Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 20:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 gru 2017, o 19:27 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
marioczewa napisał(a):
dlaczego w awatarze masz zdjecie Billa Murrarego z Pogromcow duchow? :rotfl:

A to nie wiesz???. Przecież :rotfl: to on sam, we własnej osobie.

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 gru 2017, o 19:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
666 napisał(a):
Kurczak napisał(a):
taki patent do okularów
Ale wtedy głowy nie obrócisz ani nie pochylisz do smarkfona ;-)


Dam radę. Mam mocny kark :D

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2017, o 18:07 

Dołączył(a): 28 maja 2017, o 13:56
Posty: 30
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam pasjonatów nietypowych rozwiązań otóż wpadłem dzisiaj na szatański sposób zablokowania poprzecznie miecza w skrzyni tak aby w końcu nie stukał na fali i przy zwrotach. Czytałem na innym forum o wielu patentach od pogrubiania miecza przez wklejanie listw w skrzynce po oklejanie jego górnej części jakimiś "mientkimi" materiałami oraz montowanymi śrubami w dolnej części ściskającymi go jak imadło i przypomniałem sobie że widziałem w tytułowym sklepie w zeszłym tygodniu ustrojstwo o nazwie poduszka montażowa. Taka poduszeczka o wymiarach 15 cm na 15 cm z 20 cm wężykiem zakończonym gruszką z zaworkiem jak w ciśnieniomierzach lekarskich. Rozszerza się toto od 2 mm do 50 mm z siłą dopuszczalną 135 kg i pomyślałem że wsadzę to w szczelinę między skrzynkę a miecz i docisnę do przeciwległej ściany skrzyni dużą powierzchnią ten oręż i w ten szatański sposób nastąpi cisza a w razie draki przy uderzeniu mieczem o przeszkodę i tak miecz się jakoś obróci bo przecież taki układ to nie hamulec tarczowy ze wspomaganiem. Spuszczenie powietrza to 2 sekundy. Niestety jest już ciemno, udka oplandekowana chociaż pod nosem jutro się wgramolę i sprawdzę co się da ew zostanę z gadżetem tzn dwoma bo to zestaw 2 sztuk za niecałe 30 pln sprawdzałem pralkę unosi ale drzwi już niekoniecznie bo tutaj nacisk jest punktowy a podusia sprawdza się bardziej przy nacisku na całą powierzchnię tylko pies się wścieka i chce to zagryźć bo syczy. Mój okręt to trochę taki niemiecki odpowiednik Omegi z pseudo kabiną więc niewielki. Jeżeli się mylę to mnie uświadomcie ale mimo wszystko lubię niekonwencjonalne podejście do problemów technicznych i eksperymenty tym bardziej że tanie i bezpieczne bo w kwestii bezpieczeństwa mam hopla. Pozdrawiam ale się rozpisałem ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2017, o 21:24 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 741
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Ja sądzę ,ja uważam ,że patent niezły. Myślę że należy zamontować dwie symetrycznie aby nie zwichrowac osi miecza a wężyki wyprowadzić z gory jako sterowanie tego ustrojstwa i w razie podnoszenia miecza z obu wypuścić powietrze. Ale jako świeżąk sam jestem ciekaw opini tych , którzy z niejdenego morskiego pieca chleb jedli :)

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2017, o 21:32 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
and napisał(a):
miecz się jakoś obróci

Z podusiami czy bez????
Za którym razem staniesz w krzakach i będziesz upychał podusie od nowa????
and napisał(a):
docisnę do przeciwległej ściany skrzyni dużą powierzchnią ten oręż

Lepiej załóż od razu nowy wątek pt: jak naprawić skrzynię mieczową roz..waloną przez podusie

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2017, o 21:40 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 741
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
I jak to powiedzial znany klasyk " i caly misterny plan w pizdu" :) .

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2017, o 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
marioczewa napisał(a):
i caly misterny plan w pizdu" :) .

Różne takie eksperymenty to najlepiej robić na swojej łódce. A na czarterowej to zwracać uwagę na stan techniczny jachtu przy odbiorze i nie dać się wrobić później w jakieś straty.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2017, o 22:10 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 741
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Nigdy bym nie robil czegos takiego na łódce czarterowanej. Szanuje cudzą własność i wymagam tego od innych jak coś pożyczją ode mnie. Co nie zmienia faktu ze lubię niestandardowe rozwiązania. A sam nie wiedząc nie boję sie zadawać pytań. Dlatego też dolączyłem do Waszego forum. Chociaż moglem zrobić jak gro ludzi i zdobyc patent i dalej jakoś to będzie . Ja osobiście uważam ze biorąc odpowiedzialność za cudze życie i sprzęt muszę wiedzą wybiegać trochę dalej niż to czego się nauczyłem na kursie.

_________________
***** ***



Za ten post autor marioczewa otrzymał podziękowanie od: and
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2017, o 22:18 

Dołączył(a): 28 maja 2017, o 13:56
Posty: 30
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Panowie dziękuję za sugestie ale i tak sprawdzę ów patent oczywiście z dużą dozą delikatności nie mam zamiaru roz..walać skrzyni tylko docisnąć co nieco miecz do jednej ze ścian aby wykasować luz a ew siły poprzeczne i tak będą amortyzowane przez ten układ pneumatyczny to nie jest hydraulika wysokociśnieniowa z którą zawodowo miałem styczność pomimo żem z wykształcenia elektryczek. Do małpy trochę mi brakuje narzędziami wszelakimi operuję ostrożnie od tych o mocy kilku watów do tych o mocy megawatów. A czy cały misterny plan w waginę to okaże się zapewne na początku sezonu nie od razu Kraków zmajstrowano początki bywają trudne ale jak się nie zrobi pierwszego kroku to świata się nie zwojuje. Spróbuję i zdam relację a w ostateczności będę miał kwadratowe mikro odbijacze albo wsadzę między kadłub a podpórki przyczepki bo przednie akurat powierzchnią nie grzeszą pomimo iż przyczepka firmowa pod ten jachcik. Pozdrawiam niewiernych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2017, o 22:22 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Z pomysłów zasłyszanych kojarzę wyścielenie skrzynki wykładzinką w stylu sztuczna trawa czy wycieraczka, takie frotte z polietylenu; że miecz chodzi między 'włoskami', ciaśniej a mięcej.
Z zastosowanych - zbyt luźno latający miecz obkładalim płytami z polietylenu, u góry wokół osi, kasując luz a dodając poślizgu zarazem. Bo zardzewiała blacha rżnąca po laminacie nie wyglądała koszernie. :roll:

Miecz zawsze coś tłucze, uroda takaja; a klekot w blokach i świst w linach też przeszkadza? :-P
Byle ustrojstwo całe zrobione porządnie było, bez nadmiernego luzu. Ale to skrzynię trzeba wykonać równo, a miecz gładko. A bywa różnie.



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: and
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2017, o 22:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
and napisał(a):
ale i tak sprawdzę ów patent oczywiście z dużą dozą delikatności
Próbuj, mi się ten pomysł podoba. Ja miałem za lekki miecz który mi wypływał. Jak to zauważyłem to zanim po sezonie dociążyłem ten miecz to wciskałem między miecz a ściankę skrzyni mieczowej płaską listwę. I tak pływałem aż mi się ta listwa obluzowała i znowu ją wciskałem i tak dalej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 214 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL