Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 kwi 2024, o 23:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 sty 2021, o 15:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16800
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4107
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Aha, jeszcze jedno.
Mancunian pisał o umowach w celu dorabiania. Drogi mancunian, problem w tym, że one nie w tym celu są stosowane powszechnie, a w celu zastąpienia umów o pracę i unikania oskładkowania. Dlatego zwane są śmieciówkami, bo nie dają pracownikom ochrony emerytalnej ni zdrowotnej, ani żadnych innych.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2021, o 15:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12950
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2586
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
robhosailor napisał(a):
nie dają pracownikom ochrony emerytalnej ni zdrowotnej,
Zdrowotną dają. Przynajmniej ZUS-owi moja umowa zlecenie wystarcza na leczenie szpitalne i w przychodni.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2021, o 15:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
robhosailor napisał(a):
Powszechnie w Polsce (piszę to z całą mocą i przekonaniem!*) pracodawcy i pracownicy, solidarnie potwierdzają w dokumentach nieprawdę

Skrajnie daleki jestem od tego, żeby Ci tutaj zaprzeczyć :mrgreen:
Ale niestety... Wystarczy jeden człowiek, który nigdy nie potwierdził w dokumentach nieprawdy i podpisał ( kiedyś ) umowę z ZUS.
I już po prostu nie możesz legalnie podnieść wieku emerytalnego.
( Nie masz nawet cienia jakiegokolwiek pretekstu by ten wiek emerytalny - dla wszystkich - podnieść )
robhosailor napisał(a):
Bo niby skąd najpierw było ozusowanie umów zlecenia, a teraz powszechna kontrola umów o dzieło, a także przekwalifikowwywanie z urzędu tych umów na umowy o pracę z wszelkimi konsekwencjami, jeśli nie z powszechnej praktyki unikania oskładkowania?

Klucz w słowie "teraz" ( konkretnie - dlaczego dopiero teraz ).
Państwo ma ogromne mechanizmy umożliwiające kontrolę tego systemu. Korzystało z nich.
Ale... Chłopaczki sobie nie poradzili. A skoro nie poradzili sobie zgodnie z prawem, to pozwólmy na bezprawie - łatwiej sobie poradzą ???
Nie Robert. Tego zrobić nie można. Nie można podnieść wieku emerytalnego bez renegocjowania umowy z każdym z którym ją wcześniej podpisano.
No niestety. Taki układ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2021, o 16:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16800
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4107
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Nie takie ustawy TK już pogrzebał

Pojechaliśmy daleko, niby, od tego memu, a to wszystko się ze sobą wiąże. Pracodawcy podpisując z pracownikami umowy fikcyjne, sami sobie odbierają prawo, do egzekwowania ich zapisów. Pisałem już o tym. Sądy pracy "uwielbiają" rozstrzygać w takich sprawach, na rzecz pracodawców. Nie da się wyegzekwować zapisów fikcyjnej umowy w sądzie, a pracodawca, próbując tego, sam się pogrąży. Niestety, plitkin nie zauważył absurdalnego żądania pracodawcy z memu. Cóż, myślę, że sam zrobiłby podobnie.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 01:39 

Dołączył(a): 23 gru 2018, o 23:34
Posty: 561
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 188
Uprawnienia żeglarskie: brak
Cytuj:
Aha, jeszcze jedno.
Mancunian pisał o umowach w celu dorabiania. Drogi mancunian, problem w tym, że one nie w tym celu są stosowane powszechnie, a w celu zastąpienia umów o pracę i unikania oskładkowania. Dlatego zwane są śmieciówkami, bo nie dają pracownikom ochrony emerytalnej ni zdrowotnej, ani żadnych innych.


No chętnie bym zobaczył jakieś statystyki, których umów jest więcej, bo że są wynikiem chęci uniknięcia kosztów zatrudnienia to jest oczywiste. Ja na takich umowach pracowałem normalnie, a nie dorabiałem, jak byłem młodszy. Więc pytanie rodzi się, jak złe są przepisy w naszym kraju, skoro pracodawcy są skorzy ryzykować pozwy i kary, by obchodzić te przepisy, a pod stołem i tak płacą pensję rynkową.

Ja jestem ogromnym zwolennikiem tego, by pracownik dostawał cała pensję, jaką wypłaca pracodawca, a to pracownik ma wszystkie te składki opłacić. Szybko ten system zostałby zmieniony.

Cytuj:
Wbrew temu, co piszesz, opłacałem swoje składki, jak całe pokolenie pracowników i pracodawców. Został naliczony tzw kapitał początkowy ze składek przed 1999, a w nowym systemie opłacałem po 1999. Oczywiście, z tego co bezpośrednio wpłacaliśmy, mieli wypłacane emerytury twoi dziadkowie i moi rodzice. Demografia owszem, ma znaczenie, dlatego w UK już dawno podniesiono wiek emerytalny do 67 lat.
W Polsce opór. Oszukiwanie systemu, opisane wyżej. I wiara w co? W cud nad Wisłą?
Powodzenia!


Ale ja nie napisałem, że składek nie opłacałeś. Sam zresztą przyznajesz mi racje w następnym zdaniu. To nie jest żaden przytyk, ani żaden zarzut, po prostu realna ocena, jak to wygląda. Przytyk mam do kogoś, kto ten system chce dalej kontynuować, bo można mieć różne poglądy, ale matematyki się nie oszuka. A nie wiem, jakie jest twoje zdanie w tej kwestii w sumie.

Wiek powinien być podniesiony, to jest oczywiste. Ale tylko dla tych, którzy dopiero zaczynają pracować.

Cytuj:
o i jasne i dobrowolne przyznanie się, do oszustwa skarbowego...

jakbyś chciał mnie zgłosić, to możesz dodać roznoszenie ulotek za małolata zupełnie bez żadnych umów. Ciekawe jak PO i SLD rozliczało to potem :)

Cytuj:
Przy takich rozbieżnościach ( 3 lata i 500 zł ) to było ryzykowne bardzo ;) Moim skromnym zdaniem.

Ale to niech się pracodawcy martwią, czy im się opłaca. Ja byłem na plusie.

Ja nie będę miał do nikogo pretensji z powodu mojej głodowej emerytury, więc bardzo bym sobie życzył, żeby państwo mi jej nie zapewniało i nie kasowało mnie za ten wątpliwy przywilej, niewspółmiernie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 05:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2020
Podziękował : 310
Otrzymał podziękowań: 935
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
Stara Zientara napisał(a):
robhosailor napisał(a):
nie dają pracownikom ochrony emerytalnej ni zdrowotnej,
Zdrowotną dają. Przynajmniej ZUS-owi moja umowa zlecenie wystarcza na leczenie szpitalne i w przychodni.

Jeżeli wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia jest opodatkowane podatkiem dochodowym, to siłą rzeczy rodzi obowiązek odprowadzenia składki zdrowotnej. Dlatego każdy, kto płaci podatek dochodowy, niezależnie od formy zatrudnienia, ma prawo do opieki zdrowotnej tzw. powszechnej lub publicznej.
Robertowi chodzło raczej o świadczenie w postaci tzw. zasiłku chorobowego, który przysługuje osobom opłacającym składkę chorobową, będącą składnikiem ubezpieczeń społecznych. Składka chorobowa jest dla niektórych form zatrudnienia obowiązkowa, dla innych dobrowolna.

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet



Za ten post autor damit otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 07:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2016, o 20:25
Posty: 2261
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Podziękował : 177
Otrzymał podziękowań: 504
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
Wystarczy zawiesic DG i z automatu jest się nieubezpieczonym.

_________________
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

pozdrawiam Bartosz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 07:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2020
Podziękował : 310
Otrzymał podziękowań: 935
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
bartuss1nowy napisał(a):
Wystarczy zawiesic DG i z automatu jest się nieubezpieczonym.

Precyzyjniej: wystarczy przestać osiągać przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym.

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet



Za ten post autor damit otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 10:13 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
mancunian napisał(a):
Ja jestem ogromnym zwolennikiem tego, by pracownik dostawał cała pensję, jaką wypłaca pracodawca, a to pracownik ma wszystkie te składki opłacić. Szybko ten system zostałby zmieniony.


Popieram. Socjaliści szybko by przejrzeli na oczy i się szybko popłakali. Zresztą, zawsze i tak to robią, nie rozumiejąc tego sami, płacząc o złym losie i niskich świadczeniach z zus.
Ciekaw jestem ilu z nich kupiłoby samodzielnie "ubezpieczenie", które:
- nie gwarantuje ani nie ustala z góry żadnego pakietu świadczeń, w tym ani medycznych, ani rentowych, ani emerytalnych;
- nie gwarantuje żadnego momentu od którego świadczenia będą należne;
- łamie istniejące prawo, pobierając różną kwotę za ten sam produkt, przywiązaując wysokość składek zdrowotnych do wynagrodzenia, ale nie dywersyfikując pakietu dostępnych usług dla tych, którzy płacą więcej.
- otwarcie mówi, iż jest konstrukcją przestępczą, zakazaną w kraju, ale usankcjonowaną przez państwo w ramach wyjątku (jest piramidą finansową, która skazana jest na wypłatę starych zobowiązań z wpływu od nowych uczestników, która to konstrukcja jest ficjalnie zakazaną konstrukcją przestępczą).

Jednocześnie ci ludzie nie rozumieją, że sami płacą te pieniądze na dalsze istnienie tej konstrukcji, a wystarczyło wstawić między nich a przestępcę pośrednika - pracodawcę, którego zobowiązało się do płacenia składek. Wiadomo - człowieka trudno ganiać i cieżko egzekwować, dlatego państwo scedowało ten obowiązek na pracodawcę, od którego łatwiej wyegzekwować i który dodatkowo ponosi koszty tych rozliczeń zamiast pracownika i aparatu państwowego.

Niestety, socjaliści nigdy tego nie zrozumieją. A ich piana na ustach jest zbyt donośna by głos rozsądku został usłyszany - zakrzyczą wszystkich. Są bardzo pożyteczni, co doskonale wykorzystuje władza. Oni zawsze działają na rzecz tej władzy, choć rzadko ten fakt sami rozumieją.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 10:20 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
mancunian napisał(a):
Ja nie będę miał do nikogo pretensji z powodu mojej głodowej emerytury, więc bardzo bym sobie życzył, żeby państwo mi jej nie zapewniało i nie kasowało mnie za ten wątpliwy przywilej, niewspółmiernie.


Głos rozsądku! Brawo! :respekt:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 15:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Socjaliści szybko by przejrzeli na oczy i się szybko popłakali. Zresztą, zawsze i tak to robią, nie rozumiejąc tego sami, płacząc

To w końcu jak ? Szybko popłakaliby się ci socjaliści, czy nie przestaliby płakać ? :twisted:
Z jednej strony patrząc rację oczywiście masz... A z drugiej, tej dynamicznej ?
Spójrzmy na koszty wprowadzenia takiej "rewolucji". Realne koszty.
Moim zdaniem sytuacja w efekcie wyglądałaby tak:
- Pracodawcy nadal nie płaciliby pracodawcom takich pieniędzy jakie teraz wydają na pracownika.
- Nie byłoby popytu na pracę po prostu. Nie bezrobocie ale brak popytu na pracę.
Nie wiem jakim cudem wytworzyłbyś taka konsumpcję, żeby pokryć straty już choćby na zmniejszeniu samej biurokracji związanej z działalnością ZUS i innych "ubezpieczalni".
Może kiedyś, w czasach Cara Gorocha - dzisiaj to niewykonalne po prostu...



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 15:51 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
MarekSCO napisał(a):
To w końcu jak ? Szybko popłakaliby się ci socjaliści, czy nie przestaliby płakać ?


Autokorekta. "szybko by się połapali".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 15:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Moim zdaniem wszystko działoby się szybko - i tu problem. Za szybko jak na tak mało sprawny mechanizm jak rządy państw.
I to największy problem tutaj. Moim zdaniem



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 16:17 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
MarekSCO napisał(a):
Moim zdaniem sytuacja w efekcie wyglądałaby tak:
- Pracodawcy nadal nie płaciliby pracodawcom takich pieniędzy jakie teraz wydają na pracownika.
- Nie byłoby popytu na pracę po prostu. Nie bezrobocie ale brak popytu na pracę.


Nie rozumiem. Istnienie ZUS generuje popyt na pracę? Nie kumam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 16:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16800
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4107
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Jaki interes miałby pracodawca płacić pracownikowi więcej, skoro może wydawać mniej?
To przecież już było 200-100 lat temu i gdyby nie ówczesna samoorganizacja pracowników w związki zawodowe, to bez presji i ochrony związkowej, składek (w typie ZUS) itd mieliby, jak wtedy, głodowe pensje, 16. godzinny dzień pracy i zero jakiejkolwiek ochrony emerytalnej i zdrowotnej. Wystarczy poczytać Dickensa i innych.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowania - 3: MarekSCO, piotras, Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 16:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16800
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4107
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Warto przypomnieć, że pierwszy system ochrony emerytalnej powstał w Niemczech w celu zabezpieczenia wdów pastorów Kościoła Luterańskiego - obowiązkowe składki parafian na zabezpieczenie dla wdowy po zmarłym pastorze. Prawie 500 lat temu!

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 16:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1400
Podziękował : 793
Otrzymał podziękowań: 605
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
Obrazek


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain



Za ten post autor piotras otrzymał podziękowania - 2: robhosailor, Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 18:04 

Dołączył(a): 23 gru 2018, o 23:34
Posty: 561
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 188
Uprawnienia żeglarskie: brak
robhosailor napisał(a):
Jaki interes miałby pracodawca płacić pracownikowi więcej, skoro może wydawać mniej?
To przecież już było 200-100 lat temu i gdyby nie ówczesna samoorganizacja pracowników w związki zawodowe, to bez presji i ochrony związkowej, składek (w typie ZUS) itd mieliby, jak wtedy, głodowe pensje, 16. godzinny dzień pracy i zero jakiejkolwiek ochrony emerytalnej i zdrowotnej. Wystarczy poczytać Dickensa i innych.


A jaki ma teraz? Ty na minimalnej całe życie pracowałeś?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 19:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16800
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4107
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Kod:
A jaki ma teraz? Ty na minimalnej całe życie pracowałeś?
Zdziwiłbyś się.

Zaczynałem w 1976 na minimalnej.
Potem wojsko i studia. Po studiach znowu od minimalnej. Od razu też opłacałem dobrowolnie tzw. "Twórczą", przez 3 lata więc dwie składki/miesiąc. Ale potem poszedłem na swoje. Dobrze wiem, jak trudno jest samozatrudnionemu artyście, który próbuje być jednocześnie przedsiębiorcą. Inwestowałem w siebie (studia podyplomowe) i w firmę, czyli pracownię i wyposażenie, nowe technologie itp. Zatrudniałem, na umowy zlecenia, oraz umowy o dzieło, do krótkich i konkretnych zadań, oraz na rzeczywiste, autorskie projekty.
W tym czasie, od 1987 do 2012, nie byłem na zagranicznych wakacjach, a zbudowałem pracownię (wraz z domem) i wyposażyłem w najlepszy dostępny mi wtedy standard, który dzisiaj jest złomem. Przez ten czas opłacałem pełną, ale minimalną składkę, jaka była ustalona ustawą, dla przedsiębiorców, samozatrudnionych i twórców.

W grudniu 2012, moje zdrowie się gwałtownie zes*** i od tego czasu nie mogłem pracować. Dopiero po około roku uznano mnie za niezdolnego ...

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 19:26 

Dołączył(a): 23 gru 2018, o 23:34
Posty: 561
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 188
Uprawnienia żeglarskie: brak
No więc informuję cię, że na świecie są ludzie którym pracodawca płaci rynkową pensję, mimo że może mniej.



Za ten post autor mancunian otrzymał podziękowanie od: plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 19:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16800
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4107
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Ciąg dalszy - tapatalk nie pozwala na dłuższe teksty:
... niezdolnego trwale do pracy i przyznano rentę.
Dzisiaj jest to 1045 zł i jakieś grosze. Zaczęło się od 800 zł?

Wyobrazić sobie można łatwo, ile bym dostał renty, gdybym przez tę lata nie płacił składek, biorąc pod uwagę, że wysokość mojej renty jest pochodną kapitału początkowego przed 1999 i składek po 1999.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 19:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16800
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4107
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Kod:
na świecie są ludzie którym pracodawca płaci rynkową pensję, mimo że może mniej.
Rozumiem, że widzisz tylko swój czubek nosa i ignorujesz wszystko i wszystkich poza światem, jaki ogarniasz.

Informuje Cię, że większość ludzi na świecie dostaje płacę rynkową, która jest poniżej minimum ubóstwa.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 20:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2020
Podziękował : 310
Otrzymał podziękowań: 935
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
robhosailor napisał(a):
przyznano rentę

Jak rozumiem, jesteś na rencie z tytułu trwałej niezdolności do pracy?
Kiedy osiągniesz wiek emerytalny - 65 lat dla mężczyzn? Nabędziesz wtedy prawo do emerytury i może się okazać, że jej wymiar będzie wyższy, niż wysokość świadczenia, które obecnie pobierasz. Będziesz wtedy mógł wybrać, co jest bardziej opłacalne.

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet



Za ten post autor damit otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 20:39 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
robhosailor napisał(a):
Kod:
na świecie są ludzie którym pracodawca płaci rynkową pensję, mimo że może mniej.
Rozumiem, że widzisz tylko swój czubek nosa i ignorujesz wszystko i wszystkich poza światem, jaki ogarniasz.

Informuje Cię, że większość ludzi na świecie dostaje płacę rynkową, która jest poniżej minimum ubóstwa.


I ZUS jest panaceum, oczywiście.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 20:41 

Dołączył(a): 23 gru 2018, o 23:34
Posty: 561
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 188
Uprawnienia żeglarskie: brak
robhosailor napisał(a):
Informuje Cię, że większość ludzi na świecie dostaje płacę rynkową, która jest poniżej minimum ubóstwa.


Nic się tutaj nie zgadza z faktami. Ani ta większość, ani rynkowa płaca poniżej minimum ubóstwa. Nawet nie chce mi się wchodzić w szczegóły, bo będzie to rzucanie grochem o ścianę, biorąc pod uwagę jak wiele różnych danych składa się na to "minimum ubóstwa".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 21:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16800
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4107
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Plitkin potwierdzasz, że jest tym, co sam kiedyś napisałeś? Nigdzie i nigdy, nie pisałem, że ZUS jest panaceum, na cokolwiek.

mancunian, czy wg Ciebie świat kończy się na Europie i Ameryce Północnej?

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 21:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16800
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4107
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
damit,
Na to liczę. Na razie symulacja ZUS pokazuje mi chyba 1250...

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2021, o 22:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Nie rozumiem. Istnienie ZUS generuje popyt na pracę? Nie kumam.

Istnienie dowolnego urzędu państwowego ( urzędu w ogóle ) generuje popyt na pracę - tak ?
- Czy ZUS zatrudnia pracowników ? Zatrudnia - prawda ?
- Czy ZUS wytwarza produkt działając jako monopolista na państwowym rynku ( obecnie ) - wytwarza - prawda ?
- Czy produkt wytwarzany przez ZUS znajduje konsumenta ? Spróbowałby nie znajdywać ;) prawda ?
- Czy konsumpcja tego produktu wymaga nakładów po stronie konsumenta ( pracodawcy/przedsiębiorcy ) ? Wymaga - prawda ?
( Ktoś w przedsiębiorstwie musi to ogarniać i zajmować się tym ).
Plitkinie - jak na polskie warunki ZUS wytwarza jedyny produkt nie do podrobienia a Chinach :rotfl:
Nadal nie widzisz jak silna to gałąź "naszej" "gospodarki" ? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2021, o 01:37 

Dołączył(a): 23 gru 2018, o 23:34
Posty: 561
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 188
Uprawnienia żeglarskie: brak
Marek proponuje ci rozprawkę Bastiata "co widać i czego nie widać".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2021, o 06:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
mancunian napisał(a):
Marek proponuje ci rozprawkę Bastiata "co widać i czego nie widać".

Proponujesz w jakim sensie ? Jak to rozumieć ?
Nie zaznaczyłeś nawet na co miałbym zwrócić szczególna uwagę przy lekturze.
No mogłeś chociaż podlinkować tekst tej ( dziecięcej ) twórczości - przecież bardzo łatwy do znalezienia w sieci - proszę:
http://coin.wne.uw.edu.pl/lhardt/BastiatCoWidac.pdf
Co miałbym z lektury tej bajki uzyskać powiedz chociaż ;)
Zaczynamy "latać na frazesach" i ci "płaczący socjaliści" znowu zaczynają płakać nie przestając ? :twisted:
Co w tej lekturze takiego czego widać/nie_widać gołym jak pupcia niemowlaka okiem ? :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Marian Strzelecki i 240 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL