rozpierzchli się po innych kontynentach. Bo pojawiły się oceany, które zalały stary rajski świat.
Tak było.
Podobno.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lis 2017, o 18:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2006, o 17:27
Posty: 306
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 51
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A że piramidy (egipskie) elektrowniami byli - słyszeli aaa?
Wrzucam próbkę tekstu:
Cytuj:
…granit zawiera duży procent kwarcu (w przybliżeniu 55%). Kwarc ma właściwość transformowania energii kinetycznej w elektryczną. „Komora Królewska” jest sercem masywnego generatora energii elektrycznej. Wielka Piramida zaprojektowana została do wibracji. To, co nazywa się „Komorą Królowej” jest w rzeczywistości generatorem wodorowym. Pomieszczenie to było tak naprawdę kolumną chłodniczą. W jej środku znajdowały się chemikalia: chlorek cynku (ZnCl2) i kwas solny (HCl) i były one podawane tam przez północny i południowy korytarz wentylacyjny. Reakcja tych dwóch chemikaliów dawała w rezultacie wodór.
Dowody na ten proces chemiczny stanowią dwa kolory użyte przy otworach wentylacyjnych i resztki soli na ścianach „Komory Królowej”. Wodór wypełniał „Wielką Galerię” i „Komorę Królewską”. Rezonator w „Wielkiej Galerii” zaczynał działać. Cały budynek (Piramida w tym przypadku) zaczął drgać i przetwarzać wewnętrzna wibrację na sygnał dźwiękowy. Piramida zaczynała „śpiewać”. Dźwięk porusza się poprzez tunel w stronę „Komory Królewskiej”. Następnie „Komora Królewska” zaczyna wibrować. Poruszające się płyty granitowe uciskają na kwarc. Ruch elektronów generuje efekt piezoelektryczny. I w ten sposób produkowana jest elektryczność.

Łoczy na to otwiera Wam George Filer III (MUFON) - cokolwiek to znaczy :)

Wyczytane tu:
http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=38030
A na tymże forum w działach:
http://forum.ioh.pl/viewforum.php?f=45

a zwłaszcza
http://forum.ioh.pl/viewforum.php?f=81
można sporo się dowiedzieć jako świat ten skonstruowany jest. I można stać się mondrzejszym i wiedzieć to, co wiedzieć o świecie onym należy.



Za ten post autor saywiehu otrzymał podziękowania - 2: Marian Strzelecki, Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lis 2017, o 22:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Ten MUFON to dowcipniś:
wyszukaj na mapach: N 41°36’29,53” – W 074°17’56,94
http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=42213
:rotfl:
MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2017, o 08:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2016, o 20:25
Posty: 2261
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Podziękował : 177
Otrzymał podziękowań: 504
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
saywiehu napisał(a):
A że piramidy (egipskie) elektrowniami byli - słyszeli aaa?


Słyszeli, ale nie wierzą.
A to z tego względu że owa elektrycznośc mogła być jedynie jakimś skutkiem ubocznym czegoś poważniejszego. Bo po co ktos miałby sie trudzić nad ustawieniem tychże piramid zgodnie ze wskazaniami kompasu czy tez konstelacji ówczesnego Oriona jakby chciał tylko prąd uzyskać? I po co reszta zawiłych interpretacji matematycznych?

Tak poza tym do końca nie wiadomo co jest pod wielka piramidą i na ch tam stoi sfinks.

_________________
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

pozdrawiam Bartosz



Za ten post autor bartuss1nowy otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2017, o 11:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
bartuss1nowy napisał(a):
i na ch tam stoi sfinks.
Sphinks pilnuje elektrowni:

Ale co tam robił przed potopem - nie wiemy.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"



Za ten post autor Marian Strzelecki otrzymał podziękowanie od: Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2017, o 11:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1257
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Przed potopem pilnował żeby potop elektrowni nie popsuł. Po potopie pilnował żeby nie rozkradli a teraz pilnuje żeby nikt się niczego nie domyślił :roll:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"



Za ten post autor Micubiszi otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2017, o 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8767
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
No, to trzeba kuć żelazo, póki jest gorące. ;)

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 gru 2017, o 17:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Może trochę OT: ale
przerażające, mimo, że jakby oczywiste*:

MJS

* Oczywista oczywistość - patrząc na nasz postępujący wciąż rozwój.

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2017, o 02:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Wróćmy na chwilę do Wielkiej Piramidy ... i nie tylko:

A w zasadzie podsumowanie
"wszystkiego co kopalne i Boskie"

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2017, o 04:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8767
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Ładnie opowiedziane, z pewną dozą niewiadomej, którą można odczytać w Księdze Akaszy:
http://imaginarium.org.pl/index.php?opt ... Itemid=154

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 gru 2017, o 14:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8767
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Uwaga!
Do Słońca przybyli goście: http://nt.interia.pl/news-kolejny-obcy- ... Id,2473623. Czyżby Święty Mikołaj? :roll:

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 gru 2017, o 16:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8767
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Na wczorajszym zdjęciu Słońca (z mojego okna) widać coś turkusowego! :shock:
Załącznik:
2017-12-04.JPG
2017-12-04.JPG [ 164.47 KiB | Przeglądane 3601 razy ]

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 gru 2017, o 17:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
I tu też opis tej "słonecznej anomalii":


MJS

PS Nie lubię słuchać tego sepleniącego lektora, ale "innego nie dali".
tu poprzednie tankowanie z zeszłego roku:
Znaczy niezle im "przepala" skoro co roku muszą zatankować. (żłopią prawie jak mój maluch) :lol:

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 gru 2017, o 18:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8767
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
To może być statek do ewakuacji Reptylian: https://www.monitor-polski.pl/kolejna-n ... a-i-rosji/, albo legendarne... Nibiru.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1326 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 45  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL