Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 07:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lemingoza.
PostNapisane: 25 wrz 2020, o 19:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marian J. napisał(a):
Wystartował, poleciał, wylądował ileż się można nad tym rozwodzić:

Teraz czekam tylko na to, aż mi poradzisz, żebym udał się w Bieszczady, albo na paralotni polatał :kiss: Wzorem pewnego wątku o łączności radiowej na morzu ;)
Oczywiście żartuję Marian :D
Proszę, żebyś jednak uwzględnił, że dla mnie Wasze zdanie jest po prostu ważne.
Ja nie potrzebuję mieć racji ( swoje manie_racji weryfikuję zwykle z częstotliwością 60 razy na minutę - inaczej niczego bym nie zrobił w miarę dobrze ).
Ja Waszego zdanie po prostu potrzebuję. Nie oceniam go, nie wartościuję w żaden sposób.
Jedynie wdzięcznością za to, ze ktoś z Was je wyraził.
Kwestia dla mnie ważna i możliwość skonfrontowania swojego punktu widzenia z Waszym - bezcenna właściwie. Dlatego to robię. Dlatego zadaję pytania, dyskutuję, prowokuję czasem.
Ale zawsze zdanie każdego z Koleżanek i Kolegów, którzy zechcieli się odnieść do mojego postu - nierozerwalnie wiąże się z wdzięcznością z mojej strony.
Pytasz jak długo można się rozwodzić ? To zależy tylko od tego na ile Wy pozwolicie :kiss:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Lemingoza.
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 07:11 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
MarekSCO napisał(a):
Niemniej jednak szybowania zakazac nie może Takich prerogatyw nie posiada.
Czyli jakby nie liczyć - banditierka! Tak, czy nie ?

Kolejność spraw i priorytety, Marku, a nie prerogatywy. Park utworzono gwoli ochrony przyrody ( a nie zarządzania ruchem powietrznym), dlatego on ma obowiązki zwłaszcza.
Bo tu o rzeczywistość idzie, a nie o sądy i literki, i stosy makulatury, i tłumy urządasów zabiurkowych "uczonych w piśmie".
Tak jest, parki nie są od tego, bo tym ma się zająć jakiś urząd lotnictwa powiedzmy, który dlatego właśnie, dla parku i ochrony przyrody, zarządził tam strefę zakazu lotów. Gdyż ma prawny obowiązek, by uwzględnić potrzeby ochrony środowiska.
Iirc niegdyś taki zapis (loty bezsilnikowe tylko za zgodą) był. Co się zmieniło nie wiem.
Jeśli natomiast nie pojmujesz że dyrekcja parku jest zobowiązana, zawodowo i służbowo, do działania na rzecz ochrony latających ptaszków- a nie w interesie przebierających łapkami paralotniarzy - to służę na szybko:

§ 1. W zarządzeniu nr 60 Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2013 r. w sprawie zadań
ochronnych dla Bieszczadzkiego Parku Narodowego (Dz. Urz. Min. Środ. poz. 70)
wprowadza się następujące zmiany: [...]
- dodaje się lp. 3 w brzmieniu:
"3
Latanie statkami powietrznymi z napędem i bez napędu powodujące płoszenie zwierząt -
Działania na rzecz wprowadzenia zakazu latania statkami powietrznymi z napędem i
bez napędu na terenie Parku"
(Dz. Urz. MŚ z 2014 r. poz. 27.)

A czemu między ministerstwami w rządzie panuje nierząd, to już inna sprawa :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 236 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL