Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lis 2017, o 08:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Czytam sobie co mi w oczy wpadnie o JPK. Wszak od 1 stycznia 2018 i mikroprzedsiębiorców obejmie. Czytam i stwierdzam, że to system jakiś chory i restrykcyjny. Ok rozumiem uszczelnianie, nowoczesność. Pogodziłam się z tym , że muszę wybulić za ten podpis kwalifikowany. Tylko dlaczego zmusza się ludzi do comiesięcznego rozliczania ? Skoro US dał mi wybór rozliczenia Vatu w systemie miesięcznym lub kwartalnym to JPK go odbiera. Czemu się buram ? Bo wybrałam system kwartalny po to by pogodzić obowiązki z pracą. Skoro pływam to nie zawsze jestem w biurze. Jak nie jestem to nie mam szansy na comiesięczne wpisywanie faktur w tabelki. Kwartalnie było ok, bo jakoś tak można było pogodzić jedno z drugim.
Nakaz co miesięcznego składania to dla mnie poważne ograniczenie swobody osobistej i zawodowej. Kolejna upierdliwość. Wypływam w lipcu, wracam w połowie września. Kwartalnie ogarniam spoko. Miesięcznie ni cholery, chyba że gdzieś ze świata fikcję wyślę i same zera. Byle papier poszedł.
Czy tylko ja mam jakiś problem czy Wam też wydaje się coś "nie halo" ?

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 08:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Hania napisał(a):
Czy tylko ja mam jakiś problem czy Wam też wydaje się coś "nie halo" ?

Oddaj księgowość do jakiegoś biura i masz spokój. Ja tak zrobiłem ładne parę lar temu.
Od roku biuro wysyła moje JPK, ale rozliczenie i zeznania są nadal kwartalnie. Więc tu chyba kolizji nie ma.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 12:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Oddanie księgowości do biura nie rozwiązuje sprawy. Z wieloletniego doświadczenia pracy z biurem (świetnym zresztą) nie zwalnia z podejmowania decyzji. Nie należę do osób, które wszystko wrzucają do kartonika i odnoszą. Po drugie prowadzę jednoosobowo swoją firmę i nie mam środków na płacenie na tu i tam, jak tylko urzędnikom coś się przyśni. Dla małych powinny być proste zasady, takie by przeciętnie rozgarnięty je kumał i sam zrobił co trzeba.
Nie wyobrażam sobie by kazać faktury za niektóre usługi wysyłać bezpośrednio do biura księgowego, bez mojej asygnaty. Kto fizycznie ma dostarczyć do biura moje kwity z kasy fiskalnej jak tę kasę mam na jachcie w rejsie (bo akurat taką mam potrzebę). Jaką mam pewność, że zdalnie sterowane biuro wykona to co polecę i co należy ? Oddanie do biura, które wypisze druk i skasuje np. 300 zł miesięcznie = brak odpowiedzialności tego biura za to co robi. To małpa nie jestem i jak już wszystkie papierki mam to i druk wypełnię.
Dla mnie problem leży w tym, że fizycznie nie będę w PL, że mogę nie mieć dostępu do neta i w skali miesiąca - leżę.
Mam x pomysłów. Ostatni to być złośliwą i upierdliwą dla urzędników i każdorazowo jak wyjeżdżam na dłużej niż miesiąc - działalność zawieszać. Meldować się w UP i mieć od nich ubezpieczenie. I tak w kółko. Ja stracę nieco czasu, państwo jako takie ileś moich składek ZUS.
Namolnie wraca też myśl - a wynieść się z prowadzeniem firmy z PL.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 13:10 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Hania napisał(a):
Po drugie prowadzę jednoosobowo swoją firmę i nie mam środków na płacenie na tu i tam, jak tylko urzędnikom coś się przyśni. Dla małych powinny być proste zasady, takie by przeciętnie rozgarnięty je kumał i sam zrobił co trzeba.
Jest zdaje się furtka, że jpk nie obowiązuje przy ręcznym prowadzeniu rejestru (zeszycik w kratkę), ale to musisz specjalistów zapytać :roll:.
Cytuj:
Namolnie wraca też myśl - a wynieść się z prowadzeniem firmy z PL.
Nie tylko firmy, lecz w ogóle :oops:.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 13:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
666 napisał(a):
Nie tylko firmy, lecz w ogóle

To jeszcze muszę nad rodziną popracować. Islandia mi pasi. Grenlandia jeszcze bardziej.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 13:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Hania napisał(a):
Dla małych powinny być proste zasady, takie by przeciętnie rozgarnięty je kumał i sam zrobił co trzeba.

O prostych zasadach to marzą jednostki nastawione egoistycznie, na domiar bezzasadnie przekonane, że poradzą sobie bez troskliwej opieki państwa i najpewniej chcące to państwo okantować. Jak wiadomo, w socjalizmie uczciwy człowiek idzie do uczciwej, czyli państwowej roboty, a nie kombinuje jak współobywateli naciągać stosując różne spekulacje. Taka aspołeczna jednostka, kierująca się chęcią zysku zamiast dobrem wspólnym ani chce pamiętać, że wszyscy ludzie mają równe żołądki i tylko rząd potrafi sprawiedliwie każdy kęs wydzielić. A jak ma wydzielić, nie mając dokładnych informacji? Jak nieuczciwym naciągaczom odebrać, aby dla uczciwych starczyło na 500+ i tanie mieszkania?
Tym bardziej, że dzięki skomplikowanym zasadom przybędzie miejsc pracy dla porządnych i ciężko pracujących urzędników, którym należy się godne życie, a mieszkać pod mostem w solidarnym państwie przecież nie mogą.
Cytuj:
Namolnie wraca też myśl - a wynieść się z prowadzeniem firmy z PL.

Co za samolubstwo! Patriotycznie jest zbankrutować.

_________________
Pozdrawiam
Alterus



Za ten post autor Alterus otrzymał podziękowania - 4: boSmann, Jaromir, mkonst, Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 14:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Alterusie, T tak poważnie ?

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 14:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Alterus napisał(a):
a nie kombinuje jak współobywateli naciągać stosując różne spekulacje.

Bierut zawsze żywy

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 14:45 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Hania napisał(a):
Namolnie wraca też myśl - a wynieść się z prowadzeniem firmy z PL.
Ba, najrozsądniej jeszcze z Unii... a zauważ że nie tyko wyż wym. wyspiarze ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 15:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Cape napisał(a):
Alterusie, T tak poważnie ?

No co Ty! :lol:
Szlag mnie trafia na te pomysły jak z PRLu.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 16:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 11:44
Posty: 2434
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 371
Otrzymał podziękowań: 223
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
666 napisał(a):
Jest zdaje się furtka

Raczej drzwi do lasu... :rotfl:

Obowiązek przekazywania danych w formie JPK dotyczy przedsiębiorców prowadzących księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych. Dlatego pojawiła się wątpliwość, czy podatnik prowadzący ręcznie ewidencję VAT (uznaną za księgę podatkową - art. 3 pkt 4 Ordynacji podatkowej) ma obowiązek przesyłania JPK_VAT, jeżeli księgi rachunkowe prowadzi komputerowo.

W odpowiedzi z 24 stycznia 2017 r. Ministerstwo Finansów (dalej: MF) wyjaśniło, że:

"Zgodnie z art. 17 ustawy o rachunkowości, konta ksiąg pomocniczych prowadzi się w szczególności dla operacji sprzedaży (kolejno numerowane własne faktury i inne dowody, ze szczegółowością niezbędną do celów podatkowych) oraz operacji zakupu (obce faktury i inne dowody, ze szczegółowością niezbędną do wyceny składników aktywów i do celów podatkowych). Księgi zawierają zatem niezbędne elementy wymagane do prowadzenia ewidencji VAT. Księgi rachunkowe prowadzone przy użyciu programów komputerowych powinny zatem umożliwić wytworzenie zarówno ewidencji VAT, jak również JPK_VAT. Powyższe powoduje obowiązek przekazywania ewidencji w strukturze JPK (podkreśl. red.). (...)"

Zgodnie z wyjaśnieniem MF, podatnicy, którzy prowadzą księgi rachunkowe komputerowo, muszą przekazywać informację o ewidencji VAT w formie JPK, nawet jeżeli samą ewidencję VAT prowadzą ręcznie.
MF wskazało także, że od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy o VAT, w formie elektronicznej przy użyciu programów komputerowych zostanie nałożony na wszystkich podatników VAT obowiązanych do prowadzenia tej ewidencji.

_________________
Pozdr.
Tomek Niedbała


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 16:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4462
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A mówiąc prostym językiem księgowego :rotfl: , Hania powinna do 25 lutego przesłać plik JPK (*.xml) obejmujący transakcje firmy za okres 01/2018. Plików JPK mamy 7 rodzajów : Faktury, Wyciag Bankowy , Magazyn etc , w zależności od rodzaju działalności gospodarczej należy sprawdzić jakie musimy przesłać. W praktyce taki plik jest generowany już z każdego programu księgowego , programiści mieli czas w 2017 aby wydać nowe wersje oprogramowania, którego używają najmniejsi pod względem zatrudnianych pracowników podatnicy. Dla dużych firm obowiązek składania JPK obowiązuje od 01/2017.
Ale wracając do meritum ,aby w pliku JPK za 01 pojawiły sie transakcje przychodowe i kosztowe , należy takie transakcje ująć w programie księgowym , mimo że podatek dochodowy rozliczamy w okresie kwartalnym. Brak ujęcia faktury styczniowej w księdze spowoduje brak zapisów w pliku. Jeśli ujmiemy tę fakturę np w marcu , to pojawi się w pliku marcowym , ale obowiązek rozliczenia VAT dotyczy miesiąca 01 , więc niestety jest to operacja z punktu widzenia rachunkowości wadliwa.
Oczywiście zawsze możemy sie wytłumaczyć , ze byliśmy w rejsie i dopiero w koncówce marca wprowadzamy do ewidencji zaległe faktury np ze stycznia. Wtedy musimy zrobic korekte deklaracji VAT za 01 (pierwsza wersja przekazanego pliku 0 zł, druga wersja obejmuje własnie tę fakturę).
Nawet jesli nie mieliśmy zewidencjonowanej transakcji w styczniu, musimy wygenerować plik i przekazać go do US.

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 16:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 11:44
Posty: 2434
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 371
Otrzymał podziękowań: 223
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
Dar_bob_63 napisał(a):
prostym językiem księgowego

Darku, takie "cóś" nie istnieje w przyrodzie. :lol:

Haniu, nie martw się teraz.
Będzie gorzej.
Jakieś słuchy chodziły, że jpk trzeba będzie wysyłać codziennie... :rotfl:

_________________
Pozdr.
Tomek Niedbała


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 16:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4462
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Senator napisał(a):
Jakieś słuchy chodziły, że jpk trzeba będzie wysyłać codziennie...

No juz nie stresuj ludzi :mrgreen: , Plik JPK generujemy raz w miesiacu.
Możemy przecież w ramach miesiąca sprawozdawczego wprowadzać nieograniczoną ilość korekt zapisów jak mamy takie kaprycho :-P Liczy sie efekt końcowy , czyli bilans zysków i strat na koniec tego miesiąca i na jego podstawie generujemy JPK.

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 16:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Podatek powinien być jeden i płacony uznaniowo. Wszak jesteśmy suwerenem.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 16:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4462
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Senator napisał(a):
Zgodnie z wyjaśnieniem MF, podatnicy, którzy prowadzą księgi rachunkowe komputerowo, muszą przekazywać informację o ewidencji VAT w formie JPK, nawet jeżeli samą ewidencję VAT prowadzą ręcznie.
MF wskazało także, że od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy o VAT, w formie elektronicznej przy użyciu programów komputerowych zostanie nałożony na wszystkich podatników VAT obowiązanych do prowadzenia tej ewidencji.


I tu pełna zgoda co interpretacji , do lamusa odchodzą ksiegi prowadzone ołowkiem kopiowym :mrgreen: .
Warto juz dziś poszukać w necie oprogramowania , które obejmie zakres naszej działalności. Jest dużo darmowych obejmujących właściciela oraz do 3-5 zatrudnianych pracowników, ale własnie należy sprawdzić czy generują JPK. Wszystkie licencyjne , płatne na pewno tak.

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 17:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Dar_bob_63 napisał(a):
mimo że podatek dochodowy rozliczamy w okresie kwartalnym

VAT też, ja tak mam.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 17:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4462
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cape napisał(a):
Dar_bob_63 napisał(a):
mimo że podatek dochodowy rozliczamy w okresie kwartalnym

VAT też, ja tak mam.


No to sprawdź przepisy obowiązujące od stycznia 2018, w związku z JPK czyli "uszczelnienia dochodów Państwa" :rotfl: przeprowadzonego przez Morawieckiego , być może to sie zmieni. Osobiście nadzoruję techniczne rozliczanie duzej firmy, bardzo duzej firmy :D , w zakresie indywidualnej działalności nie znam szczegółów.

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 17:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013, o 15:09
Posty: 1172
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 110
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Dar_bob_63 napisał(a):
Plików JPK mamy 7 rodzajów : Faktury, Wyciag Bankowy , Magazyn etc , w zależności od rodzaju działalności gospodarczej należy sprawdzić jakie musimy przesłać.


Do co miesięcznego, obligatoryjnego, przesyłania plików JPK jesteśmy zobligowani wyłącznie w zakresie JPK_VAT czyli rejestrów VAT.
Dla wszystkich pozostałych, jak na razie, mamy być gotowi do przesłania odpowiednich danych dotyczących faktur, wyciągów bankowych czy też ksiąg na żądanie urzędu skarbowego wg jego zamówienia czyli jakie struktury i za jaki okres.

Dla precyzji duże firmy wysyłają JPK_VAT od 07/2016, małe i średnie od 01/2017. A od nowego roku obowiązkiem obejmowane są pozostałe firmy. Natomiast gotowość do przekazania pozostałych danych w formie JPK obejmie wszystkich podatników od 07/2018.

_________________
Wojtek Musiał



Za ten post autor Wojtek64 otrzymał podziękowanie od: Dar_bob_63
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 17:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Dar_bob_63 napisał(a):
No to sprawdź przepisy obowiązujące od stycznia 2018, w związku z JPK czyli "uszczelnienia dochodów Państwa"

Księgowość prowadzi mi firma (moja ma 17 pracowników). Oni załatwiają pliki (od 2017) i zeznania. Być może zeznania miesięcznie, ale płacę kwartalnie.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 17:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013, o 15:09
Posty: 1172
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 110
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Cape napisał(a):
Dar_bob_63 napisał(a):
No to sprawdź przepisy obowiązujące od stycznia 2018, w związku z JPK czyli "uszczelnienia dochodów Państwa"

Księgowość prowadzi mi firma (moja ma 17 pracowników). Oni załatwiają pliki (od 2017) i zeznania. Być może zeznania miesięcznie, ale płacę kwartalnie.


Krzysztof, co innego złożenie deklaracji VAT i co za tym idzie płatność podatku, a co innego przesłanie rejestru.
A swoją droga dobrze wiedzieć jakie obowiązki na Tobie ciążą - nie musisz ich samodzielnie realizować, a wiedzieć warto ;)

_________________
Wojtek Musiał


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 17:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4462
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cape napisał(a):
Dar_bob_63 napisał(a):
No to sprawdź przepisy obowiązujące od stycznia 2018, w związku z JPK czyli "uszczelnienia dochodów Państwa"

Księgowość prowadzi mi firma (moja ma 17 pracowników). Oni załatwiają pliki (od 2017) i zeznania. Być może zeznania miesięcznie, ale płacę kwartalnie.


Miałem na myśli indywidualnych , jednoosobowych przedsiębiorców , którzy staną przed kolejnym problemem w styczniu 2018. W Twoim przypadku , JPK jest ogarniany od wielu miesięcy przez Biuro Rachunkowe, więc możesz chyba być spokojny o formalną stronę obowiązków podatkowych.

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 18:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Alterus napisał(a):
i tylko rząd potrafi sprawiedliwie każdy kęs wydzielić.


Nawet akcentując onegdaj - ustami rzecznika rządu tow. Jerzego Uszatka - fakt, iż "rząd sam się wyżywi"... :rotfl:

Alterus napisał(a):
dzięki skomplikowanym zasadom przybędzie miejsc pracy dla porządnych i ciężko pracujących urzędników, którym należy się godne życie,


A mówili, że dzięki komputeryzacji spadnie zatrudnienie w urzędach kontrolnych znaczy w skarbowych...

Moja Marzena pięć ostatnich miesięcy współuczestniczyła w pisaniu oprogramowań dla aplikacji firmy ORACLE dotyczących JPK.

I przez te miesiące słuchałem i oglądałem te "uproszenia" dla przedsiębiorców wymyślane przez klan Morawieckiego...

Dobrze, że moją własną firmę rozlicza od wielu lat bardzo kreatywna firma księgowa :D

Bo po zmianie przepisów i wprowadzeniu JPK dla małych firm musiałbym być ciężko chorym psychicznie facetem, aby samemu taką księgowość prowadzić.

...
Alterus napisał(a):
Taka aspołeczna jednostka, kierująca się chęcią zysku zamiast dobrem wspólnym


Chłopie - o czym Ty mówisz ???

Dla pieniędzy to ksiądz nawet się modli a Ty sięgasz do jakiś iluzorycznych "dóbr społecznych" ...

Ja tam jestem prosty inżynier i wiem jedynie, co to mój portfel ale cóż to takiego jest owo "dobro wspólne" ???

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 19:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2016, o 20:25
Posty: 2261
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Podziękował : 177
Otrzymał podziękowań: 504
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
Ksiegowa będzie się wqwiać, ja mam to w nosie.

_________________
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

pozdrawiam Bartosz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 19:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2016, o 20:25
Posty: 2261
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Podziękował : 177
Otrzymał podziękowań: 504
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
bury_kocur napisał(a):
Ja tam jestem prosty inżynier i wiem jedynie, co to mój portfel ale cóż to takiego jest owo "dobro wspólne" ???

jak to co? żeglowna rzeka, las koło niej, ewentualnie droga gminna czy powiatowa ...

_________________
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

pozdrawiam Bartosz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 20:52 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
bury_kocur napisał(a):
Bo po zmianie przepisów i wprowadzeniu JPK dla małych firm musiałbym być ciężko chorym psychicznie facetem, aby samemu taką księgowość prowadzić.


Myślę, ze jest inny wariant: wystarczy sie na tym po prostu znać i chcieć. Wowczas żadna choroba psychiczna potrzebna nie jest. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 21:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
bury_kocur napisał(a):

...
Alterus napisał(a):
Taka aspołeczna jednostka, kierująca się chęcią zysku zamiast dobrem wspólnym


Chłopie - o czym Ty mówisz ???

O tym, o czym oni myślą. :-D
Klany Morawieckich wprowadzają.
A my za to płacimy.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 22:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
plitkin napisał(a):
Myślę, ze jest inny wariant: wystarczy sie na tym po prostu znać i chcieć. Wowczas żadna choroba psychiczna potrzebna nie jest. ;)


Wiktorze - do tego doba by u mnie musiała trwać kilka godzin więcej.

Wolę wersję zewnętrznej księgowości - tym bardziej, że kosztuje mnie tylko 366 zł/kwartał.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 22:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Nic a nic nie czuję się uspokojona. Wręcz odwrotnie. Taka kasa fiskalna. Każdy za egzamin dostaje paragon, robię raport dobowy, miesięczny. Jak do tej pory to księgowałam hurtem tylko raport dobowy. Mam nadzieję że tak zostanie. W panikę wpadłam bo jak wybędę 4 lipca to wrócę 11 września. Faktury za telefon są internetowe. Ale inne ? Za lipiec powinnam złożyć w sierpniu, za sierpień we wrześniu. Czyli już wiem, że pójdą korekty. No durne to. Bo gdyby zostało wysyłanie kwartalne to mniej pracy dla wszystkich.

Ja mam tylko cichutką nadzieję, że z tymi rozliczeniami będzie jak z moim lataniem.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Hania napisał(a):
gdyby zostało wysyłanie kwartalne


Haniu - zadałem to samo pytanie księgowej bo miałbym, ten sam kłopot.

Jutro powinienem znać odp. to Ci napiszę.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 180 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL