Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 18:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 wrz 2017, o 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Tak. Gdybym chciał sprzedać całą planetę - to rozumiem...
Gdybym tylko jeden kontynent chciał sprzedać, też bym to zrozumiał.
Zgodziłbym się pewnie, że istnieją jakieś ważne powody. Jakaś stanu racja, dla której
handel kontynentami jest zabroniony.
Tak, jak wytłumaczyła mi to w zeszły piątek miła pani w urzędzie gminy - nasze polskie kontynenty mogłyby łatwo w niemieckie ręce popaść...
Ale ja nie chcę sprzedać kontynentu, ani nawet jego ćwierci.
Chce sprzedać działkę. Normalną 33 arową działkę budowlaną. Człowiekowi, który
na pytanie Sprechen Sie Deutsch? - spogląda na mnie jak na idiotę i zdaje się niczego nie rozumieć.
Jemu się po prostu znudziło mieszkanie na blokowisku i pragnie osiąść na ziemi moich przodków. Dla mnie w to graj... Ziemi po przodkach mam sporo, to czemu nie.
Chętnie sprzedam mu najmniejsza działeczkę, jaką posiadam...
On chętnie kupiłby... Niestety. Chociaż wierzący i do kościoła jakiego co szabas chadza... To jednak sam ani kościołem ani związkiem wyznaniowym nie jest...
Powiedzcie mi proszę - gdzie ja żyję ?!? W psychiatryku k_wa ?!?

PS: I proszę nie przenoście do politycznego - to nie jest sprawa wielkiej polityki.
To jest tak naprawdę nasza sprawa.
Ale jeśli moderacja uzna, że nie ma o czym gadać, to proszę od razu w niebyt wywalić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 wrz 2017, o 00:45 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
Marku - my naprawdę nie wiemy gdzie Ty żyjesz. Ino odnosim niejasne wrażenie że chyba na innej planecie... acz nasze urzędnicy na takowej żyją z pewnością :mrgreen:
A w czym problem konkretniej, gdybyś pan łaskaw? :roll:



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 wrz 2017, o 05:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Ryś napisał(a):
A w czym problem

W tym:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/9 ... ntami.html
MarekSCO napisał(a):
Powiedzcie mi proszę - gdzie ja żyję ?!? W psychiatryku k_wa ?!?

Blisko.
Rada - najpierw spróbuj wydzielić z tych 33 arów kawałek co najmniej 3.01ar - np darowując taką wydzieloną geodezyjnie mikro-działkę komuś z najbliższej rodziny (bez podatku). Oczywiście z zastrzeżeniem wydzielenia do osobnej KW...
Potem (znaczy - kilka miesięcy później, kiedy uaktualnisz zapisy w ewidencji gruntów i w KW) sprzedaj pozostałe 29,99ar przedmiotowej działeczki - twojemu chętnemu. Albo innemu, jeśli się chłop w międzyczasie rozmyśli....
A na koniec idź posypać truskawki cukrem, rozważając ile zapłaciłeś za dodatkowy akt notarialny, za zakładanie nowych KW i wpisy w dotychczasowych KW, za wyciągi, wypisy i wyrysy, za korespondencję, etc, etc. ;)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 2: MarekSCO, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 wrz 2017, o 11:02 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2015, o 23:16
Posty: 1403
Podziękował : 464
Otrzymał podziękowań: 271
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
MarekSCO napisał(a):
Chce sprzedać działkę. Normalną 33 arową działkę budowlaną.

A fora to ci się przypadkiem nie pomyliły?



Za ten post autor cine otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 wrz 2017, o 11:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Jaromir, mam lepszą radę: "głosuj w przyszłości mądrzej, a jeśli głosowałeś mądrze, to namów do tego więcej osób".

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 wrz 2017, o 15:59 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
MarekSCO napisał(a):
Chce sprzedać działkę. Normalną 33 arową działkę budowlaną.
A bo grunt (nomen-omen) to ścisłość. Techniczna :roll:
Budowlaną byś sprzedał.
Znaczy on się chce pobudować na rolnej? :mrgreen:

Tak jest: gdybyś akurat mógł podzielić, sprzedaj mu część (i drugą od razu, kombinacyj nie trza). Tylko zauważ że podział gruntu rolnego na mniejsze niż 30 nie jest zasadniczo możliwy ;) Jedno co na myśl - wydzielenie z niej drogi.

Albo do sprawy podejść normalnie - znaczy zanim łykać nerwosol poczniesz - się składa wniosek do Agencji rynku o zgodę na sprzedaż gruntu rolnego "nieuprawnionemu". Z reguły dają. A szczegóły sobie wyguglasz :-P
https://www.anr.gov.pl/web/guest/wzory- ... o-pobrania



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowania - 2: MarekSCO, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 wrz 2017, o 16:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2016, o 11:46
Posty: 222
Lokalizacja: Podlaskie
Podziękował : 30
Otrzymał podziękowań: 77
Uprawnienia żeglarskie: Błogosławieństwo szamana plemienia Mtete
Szanowni, te rules miały konkretne przesłanki. Kiedyś obawiano się poważnie, że ziemia będzie się degradować jeśli będzie zarządzana przez "nierolników". No niestety czesto bywa , że rolnik nie ma bladego pojęcia o rolnictwie i rolniczy jak jego praojce. Cel ekonomiczny, żeby nie zmniejszać potencjału rolnego ziemi rolnej w Polsce, tez jakos tu nie ma sensu. Obawy o ile zasadne są prawdziwe to przejmowanie gruntów rolnych przez "cudzoziemców", czy dla celów spekulacyjnych, komasacyjnych, nie wiem, ale to główne cele tych regulacji prawnych. Chodzi o to żeby nierolnik nie mógł kupić jako słup 200 000 ha a po pół roku sprzedać to "niemcom", To samo z lasami.
Od początku istnienia tych regulacji przez moje ręce "przeszło" około 200 ha w porcjach około 20 - 30 ha, celem ominięcia ustawy. I jakoś sie omija a nowi nabywcy są szczęsliwymi właścicielami gospodarki pełną morda, i nie sa rolnikami.
Areał dlatego taki bo wart wydatków na ominięcie przepisów. Przy działce 0.33 nie opłaca się. Moja firma (reklama) zajmuje się takim doradztwem. Na początku włożyłem kolosalny wysiłek żeby znaleźć rozwiązanie i potem okres testowania i o dziwo działa.
Dlatego po lekturze linku Jaromira po raz kolejny stwierdzam, że prawnicy w Polsce to debile i idioci, przynajmniej w znacznej mierze. I kamyk do ogródka.
MarekSCO napisał(a):
Powiedzcie mi proszę - gdzie ja żyję ?!? W psychiatryku k_wa ?!?
Chyba K-wa tak. bo wkurwia mnie że muszę się tym zajmować. I to jest chore i ma byc leczone. MOJA ZIEMIA - ROBIĘ CO CHCĘ. A jak wpływa to na sąsiadów musze zdobyć ich zgodę na swoje działania, A nie glejt od urzednika. Chore jest to ,że nie jestem właścicielem swojej własności. Szlus. A jak komu mało to do ksiegarni po Prawo Rzymskie - podstawe naszego prawodawstwa.

_________________
Pozdrawiam
Marcin B.



Za ten post autor Pipek11 otrzymał podziękowania - 2: MarekSCO, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 wrz 2017, o 17:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Pipek11 napisał(a):
po lekturze linku Jaromira po raz kolejny stwierdzam, że prawnicy w Polsce to debile i idioci
Chciałem tylko skromnie zauważyć, że to nie prawnicy ustanawiają prawa. Ustawy - to posłowie i senatorowie, rozporządzenia - to ministrowie lub Rada Ministrów etc.
Co do epitetów - nie protestuję. :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowania - 3: MarekSCO, Ryś, Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 wrz 2017, o 17:44 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
A ino pozwalają prawnikom toto pisać - i już wystarczy. Bo przecie prawnicy znają się na prawie :lol:
Pipek11 napisał(a):
A jak komu mało to do ksiegarni po Prawo Rzymskie - podstawe naszego prawodawstwa.
A to że niby od kiedy? Jakosi bo dziwnie pomnę że marksizm-leninizm :mrgreen:

A po rzymsku - corruptissima re publica plurimae leges :-P



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 wrz 2017, o 00:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Zbieraj napisał(a):
Pipek11 napisał(a):
po lekturze linku Jaromira po raz kolejny stwierdzam, że prawnicy w Polsce to debile i idioci
Chciałem tylko skromnie zauważyć, że to nie prawnicy ustanawiają prawa. Ustawy - to posłowie i senatorowie, rozporządzenia - to ministrowie lub Rada Ministrów etc.
Co do epitetów - nie protestuję. :D

W szczegółach - to w ustawy i rozporządzenia usiłują obracać szalone wizje polityków kiepsko opłacani (albo pracujący za friko) prawnicy bez żadnego doświadczenia w tworzeniu prawa, że o doświadczeniu życiowym nie wspomnieć. Zapisy ustaw w Polsce tworzą bowiem stażyści tuż po studiach, albo nawet studenci prawa - wyrobnicy działów "legislacyjnych" ministerstw kolejnych rządów.
Co do epitetów - fakt, trudno się od nich powstrzymać. :D

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 wrz 2017, o 16:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2016, o 11:46
Posty: 222
Lokalizacja: Podlaskie
Podziękował : 30
Otrzymał podziękowań: 77
Uprawnienia żeglarskie: Błogosławieństwo szamana plemienia Mtete
Nie zrozumieliśmy się po części. Nie chodziło mi w ścisłości o to że prawnicy piszą ustawy, chociaż jak pokazano faktury za twórczość radosną prawniczą wystawione dla Trybunału Konst..., miało to miejsce.
Indeed zgoda w pełni, odsuwać laików od tworzenia prawa.
Chodziło mi raczej o to, że prawnicy w kancelariach i innych firmach nie wyszukali sposobów na obejście debilizmów ustawowych. Ustawę kochani pisze grupka jakichś osób, może czasem i nie prawników ( nie wiem nie sprawdzałem) a nad ich obejściem pracuje reszta populacji. Stąd jakby nie patrzeć na proporcje prędzej czy później powinni ominąć rafy radosnej twórczości legislacyjnej ustawodawcy. Sędziowie to też idioci, tylko ich k...wa odwołać nie idzie. Przy sprzedaży gruntu jest taki mały elemencik, ARR ma miesiąc na wydanie decyzji o woli odkupienia nieruchomości. Jak byłem w ubiegłym tygodniu u takiej jednej urzędniczki na biurko której płyną te wnioski to pochwaliła mi się ze w sprawach tej gminy to tylko ona sama robi. No fajnie , pochwaliłem ją, jej sumienność i zapytałem ileż to spraw miesięcznie ma, na co odrzekła że przeszło 1000, i że sie nie wyrabia. I do przejrzenia bierze tylko duże areały.
20 dni pracy, kalkuluję sobie to daje po 50 spraw dziennie. Pytam ją ile może dziennie zrobić , a ona że 4 - 6 spraw do zreferowania szefowi. To co z resztą sie dzieje? Nie pytałem o to bo by sie skapnęła, że w piętkę goni. Ale kochani to daje wyobrażenie jak się to odbywa i jakie sa szanse na odkup ziemi. 1 miesiąc, brak sprzeciwu= zgoda na sprzedaż.
Jeśli przygarnie mnie jakaś sensowna kancelaria, która chce zarabiać na sprzedaży gruntów Nierolnikom, chętnie nawiążę współpracę.

_________________
Pozdrawiam
Marcin B.



Za ten post autor Pipek11 otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 wrz 2017, o 20:04 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Pipek11 napisał(a):
Jeśli przygarnie mnie jakaś sensowna kancelaria, która chce zarabiać na sprzedaży gruntów Nierolnikom, chętnie nawiążę współpracę.


Wg mojej wiedzy ten rynek dawno został zidentyfikowany, stosowne narzędzia opracowane, wszystko hula jak trzeba.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 06:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No dobra, wątek sobie kwitnie, ale może warto jednak błąd w tytule poprawić? Tak tylko się czepiam... :-P

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 15:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2016, o 11:46
Posty: 222
Lokalizacja: Podlaskie
Podziękował : 30
Otrzymał podziękowań: 77
Uprawnienia żeglarskie: Błogosławieństwo szamana plemienia Mtete
plitkin napisał(a):
wszystko hula jak trzeba.

to widać Marek taka rozdziawa że ma z tym problemy.

_________________
Pozdrawiam
Marcin B.



Za ten post autor Pipek11 otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 15:05 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
Oj, tam, czasem ten pierwszy razik bywa że kłopotliwy, moje pa... znaczy, tego... drodzy panowie :-P



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 15:58 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Pipek11 napisał(a):
to widać Marek taka rozdziawa że ma z tym problemy.


Nie wiem kto jest rozdziawą. Wiem natomiast, że wiele osób ma ogromną ilość problemów z którą sobie nie radzi i mimo to nie zwraca się do profesjonalistów. Zaczynając od spraw banalnych - jak stan zdrowia, przez sprawy podatkowe / prawne itd. aż na kwestiach ocierających o sprawy mogące spowodować ograniczenie wolności kończąc. Dziwię się, że nie widzisz tego wokół siebie na co dzień.
Przykłady można mnożyć: znam osoby nie znające podstawowych zasad rozliczania podatków i osoby te prowadzą działalność gospodarczą od lat. Najwyraźniej nie korzystają z pomocy fachowców. Znam osoby, co zajmują się samoleczeniem zamiast pójść do lekarza. Znam takich, co w sądzie karnym chcieli bronić się sami licząc na "sprawiedliwość" (w cudzysłowie, dlatego że była to sprawiedliwość rozumiana przez nich) sądów (oczywiście nie mając pojęcia nawet o podstawach prawa). Znam ludzi, którzy piszą wnioski unijne samodzielnie nie wiedząc jak napisać business plan, a później się dziwią, że dostają niskie oceny. Te wszystkie przypadki nie oznaczają wcale, że w Polsce prawnicy, lekarze lub firmy doradcze są głupie. Byłby to wręcz błedny wniosek.


Ostatnio edytowano 6 wrz 2017, o 17:44 przez Zbieraj, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiłem ort.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 3: Jaromir, MarekSCO, SKoper
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 wrz 2017, o 20:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Koledzy :)
Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie uwagi i przepraszam, że zapoczątkowałem dyskusje, w której nie biorę udziału :oops:
Sprawa zajęła mi prawie cały wolny czas, ale już wychodzę na prostą. :D
Jak już uda i się "zrealizować zaplanowane" to oczywiście postaram się wszystkie niuanse opisać ;) Przynajmniej te "nadające się do publikacji" ;)

plitkin napisał(a):
Wiem natomiast, że wiele osób ma ogromną ilość problemów z którą sobie nie radzi i mimo to nie zwraca się do profesjonalistów

Wiktorze :)
Oczywiście masz tutaj rację, ale...
Po pierwsze - nie da się "handlować ziemią", bez udziału specjalistów...
Specjalistów, których kwalifikacje są pod stałą kontrolą państwa...
Po prostu nie przewidziano takiej możliwości...
A po drugie...
Pamiętasz, jak rozmawialiśmy kiedyś na PW o pewnym filmie ?
Pamiętasz "język tego filmu" ?
Słowo kluczowe - "nałogi" ;) I wszystko, mam nadzieję, jasne ;)

Ryś :)
Ryś napisał(a):
Budowlaną byś sprzedał.
Znaczy on się chce pobudować na rolnej? :mrgreen:

On się nie chce budować - to raz ...
Ja się nie chcę budować - to dwa - i to krytycznie ważne dwa...
Ja chcę sprzedać działkę budowlaną, ale...
Ona budowlaną nie jest. Jest w pełni uzbrojona i stoi na niej budynek mieszkalny, który mój kontrahent zamierza adaptować i mieszkać w nim...
Ale działka ( ze względu na te 0,3 ara ) budowlaną nie jest...
A, żeby było weselej, to działka owa znajduje się w części wsi (przysiółku) o nazwie Wołochy ;)
Teraz już wiesz skąd ja się wywodzę i może rozumiesz jak zazdroszczę, że możesz
odwiedzać groby przodków opodal Kańczugi ;)
W moim plemieniu pradziadka po prostu nie znałeś ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 227 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL